1 „Koningin Cmma" IS IN DE VAART Waar komt het vandaan? BURGERLIJKE STAND. MAANDAG 5 JUNI 1939 HAARCEM'S DAG BE AD UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Motorrijder koos vreemde parkeerplaats. Een dame en heer, uit Amsterdam, die per motor de auto-races bezochten, kozen het ter rein van het pompstation der rioleering uit om hun motor te parkeeren. Met de dame als duo passagier achter op den motor reed de bestuur der het terrein op en regelrecht op den verza- melput van het rioolvuil af. Deze is wel met een ijzeren deksel gesloten, doch die bleek niet be stand te zijn tegen het gewicht van een zwaren motor bemand met twee personen. Plotseling zakte de motor met den bestuurder en de duo- passagiere weg in den ongeveer 3 meter diepen put. .Gelukkig was deze kort te voren door de automatische pompinstallatei nog leeggepompt, waardoor de menschen voor een algeheele on derdompeling bewaard bleven. Nu zakten zij „slechts" tot ongeveer borsthoogte weg in de onwelriekende substantie en konden met de hulp van enkele toegeschoten omstanders spoe dig op den beganen grond worden gebracht De motor werd pas 's avonds met behulp van een takel naar boven gebracht. Drukke dagen voor Zandvoort. Dank zij het uitstekend geregeld verkeer, was het grootste deel van de duizenden auto's volgens een ruwe telling waren er ruim acht duizend die tijdens de auto-races te Zand voort geparkeerd waxen, ongeveer een uur na afloop van de wedstrijden weer naar elders vertrokken, evenals de duizenden gestalde fiet sen en motoren Een deel van de bezoekers haastte zich niet om weg te komen. Vele auto's uit.de ver afge legen provincies bleven tot den volgenden dag op de parkeerterreinen staan. In de amusements-gelegenheden, die alle tot vier uur verlof hadden was het wel te bemer ken dat velen na afloop van de races waren gebleven In verb'and met het mooie weer, was ook Zon dag het aantal bezoekers zeer groot Met vele extra treinen kwamen duizenden dagjesmen- schen naar de badplaats De trams uit Amster dam en Haarlem, die in tien minutendienst re den, waren geregeld zeer goed bezet Hoe groot het aantal auto's was dat Zondag naar Zandvoort kwam, bleek wel uit het feit, dat de gewone parkeerterreinen goed bezet waren. Niet alleen op den Noord- maar ook op den Zuid-boulevard stond van het begin tot het einde een onafge broken rij. Het parkeeren op den Zuid-boule vard was vroeger altijd verboden, doch ten ge rieve van de automobilisten schijnt men dit thans vrij te lateri, temeer daar de bewoners wat het uitzicht betreft er niet de minste last van hebben. De overdekte rijwielstalling bij het tenten kamp, die ongeveer 1000 fietsen kan bevatten bleek veel te klein, zoodat eenige honderden fietsen in de openlucht gestald moesten worden. Voor het eerst in dit seizoen hadden ook de badinrichtingen het druk. De café- en zonnebadterrassen waren den ge- heelen dag zeer goed bezet. Zoodra de zon achter de kim was weggedo ken, waren de terrassen en ook.de restaurant zaal van het Zuiderbad zoo goed als verlaten. Op het Noorderbad, waar gedanst werd, heersch- te een gezellige drukte. In Modern aan het Stationsplein, waar o.a. Fientje de la Mar optreedt was het Zaterdag en Zondag zeer druk. Het Groot-Badhuis, waar in de groote zaal en in de rotonde gedanst werd, mocht zich Zater dag en Zóndag in een zeer druk