COLO OOSTEN Het afgeloopen Tooneelseizoen. TRIPLEX LETTERS Aantrekkelijk Nederlandseh Paviljoen te Luik.1 ZATERDAG 20 MEI 1939 HA ARE EM'S DAGBCAD 8 De heer J. J. Swens, voorzitter van het Huldigingscomité en voorzitter van de Kamer van Koophandel, biedt den heer Ten Boom het door Oscar Mendlik geschilderde portret aan. De heer C. ten Boom geridderd Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Drukbezochte receptie ter gelegenheid van zijn 80sten verjaardag. Zooals wij gisteren reeds mededeelden werd de heer C. ten Boom Vrijdagmiddag op har telijke wijze gehuldigd naar aanleiding van zijn tachtigsten verjaardig. Na de aanbieding van het huldeblijk: het geschilderde portret van den tachtigjarige door den schilder Oscar Mendlik, dat door den heer J. J. Swens werd aangeboden bedankte de heer ten Boom voor dit fraaie geschenk. Antwoord te geven op zooveel vriendelijkheid, aldus de heer ten Boom, is niet gemakkelijk. Laat ik echter zeg gen, dat het comité in zijn opzet mij een pret- tigen dag te bezorgen volkomen geslaagd is. Ik heb veel vriendschap ondervonden en daar ben ik zeer dankbaar voor. De heer ten Boom bedankte hierna nog eens speciaal den schil der. den heer Oscar Mendlik die het portret geschilderd heeft. Hierna werd den heer ten Boom een door den heer Luitingh gecalligrafeerd gedenkboek aangeboden. Vervolgens ontving de tachtig-jarige de ge- lukwenschen van de velen, die ter receptie waren gekomen. Vooral uit middenstandskrin gen was de belangstelling zeer groot. Te ongeveer half vier kwam de burgemeester dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk verge zeld van den gemeentesecretaris mr. Th. A. Wesstra en wethouder W. J. B. van Liemt die den tachtigjarige kwamen complimenteeren. Ge zijt een hoogbejaarde ingezetene, aldus de burgemeester, die hier bijzonder op prijs wordt gesteld. Niet alleen hebt ge in Uw eigen vak een goede reputatie; ge hebt ook blijk gegeven van grooten burgerzin en dat stelt het gemeentebestuur op hoogen prijs. Ge hebt een langen eervollen staat van dienst achter U. De roep daarvan is ook ter kennis gekomen van onze regeering. Op voordracht van den minister van Economische Zaken heeft het H.M. de Koningin behaagd U te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens spelde de burgemeester den heer ten Boom de versierselen van de Orde op zijn borst. Met enkele welgekozen woorden bedankte de heer ten Boom voor deze eervolle onderschei ding. Vervolgens kwamen weer talrijke afge vaardigden van vereenigingen en corporaties hun gelukwenschen aanbieden. Onder hen, die de receptie bezochten waren o.m. de hee- ren; mr. C. J. Ko'ch, voorzitter van den Raad bestaande uit: 3 deurs kast, lits jumeaux, 2 nachtkastjes, toilet, tafel, 2 stoelen. Eetkamerameublement, bestaande uit: dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen. Salonameublement, bestaande uit: bank, 2 fauteuils, tafel. Totaal f 790— TGeSi tAXSi Uul IrJxMeuA a£s cuoUHSdxuA BARTELJ ORISSTRAAT 13-17 TELEFOON No. 139IS (2 LIJNEN) HAARLEM OPGERICHT 1853 (Adv. lngez. Med.) HAARLEM'S POSTAAL MANNENKOOR. Haarlem's Postaal Mannenkoor nam Hemel vaartsdag deel aan het zangconcours te Zut- phen, uitgeschreven door het Chr. Gem. Koor: „Soli Deo Gloria". Het koor kwam uit in de Eere-Afd. Mannenkoren en behaalde hierin een len Prijs met 339 punten, tevens werd beslag gelegd op een extra-prijs, zijnde een zilveren medaille uitgeloofd door den Commis- »aris der Koningin. van Arbeid, Ir. H. J. M. Bekker, dir. van de N.V. Kon. fabriek voor Spoorwegrijtuigen „J. J. Beynes" en voorzitter van de afd. Groot