Voorstel-Prinsenberg inzake Schoonheidscommissie aangenomen. WAAG UW GEZONDHEID NIET VRIJDAG 16 JUNI 1939 HAARLEM'S DAGBEAD 9 Raad Bloemendaal. Gezocht zal worden naar werkobjecten voor de toekomst. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Aanwezig alle leden. Praeadvies. Besloten wordt dat B. en W. prae-advies zullen geven op een verzoek van de afd. Over- veen—Bloemendaal van „Bloembollencul tuur", om een subsidie van f 500 voor het hou den van een tentoonstelling en op een adres van S. Rinkema en H. F. Roosdorp, die ver zoeken om restitutie van f 22.943 plus rente van de ingevolge raadsbesluit van 16 Sept. 1937 gestorte som voor wegenaanleg. De Schoonheidscommissie. B. en W. stellen voor, de besluiten inzake de Schoonheidscommissie, genomen in de verga dering van 25 Mei j.l. in te trekken en op nieuw een besluit hieromtrent te nemen. De heer Posthumus Meyes (Lib.) acht het voorstel van B. en W. (3 architecten uit Bloemendaal en omgeving, te benoemen door B. en W.) juist en gezond. Hij heeft be zwaren tegen het voorstel van den heer Prin- senberg: een der ambtenaren zou voor het le ven zitting in de commissie hebben en de schoonheidscommissie zou een „ambtelijk ver lengstuk worden". Spr. hoopt dat Ged. Sta ten het voorstel van den wethouder strijdig zullen verklaren met het algemeen belang, indien de Raad het mocht aannemen. De Raad besluit het besluit van 25 Mei inzake het instellen van een Schoonheidscommissie in te trekken. Het voorstel van den heer Prinsenberg wordt aangenomen. (2 Bloemendaalsche architec ten en de Insp. van Bouw- en Woningtoezicht. Zoolang de wethouder architect is, heeft hij in de schoonheidscommissie zitting). Tweede hypotheek. B. en W. stellen voor een 2e hypotheek van f 9000 aan den Chr. Werkmansbond te verlee- nen op 18 woningen aan de Boschlaan. Baron V a n T i 1 (C.H.) wil de rente op 3 5 8 stellen. De Voorzitter deelt mede dat hij te gen het geven van een tweede hypotheek is. •pit. stijve en pijnlijke gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wel. doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt van de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedflltreerende organen. Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Gebruik tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het dluretlsch middel bij uitnemendheid. Zorg, dat uw bloed steeds zuiver, krachtig en leven gevend blijft. (Adv. lngez. Med.) Dit doet een hypotheekbank ook niet en een gemeente moet het ook niet doen. De heer Rohling (R. K.) ziet hier geen reden voor. Baron Van Til (C.H.) maakt van zijn denkbeeld een voorstel, dat wordt aangeno men. De werkloozenregeling. B. en W. stellen voor, de overgangsregeling met betrekking tot de uitvoering van de „Werkloozenregeling 1932" vastgesteld door den Raad in de vergadering van 19 Januari j.l. te bestendigen tot 30 September a.s. De heeren Rohling, Bolleman, Prinsenberg, Noorman, Schultz en Lanson, hebben voor gesteld de overgangsregeling door een defini tieve regeling te vervangen, welke tevens op rechtvaardiger wijze de loonen van de in de „Overgangsregeling" bedoelde categorie ar beiders bepaalt. Voorts zeggen de voorstellers: „Een onderscheiding dient bij de bepaling van het loon te worden gemaakt tusschen hen, wier arbeid noodzakelijk is voor de nor male functionneering van de gemeentelijke diensten (zorg voor de wegen, plantsoenen, gemeente-reiniging, enz.) en hen die bij de uitvoering van de z.g. „werken voor derden" werkzaam zijn. Wij zijn van oordeel" dat het redelijk is het loon voor de eerstgenoemde categorie te stel len op een bedrag van f 22,56 per week, voor de ongeschoolden