HONKBAL AUTOSPORT MOTORSPORT LAWNTENNIS. Arti et Religioni' DINSDAG 30 MEI 1939 HAARCE M'S DAGBEAD 8 H. H. C. WINT VAN HAARLEM. Het is geworden zooals we verwachtten: H. H.C. zorgde voor de verrassing en won van Haarlem. Het verschil was zeer klein, waardoor de wedstrijd negen innings lang groote spanning bracht. Haarlem leed ook dezen keer aan de al bekende H.H.C. koorts, waardoor enkele grove fouten gemaakt werden. Over het verloop van den wedstrijd het vol gende: Haarlem verschijnt zonder Vrugt en Beets waarvoor Parson en Ferment invielen. H.H.C. gaat het eerst aan slag op het werpen van De Mon. Van der Schalie begint met een honkslag en nadat Hartog op drieslag uitgegaan is, haalt öe honkslag van Mulder, Van der Schalie bin nen. J. Baas redt zijn leven doordat Langereis op het eerste honk misgrijpt, maar tot een punt brengt hij het niet. Ook Noordhoff gaat uit op drie slag en Kloos vangt Pijnakker. „Bij H.H.C. begint Van Malsem met werpen. Hunik raakt den bal, maar slaat hem in de hoogte. Noordhoff mist echter de vangkans. Door tweemaal vierwijd raken meteen al drie honken bezet, waardoor Veenhof met een honk. slag twee man kan binnen halen. Zelf sneuvelt hij echter doordat hij loopen gaat terwijl Fer ment door D. Baas wordt uitgevangen. Deze no teert daardoor in z'n eentje een dubbelspel. Stand 21 voor Haarlem. In de tweede beurt haalt H.H.C. den achter stand meteen in. Echter meer door toedoen van Haarlem dan door eigen kracht. Van acht man geeft niemand een honkslag. drie krijgen een vierwijd. Bij den eersten man mist Hunik een vangkan.s en wat later grijpt hij mis naar een grondbal. Daar komt één speler op binnen. Kort na hem grijpt Veenhof mis naar een door Mul der geslagen bal. Hier komen twee spelers op thuis. Zoo komt H.H.C. in deze beurt aan drie runs. Ook bij Haarlem zyn de honkslagen schaars. Alleen dc eerste man, Langereis. raakt den bal. Vooral door toedoen van Van der Schalie, die tweemaal ver over het eerste honk gooit, komen toch nog twee man binnen. Stand 44. De derde innings eindigt voor beide partijen met een nul. Hier verdient alleen een keurige vang van Noordhoff vermelding. De vier beurt begint voor H.H.C. met twee nullen. Daarna komen echter J. Baas en Noord hoff nog op de honken, de eerste door een slag, de tweede met vierwijd. Daardoor krijgt Pijn akker gelegenheid met een honkslag twee man binnen te halen, waardoor de H.H.C.-score op zes komt. Haarlem scoort in deze beurt niet: De Mon wordt door Hartog gevangen, Hunik krijgt drie slag en Wulfhorst haalt het eerste niet door een goeden aangooi van Pijnakker. Stand 64 voor H.H.C. Dan komt De Mon plotseling in vorm: Pan man, Van Malsem en Van der Schalie krijgen onmiddellijk na elkaar drieslag, zoodat er zelfs geen looper op de honken komt. Haarlem is ook deze beurt weer machteloos. Toch komen nog twee runs binnen, maar daar zorgt H.H.C. voor. Nadat al twee nullen gevallen zijn, grijpt v. d. Schalie vergeefs naar den door Ferment geslagen bal. Langereis en Hinze krij gen wijd, zoodat drie honken bezet zijn. De Mon raakt dan den bal goed maar geeft een vangkans aan Noordhoff. Deze mist echter de kans en Ferment en Langereis rennen over het thuishonk. Tijdens de slagbeurt van Hunik loopt Hinze onvoorzichtig, waardoor hij op het derde honk sneuvelt. Stand na vijf ininngs 6'6. Ook in de zesde beurt heeft De Mon twee maal succes met drieslag, terwijl Hartog door G. Hinze wordt uitgevangen. Alleen Mulder komt op het honk, maar blijft daar ook. Haarlem komt in deze beurt tegenoverPiinak- ker te staan, die aan Kloos vierwijd geeft. Wulf horst probeert het met een. keurig stootslagje, haalt ook hei; eerste honk, maar door onnoodig loopen gaat Kloos op dezen slag uit. Ook Veen hof redt het niet en Haarlem zit weer voor nul aan den kant. Stand blijft 66. De zevende beurt begint met een honkslag van Pijnakker. D. Baas en Van Malsem sneuve len door De Mon en Kloos bezorgt Panman op het derde honk een nul. Vlak daarvoor heeft hij echter ver naast het derde honk geworpen, waardoor Pijnakker het zevende punt scoren kon. Later zou blijken dat dit het punt