bedrijf van de Kamer van Koophandel, Jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de K. v. K„ C. J. v. d. Broek, commandant van de brand weer, E. H. Krelage, mr. J. G. M. Schutte Struyck, Herman Moerkerk, mr. A. Bruch als voorzitter van de Centrale Kiesvereeniging Nederland en Oranje, G. de Reede, gepen- sionneerd majoor, voorzitter van de plaatse lijke commissie van den B.V.L., J. J. A. v. d. Linden, voorzitter van de Kleine Houtstraat- DE HEER C. TEN BOOM GERIDDERD. De Burgemeester, dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk speldt den tachtigjarige, die be noemd is tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, de versierselen op de borst. vereeniging, Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N.Z.H.T.M., wethouder A. G. Boes, de heer Walop, directeur der Ned. Middenstandsbank, P. J. M. van Tetering, ds. G. J. Waardenburg, G. Alders,, namens de R.K. Middenstandsver- eeniging, rector J. E. van Zon, voorzitter van de Handelsavondschool en leden van het be stuur van die school. Voorts bijna alle leden van het comité waarvan wij de samenstelling reeds publiceerden en vele leden van de Kamer van Koophandel. De heer Swens deelde nog mede, dat van het portret van den heer ten Boom ten behoeve van de kleinkinderen af drukken zijn genomen, die door het comité worden aangeboden. Talrijke bloemstukken ook uit vakkringen van den heer ten Boom versierden de zaal terwijl ook zeer vele telegrammen en schrif telijke gelukwenschen waren ontvangen. De Middenstandscentrale. Het verslag over 1938. Aan het verslag over 1938 van de Midden standscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten is het volgende ontleend. Voldoening wordt uitgesproken over het feit, dat nog voor het einde van het verslagjaar de Haarl. Handels vereen, weer tot de Centrale is toegetreden. De etalagewedstrijd ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van de Koningin was een volledig succes. De door de Middenstands centrale georganiseerde reclame-optocht, die aan de H.A.W.E.T. voorafging, mag eveneens als geslaagd worden beschouwd. Tegen concentratie grootbedrijven. In Nederland heeft zich een comité gevormd, genaamd Nationale Antie Poliep Actie, kort weg genaamd „N.A.P.A." Door dit comité werden diverse brochures verspreid, gericht tegen het Unilever Concern. De Middenstands-Centrale heeft zich met genoemd comité in verbinding gesteld en na dere inlichtingen verzocht teneinde te kun nen onderzoeken of een eventueele samen werking tot stand zou kunnen worden ge bracht, opdat, zoo mogelijk, de Middenstands- Centrale als een kern te Haarlem van dit co mité zou kunnen optreden. Deze materie is in handen genomen door het georganiseerd overleg bij de drie Middenstandsbonden, zoo dat plaatselijk deze actie is geëindigd. De aandacht van het bestuur blijft gevestigd op het invoeren van een uniform contantzegel. In de ledenvergadering van 16 December 1938 werd het bestuur machtiging gegeven tot het organiseeren van een Middenstands tentoonstelling, met de restrictie, dat risico daarvan voor de M. C. moet zijn uitgesloten. Het is een verheugend feit dat de directie van de Ned. Middenstandsbank te Amster dam bereid is gevonden, het bureau van de M.C. te haren kantore te Haarlem te doen on derbrengen. De heer H. Helmers, procuratiehouder van de Ned. Midd. Bank te Haarlem, is door de directie van die Bank aan de M.C. toegevoegd, om het bestuur behulpzaam te zijn bij dc werkzaamheden. HET TOONEEL De Gezelschappen. In het Meinummer van het maandblad De Tooneelspiegel geeft Elias van Praag zijn mee