en f 24 per week voor de geschoolden, in beide gevallen met een kin dertoeslag van 3 pet. beginnende bij het derde kind. Voor de tweede categorie dient het loon te worden bepaald volgens de loonregeling, neergelegd in de collectieve arbeidsovereen komst, geldende voor overeenkomstig per soneel in het particuliere bedrijf". Zij stellen u voor in de raadsvergadering van heden een dienovereenkomstig besluit te ne men. De heer Rohling (R.K.) meent dat nor male arbeid «voor zoover die verricht wordt door volwaardige krachten) met normaal loon moet worden betaald. Het betreft immers werk dat gedaan moet worden. De heer Enschedé (Lib.) vindt 't verkeerd dat het nieuwe voorstel ligt onder de nageko men stukken. In een paar minuten kan men de mérites van een gewichtig voorstel niet beoordeelen. Op zulk een wijze zullen ge wichtige besluiten op lichtvaardige wijze worden genomen. De heer Schulz (S.D.A.P.) zegt dat het voorstel al een week geitden aan B. en W. is gezonden. Verwacht werd bovendien dat B. en W in deze vergadering niet zouden komen met een definitief voorstel, wat ook het geval blijkt te zijn. De bedoeling is overigens ge weest: een definitieve regeling met 1 Juli. De Voorzitter betreurt ook de late in diening van dit voorstel. Wethouder Ouwehand (C.H.) is nog van meening dat de indertijd door den Raad aangenomen regeling een zegen is voor de gemeente. Maar de overgangsmaatregel heeft de werkloozen verstoken doen zijn van bo ter- en vetbonnen en van brandstoffenbon- nen voor de toekomst. Spr. juicht ten zeerste toe, dat de menschen den indruk hebben, dat zij in normaal werk zijn. Maar er zijn toch niet voldoende krach ten voor normaal werk. Spr. zou den menschen die werken voor der den, willen uitbetalen volgens coll. arbeids contract en dan de menschen halen uit de vrije markt. De heer Rohling (R.K.bedoelde de menschen die door de gemeente aan werk voor derden worden gezet. De voorzitter zegt dat het voorstel van B, enW. kan worden aangenomen met deze wijziging, dat wie voor werk voor derden wor den gebruikt, worden betaald volgens coll. arbeidscontract en dat die werken dan wor den aanbesteed. De heer Schulz (SJDJLP.i blijft plei ten voor een definitieve regeling. De werkob jecten kunnen dan nog later worden be paald. Het werk aan den Zeeweg duurt nog wel eenigen tijd. De heer Hondius (N.H.) wil dat conform het voorstel van B. en W. de overgangsrege ling wordt aangenomen met de toevoeging zooeven door den voorzitter aangegeven be treffende werk voor derden. De heer Noorman (S.D.A.P.), zegt dat voor 71 menschen aan Publ. Werken de re geling al loopt. Die menschen werken al op arbeidscontract. Verder zijn er nog 18 tewerk- gestelden. Waarom dan wachten? Spr. is er tegen de menschen uit de vrije markt te ne men; zij moeten uit de gemeente komen. De heer Bouvy (R.K.) ziet geen reden voor uitstel. De heer Prinsenberg (R.K. stelt nog eens duidelijk vast dat het voorstel van de 6 leden gaat over de menschen die in arbeids contract voor de gemeente werken. Werken de menschen in normaal werk voor nol-maal loon dan zullen zij niet om boter- en vetbonnen vragen. De gemeente heeft sedert lang op ruime wijze geprofiteerd van de werkloozen. Het vaste corps gemeentepersoneel is niet uitgebreid, opengevallen plaatsen zijn steeds door niet-vaste werkkrachten aangevuld. Dat er zooveel ..halve krachten" in de gemeente werken, moet bestreden worden. Hoe zouden anders zooveel belangrijke werken voor groote bedragen kunnen worden uitgevoerd? Het aanleggen van wegen, 'net leggen van kabels door de gemeente zou als de toe voeging op het voorstel van B. en W. werd aangenomen