cwexfiandigd Russisch antwoord TUINMEUBELEN te Londen De „Empress" in de Canadeesche wateren Hongaarsche terroristen voor het gerecht. PARASOLS EN PLAIDS B.J.v.LIEMT DINSDAG 16 MEI 1939 HA'ARCEM'S DAGBE'AD Britsche voorstellen ?aan Moskou niet ver genoeg De Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken Molotof heeft den Britschen ambassadeur het ant woord der Russische regeering c.p de Britsche tegenvoorstellen overhandigd. Dit antwoord is naar Londen overge bracht doch de inhoud is officieel niet bekend gemaakt. De ambassadeur Is een half uur bij Molotof geweest. Het onderhoud moet, volgens Reuter hartelijk zijn geweest. In Sovjetkringen te Londen wordt over het antwoord van Moskou ge zegd dat de Britsche voorstellen onbe vredigend zijn, daar zij niet ver genoeg gaan. Uiteengezet zou worden dat de voorstellen het Sovjetgebied zelf niet indirect garandeeren en bovendien een breede kloof laten tusschen Polen en Finland, waar de randstaten niet worden gedekt. Met de mogelijkheid van een rechtstreekschen aanval op Sovjetgebied is geen rekening gehou den. In het antwoord der Sovjet- Unie wordt daarom, naar men ver klaart, aangedrongen op een pact van wederzijdschen bijstand, dat zoo wel directe als indirecte aanvallen zal dekken, niet slechts op de gebieden van de gegarandeerde staten, doch oc<k op die van de verdragspartijen. Havas meldt uit Moskou, dat men in Brit sche kringen zeer terughoudend is inzake de besprekingen tusschen Seeds en Molotof. Het is niet onmogelijk, dat de volkscommis saris, indien hij de Britsche tegenvoorstellen al niet heeft verworpen, toch een nieuw stand punt van de Sovjet-Unie, zooals dit tot uiting as gekomen in de „Izwestia", heeft verdedigd n.l. een gemeenschappelijk Fransch-Britsch- Sovjet Russisch verdrag van wederkeerigen bijstand op grondslag van gelijkheid. Wel kan men zeggen, dat het onderhoud in vriend - schappelijken geest is verloopen en dat de besprekingen worden voortgezet. Verder merkt men te Moskou op, dat de „Iswestia" Maandag een hoofdartikel heeft gepubliceerd, waarin het verdrag tusschen Engeland en Turkije met warmte wordt begroet. Men moet hieruit evenwel geen conclusies trekken. De Sovjets kunnen zich slechts gelukkig prijzen door de overeenkomst tusschen Turkije en Engeland, welke den toegang tot de Zwarte Zee des te meer afsluit, zonder dat de Sovjet Unie een tegenprestatie behoeft te leveren, Men beschikt nog niet over nadere bijzon derheden inzake de reis van Potemkin naar Ankara, Boekarest, Sofia en Warschau, doch men heeft den indruk, dat Moskou voldaan is over de resultaten. Naar verluidt heeft Sofia nog een afwachtende houding aangenomen. Vragen in het Lagerhuis Op de vraag van den conservatieve afge vaardigde in het Lagerhuis Boothby, of de regeeringen van Polen en Roemenië formeel bezwaar hadden gecmaakt tegen het sluiten van een verdrag van wederkeerigen bijstand tusschen Engeland en de Sovjet-Unie ant woordde minister-president Chamberlain gis teren dat het niet behoorlijk zou zijn de meening, welke de ministers van buitenland sche zaken van Polen en Roemenië tijdens hun bezoek aan Londen te kennen hebben gegeven, te onthullen, vooral daar Potemkin bij zijn bezoek aan Boekarest en Warschau in de gelegenheid is geweest van gedachten te wisselen met de regeeringen van Roemenië en Polen. De minister-president deelde verder mede, dat Vrijdag a.s. een debat zal werden gehouden over de buitenland sche politiek. In antwoord op een vraag van het lid der Labourparty Cocks of In geval Rusland in oorlog zou worden gewikkeld door het verde digen van Estland, Letland cf Litauen tegen een aanval. Engeland verplicht was de Sovjet- Unie te hulp te komen zeide Butler, dat de regeering geen verplichtingen op zich