s Palestina binnen tien jaar een onafhankelijke staat. ONTPLOFFING eischt vijf dooden. JODEN EN ARABIEREN Engelsche koningspaar op Canadeesch gebied programma VRIJDAG 19 MEI 1939 HAAREEM'S DAGBEAD ^Het Engelsche Witboek Nog vijf jaar Joodsche immigratie toegestaan. De plannen der Britsche regeering ten aanzien van Palestina, zooals die uiteengezet zijn in het Woensdagavond gepubliceerde Witboek komen naar Reuter meldt neer op het vestigen van een onafhankelijkcn Palestijn- schen staat binnen tien jaar en beper king van de Joodsche immigratie tot 75.000 binnen 5 jaar; daarna is immi gratie slechts mogelijk met Arabische toestemming. De nieuwe staat zal door verdragen verbonden zijn met het Vereenigd Koninkrijk, waardoor op bevredigende wijze wordt voorzien in de commer- cieele en strategische behoeften der beide landen. Overleg met den Volken bond zal noodig zijn met het oog op het beëindigen van het mandaat. De onafhankelijke staat zal er een zijn, waarin de Arabieren en Joden te zamen regeeren zoodanig, dat de le vensbelangen van beide gemeenschap pen worden gewaarborgd. Een overgangsperiode. De vestiging van den onafhankelij ken staat zal worden voorafgegaan door een overgangs periode, gedurende welke de Britsche regee ring verantwoordelijk blijft. In de overgangs periode zal het Palestijnsche volk een grooter aandeel in de regeering worden gegeven. Zoo dra de vrede en orde voldoende hersteld zijn, zullen stappen worden ondernomen om de po litiek ten uitvoer te leggen, waarbij den Pa lestijnen een steeds grooter aandeel in de re geering des lands wordt gegeven. Het doel is met de leiding van alle departe menten Palestijnen te belasten, die terzijde worden gedaan door Britsche adviseurs, doch die aan het toezicht van den Hoogen Commis saris zijn onderworpen. De Palestijnsche departementshoofden zul len zittingen hebben in een uitvoerenden raad, die den Hoogen Commissaris van advies dient en Arabische en Joodsche vertegenwoordigers zullen worden uitgenoodigd tot het vervullen der functies in verhouding tot de sterkte dei- onderscheidene bevolkingsgroepen. De uitvoe rende raad kan later worden omgezet in een ministerraad. De regeering is bereid het apparaat in het leven te roepen noodig voor het instellen van een volksvertegenwoordiging, indien de open bare meening zich hiervoor zou uitspreken. Na vijf jaar. Na vijf jaar van het herstel van den vrede en orde af, zal worden overgegaan tot het in stellen van een geschikt lichaam ter vertegen woordiging van de Palestijnen en de Britsche regeering. welke aanbevelingen zal doen voor een grondwet van het onafhankelijke Palesti na. De Britsche regeering zal moeten kunnen vaststellen dat voldoende gedaan is voor de veiligheid van en vrijen toegang tot de heilige plaatsen en voor de bescherming van de be langen en eigendommen van verscheidene re ligieuze lichamen, alsook voor de bescherming van de verschillende gemeenschappen en dat rekening is gehouden met de eischen van de strategische positie, tot tevredenheid van de Britsche regeering. De Britsche regeering zal alles doen om de vestiging van een onafhankelijken Palestijn- schen staat binnen tien jaren te vergemakke lijken, doch, zoo de omstandigheden uitstel noodig mochten maken zal zij overleg plegen met de Palestijnen, den Volkenbond en de om liggende Arabische staten, alvorens tot uitstel te besluiten. Als een uitstel onvermijdelijk is, zal de regeering de medewerking van deze par tijen inroepen bij het opstellen van plannen om tot het gewenschte doel te komen. De immigratie. Gedurende de komende vijf jaren zal de Joodsche immigratie in een zooda nig tempo geschieden dat de Joodsche