Enkele wilde bussen NIEUWS IN 'T KORT V R IJ n A G 26 MEI 1939 HA AR GEM'S DAGBT1AD 8 Militaire prestatie-tocht. Prins Bernhard neemt deel. AMERSFOORT, 25 Mei. De tweedaagsche militaire prestatietocht der Algemeene Vereeni- ging van Nederlandsche reserve officieren had Donderdag, den eersten marschdag, een vlot verloop. Om half zes in den morgen reeds startten de 71 deelnemers uit de kazerne der bereden wa pens te Amersfoort voor het 40 K.M. lange rui- terparcours. waarvan de verplichte rust in het jagershuis te Zeist werd gehouden. Het laatste half uur voor de rust werd gereden met gas masker op. Het 25 K.M. lange voetparcours bracht de 70 deelnemende officieren, van de kazerne uit, over Woudenberg en de Leusderheide naar Amers foort terug. Gasgevaar bestond bij Hamersveld gedurende een half uur. Het rijwielparcours van 60 K.M. voerde ten slotte over Leersum, Bunnik, de Bilt, den Dol- der, Huis ter Heide, weder naar Amersfoort. Tusschen Woudenberg en Leersum heerschte gasgevaar. Drie deelnemers zijn heden uitgevallen. De overigen, o.w. Prins Bernhard, meldden zich Donderdagavond aan het afmeldbureau in de gymnastiekzaal van de rijschool. Prins Bernhard behoorde tot het midden-peloton en maakte een vlot parcours. Om acht uur vanavond stapte de Prins, in goede conditie, voor een korte rust in het thee huis Rhijnauwen af. Even later verscheen aldaar Prinses Juliana per auto. De Prinses bleef in de auto en on derhield zich ongeveer tien minuten met den Prins. Daarna vertrokken beiden. Reeds tijdens het wandelparcours ontmoette Prinses Juliana bij Woudenberg haar echtgenoot. Prinses Beatrix bevond zich eveneens in de auto. VOETBAL. E.D.O.—HILVERSUM. Maandag 29 Mei speelt ER.O. tegen Hilver sum, welke zoo fraai het kampioenschap van haar afdeeling wist te veroveren en onge slagen den titel behaalde. Natuurlijk bestaat er voor den strijd tegen de Hilversummers veel belangstelling, zoodat voorverkoop aan te bevelen is. Voor de werkloozen is dezelfde regeling ge troffen als bij den wedstrijd tegen H.B.S. Zonder stempelkaart en contributie-boekje wordt geen toegang verleend. Het elftal van E.D.O. is als volgt: Wille. Steffens, Zandstra, Koene, Schijvenaar, Oomen, Spek, Van Zaanen, v. d. Putten, Timmermans, v. d. Braak. Promotie- en Degradatie-regeling Reserve le klass. Zondagmiddag speelt E.D.O. 2 voor haar laatste kans tegen D.W.S. 2, in Amsterdam. E.D.O.—HILVERSUM. Het bestuur van de voetbalvereeniging E.D.O. heeft aan het bestuur van de Alg. Ned. Bak- kersgezellenbond toestemming verleend, om op tweeden Pinksterdag, vóór het begin van den wedstrijd E.D.O.—Hilversum, bloempjes te verkoopen ten bate van de kinderen van werk- Icoze bakkers en chocoladebewerkers. De op brengst is bestemd om deze kinderen een week uit te zenden naar een vacantie-oord te Bakkum. Het is te begrijpen, dat het bestuur van den Bakkersgezellenbond zeer erkentelijk is voor deze toestemming. Gehoopt wordt dat allen, die Maandag naar dezen belangrijken voetbalwedstrijd gaan, de werkloozen niet ver geten. Hoe meer er voor dat doel wordt opge haald, des te meer bleekneusjes er uitgezon den kunnen worden. Dat beteekent een week van zon en blijheid voor deze kinderen. LEDENVERGADERING VAN .BLOEMEND A AL". H. Beijk tot lid van verdienste benoemd. Donderdagavond hield „Bloemendaal" in hotel café-restaurant Roozendaal een zeer druk bezochte ledenvergadering. Plet uit stekend verzorgde jaarverslag van den heer Houwen, waarin de keurige prestaties der diverse elftallen waren beschreven en waaruit tevens bleek dat de vereeniging nog steeds in groei en bloei toeneemt, oogstte veel bijval. Het