URODONAL X I De Gorredijk IJM. 490 won de haringrace, rminiv BURGERLIJKE STAND. VRIJDAG 19 MEI 1939 TT A A R Ti E M*5 D AGP, CAD 13 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL VOLKENBONDSDAG. De commissie van moeders en opvoedsters, die elk jaar op 18 Mei den Volkenbondsdag en „Goodwill" herdenkt had ditmaal Bloemendaal gekozen voor deze herdenking en zoo kwam het, dat velen, en in hoofdzaak de jeugd, zich op Donderdagmiddag naar het Jeugdhuis spoedden. Voor een zoo goed als gevulde zaal sprak mevr. A. M. NienhuysVersteegh het wel' komstwoord, waarbij zij zich richtte tot de schrijfster Ida Heijermans, die altijd zoo veel belangstelling heeft getoond voor alles wat de jeugd betreft en tot de jeugd, die de vredes- gedachte verder moet dragen. Verder vulde mevr. Nienhuys de pauzes aan met het aardig verhaal van het Varkentje van Felix Timmermans en werden op haar verzoek toepasselijke liederen gezongen en staande het Wilhelmus. Mevr. W. BlombergZeeman vertelde het aangrijpende verhaal van Peerke en zijn kame raden van W. v. d. Hulst. Het ernstige verhaal, dat door lichtbeelden geïllustreerd werd, werd door de jeugd met groote aandacht gevolgd. In de pauze werden de kinderen onthaald. Toen sprak mevr. Blomberg mevr. Heijermans toe. Ik heb u nooit eerder ontmoet zei zij, hoewel ik uw werken veel heb voorgedragen. Maar ik heb mij met u verwant gevoeld. Ons heeft het algemeen menschelijke vereenigd en daarom is het mij een vreugde geweest uw spel te mogen verwerken. Uw verdienste is, dat gij hierin nooit meer van de jeugd vraagt, dan zij kan geven. De ouderen mogen er het symbool in zien, dat broederschap het geneesmiddel is voor de ver blinding van den oorlog. De titel van dit door mevr. Blomberg omge werkte leekenspel van Ida Heijermans was: „Zoo mooi als zonneschijn" en werd opgevoerd door de Vrije Vogelclub uit Amsterdam onder leiding van de V. C. J. C. De koning, die zijn vijanden heeft verslagen, is blind. Een fee verschijnt, die hem zegt zijn kinderen te laten zoeken naar iets, dat mooi is als de zonneschijn, om zijn gezicht terug te krijgen. De eene zoon brengt schatten terug van on gekende waarde, de tweede het geconcentreerde zonnelicht van spiegels, als vrucht van wijsheid, maar slechts de deugd van de dochter, die de allereenvoudigsten liefdediensten bewijst, ver mag den koning ziende te maken. De aankleeding was smaakvol en er werd vlot en natuurlijk gespeeld, zoodat na de opvoering een hartelijk applaus opging. DE DRUKTE OP HEMELVAARTSDAG. Het weer was op Hemelvaartsdag van dien aard, dat de grootste drukte zich naar onze boschrijke omgeving richtte. We hebben even een kijkje genomen te Bloe mendaal aan Zee, maar hier was het betrekke lijk rustig, wat wel te danken was aan den frisschen zeewind. In Bloemendaal was het op dezen idealen wandeldag evenwel overweldigend druk. Alle bosschen naar Bloemendaal waren vol en de wandelaars verspreidden zich naar het bosch, hertenkamp en het duingebied. Daar de route van den grooten wandelmarsch door de gemeente liep, zag men den heelen dag wandelclubs in groepjes langs de wegen trekken. Een en. ander bracht hier den geheeleri dag groote gezelligheid. MEIFEEST. De catechisanten en leerlingen der Zon dagsschool van de afd. Bloemendaal van den Ned. Protestantenbond houden een Meifeest op Zaterdagmiddag 20 Mei op het buitengoed „De Rijp". Het programma bevat o.a. zang en een verhaal. Na de pauze zal door 30 kinderen het spelletje „Mirjam" worden opgevoerd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; A. Wigman—Steen, d. E. Overeijn- derWindhorst d. Ondertrouwd: R. H. Pos en M. A. Backer. Getrouwd: A. F. Haccou en A. M. -van Dijk. Overleden: R. Oudes 50 j., J. F. Lamp 67 j., overleden te Haarlem; L. Holtz 46 j., echtg. van N. Biezeveld, overleden te Haarlem. ZANDVOORT J.C.G.O.B. De Jongel. Christ. Geh. Onth. Bond belegt op Zaterdag 20 Mei in Ons Huis aan het Dorpsplein een openbare vergadering. De heer E. Loerakker uit Haarlem zal spre ken over het onderwerp „Wees op je hoede". MUZIEKKAPEL ZANDVOORT. De Muziekkapel Zandvoort onder leiding van den heer Reinier van 't Hoff, nam Hemel vaartsdag deel aan het concours te Boskoop. De muziekkapel kwam uit in de afdeeling uitmuntendheid en wist zoowel voor den marschwedstrijd als voor het andere gedeelte een tweeden prijs te bemachtigen. VROUWENVREDESGANG. Ook uit Zandvoort nam een groep vrouwen deel aan den Vrouwenvredesgang te Rotter dam, die dit jaar voor de Zandvoortsche vrou wen een bijzonder cachet droeg, omdat een van hen, mevrouw' A. Tromp—de Jong, voor de verzamelde deelneemsters op Woudesteijn een korte toespraak hield, die niet naliet een diepen indruk op de aanwezigen te maken. DE RACE-BAAN. Hoewel het circuit nog niet geheel gereed is een gedeelte moet zelfs nog geasfalteerd worden waren er Woensdagavond en Hemelvaartsdag al verscheidene autobestuur ders die de baan eens beproefden. Sommigen maakten den indruk serieus aan het trainen te zijn. De aardappelenhandelaar Van D., die een bocht met te groote snelheid wilde nemen, vloog zelfs uit de baan. Daar er op dit punt toevallig geen publiek aanwezig was, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De wagen bleef overeind, doch werd niettemin zwaar beschadigd o.a. brak een achterwiel af zoodat hij weggesleept moest worden. Toen Donderdagmiddag het aantal rijders grooter werd en enkele jongelui blijkbaar met opzet de bochten op gevaarlijke wijze gingen nemen, maakte de politie een einde aan het spelletje en sloot de baan af. HEEMSTEDE EEN DRUKKE DAG IN GROENENDAAL. Nu de belangstelling voor de bloemenvelden weer voor een jaar verdwenen is, zijn het de zee en het bosch die de aandacht vragen. En zoo hetrèen wij mogen wel zeggen duizenden op dezen schitterenden Hemel vaartsdag genoten van ons mooie Groenen daal. In den middaguren was het dan ook zóó druk, dat automobilisten en wielrijders hun volle aandacht noodig hadden bij het rijden van het Molentje naar het Ververschingshuis. De speeltuin in Groenendaal heeft ook dezen dag veel aftrek gehad. En vermoeid van het dwalen door het bosch, maakten velen gebruik van het terras van het Ververschingshuis om onder het lommer der groote beuken even uit te rusten vóór de terugreis naar Haarlem of Amsterdam. Deze Hemelvaartsdag is een goede propagandadag geworden voor Groenendaal. EXCELSIOR HEEFT SUCCES. Op het concours te Putten behaalde op He melvaartsdag het fanfarecorps „Excelsior" directeur de heer F. Torenbeek in den concert wedstrijd een 2e prijs met 279 punten, in den marschwedstrijd een le prijs met 51 punten. Het kwam uit in de afdeeling Uitmuntend heid. „EENSGEZINDHEID" BEHAALT EERSTE PRIJZEN. Op Hemelvaartsdag behaalde de Harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vlessing op het concours te Boskoop twee eerste prijzen, n.m. één in den concertwedstrijd met 338 punten en een in den marschwedstrijd met 96 punten. Zij kwam uit in de le afd. Harmonie. DE „WIT-GELE KRUIS-FILM. Hedenavond 8 uur vergadert de afd. Heem stede van de Noord-Hollandsche Vereeniging ,Het Wit-Gele Kruis" in het R.K. Verenigings gebouw. Bij die gelegenheid zal voor de leden vertoond worden de Wit-Gele Kruisfilm „Zonnelied". HAARLEMMERMEER EINDE VAN HET VRIJGEZELLENLEVEN. Op zeer origineele wijze traden Woensdag twee