bezoek verheu gen. Voor het eerst in dit seizoen hebben ook de strandpachters wat verdiend. Zaterdag was er natuurlijk bijna niemand op het strand te vin den, doch Zondag was het voor een dag in Juni zeer goed bezet. Ook de verschillende winkels, die 's Zondags alle geopend zijn, hebben goede zaken ge maakt. Het nieuwe motorschip voor den DAGDIENST VLISSINGEN-HARWICH v.v. der MAATSCHAPPIJ ..ZEELAND" (Adv. Mgez Medj BLOEMENDAAL ïquariumtentoonstelling. In het Pannckoekenhuisje. Ter gelegenheid van het feit, dat op 10 en 11 Juni a.s. te Haarlem een congres wordt gehou den van alle Nederlandsche en verschillende buiteplandsche aquariumvereeniigngen, heeft de Aquarium-Vereeniging „De Natuur" te Haarlem een tentoonstelling georganiseerd van tropische aquaria in het z.g.n. Pannekoekenhuisje, gele gen in het bekende natuurreservaat „Thijsse's Hof'' te Bloemendaal. Deze tentoonstelling, zoo bij uitstek gunstig georganiseerd, te midden van het Bloemendaal- sche Bosch, waar dagelijks duizenden wande laars en natuurliefhebbers zich verlustigen in de prachtige omgeving, werd Zaterdagmiddag officieel geopend. De opening geschiedde symbolisch door het doorknippen van een lint in de Haarlemsche kleuren en het openen der deuren van het ten toonstellingsgebouw met een zilveren sleutel door mevr. Schutte, echtgenoote van den voor zitter der vereeniging. Verscheidene officieele personen woonden de opening bij. Alle tentoongestelde aquaria zijn electrisch verlicht en zorgvuldig weggewerkt achter vier betimmerde wanden, in zachtgroene kleur ge schilderd, in welke wanden openingen waren gelaten ter grootte van de voorruit van elk aquarium. Hierdoor krijgt de bezoeker als het ware den indruk zich op een schilderijententoon stelling te bevinden, met dit verschil echter, dat hier de schilderijen „levend" waren. Elk aqua rium is voorzien van een keurig uitgevoerd kaartje, vermeldende den naam van de bewo ners en een natuurgetrouwe afbeelding in kleuren. Het is de bedoeling, de tentoonstelling gedu rende de maanden Juni, Juli en Augustus eiken dag geopend te doen zijn. waarmede het be stuur der vereeniging aan het publiek wil be wijzen, dat een goed ingericht aquarium steeds mooier wordt, naarmate het langer staat. Aan de openingsrede van den voorzitter van „De Natuur", den heer G. F. M. Schutte, te Bloe mendaal ontleenen wij nog het volgende: Spr. wees op het bijzondere van deze, zesde tentoonstelling, geheel door en voor de leden georganiseerd. Handelaren en beroepsmenschen werden van deelneming uitgesloten. De voorbereiding was uitstekend. Alles is electrisch verlicht en ver- warmd. Bijzondere voorzieningen moesten getroffen worden, om er een tentoonstelling van te ma ken, welke aan de hoogste eischen voldoet. De heer Schutte bracht verder dank aan allen die aan de totstandkoming hun krachten hadden ge geven en noemde in dat verband in 't bijzonder de heeren E. Hoenderdos, H. van Neerden en J. Moerwijk. Ook de heeren J. J. Bert, de knappe teekenaar en de heer Vermeulen, naar wiens ontwerp de electrische verlichting, verwarming werden aangebracht, mocht een woord van hul de niet onthouden worden. WIELRIJDSTER BRAK EEN BEEN. Zondagmiddag omstreeks vier uur had op den hoek Hooge Duin en Daalscheweg en Zomer- zorgerlaan een ernstige aanrijding plaats. Een wielrijdster mej. C. K. uit Amsterdam