a De voorstellen van mr. von Meyenfeldt verworpen. Speelplaats Hooge Duin- en Daalscheweg gesloten. S«*i fiMesfttefcitep. ,Je kunt 't toch niet meenemen' V RIJD 'AG 26 MEI 1939 HAAREEM'S DAGREAD 6 Raad Heemstede. De nota van B. en W. over de woningtoestanden besproken. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, onder leiding van wethouder Jhr. v. d. Poll. Afwezig de heeren Audretsch en van-Unen. De voorzitter deelt mede, dat de bur gemeester ongesteld is en dat het wel 14 dagen zal duren eer er volledig herstel zal zijn ifi- getreden. Verlaging electriciteitsprijzen. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van de Vrouwen Blectriciteitsvereeniging (V. E. V.) afd. Haarlem en Omstreken van 10 Mei 1939 met verzoek in overweging te willen nemen en daarna toe te passen een zoodanige verlaging van de electriciteitstarieven. dat een practische toepassing van de electriciteit in de huishouding, ook te Heemstede moge lijk is. B. en W. stellen voor diti adres in hun han den te stellen ter verdere afdoening. Zij voe gen daar de mededeeling aan toe, dat bereids een onderzoek wordt ingesteld naar de vraag of dit onderwerp op een bevredigende wijze tot oplossing kan worden gebracht. De heer R ij k e s (lib.) meent, dat dit toch een zaak is voor de Comm. voor de bedrijven. De voorzitter zegt dat B. en W. gaarne de tarieven naar beneden zouden zien gaan. Deze zaak komt steeds weer aan de orde. Maar bij de laatste begrooting is tariefsverlaging afgestemd. De heer Disselkoen (SJ3.) zegt dat het adres het best kan worden aangehouden tot de begrooting. B. en W. kunnen, dan gereed zijn met een onderzoek. De voorzitter zegt dat de zaak altijd in de commissie besproken kan worden. Maar men stelle het adres nu in handen van B. en W. De heer Diss el koen (SjD.) meent dat de Raad eerst over het adres zal kunnen be slissen, als het onderzoek van B. en W. is af- geloopen. De Raad houde het adres dus aan. De voorzitter zegt dat afdoening be- teekent: ter fine van advies. In dien vorm neemt de Raad het voorstel van B. en W. aan. Benoeming van een onderwijzeres. Ten einde te vorzien in de vacature aan de O. L. School aan den Voorweg, ontstaan door het eervol ontslag aan mej. M. Boudewijn ver leend, hebben B. en W. de volgende voor dracht opgemaakt. 1. Mej. M. J. Scheuter, onderwijzeres O. L. School M. te Winterswijk. 2. Mej. M. Puper. onderwijzeres Godelinde- school.te Hilversum. 3. Mej. A. C. Kater, onderwijzeres O. L. School I te Anna Pauwlowna. De heer Rij k es (lib.) legt de volgende terklaring af: Het is u natuurlijk bekend, dat ik bij der gelijke voordrachten al een paar malen ge vraagd heb, hoe het toch komt dat onze Keemsfceedsche onderwijskrachten voor een betreffende benoeming niet worden voorge dragen. Nu doet zich opnieuw een geval voor. Er moet een onderwijzeres benoemd worden aan de Openbare lagere school aan den Voor weg. Gezien de voordracht vraag ik dus op nieuw: Waren er bij deze sollicitatie nu werkelijk geen bevoegde Heemsteedsche onderwijzeres sen die voor deze functie geschikt waren, om voor een benoeming voorgedragen te worden? Is alles wat van verre komt, inderdaad beter, dan de onderwijskrachten die we hier in onze gemeente kennen en zoo mogelijk in hun dagelijksche werkzaamheden hebben kunnen gadeslaan? Ons Heemstedsch onderwijspersoneel moet m.i. toch ook een kans hebben, de promotie kansen zijn in den tegenwoordigen tijd toch al zoo gering. Ik moet tegen deze wijze van doen dan ook zeer ernstig protesteeren en zal mijn stem „blanco" uitbrengen. De voorzitter zegt dat moet benoemd