moeten worden aanbesteed. En dit is absoluut niet noodig. De heer Cassee (VD.) is het niet eens met wethouder Prinsenberg, dat de gemeente van de werkloozen geprofiteerd heeft. De ge meente heeft immers altijd die menschen laten werken, tegen goede loonen! Wethouder Ouwehand (CH.) zet nog eens uiteen, dat het in de bedoeling ligt, voor de toekomst werkobjecten te krijgen. Natuur lijk neemt die gemeente zooveel mogelijk Bloe mendalers (de aannemers doen dit trouwens van zelf wel). Bij hen die te werk gesteld zijn, zijn veel stakkerds, die geen normaal werk kunnen doen. Wethouder Prinsenberg houdt vol tegen den heer Cassée, dat de gemeente altijd de tewerkgestelden heeft laten werken aan normaal werk tegen loon dat lag beneden de loonen betaald in het particulier bedrijf. De voorzitter protesteert ook ten sterk ste tegen het woord profiteeren van wethou der Prinsenberg. De wethouder wil nog iets zeggen, maar de voorzitter wil hem het woord niet meer ver- leenen. De heer Prinsenberg blijft protestee- in. De Raad besluit dat de debatten gesloten zijn met 9 tegen 6 stemmen. Het voorstel van B. en W. met de genoemde toevoeging, wordt aangenomen met dezelfde stemmenverhouding. Een Kleuterschool aan de Acacialaan? Ingekomen is een verzoek van Volksonder wijs om medewerking voor den bouw van een kleuterschool aan de Acacialaan. B. en W. stellen voor afwijzend op het ver zoek te beschikken, aangezien de in erfpacht gevraagde grond noodig is voor eventueele uitbreiding van de Bornwaterschool. De heer Schulz (S.D.A.P.) wil, dat de gemeente medewerking verleent. De heer Rohling (S.D.A.P.) stelt voor dat de commissie van onderwijs de zaak nog eens zal bespreken. Aldus wordt besloten. Ontheffing Bebouwingsvoorschriften. Verzoeken om ontheffing bepalingen der bebouwingsvoorschriften zijn ingekomen van: a. Nationaal Grondbezit N.V. Den Haag voor den bouw van een garage bij perceel Vogelenzangscheweg 44: b. N.V. Prinsenerve Bloemendaal voor den bouw van twee aangebouwde en twee vrij staande garages bij tweemaal vier in aan bouw zijnde perceelen aan de Braziliëlaan. B. en W. stellen voor de gevraagde dispen satie te verleenen met dien verstande wat betreft punt a. dat de garage wordt opgericht in de lijn van de bestaande garage bij perceel Vogelenzangscheweg 42 als op het plan in roode kleur nader is aangegeven. Goedgekeurd. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden aan genomen de voorstellen van B. en W. inzake verlenging geldigheidsduur verordeningen op het beheer van gas- en waterbedrijf: verkoop voormalige politiepost aan de Busken Huet- laan 3; wijziging raadsbesluit aankoop der woningen op het z.g. Hofje van Stoel; grond aankoop hoek Mr. En schede wegBentvelds duinweg; vaststelling 7e suppl. begrooting dienstjaar 1938, af- en overschrijving zelfde dienstjaar en kohier Hondenbelasting; af schrijvingen schoolgeld en vaststelling ver goeding volgens art 100 wet L.O. 1920 aan diverse bijzondere schoolbesturen. Afscheid raadsleden. De heer Bouvy (R.K.) deelt mede, dat dit de laatste vergadering is, die hij bijwoont, daar hij de volgende vergadering niet aan wezig kan zijn. Spr. dankt B. en W. en den Raad voor de aangename stemming die steeds in den raad heerscht en voor de prettige sa menwerking. B. en W. zegt spr. bovendien dank voor hun economisch beleid en wijst er op dat het gemeentebelang steeds behoort te gaan boven het partijbelang en dat de rechtvaardigheid boven alles gaat. De voorzitter dankt den heer Bouvy voor zijn ernstige medewerking aan het ge meentebelang en voor de wijze waarop hij den raad soms heeft laten genieten van zijn dichterlijke gaven en