echtparen in het huwelijk. Het waren de gezusters S. die in het huwelijk traden met de heeren B. R. van H. en J. R. Vooraf gingen niet de twee bruidsauto's, doch een groentenwagen, die voor deze ge legenheid met ander groen en vlaggen was versierd. Op dezen wagen stond met groote letters te lezen: .Einde van het vrijgezellen- leven". FIETSER DOOR AUTO GEGREPEN. Gistermiddag werd op het hoekpunt Markt- laan—Kruisweg een fietser door een auto aan gereden, met het gevolg dat het rijwiel ernstig werd verbogen. De automobilist vergoedde de schade. FIETSENDIEF GEGREPEN. Enkele weken geleden werd ten nadeele van den heer S. aan den Aalsmeerderdijk een rij wiel ontvreemd, waarvan bij de Rijkspolitie aangifte werd gedaan. Nu vernemen we, dat door de politie te Am sterdam een zekere B. is aangehouden, die na een verhoor bekende, zich aan dezen dief stal te hebben schuldig gemaakt. Hij rijwiel was intusschen in handen van een onbekenden heler geraakt. B. werd te Amsterdam ingesloten. SANTPOORT BONTE AVOND. Zondag a.s. organiseert de tooneelvereenl- ging V.O.O.T.A.G. in „De Weyman" een „bon te avond". Zang, voordrachten, accordeon- muziek van het gezelschap D.I.N.D.U.A. uit Haarlem en prijsdansen zullen elkaar afwis selen. VERGADERING R.C. BREDERODE Op de ledenvergadering van de R.C. Brederode werden de heeren Slagboom, Hille, Van Egten, Vader, De Jager, Voogd en De Jonge wederom tot bestuursleden herkozen. Voorts werd besloten de elftalcommissie, met twee leden uit te breiden. Behalve de drie reeds zitting hebbende heeren Zaal, van Egten en Dingerdis werden gekozen de heeren Engelhart Sr. en De Jager. BEKERWEDSTRIJDEN. Donderdag speelde Brederode twee bekerwed strijden tegen D. T. C. uit Amsterdam. De beide eerste elftallen dezer vereeniging speelden 55 gelijk; de beide veteranenploegen deelden eveneens met 33, de eer. De Amsterdammers kwamen daardoor in het bezit van twee bekers. IJmuider stoomlogger klopte den stoomlogger VL. 83. IJMUIDEN Wat nog nooit gebeurd is. Zesmaal aan de markt in één maand. Wat sedert menschenheugenis nog nooit is voorgevallen, misschien wel nooit zoolang stoom- of motortrawlers van IJmuiden uit gevischt hebben, is in Maart gebeurd: in die maand is een trawler zesmaal na een volledige reis aan de markt geweest. Deze bijzondere gebeurtenis hebben we te danken aan de rijke haringvls- scherij in die maand, toen niet alleen de gelukkige, de Dirkje RO 53. maar ook eenige andere trawlers zulke korte reizen maakten, zonder dat ze echter als de Dirkje het halve dozijn vol konden maken. De Dirkje maakte die maand niet alleen het grootste aantal reizen, maar ook de hoogste be somming nl. f 18880. Dit cijfer zal deze trawler ook wel nooit eerder bereikt hebben. Maar ook haar zusterschip de Claesje RO 46 heeft in Maart prachtig gevaren; zij maakte in vier reizen f 14480. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden, 19 Mei 1939 (A.N.P.) Tarbot 5442 ct. per K.G. Tong 6449 ct. per K.G. Griet f 16—17 per 50 K.G. Zetschol f 119 per 50 K.G. Bot f 3.70 per 50 K G. Klelnschol f 12.504.60 per 50 K.G. Schar f 41.20 per 50 K.G Groote gul f 4.60—3.90 per 50 K.G. Kleine gul f 4.70—3.70 per 50 K.G. Wijting f 4.201.20 per 50 K.G. BESOMMINGEN. Loggers: KW. 138 f 630; KW. 47 f 510. KW 33 f 640, KW. 16 f 620. Kotters: E 436 f 230, E 404 f 210, E 238 f 320. „Daar komt de kiel met goud belaën Zij brengt ons d' eerste haring aan ,,'t Is feest in Nederland". Het is een oud lied, dat echter elk jaar actueel is. Elk jaar geeft de groote haringvisscherij haar rijken zegen, xoelke rijke zegen de laatste jaren helaas geen rijke winsten oplevert. Maar desondanks brengt deze