LUIK 1939 Sch el lel vens Mooi weer begunstigde de Varsity. GOLF DE MAN HONKBAL INTERNATIONALE WATERTENTOONSTELLING MEI - NOVEMBER WIELRIJDEN. KORFBAL. HANDBAL. ATHLETIEK POSTDUIVEN VRIJDAG 19 MEI 1939 HAARLE M'S DAGBLAD 6 lil'Vilt ■Ww! ROEIEN £aga uioh Piet fiwfdtumumt I Ook Triton zeer succesvol. Hemelvaartsdag bracht mooi weer. en dat was op zichzelf reeds een meevaller voor de Varsity, de Studentenroeiwedstrijden op de Boschbaan te Amsterdam. Daarbij kwam nog een gelukkige omstandigheid; er bestond dit jaar veel meer belangstelling voor dezen wedstrijd dan de vorige twee jaren toen ze voor 't eerst op de Boschbaan werden gehou den. De vrees dat het publieke succes van de Varsity niet van het Noordzeekanaal naar de nieuwe baan „overgeplant" zou worden, is ge lukkig niet bewaarheid. De tribune was zeer goed bezet, en velen bewogen zich dank zij het zonnetje, dat zich herhaaldelijk liet zien, op de promenade. Laga en Triton mogen wel met de meeste voldoening op den sportieven Donderdag terug zien. Laga (Delft) won immers het hoofdnummer de Oude vier in den tijd van 7 min. 29.4 sec., waarmede de ploeg de prestatie van vorig jaar herhaalde (hoewel de gemaakte tijd toen beter was), en Triton (Utrecht) sleepte het leeuwenaandeel van de overwinningen op de andere nummers in de wacht, o.m. de over- naadsche twee. Njord liet tot voor het laatste nummer wei nig van zich spreken, doch zorgde er bij de jonge acht voor dat de naam der Leidsche studenten werd hoog gehouden. Misschien dat ook de Groningsche ploeg „Aegir" onder de overwinnende ploegen ge rangschikt z-al worden, doch daarover zal de film moeten beslissen, want de jonge twee van Aegir ging tegelijk met Laga door de finish, en de tijdopnemers konden geen ver schil constateeren. De twee finishschoten gingen weliswaar na elkaar af, doch voor wie het eerste en voor wie het tweede schot gold kon niet worden vastgesteld. Nu is het wach ten op de ontwikkeling van de film, die van de finish werd gemaakt, want de vertooning hiervan kan waarschijnlijk wel uitwijzen welke ploeg de eerepalm toekomt. Hoe de uit slag ook moge zijn, het was in ieder geval een keurige prestatie van Aegir. Uiteraard ook van Laga. Nereus (Amsterdam"» werd in het hoofd nummer tweede (7 min. 29.4 sec.), Triton derde (7 min 33.9 sec.). Aegir vierde 7 min. 34 4 sec.) en Njord vijfde (7 min. 41 sec.). Triton won vijf nummers nJ. de jonge vier b., de overnaadsche vier, de jonge vier a„ de lichte vier en de overnaadsche twee. Laga won nog de sciff en de stuurmanlooze vier. Er stond een Noord-Westenwind en aange zien de Boschbaan in de richting Zuidwest is aangelegd, werd het water dwars over de baan opgezwiept. Aan de Amsterdamsche zijde, waar boei 1 is gelegen, was de baan meer be schut en de ploegen, die van deze boei ver trokken, hadden ongetwijfeld een voordeel, dat niet onderschat mocht worden. In zes van de tien nummers won een ploeg, die aan de meest gunstige boei was gestart. Hoewel wij niet te sterk den indruk op dit punt willen leggen, zou het o.i. ook onjuist zijn om dezen factor niet te vermelden. Laga en Triton hebben dus de buit onder f 1.95 f 2.95 i\ew or zendt ons de nieuwste pantoffeltjes. Aardige, vlotte modelletjes, leuk van kleur en elegant van vorm Een eenige combinatie bij ochtend japon of kimono. Voor