worden een ervaren onderwijzeres. De heer Disselkoen (SJD.) juicht het toe dat men tracht te Heemstede de meest ervaren en de bekwaamste krachten te krij gen. onverschillig of zij uit Heemstede komen of niet. Benoemd wordt met algemeene stemmen en één stem blanco: mej. Scheuter. Verbreeding Zandvoortschelaan. B. en W. stellen den Raad voor. van de eige naresse van het perceel grond, gelegen aan de Zandvoortschelaan hoek Amaryllislaan, voor verbreeding en verbetering van de Zandvoort schelaan „om niet" over te nomen een strook grond van ongeveer 157 M2. Tevens stellen B. en W. voor, nog dit jaar, tegelijk met de werkzaamheden voor de ver breeding over te gaan tot het aanbrengen van klinkerkeien over de geheeiè breedte van de Zandvoortschelaan van den Heerenweg tot nabij de Laan van Bloemenhoven. De totale kosten voor deze werkzaamheden en die, voortvloeiende uit de verbreeding ten gevolge van de aanvaarding van den grond, worden geraamd op f 5200. De heer v. d. Erf (R.K.) meent dat de klinkerbestrating niet geheel voldoet. Dc keien komen scheef te liggen.Is niet een proef te ne men met een beteren vorm van bestrating zooals in de Fonteinlaan in den Hout? Moeten de keien misschien volgens een andere metho de worden gelegd? De heer Jonckbloedt (R.K.) zegt dat de bestrating als die in de Fonteinlaan zeer duur is. maar inderdaad véél deugdelijker. De heer D e T e 11 o (S.D.) merkt op dat in derdaad de Zandvoortschelaan in één jaar in puin is gereden. En dat wordt óók duur. Wil de wethouder zich tegen de volgende begrooUng eens laten voorlichten over de kosten enz.? De heer Rij kes (Lib.) wil de zaak gaarne nog eens in de commissie van O.W. bespre- ^en- Wethouder dr. Droog (R.K.) is hiertoe bereid. Besloten wordt dus tot aanhouding van het derde punt (de kelklinkerbestrating). De an dere drie punten worden aangenomen. Voorstel mr. C. von Meyenfeldt. Mr. von Meyenfeldt heeft een voorstel ge daan tot vaststelling van een tweetal verorde- ningen overeenkomstig de Bioscoopwet (be treffende eischcn. o.a. van veiligheid, ge zondheid en zedelijkheid, waaraan de plaats, waar bioscoopvoorstellingen zullen gegeven worden, behoort te voldoen en betreffende een gemeentelijke nakeuring). Zooals bekend bestaan er plannen tot stichting van een bioscoop te Heemstede, doch B. en -W. zijn van oordeel, dat de vaststelling van een verordening als bedoeld in art. 3, 2e lid der Bioscoopwet niet is aan te bevelen, omdat het college, volgens hetzelfde artikel, bevoegd is de noodige eischen te stellen. De heer Von Meyenfeldt (A.R.) meent dat de Raad aan de verordeningen betref fende gezondheid enz. niet kan ontkomen. Eventueele volgende bioscoopexploitanten moeten toch weten, waar zij aan toe zijn. De heer Kromhout C.D.U.) meent dat de Raad de bevoegdheid heeft een verordening vast te stellen maar niet den plicht. Voor een plaatselijke nakeuring ziet spr. geen aanlei ding. De heer V o o r s (C.H.) voelt ook niet voor plaatselijke nakeuring, waarvan spr. niets dan nadeelen ziet. De Voorzitter zegt dat B. en W. best zelf de zaak kunnen regelen. De nakeuring zal allerlei moeilijkheden ge ven en geld kosten. De heer v. d. E r f (R.K.) heeft de onder vinding dat niet iedereen het altijd met de Centrale Filmcommissie eens is. De overheid moet zorgen dat de bioscoopvoorstellingen zoo goed mogelijk zijn, vooral uit een oogpunt van zedelijkheid. De heer De Te 11 o (S.D.) zegt dat de wet een delegatie van bevoegdheid aan B. en W. toelaat. Waarom zou men dan B. en W. in dit geval niet vertrouwen? Wethouder dr. Droog (R.K.) merkt op dat het zeer