ning over het afgeloopen tooneelseizoen en zegt hij o.a.: „Ronduit moet ik verklaren, dat ik erg in m'n nopjes ben geweest met de meeste van de 14 voorstellingen die ik heb gezien en dat ik vol eerbied en bewondering ben voor het groote kunnen van de meeste onzer speelsters en spelers èn voor de werkkracht van de Nederland- sche tooneeldirecties en decorbouwers. Ondanks de zeer beperkte middelen, waarover de directies beschikken, werden bijna alle voor stellingen in een uitstekende uiterlijke verzorging aan het publiek voorgezet." Dit is wel een heel ander geluid, dan dat, hetwelk Top Naeff deed hooren in haar vernie tigend oordeel over ons tegenwoordig tooneel in haar causerie, eenige maanden geleden voor de afdeeling Amsterdam van Het Nederlandseh Tooneelverbond gehouden. Volgens Top Naeff deugt er zoo wat niets meer aan ons tooneel, sinds Willem Royaards gestorven is. Wie van die twee heeft nu gelijk? Elias van Praag moge in zijn oordeel, zooals uit zijn heele artikel blijkt, wat erg vriendelijk zijn tegen over zijn collega's een karaktertrek, dien wij van een acteur slechts kunnen apprecieeren hij is volgens mijn meening dichter bij de waar heid dar. Top Naeff. Er was in het afgeloopen seizoen ongetwijfeld zeer veel te waardeeren en ik sta dan ook geheel aan Van Praag's zijde in de bewondering voor de tooneeldirecties en de acteurs, die ondanks de wel zeer moeilijke om' standigheden, waaronder zij werken, zoo veel hebben gepresteerd. Het is over het algemeen een goed tooneel seizoen geweest, en wij kunnen met vreugde na jaren voor het eerst weer schrijven, dat al is het nog in bescheiden mate er een ople ving bij het tooneel ook wat de belangstel ling van het publiek betreft te constateeren valt Het tooneel gaat zich hoe langer hoe meer concentreeren in enkele goede gezelschappen. De kleine in de provincie concurreerende troe pen verdwijnen langzamerhand, zoodat wij op den duur alleen nog maar rekening behoeven te houden met Het Nederlandseh Tooneel, Het Re- sidentie-Tooneel, Het Centraal Tooneel, Het Masker en het gezelschap Saalborn-Parser, de vijf tooneelgroepen, welke getoond hebben de meeste levenskracht te bezitten. Er zullen na tuurlijk wel weer een of twee nieuwe gezel schappen worden opgericht, nu de troep van Jan Musch en de Nederlandsche Tooneelgroep van Cruys Voorbergh gaan verdwijnen, maar wij behoeven toch niet meer zooals eenige jaren geleden van een het tooneel doodende ver snippering te spreken. Het tooneel is bezig zich te consolideeren, nu het publiek vertrouwen gaat toonen in de artistiek meest gezonde gezel schappen. Het Masker en Het Centraal Tooneel, die thans reeds tot de oudere tooneeltroepen gaan behoo- ren, hebben dank zij ook hun repertoire allen reden tot tevredenheid over het afgeloo pen seizoen en ook Saalborn en Parser zijn niet ongelukkig geweest. Onze groote belangstelling is wel uitgegaan naar de twee nieuwe gezel schappen, die ook door het vaste bespelen van de twee belangrijkste theaters den Stads schouwburg te Amsterdam en den Koninklijken ETALAGE STANDAARDS s B H i3 L P 1 K W V c A A N R C E D K. WOLSTRAAT 4, D SOPHIASTRAAT 13, K S Telef. 