Huldiging van den heer C. ten Boom Wollen ondergoed AGENDA. ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING Hij, Zij en Hottentot. VRIJDAG 19 MEI 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 2 Aanbieding van een geschilderportret Gisteren werd de heer C. ten Boom tachtig jaar. Ter gelegenhend daarvan zal {leze bekende Haarlemmer hedenmiddag te half drie in de bovenzaal van rest. Brinkmann, Groote Markt worden gehuldigd. Een comité heeft zich ge vormd, dat den tachtigjarige een pprtret ge schilderd door Oscar Mendlik zal aanbieden. In dat comité namen zitting de heeren: J. J. Swens, voorzitter,' voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken; P. Kooij. secretaris, bestuurslid Chr. M.U.L.O. school a. d. Dreef; P. A. van 't Wout, penningmeester, directeur Nassau-Bank N.V.; Mr. Dr. F. A. Bijvoet, voorzitter Centrum Comité v. d. Vereen. Koninginnedag; Th. S. J. Hooij. voorzitter R.K. Middenstandsvereeniging; H. J. L. Klein Schiphorst, voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken, afd. Kleinbedrijf; Mr. C. J. Koch, voorzitter Raad van Arbeid; L. Lam, voorzitter Middenstands Centrale, voorzit ter Cljr. Middenstandsvereeniging; B. W. Las- schuit, voorzitter Haarlemsche Handelsvcreeni- ging; J. Makkink te Gorssel, bestuurslid Ncderl. Horlogemakersvereeniging „Union Horlogère"; Mr. K. A. F. J. Pliester, voorzitter Prol. Chr.' Reclasseerïngsvereeniging: R. Smit Jr., bestuurs lid Prot. Chr. Reclasseeringsvereeniging; J. L. Tadema, voorzitter Vereeniging „Haerlem". Mr. F. J. D. Theyse, commissaris v. d. Nassau-Bank N.V.; C. Verhagen te 's Hertogenbosch, bestuurs lid Nederl. Horlogemakersvereeniging „Union Horlogère"; J. J. de Waal M'alefijt, bestuurslid Chr. M. U. L. O. School a. d. Dieet'; G. Wolzak Hzn., Notaris, commissaris van de Nassau- Bank N.V. Portret van den heer C-. ten Boom door Oscar Mendlik. Dit portret is hedenmiddag door den heer J. J. Swens aan den tachtigjarige aan geboden. De voorzitter van het Comité en voorzitter van de Kamer van Koophandel de heer J. J. Swens heeft hedenmiddag het schilderij aan den lieer Ten Boom aangeboden met. de volgende toespraak. Toen men zich in onze goede stad ging realiseeren, dal de tachtigste verjaardag van een harer inwoners begon te naderen heeft men tevens begrepen, dat dit de tachtigste verjaar dag zou zijn van een harer burgers in den besten zin van hot woord en dat er alle aanlei ding bestond bij die gelegenheid er blijk van te geven hoe zeer hetgeen hij in dit lange tijds bestek in deze gemeente en ook daar buiten heeft verricht, werd gewaardeerd en hoe groot is goed voor Rheumatiek Een lijder aan rheumatiek' is buitengewoon gevoelig voor tocht en kou, doordat zijn huid niet meer normaal functionneert. Nu in het voorjaar, met zijn onverwachte tochtvlagen, is de kans op enkele dagen van kwellende pijn ai heel groot! Maakt toch een einde aan die eeuwige angst voor tocht en kou! Wollen on dergoed is maar een lapmiddel! Kruschen Salts zal U voorgoed ervan verlossen. Kru schen valt Uw kwaal aan in de oorzaak zelf; een teveel aan urinezuur in het lichaam, dat zich daar heeft verzameld door een trage werking van de organen. Kruschen's „dage lij kscne dosis" regelmatig ingenomen, spoort Uw lever, nieren en ingewanden aan tot nieuwe activiteit. Schadelijke zuren worden uit Uw lichaam gefilterd en zuiver bloed zal coor Uw aderen slroomen. U zult weer kunnen leven als een vrij mensch! Koop nog heden een flacon Kruschen Salts. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). (Adv. Ingez. Med.) Heden; VRIJDAG 19 MEI Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De twee zusters Kleh", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Witte vanen" en „Tuin der vreugde", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Getuigen spreken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30: Open bare lezing Werkgemeenschap „Werkend Ne derland", 8.15 uur. Santpoort: Jeugdhuis Burgemeester En- schedélaan: Vredestentoonstelling, 810.30 uur. ZATERDAG 20 MEI Bentveld: Bentveldweg 3: Bijeenkomst Cultuur-filosofisch Werkverband. Santpoort: Jeugdhuis Burgemeester En- schedélaan: Vredestentoonstelling, 25 en 8 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. de sympathie was, die hij zich in die reeks van jaren in alle kringen, waarmede hij in aanraking kwam heeft verworven, Er heeft zich een comité gevormd, eerst klein, maar dat uitgroeide tot een grooter en waarvan alle leden vertegen woordigers zijn van even zoo vele corporaties, vereenigingen, instanties, in wier dienst U in den loop der jaren uwe krachten heeft gesteld of nog stelt. Het is mij een groot voorrecht mijnheer Ten Boom, namens dat comité, enkele woorden tot u te mogen richten. En nu moet u niet denken, dat het mijn voor nemen is te trachten zoo nauwkeurig mogelijk te releveeren al datgene, dat u in uwe diverse functies heeft verricht, want ik ben er mij ter dege van bewust, dat ik dan niets anders zou doen dan nutteloos pogen u dingen te vertellen die u zelf veel beter weet. Liever wil ik trach ten u te schetsen, waarom men u m.i. op uw tachtigsten verjaardag als mensch heeft willen huldigen. Wij kunnen u geluk wenschen met het feit, dat u tachtig jaar geworden bent en wij nemen deze gelegenheid te baat om u onze waardeering en hulde te betuigen voor de wijze waarop U het geworden bent. Het is een merkwaardig feit in uw leven, dat u eerst na uw vijftigste jaar begonnen bent met het dienen der gemeenschap. En het is met opzet, dat ik de woorden ge bruikte: dienen der gemeenschap. Want geen persoonlijk voordeel, geen zucht naar eer en hooge posities zijn daarbij uw drijfveeren ge weest. Gij hebt gedaan, wat gij meende, dat in het algemeen belang goed en nuttig was, en dat met kracht en overtuiging, niet bang risico's te nemen, waai- dat noodig was, niet sehroomende voor uw overtuiging uit te komen, ook al ging die in tegen de meening van anderen. En dat steeds op de meest humane wijze, respecteerend de meeningen van anderen, een open oog en begrip loonend voor hun zienswijze. Geen tegen stellingen opwerpend, integendeel steeds trach tend deze le overbruggen. Opbouwend, nooit afbrekend. Uwe zienswijzen zoo noodig nog ver dedigend met de kracht der jeugd, getemperd door de ervaring van den grijsaard. U draagt om U heen een geest van goeden wil, die juist in deze tijden weldadig aandoet. Het moet iemand natuurlijk mogelijk gemaakt worden de vele gaven van hoofd en hart zoo ten dienste der gemeenschap te gebruiken als u dat in uw leven gedaan heeft en dan geloof ik, dat een woord van hulde en dank daarvoor aan uwe beide dochters, die u dagelijks met hare trouwe zorgen omringen wel op zijn plaats is. Zie, waarde Heer Ten Boom, deze levens wandel, deze houding, gebaseerd op uw ver trouwen in hoogere machten, zijn m.i. de rede nen, waarom zoo velen U heden bewijzen van sympathie willen doen toekomen. En wanneer ik thans overga tot het over handigen van het cadeau, waartoe het comité in staat gesteld is u aan te bieden, dan wil ik dit niet doen zonder een woord van dank en be wondering voor de wijze, waarop de heer Mendlik geslaagd is in het weergeven van die eigenschappen in uw wezen, die ik zooeven in mijn toespraak trachtte naar voren te brengen. Waarde tachtigjarige, ik heb er altijd iets melancholieks in gevonden, wanneer men tot iemand sprak over zijn levensavond, maar juist nu bij het ingaan van den zomertijd heb ik mij gerealiseerd, dat een avond soms heel