altijd van zijn goed humeur. De heer Hondius (N.H.) die ook de vol gende vergadering niet kan bijwonen sluit zich gaarne bij de woorden van den heer Bouvy aan. De voorzitter dankt ook den heer Hon dius voor de wijze waarop hij steeds de be langen der gemeente heeft behartigd. De spoorovergang aan de Kleverlaan. De heer Cassée (VJD.) vraagt, of er niet spoed kan gezet worden achter de verbetering van den spoorwegovergang aan de Klever- laan. Wethouder Prinsenberg (R.K.) eegt dat het van de Ned. Spoorwegen afhangt, maar B. en W. zullen nog eens op spoed aan dringen. Hierna sluiting. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Nieuwpoort, Zomerzorgerlaan 38, een portemonnaie met in houd; Kweekduinweg 5, een potlood: Lage Duin en Daalscheweg 6, een nikkelen sigarenaanste ker; Bentveldsweg 106, een polshorloge met bandje; Kleverlaan 45, Bloemendaal, een her dershond; Lange Molenstraat 2, een bril met hoornen montuur; Rustenburgherweg 4a, een vulpenhouder en een koperen broche; Noordlaan 25, een vergrootglas; Bilderdijkstraat 29 rood, Haarlem, een vulpenhouder; Oranje Nassau- laan 140, een potlood; Zomerzorgerlaan 14 b, een A-broche; Prins Hendriklaan 88, een gouden schakelarmband; Zandvoorterweg 157, een kap van een rijwiellamp; Zijlweg 279 Haarlem, een gouden broche; Leidschevaart 120, Vogelen zang, een gummi regenjas; Oranje Nassaulaan 100, een verm. gouden ring; Rollandslaan 13, Haarlem, een slagersmes in étui; Rijperweg 8, een manchester jas. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): sleutels, hondenhalsband, kindertaschje, cein tuurs, verm. zilveren collier, cigaretten, honden ketting, leesboek, jongensbril. Post Aerdenhout: collier met im. paarlen. Post Strand: sportkous, muts, huissleutel, sportriem, doosje rijwielrepa ratie, sleutel. Willibrord-tentoonstelling te Utrecht. Op een uur. dat de Domklokken, machtig en indrukwekkend zongen boven Utrecht, op een uur dat de zon in de grootsche glazen van Ro land Holst in de Domkerk gloeiend van licht brandde, op dat tijdstip ruischten een vroom Magnificat en een gedragen St. Willibrord-anti- foon door de hooge gewelven der historische kerk van Utrecht. Op dat uur werd een tentoonstelling geopend, die haars gelijke in de wereldgeschie denis niet heeft. Tegen drie uur Donderdagmiddag stroomden de genoodigden de Domkerk binnen, ministers, de aartsbisschop van Utrecht, kerkelijke auto riteiten, professoren en hooge officieren, dich ters, denkers, kunstenaars en geleerden. En toen die zee van klanken uit het Domkerk orgel over hen verklonken was, weggedeind tot den top der gothische bogen, spraken de burgemeester van Utrecht, prof. dr. Willibrord Lampen O. F. M., en dr. W. C. Schuylenburg, die de kunsttentoonstelling organiseerde en ten slotte heeft de minister-president, dr. H. Colijn, met een enkel woord de tentoonstelling geopend. BEDRIJFSTOESTAND EN ARBEIDSMARKT. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bleef de bedrijvig heid in onze industrie in het eerste kwartaal een lichte verbetering vertoonen. Langzamer hand breidde deze zich tot meer bedrijfstakken uit, hoewel er nog verschillende branches waren, die er niet in deelden of waar nog achteruitgang viel te constateeren. De toeneming van werk betrof zoowel een aantal industrieën van verbruiksartikelen als van productiemiddelen. De laatste bleven veel al profijt trekken van de uitbreiding der de fensie-maatregelen en van de vermeerdering der openbare werken. Ook werd de vastere grondstoffenmarkt als gunstige factor ge noemd. Van de zware industrieën gaven alleen de constructiewerkplaatsen gedeeltelijk achter uitgang te zien. In den