bevolking op ongeveer een derde van de totale bevolking worden gebracht. Zoodoende zullen in de eerstvolgende jaren ongeveer 75.000 emigranten kun nen worden toegelaten. Voor elk jaar zal een quotum van 10.000 zijn toege staan en als bijdrage in de regeling van het Joodsche vluchtelingenvraag stuk nog eens 25.000, waardoor het to taal op 75.000 wordt gebracht. Na vijf jaar zal geen Joodsche immigratie meer zijn toegestaan zonder vergun ning van de Arabieren. Aan den Hoogen Commissaris zullen bevoegd heden worden gegeven tot het regelen van de overdracht van het land. De regeering verwerpt den eisch der Arabie ren, dat Palestina tot een Arabischen staat wordt gemaakt, alsook den eisch der Joden dat Palestina een Joodsche staat wordt, daar dit Bij proeven met nieuwe projectielen in Britsch arsenaal. Bij een ontploffing in het arsenaal te Woolwich zijn vijf personen gedood en zes gewond. Men veronderstelt dat de slachtof fers bezig waren met het nemen van proeven met nieuwe munitie. Reeds was een aantal granaten van een nieuw type afgevuurd toen de ontplof fing gebeurde. De getroffenen wafen allen artillerie-deskundigen en bur gerwerklieden van het arsenaal. De ontploffing werd door brand ge volgd. De brandweer van Woolwich rukte onmiddellijk uit doch was genood zaakt om hulp van de Lcmdensche brandweer in te roepen. In enkele uren was men het vuur meester. laatste in strijd zou zijn met de verplichtingen tegenover de Arabieren krachtens het man daat. Het Witboek zal Maandag en Dinsdag a.s. in het Lagerhuis besproken worden en minis ter Macdonald zal dan de redenen uiteenzetten welke de regeering tot het nemen dezer beslui ten aanleiding hebben gegeven. Japanners zullen Koelangsoe geleidelijk ontruimen. Ontscheping van Britsche, Amerikaansche en Fransche mariniers. Officieel wordt te Londen bevestigd, dat 42 Britsche mariniers te Koelangsoe aan land zijn gezet door den kruiser „Birmingham". Dit aantal 42 stemt juist overeen met het aantal Japansche mariniers, dat nog te Koe langsoe aanwezig is. Den Japanschen autori teiten werd medegedeeld, dat het aantal Brit sche mariniers verminderd zal worden met een gelijk aantal van de vermindering van de Japansche mariniers. Men verwacht, dat ook de Amerikaansche en Fransche oorlogsbodems, welke op weg zijn naar Koelangsoe gelijke aantallen mariniers aan land zullen zetten De Japansche onderminister van buiten- landsche zaken, Sawada. heeft den Britschen ambassadeur te Tokio de verzekering gegeven, dat Koelangsoe geleidelijk door de Japanners ontruimd zal worden. Grootste deel der Japansche troepen reeds teruggetrokken. TOKIO, 19 Mei (D.N.B.) De woordvoer der van het departement van buitenlandschc zaken verklaarde dat alle geruohten over de arrestatie van vreemdelingen in Koelangsoe onjuist zijn. Het grootste deel der Japansche marinetroepen is reeds teruggetrokken. Op haar voorstel tot reorganisatie van het bestuur der concessie heeft Japan geen ant woord verwacht. De inzichten van Japan over deze reorganisatie kunnen niet door derde mogendheden beïnvloed worden. De bespre kingen zouden worden voortgezet door de plaatselijke Japansche autoriteiten en het internationale gemeentebestuur. Ongeluk op Engelsche torpedo jager. Matroos bij ontploffing gedood. Aan boord van den Engelschen torpedojager ..Eskimo" welk schip in de haven van Portland ligt. heeft zich een ontploffing voorgedaan tengevolge waarvan een matroos werd ge dood en drie ernstig gewond. Het verluidt, dat een kanon dat na schiet oefeningen werd schoongemaakt, uit elkander was gesprongen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Paus verliet het Vaticaan. Voor het eerst