elegante modeschoenen HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 12 AMSTERDAM. KALVERSTRAAT hoek Heiligeweg DEN HAAG. SPUI naast Atta WEIMARSTR. tegenover Regentes (Adv. Ingez. Med.) elkaar verdeeld. Qua roeitechniek hebben de ploegen van Delft en Utrecht inderdaad uit geblonken en de wijze waarop Laga het hoofd nummer won. belooft toch nog wel iets voor het verdere roeiseizoen. Nereus sloeg een slecht figuur. Want viel Laga de laatste jaren op door krachtwerk, thans bleek toch duidelijk, dat er stijl in de ploegen is gekomen en in dat op zicht viel er bij Triton ook zeer veel te loven. Wat een verschil kon men in stijl en techniek ontdekken tusschen de ploegen van deze beide universiteiten en die van Njord en Aegir. En Amsterdam boekte ditmaal geen enkel succes. In één nummer, "de overnaadsche vier. gaf Nereus op. omdat nr. 2 aan zijn bankje kwam vast te zitten, in de ongestuurde vier was het Nereus. die slecht baan hield en Triton aan voer, waardoor de Amsterdammers gediskwa lificeerd moesten worden en in de jonge acht liet men verstek gaan. De Nereusploeg viel in het hoofdnummer wat tegen, en kon slechts met moeite een tweede plaats veroveren, met 2 Vo a 3 lengten achterstand op den winnaar Laga. Wij kunnen ons de jaren niet herinne ren. waarin Nereus op de Varsity zoo'n slecht figuur heeft geslagen. Het verloop van 't hoofdnummer. Voor de oude vier kwamen aan den start: 1. Laga, 2. Triton. 3. Aegir, 4. Nereus, 5. Njord. Een mooie gelijke start viel van alle ploe gen te noteeren. Op 250 meter lag Njord reeds achter en leidde Nereus met gering onderling verschil voor Triton, Aegir en Laga. Njord zakte steeds meer af en speelde in het ver dere verloop van den strijd geen rol. Nereus sloeg een baantempo van 32 slagen en lag op 500 meter een ha'.ve lengte voor op Laga, Triton en Aegir. In het rustige water van boei 1 lag de boot der Delftenaren buitenge woon rustig, de balans was uitstekend en het geheel maakte een soepelen indruk. Zonder merkbare inspanning ging Laga naar voren en op 750 Meter had deze vier de leiding geno men met enkele meters voorsprong op Nereus, terwijl Aegir en Triton om de derde plaats streden. Op gemakkelijke wijze trok de Laga- vier verder en op 1000 Meter, op de helft van den afstand, lag Nereus reeds H lengte achter en Triton en Aegir weer op een halve lengte achter de Amsterdammers. Op 1250 meter roeide Laga reeds een gewonnen race, weldra kwam er licht tusschen de booten en op 1500 meter, toen het baantempo 34 bedroeg, lag Delft anderhalve lengte voor op Nereus, van Nes gooide er nog wat boven op en met een voorsprong van 2y2 a 3 lengten op Nereus, die nog voor zijn tweede plaats moest vechten, ging Laga evenals het vorig jaar, als winnaar van het hoofdnummer door de finish. Getooid met de strooien hoedjes en fleurige dassen, een bloem van „Bloemen Bertha" die natuurlijk niet bij dit studentenevenement ontbrak, in het knoopsgat, toonden de stu denten een groot enthousiasme, dat zijn hoogtepunt vond toen Laga het hoofdnummer won. Allen trokken naar de finish en het booten huis, om maar niets te missen van de won derlijke tooneelen, die zich hier afspeelden. De vreugde van de Delftenaren was onbe schrijfelijk. De onberispelijke hoeden werden gekreukt en gingen verloren in de massa, de