scheepsbouw werd vermindering van orders voor de handelsvloot grootendeels gecompenseerd door het toege nomen defensie-werk, zoodat de bedrijvigheid zich, over het geheel genomen, op het hooge peil handhaagde. Van de industrieën van verbruiksartikelen waren eveneens verschillende gebaat bij de uitbreiding der defensie-maatregelen; vooral was dit het geval met sommige branches der kleeding- en textielgroepen en enkele der voedingsmiddelen-industrieën. Voorts dreef het oorlogsgevaar tot voorraadvorming. In som mige gevallen speelden hierbij ook prijsstij ging van grondstoffen en verwachte prijsver- hooging der artikelen in verband met het nieuwe tarief van invoerrechten een rol. Dan nog verminderde voor enkele bedrijfstakken, deels in verband met de internationale poli tieke gebeurtenissen, de druk der buitenland sche concurrentie. Dit gold in sterke mate voor de confectie-industrie. die den Duitschen import zeer belangrijk zag dalen. Een rem voor verdere verbetering in vele industrieën van verbruiksartikelen bleef in- tusschen nog altijd de ten deele nog beperkte koopkracht, al kwam hierin o.a. door vermin dering der werkloosheid ook het laatste jaar weder verbetering. Verschillende industrieën van voeding- en genotmiddelen, o.a. de suiker verwerkende en de drankindustrie, bleven den druk voelen van de hooge accijnzen en de crisisheffingen ten bate van den landbouw. Een aantal industrieën, die min of meer luxe artikelen vervaardigden, ondervinden nadeel van de voorraadvorming in verband met het oorlogsgevaar, welke zich meer op artikelen van dagelijksch gebruik richt. Van onze exportbedrijven gaven vele tegen over het vorige jaar nog achteruitgang te zien. Toch was deze lang niet meer zoo algemeen als eenige kwartalen geleden Zoo steeg de uitvoer van boter, spijsolie, bacon, superfos faat, kunstzijden garens, leer, radio-artikelen geslepen diamant en niet te vergeten con fectie- en tricotgoederen, in welke branches men belangrijke afzetgebieden veroverde in verband met de internationale verschuivingen. Daarentegen liep de export o.a. terug van ge condenseerde melk en kaas, aardappelmeel rijst, lijnolie, zwavelzure ammoniak, katoenen manufacturen, vaartuigen, machines, e.d. en stroo-carton. In totaal genomen daalde de uitvoer van fabricaten en half-fabrikaten ver geleken met 1938 van 1 669 tot 1.628 millioen kg en van 181 tot 172 millioen gulden. Met de prijzen was het, dikwijls in weerwil DE TAAK DER ANTI-REVOLU TIONNAIREN IN DEN RAAD. Algemeen belang voor partij belang". DRIE A.-R. SPREKERS AAN BET WOORD. In het gebouw der Broedergemeente aan de Parklaan hield de Anti-Revolutionnaire Kies- vereeniglng „Nederland en Oranje", Donder dagavond een vergadering, die onder leiding stond van Mr A. Bruch. Sprekers waren de heer G. Wolzak Hzn. over „Onze taak in den Raad", G. Baas lid der Tweede Kamer en wet houder van Amsterdam, die sprak over .De be- teekenis der aanstaande verkiezingen en ds. C. Veenhof, die de „Christelijke" politiek be handelde. De organist A. F. de Braai en het Gerefor meerd Gemengd Koor „Door Zang Vriendschap" eveneens onder leiding van den heer de Braai verleenden hun medewerking. De vergadering werd geopend met het zin gen van eenige Psalmen waarna mr. Bruch een kort welkomstwoord sprak en daarbij wees op eenige onjuistheden in de verkiezings pamfletten van de S.D.AP. in het bijzonder betreffende het onderwijs. Hierna verkreeg de heer Wolzak het woord, die begon met er op te wijzen, dat de Anti- Revolutionnairen in den gemeenteraad aller eerst tot taak hebben het gemeentebelang te bevorderen en dus niet in de eerste plaats het partij-belang voorop dienen