heeft To rpedojagers verwelkomen het schip QUEBEC, 16 Mei. (Havas-A.N.P.) De „Empress of Australia" bevindt zich thans in de Canadeesche terri toriale wateren. Reuter's speciale correspondent meldt van boord, dat de Canadeesche torpedobootjagers „Skeena" en „Saguenay" Maandagavond te 21,25 uur het stoomschip bereikt hebben. De koning heeft den commandanten een bood schap doen toekomen, waarin hij er zijn groote voldoening over uitspreekt dat hij bij het binnenvaren van de Canadeesche wateren door zijn Canadeesche marine begroet werd. Uit Ottawa wordt gemeld, dat het ko ninklijke bezoek aan deze stad. dat aanvan kelijk van 17 tot 20 Mei zou duren, thans tot 19, 20 en 21 Mei beperkt zal blijven. genomen ten aanzien van genoemde staten, behalve de verplichtingen, welke voortvloeien uit hun lidmaatschap van den Volkenbond. Op de vraag of de regeering deze lacune in het vredesfront aan wil vullen, antwoordde Butler, dat al deze zaken besproken zullen worden. Oekraïners in Polen keeren zich van Duitschland af. Minderheid teleurgesteld. WARSCHAU, 16 Mei. De Oekraïnische minderheid in Polen, die twee maanden ge leden nog geneigd was tot opstand om met Duitsche hulp een „grootere Oekraine" te stichten, steunt thans geheel en al de regee ring te Warschau. De Oekraïners hebben eenige millioenen zloty bijgedragen aan de Poolsche luchtverdedigingsleening en nu ver- leenen zij weer hun steun in 't parlement aan de regeeringsmaatregelen. De Oekraïnische leider Wladimor Celewicz heeft in een interview aan den vertegenwoor diger van United Press, deze ommekeer in de houding van zijn partij uiteengezet. Celewicz zeide: „De Oekraïners zijn bitter teleurge steld in hun verwachtingen dat zij met Hitler's hup een onafhankelij ken Oekraïnischen staat zouden kunnen opbouwen. Deze verwachtin gen zijn in rook vervlogen toen Hitier de Karpatho-Oekraïne aan Hongarije gaf en toen wij zagen wat er in Slowakije gebeurde. Wij zien nu in wat Duitschland er onder ver staat een volk te helpen een eigen staat te stichten. Het Oekraïnische volk heeft zijn les uit deze teleurstelling getrokken. Zijn sym pathieën voor Duitschland behooren tot het verleden en het steunt thans Polen. Wij wo nen liever in een land met de Polen dan dat wij onder Duitsch protectoraat komen, want dat beteekent slavernij". (United Press.) GERUCHTEN OVER VERLOVING VAN EGYPTISCHE PRINSES TEGENGESPROKEN. Uit Kaïro wordt gemeld dat het bericht over de verloving van prinses Fayza onjuist is. Twee dooden bij anti-Duitsche incidenten? Ernstige tooneelen zouden zich in Poolsche stad hebben afgespeeld. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede, dat zich te Tomaschow, een 40 K.M. ten oosten van Lodz gelegen stad, waar ongeveer duizend Duit sche families wonen, Zaterdag en Zondag ern stige anti-Duitsche uitspattingen hebben voor gedaan, in den loop waarvan de zaken en parti culiere woningen van de Duitschers op enkele uitzonderingen na vernield en ontelbare Duit schers door slagen gewond zijn. Voorzoover men tot dusver heeft kunnen vaststellen aldus het D. N. B. zijn twee personen, vader en zoon, aan de gevolgen der hun toegebrachte wonden overleden. Het aantal der overige zwaargewon den kon nog niet worden vastgesteld. Anti-Duitsche betoogingen in Bohemen en Moravië. LONDEN, 15 Mei (A.N.P.) Te Praag zijn volgens de „Daily Telegraph" uit verschillende deelen van Bohemen en Moravië berichten ont vangen dat er nog steeds anti-Duitsche betoo gingen voorkomen. Met het oog op de strenge censuur komen de berichten pas na eenigen tijd binnen. Het is nu bekend, dat zich op 1 Mei te Brünn ongeregeldheden hebben voorgedaan. Ver klaard wordt, dat Duitsche soldaten en man schappen der S. A. met de bajonet op het ge weer gedwongen waren een