moeilijk zal zijn, personen te vinden die in eennakeuringscommissie zitting zou den willen nemen. De heer Von Meyenfeldt (A.R.) zegt, dat de wet veronderstelt dat de Raad een ver ordening vaststelt. Blijft hij in gebreke, dan doen B. en W. het. Maar volgens spr. moet de Raad het doen. De voorstellen van den heer Von Meyenfeldt worden verworpen met 112 stemmen. De nota inzake woningtoestanden. De nota van B. en W. van 4 Januari 1939 wordt besproken. De heer Disselkoen (SJD.) zegt dat zijn fractie in het geheel niet is voor bouwen van arbeiderswoningen in het wilde weg. Maar zij wil voorzien in de reëele behoefte aan woningen. Het onderzoek van B. en W. is bij wijze van steekproef ingesteld, maar -het had zich over de geheele gemeente moeten uit strekken. Na 16 maanden studie van de Com missie van O.W. weet men nu nog niet hoe groot de behoefte aan arbeiderswoningen in Heemstede is. B. en W. willen nu wel bouwen voor trouwlustigen en ouden van dagen. Maar dan is er dus wél behoefte aan woningen al ontkenden B. en W. dit. Dat 12 woningen voor ouden van dagen zullen worden gebouwd is Gedistingeerd: zoo'n giaddering n Fortgens Gr. Houtstraat 109 naast Cinema Palace (Adv. Ingez. M'edj toe te juichen. Voorts spreken B. en W. over de mogelijkheid van 16 woningen aan den Glipperweg. Maar zullen die ook werkelijk gebouwd worden? Dan zijn er te veel arbei derswoningen met een te hoog huurpeil. B. en W. zouden een bijslag op die huren willen overwegen. Maar komt er iets van? Overigens acht spr. die bijslagen niet noodig. In Bergen (NE.) heeft het gemeentebestuur de hypo theekbanken, die te hooge huren vroegen voor de keuze gesteld: de huizen aan de gemeente overdoen, of anders zou de gemeente zelf goedkoope huizen gaan bouwen. De hypo theekbanken hebben toen bakzeil gehaald. Dat kan ook te Heemstede. Voorts moet een onderzoek worden inge steld naar de dubbelbewoning in de geheele gemeente. Er zijn nog veel ergelijkc woningtoestan den. Zijn B. en W. bereid een onderzoek te doen instellen naar alle oude arbeiderswoningen? Er zal dan veel aan den dag komen. En B. en W. en de Raad kunnen dan hun conclusies trekken. De heer Rij kes (lib.) doet uitvoerige mededeelingen uit het rapport -van B. en W. en wil niét weten van bouwen van méér ar beiderswoningen. Maar spr. wil medewerken aan opruiming van krotten (zonder dat het totaal aantal woningen in de gemeente daar door wordt vergroot), aan bouw van wonin gen voor groote gezinnen en ouden van dagen. De heer Van der Erf (R.K.) merkt op dat er voldoende woningen zijn. maar zij zijn te duur. Het voorbeeld van Bergen zou kunnen worden gevolgd, maar dan geen ge meente-exploitatie maar exploitatie door Bouw- vereenigingen. De heer Jonckbloedt (R.K.) zegt dat de heer Disselkoen voorbarig is geweest. Over eenige maanden zijn voorstellen van de Com missie O.W. te wachten. Er wordt aan gewerkt. De huren zijn te hoog; daar moet wat aan gedaan worden, maar de Commissie van O.W. heeft hiervoor nog geen weg gevonden. De heer De Tello (S.D.) is van meening dat de taak van de overheid is te zorgen, dat voorzien wordt in de gezonde behoefte aan woningen, die te Heemstede bestaat. Er moet een zekel' overschot zijn. De heer Kromhout (C.D.U.) vraagt hoe veel krotwoningen zijn opgeruimd en in welke jaren? WDethouder Dr. Droog (RH.) heeft de overtuiging, dat het onderwerp nog niet rijp is voor behandeling. Aan de nota van B. en W. zijn geen conclusies verbonden. Die nota is eigenlijk meer een verdediging tegen de beschuldiging dat er niets gedaan werd. Intusschen: B. en W. willen wel een aantal