heeft Z. H. Raus Pius XII Donderdag het Vaticaan verlaten om plechtig in zijn kwaliteit van Bisschop van Rome bezit te nemen van de patriarchale basiliek Sint Jan van Lateranen, de kathedraal van Rome. Hiermede is een traditie, welke ongeveer een eeuw onderbroken is geweest, hersteld. Het laatst is deze plechtigheid geschied door wij len Z. H. Paus Pius IX in 1846. Na het sluiten van het Concordaat heeft de Paus zich eveneens naar de Sint Jan begeven ter gelegenheid van den vijftigsten verjaardag van zijn eerste Heilige Mis. welke hij eveneens in deze kerk had opgedragen De Duitsche onderhandelingen over niet-aan vals verdragen. Het volgende communiqué is te Berlijn ge publiceerd: „In verband met de verklaring van den Führer in zijn rijksdagrede van 28 April over de bereidheid van Duitschland tot het afslui ten van Niet-aanvalsverdragen, zijn onder handelingen gevoerd tusschen de Duitsche rijksregeering en de regeeringen van Estland, Letland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland over de afsluiting van dergelijke ver dragen. De onderhandelingen met Estland en Let land staan op het punt afgesloten te worden. Met Denemarken bestaat principieele over eenstemming over het spoedig afsluiten van een wederzijdsch niet-aanvalsverdrag. Met Zweden, Noorwegen en Finland is de gedachtenwisseling geëindigd met het volgen de resultaat: de Zweedsche en Noorsche re geeringen hebben de Duitsche regeering op nieuw verklaard, dat hare landen zich niet door Duitschland bedreigd gevoelen en dat zij met handhaving van het beginsel der neutra liteit en onafhankelijkheid het voornemen hebben met geen enkel land niet-aanvalsver dragen af te sluiten. Zij houden derhalve een overeenkomst van dien aard niet voor nood zakelijk en zijn met de rijksregeering over eengekomen af te zien van een voortzetting van het plan. Tot een gelijk resultaat hebben ook de on derhandelingen met de Finsche regeering geleid. ontevreden over het Witboek De Joodsche opvatting: ,,Een ghetto in eigen vaderland". Het Joodsche agentschap voor Palestina deelt inzake het Witboek mede: ,X)e nieuwe politiek komt hierop neer, dat het Joodsche volk het recht ontzegd wordt wederom een na tionaal huis op te bouwen. Zij draagt het gezag over Palestina over aan de tegenwoordige Arabische meerderheid, levert de Joodsche bevolking aan de genade van deze meerderheid over en stelt voor de Joden in hun eigen vaderland een territoriaal Ghetto in. Het Joodsche volk beschouwt deze woord breuk als een zwichten voor het Arabische Terrorisme. De vrienden van Groot-Brittan- nië worden erdoor overgeleverd aan hen. die dit land bestrijden. De kloof tusschen de Joden en de Arabieren moet erdoor verbreed worden en de hoop op vrede in Palestina wordt erdoor ondermijnd. Het is een politiek, waarin het Joodsche volk niet zal berusten. Het nieuwe regime zal eiken moreelen grond slag missen en in strijd zijn met het inter nationale recht. Zulk een regime kan slechts met geweld ingesteld en gehandhaafd worden. De Joden zullen nooit toelaten, dat de poor ten van Palestina voor hen gesloten worden. Reuter meldt dat Arabische klingen te Londen zijn teleurgesteld over de overgangsperiode van tien jaar. Zij zijn van oordeel, dat de uiterste limiet drie jaar had moeten zijn en voeren aan, dat Palestina niet tien jaar verder kan gaan met als einddoel een Arabischen bondsstaat. In deze kringen verklaart men dat, alvorens de Arabieren den huidigen strijd sta ken, zij overtuigd moeten zijn van het voor nemen der Britsche regeering, een voldoende begin te maken met het aansturen op onaf hankelijkheid. Ten aanzien van de voorgestelde immigratie van 75.000 