FABER Uit Haarlem's Gemeenteraad. TRICOLINE tfce to** SUl» JCunt li wandelen? lOilt li wandelen? KLEINE HOUTSTRAAT 10 - Tel. 12896 BEVEROL D O ND KR D KG 25 MEI 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 8 De nagedachtenis van den gemeente-ontvanger De Klerk herdacht. De dienstboden en de bereke ning van het gezinsinkomen van tverkloozen. Voor f 2000.— neemt de gemeente deel aan het Waarborg- fonds van de Sportweek 1939. Geen dames en heeren in badcostuum in een optocht of bij demon straties op pleinen en velden. De bestemming van het saldo der Frans Halstcntoonstclling. Een debat over de Vermakelijkheidsbelasting en de Passie-spelen. Woensdagmiddag vergaderde de Raad der ge meente Haarlem. Het overlijden van den ontvanger. De voorzitter, de burgemeester Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. wijdde aller eerst- eenige gevoelvolle woorden van waar deering aan de nagedachtenis van den plot seling overleden heer de Klerk, gemeente ontvanger. Zoowel de leden van het college van B. en W. als de leden van den raad zullen daardoor getroffen zijn geworden. De heer de Klerk, die zeer lang in dienst eer gemeente is geweest, was een zeer verdienstelijk ambte naar die zich deed kennen door onkreukbare trouw en nauwgezetheid. Wij betreuren het, dat hij zijn welbesteed leven niet heeft mogen besluiten met een welverdienden rustigen levensavond. Spreker eindigde met het betui gen van leedwezen aan de familie. De raad hoorde deze toespraak staande aan. In verband met- het overlijden van den heel de Klerk hebben B. en W. op 22 Mei j 1. de boeken gesloten, de kas opgenomen en den gedelegeerde van den ontvanger. D. Andrea tot zijn plaatsvervanger aangewezen. Aangenomen voorstellen. De volgende voorstellen werden zonder dis cussie of stemming goedgekeurd. Voorstel om een voorschot van f 5755. beschikbaar te stellen aan de Coöperatieve Woningvereeniging voor Gemeentepersoneel HET LOONT DE MOEITE SPECIAAL TE VRAGEN NAAR SHIRTS VAN manch.tten WEMCOLUX WEMCOREX printed I 3.90 f 5.50 en woven 6 50 lijs boorden en 2 peer 15 90 (Adv. Ingez. Med.) voor de vernieuwing van de schuurtjes bij de 77 arbeiderswoningen van deze vereeniging. Voorstel tot verkoop van grond: aMniderslotweg (N.V. .Vondelkwartier") b. Gijsbrecht van Aemstelstraat (Bosma en Bovenkamp). Voorstel om voor het maken van een ver bindingsweg van de Zomervaart naar den Nieuweweg met bijkomende werken ter .be schikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 36.000.behoudens nadere financieele regeling betaalbaar op den post volgno. 1016 (f 12 700,en op den post volgno. 1015 (f 23.300.der begrooting voor 1939. Voorstel om voor den bouw van de brug over de Jan Gijzenvaart. waarvoor op de be grooting voor 1939 een bedrag van f 25.000 is uitgetrokken, een bedrag van f 35.500,ter beschikking van B. en W. te stellen Voorstel om een bedrag van f 1500 beschik baar te stellen voor den couw van een kleed huisje op een gemeentelijk sportterrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan en f 800 voor het ge lijk maken van een gemeentelijk sportterrein aan den Vergierdeweg. Voorstel om voor de inrichting (het drainee- ren, het planten van boomen, sierheesters en een ligustrumhaag, alsmede het omrasteren en het aanbrengen van een toegangshek enz.) van een speelterrein ten noorden van den Orionweg ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 3200. (Is 'reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) De gezinsinkomsten der gesteunden. De heer Peper (communist) deelde mede, dat hij uit de stukken die voor de raadsleden* ter inzage gelegd zijn gezien heeft, dat te Haarlem geen onbeperkte uitvoering wordt gegeven aan de aanschrijving van den Minister van Sociale Zaken inzake het vrij stellen van de verdiensten van dienstboden bij het berekenen van het gezinsinkomen van werk'.oozen. De minister heeft de gemeente besturen we! vrijheid gegeven om maatregelen tegen excessen te nemen, maar Haarlem is veel verder gegaan. Er was hier een goede gelegenheid om het