I KERS Drie kinderen door rook bedwelmd. Waar komt het vandaan Venhatk BURGERLIJKE STAND. DINSDAG 30 MEI 1939 HA'AREEM'S DAGBEAD ÏT UIT DE OMSTREKEN BLOEMEN DAAL TERAARDEBESTELLING J. ELLES. Onder groote belangstelling is Zaterdag middag op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg het stoffelijk overschot van den heer J. Elles, in leven hoofdinspecteur O. W. te Haarlem en wonende te Overveen, ter aar de besteld. Van de vele belangstellenden noemen we de beide predikanten der Ned. Herv. Gem. Ds. J. C. van Dijk en Ds. C. H. de Beus en den voltallige Kerkeraad; Ir. H. M. Maas, directeur O. W. te Haarlem; Ir. F. Ottevanger, Hoofdingenieur de Lange, het voltallige amb tenarencorps O.W., vele oud-ambtenaren, ambtenaren Bouw- en Woningtoezicht, secre tarie, gas- en waterleidingdienst;vertegen woordigers Tuinclub O. W. van den Ned. Bond van Technici; van de i Oranjegarde; van Phoenix, P. Jongepier, directeur Water leiding te Bloemendaal en velen uit de aan nemers en bouwwereld. In de aula werd allereerst het woord ge voerd door Ds. De Beus, die uit de Heilige Schrift las en hierop den overledene herdacht als vriend, als voorzitter van den Kerkeraad en als voorzitter van het Wijkbestuur der Herv. Gem. te Overveen. Het bericht van dit overlijden na een lichte operatie, ging als een schok door onze kringen, aldus spr. en nu staan wij voor de laatste daad van liefde, die wij voor hem kunnen bewijzen. Hierbij denken wij aan wat hij geweest is en wat hij gedaan heeft als lid van den Ker keraad en Wijkbestuur. Hij had de Gemeente lief. Maar misschien was het sprekendste kenmerk van zijn karakter, dat hij zoo'n werkzaam mensch was en dat de arbeid hem een lust en een zegen was. Spr. herdacht dan wat hij voor de gemeente in Haarlem en Bloemendaal heeft gedaan als levend Christen en sprak woorden van troost tot de weduwe. Ir. Maas sprak mede namens alle ambte naren en getuigde van den grooten weemoed dien dit heengaan heeft opgewekt. Hoofd inspecteur, zoo eindigde spreker, wij zullen u in herinnering houden als een getrouw ambtenaar en een goed mensch. "Verder werd het woord gevoerd door Dr. W. G. Harrenstein, voorz. Chr. Oranje Ver eeniging Prins Willem I; Joh. Eering voor den Bond van Technici; de heer Sernée voor het College Ned. Herv. Gem. te Haarlem; F. P. Onderwater namens de vrienden van de Phoenix. Aan het graf sprak ds. van Dijk enkele woorden en sloot met het Onze Vader. Een broer van den overledene bedankte voor de belangstelling. Een groot aantal fraaie bloemstukken dek ten de baar. HILLECOM CONCOURS. Op het door de Rotterdamsche Harmonie kapel op 2en Pinksterdag gehouden concours behaalde de Hillegomsche Harmoniekapel, on der leiding van haar dirigent Marinus Adam. in de eere-af deeling den eersten -prijs met 328 punten. Drie vereenigingen streden in deze af deeling om den eere-palm. ZANDVOORT RECLAME VOOR ZANDVOORT. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer ls overgegaan tot de uitgave van een mapje met 10 snapshots. De tien foto's in het for maat 7 X 9 c.M. geven een uitstekenden in druk van Zandvoort. Naast enkele zeer mooie natuuropnamen, zijn beelden uit Oud-Zand- voort, de Boulevard de Favauge, het Noorder en Zuiderbad en van de nieuwste sport „plan king" opgenomen. EEN MOOI SUCCES. De Mondaccordeonvereeniging „Excelsior", onder leiding van den heer J. A. Paap, behaal de te Utrecht op het concours uitgeschreven door den Bond van Mondharmonica-spelers in de le afd., een len prijs met 364 punten in den concertwedstrijd en een len prijs in den marschwedstrijd met 127 punten. Wat het aantal punten betreft werden zij in den marschwedstrijd slechts door één me dedinger overtroffen. In het algemeen klasse ment waren zij no. 3 van het geheele concours. Zeker een mooi succes voor onze Zandvoort- sche jongens SANTPOORT VOLKSONDERWIJS. Onder leiding van den heer W. Landeweext hield de afdeeling Santpoort van Volksonder wijs in de vergaderzaal van „Spaarnberg" een ledenvergadering. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven en van een vrijwel gelijkluidend gezegde van een ter vergadering aanwezige, kon de heer Schol ten, het hoofd van School F, na daartoe door den voorzitter te zijn uitgenoo- digd, mededeelen, dat de vaak verkondigde meening, als zouden de klassen op deze school zoo overbevolkt zijn, onjuist was. Dank zij het feit, dat door de financieele medewerking van velen een bezoldigd kweekelinge met acte kon worden aangesteld, bewoog de gemiddelde bezetting der klassen zich tusschen 30 en 35 leerlingen. Uit de jaarverslagen memoreeren we, dat het ledental in den aanvang van het laatste vereenigingsjaar iets achteruit liep, doch dat thans weer winst viel te boeken. Ook het fi nancieele jaarverslag was optimistisch. Door dat de kleuterschool aan de Wüstelaan ge heel is „volgeboekt" en mede dank zij het gunstige financieele resultaat van den gehou den feestavond, kon ten opzichte dezer school zelfs een batig saldo vermeld worden. Van het gesprokene op de jongste algemeene vergadering van Volksonderwijs bracht de heer Van Zante een zeer uitvoerig verslag uit. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende bestuursleden, de dames Verbeek en Braakenburg, alsmede de heer Roos herkozen. Tot lid van de commissie van toezicht op de bewaarschool werd mevr. OldemanStoker in plaats van mej. Akkerman, die geen herbenoe ming wenschte, gekozen. In de salarisregeling van het onderwijzend personeel der kleuterschool werd geen wijzi ging gebracht. COMITé „STEUN IN NATURA". Het alhier dezen winter gevormde Comité „Steun in Natura", bestaande uit de dames OldemanStoker, van BeuningenHesselink, Fennema, RutgersHemminga, Schener— Stam, Warners—Soeters en den heer H. Schip per, heeft zijn werkzaamheden beëindigd. Ongetwijfeld kan het comité met dank baarheid en genoegdoening op zijn arbeid terugzien. Niet minder dan 460 flinke pak ketten werden gedurende de wintermaanden onder verschillende gezinnen, die het noodig hadden uitgedeeld. In September hopen de comité-leden hun werkzaamheden weer aan te vangen. Zij hopen dan weer op veler medewerking, opdat in den wachtenden winter in vele woningen weer wat vreugde kan werden gebracht. HAARLEMMERMEER GYMNASTIEKVEREENIGING „HOOFDDORP". De gymnastiekvereeniging „Hoofddorp" die de herdenking van haar 35-jarig bestaan wilde besluiten met een groote openlucht-uitvoering op 3 Juni, heeft dit wegens de groote voor bereiding moeten uitstellen tot 24 Juni. Op het coneoursteorein zullen o.m. de bondsoefe- ningen worden uitgevoerd. Vooraf wordt een marsch door het dorp gehouden. De sportdag wordt besloten met een handbalwedstrijd tusschen twee eerste klasse clubs. EXCELSIOR. Op het muziekconcours te Boskoop behaalde Hoofddorp's fanfaregezelschap „Excelsior" in de eerste afdeeling een tweeden prijs in de concertwedstrijd. BADSEIZOEN. Het badseizoen te Hoofddorp is geopend. Tot badmeester-instructeur van de bad- en zweminrichting is benoemd de heer L. W. Waltman te Amsterdam. ORANJEFEESTEN. De Oranjevereeniging aan den Hillegom- merdijk organiseert op Dinsdag 11 en Woens dag 12 Juli op het landgoed van den heer De Koker aan den Venneperweg de jaarlijksche Oranjefeesten. BEVERWIJK Een slachtoffertje overleden. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de hulp van de politie ingeroepen voor een ernstig bedwel- mingsgeval, waarbij drie jeugdige kin deren doer het inademen van rook bewusteloos waren geraakt. Een ijlings te hulp geroepen genees heer slaagde er met behulp van de politiemannen ln met een zuurstof apparaat twee kinderen in het leven te houden. Helaas baatte dit niet meer bij het derde kind. Hoewel ge- ruimen tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast, bleek dit slachtof fertje te zijn overtreden. De beide anderen zijn ter verple ging in het Roode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Nader vernemen wij dat in den afgeloopen nacht tusschen half twaalf en half één tijdens afwezigheid van de bewoners een begin van brand was ontstaan ten huize van C. G. in de gemeentewoningen aan den Wijkermeerweg. Drie kinderen van 3, 6 en 7 jaar, waren alleen thuis en sliepen in een slaapkamertje. Deze drie. kinderen werden door den rook bedwelmd. Po gingen om de levensgeesten op te wekken slaag den niet bij het 3-jarige jongetje. Een meisje van 7 jaar werd in het Roode Kruisziekenhuis opgenomen. De toestand van dit kind was hedenmorgen bevredigend. De oorzaak van het brandje werd toegeschre ven aan kortsluiting. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. Ernstige autobotsing in de Vondellaan. Auto over den kop geslagen. Zaterdagmiddag had op den hoek van de Vondellaan en de -Ikerendamlaan een ernstige botsing plaats tusschen twee auto's, waarbij een van de wagens over den kop sloeg en met de wielen omhoog op het trottoir aan de over zijde van den weg terechtkwam. Beide inzittenden, ir. v. d. Woude en zijn verloofde, beiden wonende alhier, bleven vrij wel ongedeerd. Toen zij met veel moeite waren bevrijd, ble ken zij slechts schrammen en snijwonden te hebben opgeloopen. Beiden waren hevig overstuur. Zij werden in het Roode Kruis Ziekenhuis verbonden. Het ongeluk ontstond doordat ir. v. d. W. bij het naderen van het kruispunt geen voor rang verleende aan een auto die van rechts uit de Akerendamlaan kwam. Ook de inzittenden van deze auto kregen geen letsel. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden: Trawlers: 340 Maria IJM. 95 f 2360 385 En Avant IJM. 8 f 2250 990 Viking Bank IJM. 183 f 4690 425 Bergen IJM. 16 f 2520 415 Libra IJM. 98 f 2470 1690 Haarlem IJM. 9 f 5590 615 Amsterdam IJM. 58 3770 OP TRANSPORT GESTELD Maandagmorgen heeft de rijksveldwacht een bewoner van de Gildelaan te Velsen (N.) aange houden tot het ondergaan van een maand ge vangenisstraf. Hij is naar Haarlem op transport gesteld. Ned. visschers in Duitsehland. Voortaan slechts 60 van het loon naar huis. Een nieuwe tegenslag voor de Nederlandsche visschers, die op de Duitsche trawlers varen, is thans te verwachten. Thans mogen zij van hun loon 85 pet. naar Nederland over maken aan hun gezin. Hoe veel dit bedraagt hangt geheel af van de ge maakte besommingen In verreweg de meeste gevallen komt dit echter neer op 30 R.M. dus volgens den huidigen koers van de mark, ongeveer f 22 per week. Voortaan slechts 60 pet. Op 1 Juli a.s. zal een nieuwe regeling in werking treden. Voortaan zullen de visschers uit Duitsehland volgens deze nieuwe rege ling niet meer dan 60 pet. van hun loon mo gen overmaken naar hun gezinnen in Ne derland. De overige 40 pet. zullen zij in Duitsehland moeten verteren. Ook bij hun terugkomst zullen zij van deze 40 pet. niets mogen medenemen, behalve dan de gewone toegestane 10 R.M. Hoogstens zullen zij een deel van het overschietende loon in natura, in den vorm van kleeding of dergelijke mogen meenemen. Deze nieuwe regeling is voor onze visschers dus wel zeer fnuikend. Gerekend naar het thans overgemaakte bedrag van 30 R.M. of f 22 per keek, berekend naar 85 pet. van het loon. zal van 1 Juli a.s. af niet meer dan on geveer f 16 overgemaakt kunnen worden. Zelfs als men het bedrag van 35 R.M. dat sinds enkele weken meestal overgemaakt wordt, als basis neemt, zal volgens de nieuwe regeling niet meer dan ongeveer 25 R.M. of circa f 18 per week overgemaakt mogen wor den. MARKTBERICHT. (Versche vischh IJmuiden, 30 Mei 1939 (A.N.P.) Tarbot 6250 ct. per kilo. Tong 64—50 ct. idem. Heilbot 