was, dat H.H.C. de overwinning bracht. In de twee hierop volgende beurten gaat H. H. C. telkens voor nul uit. De Mon heeft een enkele maal succes en Kloos zorgt door goede aangooien ook voor een tweetal nullen. Zelfs de honkslagen van Van der Schalie en Hartog ver- hoogen de score niet meer. Maar ook Haarlem krijgt weinig kans meer. Van Malsem bezorgt eerst Parson een nul op het thuishonk. terwijl vlak en na goed samenspel van Van Malsem, D. Baas en Panman een keurig dubbelspel veroorzaakt. In de volgende beurten zijn het Pijnakker en D. Baas die voor de noodige nullen zorgen, waar door er beide keeren maar vier spelers aan slag komen. Daarmee gaat de laatste kans van Haar lem verloren en blijft de stand, zooals hij na de zevende innings al was, 76 voor H.H.C. De Mon wierp in negen innings: 15 keer drie slag en 9 keer vierwijd. Hij kreeg 7 honkslagen tegen. Van Malsem wierp in vijf innings: 1 keer drie slag. 7 keer vier wijd en kreeg 3 honkslagen tegen. Pijnakker in vier innings: 4 keer drieslag, 2 keer' vierwijd en 0 honkslagen tegen. Haarlem maakte 5 fouten tegen H.H.C, 7 fou ten. De cijfers der innings zijn: H.HC.: 13020(fc—10—0 7. Haarlem II verloor met 24—7 van Zeeburgia, De overige uitslagen. Seagulls: 42061—1—1—1—* =J6 Blauw" Wit: 001000—000 1 0—0—0—1—1—1—0—0—1 4 A.F.C.: Ajax: lijk Sportterrein aan de Kleverlaan een door E.D.O. II: 0—0—0—0—3—0—0—0—1 4 H.H.C. II: 3—0—0—1—0—0—1—2—1 8 Ajax II: 011010310 7 0—0—1—1—1—0—2—0 5 0—8—0—3—0—2—0—7 20 Haarlem III: H.H.C. III: E.H.S. I: E.D.O. III: Hercules: E.D.O. IV: E.H.S. II: 0-5—1—2—2—2—2—14 R.C.H. IV: 0—2—2—1—1—0—1—4 11 T.H.B. I: 0—7—2—11—76—8—16 57 Spaarnevogels I: 600002—30 11 T.H.B. II: 10o12737 Spaarnevogels II: 0002 0 2 Haarlem II verloor met 247 van Zeburgia, R.C.H. II met 30—4 van Quick, terwijl Kinheim met 1712 de meerdere bleef van The Catcners. Competitiestanden. EERSTE KLASSE gesp. gew. verl.pnt. Seagulls 4 4 0 8 Blauw Wit 3 2 1 4 V V G. A. 3 2 14 EDO 2112 Haarlem 4 2 2 4 H. H. O. Ajax 4 13 2 A. F. C. 4 0 4 0 TWEEDE KLASSE A: Schoten 3 3 0 6 Quick 4 3 10 H- C. K. 3 2 14 E, D. O. 2 2 1 1 2 Blauw Wit 2 3 1 2 2 Catchers 4 13 2 R. C. H. 2 3 0 3 0 TWEEDE KLASSE B: Zeeburgia 3 3 0 6 Haarlem 2 3 2 1 4 R. C. H. 1 3 2 14 Ajax 2 3 12 2 H. H. C. 2 3 12 2 D. W. S. 1 3 0 3 0 Groote prijs tier Grenzen te Cliimay. HERKULEYNS DERDE. Uit Brussel: De uitslagen van de races om den Grooten Prijs der Grenzen, welke Maan dag bij Chimay werden gehouden, luiden: 1. Trintignan (Bugatli) 165 K.M. in 1 uur 15 min. 38 sec., gemiddelde snelheid 129 K.M., 2. Du Brusle (Bugatti) 1 uur 20 min. 7 sec., 3. Herkuleyns (M G.) 12 ronden in 1 uur 16 min. 50 sec., 4. Legat (Bugatti). Herkuleyns reeds in de groote klasse mee met zijn 750 cc M.G., zoodat de derde plaats dus een fraaie prestatie mag worden genoemd. DE GROOTE PRIJS VAN ZANDVOORT. Ook Auto-Union komt een demonstratie geven. De belangstelling van de Duitsche renstallen voor de automobielraces 'der K.N.A.C. te Zand- voort blijkt zóó groot te zijn. dat de Auto Union Aktiëngesellschaft aan de K.N.A.C. heeft aange boden met één harer recordwagens een demon stratie in Zandvoort te geven De K.N.A.C. heeft dit aanbod gaarne aanvaard, zoodat thans de beide Duitsche renstallen Mercedes Benz en Auto Union naar Zand voort zullen komen. De Auto Union, waarmede in Zandvoort zal worden gedemonstreerd, is niet de Grand Prix-racewagen. maar de gestroom lijnde recordwagen, waarmede Bernd Rosemeyer destijds verschillende wereldrecords heeft ge vestigd. Het staat nog niet vast of Tazio Nuvolari dan wel Hans Stück den wagen in Zandvoort zal rijden. DE PRIJS VAN ZANDVOORT. De deelnemers en hun wagens. Uit de deelnemerslijst van den Prijs van Zandvoort der K.N.A.C. op 3 Juni wordt de insider gewaar, dat vele zeer bekende rijders van de partij zullen zijn. doch dat eveneens een aantal minder bekende rijders het Zand- voortsche circuit zullen helpen inwijden. Voorts ziet men, dat een interessante en ge varieerde automobiel-collectie op de lijst staat waaraan nog kan worden toegevoegd, dat onder de deelnemende automobielen zoowel de allernieuwste typen als oudere modellen, goed in conditie gehouden of gebracht, zijn ver tegenwoordigd. Het aantal gesloten wagens be draagt 20, dus ruim 1/3 van het totale aantal. Klasse A is simpel van samenstelling. Ze omvat 7 D.K.W.