arbeiderswoningen bouwen. De aan bouw van 16 woningen aan den Glipperweg maakt een onderwerp van overweging uit bij de Woningbouwvereen. „Heemstede". Over huurbijslag zal de gemeente zich moe ten beraden. Aan het overnemen van wo ningen, als te Bergen is gedaan, zijn bezwa ren verbonden. Vele van die woningen zijn in oorlogstijd gdbouwd en er zou nog al wat gedaan moeten worden. Dubbelbewoning komt in de Indische buurt niet voor en verder zeer weinig. Verschillende slechte woningen zijn verbeterd en de eige naren van andere zijn voor verbetering aan geschreven. Wordt aan die aanschrijvingen niet voldaan, dan kunnen de woningen on bewoonbaar worden verklaard. Een overschot -van woningen is niet berei ken, daarvoor is.jy te" veel toevloed van be* woners van buiten. De door den heer Kromhout gevraagde in lichtingen zullen verschaft worden. Bij zijn repliek stelt de heer Disselkoen voor, het eindrapport over de oude woningen aan den Raad over te leggen. Dit voorstel wordt verworpen. De discussies worden gesloten. Speelterrein aan de Glip. De heer Kromhout (C.D.U.) vraagt, hoe het staat met het inrichten van een speeltuin aan de Glip. De wethouder zal er aandacht aan schen ken. Hierna sluiting- der openbare vergadering, Raad Bloemendaal. Extra subsidie van f500.aan de H. O. V. Geldleening van ƒ300.000. Donderdagmiddag twee uur kwam de gemeen teraad van Bloemendaal in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burge meester. Afwezig zijn de leden Schulz, Enschedé en Bouvy. Installatie nieuw raadslid. De heer F. Lanson (S.D.A.P.) legt in han den van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. De voorzitter wenscht den heer Lanson geluk met zijn benoeming. Spreker hoopt, dat hij in den korten tijd vruchtbaar werkzaam en de samenwerking goed mogen zijn. (Applaus). Samenstelling Schoon heidscommissie. In hei-stemming komt het voorstel van B. en W. inzake de samenstelling van de Schoonheids commissie. Het wordt verworpen omdat de stemmen met 66 staken. Het voorstel van wethouder Prinsenberg (R.-K.) wordt met 65 stemmen aangenomen. De heer Hondïus onthield zich van stem ming. Het blijkt, dat er over deze stemming eenig misverstand bestaat. De Voorzitter stelt daarom voor, de ge heele zaak terug te trekken. De heer C a s s e (vrijz.) acht dit beneden de waardigheid van den raad. De lieer Hondius verklaart dat hij, na zich bedacht te hebben, vóór hel voorstel van wet houder Prinsenberg wil stemmen. De Voorzitter laat nu overstemmen. Nu wordt dit voorstel aangenomen met 75 stem men. De Schoonheidscommissie zal dus bestaan uit een architect, den wethouder en een bouwkun dig ambtenaar van Publieke Werken. Asphalteering van den Oosterduinweg. B. en W. stellen voor, over te gaan tot asphal teering van den Oosterduinweg, van den Mun terslaan tot den Bovenweg. Dit gedeelte is nu nog een weg met puinverharding, wat bij het drukker wordend verkeer aanleiding tot klach ten geeft. Jhr. Quarles van Ufford (lib.) zou wil len, dat de gemeente Haarlem een gedeelte in de kosten zal bijdragen, oïhdat die weg precies in het midden van de gemeenten Bloemendaal en Haarlem ligt. Na een korte toelichting van den Voorzit ter wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot verhooging van het verleende cre- diet voor den Luchtbeschermingsdienst. Speelplaats Hooge Duin- en Daalscheweg gesloten. Door B. en W. wordt voorgesteld, den z.g. rcCO5 „cUot Ap CO 1 NOOT**' c ^'ecf v.an'-de ,r<-cUW (Adv. ingez. Med.) Virtuoos filmisch vuurwerk. Capra blijft evenwel be neden zijn vorige prestaties. Frank Capra heeft „Je kunt 