roode jasjes raakten los en de stemmen sloegen over: het hinderde allemaal niet, want Laga had immers de oude vier gewonnen, evenals het vorige jaar. Zooals te begrijpen is, heerschte na afloop in het Utrechtsche en Delftsche kamp groote vreugde. In het eerste nummer van den dag, de jonge vier b liet Aegir verstek gaan. Triton nam het tegen Njord, Nereus en Laga op. De Utrechtena ren lagen aanvankelijk in vierde positie, maar na 1000 meter was het duidelijk, dat de overwin ning alleen tusschen Triton en Njord zou kunnen vallen. Njord bleek niet over een behoorlijken eindspurt te beschikken, terwijl de betere tech niek van de homogene Triton-ploeg tenslotte den doorslag gaf. In de overnaadsche vier stevende Triton on middellijk op de zege af. Ook in het derde nummer van den dag viel een Tritonzege te noteeren, Het skiffnummer was niet erg belangrijk. Van Blerkom van Laga bleek over een jaar meer er varing te beschikken dan de scullers van Nereus en Njord en dat was voldoende voor de zege. De uitslagen luiden: Jonge vier b. 1 Triton tijd 7 min. 37.9 sec., H. Frima (bg.), R. M. Versteegh, D. Mooien, H. Sleurmans (sl.), J. H. W. van Walsem (st.), 2 Njord 7 min. 40.3 sec. 3 Nereus 7 min. 45.2 sec. 4 Laga ver achter. Overnaadsche vier. 1. Triton, tijd 7 min. 51.1 sec., R. P. H. Ritter (bg.), O. S. Kuyl, F. A. Ameling, L. J. Quarles van Ufford (sl.), W. A. Spancker Ente (st.), 2 Aegir 7 min. 55.8 sec., 3 Njord 8 min. 4.1 sec., 4 Nereus ver. Jonge vier a. 1 Triton, tijd 7 min. 53.6 sec., R. Meindersma (bg.), G. A. Sedee, P. Henry Jr., H. Deenstra (sl.), W. A. Spancker Ente (st.), 2 Njord 8 min. 2.5 sec. Skiff. 1 Laga (J. van Blerkom), 8 min. 22.3 sec., 2 Nereus (P. Weyer), 8 min. 38.2 sec., 3 Njord (J. A. Versteegh) 8 min. 58 sec. Lichte vier. 1. Triton tijd 8 min. 9.9 sec. G. Moussees (bg.), A. G. Th. Becking, H. H. F. Hobbel, N. Bloem bergen (sl.), J. Caro (si), 2e Aegir 8 min. 10.9 sec.. 3 Laga 8 min. 23.3 sec. Vier zonder stuurman. 1 Laga 7 min. 23.8 sec., B. J. G. van der Pot (bg), J. T. L. Bartlema, P. H. Godefroy, H. van Nes (sl.), J. II. Hummel (st.), 2 Nereus 7 min. 29.4 sec., 3 Triton 7 min. 33.9 sec., 4 Aegir 7 min. 34.4 sec., 5 Njord 7 min. 41 sec. Jonge twee. 1 en 2 Laga en Aegir, beiden 8 min. 49.2 sec. Een filmopname moet beslissen. Nader vernemen wij, dat blijkens het resul taat van de filmopneming beide ploegen precies gelijk aan het eindpunt kwamen. De prijs zal tusschen hen gedeeld worden. Overnaadsche twee. 1. Triton 8 min. 53.9 sec., F. A. Ameling (bg.), O. S. Kuyl (Is.), W. A. Spancker Ente (st.), 2 Nereus 9 min. 1.9 sec., 3 Njord ver achter door lekke boot. Jonge acht. 1 Njord tijd 6 min. 42.8 sec., P. Lips (bg.), D. van Leyden, J. Th. Wilkens, J. R. C. Gonggrijp, J. W. van Beuningen, C. J. Zilverschoon, J. W. •an Groningen, W. J. Wijnberg (sl.), H. Cou- tinho (st.) 2. Aegir 6 min. 45.8 sec,, 3 Triton 6 min. 50 sec., 4 Laga 6 min. 53.6 sec. Vergadering van „Het Spaarnc". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" hield Woensdagavond een buitengewone alge- meene vergadering, waarvoor slechts matige be langstelling bestond. De voorzitter, Dr. T Volker ;prak een kort openingswoord, waarna de notu len van de jaarlijksche algemeene vergadering op 22 Februari j.l. onder dankzegging werden goedgekeurd. Wegens vertrek van mejuffrouw L. C. van Mourik Broekman moest in een bestuurs-vaca- ture worden voorzien. Gekozen werd mej. Sorgdrager. De voorzitter bracht aan mej. Van Mourik Broekman hartelijk dank voor wat zij als tweede secretaresse voor de vereeniging had gedaan. Vooral haar toewijding en accuratesse wei-den geprezen. Aangenomen werd een voorstel van den Ned. Roeibond om een officieel orgaan verplichtend te stellen voor de nieuwe leden der aangesloten vereenigingen. Kcnncmer Golfclub. Op de banen van de Kennemer Golf en Coun try Club te Zandvoort is Donderdag een wed strijd gespeeld om den wisselbeker uitgeloofd door jhr. G. C. Quarles van Ufford. Het was een 36 holes handicap match-medalplay. A. Jurjans (6) kwam als eerste binnen met een netto score van 70 in de ochtendronde en 67 in de middagronde, totaal 137. Verder waren er goede scores van: Jhr. P. Quarles van Ufford (6) 71 en 78, to taal 149. R. Thornley (6). 74 en 75, totaal 149. F. C. Strauch (14), 72 en 78. totaal 150. Jhr. P N. Quarles van Ufford (11), 74 en 76, totaal 150. H. Smidt van Gelder (12), 70 en 81, totaal 151. die voor hei eerst de V arsity zag. Naast me zat ie. De man, die voor 't eerst de Varsity zag. ..Ja, ik ben er eigenlijk toe gekomen door Hollander, u weet wel. die kan zoo fijn dat voetballen voor de radio verslaan, en toen hoorde ik laatst een stukje roeien van 'm, en dat had me ook al dadelijk te pakken, 'k Dacht daar moet ik 't mijne van hebben, en daarom zit ik nu hier". „Zoo zoo". De groote tribune aan de Boschbaan is al zoowat volgeloopen, de fleurige toiletten der dames vroolijken het monotone grijs en bruin der heerenpakken op. „Er is nogal wat belangstelling voor zeker' Een stem uit den loudspeaker klinkt: „Dames en heeren, de ploegen zijn nu gestart". De heer naast me rekt zijn hals. ,,'k Zie niks" merkt hij teleurgesteld op. „Dat kan ook niet, want de start is heele- maal in de verte, wacht u maar, dadelijk ko men ze aan". De Varsity-nieuweling kijkt teleurgesteld de breede Boschbaan af. „Daar zijn ze, ziet u wel". „Maar da's toch niet eerlijk" meent de me neer. „Waarom niet?" „Nou, die auto's zijn d'r natuurlijk 't eerst' „Maar die auto's racen toch niet mee". „Nou maar op de fiets heb je ook al een voorsprong". „Maar meneer, die auto's en die fietsen rij den mee om te zien hoe of de booten roeien". „Dus 't gaat 'r alleen maar om wie van de booten er 't eerst is?" „Precies". Pang! Het finishschot klinkt. „Nou, die is goed raak. alle zes liggen ze voor lijk. Mag dat nou zoo maar?" ..Begrijpt u toch meneer, die menschen zijn doodmoe van het roeien. D'r is toch niet op hen geschoten". „Ja, ik dacht wel dat zooiets niet mocht maar je kunt niet weten". Een heele kring jongens begint te dansen en te zingen „Triton, Triton". 'Ze slaan hun hoeden kapot. „Ik begrijp niet waar ze zich zoo voor op winden", zegt het Varsity-groentje, en hij voelt of de „strooie" op zijn hoofd nog heel is. „Dat zal ik u uitleggen, ziet u die tent daar?' „Jawel". „Welaan, daar drinken ze bier tot ze vroolijk zijn. U bent hier bij studenten". ,'t Gaat dus om 't bier en niet om 't water' „Dat is wat sterk. Aan den wal gaat 't om bier, op de baan om 't water". ,,'k Snap er niet veel van". Het zonnetje kruipt even achter de wolken. „Als 't maar niet gaat regenen" mompel 'k. „Het