-rijders, onder wie ervaren wedstrijd-enthousiasten, zooals Cornelius, de Smeets'en, Vroom en Rijshouwer, die het elkaar wel geducht lastig zullen maken, en waartegen Jan Langelaan en zijn klein Fiatje, als nummer acht, de viertakt-eer moeten op houden. In categorie B zien wij de bekende combina ties Baron van Heemstra, met Fiat Balilla, en Rosier met Hansa, terwijl een tweede Fiat wordt gereden door Kruit, de man, die het in zijn Rallye-debuut van dit jaar zoo zwaar trof, en 'n twede Hansa door Kreisel, die zich in diezelfde Rallye als een voortreffelijk klas sementsproefrijder van Jhr. Boddaert's Cadil lac ontpopte. In de klasse C vinden wij weer twee M.G.'s, ditmaal van het hedendaagsche 1.3-liter Mid- get-model, ten strijde gevoerd door Van de Mandele en Baron van Boetzelaer, en twee Lancia, Aprilla's, met Povel en Bena aan het stuur. 'Verkamman van Keulen, in deze groep de bekendste wedstrijdrijder, komt met een Opel Olympia uit; de zesde wagen is de oude viercylinder 1.5-liter Bugatti het type 40. met 3 kleppen per cylinder van Ligtvoet. In klasse D staat ons een aardig gevecht van vijf viercylinder Citroëns van het type „11 Sport" te wachten. Zoowel Jhr. Teding van Berkhout en Flip Visscher als Brevé en Bovée kennen het klappen van de zweep; Van der Woude is op wedstrijdgebied minder bekend. Dit Citroën-quintet krijgt te maken met twee B.M.W.'s van Hofmans en Everts, snelle sport- cabriolets welke beide den gepousseerden 2- liter motor van het sporttype 328 in het chas sis hebben, en uitermate kwade concurrenten zullen zijn. Twee Opel Super Six'es 1939, bestuurd door de „oude rotten" Lepelaers en J. H. M. van der Meulen, binden in klasse E den strijd aan met de twee niet-meer-zoo-jeugdige 3-liter acht- cylinder Bugatti's van Beets en Van Rumpt, als wedstrijdrijders evenmin beginnelingen. Klasse F, voor wagens van 3 tot 5 Liter, brengt een heele serie, nd. 7 Fords, aan den start, terwijl de nieuwe Mercury, met zijn nog 10 p.k. sterkeren motor, maar ook iets hooger gewicht, in twee exemplaren is vertegenwoor digd. Diepen, Gatsonides, Barendregt. Van de Kamp, Ton, Smulders dat zijn rijders met klinkende namen, van wie wel eenig „vuur werk" mag worden verwacht. De Wit, Hooge- veen en Van Dijk maken het Ford-Mercury- negental vol. Nog vier andere wagens zijn er in deze race, waarin het ongetwijfeld flink hard zal gaan: het Delahaye Sportmodel, ge- carrosseerd als Cabriolet, van Helens; de achtcylinder Packard ,.120" van Sijthoff een rijder, die in Engelsche en Zwitsersche rit ten al eens knap werk heeft laten zien een oude Plymouth roadster, door Verkes, en een evenmin jeugdige Mercedes-Benz, type „Mann- heim-Sport", door Baron d'Aulnis de Bourouill gereden. In de Sportklasse vindt men Barendregt's Ford en Gatsonides' Mercury laatstgenoem de wagen, waarmee de eigenaar ook den Luik- Rome-Luik-rit en andere wedstrijden zal rij den, heeft een sportcarrosserie van Schutter en Van Bakel! terwijl de groote en geweldig vlugge Buick van den fanatïeken De Boer de derde Amerikaan in deze categorie is. Zij heb ben als rivalen, buiten Molenaar's 1.3-liter M.G. met compressor en de oude achtcylinder Ballot van Deelen, drie lichte open tweezitters, welke vermoedelijk de snelste van alle 54 wa gens zullen blijken te zijn; de 2-liter B.M.W. spDrtmodellen van Nortier, Jhr. de Pesters en Breeman. Dit trio weet zeer zeker van dit hout planken te fabriceer en en men mag hopen op een heroischen kamp tegen het „Amerikaan- sche" driemanschap, een strijd, waarin de Duitsche vehikels theoretisch de overwinning moeten behalen. Slechts één voorspelling lijkt ons niet ge durfd: het zal goed worden in Zandvoort! Motor Touringclub stad". ,Spaarne- De leden van deze club hebben een bezoek gebracht aan de A.V.R.O.