te stellen. Tot die taak behoort ook het eerbiedigen van de Zon dagsrust. Daarom heeft de AR. fractie in den Raad gestemd tegen het verleenen van sub sidie aan de Sportweek. Bij het onderwijs moet zoowel aan het open baar als aan het bijzonder onderwijs alle aan dacht worden besteed. Men moet dan echter ook het bijzonder bewaarschoolonderwijs op dezelfde wijze behandelen als het openbaar bewaarschoolonderwijs. Uitvoerig ging de heer Wolzak vervolgens in op een pamflet van de S.D.A.P. waarin ver schillende maatregelen op onderwijs gebied werden gecritiseerd. Al hetgeen voor de volks huisvesting is gedaan schrijft de S.D.A.P. op haar rekening. De regeering heeft echter de gemeenten, ook Haarlem, in staat gesteld deze nieuwe woningen te stichten. Dat is dezelfde regeering, die volgens dat pamflet, alleen maar aan afbraak doet. Alleen de samenwerking der partijen heeft tot de behaalde resultaten ge leid. Tegen het systeem van uitgifte van grond in erfpacht zullen- de A.R. vertegenwoordigers zich met kracht verzetten. Dank zij dit verzet is inderdaad ook een dergelijk voorstel in den Haar'.emschen Raad verworpen. De monopolistische positie van de gemeen ten in enkele bedrijven: gas. waterleiding, electriciteit en reiniging worden door het algemeen belang gerechtvaardigd. De ge meente moet echter niet alles aan zich willen trekken en het particulier initiatief dient zeker de vrije hand te worden gelaten. Met de belasting gelden moet zeer zuinig worden omgesprongen en er moet derhalve gestreefd worden naar vermindering van den belasting druk. Dit klemt des te meer daar de belas tingen in de omliggende gemeenten, Bloe mendaal en Heemstede, veel lager zijn. De financieele belangen van Rijk en Gemeente moeten als geheel worden gezien. Een zoo eco nomisch mogelijk financieel beheer is daarom noodzakelijk. Ook het bedrijfsleven in de ge- mente dient krachtig te worden bevorderd Boven alles moet het gezag echter gehand haafd worden. Thans is het college van B. en W. samenge steld uit een S.D.AR.-, een R.K.-, een V.D. en een C.H.-wethouder terwijl de burgemeester zooals bekend, tot de Liberale partij moet worden gerekend. De socialisten trachten nu door samenwerking met de R.K. Staatspartij nog een zetel te bemachtigen. Afgezien van de vraag of de Katholieken hierop in zullen gaan is het toch goed als de Anti^Revolution nairen versterkt in den Raad terug keeren om daardoor het Protestant-Christelijke ele ment te verstevigen. Het Tweede Kamerlid de heer Baas, die hierna sprak, wees er op dat men de gemeen teraad dikwijls als een soort plaatselijk par lement beschouwt. Dat is onjuist. Deze ziens wijze is gaan heerschen toen de S.D.A.P. haar intrede in de gemeenteraden deed. Deze partij en later ook andere partijen, wekten den in druk. dat zij in den Raad uitsluitend het be lang van een zeer bepaalde groep wenschte te behartigen Dat kan en mag echter nooit de taak van de Anti-Revolutionnairen in den Raad zijn. De Raad is de overheid en niet de burgemeester of het college van B. en W. alleen De raad moet regeeren. Dat vraagt dikwijls groote inspanning en zelfverlooche ning van de leden. De invloed op het stads bestuur van de Anti-Revolutionnairen zal on geveer gelijk zijn aan den invloed, die de A.R. in het stadsleven innemen. Daardoor kan die invloed in Haarlem niet zoo groot zijn als men dat misschien zou wenschen. De taak van de A.R-leden is te zoeken naar de welvaart, den waarachtigen bloei van Haarlem. De verkiezing van den gemeenteraad is daarom van zeer groote beteekenis. Natuur lijk zijn de A.R. vertegenwoordigers gebonden aan hun beginselen, die hun een eigen visie op