wilde per fiets naar den Hoogen Duin en Daalscheweg. Een auto bestuurd door den heer W. v. d. S. uit Haarlemmermeer kwam van de Zomerzorger- laan en reed de wielrijdster aan. Zij viel en brak een been. Dr. Immink uit Bloemendaal verleen de de eerste hulp waarna zij per ziekenauto naar de Maria-Stichting te Haarlem werd over gebracht. WIE IS DE EIGENARES? De vorige week werd door de politie ten Noorden van het Bloemendaalsche strand een onbeheerd damesrijwiel gevonden, dat hij den politiepost werd gedeponeerd, tot nu toe werd het nog niet afgehaald. BRANDJE TE OVERVEEN. Zondagmiddag werd de Bloemendaalsche brandweer gealarmeerd voor een duinbrand nabij het Station Overveen. De brandweer was spoedig ter plaatse. Het talud tegenover Bel- verdère bleek in brand te staan. De brandweer mannen hebben het vuur met schoppen zand gebluscht. De burgemeester van Bloemendaal Jhr. Mr. C. J. A. de Tex alsmede de commissaris van politie den heer A. Heemstra waren op het terrein aanwezig. De oorzaak is vermoedelijk het weg werpen van een brandende sigaar of sigaret. HAARLEMMERMEER Weer een doodelijk ongeluk. Motorrijder verleende geen voorrang. Zaterdagavond omstreeks tien uur heeft in de Haarlemmermeer wederom een doodelijk onge luk plaats gehad, ditmaal op het hoekpunt Hoofd wegSpaarnwouderweg. Langs den Hoofdweg (Oostzijde) reed de 35- jarige J. de Boer uit Hillegom met zijn echtge noote op een molorrijwiel in de richting Hoofd dorp, terwijl op den Spaarnwouderweg uit de richting Haarlem een personenauto naderde, die voor den motorrijder dus van rechts kwam en waaraan voorrang verleend moest worden. Over de Hoofdvaart en den parallel loopenden Hoofd weg (Westzijde) had de motorrijder uitzicht op den Spaarnwouderweg. Desondanks naderden beide voertuigen met groote snelheid het kruispunt. Toen beide be stuurders elkaar hadden opgemerkt, was een aanrijding reeds onvermijdelijk. Met een heyigen slag stortte het motorrijwiel tegen de linkerzijde van de auto, waarop het tegen het wegdek sloeg. De motorrijder kwam onder het motorrijwiel, zijn echtgenoote werd van de duo afgeslingerd en viel enkele meters verder neer. De man moét vrijwel onmiddellijk dood zijn geweest ten gevolge van een ernstige schedel- basisfractuur. De vrouw had slechts enkele schrammen. De bestuurder van de personenauto, de heer H. R. uit Schijndel, nabij Eindhoven, heeft geen schuld. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch dokter Bult uit Hoofddorp kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot is naar de woning van zijn schoonvader, den heer Van G. aan den Akerdijk vervoerd. SANTPOORT De kolenloods aan 't Kerkpad. In verband met het afbreken van de kolen loods aan het Kerkpad, eigendom van den heer C. N. Böhm, op last van het gemeentebestuur vernemen we nog, dat Zaterdag j.l. door een drietal gemeentewerklieden de werkzaamheden zijn voortgezet. Dienzelfden dag heeft de heer Böhm een onderhoud gehad met den Burgemeester. Het resultaat was, dat den heer Böhm een termijn van 3 weken werd toegestaan om de in de loods liggende brandstoffen zoo mogelijk onder zijn klanten te distribueeren, waarna hem nog een week gelegenheid zal worden gegeven zelf de loods af te breken. Inmiddels is deze gebeurtenis voor het raadslid Heeremans aanleiding geweest het volgend schrijven aan den Raad der gemeente Velsen te richten: Ondergeteekende, lid van den Raad, ver zoekt in de Raadsvergadering van Dinsdag 6 dezer, aan Burgemeester en Wethouders in lichtingen te mogen vragen met betrekking tot het afbreken van de brandstoffenberg- plaats van C. N. Böhm te Santpoort, en daarbij onderstaande vragen te mogen stellen: 1. Is aan C. N. Böhm te Santpoort, ten tijde van den bouw der bedoelde bergplaats, een vergunning verleend voor de stichting daar van en zoo ja, onder welke voorwaarden? 