lot van verschillende ge- steunden te verlichten, maar Haarlem laat die ongebruikt voorbijgaan. B. en W. hebben in hun brief aan den raad wel gewezen op de mogelijkheid van excessen, maar die gevallen zijn geen excessen, maar normale gevallen, waarin het onrecht dat reeds lang begaan wordt jegens de gezinnen met volwassen kin deren, slechts gedeeltelijk ongedaan gemaakt zou worden. Haarlem heeft bepaald, dat voor de eerste werkende dienstbode het vrij-gestelde gezins inkomen slechts met 15"/, mag stijgen, en voor de tweede en derde dienstbode (n nog 5 extra. Dat is een „krenterige" uitlegging van de aanschrijving van den minister. 1 Spreker diende een motie in om den raad te laten uitspreken, dat de circulaire van den minister onbeperkt moet worden uitgevoerd. De heer van der Veldt (r.k.) was het voor een groot deel eens met den heer Peper. De voorbeelden die B. en W. aan den raad heb ben overgelegd zijn niet zuiver gesteld. Groote gezinnen hebben immers ook groote behoefen. De goede sociale maatregel van den minister wordt nu te niet gedaan. B. en W. moeten daarom hun beslissing herzien of zelfs intrek ken. Eén gezin is zelfs getroffen met mindere inkomsten van 7 gulden per week. De heer Mars 's.d.a.p.) zei, dat de contact commissie voor steunverleening unaniem aan B. en W. geadviseerd heeft de regeling vast te stellen zooals de directeuren die ontworpen hadden. Er is nu een goede regeling getrof fen die voor sommigen wel nadee'. brengt, maar voor anderen voordeel. Vermoedelijk zai deze regeling nu ook voor de gesteunden in „Ar menzorg" worden toegepast. De heer Visser (c.h.) meende dat de Haar- lemsche regeling de toets der billijkheid kan doorstaan. Als er meer inkomsten in het gezin komen moet de steun voor werkloozen vermin derd worden, anders komen werkloozen met werkende kinderen in het voordeel vergeleken bij werkende huisvaders van kinderen die niet werken. De heer Klein (r.k.) sloot zich aan bij het gesprokene van den heer Mars. Excessen 'moe ten worden uitgesneden. De heer van der Winden (s.d.a.p.) vond het onsympathiek in deze aangelegenheid, dat de gemeenten den minister moeten corrigee- ren. De geheele circulaire van den minister is eigenlijk een exces. Het drakonische is dat van het gezinsinkomen van een werklooze wel de verdiensten van kinderen die op een fabriek werken worden afgetrokken, maar niet, of slechts gedeeltelijk van dienstboden. Zijn er tengevolge van den maatregel van den minister veei meisjes uit de fabriek naar het huishouden gegaan? De heer van L i e m t (r.k.)wethouder, betreurde het dat de raad zoo weinig vertrou wen stelt in de contactcommissie voor de steunverleening. B. en W. hebben hun besluit genomen op advies van die contactcommissie. In die contactcommissie zitten de vertegen woordigers van de groote vakcentrales. Er moesten maatregelen genomen worden tegen excessen. Er was bijvoorbeeld een geval dat een werklooze die eerst f 4 steun had omdat zijn 3 dochters als dienstboden f 22 verdien den, nu op f 16 steun zou zijn gekomen. De minister heeft door zy'n aanschrijving niet den werkloozen-steun willen verhoogen, maar de dochters van de fabriek naar het huishouden willen lokken. „Krenterig" is het gemeente bestuur van Haarlem niet geweest. Het is een feit. dat het aantal Duitsche dienstmeisjes ook te Haarlem wel verminderd is, maar vermoedelijk niet zoo sterk als elders in het land. Er zijn blijkbaar nog niet voldoen de meisjes in deze omgeving uit de fabriek naar het huisgezin gegaan, want het is nog moeilijk hier een dienstbode te krijgen De heer Peper verdedigde nogmaals zijn motie. Het moet er tenslotte van komen alie verdiensten van dochters en zoons van werk loozen vrij te stellen. Spreker waardeert het werk der contactcommissie, maar ook deze commissie kan wel eens een verkeerd inzicht hebben. De motie van den heer Peper werd verwor pen met 29 tegen 6 stemmen. De nieuwe belasting voorstellen. Ingekomen waren vragen van den heer Wester veld (S.D.A.P.) inzake de gevol gen, welke ongewijzigde aanneming van door de Regeering bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediende belastingvoor stellen voor de financiën der gemeente Haar lem zal hebben. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. een voorloopige berekening hebben laten maken. Het college heeft geen bezwaar die voor den raad ter inzage te leggen. Meer gasverbruikers. In verband met het voorstel van B. en W. om de credieten te verhocgen voor het aan schaffen van muntgasmeters en leidingen van muntgasverbruikers. merkte de heer v a n Boekhoven (s.d.a.p op, dat uit de Sta tistische Gegevens gebleken is, dat in de laatste maanden het aantal gasverbruikers sterk is vooruitgegaan. Dat komt door het afschaffen van de waarborgsommen. Boven dien is de omzet van het gasbedrijf nog meer gestegen dan verklaard kan worden uit de toeneming van het aantal verbruikers. Blijkbaar moet die toeneming ook gezet wor den op rekening van het feit, dat de prijs van pel.vo'eurn is gestegen. Dit kan voor B. en W. een reden zijn om eens tp overwegen den prijs van het gas wat te verlagen, dan zou de om zet zeker nog meer toenemen. De heer van der Wall (c.h.iwethouder, zei dat die quaestie bij de behandeling der volgende begrooting onder oogen gezien kan worden Waarborg Sportweek. Voorstel om in het waarborgfonds, te vor men ten behoeve van de in 1939 te Haarlem te organiseeren sportweek, deel te nemen tot een bedrag van ten hoogste f 2000,onder voorwaarde, dat de deelnemende sperivereeni- gingen zich verbinden een eventueel grooter tekort; dan f 2000,gezamenlijk te dragen. De lieer B ij v o e t (r.k.) wees er op. dat de vorige sportweek goed geslaagd is. Het is al leen jammer, dat verleden jaar de Meeding van een groot aantal der deelnemers niet kon voldoen aan de eischen die men daaraan mag stellen. Er zijn van verschillende kanten klachten daarover gekomen. De rechterzijde meent dat het wenschelijk is, dat van de zijde der organisatoren thans gelet zal worden op de kleeding der deel nemers, opdat een deel der burgerij zich niet zal behoeven te ergeren. Een passend sport- costuum mag geëischt worden, men moet niet in een badcostuum aan een optocht of een openbare demonstratie deelnemen. B. en W. zouden aan de organisaties kunnen vragen toe te zien op gepastheid der Meeding. Kan die toezegging niet gegeven worden, dan zal de rechterzijde zich tegen het voorstel van B. en W. verklaren. De heer de Braai (A.R.) vroeg of er ook op Zendag wedstrijden gehouden zullen wor den. De heer Van der Winden (S.D.A.P.) krijgt een kleverig gevoel om over deze dingen te moeten praten. Het is dwaasheid. De heer B ij v o e t: U moet zich matigen, ik ben kalm geweest u kunt het ook zijn. De Voorzitter: Ik heb de leiding der vergadering, ik meen. niet, dat de heer Van der Winden buiten de perken gegaan is. De heer B ij v o e t: Daarvan akte. De heer V an d e r Winden vervolgt, dat als men zou eischen „geen deelnemers in zwemcostuum". kunnen er geen zwemwed strijden gehouden worden. De 'neer Boes (V.D.) wethouder, zei, dat het moeilijk is een lijn te trekken wat mag en wat niet mag. B. en W. zijn het er over eens. dat dames niet in een zwempak op straat moe ten loopen. niet bij een optocht en niet bij een openbare demonstratie. Mevrouw Maarschalk Ook de heeren niet (gelach). De heer Boes: Dan ook de heeren niet. Daarmee gaan B en W. accoord. Spreker vertrouwt dat ook de commissie van de Sportweek daarmee accoord zal gaan. De moeilijkheid' is. dat de commissie misschien aan B. en W. zal vragen: zijn er het vorige jaar excessen voorgekomen? Ik persoonlijk heb die niet gezien, maar anderen kunnen er anders over.denken. De fout is, dat sportMee- ding niet Voor alle personen geschikt is. De Voorzitter zei, dat spreker over tuigd is dat de commissie voor de Sportweek bereid zal zijn zooveel mogelijk tegemoet te komen aan de bezwaren van een deel der bur gerij, ook al voelt de commissie zelf niet die bezwaren. De heer Boe s.antwoordde nog aan den heer De Braai, dat de Zondag ingeschakeld is in het