vis- scherij veel geld en veel arbeid in onze groote haringhavens Scheveningen, Vlaardingen en Katwijk. „Met goud belaën" is de kiel, maar niet het heele seizoen door. Veel te gauw voor onze visschers en reeders dalen de prijzen, wanneer de teelt eenige weken oud is; dan is het geen goud meer. hoogstens zilver. Het gaat als met het eerste kievitsei, waarnaar heel het Friesche corps van eieren- zoekers, als de kieften hun nest heb ben gebouwd loopt te zoeken. Een spannende race. Het is ditmaal een spannende race geweest en wij, IJmuidenaren mochten op Hemel vaartsdag met den neus in den wind loopen, want de race was door een IJmuidenaar ge wonnen. De combinatie ScheveningenKat wijkIJmuiden heeft Vlaardingen in een sportieven wedstrijd glansrijk geslagen. Vlaardingen had er overigens alles op gezet, den wedstrijd te winnen. Niet alleen omdat de Vlaardingers zoo sportief zijn aangelegd: deze haringrace heeft een „kaufmannischen" achtergrond omdat de eerste haring ook het duurst betaald wordt. Hotels en fijne visch- zaken in het heele land wachten steeds vol spanning de komst van de „eerste Holland- sche nieuwe" af en als het gaat om de „aller eerste" speelt het geld geen rol. Liever van daag een haring, die 15 ct. per stuk kost dan morgen een van een stuiver. Het ging eerst niet al te best met de vissche- rij. De Gorredijk ging gisteren voor een week voor het eerst aan schot op 57 gr. N.B., maar de eerste dagen werd niets gevangen. In den nacht van Zondag op Maandag ging het beter: 41 kantjes was de oogst van dien nacht. Een vangst waar men verder in het seizoen z'n had niet voor omdraait. Maar die van betee- kenis is, wanneer de eerste haring nog aan den wal moet komen. Zondagnacht en Maandagmorgen hebben de aethergolven het zwaar te verantwoorden gehad daar boven in de Noordzee, op 59 gr. 30 min. N.B. Katwijkers en Scheveningers, die daar in de buurt vischten werden opgeroepen en men kwam overeen, dat schipper v. d. Duijn met zijn snelvarende Gorredijk, die goed is voor 10 mijl per uur de vangst van de andere schepen aan boord zou nemen om daarna naar Vlaardingen te stoomen. In volle zee, met den kop in den wind heeft de Gorre dijk Maandagmorgen 178 kantjes overgeno men van een zevental loggers. Katwijkers en Scheveningers. Met de 41 kantjes van eigen vangst had de Gorredijk dus 219 kantjes aan boord. En Maandagmorgen halt een stoom de onze IJmuidenaar met haar kost bare lading, met 400 mijl voor den boeg, volle kracht naar Vlaardingen 219 vaten prachtige Hollandsche nieuwe, een waarde van duizenden, guldens vertegenwoordigende, even veel maal duizend guldens als over eenigen tijd hoogstens evenveel maal honderd. Maar de Gorredijk had nog iets voor den boeg: dat was de VL S3, die reeds een paar uur eerder van de visscherij was vertrokken, met aan boord 90 kantjes, 36 van eigen vangst en 54 van twee andere Vlaardingers. De VL 83 was den IJmuidenaar een kleine twintig mijl voor. Wie zal den strijd winnen? Op menig visscherijkantoor heeft men na tuurlijk vol spanning op den uitslag gewacht. De Vlaardingers hadden schipper van Embden van de VL 83 bijzondere instructies gegeven. „Als je Woensdag voor één uur niet in Vlaar dingen kunt zijn. stoom dan naar IJmuiden. dan halen we de haring met auto's". De VL 83 was voor één uur op den Nieuwen Waterweg. Maar om tien uur lag de Gorredijk al in Vlaardingen en toen de VL 83 aan den kant kwam, stonden de 219 kantjes van de Gorre dijk al netjes in een rij op de binnenplaats van het gebouw van de Dogger Maatschappij. Het merkwaardigste van dezen strijd was dat de concurrenten elkaar tijdens de race niet gezien hebben. De Gorredijk