9069 ct. idem. Griet f 25—f 7.50 per 50 kilo. Groote schol f 22f 15 idem. Middel schol f 17—f 14 idem. Zetschol f 16—f 13 idem. Kleine schol f 15f 5.70 idem. Schar f 8f 2.50 idem. Tongschar f 13f 11 idem. Poontjes f 7.50—f 3.50 idem. Groote schelvisch f 11f 8.90 idem. Middelschelvisch f 12f 7.40 Idem. Kleinmiddel schelvisch f 11f 6.30 idem. Kleine schelvisch f 8.60f 4.50 idem. Groote gul f 9.50f 4.70 idem. Kleine gul f 9f 4.80 idem. Wijting f 5.90—f 3.10 idem. Makreel f 7.50—f 3.20 idem. Versche haring f 2.70 idem. Kabeljauw f 29—f 12.50 per 125 kilo. Vleet f 3.50—f 0.65 idem. Leng f 1—f 0.45 per stuk. Koolvisch f 0.83f 0.08 idem. Rog f 4.20 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Woensdagmarkt: Rotterdam IJM 112. Vangst: 40 m. schel visch, 130 m. braadschelvisch, 60 m. radio en wijting, 10 m. gul, 50 m. platvisch, 110 m. ma kreel, 30 m. wolf en poon, 20 m. koolvisch, totaal 450 m., benevens 220 stuks ijskabel- jauw en 300 st. stijve kabeljauw. Utrecht IJM 73. Vangst: 65 m. schelvisch, 160 m. braadschelvisch, 60 m. radio, 165 m. makreel, 65 m. platvisch, 55 m. wolf, 30 m. koolvisch, totaal 600 m., benevens 400 st. ijs- kabeljauw en 670 st. stijve kabeljauw. Flamingo IJM 25. Vangst: 250 m. braad schelvisch, 170 m. makreel, 135 m. gul, 40 m. schelvisch, 20 m. platvisch, 50 m. koolvisch, 10 m. wolf, 25 m. varia, totaal 700 m., benevens 420 st. stijve kabeljauw. Walrus IJM 24. Vangst; 110 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 70 m. wijting, 120 m. gul, 115 m. makreel, 320 m. koolvisch, 20 m. platvisch. 60 m. rog en poon, totaal 950 m„ benevens 230 st. stijve kabeljauw en 100 leng. Antje RO 15. Vangst: 40 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 15 m. radio, 35 m. plat visch, 10 m. tarbot, 35 m. makreel, 35 m. gul en kabeljauw. 10 m. koolvisch, 20 m. wolf en poon, totaal 300 m., benevens 221 stuks stijve kabeljauw. Voor de Donderdagmarkt: Protinus IJM 85. Vangst: 25 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 40 m. platvisch, 25 m. wolf en poon, 25 m. radio, 25 m. varia, totaal 280 m., benevens 270 st. ijskabeljauw en 160 st. stijve kabeljauw Looft den Heer gelauwerd. Op het concours te Bilthoven. Het Chr. gem. koor .Looft den Heer" nam deel aan het concours te Bilthoven, waar de IJmuidenaren uitkamen in de superieure af deeling. Onder Stephen Jansen's directie wist Looft den Heer op een eersten prijs beslag te leggen met 390 punten en bijzonderen lof der jury. In den eerewedstrijd behaalde het koor den eersten eereprijs; het koor kwam tegen 10 andere koren uit; de op .Looft den Heer" vol gende vereeniging bleef 53 punten bij de IJmuidenaren ten achter. VISSCHERIJ-EXAMENS. Geslaagd als stuurman: W. de Jong, C. v. d. Oever, W. v. Duyn, J. v. Duin, H. Plug, J. v. d. Oever en P. v. Duin van Katwijk aan Zee. TERUG IN IJMUIDEN. Vijf opvarenden van den Poolschen trawler .Eugenius" S.D.Y. 118 zijn naar IJmuiden teruggekeerd. NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. De loggers K.W, 79, K.W. 43 en K.W. 26 zijn vandaag naar de haringvisscherij vertrok ken. SCHEEPJE GEZONKEN. Het werkscheepje van „De Nijverheid" is door het lage water gekanteld en is bij het dok aan de zuidzijde gezonken. NAAR ZEE. Heden vertrokken naar zee de Hoop IJm. 46 en Delft IJm. 17; de laatste na 14 dagen lr. de reparatie gelegen te hebben. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van mevr. A. M. van Splunter-Wes- terhout, te Driehuis, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor 5000 Li ter petroleum op het perceel, kadastraal be kend gemeente Velsen, sectie C. no. 730. plaatselijk bekend Noorderkanaalweg te Vel sen, door hen is toegestaan onder voorwaar- i den. In de 11e eeuw wekte de gemalin van den Venetiaanschen doge Domenica Silvio de ver bazing der dischgenoo- ten op, door zich bij het eten te bedienen van een gouden, twee-tan- dige vork. Dit is de oorsprong van onze vorken. Voor dien tijd bediende men zich aan tafel van de vingers, betiteld als „Adams vork". De uitroep van blijd schap, in zwang bij de Romeinen was: „Io". Dit schreef men aldus: I Dit was de voor- looper van ons uit- O roepteeken!, waarin men nog den oorspron- kelijken vorm herkent. VELSEN OPENING VAN DE NIEUWE HOUT CAMPAGNE. Verwachte aanvoer minder dan in 1938 Naar aanleiding van ons bericht, dat de houtbootcn voor de papierfabriek dit jaar laat zijn. deelt men ons van welingelichte zijde mede, dat dit verband houdt met den grooten aanvoer van 1938, welke aanvoer alleen voor Velsen reeds bedroeg ruim 80.000 vademen of 500.000 M3, terwijl te Rotterdam voor de fabriek in Renkum ook een flink aantal sche pen hun ladingen hebben gelost. Zooals men zich zal herinneren, werd een deel van dezen massa-aanvoer, welke bij lange na niet in het uitgebreide houtpark van de fa briek te Velsen kon worden geborgen, opge slagen op een terrein aan de Meerweiden, een terrein van den Rijkswaterstaat, achter de spoorbrug en een klein deel in de Banjaert- straat. Langzamerhand is de voorraad van deze opslagterreinen verminderd en kan er weer hout tegemoet worden gezien. Voordat echter de zomerlading zal aankomen, die naar men mededeelt eerst tegen einde Juli of begin Augustus kan worden verwacht, is reeds een houtboot voor dit jaar in lading. Het Lettische s.s. „Turaida" zal nl. ongeveer 6 Juni a.s. van Memel te Velsen arriveeren en dus de nieuwe houtcampagne inluiden, die. zooals wij vernemen, belangrijk minder zal zijn dan het vorige jaar. MINTA Verfijnde pepermunt. Neem ze in huis. 2 ons voor 25 cent en in fleurige doo- zen van 35 cent. (Adv. ingez. Med.) (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) Engelsch-Portugeesch bond genootschap blijft van kracht. Geen oplossing van het koloniale vraagstuk ten koste van Portugal. In antwoord op vragen van Henderson ten aanzien van het bondgenootschap met Portu gal, heeft Butler, de Britsche onderminister van buitenlandsche zaken, gisteren in het La gerhuis als volgt geantwoord: Zooals de premier Salazar ln een per soonlijke boodschap reeds heeft medegedeeld werd de verklaring van Z.Exc. dat het oude bondgenootschap tusschen onze beide landen een der duurzame beginselen blijft van zijn buitenlandsche politiek, door de Britsche re geering en de Britsche natie met de grootste voldoening ontvangen. De Britsche regeering harerzijds bevestigt zonder aarzelen opnieuw haar wil haar verplichtingen na te komen der voorwaarden van dit bondgenootschap, dat een instrument zal blijven van groote waarde ten dienste van den wereldvrede. De banden, welke onze beide landen, beide koloniale mogendheden en mogendheden aan den Atlantischen Oceaan, verbinden, zijn steeds nauw geweest en onze regeering hoopt innig dat zij dat nog langen tijd zullen blij ven. Ik wensch de gelegenheid te baat te ne men om de op 21 December 1937 door den minister van buitenlandsche zaken afgelegde verklaring opnieuw te bevestigen en te ver klaren, dat voor zoover ons betreft zekere voorstellen van voor den oorlog met betrek king tot zekere Portugeesche gebieden volko men dood zijn en dat wij niet de geringste be doeling hebben deze weer naar voren te brengen". (Havas teekent hierbij aan, dat hoewel geen enkele uitlegging daarvan wordt gegeven er reden is te gelooven, dat Butler hiermede wil de zeggen, dat er geen sprake kan zijn van een oplossing van het koloniale vraagstuk ten koste van Portugal. Men zal zich herinneren aldus Havas, dat zekere Duitsche staatslieden er in de laatste jaren der vorige eeuw en in het begin dezer eeuw aan hadden gedacht en dat Joseph Chamberlain geacht werd er te gen te zijn.) Italiaansche vrijwilligers