Joden verklaren de Arabieren, dat de economische toestand in Palestina zulk een belangrijke verhooging niet zal toelaten. Nader verneemt Havas uit Jeruza lem dat het Hooge Arabische Comité de in het Witboek vervatte regelingen verworpen heeft. Met groot enthousiasme verwelkomd. Reuter meldt uit Quebec, 17 Mei: Om 9 uur 52 plaatselijke tijd is de „Empre&s of Australia" in Quebec aangekomen. De kade bood een schil- derachtigen aanblik door de kleurige militaire uniformen en de roode man tels der bereiden politie. Zoodra het schip vanuit de citadel van Quebec was waargenomen begonnen alle kerkklokken der stad bij wijze van welkom te beieren. Drie vliegbooten kruisten boven de „Empress", twee Canadeesche torpedojagers voeren ervoor en de Britsche kruisers er achter. pTwee met vlaggen getooide sleepbooten trokken het schip naar de kade, terwijl de rivierbooten hun schelle sirenes lieten loeien. De koning en de koningin verschenen om 9 uur 55 op het promenadedek en wuifden naar de menigte aan wal. welke in een luid gejuich uitbarstte, en hen hartelijk begroette. De De koning droeg het admiraalsuni form en de koningin was in het grijs gekleed- Een nader Reutertelegram bericht: Een menigte van naar schatting vijftigduizend personen had zich verzameld om de aankomst van het Britsche koningspaar bij te wonen Toen de koning en de koningin den loop plank afliepen, werden zij begroet door een fanfare van trompetten, terwijl van de citadel af 21 kanonschoten het koninklijke saluut brachten. Kort voordat het koningspaar aan land was gegaan, had de Canadeesche minister president, Mackenzie King, zich aan boord begeven om de majesteiten te verwolkomen. Alle in de rivier liggende schepen waren met vlaggen getooid en het was prachtig helder weer. Op de kade was een podium opgericht, dat met bloemen was versierd en met twee kleinen kronen getooid. Nadat de koning en de koningin door verschillende hoogwaardig heidsbekleders waren verwelkomd, begaven zij zich naar het speciaal voor hen opgerichte podium, waar de leden van het Canadeesche kabinet en andere vooraanstaande Cana- deezen met hun echtgenooten reeds aanwezig waren. Toen het koningspaar aan land stapte, werd het door een hartstochtelijk ge juich verwelkomd, gelijk met de kanonscho ten van de citadel weerklonk, het koninklijk saluut, dat gegeven werd door de vier escor- teerende oorlogschepen. Nadat de verschil lende vooraanstaande personen aan het koningspaar waren voorgesteld, bleef de koningin op het podim. terwijl de koning er van afstapte om het saluut in ontvangst te nemen van de eerewacht van grenadiers. Inmiddels speelde het orkest het volkslied. Vervolgens inspecteerde de koning de eere wacht. Ongeveer een kwartier na hun landing begaven Hunne Majesteiten zich in een ka stanjebruine auto met den koninklijken stan daard voorop, temidden van de dichte juichende menigte, naar de stad. ten einde in het parlementsgebouw de officieele wel komstplechtigheid bij te wonen. De groote laan was geflankeerd door Canadeesche troepen, door miliciens en cadetten. Glmlachend wuifde de koningin naar de enthousiaste menigte. Bij hun aankomst aan het parlementsgebouw begaven Hunne Maje steiten zich onder een goud scharlaken bal dakijn in het gebouw, alwaar zij eenige oogenbükken rusten, alvorens de roode z^a1 oogenblikken rustten, alvorens de roode zaal welkom van den premier der provincie Qeubec, Duplessis, aan te hooren. Hulde der Fransche Canadeezen. De premier van de provincie Quebec, Du plessis, heeft in het bestuursgebouw te Quebec in het Fransch een adres van welkom voor gelezen, waarin hij o.a. zeide: Ik ben op dezen onvergetelijken dag gelukkig en