bestuur, waarin enkele mutaties plaats hadden, werd als volgt samengesteld: D. Potharst, voorzitter, J. Houwen, secretaris. J. E. Kesting, penningmeester, J. F. de Haas, 2e secretaris, A. H. M. Dieperink, 2e penning meester, C. Peeters en G. Strik, commissaris sen. De aanvoerder van het eerste elftal H. Beijk werd onder krachtig applaus tot lid van ver- dienst benoemd. Zeer zeker een welverdiende onderscheiding. BLOEMENDAAL 2—HAARLEM 3. In het ons toegezonden verslag van boven- genoemden kampioenswedstrijd is de volgorde van de namen der doelpuntenmakers onjuist opgegeven. Achtereenvolgens werd gescoord door Hessels, Van der Mey de Bie, Hessels en Potharst. NEDERLAAG WEDSTRIJD EN H. F. C. „HEEMSTEDE". Het programma voor de nederlaagwedstrij den van de H. F. C. „Heemstede" luidt, als volgt: Dinsdag 30 Mei Heemstede 1—V.E.W. 1. Donderdag 1 Juni Heemstede 2—E.H.S. 3. Dinsdag 6 Juni Heemstede 1—I.V.O.D.W.O. 1 Donderdag 8 Juni Heemstede 2S.V. '34 2 Dinsdag 13 Juni Heemstede 1—E.H.S. 2. Donderdag 15 Juni Heemstede 2V.E.W. 2. Dinsdag 20 Juni Heemstede 1S.V. '34 1. Donderdag 22 Juni Heemstede 2I.V.O. D.W.O. 2 Alle wedstrijden, die twee maal drie kwar tier duren, beginnen te kwart over zeven. ROEMENIë—ENGELAND (0—2). Uit Boekarest: Het Engelsche elftal heeft te Boekarest zijn laatsten wedstrijd op het continent gespeeld, thans tegen Roemenië. De Engelschen wonnen met 20, nadat zij met de rust reeds een 10-voorsprong had den genomen. Ondanks alle krachtsinspanning moest de Roemeensche ploeg zich geheel op de verde diging instellen, vooral toen de rechtsachter Burgeer kort na het begin gewond raakte, waardoor Roemenië met slechts tien man kon verder spelen. Na acht minuten scoorde Goulden het eerste doelpunt en zes minuten na de rus' wist Welsh voor de tweede maal voor Engelam te scoren. De Belgische scheidsrechter John Langen s leidde den wedstrijd, die door 45.000 toe- In het Nederlandsch paviljoen op de Internationale Watertentoonstelling te Luik trad H. M. de Koningin als gastvrouw jegens den Belgischen Koning op. Tijdens den rondgang der vorstelijke bezoekers HONKBAL. HET PROGRAMMA Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: SeagullsBlauw Wit 1 A. F. C. 1—Ajax 1 Tweede klasse: Catchers 1H. C. Kinheim Quick 1—R. C. H. 2 ZeeburgiaHaarlem 2 Derde klasse: 'Haarlem 3—H. H. C. 3 E. H. S. 1—E. D. O. 3 Zondag. Derde klasse: Hercules 1E. D. O. 4 E. H. S. 2—R. C. H. 4 Maandag Eerste klasse: Haarlem 1—H. H. C. 1 Tweede klasse: Schoten 1E. D. O. 2 H. H. C. 2—Ajax II Derde klasse: T. H. B. ISpaarnevogels 1 T. H. B. 2Spaarnevogels 2. Er wordt dps met Pinksteren in Haarlem slechts één eerste klasse wedstrijd gespeeld, n.l. Tweede Pinksterdag, 's morgens om half tien, HaarlemH. H. C. Op papier is Haarlem ongetwijfeld sterker. De Zwarten voelen zich echter nooit heelemaal op hun gemak tegenover de Roodwitten, zoodat de uitslag van dezen wedstrijd altijd weer een ver rassing zijn kan. Op denzelfden dag, maar te beginnen om tien uur wordt op het terrein van Schoten uitgemaakt wie voorloopig aan het hoofd van de ranglijst van 2A zal staan: Schoten of E. D. O. 2. Ook Haarlem 2 en Zeeburgia leveren een strijd om de voorloopige eerste plaats maar dat ge beurt Zaterdagmiddag en in Amsterdam. H. H. C. II krijgt Maandagmiddag tegen Ajax 2 een goede kans om de onderste plaats te verla ten en die aan D. W. S. over te laten. De oorspronkelijk ook op het programma voor komende weddstrijd E. D. O. 1V. V. G. A. 1 is afgevoerd. COMPETITIESTANDEN le EN 2e KLASSE. Eerste gesp. gew. verl. pnt. Seagulls 3 3 0 6 Blauw Wit I 2 2 0 4 Haarlem I 3 2 14 V.V.G.A. I 3 2 14 E.D.O. I 2 