veld zal er niet slechter van worden' meent de buurman. ..Dames en heeren, de ploegen zijn gestart". Weer klinkt de stem door den luidspreker. „Ik vind Han Hollander veel spannender, als ie 't over voetbal heeft", zegt de buurman en hij tuurt in de verte. Weer komt de zonderlinge stoet aan den wal een heel lange rij auto's en bussen, geschei den de fietsers aanzetten en ze is nog eerder te onderscheiden dan de smalle bootenrij op het water. Het publiek joelt, strooien hoeden gaan de lucht in. „Laga, Laga, Tri ton. Triton, Nereus, Njord". Allé namen worden dooreen geroepen. Allen zijn opgewonden. Alleen m'n buurman is stil. „Wat is nou Triton?" vraagt hij. „Dat zijn die blauwen, die nu voor liggen' „Ze zullen wel voor blijven", constateert hij lauw. En 'k ga even een wandelingetje maken be neden waar het wemelt van menschen, die promeneeren, dames in zomertoiletjes, en heeren, die eens student waren, en studenten, die eens heeren zullen zijn. Als ik terug kom op 't plaatsje op de tribune zit hij er niet meer. De meneer, die voor 't eerst en 't laatst de Varsity zag. TUIN-EN GAZONMEST Het programma. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: Blauw Wit 1'Haarlem 1 SeagullsAjax 1 2e klasse: H. C. Kinheim—RCH 2 RCH 1-DWS 3e klasse: Schoten 2Haarlem 3 EDO 3—HHC 3 Zondag: le klasse: EDO 1—HHC 1 VVGA 1—AFC 1 2e klasse: Schoten 1Quick 1 Haarlem 2Ajax 2 HHC 2Zeeburgia 3e klasse: HerculesRCH 3 Haarlem 1 trekt Zaterdagmiddag naar Am sterdam om tegen de kampioenen van ver leden jaar te strijden. Er is van de Zebra's nog weinig te zeggen, daar zij alleen nog maar tegen AFC gespeeld hebben. Dien wedstrijd hebben zij met zeer klein verschil gewonnen, maar Wilders, die Ten Siethof nog al eens als werper vervangt, ontbrak toen. Veel zal van het werpen van De Mon afhangen. Werpt, hij als tegen Ajax, dan geven we Haarlem de beste kans. En Zondagmiddag ontmoeten EDO en HHC elkaar. EDO was er tegen de Seagulls alles behalve „in" en kan ongetwijfeld beter. Maar speelt HHC in den zelfden vorm als Zondag j.l. tegen Ajax, dan kon deze wedstrijd we! de tweede verrassing zijn. die HHC ons bezorgt. De wedstrijd vangt aan om drie uur. RCH 1DWS begint Zaterdagmiddag om 4 uur. Haarlem 2Ajax 2 Zondagochtend om half tien, Schoten 1—Quick 1 om 10 uur en De meest moderne en adem benemende wonderen der watertechniek. Een waarlijk unieke bijeenzameling van technische en artistieke meesterwerken. HAVASGELDER (Adv. Ingez. Med.) HHC 2—Zeeburgia Zondagmiddag om kwart over 2. Wedstrijden voor school- negentallen. De Jeugdcommissie voor N. Holland buiten Amsterdam heeft de uitnoodigingen tot deel name aan de wedstrijden voor schoolnegental- len aan alle bekende Middelbare Scholen ver zonden. Zoo mogelijk wordt in Alkmaar een afzon derlijke serie gespeeld. Ook voor de U. L. O. scholen uit Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort worden wedstrijden uitgeschreven. Door de Honkbalpropagandavereeniging De Kieviten is voor deze wedstrijden een beker als wisselprijs beschikbaar gesteld. Bordeaux—Parijs. De wegwedstrijd BordeauxParijs werd Don derdag gewonnen door den Franschman Marcel Laurent in 15 uur 15 minuten 1 sec. Bekende ren ners als Bonduel, Paillard en Lapebie staakten den strijd. Paillard viel en werd zoo ernstig ge