-studio te Hilversum. Tijdens de rondleiding maakten zij kennis met het interessant bedrijf en de techniek, die men heeft toegepast om de uitzendingen feilloos te doen geschieden. Ook werden de middellen gedemonstreerd, dien men toepast voor het nabootsen van geluiden. Het gezel schap genoot het voorrecht de dansband te hooren en zien spelen, wat zeer op prijs werd gesteld. De excursie werd besloten met een rit door het Gooi. NED. LAWNTENNISBOND PINKSTERTOURNOOI VAN H. L. T. C. Van Woensdag j.l. af tot en met Maandag (tweede Pinksterdag) organiseerde de H. L. T. C. op haar banen aan de Spanjaardslaan weer haar jaarlijksche Pinkstertournooi. Hoewel de deelneming niet overweldigend was, was de grootte toch zoodanig, dat het een gezellig tour- nooi met spannende partijen van het begin tot het eind werd. Van te voren was geen enkele eerste prijs-winnaar aan te wijzen, want er wa ren diverse goede candidaten. Het hoofdnummer, het heerenenkelspel A, werd gewonnen door „Tessina", die E. Hoeke in de finale met 46, 64, 62 sloeg. Hoewel „Tessina" niet zoo vast speelde als Hoeke, speel de hij meer brillant; waagde wat meer met het nemen van risico en won zoodoende op onver wachte oogenblikken den beslissenden slag. Dat „Tessina" wat in zijn mars voerde, bleek ook verder wel, want hij speelde in drie num mers en won deze alle, na op den laatsten wed strijddag in alle drie de nummers de halve en de heele finales gespeeld te hebben! Het heerendubbelspel won „Tessina" met F. H. Baanders van „Stillema" en J. G. H. v. d. Stadt met een score van 108. 61. Ook in het gemengd dubbelspel wist „Tessina' (hans met mej. Fischer, op den eersten prijs be slag te leggen door met 26, 61, 62 van mej. Blikslager en |3tillema" te winnen. Ook mej. Blikslager behaalde successen in dit tournooi. Zij speelde in 3 finales en won één eerste en twee tweede prijzen. Behalve in het ge- mengddubelspel met „Stillema" behaalde zij ook in het damesenkelspel een tweeden prijs. Hier moest zij in mej. Fischer (de sterke partner van „Tessina" in het gemengd dubbelspel) met 46, 46 haar meerdere erkennen. In het damesdubbelspel speelde mej. Bliksla ger met mej. de Jong haar derde finale en deze dubbel won van mej. Fonkert en mej. de Rooy met 63, 62. Het heerenenkelspel B werd een succes voor Mr. M. C. Wijt; een succes dat deze beseheiden, sympathieke en altijd zwoegende figuur door zijn clubleden wel zeer hartelijk werd gegund. Hiervan gewaagde men bij de prijsuitreiking, welke door den bondsgedelegeerde, den heer P. de Graaf, werd uitgevoerd, eveneens. Van deze taak kweet de heer De Graaf zich op vlotte en amu sante wijze. Hij zwaaide lof toe aan den wed strijdleider, den heer H. Stalling, die ook een stoffelijk blijk van waardeering voor zijn vele werk in ontvangst mocht nemen en kende» na de prijsuitreiking aan de gelukkige winnaars, den score-prijs toe aan den heer Van Eek voor het vele en goede umpire-werk. De gedetailleerde uitslagen van de halve eind strijden en de finales luiden: Heerenenkelspel A, halve eindstrijd. „Tessina" wint van F. Kuinders 62, 75; E. Hoeke wint van A. E. Kaufmann 61, 86. Finale: „Tessina" wint van E. Hoeke 46, 6—4, 6—2. Damesenkelspel; halve eindstrijd: mej. T. Fi scher wint van mej. Z. Smits 61, 75, mej. Z. Blikslager wint van mej. A. Schroder 62, 62. Finale: mej. T. Fischer wint van mej. Z. Blik slager 64, 64. Gemengddubbelspe'i halve eindstrijd: mej. Blikslager en „Stillema" winnen van mej. M. de Jong en A. Schoute 64, 75; mej. T. Fischer en „Tessina" winnen van mej. E. de Josselin de Jong en J. H. Domhoff 63, 64. Finale: mej. T. Fischer en „Tessina" winnen van mej. Z. Blikslager en „Stillema" 26 6—1, 6—2. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: „Stillema' en J. G. H. v. d. Stadt w.o. Jhr. P. Quarles van Ufford en J. Dolleman; Tessina" en F. H. Baan ders winnen van W. Kern en P. de Graaf 2—6 9—7, 6—4. Finale: „Tessina" en F. H. Baanders winnen van „Stillema" en J. G. H. v. d. Stadt 10—8, 6—1 Damesdubbelspel, halve eindstrijd: mej. M. de Jong en mej. Z. Blikslager winnen van niej. v. d Zouwe en mej. T. Goeting 6—1, 6—f» mej. N. Fonkert en mej. P. v. Rooy winnen van mej. Smits en mevr. Peters 60, 62. Finale: Mej. M. de Jong en mej. Z. Blikslager winnen van mej. N. Fonkert en mej. P. v. Rooy 6—3, 6—2 Heerenenkelspel B, halve eindstrijd: J. W. v d. Veen wint van J. Wolterbeek 6—4—6 6—2 c- Wijt wint van J. ten Have 10—8» 6—4 Finale: Mr. M. C. Wijt wint van J. W. C. v, d. Veer 7—5, 6—3. OM DEN DAVISCUP. Engeland—Frankrijk. Uit Wimbledon: De uitslagen van ae beiae enkelspelen gespeeld voor de Daviscup-ontmoe- ting EngenlandFrankrijk voor de derde ronde luiden: Shaves (Engeland) si. Destremeau (Frankrijk) oo, 46, 64, 75. Shaffi (Engeland) verl. van Boussus (Frank rijk) 06, 2—6, 57. Engeland heeft den wedstrijd met 32 ge wonnen en komt in den halven eindstrijd uit tegen Duitschland. Italië—Zuid-Slavië. Uit Milaan: De uitslag van het dubbelspel, ge speeld op den tweeden dag van de Daviscup- ontmoetmg Italië—Zuid Slavië, luidt: Taroni en Cucelli (Italië) verl. van Puncec en Mitic (Zuid Slavië) 6—2, 62, 6—0. Stand na den tweeden dag: 21 voor Zuid Slavië. De uitslagen van de beide enkelspelen luiden: De Stefani (Italië) sl. Mitic (Zuid Slavië) 61, 64, 46, 63. Canepelle (Italië)Puncec (Zuid Slavië) 1113, 16, 45 afgebroken wegens invallende duisternis. De stand was toen 22. Dit laatste enkelspel werd Maandag door Zuid Slavië gewonnen. De uitslag luidt: Canepelle (Italië) verl. van Puncec (Zuid Slavië) 11—13, 1—6, 8—6, 3—6. Zuid Slavië heeft den wedstrijd met 32 ge wonnen en komt in den halven eindstrijd uit tegen België. België—Noorwegen. Uit Brussel: De uitslagen van de op den eersten ig gespeelde enkelspelen van de Daviscup- ontmoeting BelgiëNoorwegen luiden: Lacroix (België) sl. Haanes (Noorwegen) 61, 64, 62. Naeyaert (België) sl. Rinde (Noorwegen) 6—1, 6—0. 6—0. Het dubbelspel werd door de Belgen gewonnen. De uitslag luidt: Geelhand en De.Borman (Bel gië). sl. Andersen en Haanes (Noorwegen) 6—0, 6—1, 5—7. 6—2. De uitslag van het enkelspel luidt: Naeyaert (België) won met 61, 61. 6—0 an den Noor Haanes. doch dit punt kwam aan Noorwegen, daar Geelhand was ingevallen voor Lacroix. In den halven eindstrijd komt België uit tegen Zuid Slavië. Duitschland—Zweden. Uit Berlijn: De uitslagen van de enkelspelen, gespeeld op den eersten dag van de Daviscup- ontmoeting DuitschlandZweden luiden: Menzel (Duitschland) sl. Hultman (Zweden) 6—0. 6—2, 6—1. Henkei (Duitschland) sl. Schroeder (Zweden) 5—7. 3—6. 6—2. 8—6. 6—3. De uitslag van het dubbelspel luidt: Henkei en Metaxa (Duitschland) verl. van Schroeder en Rohlson (Zweden) 26, 61, 36. 3—6. De uitslag van het enkelspel luidt: Menzel (Duitschland) sl. Schroeder (Zweden) 2_6, 6—3, 6—3. 6—3. Daar Duitschland den wedstrijd reeds gewon nen had, gaf Henkei zijn partij gewonnen, zoodat de einduitslag 32 voor Duitschland wordt. In den halven eindstijd komen de Duitschers uit tegen Engeland. Muziekconcours van Zooals op Hemelvaartsdag begon ook nu onder gunstige voorteekenen het concours met den Marschwedstrijd. Weer hadden dichte drommen belangstellenden zich langs den Kloppersingei geschaard. Dra kwam de banier van het Jeugdkorps „Oosterkwartier" Haarlem in zicht, en toen de jonge tambours het sein hadden gegeven tot den afmarsch, was er maar één roep over dit volmaakt marcheeren en die prachtige discipline. Met dit voorbeeldig werken maakte het Jeugdkorps het den anderen niet gemakkelijk, hoewel ook „Gusto" Schiedam, en de politie mannen uit de hoofdstad (het korps „Cres cendo") zoo goed als „Soli Deo Gloria" uit Bodegraven blijk gaven, dat zij zich voor den marschwedstrijd degelijk hadden voorbereid. Zoo oordeelde ook de jury (dr. C. L. Walther Boer, Den Haag, en de toonkunstenaars uit Haarlem en Antwerpen, de heeren Jos. de Klerk en Fr. Vanhavenberge). Aan de deelnemende korpsen kende zij een eersten prijs toe, ter wijl het puntental, waarmee die prijzen wer den behaald, aldus was; Jeugdkorps „Ooster kwartier" Haarlem 102 p „Gusto" Schiedam 97 p., Chr. Politiekorps „Crescendo" Amster dam 96 p., „Soli Deo Gloria" Bodegraven 96 p. De zilveren lauwerkrans, die ook in dezen marschwedstrijd was bestemd voor den uit blinker, ging dan. onder bijvalsbetuigingen van het publiek, naar het Jeugdkorps en zijn kun dïgen leider Adr. Nieman. De