112 H.HC. I 3 12 2 A.F.C. I 3 0 3 0 Ajax I 3 0 3 0 Tweede klasse A: gesp. gew. verl. pnt. E.D.O. n 110 2 Schoten I 2 2 0 4 Quick I 3 2 14 H.C. Kinheim 2 112 Blauw Wit n 3 12 2 Catchers 3 12 2 R.C.H. H 2 0 2 0 Tweede klasse B: gesp. gew. verl. pnt. Haarlem II 2 2 0 4 Zeeburgia 2 2 0 4 R.C.H. I 3 2 14 Ajax n 2 112 H.H.C. II 2 0 2 0 D.W.S. I 3 0 3 0 STEDENWEDSTRIJD HAARLEM- AMSTERDAM. Door het bondsbestuur is besloten dat de wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Amsterdam en Haarlem op Zaterdag 24 Juni te Haarlem zal worden ge speeld. SCHAKEN. BOGOLJUBOW WINT TE STUTTGART. Het internationale schaaktournooi, dat te Stuttgart werd gehouden is Donderdag ge ëindigd. De eindstand luidt: 1. Bogoljubow 7V2 punt uit 11. 2. Richter 7 punten. 3. 4, 5 en 6 Eliskases. Engels, Kieninger er Dr. Vidmar, allen 6V2 punt, 7. Foltys 5"? punt 8, O'Kelly 5 punten, 9. Grob 4punt, 10 en 11. Hess en Staldi beiden 4 pnt en Szily 2V2 p TAFELTENNIS. HAARLEMR OTTERDAM. A.s. Zaterdag zal er in het voormalig Zan der-instituut aan den Kleine Houtweg een steden Wedstrijd worden gesoeelri tusschen de vertegenwoordigende foamc var "infirm "n ïotterdam Dr/e wed rijd ee: jikIc:-': »e van de wedstrijden om den Reina wisselkrans. Beide teams komen zoo sterk mogelijk uit zoodat het een aardige wedstrijd belooft te worden. CRICKET IN ENGELAND. Donderdag werden reeds 2 beslissingen ver kregen. Gloucestershire 353 won met innings en 16 runs van Warwickshire 181 en 156 (God- dard 666). Walter Hammond bleef met een meesterlijke 192 not out. Glamorgan 162 en 170—4 versloeg Northhamptonshire 191 en 138 (E. Davies 430, Judge 463) met 6 wickets. De stand van de overig© wedstrijden, waarin hoog gescoord werd, is als volgt: Cambridge University 84 en 2525 tegen Yorkshire 350—2 (Hutton 102. N. W. D. Yardley 140*). Leicestershire 361 tegen Lan cashire 4648 en 451. Philipson nam voor Lancs 5139 en Smith voor Leicester 5137. Washbrook (92) en Paynter (159) scoorden voor Lancs 213 voor het 1ste wicket. Middle sex 402 tegen Hampshire 183 en 1213. Ox ford University 232 en 1252 tegen West- Indië 4807. Sussex 149 en 1611 tegen Essex 406 (Nichols 146). BOKSEN. HENRY ARMSTRONG BEHOUDT ZIJN TITEL Uit Londen: Donderdagavond heeft de wereldkampioen in het weltergewicht Henry Armstrong een wed strijd over vijftien rónden gebokst tegen Ernie Roderick uit Liverpool, met zijn titel als inzet. Armstrong won dit gevecht op punten. WÏELRÏJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. In verband met den voetbalwedstrijd E.D.O.- Hilversum op tweeden Pinksterdag zijn de wie lerwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan uitgesteld tot Zondag 4 Juni. Onderhandelingen met eenige goede krachten worden nog gevoerd. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Bij de openingswedstrijden in het Utrechtsche Stadion hadden de leden der H.S.V. „De Kam- pinen" weer eenige mooie successen. H. Ooms werd le in den sprintwedstrijd en 1ste in een afvalrace. J. Bos werd no. 3 in een klassement wedstrijd: J. Laan wist zich 2de te plaatsen in een wedstrijd voor nieuwelingen met 32 deel nemers. GOLF. HANDICAP-COMPETITIE VOOR DAMES DE KENNEMER—DEN HAAG 3—1. Met 31 heeft de Kennemer Golfclub Don derdag in Zandvoort de handicapcomptitie van de Haagsche Golfclub gewonnen. De uitslagen luiden: Foursomes. Mevrouw De Vlugt (17) en mevr. Rothbarth (18) winnen van mevr. Wely (18) en mevr. Vreede (21) met 2 en 1. Freule E. Quarles van Ufford (18) en mejuf frouw T. v. d. Laan (22) winnen van mevr. Rinkhuisen (22) en mevr. Colebrander (22) met 2 en 1. Singles. Mevrouw De Vlugt (17) wint van mevr. Wely (18) met 2 en 1. Mevr. Rotbarth (18) verliest van mevr. Vreede (21) met 4 en 2. Freule E. Quarles van Ufford (18) en mevr. Rinkhuiysen (22) spelen all square. Mejuffrouw T. v. d. Laan (22) en mevr. Cole brander (22) spelen all square. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM OMSTREKEN Eerste klasse: PI. SchrijnemakersBakker I—1 MolMiedema 1—1 Tweede klasse: Dijkhof—Wageningen 2—0 Tollenaarsde Laat 2—0 VosKoren 1—1 Eindstand eerste klasse: gesp. gew. rem. verl. tot. Vroolijk (kamp.) 10 5 3 2 13 Schijvenaar (2de pr.) 10 5 2 3 12 Bakker (3) 10 3 5 2 11 Miedema (3) 10 4 3 3 11 Ueuffen (3) 10 4 3 3 11 Risseeuw 10 3 4 3 10 D. Schrijnenmakcrs 10 4 2 4 10 PI. Schrijnenmakers 10 2 5 3 9 Elstgeest 10 3 3 4 9 Dienske 10 3 2 5 8 Mol 10 2 2 6 6 Om den 3den prijs moet een herkamp plaats hebben hi^sohpn Rakker Mi ndoma en Leuffen IlA.AKLE.uSt HL L)AM( LUB. In verband niet het Pinksterfeest wordt de clubavond der Haarlemsche Damclub volgende week op Dinsdagavond gehouden. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H.Z.V. houdt met de Pinksterdagen een clubtocht naar de Kaag, waarvoor onder de leden groote animo blijkt te bestaan. Een deel der deelnemers zal worden ge sleept, terwijl de overigen op eigen kracht daarheen zullen gaan. Op eersten Pinksterdag zal men zich des avonds aan een maaltijd vereenigen in het clubgebouw van de Watersportvereniging „De Leede" aan het Vennemeer. Nu het weder, dat tot nu toe den waterspor ters weinig gelegenheid gaf ten volle van hun mooie sport te genieten, werkelijk fraai is geworden, gaan de H.Z.V.'ers een aange naam Pinkster-weekend tegemoet. moesten getemd worden. Op 15 Aug. hervatting van den strijd Donderdag zijn toch nog verschillende bussen op den weg geweest o.a. van de S. en A.-toers (dienst AmsterdamHaarlem). Zij werden alle aangehouden en dan was het weer het oude liedje, dat herinnerde aan de vroegere busoorlogen: enkele van de passagiers moesten den naam opgeven en van al de hande lingen van de bus werd zorgvuldig aanteekening gehouden. Er waren zelfs geheel volle bussen bij, hetgeen bewees, dat de passagiers zich niet door de kans op verrassingen hadden laten af schrikken. Ook op den weg naar het Gooi was er een on dernemer, die het optreden van de politie tartte en vice-versa bleef rijden. In Den Haag zijn 's avonds eenige moeilijk heden ontstaan. Een chauffeur, die nog juist aan het ingrijpen door de verkeerspolitie wist te ontkomen, ontketende een wilde achtervolging. Hij reed door verschillende dorpen in de om geving van Den Haag, op korten afstand ge volgd door de Haagsche motorpolitie, welke de bus tenslotte inhaalde en eveneens in beslag nam. Twee ondernemingen hebben den geheelen dag gereden, de fa. Stoop en de onderneming Hercules. Hiervan werd aanvankelijk proces verbaal opgemaakt, doch later op den avond zijn verschillende bussen in beslag genomen. Als de chauffeurs weigerden de autobussen naar het hoofdbureau van politie te brengen, requireerde de politie kraanwagens, waaraan de bussen wer den vastgekoppeld. Zoo werden 2ij onder groote publieke belangstelling opgebracht. Verschillende bus-exploitar.ten hebben ver klaard. dat zij van plan zijn op 15 Augustus a.s., wanneer de z.g. Wet Autovervoer P~ -sonen in werking treedt, hun diensten te hervatten. Hun rechtskundige adviseurs zouden nl. in de nieuwe wet lacunes hebben gevonden, welke hun, naar zij meenen, groote kansen bieden de wilde diensten opnieuw te kunnen instellen. Onvoorzichtige ontginning veroorzaakte boschbrand. Donderdagmiddag heeft te Vorden een bosch- en heidebrand gewoed, waarbij een terrein van Baron van Dorth tot Medler en den heer Thate, werd vernield. De brand was ontstaan doordat op een ont ginning in de nabijheid takkenbossen werden verbrand, waarbij het vuur door den sterken wind oversloeg naar het aangrenzend gebied. Onder leiding van den burgemeester werd door arbeiders en militairen de brand krachtig aangepakt. Na twee uur hard werken konden de vlammen gestuit worden. POOLSCHE VROUW DOOR DUITSCHER MISHANDELD. WARSCHAU. 