lang kan zijn. Ik wensch u dus namens ons comité een langen en gelukkigen levensavond vol goede herinne ringen, geluk en omringd door degenen, die u lief zijn. Vervolgens werden door twee meisjes bloe men aangeboden aan de dochters van den heer Ten Boom. Hierna volgde de receptie, waar door verschil lende afgevaardigden van vereenigingen en corporaties korte toespraken zouden worden ge houden. Onze medewerker de heer J. H. de Bois schrijft nog over het schilderij van den heer Mendlik. Een portret van den heer Ten Boom door Oscar Mendlik. De Aerdenhoutsche artist Oscar Mendlik schilderde op verzoek van het comité, dat den heer Ten Boom ter gelegenheid van zijn tach tigsten verjaardag huldigt, een interessant por tret van den in wijden kring populairen en ge- aehten Haarlemmer. De kunstenaar heeft in zijn werk iets feeste lijks weten te brengen door in de uitdrukking van den op zich zelf reeds aardig-fijnen kop dat levendige en geestig-belangstellende vast te leggen, waardoor de heer Ten Boom ook nu nog, in een gesprek dat hem ter harte gaat, de last der jaren van zich af schijnt te schudden en een paar lustra met zekeren zwier kan doen ver dwijnen. Niet met opzet of coquetterie, doch als onwillekeurige reflex van een gezonden en beminnelijken geest. Mendlik's portret geeft de kern van het we zen van zijn model, niet naar de jaren gemeten, doch naar dat wezen zelf en dat dan met een lichten en onderwijl zeer nauwkeurigen toets, waaraan dat ietwat feestelijke zijn ontstaan dankt en hier zeer op zijn plaats is. Een portret door Mendlik heeft qualiteiten die het van de ons gemeenzaam geworden Hol- landsche portretkunst afzonderen. Op den keper beschouwd, is die afstand wel niet groot en bestaat dan nog in hoofdzaak uit een wat minder breeden penseelstreek en een wat meer in klei ne tikjes geanalyseerde lichtpartijen. Ook zal men wellicht daarbij eenige kleurposities aan treffen die zelden van een Hollandsch palet af komstig zijn. Zijn reeds langjarig Hollander zijn heeft Mendlik's kuntsenaars-persoonlijk- heid niet aangetast. Het portret, waarover wij spreken, bewijst dat die persoonlijkheid even sterk kan zijn als iedere andere. Ook bloot als schilderkunstig werk beschouwd is het portret van den heer Ten Boom een gelukkig staal van Mendlik's kunst. J. H. DE BOIS. Reeds op Hemelvaartsdag, de eigenlijke datum van zijn verjaardag, mocht de heer Ten Boom van vele zijden hartelijke belangstelling onder vinden. Talrijke bezoekers kwamen hem geluk- wenschen terwijl het aantal bloemstukken groot was. Het misdrijf in de Hertzogstraat. De diefstal van geld wordt door verdachte ontkend. In tegenspraak met een door ons opgeno men mededeeling in het nummer van Woens dag, vernemen wij van de Haarlemsche politie dat de aangehoudene V. dde toegeeft zijn slachtoffer met een hamer te hebben ge slagen, blijft ontkennen zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. De politie zet haar onderzoek voort. PROMOTIE JOS. v. d. VELDEN. Hedenmiddag zal de heer Jos. v. d. Velden, directeur der R.-K. Leeszaal alhier, te Leiden in de rechten promoveeren op een proefschrift: ..Staat en recht bij Vondel", Promotor is prof. R. Kranenburg, te Leiden. wacht niet tot strax eet nu een IStfFJH! HET „ALL ROUND"WORSTJE (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Gedeeltelijk be wolkt, droog weer, weinig verandering- in temperatuur, zwakke tot matigen, Noordelijken tot Westelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 60 F. 49 F. 51 F. Sedert Woensdagmorgen is het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan aanzienlijk in beteekenis afgenomen, terwijl het zich naar het Zuiden verplaatste. Over het vasteland van West-Europa werd de luchtdrukverdeeling zeer