programma. Het voorstel van B. en W. werd daarop aan genomen met de/stemmen der A. R. tegen. Het potje der Frans Hals- tentoonstelling. B. en W. stelden voor, uit het Fonds voor Kunsten en Wetenschappen (Ingesteld bij raadsbesluit van 23 Maart 1938) de volgende bijdragen te verleenen: 1. aan de Vereeniging tot Uitbreiding dei- Verzameling van Kunst en Oudheden in het Gemeentelijk Museum een bijdrage van f 3500,—: 2. ter beschikking van Burgemeester en Wethouders een bedrag van f 2500,voor het geven van opdrachten aan of aankoopen van werken van beeldende kunstenaars, met dien verstande, dat een bedrag van f 500.zal worden toegekend aan den kunstschilder M. Lau, voor het vervaardigen van een fresco in het gebouw van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst; DAMES, brengt U naast haar Amerikaanse LINGERIES, de mooiste KOUSEN en BADPAKKEN tegen de aantrekkelijkste prijzen SPECIALE PINKSTERAANBIEDING Orig. Amer. Pyjama's vanaf 2.95 GROTE HOUTSTRAAT 179 TELEFOON 19016. (Adv. ingez. Med.) LAAT UW VOETEN BEHANDELEN (Adv. Ingez. Med.) GROD/T bestaat er tusschen de eischen die de eene wagen of de andere aan motorolie stelt. Ook voor Uw wagen heeft Beverol de meest economische olie. Olie van OLIESPECIALISTEN (Adv. Ingez. Med.) De jongste aardbeving ir. Japan heeft vooral te Funakawa ernstige schade aangericht. 3. Aan de Kerkvoogdij der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Edam een bijdrage van f 1000,in de kosten van restauratie van het z.g. Damiateglas in de Groote of St. Nico- laaskerk; 4. aan de vereeniging „Voor de Kunst" een bijdrage van f 500, De heer Visser (C.H.) was verheugd over de royale wijze waarop B. en W. zijn voorstel hebben overgenomen. Het teekencollege „Kunst zij ons Doel" heeft inmiddels in de pers een gedachte geopperd om een expositie te houden van schilderijen en teekeningen van punten in Haarlem, met de bedoeling dat de gemeente dan een deel dezer stukken zal aankoopen. Deze tentoonstelling zou gehouden kunnen worden in den tijd van de Hildebrand-feesten. Misschien kan er dan ook tevens een tentoonstelling gehouden wor den van teekeningen uit de Stedelijke Atlas dateerend uit den tijd van Hildebrand. De heer Noordhoff (S.D.A.P.) betuigde ook zijn sympathie met het voorstel van B. en W. De heer Boes (V.D.). (Wethouder), zei dat het idee van „Kunst Zij Ons Doel" overwogen zal worden door Haarlem's Bloei. Het voorstel van B. en W. werd daarop aan genomen. De Vermakelijkheids belasting. De heer Castricum (R.-K.) dienteen motie in, waarin de Raad als zijn oordeel uit spreekt, dat voordrachten op zuiver godsdien- sligen grondslag met of zonder toelichting, en in den geest als de opgevoerde Passiespelen der St.-Josephgezellen District Haarlem, vrij gesteld behooren te worden van belasting op vermakelijkheden, of ingevolge art. 14, op grond van billijkheid vrijstelling te verleenen. Aan B. en W. wordt verzocht, hiermede reke hing te willen doen houden. De heer Castricum (r.k.) zei, dat aan het indienen van deze motie veel vooraf ge gaan is. Spreker heeft zonder succes getracht van het gemeentebestuur gedaan te krijgen, dat vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting zou worden gegeven voor de Passiespelen van de St. Jozephgezellenvereeniging. Het besluit dat het college genomen heeft was onjuist. Zulke uitvoeringen op zuiver godsdïenstigen grondslag moeten buiten de belasting vallen. Het was geen tooneelspel, wel een soort lee- ken-apostolaat. Er heeft geen financieel voor deel voorgezeten, want zulke bijeenkomsten geven altijd een tekort. Zelfs toen de heele rechtsche raadsfractie aan B. en W. het ver zoek deed alsnog vrijstelling te verleenen, heeft de meerderheid van B. en W. zich daar tegen verMaard. Spreker ziet daarin geen welwillendheid. Het is in tegenspraak met de oproeping die de burgemeester tot de bur gerij heeft gericht inzake de geestelijke en moreele herbewapening. De voorzitter, sprekende namens het college, behandelde allereerst de wijze waar op de heer Castricum in deze