13516. s Schouwburg te Den Haag het tooneel het meest beheerschen. Den Haag heeft de opheffing van Het Hof stad Tooneel niet al te zeer gevoeld, want Het Residentie-Tooneel had een zoo gelukkig sei zoen, dat het nu reeds de sympathie van de Hagenaars heeft veroverd. Vooral Johan de Meester heeft getoond een voortreffelijke kracht voor dit gezelschap te zijn en de voor stellingen o.a. van Vasantasena en Lessen in Laster waren artistieke successen, waarop het Residentie-Toonee! met trots kan terugzien. De toetreding van Cruys Voorbergh en Jacques de Haan beteekent een groote versterking voor het Haagsche gezelschap, en Het Residentie Tooneel kan dan ook met vertrouwen het nieuwe seizoen ingaan. Verreweg het moeilijkst heeft Cor van der Lugt Me'.sert het gehad. Hij moest de belang stelling der Amsterdammers voor het tooneel in den Stadsschouwburg, die zoo langzamer hand tot het nul-punt was gedaald, weer op wekken en dat met een gezelschap, hetwelk wel groot maar allerminst homogeen genoemd kan worden. Dat hem dit reeds geheel gelukt is zou ik niet durven beweren, maar er is toch een stijgende lijn zelfs van 40% in het schouwburgbezoek op het Leidsche Plein te constateeren. En zeker is het, dat Het Neder landseh Tooneel zich met zijn ongetwijfeld artistiek respectabel repertoire ook buiten de hoofdstad reeds vele vrienden heeft gemaakt, zoodat de provincie vergoedt wat Amsterdam voorloopig nog te kort schiet. De provincie neemt tegenwoordig in tegenstelling met vroeger hoe langer hoe meer een belangrijke plaats voer het tooneel in, vooral sinds het bezoek aan de voorstel lingen door abonnement of Kunstkringen wordt gestimuleerd. Niet alleen naar de groote provincie-steden, ook naar de kleinere stadjes, ja zelfs naar dorpen, waar vroeger zelden of nooit komedie werd gespeeld trekken nu de verschillende gezelschappen om er voorstellingen te geven en zij kunnen er dank zij het abonne mentssysteem steeds op volle zalen rekenen Hierdoor is het leven van de tooneelspelers die overal met „bussen" heentrekken, wel zeer veel zwaarder geworden, maar het is de eenige mogelijkheid voor de gezelschappen om te blijven bestaan en wij mogen dan ook wel zeggen, dat de provincie in de laatste jaren het tooneel heeft gered. Over het repertoire in het afgeloopen seizoen hoop ik in een volgend artikel te schrijven. J. B. SCHUIL 'N KNOOP /CHEEP/ TJEINCENj (Adv. lngez. Med.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 19 van Rotterdam n. Tampico. Zaandam N.-York n. Rott. (2 v.m.) verw. Nieuw Amsterdam 19 v. Rott. te N.-York. Statendam, R'dam n. N.-York p. 18 Lizard. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 16 v. Bermuda Veendam 18 v. New-York n. West-Indië. Dinteldijk Vancouver n. Rott. 18 van Cristobal. Beemsterdijk Rott. naar Baltimore 18 te Boston. Damsterdijk Rott. n. Vanc. 17 v. Newport. Bilderdijk 18 v. New-York te Rotterdam. Spaarndam Galveston n. Rotterdam via Londen p. 18 Niton. Lochavon Vancouver n. Rotterdam 17 van San Francisco. Lochkatrine Rotterdam n. Vancouver 16 Victoria B. C. Blommersdijk Rott. n. Philadelphia p. 18 Dungeness. Delftdijk Vanc. n. Rott. 18 te Liverpool. HALCYON LIJN. Vredenburg Vlaardingen n. Wabana p. 17 Niton. Flensburg 18 v. Wabana n. Vlaardingen. Stad Zwolle 16 v. Fedalah n. Rotterdam. Maasburg Narvik n. Vlaardingen 21 (12 midd) Hoek van Holland verwacht. Stad Arnhem Morphoubaai n. Rotterdam pass. 17 Gibraltar. Vredenburg Vlaardingen naar Wabana 18, 40 mijl van Land's End. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk van Japan 19 te Antwerpen. Serooskerk (uitreis) 17 van Shanghai. Abbekerk (thuisreis) 18 v. Shanghai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 17 van Aden. Nijkerk (thuisreis) 18 te Lor Marques. Heemskerk (uitreis) 18 v. Lor Marques. Springfontein (uitr.) p. 18 Gibraltar. Randfontein (thuisr.) pass. 18 Gibraltar. Alles wat met het water te maken heeft is er vertegenwoordigd. Op de beide Maasoevers in de onmiddellijke nabijheid van het centrum der stad Luik zijn momenteel honderden werklieden bezig met de laatste voorbereidingen voor de internationale tentoonstelling voor watertechniek Luik 1939 welke daar van Mei tot October wordt gehou den. Het lijkt soms bij een voorbezoek aan een tentoonstelling of er immer meer moet gebeuren naarmate de tijd voor de officieele opening na dert. Zeker, de paviljoens zijn uiterlijk althans gereed, maar het zijn juist de kleinigheden welker verzorging de laatste uren zoo kostbaar maakt. Rappe handen spannen zich in om de ten toonstelling klaar te maken voor de officieele opening, welke hedenmiddag door Z. M. de Koning der Belgen zal geschieden. Zooals bekend is ook Nederland niet achter gebleven met het inrichten van een paviljoen op de expositie, waarvan het onderwerp wa tertechniek zoo nauw verband houdt met de ontwikkeling van ons land door de eeuwen heen. Het Nederlandsche paviljoen. Het Nederlandsche paviljoen in Luik is wel zeer gunstig gelegen, want iedere bezoeker moet er langs, of liever er onder door want het lui- felt over den straatweg langs de Maas, een dei- wegen waarlangs de tentoonstellingsgebouwen zijn opgetrokken. Het is sober van architectuur, maar aantrekkelijk en het dient slechts, zooals de architect H .C. Pieck het uitdrukte, om de inzending eenigszins te beschermen. Buiten op de groote muurvlakten zijn schilde ringen aangebracht, de ontwikkeling van de Nederlandsche scheepvaart in den loop der eeuwen betreffende. Aan de zijde van de Maas is een kleine toren opgericht, vanwaar bij avond rood, wit en blauw licht over het water wordt geworpen. De Nederlandsche deelneming aan de inter nationale tentoonstelling is in de eerste plaats gedacht als een nationale representatieve mani festatie van hetgeen Nederland op het gebied van water vermag in dezen gedachtengaug is aan het departement van Waterstaat de belang rijkste plaats in het paviljoen ingeruimd. De hoofdschotel der inzending bestaat dan ook uit een maquette der voornaamste scheepvaartwe gen in Nederland. Met behulp van electrisch voorbewogen scheepjes geeft deze maquette een beeld van het primaire scheepvaartnet in Nederland. De achterwand van het gebouw wordt inge nomen door een groot wit raam, waarop volgens een nieuw procédé foto's zijn aangebracht van groote Nederlandsche waterwerken. Op een kaart wordt daarenboven door neonbuizen aan gegeven in welke eeuwen de groote inpolderin gen in Nederland zijn beëindigd, terwij] tevens wordt geïllustreerd wat de Hollanders op het gebied van watertechniek in Europa hebben ge presteerd van den tijd der Romeinen af. De drooglegging van de Zuiderzee is op dezelfde wijze aanschouwelijk voorgesteld. Verder zijn er nog vele andere inzendingen. Alles wat in Nederland met het water te ma ken heeft en wat heeft dat niet wanneer ons land er dermate van doortrokken is heeft een plaats op deze tentoonstelling gevonden, welke inderdaad een naar mogelijkheid volledig beeld geeft van den echt Nederlandschen strijd tegen de golven, waaraan wij misschien veel hebben verloren, maar waardoor wij nog meer hebben gewonnen Nederland komt in Luik voortreffelijk voor den dag. Het ligt in het voornemen van het comité op 29 Juni, den verjaardag van Prins Bernhard, een specialen Nederlandschen dag te organi seeren. Die knoop wil U herinneren aan Uw zoo-goed-als-Ieege pakje Gold Star Shag. Wilt U dus vanavond volop genieten van een zacht en geurig pijpje, dar» vlug naar den winkel om eer» versch pakje GOLD STAR Shag! 