vlak, hetgeen aanleiding gaf tot plaat selijke onweersbuien, waarbij hier en daar zelfs hagel viel. Vanmorgen ligt een vlak mi nimum over Zuid-Noorwegen en Denemarken, een tweede over midden-Frankrijk, en een derde minimum over Centraal-Europa. Het maximum in de Poolzee breidt zich Zuidwaarts uit, in Noord-Scandinavië zijn de barometers aanzienlijk gestegen. Tengevolge hiervan be wegen zich opnieuw koude luchtmassa's naar onze streken. Uit het Middellandsche zeege bied worden warme luchtmassa's over Honga rije en Polen naar de Baltische staten ge transporteerd. In de omgeving van de schei dingslijn tusschen de koude en deze aanzien lijk warmere luchtmassa's. die vanmorgen over Zuid-Zweden ligt, valt veel regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 3.20 uur: n m. 15.40 uur. Strand berijdbaar van 8.3013.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Tijdelijk allerlaagste prijzen van 2.— afm. 22 35 o.a. 1.80 afm. 15/22 1.50 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis. HARMENJANSWEG 67 A I'ELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) HET RESERVEFONDS VOOR KUNSTEN EN WETEN SCHAPPEN. Hoe Ben Whet bedrag verdeelen willen, DE MOLEN „DE ADRIAAN" MOET BUITEN BESCHOUWING BLIJVEN. B. en W. schrijven aan den Raad: Nadat uw Raad bij besluit van 22 Maart j.l. het bedrag van 2500 uit het reservefonds voor Kunsten en Wetenschappen had bestemd voor de Haarlemsche Orkestvereeniging, heb ben wij, mede naar aanleiding van het in onze handen om prae-advies gestelde voorstel van uw medelid den heer Visser, overwogen, op welke wijze de nog beschikbare gelden, in over eenstemming met het doel, dat met de instel ling van het Fonds is beoogd, het best kunnen worden verdeeld. Wij zijn daarbij tot de over tuiging gekomen, dat het aanbeveling verdient niet terstond over het beschikbaar bedrag ge heel te beschikken, maar een bedrag van f 10.000.— voorloopig te reserveeren. Wij mee- nen. dat daarvoor een grootere waarborg ge kregen wordt, dat de besteding van de gelden op zoo juist mogelijke wijze geschiedt. Reke ning houdende niet bovengenoemd reeds ver leend bedrag zal dan thans een som van 7500 kunnen worden verdeeld, waaruit volgt, dat het verzoek van de vereenigingen „De Holland- sche Molen" en „Haerlem" om uit het fonds een bedrag van 10.000.— te bestemmen voor den herbouw van den molen ..De Adriaan" bui ten verdere beschouwing moet blijven. Wij la ten hierbij onbesproken de vraag, of een uit gaaf voor dien herbouw, hoezeer wij dezen ook zouden wenschen voor de verfraaiing van hot stadsbeeld, kan worden geacht in overeenstem ming te zijn met het doel, waarmede het fonds is gevormd. Bij de beoordeeling van de aanvragen die bij ons zijn ingekomen, van gegadigden voor een bijdrage uit het fonds, hebben wij gemeend in de eerste plaats aandacht te moeten schenken aan die van de Vereeniging tot Uitbreiding van de Verzameling van Kunst en Oudheden in het Frans Halsmuseum. Deze vereeniging. die in het verleden een groot aantal kunstschat ten aan het Museum heeft geschonken, kon in de laatste jaren geen enkel belangrijk kunst werk voor het museum aankoopen, omdat het aantel leden zeer sterk is verminderd en ook het jaarlijksch subsidie van 1000— uit de gemeentekas, sinds eenige jaren niet meer kon worden verleend. Een subsidie aan deze Ver eeniging komt derhalve te eeniger tijd ten goede aan het Frans Halsmuseum en zoo er eenige instelling aanspraak mag maken op een aandeel uit het saldo van de Frans Halsten toonstelling is deze toch wel hei Frans Halsmu seum. waaraan het saldo te danken is. Wij achten daarom een subsidie van 3500— aan deze vereeniging alleszins billijk. Het denkbeeld, tot uiting gebracht in het voorstel-Visser, om een aandeel ten