trotsch jegens Uwe Majesteiten uitdruk king te mogen geven aan mijn gevoelens van vreugde, eerbied, verknochtheid en toe genegenheid van de geheele provincie Quebec en in het bijzonder van de Canadeezen van Fransche afkomst. Eensgezind van gevoelen begroeten wij Uwe Majesteiten in onze oude hoofdstad. Wij zul len nimmer nalaten den troon te beschouwen als het bolwerk van onze democratische staatsinstellingen en grondwettelijke vrij heden. „God save our gracious King and Queen" Aan de lunch, die de Canadeesche regeering in hotel Frontenac aan het koningspaar, heeft aangeboden, heeft de Canadeesche premier, Mackenzie King, een welkomstrede gehouden in het Engelsch en senator Dandu- rand een in het Fransch. In zijn antwoord aan Mackenzie King zeide de Koning in het Engelsch, zich er van bewust te zijn, dat dit een historisch oogenblik is, want het is voor het eerst, dat een Britsche koning den Atlan- tischen Oceaan is overgestoken. De koning antwoordde Dandurand in het Fransch. Ik wil, zeide hij o.a. deze prachtige oude stad en provincie Quebec hulde brengen in dezelfde taal als van hen ,die de bescha ving het eerst naar de oevers van den Sint Laurens brachten. Het is hier, dat zich de toegang naar Canada opent, hier waar de Canadeesche natie werd geboren en hier, dat groote daden zijn tot stand gebracht. Hier is het ook, dat heden ten dage twee groote rassen gelukkig naast elkaar leven. Na een tocht door het centrum der stad heeft het koningspaar des middags op de vlakten van Abraham de hulde in ontvangst genomen van 30.000 schoolkinderen uit Que bec, die in het Engelsch en het Fransch het Britsche volkslied zongen. Later begaven de koning en de koningin zich naar het paleis van den luitenant-gou verneur Paienaude. waar zij de thee gebruik ten. In een in de pers gepubliceerde verklaring heeft het koningspaar zijn dank voor de ont vangst tot uitdrukking gebracht. Te Montreal. De hooge gasten zijn Donderdagmiddag vroeg te Montreal aangekomen. Vijfhonderd „zonen van Italië" met bersagliere hoeden marcheerden naar het station om de aan komst van den koninklijken trein af te wach ten. De menigte te Montreal heeft den koning en de koningin een hartelijk en geestdriftig afscheid bereid. De roep „Wij willen den koning en de koningin zien!" hield zoo lang aan, dat de vorstelijke bezoekers op het bal kon van het Windsor hotel, waar zij vertoef den, verschenen. Een reusachtige menschen- massa zong het volkslied. Dit tooneel her haalde zich later, toen de koning en de ko ningin opnieuw naar buiten kwamen. Naar Ottawa. Gisteravond te 11 uur zijn de koning en koningin naar Ottawa vertrokken. Halver wege werd de trein tot stilstand gebracht, op dat de hooge gasten hun nachtrust konden genieten. Ottowa biedt een feestelij ken aan blik als het in zijn geschiedenis niet eerder gekend heeft. De „man niet de ijzeren long" naar Europa. Woensdag heeft zich met de .Normandië" naar Londen ingescheept de jeugdige Ame rikaan Fred Snite. die aan kinderverlamming lijdt en sinds geruimen tijd leeft In een toe stel, dat bekend staat als de „ijzeren long". Incident aan de jUongoolsch- Mandsjoerijsche grens. Troepen uit Buiten-Mongolië op Mandsjoerijsch gebied. Het Japansche persbureau Domei meldt: Naar bekend geworden is zijn op 14 Mei on geveer 1000 man troepen uit Buiten-Mongo- lië de rivier Khalka overgetrokken. Deze ri vier vormt de grens tusschen Mandsjoekwo en Buiten-Mongolië. De troepen deden een inval in Mandsjoekwo waar zij bij Nomonhan, ten oosten van het Boeimormeèr stellingen inrichtten. Zij wer den echter door de gecombineerde strijd krachten van Japan en Mandsjoekwo in den nacht teruggedrongen, waarbij