2. Wanneer zoodanige vergunning niet aan Böhm voornoemd is verleend, is dan aan iemand anders zoodanige vergunning voor dit perceel verleend, en zoo ja, aan wien en onder welke voorwaarden? 3. Is voor ongeveer V/z jaar door of namens B. en W. aan Böhm medegedeeld, dat de ter mijn van de vergunning op 5 jaar was be paald, dat deze termijn verstreken was en dat hij om een verlenging voor opnieuw 5 jaar zich tot Burg. en Wethouders moest wenden? 4. Is het waar, dat daarbij aan Böhm is ge zegd. dat tegen verlenging geen bezwaar zou bestaan? 5. Is het juist, dat nadien aan Böhm is medegedeeld, dat een in te dienen verzoek zou worden ingewilligd, wanneer Böhm bereid was toestemming te verleenen tot het leggen van een rioolleiding door zijn terrein? 6 Is het juist, dat later aan Böhm is gezegd, dat hij op inwilliging van zoodanig verzoek zou mogen rekenen, wanneer hij een bepaalde grondstrook om niet aan de gemeente zou afstaan? 7. Wanneer op een der beide of op de beide laatste vragen bevestigend moet worden ge antwoord. achten B. en W. het dan juist, dat aan zulk een publiekrechtelijke vergunning zoodanige burgerrechtelijke voorwaarde wordt verbonden' 8. Willen B. en W. mededeelen, welke ge meentebelangen geschaad zouden zijn, wan neer aan Böhm was toegestaan, de bedoelde kolenbergplaats nog te laten staan. 9. Zijn B. en W. van oordeel, dat wanneer door grondafstand Böhm tot zekere hoogte een publiekrechtelijke vergunning had gekocht, geen hinder of gevaar voor de gemeente zou zijn ontstaan, maar dat die bergplaats wel hinder of gevaar oplevert nu Böhm heeft ge weigerd aan den gestelden eisch gevolg te geven. 10. Willen B. en W. mededeelen in welk stadium de bedoelde zaak thans verkeert en wat zij voornemens zijn verder ter zake te doen. 11. Wordt en is door B. en W. altijd en over al overgegaan tot afbraak van hetgeen zonder vergunning of in strijd met de bouwverorde ning is tot stand gebracht? 12. Zoo niet, welke aanleiding bestond er dan voor B. en W. om in dit geval tot dezen maatregel over te gaan en anderen ongestoord te laten? VERGADERING VAN DE SJ0.A.P. In verband met de komende gemeente raadsverkiezingen houdt de federatie Velsen van de S.D.A.P. Dinsdagavond in „De Wey- man" een openbare vergadering, waarop het wcord gevoerd zal worden door mevr. Tho massenLind over het onderwerp .De komen de raadsverkiezing'' en de heer P. J. Schmidt over „Vrijheid of Tirannie". VERKEERSONGEVAL. Een wielrijdster uit IJmuiden-Oost botste Zondagmiddag op den Hagelingerweg te Santpoort tegen de achterzijde van een auto, die uit een tuin reed. De wielrijdster viel en ls met een gekneusde knie naar haar woning vervoerd. IJMUIDEN Uitvoerregeling liaringdrijfnet- visscherij. Naar wij van gevoegde zijde vernemen, is de uitvaarregeling voor de haringvisscherij voor dit jaar thans als volgt geregeld. Op 30 Mei j.l. mochten