concertwedstrijd. In de derde afd. Fanfare opende het Jeugd korps het concours met zeer beschaafd, muzi kaal en mooi van klank de beide werken uit te voeren en onwillekeurig stelde het de vraag, of straks de climax goed, beter, best, dezen laatsten concoursdag zou maken tot een dag- van muzikaal genot. Schrapt men het middel ste woord en vervangt dit door: minder goed, dan vervalt de climax en wordt het nog: eind goed, al goed. Want inderdaad hebben de drie korpsen, naar wie tegen 't eind van den mid dag de belangstelling uitging, werk geleverd dat aan hooge eischen voldeed. Hierdoor werd dan meteen de lust gewekt bij den luisteraar, om ook den e ere wedstrijd bij te wonen, waar aan immers alleen die korpsen deelnemen, die een eersten prijs hebben behaald. Het korps „Juliana", IJmuiden-Oost, thans sinds kort onder leiding van Jan Groot, was in 't verplicht stuk wat „uiterlijk" van klank; het vrije nummer voldeed veel beter. Bij „Soli Deo Gloria" uit Velsen-Driehuis was de stem ming tusschen hout en koper niet ideaal. En ook bij het andere harmoniekorps uit deze Eerste afdeeling viel hetzelfde tekort te boe ken. Maar bovendien was bij dit Schiedam- sche korps alles te hard en het slagwerk deed daarvoor niet onder. In de afd. Uitmuntendheid Fanfare kwam, thans onder Meins Jr., „Wilhelmina" Sant poort uit. Wanneer dit korps alles had gespeeld zooals zijn vrije werk de „Grande Marc.he héroique" van Gadenne, zóó goed verzorgd, zoo pittig van klank, dan was het stellig met niet geringen lof uit dezen wedstrijd naar voren gekomen. Daar was echter in 't ver plichte werk een moment, waarin het koor van saxofonen geheel aan zichzelf was over gelaten, doch den indruk maakte als behoefde het den steun van andere instrumentengroe pen. Het euvel was spoedig genoeg hersteld en vooral de klankverzorging bleef zeer mooi. In dezelfde afdeeling kwamen de politie mannen van „Crescendo" Amsterdam uit. De klank was niet ideaal. Door in 't vrije werk te hoog te grijpen (Beethoven's ouverture .Egmont"), kon dit korps geen artistieke beko ring geven. Technisch waren er ook tekorten; zoo mist men in het slotpresto noode de hoogere registers, zoodat de beoogde uitwer king geheel verloren gaat. De eere-afd. fanfare werd waardig ver tegenwoordigd door het korps uit Bodegraven. De „Marche de gala" van Allier zoowel als de ouverture van Reissiger werden mooi genuan ceerd; prachtig was de klank der bugles. Jam mer dat zoo dikwijls de accenten die in de partituur staan aangegeven, onjuist worden op gevat. Als men hier ging meten in decibels, zou menig dirigent even onthutst zijn als de luisteraar. Dit laatste kon vooral gelden in de doorvoering der ouverture, waar bovendien ook de directie minder onrustig had mogen zijn. Met het korps uit Limburg, de koninkl. fanfare „St. Caecilia" uit Puth-Schinnen, was er een groep geboren muzikanten naar onze stad gekomen. Waarlijk, het was een muzikale vreugde, zóó te hooren werken door dilettan ten. aangevoerd door een musicus die het vak dirigeeren verstaat, en die de schoonheid van Massenet's partituur kent. Een fraseering, waarin niets te weinig, maar vooral niets te veel is; een klank die men superieur mag noe men en waarom het korps ook alle recht had, in deze hoogste afdeeling uit te komen; een technische verzorging die niets te wenschen laat; maar boven alles: een hoo'g-muzikale opvatting van het werk. Zóó hebben we de ouverture van Peter Benoit nog niet gehoord. En de uitvoering van de ouverture „Le roi de Lahore" deed hiervoor niet onder. Henri Hens- sen was de dirigent. Ook „Aalsmeer'.s Harmonie" onder Alb. Meins gaf werk, dat tot in de perfectie was afge werkt. In Massenet's ballet „Le Cid" kwam het harmoniekarakter van den klank prach tig uit. Slechts konden de tempi in eenige dee len der Suite iets levendiger. Met de keurige Suite van Erik Coates besloot Aalsmeer op voorbeeldige wijze dit middagconcert. De uitslag van den Concertwedstrijd was: 3e afd. fanf. „Jeugdkorps Oosterkwartier" Haarlem 3931 (het eerste getal geeft 't aan tal punten, het tweede den prijs); 2e idem: „Juliana" IJmuiden-Oost 