25 Mei. Het Poolsche Tele- graafagentschap meldt uit Dantzig: Jeanne Plat. de vrouw van een in Dantzig wonenden beambte der Poolsche spoorwegen, werd te Kalthoff aangevallen door een Duitscher ge naamd Eichler Een Poolsche inspecteur der douane schoot op het hulpgeroep van de vrouw toe. Eichler sloeg op de vlucht. Het slachtoffer dat ernstig gewond was, begaf zich naar het oolitiebureau, waar oroces-vevhaai werd onge maakt, Het Is oekend flat Eichler bevriend was met Griibner met wien hij aanvallen organiseer de op Poolsche douane-inspecteurs en te Kalt hoff wonende Polen. Anti-Duïtschr igitatie in Polen WARSCHAU '5 Mei - Hel Du''srhr Nioticv= j nreai: meldt lat 111 Ko"-t .n "m oij Lorl anti-Duitsche Incidenten zijn voorgevallen waarvan de omvang nog niet is vast te stellen De plaatselijke Duitsche leiders aldaar zouden zijn vastgehouden. Leider en leden van „De IJzeren Garde" staan terecht. Tegen twee jongemannen zeven maanden gevangenisstraf geëischt. Voor den waarnemenden Amsterdamschen kantonrechter, mr. dr. E. W. Catz. stond Don derdag de leider van het partijtje „De IJzeren Garde" terecht, omdat hij op 19 April zijn stembiljet, dat hij had ontvangen uit handen van den voorzitter van het stembureau, ge vestigd in de Nieuwe Looiers-straat, niet in de stembus had willen doen, noch aan den voor zitter had willen teruggeven. De man, die zich journalist noemt, zelde, dat hij den voorzitter direct had medegedeeld, dat hij op grond van zijn anti-semletische gevoelen weigerde het stembiljet in te leveren, daar z.i. alle partijen min of meer verjoodscht zijn. In de zaal was extra politie-bewaking aan wezig, omdat er waarschuwingen waren bin nengekomen, dat van fascistische zijde ge poogd zou worden de stemming in dc war te doen loopen. De weigerachtige kiezer vroeg vervolgens aan den voorzitter van het stembureau aldus verklaarde verd. voorts op welke gronden hij verplicht was het biljet weer in te leveren. „De politie stelde voor mij dit op 't bureau dui delijk te maken. Ik ging mee en het desbetref fende wetsartikel is me daar uitgelegd. Ik was toen bereid het biljet alsnog in de stem bus te doen, doch ofschoon het nog voor vijf uur was, werd dit niet toegestaan". De politieman, die in het stemlokaal aan wezig was geweest, gaf vrijwel dezelfde lezing van het gebeurde. Verd. was rustig meegegaan naar het politibureau. Verdachte stelde nog eenige vragen aan den getuige, doch deze vragen hadden met de strafzaak niets te maken, zoodat ze niet wer den toegelaten. De ambtenaar van het O.M. mr. Overbeek, zeide, dat het duidelijk was, dat verd. tamtam had willen maken en dat deze zaak meer was dan een eenvoudige overtreding. Spr. vorderde f 25 boete. Kantonrechter (tot verd.)Bent u al eens eerder wegens politieke delicten veroordeeld? Verd.: Dat kan ik niet ontkennen. De kantonrechter veroordeelde den man conform den eisch tot f 25 boete. Verd.: Dat valt me mee. Volgelingen voor de rechtbank. Deze exclamatie van hun leider zullen zijn twee jeugdige volgelingen, die wegens open lijke geweldpleging in vereeniging voor de rechtbank terecht stonden, niet hebben over genomen. Zij hadden op 3 Maart j.l. een steen, gewik keld in kranten, waarbij twee