er 38 vaartuigen ter haringvisscherij met drijfnetten zijn uit gevaren. Op Vrijdag 9 Juni zullen er weder om 30 vaartuigen, op 27 Juni 52 en op 11 Juli 70. Van 9 Juni af tot 11 Juli zal men een vleet mogen medenemen, waarvan de bo- venspeerreeplengte ten hoogste bedraagt: voor klasse A 1820 M., voor klasse B 1893 M, en voor klasse C 1966 M. Van 11 Juli af zal re onderscheid gemaakt worden in de bovenspeerreeplengte van een Schootsche vleet eenrzijds en een Hollandsere of standaardvleet anderzijds. Nadere bijzonderheden worden in een af zondelij ke publicatie bekend gemaakt. Prachtig succes voor de IJ. O. V De eerste prijs uit 12 mededingers. De eerste prijs der IJmuider Operette Vereeni ging: Het wisselschild. De IJmuider Operette Vereeniging heeft een prachtig succes geboekt, dat een waardige be kroning is van haar vijfjarigen arbeid en een mooi felicitatie-geschenk van de jury, nu zij haar eerste lustrum gevierd heeft. Het Batova-concours, waar 12 operette- vereenigingen dezen winter aan deelnamen bracht de IJ.O.V. n.l. den eersten prijs met 338j/> pnt. Weliswaar bleef men nog onder het maximum van 400 punten, dat behaald kon worden, maar de jury en het bestuur van den Batova-bond war-en eenparig in haar lof voor uitstekende voorstelling, welke de IJO.V. met „In het Witte Paard" geleverd heeft. En het „met compliment van de jury", meende deze dan ook op zijn plaats te achten. De prijs bestaat uit een fraai uitgevoerd, groot zilveren wisselschild in lijst en een zil veren herinneringsmedaille. Geregelde scheepvaartlijnen. Om een einde te maken aan feitelijke monopolie der Span jaarden en Portugeezen ten aanzien van den handel op Indië verleende Ko ningin Elisabeth van Engeland op 1 December 1599 aan de Britsche O. I. Compagnie het uitsluitend recht voor de vaart naar het Verre Oosten. Het succes dezer on derneming legde den grondslag voor de geregel de scheepvaart lijnen over de ge- heele wereld. Voorwendsel. De Grieksche en Romein- sche „Orakelen" bleven gewoonlijk voor het pu bliek verborgen door mid del van een gordijn. Aan den naam van dit gordijn, in het latijn „prae" (voor) en „texere" (weven) ont leenden de Romeinen het woord „praetextum" (ver hulling). Vandaar het nog in gebruik zijnde woord pretext (voorwendsel), om de waarheid te verhullen. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 215 Bergen RO 16 11520.— 235 Pool zee IJM 77 1780.— 120 Isabel IJM 14 1970.— 320 Azimuth IJM 195 1800.— 545 Eveline IJM 115 2880, 625 Prinses Beatrix IJM 117ƒ3130.- 360 Uiver IJM 384 2150, 630 Gloria IJM 37ƒ3160, 325 Christine IJM 21920, 315 Emma IJM 177 1830, Loggers KW 154 f960, KW 104 f420. KW 24 f590, KW 187 f 250, KW 65 f 800, SCHEV 107 f 1540. KW 101 f300, KW 175 f240, KW 75 f400, KW 27 f 170, KW 108 f 250, KW 178 f 270, KW 105 f340, KW 33 f220, KW 45 f210, KW 135 f310 KW 110 f450. KW 49 f270, KW 14 f240, KW 46 f370, KW 70 f270, KW 138 f470, KW 112 f 230, KW 166 f 260. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 5 Mei 1939 (A.N.P.): Versce visch: Tarbot 5244 ct. per k.g. Tong 10052 ct. per k.g. Heilbot 86—72 ct. per k.g. Griet f 20—10 p. 50 k.g. Groote schol f 1816 idem. Middel schol f 1816 idem. Zetschol f 1716 idem. Kleinschol f 184.90 idem. Schar f 93.20 idem. Tongschar f 1613 idem. Poontjes f 6.20 idem. Kleine roode poontjes f26—12 idem. Kleinmiddel schelvisch f 11.50—6.70 idem. Kleine schelvisch f 94.40 idem. Groote gul f 64 idem. Kleine gul f 6.601.40 idem. Wijting f4.60—2.10 idem. Makreel f85.40 idem. Kabeljauw f32—13.50 p, 125 k.g. Vleet f ï.500.25 per stuk. Leng f 55 per stuk. Koolvisch f3228 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Jacqueline Clasine IJM 10. Vangst 45 m. schelvisch. 