De te Tientsin. Rijksregent Horthy: Voedselgebrek in de Britsche concessie. DONDERDAG 15 JUNI 1939 HAARLE M'S DAGBLAD 5 De eerste dag van de Japansche blok kade der Britsche concessie te Tientsin is rustig verloopen. De Engelschen en Franschen zien thans met spanning uit naar de aankomst van twee Britsche schepen, die zullen trachten door de Japansche blokkade op de Haihorivier heen te komen. Een groot aantal En- gelschen is volgens United Press gisteren door de Japanners gefouilleerd, waar bij dezen in het geheel geen onderscheid maakten. Zoo was b.v. de heer E. C. Peters, lid van den gemeenteraad der Britsche concessie, gedwon gen met de Chineesche koelies in een rij te staan, toen hij terugkeerde van de races. Hij moest met de anderen zijn beurt afwachten om gefouilleerd te worden, ofschoon hij in het be zit was van een Britsch paspoort. De vernede ring voor de Britten is nog des te grooter om dat zij door de Japanners gedwongen worden zelfs hun sokken uit te trekken bij de fouillee ring. Het Britsche consulaat tracht thans de in vrijheidstelling te bewerken van Eric Mayell, filmoperateur van de Fox, die op de interna tionale brug gearresteerd is, toen hij de Japan sche troepen filmde, die bezig waren de Engel- schen te fouilleeren. Terwijl de politie de personen, die de grens willen overschrijden nauwkeurig onderzoekt, wordt door luidsprekers gezegd: „Het spijt ons, u zulle een last te moeten berokkenen doch het is onvermijdelijk voor het onderdrukken van de communisten, die in de Britsche nederzetting een operatiebasis hebben gevestigd". Ofschoon reeds eerder was verklaard, dat de levensmiddelenvoorraad in de concessie bij inventarisatie ruimschoots voldoende was gebleken, bleek gister avond vrees voor voedselgebrek te be staan. Officieel laten de Japanners levens middelen in de concessie toe, doch geen Chinees wil het risico van het brengen loopen, daar hij dan als anti-Japansch zou kunnen worden beschouwd en de gebruikelijke aanvoer is gisteren dan ook uitgebleven. Hedenmorgen meldde Reuter, dat de tweede dag der blokkade begon met een incident aan de grens der Britsche con cessie. Agitatoren trachtten daar een menigte van 2000 Chineezen aan te zet-v ten tot een bestorming der barricaden. Een detachement Britsche troepen, ge wapend met machinegeweren, en een sterke politiemacht verspreidde de me nigte onverwijld. Britsche en andere scheepvaartmaat schappijen hebben thans de vrachtvaart op Tientsin gestaakt. Passagiers worden wel vervoerd. Uit Amoy wordt gemeld, dat ook in de overvolle internationale nederzetting Oogenblik voor vredesbesprekingen is aangebroken. Tijdens de plechtige openingszitting van het parlement heeft rijksregent admiraal Horthy gisteren een uiteenzetting van de politiek van Hongarije gegeven. Ten aanzien van de vraagstukken van de bui- tenlandsche politiek zeide Horthy dat Hongarije trouw blijft aan zijn vrienden en steeds geluk kig is, wanneer het zijn vriendenkring kan uit breiden. Hij herinnerde vervolgens aan de ban den. welke Hongarije binden aan Duitschland en Italië. Wat Polen betreft, tusschen dit land en Hongarije bestaat een vriendschap, welke niet door geschreven wetten wordt bepaald, doch door een eeuwenoude traditie. Verder zeide de rijksregent dat Hongarije alle gelegenheid te baat zal nemen om het vertrouwen tusschen Hongarije en Joego-Slavië te versterken. Horthy. Hongarije zal met alle middelen bij dragen tot den vrede. Spreker is van meening dat het oogenblik voor nuttige besprekingen is aangebroken, alleen het beginnen hiervan is moeilijk. Wanneer evenwel de groote mogendheden een oplossing zullen hebben gevonden, dan zal het hun taak zijn ook een oplos sing te zoeken voor de vraagstukken der kleine mogendheden, misschien on der leiding van Z.H. den Paus. Tenslotte zeide Horthy dat Hongarije steeds zijn autonomie en onafhankelijkheid zal hand haven en zal blijven leven binnen het kader van de grondwet, welke