'n Extra Tractatie: Gold Star de Luxe, 12 et» (Adv. lngez. Med.) KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Hebe 19 Mei v. Amsterdam n. Rotterdam. Bodegraven Amst. n. Chili 18 v. Curagao. Mars Rott. n. Malaga p. 19 Gibraltar. Pygmalion 19 v. Algiers te Alexandrië. Venus Valencia n. Rott. p. 19 Lydd. Amazone 17 v. New-York n. La Guyara. Calypso 19 v. N.-York n. Port-au-Prince. Achilles 18 v. Calloni te Candia. Ajax Amsterd. n. Kopenh. p. 18 Holtenau. Alkmaar 17 v. Pimentel n. Balboa. Ariadne 18 v. Triest te Fiume. Bennekom Amsterd. n. Chili 16 v. Callao. Colombia Amsterd. n. Barbados 18 v. Madeira Crijnssen 18 v. Barbados te Amsterdam. Deucalion 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Ganymedes 17 v. Jamaica n. Ver. Kon. Juno Izmir n. Amsterd. p. 18 Ouessant. Oberon 18 v. Mersina n. Catania. Orion Bourgas n. Amsterdam 17 v. Algiers, Perseus Valencia n. Rott. p. 18 Gibraltar. Rhea 18 v. Venetië te Amsterdam. Stella 18 v. Piraeus te Volo. Theseus 17 van Pasajes n. Bilbao. Tiberius 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Titus 18 v. Lissabon te Genua. Trajanus 18 v. Napels te Llvorno. Vesta 19 v. Hamburg te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 16 te Santos. Salland (uitreis) p. 18 Dungeness. Ceres 16 v. Amsterdam te Bremen. Zaanland 17 v. Amsterdam te B.-Ayres. Eemland (uitreis) 17 te Santos. MEYER EN CO.'S SCHEEPV. MIJ. Polyphemus, Batavia n. Amst. 18 v. Porfc Said. Bellerophon, 16 v. Rott. te Yokohama. City of Athens, Dairen n. Rott. 17 te Cebu. Myrmidon, Batavia n. Liverpool p. 17 Dun geness. Antilochus, Japan n. Rott. 18 v. Singapore. Theseüs, Japan naar Rott. via Londen p. 18 Prawlepoint. Benreoch, Miike n. Rotterdam 16 v. Cebu. Menestheus, Japan n. Rott. 17 v. Hongkong Laertes, Batavia n. Amsterdam via Havre, p. 18 Lizard. Glenapp, Dairen n. Rott. 17 te Singap. City of Athens, Dairen n. Rott. 18 v. Cebu. Diomed, Japan n. Rotterdam 17 van Ras- hin. Antenor, 18 v. Japan te Rotterdam. Clytoneus, Batavia n. Amsterdam 18 van Teucer, Rotterdam n. Japan p. 17 Gibral tar. Philoctetes, Japan n. Rott. 18 v. Penang. Polydorus, Amsterdam n. Java 19 v. Belawan ROTTERDAMS CHE LLOYD. Brastagi (thuisreis) 19 te Genua. Baloeran (uitreis) 19 (2 n.) van Marseille. Baloeran (uitr.) 18 te Marseille. Indrapoera, 19 van Rotterdam te Batavia. Buitenzorg (thuisr.) p. 18 Gibraltar. Siantar (uitr.) 18 van Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alkaid (thuisr.) p. 17 Las Palmas. Alcyone (thuisr.) 17 v. Victoria (Braz.)'. Algorab, 18 van Rotterdam te Hamburg. Alchiba (thuisreis) 17 (8.45 v.m.) op 55 m. ZW v. Niton. STOOMVAART MU. NEDERLAND. Tabian (thuisreis) 18 v. Beyrouth. Johan van Old., (th.) 19 v. Port Said. Tarakan (thuisr.) 18 v. Singapore. Saleier (thuisreis) 16 van Tjilitjap. Sambilan (uitreis) 19 v. Port Said. J. P. Coen, 19 v. Amst. n. Batavia. WIJKLIJN. Winterswijk, Itea n. Rotterdam p. 19 Wight Haulerwijk, 17 v. Baltimore te Philadelphia. Stolwijk. 15 v. Pont Brule te Boston. Katwijk, 18 v. Dunston n. Caen. Randwijk, 18 v. Antwerpen n. Alexandrië. Zonnewijk, 17 v. Rotterdam te Pepel voor Rotterdam. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha, 17 te Haiphong n. Miri, Singapore. Agnita, 19 te Houston verw., n. Corpus Clirls- ti, Pauillac, Amsterdam. Mirza, 21 van Curacao te Lissabon verw., n. Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 18 te Rotterdam. Reggestroom (thuisr.) 17 te Havre. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 17 v. Fremantle. Aagtekerk (uitreis) 17 te Navalakhi. Almkerk (uitreis) 18 te Sydney. Gaasterkerk (thuisr.) 19 v. Duinkerken. Algenib 18 v. Rotterdam n. Hamburg.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8