beleedigende brieven waTen verpakt, geworpen door een der ruiten van het gebouw Lijnbaansgracht 366, waar het Comité voor Joodsche vluchte lingen is gevestigd. Het tweetal, dat in voorarrest zit, legde een bekentenis af. De jongste gaf toe, dat hij uit sluitend uit anti-semietische overwegingen had gehandeld. De tweede draaide er om heen. Hij had ruzie met zijn vader gehad. Deze had hem van anti-semietisme beschuldigd. „Ik was op dien avond erg kwaad en daar om Pres.: Gooide je maar een ruit in, om te be wijzen, dat je vader gelijk had. Verd.: Als ik daar op de Lijnbaansgracht geen ruit had ingegooid, zou ik het bij mijn vader hebben gedaan. Maar ik ben geen anti semiet. Rechercheur-brigadier Knol, die het tweetal had gearresteerd, wist beter: „Hij hindert Joodsche menschen zooveel mogelijk. Zelfs als hij in de Kalverstraat wandelt kan hij zich niet beheerschen. Verd.: Ik was dien avond driftig. Rechter mr. van Tuyll: In dit geval is er geen sprake van drift of een spontane daad. Alles was vooruit klaar gemaakt. Requisitoir We hebben hier te doen, zeide de Officier van Justitie, mr. B. Kist, met twee opgescho ten lummels, die eigenlijk voor den kinder rechter thuishooren. Zij zijn stom, brutaal en gevaarlijk. Maatregelen om hun heropvoeding ter hand te nemen zijn helais niet mogelijk. Helaas ontbreekt een psychiatrisch rapport, dat misschien duidelijk zou maken, hoe zij tot een dergelijk abnormale daad kwamen. Het is wel duidelijk, dat zij niet op eigen initiatief handelden. Zij werden gemakkelijk slachtoffer van iemand anders. Zij kwamen n.l. geregeld in aanraking met een gevaarlijk en uiterst ongunstig individu, een man, die door de politie zeer goed in de gaten zal moeten wor den gehouden. Deze man blijft zooals ook nu achter de schermen. Spr. vorderde tegen beide jongemannen zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank zal 8 Juni vonnis wijzen. WILDE BUSDIENSTEN IN DE HOOFDSTAD PRACTISCH GESTAAKT. AMSTERDAM, 25 Mei. Na de uitspraak van den Hoogen Raad inzake de verbindend verklaring van het R. A. P., heeft de hoofd stedelijke verkeerspolitie gisteren nog ooglui kend toegelaten dat de wilde busdiensten van Amsterdam uit werden voortgezet, voorname lijk om het publiek niet te dupeeren, dat over nog geldige retourbiljetten beschikte. Voor zoover noodig kregen de ondernemers echter gisteren de waarschuwing, dat dit be slist de laatste dag zou zijn, waarop gereden kon worden. De politie verklaarde afdoende maatregelen te hebben genomen om vandaag het rijden der wilde busdiensten onmogelijk te maken. Het gevolg was dat de meeste on dernemers, inziende dat thans elke mogelijk heid om aan de tot in hoogste instantie goed gekeurde bepalingen te ontkomen, verdwenen was, besloten hun diensten te staken. Slechts een enkele wilde busdienst heeft vroeg in den ochtend nog een poging gedaan om te rijden, doch hier greep de verkeerspolitie aan den rand der stad in. Het café van den heer P. Hoefnagels, gele gen aan den verkeersweg van Lieshout naar Helmond en Gemert, is door brand geheel ver woest. Het 2t4-jarig knaapje F. Kamst is te Em- "lerschans tegen een vrachtauto geloopen en zóó rnstig gewond, dat het enkele uren later is -verleden. Koolhoven-fabrieken te Rotterdam zijn be gonnen met de aflevering van de voor de Fran- sehe regeering bestelde jachtvliegtuigen. Dc machinekamer, de zageriï en do scha- rij van den houthandel J. M. Meihuyzen te 'Vildervank zijn geheel door het vuur verwoest. De „Sommelsdijk", bestemd voor de Hol- and Amerika Lijn is te Odense (Denemarken); te water gelaten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14