voldoende ruimte laat voor het nemen van maatregelen, welke het oogen blik eischt. Deze rede werd luide toegejuicht te Koelangsoe een ernstig voedselte kort dreigt tengevolge van de blokkade door drie Japansche oorlogsschepen, welke voedselaanvoer van het vaste land verhinderen. De Japansche couranten eischen in hun com mentaar op het conflict van de regeering dat zij in deze niet toegeeft. De „Asahi" schrijft o.a.: „De wereld weet dat Engeland en de Sovjet een complot tegen Japan smeden. Tientsin is in verband hiermede slechts een incident van weinig beteekenis". De „Hotsji Sjiboen'' eischt dat voor de inter nationale concessies allen toevoer van levens middelen wordt afgesneden en dat „indien noo- dig de concessie in naam van het nieuwe China door Japan bezet moet worden". Nauw contact met de Amerikaansche en Fransche regeering. In het Lagerhuis heeft de Britsche onder staatssecretaris van buitenl. zaken, But ler gezegd, dat de zaak der blokkade bestu deerd wordt. De maatregelen, welke genomen zullen worden hangen af van het optreden van de Japanners. Het schijnt niet de bedoe ling van de Japanners te zijn de voedselvoor ziening af te snijden. De minister van buitenlandsche za ken, Lord Halifax, wacht een offi cieel rapport af en zonder twijfel zal dit zoo spoedig- mogelijk aan het Huis worden voorgelegd. De Britsche. regee ring staat in nauw contact met de regeeringen van Frankrijk en de Ver- eenigde Staten. Butler zeide verder, dat tengevolge van de anti-Britsche propaganda den laatsten tijd in de Britsche fabrieken nabij Sjanghai is gestaakt, het schijnt dat deze propaganda is uitgegaan van de door de Japanners opge richte Chineesche regeering te Poetoeng en ook zekere Japansche elementen schijnen actief hierbij betrokken te zijn. De Britsche consul-generaal te Sjanghai en de Britsche ambassadeur te Tokio hebben stappen gedaan bij de Japansche autoriteiten. De Engelsche bladen verwerpen het onmid dellijke motief voor de Japansche blokkade te Tientsin de Britsche weigering tot het uit leveren van vier door de Japanners verdachte Chineezen als een zuiver voorwendsel van Japansche zijde voor het aan de orde stellen van de kwestie der exterritoriale rechten. De „Times" schrijft, dat het plaatselijke in cident door de Japanners wordt gebruikt om te verkrijgen, dat Engeland deelneemt aan de actie tegen China en berust in de uiteindelijke vernietiging van alle rechten in China, behalve de Japansche. De „News Chronicle" zegt, dat de Japanners thans een aanval doen op een werkelijk be langrijke stelling der Westersche mogendheden in China. Indien men te Tientsin capituleert, zal weldra Sjanghai aan de- beurt zijn. Eenige krachtige woorden zullen waarschijnlijk ge noeg zijn om de Japanners tot een handigen terugtocht te bewegen. De „Daily Mail" schrijft: „Japan daagt het beginsel der exterritoriale rechten uit. In ieder blokkade-conflict zal Engeland de beste troeven hebben. Het geïndustrialiseerde Ja pan kan zich geen bedreiging van haar hulp bronnen, waarvan de oorlog met China het uiterste vergt, veroorloven. Geen Amerikaansche bemiddeling. De Amerikaansche minister Huil heeft in antwoord op een desbetreffende vraag ver klaard, dat geen speciale instructies aan den Amerikaanschen consul te Tientsin waren ge zonden in verband met de blokkade van de Britsche en de Fransche concessie. Het was hem niet bekend, dat de Vereenigde Staten over bemiddeling waren gepolst. Hij sprak het bericht, volgens hetwelk de Vereenigde Staten hun bemiddeling in de kwestie-Tientsin hadden aangeboden, met kracht tegen. Huil zeide verder, dat de vertegenwoodigers der Vereenigde Staten alle mogelijke aandacht wijden aan den toestand te Tientsin en de Amerikaansche Staatsburgers en belangen aldaar zooveel mogelijk zullen beschermen. De minister zeide dat aan de Amerikaansche scheepvaartmaatschappijen eenigen tijd ge leden de raad was ge-geven, geen wapens, munitie of ander oorlogsmateriaal