goede te doen komen aan beeldende kunstenaars heeft onze volle instemming. Wij kunnen ons even eens vereenigen met het daarbij voorgesteld bedrag, met dien verstande, dat wij daarvan een bedrag van 500 zouden willen bestem men voor den kunstschilder M. Lau, als olijk van waardeering voor het vervaardigen van een fresco in het gebouw van den gemeentelij ken geneeskundigen- en gezondheidsdienst. Een bedrag van 2000 zou dan kunnen wor den bestemd voor opdrachten aan beeldende kunstenaars. Reeds in 1931 heeft de commissie voor de instandhouding van de Groote of St. Nicolaas- kerk te Edam zich tot ons gewend om een bij drage in de kosten van restauratie van het in 1607 door de stad Haarlem geschonken z.g. Da- miateglas. In 1890 stelde de gemeenteraad van Haarlem een bijdrage ter beschikking voor de restauratie, uit te betalen, zoodra deze zou vol tooid zijn. Dit is echter eerst onlangs geschied, zoodat de bijdrage nimmer is betaald. Ofschoon wij in 1931 aan genoemde commissie hebben toegezegd aan uw Raad een voorstel te zullen doen tot het verleenen van een bijdrage van 1000.— hebben wij daaraan geen gevolg kun nen geven, omdat intusschen de toestand der gemeentefinanciën zulks niet meer toeliet. Ook in 1934 hebben wij de mogelijkheid daarvan wederom overwogen, maar meenden toen om dezelfde reden geen vrijheid te kunnen vinden een voorstel te doen. Wij verheugen er ons daarom over, dat, door het beschikhaar komen van deze gelden voor kunsten en wetenschap pen, de gelegenheid daartoe zich thans voor doet en meenen dat voor deze restauratie, die f 5500 heeft gekost en door de Haarlemsche firma W. Bogtman is geschied, een bijdrage van 1000.— in alle opzichten gerechtvaar digd is. En om de bestemming der bijdragen én op grond van de toezeggingen, die wij in het ver leden niet geaarzeld hebben te geven, beschou wen wij dit als inlossing van een eereschuld. Het dan nog resteerend bedrag van 500.— ware naar ons oordeel te verleenen aan de vereeniging „Voor de Kunst". Deze vereeniging, die zich ten doel stelt het brengen van uitingen op het gebied van Muziek; Voordrachtskunst, Tooneel en Beeldende Kunst enz. heeft in Haarlem een in ruimen kring gewaardeerde en nuttige werkzaamheid ontplooid. Te meer is het beschikbaar stellen van dit bedrag ge- wenscht, omdat de vereeniging daardoor in staat zou zijn haar werk uit te breiden, door het houden van bijzondere tentoonstellingen, het geven van debuut-avonden voor jonge kunstenaars enz. B. en W. stellen den Raad voor, een desbe treffend ontwerpbesluit te bekrachtigen. HET TOONEEL LUDAMUS. Wat 'n aardige club is toch Ludamus! Deze R.K. Tooneelvereeniging behoort wel tot de beste dilettanten-clubs in Haarlean. Weinige vereenigingen zullen in staat zijn een zoo goede opvoering te geven van Hij, Zij en Hot tentot en het is dan ook zeker niet noodig voor liefdadigheidsvoorstellingen voortaan vereenigingen uit Amsterdam of Rotterdam te laten komen zooals Pius of Roomsch Tooneel wanneer men de beschikking heeft over een clubje Haarlemsche beschaafde di lettanten als Ludamus. In geen van die clubs toch beschikt men bijvoorbeeld over een speler als de heer Gé Hurkmans, een komisch talent van meer dan gewoon formaat. Hij nam als de ondanks zich zelf tot wereldberoemden jockey gebombar deerde Sem Harrington alle 'hindernissen met het grootste gemak. Zijn komisch spel is daarom zoo prettig omdat het zoo weinig op zettelijk is. Hij maakt in de meest dwaze situ aties nooit den indruk van zelfgenoegzaam heid, je leest nooit op zijn gezicht zooals bij zoo vele andce zoogenaamde komieken „vind jullie mij nu niet reuze-moppig?" Gé Hurkmans weet komische scènes vol komen uit te spelen. Ik denk hier bijvoor beeld aan het meeleven bij het verhaal