75 m. braadschelvisch. 30 m radio en wijting. 15 m. kleine schol, 20 m. wolf en poon, 40 m. gul. totaal 225 m., benevens 50 stuks stijve kabeljauw. VELSEN Een oud-Velsenaar neemt afscheid Spontane huldiging van den heer Melgerd. Wegens den bouw der nieuwe pontsteigers en den aanleg van den nieuwen weg moest de bekende smederij van den heer J. Melgerd. Meervlietstraat worden afgebroken. Met deze smederij, die reeds sinds 1758 steeds van vader op zoon in de familie Melgerd is over gegaan, verdwijnt een van de oude gebouwen van het dorp Velsen. De heer Melgerd is 52 jaar lang in het smidsvak werkzaam. Daar is door de onteigening van de smederij een einde aan gekomen en nu deze oude Vel- senaar uit het dorp, waar zijn naam zoo lang mee verbonden was, vertrekken zou hadden zijn dorpsgenooten het plan opgevat, deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Daartoe had zich een commissie ge vormd om den heer Melgerd ten afscheid een huldeblijk aan te bieden uit erkentelijkheid voor hetgeen deze voor het dorp Velsen ge weest is. Zaterdagmiddag heeft deze af- scheidshuldiging plaats gehad. Een aantal dorpsgenooten had zich hiertoe in de schil derswerkplaats van den heer Bresser verzameld waarna men zich vervolgens naar de oude smederij begaf, voor wier eigenaar dit een geheel onverwachte verrassing was. Het woord werd gevoerd door den heer C. J. van Heyst, die zeide. dat hij namens de inge zetenen met eenige woorden het vertrek van den heer Melgerd wenschte te memoreeren. Spr. herinnerde er aan, dat de vertrekkende ongetwijfeld veel achterlaat wat hem lief is geworden. Dit betreft niet in de eerste plaats het oude huis, dat verlaten wordt, want dit wordt binnenkort toch afgebroken. Maar er zijn zooveel andere dingen die gij hier, zoowel in vreugde als in droefheid hebt doorge maakt, zeide spr. „Veel banden door het leven gesmeed". Vervolgens wenschte de heer Van Heijst, den heer en mevrouw Melgerd, vele rustige levens jaren. Ten teeken. dat „Jan" door de Velsena- ren niet vergeten zal worden en de band van vriendschap niet bij het scheiden verbroken zal worden, bood spr. namens de dorpsgenooten een cadeau aan als herinnering aan een trouwe vriendschap. Het geschenk bestond uit een fraai uitgevoerd schilderij, voorstellende de Hoofdbuurtstraat te Velsen. Hierna was het woord aan den heer J. van Kempen die weliswaar sprak als een der jongere dorps genooten. maar toch in die weinige jaren den heer Melgerd had leeren kennen als een dorps- persoonlijkheid, die steeds tot hulp aan leder een bereid was. Hij huldigde den heer en mevrouw Melgerd. stille werkers als zij waren voor het welzijn der dorpsgenooten. De heer Van Kempen bood mevrouw Mel gerd een plant aan. De heer Melgerd, die deze huldiging geheel onvoorbereid „onderging", was zichtbaar onder den indruk en kon slechts met weinig woorden antwoorden. DUINBRAND. In het duinterrein achter den watertoren achter dc Visschershaven is Zondagmiddag vermoedelijk tengevolgde van het spelen met lucifers door eenige Jongens, brand ont staan. Een oppervlakte van ongever honderd vierk. meter werd voor door het vuur aange tast. Voorbijgangers en omwonenden blusch- ten den brand. De brandweer belastte zich met de nablus- sching. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Geen nieuwe overeenkomst tusschen Duitschland en Joego-SIavië. PARIJS, 3 Juni. (Havas.) Naar aanleiding van het bezoek van prins-regent Paul van Joego-Sla- vië aan Berlijn schrijft de „Petit Journal": „Het feit, dat de Krnaten nog terzijde staan en dat de democratische Jocgo-Slaven in het geheel geen deel aan de regeering hebben, heeft lot onmid dellijk gevolg een zekere verzwakking van dit land, welks leiders geen volkomen vrijheid van handelen hebben. Dat wil niet zeggen, dat Joe go-SIavië bedreigd is of bereid zal zijn in alles toe te stemmen." De „Journal" meldt uit Berlijn: „Men kan als aststaand aannemen, dat te Berlijn geen enkele nieuwe overeenkomst zal worden geteekend. Niettemin zullen de volgende maand te Belgrado economische onderhandelingen worden gevoerd. De Duitschers zouden den wensch te kennen heb ben gegeven, dat Joego-SIavië toestemt in een overeenkomst, welke alle kenmerken van een tolunie zou dragen en waarbij Hongarije zich zou aansluiten. Men heeft echter niet den indruk dat prins Paul en zijn raadslieden zich begee- rig hebben getoond een dergelijke overeenkomst te sluiten, hoewel zij ten aanzien van de buiten- landsche politiek reeds verzekeringen schijnen te hebben gegeven. Die politiek zal strikt neu traal blijven met een zweem van welwillendheid jegens Duitschland en Italië. Ongetwijfeld is het deze verzekering, die Duitsche kringen er gis teravond toe brachten te verklaren, dat Joego- SIavië niet langer als bondgenoot van Frankrijk kan worden beschouwd." DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Eerste klas: Leuffen—Miedema 11. Tweede klasse: Dinkla—Vos 20. Derde klasse: BeekhuisLeuffen 20; BeekhuisHekelaar 11. HoogenesBol 1 en 2 klasse A: Berk houtBeekhuls 1 en 2 klasse B, spelen een halve competitie voor het kampioenschap van beide afdeelingen. CRICKET IN ENGELAND. Gloucestershire 505-5 (W. R. Hammond 302)' heeft ondanks een voorsprong van 309 op de eerste innings geen kans gezien Glamorgan te slaan. In Glamorgan's 2de innings brachten E. Davies (207) en Dyson (120) voor het 1ste wicket 254 runs bijeen. Glamorgan scoorde daar na niet minder dan 577-4 en de wedstrijd eindig de in een draw. Lancashire 488-6 versloeg Hampshire 290 en 132 (Wilkinson 8-53) met in nings en Yorkshire 417 deed evenzoo met War wickshire 299 en 144 door sterk bowlen van Veri ty en Bowes die in de 2de innings 5-35 en 5-43 namen. Surrey 345 en 314-6 wint van Sussex 208 en 63 (F. R. Brown 6-21). Notts 290 en 335-2 (G. F. H. Heane 116x en Hardstaff 125x scoor den meer dan 200 runs voor het 3de wicket) draw tegen Leicestershire 252 en 220-3. HAARLEM. 3 Juni. Bevallen 2 Juni: J. J. E. MolenkampKoek, z.; M. Beltman—Verkerk, d.; 3 Juni T ter Weijde—Brattinga, d.; M. M. Kaagman— Möring, d. Overleden 1 Juni: A. J. Broekmeijer, 82 J Ripperdapark; 2 Juni: J. Koeman, 84 j„ Bal juwslaan J. Milatz, 72 j„ Bakenessergracht' M H. van der Wateren. 56 j.. Karei van Man- derstraat; B. Vonneer, 47 j., Goudsmitepleln- tje. N

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13