charge uit te voe ren tegen een menigte, welke een vijandige houding had aangenomen. Personeel der Tsjechische politie is gear resteerd. Deze beambten worden er van be schuldigd de bevolking niet in bedwang te hebben gehouden. Te Vlasim bij Praag zijn bijzondere maatregelen genomen, nadat bij een vechtpartij in een openbare gelegenheid een Duitsche soldaat was gedood. Na zekeren tijd op den dag mag de bevolking niet meer op straat. De militairen hebben bevel gekregen, dat zij op de naleving van dit verbod streng moeten toezien. Zogoe protesteert bij den Volkenbond. Uitlokking van bespreking niet beoogd. Koning Zogoe heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond een schrijven doen toeko men, waarin hij protesteert tegen de geweld dadigheden, die door Italië gepleegd zijn tegen Albanië. Hij verklaart zich al zijn rechten voor te behouden. Het doel van de mededeeling van koning Zogoe is niet den Volkenbondsraad zich te doen bezig houden met de Albaneesche ge beurtenissen, noch een bespreking daarover uit te lokken op de bijeenkomst van 22 Mei, maar in ieder geval te herinneren aan de overtredin gen. die jegens Albanië en het internationale recht zijn gepleegd. De neef van koning Zogoe. prins Hoessein, heeft het document aan den Volkenbond over handigd en er de draagwijdte van verduidelijkt. Het is waarschijnlijk dat de secretaris van den Volkenbond het document ter informatie ter kennis zal brengen van de staten, die lid zijn van den Volkenbond, voor de bijeenkomst van 22 Mei. (Havas) REPORTAGE VAN DE HAARLEMSCHE VERKEERSEXAMENS. Door de V.A.R.A. is een reportage gemaakt van de Haarlemsche Verkeersexamens. Vrij dagmiddag 19 Mei van half zes tot zes uur zal men deze reportage kunnen beluisteren. ENGELSCHE COMPROMIS VOORSTELLEN VOOR PALESTINA. Beperking der Joodsche immigratie. „WITBOEK" WORDT MORGEN GEPUBLICEERD. In welingelichte kringen te Londen wordt ver nomen, dat het „Witboek" inzake Palestina, dat minister-president Chamberlain heeft aangekon digd, een compromis vormt tusschen de eischen •an de extremistische Arabieren en de voor stellen van de Britsche regeerïng, welke op de conferentie te Londen door Joden zoowel als Arabieren werden verworpen. Het is vrijwel zeker, dat dc politiek van een Joodsch Nationaal Tehuis wordt opgeheven en dat de immigratie van Joden beperkt wordt, zoodat het totaal aantal van de Joodsche bevolking niet meer dan een derde van de totale bevol king kan uitmaken. Naar verluidt zullen gedurende vijf jaar 75.000 Joden worden toegelaten, bovendien nog 25.000 vluchtelingen uit Duitschland, meest kinderen. De regeering zal, naar men veronderstelt, een Joodsch-Arabische samenwerking vormen, welke tot stand moet komen in een periode van vijf tot tien jaar. Waarschijnlijk -zal, zoedra de nieu we regeering gevestigd is, een volksvertegen woordiging worden gekozen, waarin Joden en Arabieren naar verhouding zijn vertegenwoor digd. Chamberlain heeft aangekondigd, dat het wit boek 17 Mei zal worden gepubliceerd. Hij is voor nemens nog vóór Pinksteren een debat over deze aangelegenheid te houden, doch in verband met de overstelpende werkzaamheden van het par lement, kan niet meer dan één dag hieraan wor den gewijd. Défilé van Spaansche troepen voor den Italiaanschen koning? BURGOS, 14 Mei (Havas-A.N.P.) De bla den melden dat na de overwinningsparade vertegenwoordigers van alle wapens naar Ro me zullen vertrekken om deel te nemen aan een défilé voor den koning en Mussolini. Dit zou een antwoord in Italië zijn op de in Spanje aan de légionnaires bewezen hulde. Britsche ambassadeur bij de „overwinningsparade" te Madrid. Lagerhuis-oppositie geeft uiting aan haar verontwaardiging. LONDEN, 15 Mei. De Britsche onderstaats secretaris van Buitenlandsche