had de haringrace gewonnen. Schipper v. d. Duijn was secuur te werk ge gaan. Driemaal had hij gestopt om den koers nauwkeurig te bepalen. En dank zij dezen maatregel kwam de stoomlogger prachtig voor Politie doet een goeden slag. Maar polittoho*"1 Wad den weg gewezen. Er was bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een groote hoeveelheid loodkabel van het station VelsenIJmuiden-Oost. Onmiddellijk stelde de recherche een onder zoek in. waarbij de rijksveldwachter <le Groot uit Santpoort met den rijkspolitiehond assis tentie verleende. Met behulp van dezen hond slaagde de po litie er in dé gestolen loodkabel ln een der in de omgeving liggende boschjes op te sporen. Het lood was zoodanig verstopt, dat, men er niet aan twijfelde of de daders zouden terug- keeren om het weg te halen. Dit was inderdaad het geval. De verdekt op gestelde politieambtenaren konden des nachts de daders op heeterdaad betrappen, Zij werden gearresteerd en op het hoofdbureau inge sloten. De daders zijn twee jeugdige personen uit IJnruiden-Oost. HARINGVANGSTEN Scheveningen. 19 Mei. Volgens radiografische berichten waren de vangsten van 18 Mei als volgt: VL 195: 2 kantjes, SCH 101: 1 brandje. KW 151: 1 kantje, SCH 102: 2 manden, SCH 210: 1 braadje. VL 216: 1 kantje. De SCH 101 is op 18 Mei om 5.15 v.m. naar huis gestoomd met 53 kantjes eigen vangst en overgenomen van de KW 141, KW 151, SCH 102. SCH 210, elk een paar kantjes. De vangsten van hedenochtend waren volgens radiografische berichten als volgt: VL 195: 12 kanties. VL 216" 7 kantjes. KW 151 5 kantjes. Andere schepen waren nog niet gepraaid. De kwaliteit der gevangen haring wordt reeds beter. den Nieuwen Waterweg. De Gorredijk had voor de 400 mijl lange zeereis ongeveer 44 uur noodig, zijn Vlaardinger concurrent deed er ca. 5 uur langer over. Maar de Vlaardingers hebben de nederlaag sportief gedragen. De Gorredijk is aJs een koningsschip ontvangen, schipper v. d. Duyn als een koning. Dagbladen zonden hun „spe- cialen", en hun fotografen, film operateurs stonden óp de kade te trappelen van ongeduld, schipper v. d. Duijn werd honderdmaal gefotogra feerd en gefilmd en twintigmaal ge- interviewd. Hij is in één slag een be roemd man geicorden. De dichter van het lied van de met goud beladen kiel heeft niets overdre ven. want de haring werd Woensdag middag met goud betaald. Het eerste kantje ging weg voor f 130 en dat was nog niet eens het duurste: dat bracht f 152 op. De prijzen varieerden van f 58 tot f 152 en de Gorredijk ontving voor haar 41 kantjes f 3100. De heele partij, aangevoerd door onzen IJmui denaar zal wel ongeveer f 15000 a f 16000 opgebracht hebben, een aardig sommetje voor nog geen 13 last. Ook de VL 83 maakte een flinken prijs voor z'n vangst, maar toch veel minder dan de Gorredijk. De Vlaardinger reeders kregen n.l. „slechts" f 40 tot f 111.40 per kantje. Dat was de „Kaufmannische" achtergrond van deze spannende haringrace. BEVERWIJK Ontspanning voor de militairen. Aller steun gevraagd. Het bestuur van de R.K. Tooneelvereeni- ging K.D.O. verzoekt ons opneming van het volgende Het bestuur van K.D.O. betuigt allen, die de vereeniging door hun geldelijke bijdragen in staat stelden een tooneeluitvoering voor de militairen te verzorgen, hartelijk dank. K.D.O. is dankbaar, dat zij op deze wijze iets heeft mogen bijdragen om de offers, welke van onze militairen worden gevraagd een weinig te verlichten door het aanbieden van dezen avond van vroolijke ontspanning. Dit is immers juist iets. wat de militairen zoo noodig hebben om het spook der ver veling te verdrijven. Moge alle ingezetenen het ontspanningswerk voor de militairen naar vermogen blijven steunen. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) Het jubileum van den heer Klein Schiphorst. Waardeercnd oordeel van werknemers. In het orgaan van den Alg. Ned. Bouwarbei- dersbond werd van de zijde van het Hoofd bestuur van genoemden bond het volgende geschreven „In De Bouwvakpatroon" wordt op geest driftige wijze het feit herdacht, dat de heer H. J. L. Klein Schiphorst 20 jaar bestuurder is geweest van den R.K. Bond van Bouw- patroons. Wij hebben den heer Klein Schiphorst eigenlijk eerst goed leeren kennen, nadat hij als opvolger van wijlen den heer Fransen, voorzitter werd van zijn organisatie. Van toen af aan nam hij regelmatig deel aan de con tractsonderhandelingen en meermalen was hij leider van de conferenties. De arbeldersbestuurders hebben in die jaren den heer Klein Schiphorst leeren kennen en waardeeren. Uit den aard der zaak hebben de vertegenwoordigers van de gezellenorgani- satie en ook die van onzen bond wel eens scherp stelling moeten nemen tegen het standpunt van de werkgevers, óók als dat door den heer Klein Schiphorst werd verdedigd. Maar nooit heeft dat afbreuk gedaan aan de groote waardeering die ook de arbeidersbe stuurders voor deze markante persoonlijkheid gevoelen. De heer klein Schiphorst zegt altijd rond uit wat thij meent en geeft daarbij blijk van een sterk ontwikkeld rechtvaardigheidsgevoel. Behalve voorzitter van zijn Bond, is de heer Klein Schiphorst ook voorzitter van den Be- drijfsraad voor het Bouwbedrijf. Ook in die functie worden zijn kwaliteiten en persoon lijkheid door allen die met hem in aanraking komen, erkend. Een proces om f 100 millioen. Voor de Amsterdamsche rechtbank en het Amsterdamsche Hof wordt reeds gedurende meer dan tien jaar een felle strijd gestreden om een erfenis, die in den loop der eeuwen volgens de eischende partij zou zijn aange groeid met rente op rente tot het formidabele bedrag van honderd millioen gulden. Dit geld zou toebehoord hebben aan den op 21 Maart 1676 te Hamburg overleden Paul Würtz baron von Ornholm, veldmaarschalk in dienst der republiek der Vereenigde Ne derlanden. In 1863 doken de nakomelingen van Würtz op, die voor rechtbank en hof. de stad Am sterdam voor deze erfenis aanspraken. Het proces eindigde zonder resultaat voor de beweerde erfgenamen. In 1929 dook opnieuw iemand op, die met een keurige stamboom zijn familierelatie met den veldmaarschalk naar voren bracht. Hij eischte van de rechtbank vernietiging van een naar zijn oordeel valsch testament, waarbij de nalatenschap aan de Hollandsche huishoudster van den Veldmaarschalk was ten deel gevallen en welke nalatenschap later door Amsterdam beheerd, en ultkeering aan hem en eventueel andere erfgenamen van het geld. dat de stad Amsterdam eenige eeuwen geleden Indertijd onder haar berus ting had. Deze man, de stucadoor J. K. L. Wirges uit Mainz, schat de erfenis thans met rente op rente op honderd millioen gulden Hij elscht van de gemeente Amster dam erkenning en verantwoording van het gevoerde beheer der nalatenschap. En indien zij in gebreke blijft aldus de man uit Mainz verzoekt hij de stad daartoe te kun- LJitveerfrellef (f r<uzfv»^l( *ncer i>nbbel bevist l>ct ajCH-euf Fecj} hofit Jpet- *-*-»»*2.f ft. ntföj wr» tcljillen&e cv» Ijclc ben veer èjftcljtnltcn. Leïrcnzcnj?