aangelegenheid is opgetreden. Het college was unaniem van meening dat geen vrijstelling' gegeven kon worden. In de correspondentie heeft de heer Castricum er op gezinspeeld, dat het voor B. en W. misschien moeilijk zou zijn in het openbaar vrijstelling te geven, maar dat hij zijn verzoek zou intrekken als B. en W. alsnog de vrijstelling uit eigen beweging zou den willen verleenen. Dat vond het college van B. en W. een ongepaste insinuatie. B. en W. willen „onder de roos" niets doen wat zij in het openbaar niet zouden kunnen verant woorden. Spreker heeft duidelijk aan den heer Castri cum medegedeeld, dat de betrokken organi satie in beroep kon gaan van de aangevallen beslissing. Dan zou een volkomen neutraal college (de Raad van Beroep) een uitspraak gedaan hebben. De heer Castricum heeft tenslotte ge schreven, dat zijn achting niet gestegen is voor de leden van het college van B. en W. die zich tegen de vrijstelling hebben verzet. Ik weet niet, waar de heer Castricum met achting voor het college naar toe moet, want het col lege heeft het besluit met algemeene stem men genomen. De heer Castricum heeft billijkheidsgron- den aangevoerd, maar als men de Passiespelen zou vrijstellen, moet men ook vrijstelling geven voor de Mattheus Passion en nog veel meer. De bedoeling van de motie van den heer Castricum is niet duidelijk. Er is namelijk in opgenomen een voorstel om de verordening te wijzigen, daar is natuurlijk niets tegen, maar het gaat niet op. om in diezelfde motie B. en W. te verzoeken de bestaande verorde ning niet toegankelijk te verklaren in gevallen die naar de meening van het college daar wel onder moeten vallen De heer Bijvoet (r.k.) betreurde de pas sage uit den brief van den heer Castricum over de houding van het college van B. en W. Spreker heeft zich buitengewoon verbaasd over de mededeeling van den voorzitter, dat het besluit van B. en W., dat er geen aanlei ding was om vrijstelling te geven uit redenen van billijkheid, met algemeene stemmen ge nomen is. Dit is in lijnrechten strijd met de mededeeling die spreker en anderenuit den monde van twee wethouders hebben gehoord. Het verbaast spreker ook, dat een passage uit een brief van den heer Castricum zooveel ergernis bij het geheele college heeft op gewerkt, want twee leden van het college wisten, dat de heer Castricum het niet zoo kwaad bedoelde als de meerderheid van B. en W. het veronderstelde. Er was voor de betrokken vereeniging geen reden om in beroep te gaan, want die be roepsinstantie kan zich immers niet uitspreken over de vraag of B en W. uit billijkheids overwegingen vrijstelling hadden kunnen geven. Wanneer vindt het college van B. en W. wel gronden aanwezig om kwijtschelding te geven? Het was hier immers een godsdienstige voorstelling voor de leden in den vastentijd. In het verleden is vaak in ongeveer dezelfde gevallen wel vrijstelling gegeven. Waarom is nu in dit geval zoo hardnekkig door B. en W. gehandeld. Spreker heeft eenige bezwaren tegen den tekst van de motie-Castricum. Zoo zou o.a. Charlotte Kohier als zij de Psalmen voordraagt vrijstelling kunnen vragen van belasting'. Heb zal veiliger zijn een andere redactie te kiezen. Het is een feit, dat aan B. en W. de uit voering is der verordening op de Vermakelijk heidsbelasting, het college kan de motie dus zonder meer naast zich neer leggen, maar dat zou spreker betreuren. B. en W. moeten zich welwillend bereid verklaren hun ge dachten nog eens over deze quaestie te laten gaan. De verordening behoeft voor zoo'n on dergeschikt punt niet veranderd te worden. Spreker zou de motie-Castricum zoo willen le zen, dat de Raad meent dat vrijstelling van be lasting moet worden gegeven voor voordrachten en uitvoeringen op zuiver godsdienstigen grond slag, mits deze niet gegeven worden door be- roepsartisten en er geen winstbejag wordt beoogd De heer van der Wall (C. H.) wethouder, zei dat op de vergadering van de rechtsche raads fractie de quaestie pas besproken is nadat B. en W. een eenstemmig besluit genomen hebben. Spreker