Zaken, Butler, heeft vanmiddag in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Britsche ambassadeur te Burgos, Peter son, de overwinningsparade te Madrid zal bij wonen. Ter motiveering van dit besluit ver klaarde Butler, dat het internationaal gebruik wil, dat een ambassadeur de officieele uitnood ij- ging aanvaardt van een regeering, bij welke hij geaccrediteerd is. Deze mededeeling en haar motiveering wek ten de verontwaardiging op van de oppositie, die nog feller vertoornd werd, toen Butler op een vraag van den Labourafgevaardigde Da vidson mededeelde, dat ook de Britsche mili taire en vloot-attachés de uitnoodiging hadden aangenomen. Davidson stelde hierop de vraag: „Is de re geering er zich wel van bewust, dat vele Ita lianen aan de parade deelnemen, die verantwoor delijk zijn voor den dood van Britsche matrozen? Sinclair (liberaal), vroeg scherp „of Peter son de Italiaansche troepen zal groeten, die ver antwoordelijk zijn voor den dood van de Brit- ;che matrozen." (Geroep bij de oppositie: „Schande!") Butler: Ook de vertegenwoordigers van an dere mogendheden zijn uitgenoodigd en het is in overeenstemming met de internationale usan ce, zulke uitnoodigingen aan te nemen. Fletcher (Labour Party), merkte nog op, dat de deelneming van de Italiaansche troepen aan de overwinningsparade in strijd is met het Britsch-Italiaansche accoord, een bewering, die echter door Butler bestreden werd. Fletcher bracht voorts nog het gerucht ter iprake, dat in den laatsten tijd wederom Italiaan sche troepen in Spanje zouden zijn aangeko men. Hij kreeg daarop van Butler ten antwoord: „Sinds het communiqué van Franco op 1 April jl., waarbij hij verklaarde, dat de burgeroorlog geëindigd was, heeft de regeering geen enkele inlichting ontvangen, waaruit blijkt, dat Ita liaansche troepen in Spanje zouden zijn aange komen." Toen het vragenuur reeds verstreken was, bracht Davidson, die met het antwoord van Butler niet voldaan was, opnieuw de kwestie van de overwinningsparade ter sprake. Hij diende namelijk een voorstel in, het Huis te verdagen, ten einde daardoor „de aandacht te vestigen op het feit, dat de Italianen door deelneming aan de parade het met Engeland gesloten accoord schenden". Maar de voorzitter weigerde het voorstel in behandeling te laten nemen. (United Press). Onthullingen over de werkwijze der Hungaristen Boedapest, 15 Mei. (Van onzen correspondent). VEERTIEN dagen lang hebben voor een Boedapester rechtbank de verhande lingen plaats gehad tegen een vijftal personen, dat zich schuldig had ge maakt aan den ernstigen aanslag met hand granaten op den 3en Februari voor de groote Israelietische synagoge aan de Dohany utca. De voornaamste verdachte, Eugen Kenyeres, een werklooze chauffeur, die in den laatsten tijd als koopman zijn brood trachtte te verdie nen, werd tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld met aftrek van tweeënhalve maand preventieve hechtenis! Hij is de man geweest, die van het dak van een zich tegenover de sy nagoge bevindend, zes verdiepingen hoog huis twee handgranaten op de schare Joden gewor pen had, die na afloop van de godsdienstoefe ning den tempel verliet. Zijn medeplichtige, de mecanicien Szebényi- Schandl, die, terwijl Kenyeres op het dak stond, zelf op straat een derde handgranaat geworpen had, werd tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld. Een loopjongen, Johann Gombay, en een electromonteur. Ladislaus Ma- daras, die de twee bij hun voorbereidend werk geholpen hadden, werden tot resp. vijf en drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl een minderjarige helper vier jaren in een tucht school zal moeten doorbrengen. In den loop van het proces zijn verschillen de dingen bekend geworden omtrent de