zij, naar het schijnt, zware verliezen leden. Volgens een ontvangen bericht staan de troepen thans aan beide zijden van de grens rivier tegenover elkaar. Treinontsporing bij Dantzig. Tachtig in plaats van twintig kilometer Bij het station van Dantzig is de sneltrein WarschauGdynia ontspoord. De locomotief werd vernield en verscheidene wagons zijn omgeslagen. De machinist en de stoker werden ernstig gewond, van de passagiers werd evenwel niemand ernstig getroffen. Uit het onderzoek is gebleken dat de trein met een snelheid van 80 tot 90 Kilometer over een aantal wissels reed. waar de voorgeschre ven snelheid 20 Kilometer per uur is. Alle sporen naar Zoppot en Gdynia zijn versperd. Duitsche waoenleveranties aan China. Gedeclteliik via Britsch gebied naar de plaats van bestemming. In het Engelsche Lagerhuis heeft de Brit sche minister van handel, medegedeeld dat niet alle wapens, welke door de Ohineesche regeering werden ingevoerd over Britsch ge bied gingen. Van de wapenen en ander oor logsmateriaal. welke via Britsch terrein wer den ingevoerd, heeft men evenwel kunnen vaststellen, dat het grootste deel Duitsch fabrikaat was. Dc houwkwestie te Haarl^inmer- lictlc en Spaarnwoude. De schorsinr "an he4 Raadsbesluit door de Kroon verlengd. Bij Kon. besluit van 20 October 1938 werd het besluit van den raad van Haarlemmerliede Spaarnwoude van 24 September 1938. waarbij aan de N V. „Persevero" te Haarlem vergunning werd verleend voor het bouwen van woningen, geschorst tot 1 Mei 1939 Inmiddels schijnt het onderzoek, teeninde uit te maken of dit besluit ;n strijd is met de wet of met het algemeen be lang. zooveel tijd gekost te hebben, dat vóór 1 Mei jl. geen beslissing door de Kroon genomen kon worden. Dientengevolge is thans een Kon. besluit afgekondigd, waarbij dc bovenbedoelde schorsing verlengd is tot 20 October e.k. Koningin en Prinses sloegen de deelnemers aan den N. J. V.- marsch gade. De Koningin heeft Donderdagmiddag de deel nemers aan den N.J.V.-marsch voorbij zien mar- cheeren. Te ongeveer twee uur gistermiddag arriveerde H.M. op de Laan van Clingendaal te 's-Graven- hage en H.K.H. Prinses Juliana bevond zich bij haar. De Koningin en dc Prinses lieten mr. Th. M. Bautz, voorzitter en mevrouw I. van Dijk-Hen- driks, secretaresse van de afdeeling Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond aan zich voorstellen. Gedurende het voorbijtrekken van de wandelaars lieten Koningin en Prinses zich omtrent de verschillende groepen deelnemers in lichten. Ook de gep. generaal-majoor J. C. Wagner, voorzitter van de jury, en de overige juryleden werden aan de Koninklijke Familie voorgesteld. H.M. stelde zoovee] belang in den marsch, dat zij afweek van haar oorsrponkelijke plan om tot half vier te blijven: zij wenschtc ed laatste deel nemers aan den marsch te zien en eerst tegen half vijf vertrokken Koningin en Prinses. Daar het niet bekend was gemaakt, waar H.M. zich zou bevinden, stonden op de Laan van Clingen daal slschts enkele toeschouwers, die de Ko ningin en de Prinses bij haar vertrek hartelijk toejuichten. Als u op een bepaalden weg overdag zonder ge vaar 90 kilometer per uur kunt rijden, beteekent dit nog heelemaal niet, dat daar bij avond zonder risico's een 50 kilometer vaart kan worden ontwikkeld Op den weg hangt alles van de omstan digheden afregelt daarnaar uw snelheid 1 ZATERDAG 20 MEI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Litzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (c.a. 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- orkest (1.00—1.20 Gramofoonmuziek. ca. 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gra- mofoonmuz. 