't toch niet mee nemen" verfilmd, en hoewel hij hier niet de hoogten mee bereikt heeft als met „It hap pened one night" en „Oké mr, Deeds" wist hij toch een zeer bijzondere prestatie te leveren. „Je kunt 't toch niet meenemen" zit vol van geestigeoogenblikken, vol van tintelende hu mor, en het eenige wat ontbreekt om dit film werk op hetzelfde plan als „Oké mr. Deeds" e.a. te plaatsen is de voor een eminent werk zoo noodzakelijke eenheid tusschen inhoud en vorm. „Je kunt 't toch niet meenemen" is een film als een vuurwerk, briljant, may het spat uit een m het duister, en het zal daarom niet zoo lang en zoo vast in onze her innering blijven als „It happened one night" e.a. filmische werken van Capra. Edoch, als men de menschen telt, die tel kenmale naar een vuurwerk komen kijken, mag men t. a. v. het kwantitieve succes van dit "filmwerk zeer optimistisch zijn. De „pijlen", die in de film worden afgescho ten, halen de dolste capriolen uit. Mevrouw Sycamore schrijft een boek omdat per ongeluk een schrijfmachine bij haar thuis werd be zorgd, de Rus Kolenhhov (Mischa Auer) geeft de dochter van mevrouw dansles, heeft een minachting voor al 't materieele doch ver schijnt zelf nooit anders ten tooneele dan wanneer er wat te eten valt, de schoonzoon jaagt met zijn xylofoonspel belastingambte naren de deur uit, de vader van het stel heeft in den kelder een vuurwerkfabriek (de film is bepaald symbolisch!), opa Vanderslof (Lio nel Barrymore is thuis gaan doen waar hij zin in heeft sedert hij op een goeden dag geen lust meer in werken gevoelde, omdat hij al het gespaarde geld toch niet zou kunnen mee- Rembrandt nemen, Poppins (Donald Meek) volgide opa Vanderslof's voorbeeld en wijdt zich ook aan zijn liefhebberijen instede van eiken dag op kantoor te zitten en werk te doen waar je geen zin in hebt, Alice Sycamore (Jean Ar thur) nog een dochter des raren huizes, is verliefd op haar jongen sulligen baas (James Stewart) die op zijn beurt de zoon is van den rijken staalmagnaat Kir by. En via Kirby en zijn rijkdommen keeren we weer naar het huishouden-van-doe-wat-je-wilt. waar opa Vanderslof zijn filosofische scepter zwaait, te rug, want Kirby wil een blok huizen koopen om zijn concern uit te breiden, en één van die huizen behoort aan opa Vanderslof, die geluk boven geld stelt zoodat Kirby zijn zin niet krijgt. De strijd gaat dus tusschen de machtswellust van Kirby en de geluksjacht van Vanderslof, een strijd, die mee uitgevoch ten wordt door opa Vanderslof's kleindochter en Kirby's zoor., die immers op elkaar verliefd zijn. De strijd tusschen de macht en het geluk vormt den achtergrond van deze film. De slag tusschen deze levensstroomingen wordt op komische wijze geleverd, 't, is wat je noemt een gevecht met los kruit, of om op de oor spronkelijke vergelijking terug te komen met veel vuurwerk en bombarie doch met wei nig resultaat. Het vuurwerk is een lust voor oog en oor. Ge kunt u kostelijk vermaken met de familie, waarvan ieder lid doet wat of zij of hij wil. Jean Arthur dartelt met haar aar dige snuit door alle situaties, en men is 't van harte eens met den overigens lummelach- tigen Kirby Jr., die haar liefde stelt boven de duiten van papa. Barrymore blijft Barrymore door het masker van opa heen. En wat mij betreft het op de camera ingestelde film spel van den politierechter, die we slechts en kele minuten op het doek zien (men denke aan 't door en door hopelooze gebaar, waar mee hij z'ri hamertje neerwerpt!), blijft me beter bij dan 't geaeteer van Barrymore, die niet van 't doek is af te slaan. De naam van Capra