wijze van werken van de zoogenaamde Hungaristen- groep der Pijlkruisersbeweging, welke den aanslag beraamd had. De Hungaristen hadden in den laatsten tijd getracht meer vat op de arbeiders te krijgen en hadden daarom agita toren aan het werk gezet, die weerbare arbei dersgroepen moesten vormen. Een van deze agitatoren was een zekere Frans Kassai- Schallmayer, die indertijd in Kassa (Kaschau) toen die stad nog onder Tsjecho Slowaaksch bestuur stond, een bekend communist was, die daar een communistische politieke-redenaars- school bezocht had. De arbeidersgroepen wer den op militaire wijze geformeerd en gedrild. Zij moesten gereed staan om plotseling hande lend op te treden teneinde te pogen zich van de macht in den lande meester te maken. Er werd een zoogenaamd „Zwart Front" van zulke strijdbare troepen gevormd. Een zekere Karl Jurisztovsky. die zich ook wel Jökedvü noemde, was er de organisator van. Hij was vroeger reeds wegens diefstal, wegens het vervalschen van bankbiljetten en wegens het plegen van een aanslag tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij wilde een „élite-corps" vormen dat zich om den hoofdaanvoerder van de Hun garisten, Szalasi, zou scharen, zoodra deze uit de gevangenis zou komen. In de maand November van het vorige jaar reeds wilden de Hungaristen een aanslag op een synagoge plegen, en wel te Ujpest. een buitenwijk van de Hongaarsche hoofdstad. Dank zij de oplettendheid van de politie ech ter werd de uitvoering van dit plan verijdeld. Ook de aanslag in de Dohany utca werd in het hoofdkwartier van de Hungaristenpartïj voorbereid, waar de daders bovendien de te ge bruiken handgranaten ontvingen. Viktor Sze- bényi was pas kort tevoren lid van de partij geworden. Men had gezien dat hij een kor date jongen was, die voor geen klein geruchtje vervaard was en daarom had men hem met Kenyeres bijeengebracht, opdat die twee te zamen den aanslag ten uitvoer konden brengen. De besprekingen hadden in de kamer van graaf Ludwig Sz-échenyi in het gebouw van het hoofdkwartier aan de Andrassv ut plaats. Deze graaf zit thans sedert een maand of twee in een concentratiekamp buiten Boedapest. Kenyeres was lijkbleek toen hij het vonnis van levenslang tegen zich hoorde uitspreken. Hij stond te trillen op zijn beenen. De mecani cien Szebényi glimlachte slechts. BEKAAR. Dr. Henri Polak buiten AMSTERDAM, 15 Mei. Tegen dr. Henri Polak werd eenigen tijd geleden een dag vaarding uitgebracht wegens smaadschrift ten aanzien van den heer van Geelkerken. De heer Polak, bijgestaan docr mr. M. Men- dels. ging in verzet tegen de dagvaarding en de raadkamer der rechtbank verklaarde dit verzet ongegrond. De officier van justitie mr. Kist teekende van deze beschikking hooger beroep aan en bij de behandeling voor het gerechtshof requireerde de advocaat-generaal bevestiging van de beschikking der recht bank. Conform dezen eisch verwierp het Hof het beroep van den officier van justitie en steide dr. Polak buiten vervolging. De heer Polak had in bedoelde kroniek een beschouwing gegeven over een rede van den heer van Geelkerken te Zandvoort, waarin deze de jodenvervolging had behandeld. MARGUERITE COUPERUS. Ncderlandsche kunst in den vreemde De Nederlandsche volksliederen zangeres, Marguerite Couperus, heeft zich na haar succes in Denemarken ook in Stockholm la ten hooren in de concertzaal Rosenbad. Voorts zong Zondag 14 Mei Marguerite Couperus een programma van Nederlandsche volksliederen voor de Zweeasche radio van Stockholm en Motala en de overige 60 zenders. Ontploffing in Duitsche springstoffenfabriek. Vier dooden. In Guggenbach (20 K.M. ten Noord-Westen van Graz) is gistermiddag een ernstig ontplof fingsongeluk ontstaan in een springstoffenfa briek. Er vielen vier dooden. De