* (Adv. Ingez. Med.) nen noodzaken door inbeslagneming en ver koop van goederen der gemeente ten bedrage van.100 millioen. De rechtbank wees in deze zaak een zeer uitvoerig gemotiveerd vonnis en verklaarde o.a. de vordering verjaard, zoodat de eisch niet ontvankelijk werd verklaard. Thans is eischer, voor wien mr. Kuinders optreedt, in hooger beroep gegaan. Opnieuw is de gemeente gedagvaard om rekening en verantwoording af te leggen en om eventueel honderd millioen neer te tellen. Op 7 September komt deze kwestie voor het eerst op Hofrol. De procedure voor de rechtbank liep tien jaar. het zal dus nog wel even duren vóór het Hof arrest wijst. VEEMARKT. Amsterdam, 17 Mei 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 220 vette kalveren, le kwaliteit 6672, 2e kw. 5464, 3e kw. 4452 per K.G. levend gewicht. 128 nuchtere kalveren 5.508.50 per stuk. 93 varkens: vleesehvarkens, wegende van 90110 K.G. 5657, zware "varkens 5556, vette var- kens5455 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren: matige aanvoer, handel stug en prijshoudend. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, handel vlug, vaste prijzen. Varkens: zeer matige aanvoer, vrijwel uitslui tend bestemd voor grossiers. WEES NOOIT ONTMOEDIGD nimmer terneergeslagen, wanneer U rheumatisch Is. Neem Urodonal. Het staat voor U klaar om U zijn werking te bewijzen en U opnieuw van het leven te doen genieten. Urodonal is ongeëvenaard voor het verwijderen van het urinezuur, dat maar al vaak de oorzaak van rheuma en jicht is. Een koffielepel per dag in een beetje water is reeds voldoende. Het beste anti-rheuma-middel, lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 17 Mei. Ondertrouwd 16 Mei: J. H. Ekering en R. C. Eeftinck Schattenkerk. Ondertrouwd 17 Mei G. A. Vervooren en G. M. Smit; W. Davelaar en A. M. Borreman; J. D. van der Klugt en J Sondorp; J. J. H, Beljon en F. P. M. van Meeuwen; G. J. Jan sen Hendriks en M. C. van Engelen; M. H. Llntjens en E. B. de Roos; W. J. B. van Ham burg en A. J. Paesie; F. A. Möring en S. M. Treffers; K. Portegles en H. Jonkermans: P. Loogman en C. M. Vrolijk. A. A. Loobuyck en M. Jager. A. van der Schriek en S. K. Volpp. B. J. Kops en M. A. Meijers. J. van den Eijkhof en J. van Woerkom. J, H. Wenzel en G. I. Hettasch. A. Hos en A. C. Ulrich. P. J. H. Linke en M. E. Damme. A. T. Wagner en G. van der Pol. R. B. M. Verhoeven en J. E. A. W. ten Kate. P. J G. Visser en G. M. Verbeek. P. J. Bosch en A. P. E. van Driel. G. Wever en M. M. E. van der Werff. H. Le Noble en E. Schulpzand. D. van Rijn en J. M. Andréa. Getrouwd. 17 Mei C. H. Scheffer en E. Binder. K. E. R. Brinkman en J. van Norden. S. Dekker en A. Duijff. C. J. v d. Broeke en H. Scheeper. J. Derr en J. D. Zeelt. T. Griek en L. H. Vork. G Kuiper en P. Behrens. H. de Mon en J. C. Terstal. J. E. C. Heyman en W. J. J. van Hamelsveld. P. T. A. Houthuijzen en A. H. Smolenaars. L. J. P Bander en Th. J. v. d. Horst. J Beers en E. A. F. Gartsen. R, C. v. Toor en C. W. v. Kolk. L A. Spruit en M. A. Pisters. L. v. Maanen en W. A. M. Nieuweboer. J. G. Loerakker en J. v. Hese. P. Coule en A. C. C. Overdam. J. L. Vos en C. J. Hovenier. J. Bliek en P. Zeilstra J B T Zwart en J. M. C. C. v. Egmond. L. Hofstede en H. H. T. Zischner H. v. Eis en J. v. d. Brink. W. Stomp en W E. de Romph. Bevallen 14 Mei: N. GroenlandKater, z.; 15 Mel: W. Hoek—Langeveld. z.; A. Dinkla Jansen, d.; W. KramersWlllcmse. z.: 16 Mei: T. M. van den Broek—Leenhouts. d.; H. B. BootsmaJansen, d.; H. J. Lindströmvan Tol. d>: 17 Mel: J. C. Huis in 't VeldSoetens, Overleden 15 Mei- R. J., 4 j., z. v. J. B. Pelganta, Gasthuisvest; D. D. W. Sala, 29 j Oranjestraat: M. A. G. Born. 13 j.. 2e Hoo- gerwoerddarsstraat: C. de Bloeme, 48 J., Leeghwaterstraat: J. A 10 m. z. v. J. Ram, Bantamstraat: W. A Staphorst, 75 j. Brou wersstraat: 16 Mei: F. G. Doesburg Lanooy, 20 j., Minahassastraat; H„ 13 m„ z. v. C. Op dam, Minahassastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7