heeft toen den heer Castricum verzocht een nieuw verzoek bij B. en W. in te dienen, on der de toezegging dat dit dan door sprpker en den heer van Liemt zou worden gesteund. Bij de behandeling van dit verzoek in het college van B. en W. is toen aan spreker gebleken, dat er te veel bezwaren verbonden waren aan inwilliging. De heer van Liemt (R.K.), wethouder, zei dat hij bij de laatste behandeling van het verzoek van den heer Castricum in het college yan B. en W. niet aanwezig was. Om moeilijk heden in de toekomst te voorkomen zou het goed zijn de motie-Bijvoet aan te nemen. Dan hebben wij voor de toekomst 'n goeden maatstaf. De heer vanDam (V. D.) vond het verkeerd als de Raad B. en W. ter verantwoording gaat roepen over de uitvoering van een verordening. De Raad moet niet gaan zitten, op den stoel van B. en W„ want dat leidt tot ongewenschte toe standen. Iets anders is het feit, dat de Verordening thans zoo is, dat van zulke opvoeringen belas ting moet worden betaald. Het is ook verkeerd van jeugdvereenigingen belasting te eischen als zij uitvoeringen geven op ethisch-cultureel ter rein. Maar dan moet men los van de moties die nu ter tafel liggen een voorstel doen om de ver ordening te wijzigen. De heer Noordhoff (S.D.A.P.) is het eens met den heer van Dam. Dit debat over het be leid van B. en W. had men moeten uitstellen tot het begrootingsdebat. Laten B. en W. de motie- Bijvoet voor praeadvies nemen, dan kan de zaak nog eens nauwkeurig bekeken worden. De heer Visser (C.H.) wees er op dat wet houder Mr. Slingenberg jaren geleden toegezegd heeft, dat de verordening op het terrein dat nu een onderwerp van debat vormt, soepel zou worden toegepast. Indertijd is de verordening ook soepel toegepast, alleen den laatsten tijd is daarin verandering gekomen. Jammer genoeg is het dat de toezegging van den heer Slingen berg niet in het officieel raadsverslag is opge nomen. De voorzitter: Onbegrijpelijk. Geroep: Maar het is gebeurd. De heer Visser: Wij vragen nu weer de oude soepele toepassing terug. De heer Peper (Communist) meende dat de toezegging wel in het verslag staat. Maar de mo tie-Bijvoet is te eng, men moet het niet beper ken tot godsdienstige bijeenkomsten, er moeten ook onder gerekend worden vredesbijeenkom sten, enz. De heer Castricum (R.K.) betoogde, dat hij in zijn brief aan B. en W. niet gevraagd heeft een besluit te nemen, dat niet in het openbaar verdedigd zou kunnen worden. De voorzitter wilde het persoonlijke ele ment uitschakelen, maar toch is hij overtuigd, dat de h<2er Castricum ongelukkig is geweest met zijn uiting. Als hij voorzichtiger was geweest zou alles beperkt zijn gebleven tot een zakelijk debat. Wat de motie Bijvoet betreft is spreker van meening, dat daarin een verkapte wijziging van de verordening is begrepen. Daarom is het beter de verordening te wijzigen. Het is ook verkeerd als de raad aan B. en W. wil opdringen wat billijk is. De wenschelijkheid van de wijziging der verordening wil spreker niet ontkennen, maar de quaestie moet nauwkeurig bekeken wor den in verband met de consequenties. B. en W. willen de zaak bekijken en zoo mogelijk met een voorstel tot wijziging der verordening komen. De heer B ij v o e t voelt iets voor dezen laatsten gedachtengang, hoewel hij nog geen gevaar ziet in een aanneming van zijn motie. Spreker trekt daarom zijn motie in, om die te vervangen door een voorstel waarin de raad het college van B. en W. uitnoodigt een voorstel in te dienen om de verordening te wijzigen in den geest van het gesprokene. De voorzitter: B. en W. zullen over dit voorstel praeadvies uitbrengen. De raad ging daarmede accoord. Benoemingen. Benoemd wordt: tot deskundige voor de her schatting van de lokaliteiten voor het ver gunningsrecht de heer H. J. H. In den Bosch tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer F. H. W. Vlie gen; tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke Avondschool voor Handelsonderwijs, de heer G. L. Faber.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10