explosie was ontstaan doordat, toen men een los geraakte schroef wilde vastzetten, een vonk, ontstaan tusschen de wrijvende staaldeelen, in het op den grond liggende stof sprong. Lichamelijke Opvoeding en Sport. In zeer korten tijd heeft de Nationale Ver- eeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling, kortweg H.L.O. ge noemd, uitnemend werk verricht; overal in ons land heeft zij onderafdeelingen gesticht. Reeds duizenden proeven werden met succes afgelegd en het diploma met de fraaie onder scheidingsteekenen, welke de H.L.O., in sa menwerking met het Nederlandsch Olympisch Comité, uitreikt aan hen; ide de proeven met goed gevolg afleggen, zijn een gelukkige sti mulans voor zeer velen. Dit groote werk in de naaste toekomst op nog veel ruimere schaal mogelijk te maken, ligt thans binnen ieder bereik, door deel te nemen aan de door de regeering toegestane loterij ten behoeve van het werk der H.L.O. Dank zij den daadwerkelijken steun van velen m den lande zijn vele prijzen voor deze loterij beschikbaar gesteld. De loten bieden o.a. kans op een gratis reis van 26 dagen naar de a.s. Olympische Spelen te Helsinki (voor twee personen), resp. een Fiat auotmobiel. Voorts een zeiljacht of motorboot, wherry of motor fiets en nog 1000 andere smaakvolle, resp. nuttige prijzen. VROUWEN VREDESGANG 1939. Morgen 17 Mei zullen duizenden vrou wen, uit alle deelen van ons land. van uiteen- loopende politieke en godsdienstige over tuiging, in een stillen stoet uiting geven aan wat in aller harten leeft: het verlangen naar een rechtvaardigen Vrede. Dank zij de activi teit van vele plaatselijke comité's is men zeker van een talrijke deelneming. Het Centraal Comité voor den Vrouwen Vredesgang 1939 wekt allen op ook degenen, die niet in staat zijn naar Rotterdam te gaan door het dra gen van een witte bloem sympathie te toonen voor deze betooging. Voor deelnemingsbewijzen kan men zich nog wenden tot de comité's ter plaatse: ook op de Admiraliteitskade (nabij het Maas station) zullen ze verkrijgbaar zijii. Van hier zal de stoet om half drie vertrekken. Zooals reeds is gemeld zal op het sportterrein Woude- stein een korte sluitingsbij eenkomst plaats vinden, waar gezamenlijk enkele liederen wor den gezongen, adhaesiebetuigingen uit het buitenland worden voorgelezen en mevr. A. Trompde Jong het woord zal voeren. Een deputatie uit de deelneemsters zal aan de regeering een adres aanbieden en daartoe door den minister van Buitenlandsche Zaken worden ontvangen. Ook naar den President van het Permanente Hof van Internationale Justitie en het Gemeentebestuur van Rotter dam zullen zich deputaties begeven; de laatste zal bij het standbeeld van den Rotterdam schen pacifist Erasmus bloemen neerleggen. Amsterdam kocht tramwagens van Utrecht. Naar wij vernemen heeft de directie van de Amsterdamsche gemeentetram twaalf van de nieuwste motorwagens van de onlangs opge heven gemeentetram van Utrecht aangekocht, gebruik makende van de voordeelige voor waarden, waarop dit mogelijk was. Om op het Amsterdamsche net dienst te kunnen doen, moeten van de rijtuigen ver schillende onderdeelen, o.a. de wagenbak worden verbouwd. Hiermede wordt echter geen spoed betracht, omdat naar de opvatting van de directie, de gemeentetram op het oogenblik over vol doende materieel beschikt. Groote Houtstraat 62-67 Telefoon 10657 12839 (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 17 MEI 1919. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11.15 Zang met planobegelei ding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12,15 Amsterdamsch Salonorkest en gramo foonmuziek. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Arnhemsch strijkkwartet en gramofoonmu ziek. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Christ lie- derenuurtje. 4.45 Gramofoonmuziek. 4.50 Felicitaties. 5.05 Voor de juegd. 5.50 Gramo foonmuziek (C.a. 6.25 Berichten). 6.256.55 Taalles en causerie over het Binnenaanvarings reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De vakopleiding in verband met de vestigingswet Kleinbedrijf". 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Causerie „De verspreiding van den Bij bel". 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-be- richten. 8.15 Slikkerver's Christ. Mannen koor en gramofoonmuziek. 9.00 Causerie „De nieuwe belastingontwerpen", 9.30 Apollo-en- semble. 10.00 Berichten ANP. actueel half uur 10.30 Vervolg concert. (10.4511.00 Gym nastiekles). 11.25 Gramofoonmuziek. Ca. 11,5012.00 Schriftlezing. niLVERSUM n. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 630 RUV 7.00 VARA. 7.30 VPRO. 8,00—12.00 VARA. 8.00 Esmeralda, (ca. 8.16 Berichten). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keu ken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de Continubedrijven. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 12,17 VARA orkest. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.15—1.45 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 voor de kinderen. 5.30 Or gelspel. 6.00 Esmeralda. 6.28 Berichten. 6.307.00 Causerie „Volksgemeenschap". 7.05 VARA-Kalender. 7.6 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herha ling SOS Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en solist. 9.00 Reportage, 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP.. 10.10 Zang en piano. 10.30 De Ramblers. 11.0012.0 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11,25—11,50 Gramofoonmuziek. 12.10 Orgel spel. 12,25 Reportage. 12.40 Militair orkest. 1.20 „May Morning" dialoog. 1.351.45 De Car roll Sisters. 1.552.20 Zang. 3.10 Sectie van het BBC-Northern Ireland orkest en solist. 3.40 Radiotooneel. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Mantovani'.s dansor- kest en solisten. 6.20 Berichten. 6.40 Weten schappelijk overzicht. 7.00 Zang. 7.20 Variété programma. 8.05 Actueele uitzending. 8.35 BBC-symphonie-orkest o.l.v. A. Toscanini. 9.15 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.15 Benny Loban's Band en solisten. 11.05 Eddie Carroll's Band en soliste. 11.50 Nachtegalenzang. 12.00 Gramofoonmuziek. 12 10012 20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Giar- dino-orkest. .2,30 Zang. 1.25 Jane Evrard's damesorkest. 2.35 Zang. 3.30 Gramofoonmu ziek. 3.50 Cellovoordracht. 5.05 Vioolvoor dracht. 5.25 Ellis-orkest. 6.35 Zang. 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.20 Zang met toelichting 7.50 Piar.ovoordracht. 8.50 Het a Camera kwartet en solisten. 19 05 Gramofoonmuziek. 10.20 -12.20 Orkest, Noyon koor en solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Herm. Hagesteödt's orkest. 8.50 Gramo foonmuziek. 12.20 Militair orkest. 1.35 Om roeporkest 2.30 Fopulair concert. 3.40 Gra mofoonmuziek. 4.20 Otto Fricke's orkest. 6.30 Blaascnsemble van de Duitsche Opera en so listen. 7.10 Zang. 7.35 Verzoekconcert. 8.50 Gevarieerd concert. 10.55 Blaasensemble van het Weensch Philharmonisch orkest en solist. 11.4012.20 Omroep-Amusementsorkest. Om roeporkest en soliste. BRUSSEL 484 M. 12,20, 1.302.20; 5.20 en 5.55 Gramofoon muziek. 6.35 Pianovoordracht. 7.05 Zang. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Omroepsym- phonie-orkest en solist. 9.50 Omroep-sym- phonie-orkest. 11.0011.20 Dansmuziek (gr. platen.) OEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Omroeporkest en solisten (opn.). 10.20 Berichten. 10.40 Trioconcert. 11.05 Berichten. 11,20—12.20 Omroeporkest, O. Fricke's orkest en solisten (gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9