378—2; le afdL harmonie: „Soli Deo Gloria" Velsen-Driehuis 3482, „Gusto" Schiedam 3392; afd. uitm fanfare: „Wilhelmina" Santpoort 3432, „Crescendo" Amsterdam 356—2; eere-afd. fanfare: „Soli Deo Gioria" Bodegraven 4311; sup. afd. idem: „St. Caecilia"" P. Schinnen (Limburg) 4411 met bijz. felicitatie der jury; sup. afd. harmonie: „Aalsmeer's harmonie" 421—1. De uitslag van den Eerewedstrijd werd ge- gegeven voor beide concoursdagen afzonder lik. Voor den eersten concoursdag: „Eendracht" Huizen 210—1. „Albert Heyn" Zaandam 202—2, .Concordia" Oostzaan 1983. Voor den laatsten dag: „St. Caecilia" Puth- Schinnen (Limburg) 2181, „Aalsmeer's har monie" 2072. „Jeugdkorps Oosterkwartier" Haarlem 1893. Voorts werd, als extra prijs voor hoogst aan tal punten op beide dagen toegekend de groote zilveren medaille (aangeboden door mr. dr. A, baron Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Hoüand) aan „St. Caecilia" Limburg en als extra prijs voor hoogst aantal punten op anderen dag, toegekend de verguld zilveren medaille (aangeboden door Heinekens B.B. aan „Eendracht" Huizen. Een groote zilveren lauwerkrans verwierven, voor hoogst aantal punten in de afd. Fanfare „St. Caecilia", Limburg, evenzoo in de afd. harmonie „Aalsmeer's harmoniekorps". Voorts stelde de vereeniging „Haarlem's Bloei" een plaquette beschikbaar voor het korps, door welks bemiddeling het grootst aantal supporters uit andere gemeenten naar onze stad zou komen. De plaquette kwam in het bezit van het Zaansche korps „Albert Heyn". Over de medewerking der Haarlemsche politiemannen was maar één roep: voor beeldig, G. J. KALT, HEEMSTEDE TERAARDEBESTELLING DOCHTERTJE VAN FAÏVL KAMERMAN. Zaterdagmiddag had op de R.K. Begraafplaats aan den Glipperweg te Heemstede de teraarde bestelling plaats van het 7-jarig dochtertje van de familie Kamerman, dat Donderdagmiddag spelende in de Ringvaart was geraakt en ver dronken. Toen de stoet de St. Augustinusschool aan de Molenwerfslaan. welke school het meisje be zocht, naderde, stonden daar opgesteld haar vroegere klasgenootjes met een bouquet witte bloemen waaraan een wit lint. Deze meisjes sloten zich onder leiding van hun onderwijzeres en twee zusters achter den lijkauto aan om hun schoolvriendinnetje de laatste eer te be wijzen. Vele belangstellenden hadden zich voor het schoolgebouw opgesteld terwijl ook op de be graafplaats de belangstelling groot was. Toen het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, legden de kinderen hun bloemen om het geopende graf. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking /an Dinsdag 30 Mei 1939 Hooge Prijzen 2000.— 13157 1000.— 3400 15816 16011 19036 21261 400.— 3438 4990 21544 100.— 1625 1777 2407 2555 15421 16625 16798 16831 20432 Prijzen van 70 1002 1083 1127 1237 1358 1423 1433 1675 1680 1828 1978 2008 2108 2118 2137 2262 2263 2627 2933 2943 2983 3063 3105 3183 3355 3368 3475 3578 3608 3641 3724 3762 3816 3831 3933 3980 4001 4011 4260 4398 4603 4756 4809 5093 5125 5183 5216 5316 5411 5546 5555 5658 5736 5831 5852 5903 6030 6244 6246 6732 6828 6994 7092 7095 7106 7220 7421 7495 7515 7516 7528 7562 7625 7743 7822 7829 7848 7999 8085 8222 8247 8281 8399 8461 8649 8797 8815 8826 8967 9010 9113 9198 9217 9327 9411 9507 9628 9770 9938 10111 10180 10281 10283 10413 10472 10497 10545 10566 10663 10734 10739 10785 10820 10845 10892 10943 11192 11336 11405 11496 11511 11830 11841 11952 12101 12146 12172 12298 12380 12396 12618 12871 12928 13055 13062 13173 13357 13358 13440 13443 13450 13505 13573 13686 13728 13842 13910 13924 13983 14064 14106 14126 14278 14279 14283 14285 14469 14742 14759 4814 14922 14972 14979 15019 15103 15178 15302 15319 15399 15417 15550 15619 15696 15713 15869 16119 16210 16279 16450 16741 16746 16790 16957 16962 16973 17030 17139 17145 17185 17208 17236 17424 17550 17554 17643 17645 17886 18171 18366 18392 18410 18439 18528 18592 18631 18640 18691 18693 18773 18819 19120 19228 19325 19398 19480 19614 19623 19669 19818 19824 19853 '9924 19935 20061 20068 20097 20116 20124 20153 20190 20252 20286 20313 20429 20493 20542 20602 20764 *0783 20787 