naar de oorlogsgebieden te vervoeren, o.a. naar het gebied van Tientsin en dat zij gewaarschuwd waren, dat de schepen, die dit wel deden, hier voor zelf de verantwoordelijkheid moeten dragen. CULTUREEL VERDRAG TUS SCHEN SPANJE EN ITALIË. Onderteekening tijdens het bezoek van Ciano in Augustus. BLIJFT SPANJE LOS VAN DE SPIL? De Italiaansche minister van cultureele zaken, Dino Alfieri heeft een vertegenwoordiger van het agent schap Efe medegedeeld, dat hij met den Spaanschen minister van binnen- landsche zaken Suner een cultureel verdrag heeft gesloten. De definitieve overeenkomst zal vermoedelijk wor den geteekend ter gelegenheid van het bezoek van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, aan Spanje in Augustus van dit jaar. Verder zal een handelsverdrag tus schen Italië en Spanje worden geslo ten. Het Portugeesche blad ,A Vc«" schrijft in een hoofdartikel met betrekking tot de geruch ten, volgens welke Spanje bereid is zich te binden aan de spil Rome-Berlijn door een bondgenootschap of een militair accoord, dat dit feit, „ernstige consequenties voor Portu gal met zich mede zou brengen, want boven het Portugeesch-Spaansche vriendschapsver drag staat het bondgenootschap met Enge land". Het blad gelooft echter, dat dit ge rucht onaannemelijk is, want een derge lijke verbintenis ligt niet in de politiek van Spanje, „dat in 1914 en de volgende jaren zijn neutraliteit wist te behouden". Dertig arrestaties iii Slowakije. Verspreiders van vlugschriften tegen de regeering. Havas verneemt uit Bratislawa dat de Slo waaksche autoriteiten in deze stad wederom dertig arrestaties hebben verricht. De gear resteerden, die onmiddellijk naar een con centratiekamp in Ilava zijn overgebracht, worden er van beschuldigd, tegen de regeering gerichte vlugschriften te hebben verspreid. De Slowaaksche pers voert een felle cam pagne tegen de verwekkers van onrust, „die onder voorwendsel van Panslavisme het onaf hankelijke Slowakije naar zijn einde willen slcepen". Zooals men weet werd oud-minister Sidor door de Duitschers van Panslavisme beschul digd. Gebrek aan arbeidskrachten. Volgens de „Azet" heeft de Slowaaksche regeering geconstateerd dat er gebrek aan arbeidskrachten heerscht. Besloten werd, dat 5000 van de 50.000 Slowaaksche arbeiders die thans in het Duitsche rijk werken, terugge roepen zullen worden. Sidor vertegenwoordiger bij den H. Stoel. Karl Sidor vertrekt vandaag naar Rome, waar hij Slowakije bij den H. Stoel zal ver tegenwoordigen. Karl Sidor. Ten aanzien van zijn missie schrijven de nationaal-socialistische bladen „Völkischer Beobachter" en „Der Neue Tag" dat Sidor be last is met het sluiten van een concordaat en dat hij zijn post tijdens de onderhande lingen, die tot het najaar zullen duren, niet zal mogen verlaten. In regeeringskringen toont men zich over deze verklaring hoogst verwonderd en men betoogt, dat Sidor met een missie vertrekt en. niet in ballingschap gaat. De Slowaaksche bladen protesteeren tegen den uitleg, die de nationaal-socialis tische 'bladen van het vertrek van Sidor geven. Hcflen een onderhoud Strang--Molotof Strang confereerde Woensdag met den Britschcn en Franschen ambassadeur. William Strang, de vertegenwoordiger van het Foreign Office, die thans te Moskou vertoeft, heeft gisteren een drukken dag gehad. Hij ge bruikte de lunch bij den Britschen ambassadeur, Seeds, en confereerde met hem, waarbij hij zijn laatste instructies uit Londen ter kennis bracht. Later bespraken Seeds en Strang de Britsch- Fransche voorstellen met den Franschen ambas- saden, waarbij vermoedelijk de tekst werd voorbereid van een nota, die aan Molotof zal worden overhandigd, met wien waarschijnlijk heden een onderhoud zal worden gevraagd. Niet-officieel gelooft men te Moskou, dat Strang een formule heeft meegebracht, welke tegemoet kan komen aan den Russischen eisch betreffende waarborgen voor onaantastbaarheid der onafhankelijkheid van de Baltische