wond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd voor de A, B en C kl. en Juniores. De A en B kl. reden 100 K.M.. C kl. 60 K.m. Juniores 37*/- K.M. De uitslagen luiden als volgt: A en B kl.: 1. B. Matzen, tijd 100 K.M. 2 uur 51 min. 29 sec. op 200 M. 2. L. Schelfhout op 1 min. 3. Walgien, 4. B. Fennis, R. Taverne opge geven. Lasschuit pech. Uitslag C kl. 60 K.M.: 1. B. Kleinhout tijd 1 uur 42 min. 30 sec. 2. B. Boersma, 3. W. Kleef, Fr. Jansen en overige renners pech. Juniores B kl. 37'/-: K.M.: 1. II. Tholen, 2. H. Jos. Schelfhout en Aarts pech. Op de wielerbaan te Alkmaar wist het koppel Matzen-Schelfhout Amateurs de 4de plaats in een koppelwedstrijd te bezetten. En bij de 300 rondenrace voor Nieuwelingen bezette G. van Dijk de 5e plaats. A.s. Zondag beginnen de recordwedstrijden. A kl. voor den Wjjnands v. Rensenbeker. B kl. Rodius Buiige, C kl. J. Eden en Juniores v. Dok bekers. Gezamenlijk vertrek 8 uur. CHRISTELIJKE KORFBALBOND Onder Ons. Secretaresse: mej. L. v. Rossum, Langedijk- straat 32, Haarlem. Wedstrijdsecretaris: C. Letter, Nijlstraat 29. Haarlem-Oost. De uitslagen van Zaterdag 13 Mei zijn: Ijsvogels 3Onder Ons 1 04 Voor Zaterdag 20 Mei: S.V aOnder Ons a, aanvang 3 uur. De wedstrijd Fiks IIOnder Ons I gaat niet door. Trainen aan de Zanderij vaart. Voorwedstrijden kampioenschap van Nederland. (HEEREN) UITSLAGEN VAN DONDERDAG. Niloc (Amsterdam)Sport Vereent (Utrecht) 8—6 Hellas (Den Haag)Sport Vereent 95 NilocG. V. Rotterdam 76 De twee best geplaatste vereenigingen na de wedstrijden op Hemelvaartsdag zullen het wes telijk district na de eindwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland vertegenwoordigen. District Noord: Districtsklasse heeren: VoorwaartsVlugheid en Kracht 34 (Vlugheid en Kracht districtskampioen na een tweede verlenging). ActiefOlympia 313 REGIONALE WEDSTRIJDEN TE ZAANDAM. Mej. Niesink verbetert het record kogelstooten. Te Zaandam hadden Donderdag regionale ath- letiek-wedstrijden plaats. In het nummer kogelstooten is mej. A. Nie sink van het Amsterdamsche Sagitta er in ge slaagd. het Nederlandsch record, dat op haar naam stond met 11.53 meter, gevestigd op 5 Sep tember 1937 te Amsterdam, te verbeteren en te brengen op 11.72 meter. Ofschoon nog niet absoluut vaststaat, dat dit record inderdaad erkend zal worden, waren de aanwezige T. C.-leden van oordeel, dat daartoe zeer groote kans bestond. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Olympische estafette heeren: 800, 400. 200, 200 meter: 1. A. V. Quick 3 min. 40,9 sec., 2. A. A. C. 3 min. 52.8 sec. 3. A V Haarlem 3 min. 58.4 sec. Kogelstooten dames. Klasse A: 1. A. Niesink (Sagitta) 11.72 meter, 2. W. Albers (Sagitta) 10.80 meter. De Reisduif. Uitslag van de wedvlucht van Lohne. afstand 290 K.M. Los 6 uur. Eerstgetoonde vogel 9.46.47, laatste prijswinnende vogel 10.6.3 J. J. de Bie len pr„ N. Wezenbeek, 2, 6. E. C. J. Spook 3, 18. C. Th. Verdonk 4, 10, 14 16 21, W. Jansen 5, J. Th. Bakker 7, P. Kroon, 8, 12, 19. J. F. Scherf 9, 13, J. H. Kneteman 11, Th, A. Heinsbergen 15, 17, 20. De Spaarnevogels. De uitslag der wedvlucht van OsnabrÜck. Af stand 232 K.M. luidt: 1. 6.7, J. Staphorst 2. 4 5, J. v. Duyn 3, 8, J. H. Somers, 9 J. de Vendt. Eerst getoonde duif 8.28.29, laatste duif 8.48.23}

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10