20928 21069 21218 21279 21310 21425 21533 21589 21684 21751 21775 21804 21914 21961 Nieten 1006 1008 1020 1028 1041 1046 1053 1055 1065 1076 1080 1113 1143 1145 1152 1161 1213 1221 1241 1269 1342 1349 1352 1388 1392 1419 1460 1532 1564 1580 1700 1724 1730 1764 1834 1905 1909 1926 1927 1960 2006 2037 2058 2110 2120 2124 2197 2201 2245 2287 2302 2315 2345 2398 2436 2449 2459 2464 2484 2559 2575 2759 2779 2820 2836 2844 2853 2881 2903 2909 2922 2937 2949 3004 3009 3013 3014 3055 3058 3084 3102 3201 3247 3248 3255 3285 3302 3379 3411 3472 3488 3499 3537 3613 3624 3691 3738 3748 3760 3796 3802 3879 3893 3900 3910 3935 3957 3979 4017 4024 4036 4038 4039 4041 4062 4063 4107 4128 4138 4154 4249 4272 4295 4336 4446 4449 4481 4502 4505 4506 460). 4615 4666 4695 4696 4699 4706 4717 4738 4766 4782 4786 4801 4817 4334 4851 4852 4855 4892 4929 4974 4991 9996 5038 5057 5073 5112 5147 5152 5171 5174 5218 5226 5251 5252 5254 5264 5335 5367 5432 5450 5484 5487 5489 5588 5598 5601 5603 5623 5631 5635 3652 5659 5682 5706 5734 5743 5732 5784 5813 5867 5905 5986 6004 6016 6065 6163 6169 6177 6198 6231 6259 6288 6320 6355 6402 6502 6539 6556 6564 6568 6581 6601 6622 6637 6645 6667 6682 6695 6698 6741 6775 6897 6977 6981 7001 7025 7049 7056 7061 7151 7163 7288 7330 7349 7360 7385 7493 7560 7576 758C 7581 7596 7730 7735 7762 7764 7768 7864 7890 7917 7948 8020 8021 8107 8128 8146 8199 8294 8299 8303 8329 8408 8420 8584 8606 8615 8616 8626 8637 8654 8660 8704 8738 8740 8763 8776 8790 8817 8829 8844 8854 8877 8880 8958 8976 9030 9037 9085 9124 9219 9223 9270 9286 9283 9291 9298 9301 9328 9365 9480 9482 9539 9569 9571 9611 9634 9657 9812 9889 9904 9939 9945 9983 9993 9996 10040 10041 10055 10064 10093 10214 10237 10243 10286 10296 10312 10324 10333 10334 10422 10462 10514 10526 10637 10656 10697 10732 10792 10899 '0952 11036 11101 11127 11135 11138 11163 11174 11201 11227 11252 11382 11384 11395 11476 11613 11664 11706 11716 11792 11798 11871 11929 11945 12011 12066 12248 12375 12378 12430 12500 12608 2623 12653 12675 12694 12706 12742 12743 12761 12762 12768 12789 12792 12886 12898 12921 12931 12960 13050 13064 13069 13109 13123 13125 13198 13230 13264 13265 13275 13287 13313 13334 13361 13371 13411 13447 13461 13496 13541 13581 13640 13643 13678 13727 13830 13882 13900 13913 13934 13997 14014 14065 14112 14147 14176 14179 14224 14228 14231 14308 14329 14384 14392 14426 14447 14571 14605 14608 14675 14691 14699 14714 14734 14772 14787 14802 14844 14872 14898 14924 14928 14986 14989 15021 15072 15092 15096 15098 15121 15143 15169 15172 15173 15207 15219 15225 15241 15243 15265 15293 15297 15337 15369 15377 15393 15472 15497 15521 15542 15568 15602 15661 15758 15763 15824 15848 15896 15915 15934 15960 15979 15988 16020 16035 16101 16109 16126 16128 16152 16175 16188 16218 16234 16300 16329 16340 16343 16381 16393 16464 16478 16541 16586 16618 16634 16637 16745 16753 16822 16848 16856 16899 16943 16947 17006 17089 17090 17103 17108 17117 17169 17172 17183 17233 17240 17248 17282 17284 17332 17334 17411 17421 17526 17533 17618 17639 17669 17692 17695 17699 17742 17745 17791 17795 17826 17833 17897 17902 17970 18009 18034 18057 18095 18106 18129 18178 18200 18273 18314 18327 18332 18358 18362 18437 18588 18610 18632 18664 18675 18699 18704 18748 18799 18800 18812 18866 18906 18931 38944 18978 18979 19004 19078 19093 19123 19131 19136 19198 19205 19242 19290 19449 19485 19507 19511 19540 19544 19546 19564 19600 19652 19683 19702 19710 19748 19757 19805 19875 19905 19943 20009 20024 20039 20100 20126 20131 20146 20183 20263 20280 20307 20332 20335 "0360 20385 20396 20471 20474 20477 20482 20509 20520 20568 20646 20666 20667 *20669 20751 20771 20773 20781 20784 20812 20865 20884 20913 20940 "0942 20946 20956 2J004 21020 21047 21065 21075 21086 21118 21167 21197 21211 21262 21282 21303 21347 21376 21379 21453 21491 21500 21502 21517 21549 21586 21590 21643 21648 21689 21784 21848 21887 21940 21956 21972 21975 Verbetering 5e Klasse 8e lust. 5144 m z. 5144 met f70, 10481 m. z. 10487, 18064 ont breekt.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12