landen. Seeds is thans hersteld van zijn aanval van influenza en zal in staat zijn de onderhandelin gen te hervatten. De Russische woordvoerders leveren geenerlei commentaar. Prins Boude/wijn laai een scliip te water. Woensdag is op de werf te Hoboken het pas sagiersschip „Baudouinville", bestemd voor den dienst op den Congo, te water gelaten in tegen woordigheid van Koning Leopold en Prins Bou- dewijn. Het schip is 165 meter lang en 20.60 meter breed. De Prins verrichtte de doopplech tigheid met de woorden: „Ik geef u den naam Baudouinville". De Koning en de kleine Prins begaven zich vervolgens aan boord, waar een noenmaal werd gehouden. Het schip zal 15 Juli voor zijn eerste reis ver- trekken. BESLAG OP DE BAGAGE VAN MARLENE DIETRICH. Incidentdat de Normandie drie uur vertraging kostte. TENSLOTTE EEN REGELING GEVONDEN. Federale agenten hebben aan boord van de „Normandie", enkele minuten voordat het schip van New York naar Europa zou vertrekken, alle bagage van de filmster Mariene Dietrich in beslag genomen. Dit geschiedde op last van de belastingautoriteiten, die ver klaren, dat de actrice 284.000 dollar inkomstenbelasting te weinig heeft betaald. Na een langdurige discussie kreeg de actrice tenslotte toch toestemming om te vertrekken met medeneming van haar bagage. Enkele juweelen echter werden als onderpand vastgehouden. De „Nor mandie" is met dat al ongeveer drie uur te laat vertrokken. ..Dokter" Imianitoff veroordeeld. Brusselsche rechtbank wijst vonnis. De rechtbank te Brussel heeft vonnis gewezen in de zaak van Imianitoff, die zich ten onrechte voor dokter uitgaf. Imianitoff is wegens valschheid in geschrifte, oplichting en andere delicten, veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en 3500 frank boete. Wegens het valschelijk voeren van den titel van dokter is hij bovendien veroordeeld tot 200 frank boete. Zijn medeplichtige Hamilton werd veroor deeld tot 4 jaar gevangenisstraf en 700 frank boete, Salinger tot 4'/2 jaar en 2100 frank boete, Vandevelde tot 7 maanden, Singer tot een jaar en dr. Duprez tot 3 jaar gevangenisstraf. De geruchten over troepen bewegingen aan de Slowaaksche grens. Duitsche tegenspraak. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „In de buitenlandsche pers worden geruchten verspreid, volgens welke aan de noordgrens van Slowakije Duitsche troepenbewegingen zou den worden waargenomen. In welingelichte kringen hier verluidt dat deze berichten geens zins met de feiten overeenstemmen. Men ziet in het lanceeren van dergelijke berichten slechts een manoeuvre ter bevordering van de Britsch-Russische onderhandelingen. A. den Doolaard loopt een beenbreuk op. Tijdens een gletschertocht in het Berner Oberland. WENGEN, 14 Juni. De bekende Nederland- sohe schrijver, A. den Doolaard, die in Zwitser land vertoeft, werd daar Maandag het slacht offer van een ongeluk. Tijdens een tocht over een gletscher in de om geving van Wengen kwam hij zoo ongelukkig te vallen, dat hij met een gecompliceerde been breuk in een kliniek te Wengen moest worden opgenomen. Het moeilijk bereikbare oord van het ongeluk werd eerst na zeven uur door de hulpcolonne bereikt, waarna het transport, be moeilijkt door de sneeuwjacht, nog vier uren duurde. (A.N.P.) Wet op de „zuiverheid van bet Italiaansche ras". ROME, 14 Juni. (Havas). De regeering heeft, voortgaande op den weg der raswetgeving, een wetsontwerp op de zuiverheid van het ras in gediend. Volgens dit ontwerp zal iedere Ita liaansche of buitenlandsche Ariër, die misbruik maakt van de rechten, welke zijn Italiaansche of arische afstamming hem toekent, of die geen rekening houdt met de plichten, welke daaruit voortvloeien, worden veroordeeld als schuldig aan een „aanslag op het prestige van het ras". Aan hetzelfde delict maken zich de inboorlin gen schuldig, die een Italiaansch burger belee- digen in zijn kwaliteit van vertegenwoordiger van het Italiaansche ras. Het commando der gezamenlijke