staat borg voor een vakkundige regie. Zelfs slaagt deze begaafde Italiaan erin op het zoozeer afgegraasde gebied van filmrijm nog eenige nieuwtjes te brengen. Ik wil hier niet van het principe afwijken dat films niet in vergelijking met boeken of tooneelstuikkexi besproken dienen te worden. De film is een uitdrukkingsmiddel met eigen grenzen en wetten; men dient m.i. „Je kunt 't toch niet meenemen" dan ook apart van het tooneelstuk, dat tot gegeven diende en dat zooveel succes boekte, te waatrdeeren als film. En dan is de slotconclusie: een film als een virtuoos kleurig' vuurwerk, knetterend van humor, evenwel verschietend in het duister als sterren, die nooit weerkeeren. Deze film is niet als een echte ster, die blijft flonkeren. Doch, het zij erkend, duizenden menschen komen naar vuurwerk kijken, en slechts enke len zien des avonds naar de echte sterren boven. v. H. Een beeld uit de film „Je kunt 't toch niet meenemen." (Rembrandt). „kuil" in het duinterrein aan den Hoogen Duin en Daalscheweg als speelplaats op te heffen en af te sluiten, mede naar aanleiding van klach ten van enkele villa bewoners aan dien weg. De heer Ro h 1 i n g (R.-K.) vraagt, waar de kinderen dan moeten spelen, als deze speelplaats gesloten wordt. De heeren Hondius en Meijer (lib.) ver klaren zich vóór sluiting, omdat de jeugd, spe ciaal die van Haarlem, den boel vernielt. De heer Cassée merkt op, dat deze jongens aan de omwonenden veel last veroorzaken, o.a. ook door vuurtje stoken. Spreker is óók voor sluiting, maar zou dit slechts voor één jaar wil len doen, om het later nog eens te probeeren. Jhr. Quarles van Ufford is van oordeel dat naar een andere speelgelegenheid moet wor den gezocht; maar dan moet er ook toezicht zijn. Duinterrein herstelt zich niet gauw. De heer Van Riesen (A.-R.) is het met dit laatste eens. De Voorzitter zegt dat de omwonenden niet alleen klagen over hinder, maar ook over de ongekuischte taal, die sommige jongens dur ven uitslaan. Spreker kan tenminste begrijpen, dat de villa-bewoners in de buurt, die hun kin deren een behoorlijke opvoeding willen geven, zich daaraan ergeren. Dit duinterrein was trou wens ook niet oorspronkelijk voor speelplaats bestemd: duinterrein heeft inderdaad veel tijd noodig om zich te herstellen. De kinderen kan men ook nog niet zonder toezicht laten spelen; er zal dus toezicht noodig zijn. Een andere speel gelegenheid zal dus gezocht moeten worden, maar die moet niet in het duinterrein komen. De heer Noorman (S.D.A.P.) betreurt het, dat tot sluiting zal moeten worden overgegaan, want daar zal het toch van moeten komen. In Haarlem-Noord kent men die treurige ervarin gen op speelplaatsen niet. Spreker is er dus voor dat de speelplaats voorloopig gesloten wordt, maar dat de raad later een definitief besluit kan nemen. Wethouder Prinsenberg merkt op, dat er nog speelgelegenheid voor kinderen genoeg is, o.a. bij de Vinkenbaan. Men kan niet toelaten, dat duinterrein vernield wordt. Tenslotte wordt besloten, de speelplaats tijde lijk te sluiten en intusschen naar een andere speelgelegenheid om te zien. Pensionaat voor dienstboden. Aan de orde komt een verzoek om ontheffing van art. 1, lid 2 der bebouwingsvoorschriften Ivoor de villa „Rijnegom", om daar een pensio naat voor dienstboden in te stichten. Vele leden hebben er bezwaar tegen, om die instelling daar te vestigen, omdat het karakter van den villabonw te Aerdenhout er door ge schaad wordt. Er moet volgens hen een andere plaats voor worden aangewezen. De raad vereenigt zich met het afwijzend ad vies van B. en W. Extra subsidie aan de II. O. V. Zonder hoofdelijke stemming wordt goedge keurd het voorstel van B. en W„ om aan de H. O. V. in verband met haar jubileum een extra subsidie van 1' 500 te verleenen. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden goedge keurd de volgende agendapunten: Voorstel tot het verleenen van een crediet van f 3000 voor de vergrooting van de gemeentewoningen Blee- kerspad 5 en 7; Voorstel tot vaststelling van de vierde suppletoire begrooting dienstjaar 1939; Voorstel tot aankoop en onttrekking aan open baar verkeer van een strook grond aan de oost zijde van den Zilkerweg; Voorstel tot beschik baarstelling van een hulplokaal voor het stichten van een Christelijke School en het voorstel tot verhuur van een gedeelte strand. Ontheffing bepalingen der bebouwingsvoorschriften. De N.V. Exploitatie Mij. Roermondstad vraagt ontheffing voor het bebouwen der terreinen ten Zuiden van de Dompvloedslaan. B. en W. geven in overweging, dit verzoek af te wijzen, wegens afwijking van het uitbrei dingsplan. De raad vereenigt zich hiermee. Ontheffing wordt verleend aan de N.V, Ex ploitatie Mij. Roermondstad, voor het bouwen van een woonhuis aan den Bloemendaalscheweg tusschen perceelen 203 en 223; aan J. H. Baggerman te Bloemendaal voor het bouwen van twee garages bij drie te bouwen woonhuizen aan de Laan van Boreel; aan A. W. Kant te Aerdenhout, voor het vergrooten van de garage bij perceel Zonnebloemlaan 34; aan W. G. Kuijck te Bloemendaal, voor het bouwen van een garage met fietsenschuurtje bij perceel Joz. Israëlweg 9: aan de N.V. 's Gravenhaagsche Ex ploitatie Maatschappij Grootbouw voor het bou wen van een woonhuis aan den Rijperweg. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van de N.V. Prinsen- erve te Bloemendaal om ontheffing van het be paalde in artikel 2 der Bebouwingsvoorschriften voor het bouwen van vier garages bij acht in aanbouw zijnde woonhuizen aan de Brazilië- laan. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te hou den, aangezien nieuwe teekeningen zouden wor den ingediend, waaraan nog niet is voldaan. De raad vereenigt zich hiermede. In handen van B. en W. om prae-advies wordt gesteld een adres der Afdeeling Overveen en Om streken en Vogelenzang van den R.K. Volksbond houdende verzoek, maatregelen te treffen dat aan de arbeidscontractanten dezelfde belooning en arbeidsvoorwaarden worden gegeven als gel den voor de gemeentebedrijven. Ingewilligd wordt een verzoek van de N.V. Bewaarplaatsen- en Reclame Maatschappij om de door de Maatschappij ten behoeve der exploi tatie rijwielstalling Kop Zeeweg aan te schaffen strandrekken, waarvan de kosten maximum f' 3000 zullen bedragen, na beëindiging der over eenkomst over te nemen tegen den kostprijs verminderd met een afschrijvingspercentage groot 15 pet. per jaar onder bereidverklaring, risico van storm- en molestschade voor haar re kening te nemen. Geheime zitting. De raad gaat daarna in geheime zitting om een voorstel van B. en W. te bespreken tot het aangaan van een geldleening groot f 300.000 te gen 3 5/8 procent met een looptijd van 30 jaar. Nader vernemen we, dat het voorstel betref fende de geldleening is goedgekeurd. ONTHULLING BORSTBEELD VAN LODEWIJK VANDEYSSEL. Zaterdagmiddag 3 Juni te drie uur zal In een der bovenzalen van restaurant Brink- mann„ Groote Markt een borstbeeld worden onthuld van Lodewijk van Deyssel. dat door de beeldhouwster Nel. Bakema is vervaardigd. Deze onthulling geschiedt op initiatief van het comité tot huldiging van Lodewijk van Deyssel.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10