verlaten Spanje op 31 Mei. SEVILLA 27 Mei (Stefani/A. N. P.). De inscheping der Italiaansche vrijwilligers te Cadiz is definitief bepaald op 31 Mei, nadat zij het materiaal aan het Spaansche leger zullen heb ben teruggegeven. Slechts eenige detachementen van de luchtmacht zullen Spanje begin Juni verlaten, aangezien de teruggave van het ma teriaal verscheidene dagen vereischt. Met de legiocnsoldaten zullen ook aan boord gaan 3000 Spaansche strijders van gemengde divisies met hun officieren, die op uitnoodiging van de Italiaansche regeering een kort bezoek aan Italië zullen brengen. Vrijdagmiddag zijn vijf transportschepen uit Vigo vertrokken met de manschappen van het Duitsche Condor-legioen aan boord. Een Spaansche kanonneerboot gaf den Duit- schers het eeregeleide. Fascisten willen in het Tsjechische kabinet vertegenwoordigd zijn. Eischen by Hacha ingediend. De Tsjechische fascistische partij heeft een permanent comité aangewezen, dat de volgende eischen aan Hacha gesteld heeft: 1. Toetreding van generaal Gajda tot de re geering en aftreding van sommige ministers. 2. Vrijheid voor de fascisten om hun denkbeel den te belijden. 3. Toetreding van minstens 30 fascisten tot het uitvoerend comité van de „nationale solidariteit". 4. Instelling van een Tsjechische Gestapo voor den strijd tegen de politieke corruptie en de vrij metselarij. 5. Instelling van een commissie, welke leden door Gajda zouden worden aangewezen, met het oog op een reorganisatie van den staat volgens coöperatieve en autoritaire denkbeelden. 6. „Zuivering" van het openbare leven en con trole op den financieelen toestand van de poli tici van het oude regime. Bovendien eischt de fascistische partij een snelle oplossing van de Joodsche kwestie. Asschepoes belaagd. Het sprookje mikpunt van een campagne in de Ver. Staten. De bond van voetverzorgers in den Ameri- kaanschen staat Michigan heeft in de jaarver gadering een resolutie aangenomen, waarbij het sprookje van „Asschepoes en het glazen muiltje" veroordeeld wordt. „Het zou goed zijn indien dit verhaaltje uit de sprookjesboeken verdween" aldus de voorzitter van den bond, „daar het een groot aandeel heeft in de voetkwalen, omdat het de meisjes aanmoedigt schoenen te dragen, welke een maat te klein zijn". Tsjechen nemen dienst in het Vreemdelingenlegioen. Poolsch schip met officieren en minderen te Cherbourg gearriveerd. Gisteren zijn vijftien officieren en 94 onder officieren en minderen van het oude Tsjecho Slowaaksche leger, die bij de bezetting van hun land door Duitsche troepen naar Polen zijn uit geweken. te Cherbourg aangekomen aan boord van een Poolsch schip. Bij hun aankomst werden de volksliederen van Tsjecho Slowakije, Polen en Frankrijk gespeeld. Allen zullen dienst ne men in het Fransche vreemdelingenlegioen. Scheepsramp in den Atlantischen Oceaan. Engclsch schip gezonken. GEORGETOWN, (Britsch Guyana), 26 Mei. Het Britsche schip „France" metende 64 ton, ge laden met 16.000 pond dynamiet, bestemd voor de petroleumvelden en 500 vaten petroleum, is op 23 Mei in den Atlantischen Oceaan gezonken, op 44 mijl van Georgetown. Men vreest dat van de negen opvarenden acht zijn omgekomen. De negende is in uitgeputten toestand bij de kust van Morura opgepikt. (Reuter) HAARLEM 27 Mei 1939. Bevallen: 20 Mei: J. Schaefer—Hakken- broek, z.; 25 Mei: C. P. Goes—van Straten, d.; J. E. Bosch—Verbruggen, d.; 26 Mei: T. Steens- maBeetsma, z. en d.; J. BraakmanLustig, z. Overleden: 25 Mei: G Groenendaal—Sondorp, 26 j„ Caninefatenstraat; E. 2 j., d. v. Groenen daal, Caninefatenstraat; 26 Mei: C. C. van Aurich—Meijning, 49 j., Gasthuisvest; H. M. W. KlompLouwerens, 51 j., Schoterboschstraat. Ondertrouwd: J. J. Gubbi en A. W. A. Hart; H. van der Kolk en A. M. van 't Woudt,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13