Britsch-Fransche strijdmacht. Chamberlain geeft geen inlichtingen. In antwoord op de vraag of de Britsche re geering had toegestemd in de benoeming van een Fransch generaal als opperbevelhebber van de vereenigde Britsch-Fransche strijdmacht in geval van oorlog, antwoordde minister-presi dent Chamberlain in het Lagerhuis dat het vraagstuk van de coördinatie van het comman do in een actie, waarin de Britsche en de Fran sche strijdkrachten samen moeten werken in geval van oorlog een noodzakelijk onderwerp van bespreking vormt tusschen de vertegen woordigers van beide landen, doch het is niet in het openbaar belang nadere inlichtingen dien aangaande te geven. In antwoord op de vraag of de berichten in de Fransche pers, dat gene raal Gamelin zou zijn aangewezen als opper bevelhebber van de vereenigde strijdkrachten, zeide Chamberlain dat niet ieder bericht in de pers als waarheid moet worden aanvaard. DE INTERNATIONALE ARBEIDS CONFERENTIE. De internationale arbeidsconferentie heeft met 90 tegen 2 stemmen een resolutie aangenomen tot het uitstellen van de behandeling van het vraagstuk tot beperking van den arbeidstijd in handel, industrie en op kantoren. Rede van Hitler op 1 Juli verwacht. Bij de tewaterlating van den nieuwen Duitschen kruiser. Naar Reuter meent te weten, zal Hitier zijn vacantie te Berchtesgaden waarschijnlijk on derbreken om op 1 Juli te Bremen den nieuw- sten Duitschen 10.000 tons-kruiser te water te laten. Men oppert de veronderstelling, dat de rede, die hij dan eventueel zal houden, een ant woord zal zijn op de jongste redevoeringen van Chamberlain en Halifax. Amerikaansche bommenwerpers voor het Indische leger. 117 Glenn Martins in twee maanden geleverd. WASHINGTON, 15 Juni. De Nederlandsche autoriteiten hebben onthuld dat in de afge- loopen twee maanden door het Nederlandsch- Indische leger 117 Glenn Martin bommenwer pers in de Vereenigde Staten zijn aangekocht. Bovendien is een ongenoemd aantal Lockheed gevechtsvliegtuigen aangeschaft, waarschijnlijk 40 a 50. Alle toestellen zijn reeds geleverd. (United Press). De namen der slachtoffers van het auto-ongeluk bij Soest. De namen der slachtoffers van het ontzet tend auto-ongeluk op den Rijksweg te Soest zijn de 40-jarige gehuwde mevrouw J. A. V. Kruitwagen uit Amersfoort, moeder van 3 kinderen, de 33-jarige gehuwde mevrouw C. M. Goes uit Amersfoort, eveneens moeder van 3 kinderen, de 34-jarige gehuwde groentehan delaar A. Beekman uit Amersfoort, en de 26- jarige gehuwde koopman J. C. Bruins te Utrecht. De 46-jarige ongehuwde slager uit Amers foort, E. Boom, de eenige die nog in leven ls gebleven, is door de politie gehoord, waarbij kwam vast te staan, dat drankmisbruik de oorzaak van het ongeluk moet zijn. De toestand van den heer Boom is bevredi gend, alhoewel levensgevaar aanwezig blijft. HET PERSONEEL DER GOOISCHE STOOMTRAM. Op de vragen van den heer Wijnkoop be treffende de belangen van het personeel der Gooische Stoomtrammaatschappij in verband met het inleggen van een aantal busdiensten door die maatschappij, heeft de minister van Waterstaat als volgt geantwoord: Bebeperking van den tramdienst van de Gooische Tramweg Maatschappij heeft niet plaats gehad. Het inleggen van busdiensten van Hilversum via Huizen en Naarden naar Amsterdam sedert 5 Juni j.l., waartoe de maat schappij ingevolge de haar verleende vergun ning verplicht was. is een uitbreiding van de vervoergelegenheid. Onderzocht wordt thans welk deel van het personeel, dat zich voor opleiding tot chauf feur heeft opgegeven, voldoet aan een psy chotechnische keuring en na practische op leiding geschikt wordt bevonden om bij den autobusdienst te worden geplaatst. Overwogen wordt om het overige personeel zooveel mogelijk een anderen passenden werk kring te bezorgen; voor degenen, voor wie dit niet mogelijk mocht blijken, wordt een uit- keeringsregeling ontworpen. AANBESTEDING. HAARLEM Donderdag. Hedenmorgen is in het gebouw van