van de race van Peggy Fairfax. Dat was bepaald uitstekend. Het gaat hem alles zoo natuurlijk af. Hij is een der weinige dilettanten, die werkelijk komisch talent bezit. Gé Hurkmans vond een zeer goed tegen speler in Wim Schoonebeek. die met de dank bare rol van den butler Cweek veel succes had. Het droog-komische in deze rol kwam volkomen tot zijn recht en hij was vooral goed op dreef in de scène van de race, aan het slot waarin hij in zijn enthousiasme zich ge heel in het verbandlinnen wikkelt. De too- neelen tusschen Cweek en Sem Harrington behooren wel tot de beste van den avond. Al leen moet Wim Schoonebeek er voor waken niet het tempo onnoodig op te houden, zooals hij nu en dan misschien door onvoldoende rolkennis? deed. Een zeer prettig, beschaafd speler is ook Ad Sprayt, die de rol van Larry Gilford ver vulde. Hij beweegt zich zeer gemakkelijk op de planken, heeft een goede tooneelfiguur en spreekt heel correct. Dit laatste trouwens is een deugd van bijna alle leden van Ludamus en dit treft te aangenamer, omdat bij tal van Haarlemsche Vereenigingen de uitspraak dikwijls zooveel te wenschen overlaat. De heerenkrachten zijn bij Ludamus ster ker dan de dames, waarmee ik allerminst wil zeggen, dat de dames niet goed speelden. Zoo was Lies Schoonebeek een kwieke, aardige en elegante Peggy Fairfax en mevrouw Swart een prettig, natuurlijk spelende Mrs. Carol Chadweek. Ook de dames van der Linden en Giesen en de heeren Lambert. Geels en Bern. Schoonebeek, voldeden in hun respectieve rol len. Voeg daarbij, dat tooneel en costuums zeer goed verzorgd waren, dan is het nauwelijks noodig nog te zeggen dat het geheel een 'al- lerprettigsten indruk maakte. Hij, Zij en Hottentot blijft altijd nog een der aardigste kluchtblijspelen, die uit Amerika naar hier zijn overgewaaid. De lach was gis teren dan ook niet uit de stampvolle zaal en het succes was zeer groot. Summa summarum: een uitstekende di lettanten- opvoering van een vroolijk. preten tieloos stuk i. B. SCHUIL. In HAARLEM-NOORD vindt U breede straten met breede trottoirs, die maken, dat U rustig en veilig kunt winkelen. De ge zelligheid van die straten is spreekwoordelijk geworden en ieder vindt het daar dan ook leuk winkelen. De winkeliers in Haarlem- Noord (HANO-winkeliers) geven U de beste service, deze komt onder meer tot uiting in de lage prijzen der aangeboden artikelen, want één van de vele diensten, die de KANO-winke- liers U bewijzen, isU te laten profiteeren van de kleinere exploitatie-kosten. U koopt dus voordeeliger bij de HANO-winkeliers; bo vendien krijgt U nog HANO-bonnen, waarmee U geldpremies kunt verkrijgen. Alzoo is het winkelen in Haarlem-Noord, RUSTIG, VEILIG, LEUK, VOORDEELLG en.... ATTRACTIEF. Koopt daarom in Haarlerni-Noord bij de HANO-winkeliers en U zult in alle op zichten meer dan tevreden zijn (Adv. ingez. Med.) 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Vrijdag 19 Mei 1939 Hooge Prijzen 1000.— 13664 18062 400.— 1954 2075 7572 17893 200.— 6599 8341 17122 100.— 2457 4940 8628 12297 12938 14139 Prijzen van 70. 1013 1059 1134 1156 1248 1633 2091 2103 2112 2180 2278 2513 2739 2872 2874 2931 3045 3184 3539 3596 3826 3951 4053 4268 4307 4338 4359 4455 4953 5188 5201 5574 5597 5629 5756 6082 6307 6425 6532 6641 6744 6832 6900 7170 7328 7363 7563 7951 8031 8038 8048 8111 8122 8136 8267 8476 8648 8847 8973 9674 9798 10051 10279 10323 10425 10884 10890 11051 11085 11487 11535 11681 11820 11842 11869 12013 12015 12132 12133 12241 12343 12344 12431 12452 12458 12498 12635 12697 12709 12791 13147 13453 13596 13645 13650 13763 13869 13873 14081 14206 14240 14349 14434 14453 14603 14751 14758 14851 15064 15118 15195 15224 15228 15247 15321 15338 15445 15449 15941 16068 16252 16351 16363 