2.45 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuz. 5.15 Internationale sportrevue. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramo foonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten. Gramofoonmuziek. 7.00 Berich ten. 7.15 Causerie „Wat hebben wij aan de mon niken te danken?" 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P„ mededeelingen. 8.15 Me ditatie met muzikale omlijsting. 8 35 Gramofoon muziek. 8.45 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten A. N. P 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting). 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 7.30 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Filmpraatje. 2.15 Orgel spel en zang. 3.00 Reportage. 3.30 Groningsche Orkestvereeniging en solisten (opn). 4.20 Gra mofoonmuziek. 4.30 Radiotooncel 4.50 Gramo foonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Uit de roode jeugdbeweging. 6.28 Berichten. 6.306.55 Zang en piano. 7.00 VARA-Kalender. 7.00 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Causerie „Het geestelijk leven in Amerika". 8.00 Herhaling SOS-Benchten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 En nu.Oké. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Radiotooneel. 11.00 De Ramblers. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern Iereland-orkest en solist. 12.20 Het Garfield Phillips kwintet. 12.50 Gra mofoonmuziek. 1.20 Sportreportage. 1.50 Philip Martell en zijn orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Solistenconcert. 3.50 Declamatie. 4.05 Gra mofoonmuziek. 4.50 Sid Philips en zijn Band, een sectie van het BBC-koor en solist. 5.50 Sport reportage. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Het Menges strijkkwartet. 7.50 Actueele uitzen ding. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. Hierna: Uit Ottawa: Nieuws uit Canada. 9 50 Uit Amerika: Amerikaansch weekoverzicht. 10.05 BBC-Theaterorkest en soliste. 11.00 Decla matie. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 12.10 12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.00; 10.00; 11.20; 12.30; 1.00 en 1.25 Gramo foonmuziek. 2.50 Pianovoordracht. 3.35 en 3.50 Zang. 5.05 Cellovoordracht. 5.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.30 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Willi Libiszowski's orkest. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Om roeporkest. 2.30 Gramofoonmuziek, 4.20 Herm. Hagestedt's orkest en solisten. 7.30 Voormalig Stedelijk orkest van Hamborn cn koor. 8.50 Gra mofoonmuziek. 9.20 Vroolijk programma. 10.55 Gevarieerd concert. 12.20 Omroeporkest en solis ten (opn.) 2.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 Programma, gewijd aan Denemarken. 3.25 Zie Brussel 484 M. om 3.05. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Piano voordracht. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Ver volg pianovoordracht. 5.205.30 Gramofoon muziek. 6.20 Omroeporkest, solist en gramofoon muziek. 8.20 Gramofoonmuz. 8.45 Folkloristisch programma. 9.05 Cabaretprogramma. 10.30 Popu lair concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20; 1.302.15 en 2.55 Gramofoonmuziek. 3.05 Reportage, hierna: Concert. 4.50 Gramo foonmuziek. 5.35 Cabaretprogramma. 6.35 Gra mofoonmuziek met toelichting. 7.35 Gramofoon muziek. 8.40 „Die Blum von Hawaii", operette. 10.45 Dansmuziek (gr.pl.) 11.2012.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Omroeporkest en solisten. 10.20 Berich ten. 10.40 Saxofoonkwartet met pianobegeleiding. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Omroeporkest en pianoduo.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9