het Provinciaal Bestuur aan de Dreef in het open baar aanbesteed: het opruimen van twee bruggen in den provincialen weg Buiksloot SchouwPurmerendHoorn te Oudendijk en het maken van een nieuwe brug en een duiker met bijkomende werken in de gemeente Oudendijk. Laagste inschrijver was de heer J. P. Koops te Enk huizen, voor f 24777. PRDERAMMA VRIJDAG 16 JUNI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Viool en piano, en gramofoonmuziek 12.Be richten 12.15 Gramofoonmuziek 1.Amster- damsch salonorkest en gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3— Zang, piano, klarinet, en gramofoonmuziek 4.30 Gramofoonmuziek 5.30 Orgelspel 6.30 Berichten, hierna: Voor tuinlief- hebbers. 7.Berichten 7.15 Literair halfuur. 7.45_7.55 Berichten ANP., herhaling SOS-Be- richten 8.— Utrechtsch Stedelijk Orkest, koor van de Nederlandsche Bach-vereenïging en so listen. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP, actueel halfuur 11.Pianovoordracht en gramofoonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 RL 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht 11.10 Declamatie 11.30 Gramo foonmuziek 12.De Palladians (Om 12.15 Ber.) 12.45 Gramofoonmuziek 1.15 AVRO-Amusements Orkest 2.Viool en piano. 2.30 Declamatie 3.— Gramofoonmuziek 3.30 De AVRO-Dance Band, en soliste. 4.Gramofoonmuziek 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel en Gramofoonmuziek 6.28 Berichten 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Gramofoonmuziek 7.VARA-Kalender 7.05 Cy clus „Reizen en Trekken" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten, mededeelingen 7.35 Causerie „De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme". 8.Zang en piano 8,30 Causerie „Vrijz. Protestanten in Frankrijk" 9.VAR A-orkest 9.30 Radiotooneel 9.45 Gramofoonmuziek 10.Esmeralda 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Viool, piano en gramofoonmuziek. 11..30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 RL 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel concert 12.35 George Elrick's Band en solisten 1.20 Dialoog: „Down by the river: June Midday" I.352.20 Pianovoordracht 2.453.05 Gramo foonmuziek 4 15 Landbouw-wedstrijd 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.20 Het Bridgewater-kwintet 5.40 BBC-Harmonie-orkest 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.05 Parlementair overzicht 7.20 BBC- orkest 8.20 Gevarieerd programma 9.Zang 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.20 BBC- Theater-orkest 11.Jack Harris en zijn Band II.50 Gramofoonmuziek 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 RL 12.30 Zang 1.25 Uit Londen: Concert van het Royal College of Music. 2.35 Zang 3.35 Gitaar- soli 3.50 Zang 4.40 Dito. 4.50 Vioolvoordracht 5.05 Zang 5.25 Ortambert-kwartet, en solisten 6.35 Yvonne Gouverne-koor (met toelichting) 7.20 Derveaux-orkest 8.35 Radiotooneel 11.2012.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 ML 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 en 8.50 Herm. Ha- gestedt's orkest. 12.20 Concert 2.303.20 Popu lair concert 4.20 Het Danziger Landesorkest en solisten. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.50 Leo Eysoldt's orkest. 9.50 Dansmuziek (gr.pl.) 10.55 Het Omroeporkest en solist. 11.2012.20 Het Leipziger Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Het Omroep orkest 1.50—2.20, 5.20, 6.05 en 7.20 Gramofoon muziek 8.20 Het Omroeporkest 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 RL 12.20, 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 6.05 Zang 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 „Les P'tites Michu", operette 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 RL 8.35 Het Berlijnsch Philharmonisch orkest (opn.) 9.20 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.40 Viool, altviool en cello 11.05 Berichten 11.20— 12.20 Het Omroepkleinorkest en soUste.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9