16447 16558 16688 16730 16873 16961 17068 17152 17171 17253 17512 17705 17887 18047 18048 18222 18268 18289 18422 18430 18564 18565 18739 18868 18884 18965 19130 19168 19268 19562 19780 19843 19870 20145 20437 20539 20682 20780 20832 20987 21029 21084 21404 21638 21674 21894 Nieten 1040 1066 1151 1205 1215 1238 1300 1317 1337 1346 1387 1422 1431 1446 1478 1485 1584 1593 1607 1624' 1808 1841 1885 1895 1928 1963 1979 2020 2025 2040 2159 2212 2247 2296 2305 2328 2344 2351 2359 2363 2404 2406 2409 2434 2438 2487 2614 2626 2673 2722 2774 2869 2962 3041 3055 3085 3118 3161 3190 3277 3313 3351 3442 3451 3611 3656 3666 3677 3791 3322 3837 3930 3953 3956 3962 4021 4023 4026 4144 4152 4173 4279 4296 4320 4341 4343 4372 4376 4401 4407 4550 4571 4704 4752 4767 4792 4815 4836 4870 4926 4931 5055 5208 5305 5329 5349 5364 5366 5378 5379 5410 5427 5440 5456 5527 5595 5678 5696 5789 5843 5855 5882 6012 6043 6098 6122 6154 6176 6266' 6303 6327 6357 6364 6387 6398 6447 6481 6498 6526 6537 6617 6655 6707 6765 6800 6874 6938 6949 7008 7016 7029 7054 7105 7110 7184 7215 7233 7267 7326 7389 7431 7436 7452 7469 7526 7555 7575 7647 7708 7721 7802 7811 7858 7929 7946 7959 8056 8132 8137 8165 8207 8239 8244 8276 8375 8403 8410 8435 8454 8469 8505 8509 8671 8677 8747 8791 8795 8809 8895 8910 9006 9027 9109 9120 9157 9173 9262 9309 9313 9323 9338 9438 9513 9643 9716 9753 9843 9897 9947 9956 9965 9973 10073 10075 10098 10126 10142 10207 10235 10236 10246 10258 ,.0365 10395 10471 10480 10570 10633 10657 10661 10702 10755 10757 10788 10796 10804 10846 10867 10979 10989 11008 11037 11047 11070 11072 11161 11170 11230 11232 11244 11338 11396 11459 11525 11529 11563 11584 11641 11646 11720 11748 11759 11763 11790 11854 11915 11996 12055 12116 12124 12157 12171 12189 12254 12258 12272 12294 12302 12317 12333 12365 12371 12483 12538 12544 12582 12624 12721 12735 12787 12864 12872 12905 12984 12993 13061 13218 13288 13309 13310 13338 13354 13424 13455 13483 13557 13615 13688 13726 13748 13775 13810 13977 14093 14103 14137 14220 14287 14319 14379 14395 14494 14520 14565 14676 14747 14761 14843 14874 14895 14907 15108 15174 15211 15218 15221 15251 15256 15274 15450 15490 15694 15745 15796 15852 15876 15890 15908 16060 16088 16114 16120 16183 16278 16292 16313 16453 16480 16504 16516 16530 16564 16588 16597 16604 16630 16711 16754 16763 16874 16929 16998 17044 17094 17166 17168 17221 17297 17312 17337 17347 17380 17392 17445 17478 17497 17535 17551 17558 17568 17581 17640 17675 17691 17706 17715 17743 17772 17783 17797 17940 17988 18010 18023 18027 18127 18212 18221 18370 18384 18441 18457 18488 18539 18566 18577 18662 18682 18705 18708 18769 18822 18910 18920 18958 18971 19101 19148 19223 19252 19253 19257 19264 19306 19318 19352 19364 19402 19411 19446 19457 19467 19479 19514 19633 19674 19687 19801 19837 19864 19869 19926 19965 20005 20014 20033 20154 20155 20165 20216 20269 20294 20304 20414 20425 20446 20456 20475 20507 20516 20521 20561 20566 20574 20638 20641 20654 20657 20730 20756 20871 20917 21044 21081 21096 21115 21128 21156 21172 21180 21237 21367 21396 21515 21524 21578 21628 21631 21705 21728 21794 21810 21822 21868 21905 21957 NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed tot onze üepe droefheid onze beste Man, Vader, Behuwdvader en Grootvader, de Heer Jan Anthony van der Voort van Zijp in den ouderdom van 75 jaren. Wiesbaden: A. VAN DER VOORT VAN ZIJP—SLOTBOOM Hamburg: R. GROENEN—VAN DER VOORT VAN ZIJP JOS. GROENEN Heemstede: P. SCHIPPERS—VAN DER VOORT VAN ZIJP J. SCHIPPERS Den Haag: A. D. C. VAN DER VOORT VAN ZIJP en kleinkinderen De crematie zal plaats vinden te Wiesbaden op 22 Mei a.s. Wiesbaden, 18 Mei 1939

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2