verschillende vraagstukken zullen geven. Alleen in het houden van God's geboden is voor land en volk heil te verwachten, zoo besloot spreker. Ds. C. Veenhof. die als laatste spreker het woord voerde, wilde de politieke worsteling van dezen tijd bezien in het licht van den geestelijken strijd onzer dagen. Het gaat in dezen tijd tenslotte om de grondslagen van het menschenleven. Het is de valsche demo cratie. die uitsluitend den indiviueelen mensch ziet en waarin elk mensch een mensch- koninkje is. Daartegen over staat de levens beschouwing van die beweging, die in alles niets anders ziet dan het belang van den staat. Ook deze beweging zal echter te plet ter loopen op de religie van den levenden God. In het gehoorzamen aan dien God, ligt de taak van den A.R., die daardoor een Chris telijke politiek zal voeren. Mr. A. Bruch sprak tenslotte een kort slot woord. van toegenomen bedrijvigheid, in verscheidene bedrijfstakken nog weinig gunstig gesteld Vooral geldt dit voor verschillende industrieën van verbruiksartikelen, waar overcapaciteit en scherpe concurrentie gezonde bedrljfs toestanden nog vaak in den weg stonden. KRENTEBROOT) BAKKEN OP EEN OLIESTET. Onlancrs werd in deze rubriek medegedeeld, dat kr^ntehrnod en cake niet op een oliestel kunnen gebakken worden. Een lezeres schrijft ons nu dat dat wèl gaat. Zij doet het dikwijls en met groot succes. Koolzuurhoudende zoutwaterbaden zorgen voor een betere bloedcirculatie. De stoffen, die Uw voeten hinderen, worden afgevoerd. U zult geen last meer hebben van koude- of wintervoeten, van vermoeide of ge zwollen voeten. B A DZO-t ottbader, dotn nituut kracht in Uw w/«i itroomen. Koopt nog heden by Uu apotheker of erkende drogist een pak BADZO 1 Kg- 20 cent, tol- doende toor 3 a 4 voetbaden. (Voor kuipbaden: pakken tan 3 K.G. 45 et.) Gezonde voeten met N V. KON. NED ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO. (Adv. lngez. Med.) EXAMENS. Academische O-pleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over lupus vulgaris, voornamelijk in Noord- en Zuid-Holland", de heer J. J. Bloemen, geb. te Sneek. Geslaagd aan de Leidsche Universiteit voor het voorbereidend kerkelijk examen de heer L. I. Baas, Hillegom. Notarieel examen. Geslaagd voor deel 2; Th. Hoekstra te Haar lem. Stuurlieden. Geslaagd voor 2en stuurman groote handels vaart C. L. Fangman, voor 3en stuurman groote handelsvaart L. H. Brouwer, J. W. M. Zaal berg van Zeist, F. W. Th Jüch en W. A. Sijlaart en voor stuurman kleine handelsvaart J. de Schuur. Eindexamen Middelbare Handels avondschool met 5 j.c. Eerste af- deeling (Klasse I, II, III). Het diploma kon worden uitgereikt aan de leerlingen: G. Bakker, P. Bax, M. Cohen. C. v. de Lent. Adr v. Meel. G. Koch, W. Maas. J. Meeuwsen. J. Mein, W. Traksel. W. Bennik. A. Brouwer, W. Dijkstra, J. Grootenboer, N. Hey- blok, Gr. Pesman, P. Posthumus, A. Sleeman, C. Stadt, H. Steen, G. van Asselt, Jan Boon, W Bouterse, M. Busking. M. Bijnagte. J. Co- zijnsen, L. Fortgens. W. de Graaf, H. Heems kerk. A. Jansen. W. de Jong, M. Leendertse, J. Meerkerk. M. Nooy. W. Peelers. J. de Ridder, J. Rol. F. Roose, J. Slagter, J Vreeken, J. v. d. Water, M. M. E. Eekhout, N. Kool, C. Stuur- Conservatorium. Aan het Conservatorium te Amsterdam be haalden het einddiploma, voor viool: Jeanne IJland, voor violoncello Jetty Kruseman. Gem. examen voor akten van voor bereidend onderwijs kleuter- onderwijs). Geslaagd voor akte B.: Mej. G. C. van Riet Paap, te Haarlem. Luchtbescherming te Haarlem. Organisatie van de wijken 17, 18 en 19. De Afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming zal thans beginnen met de organisatie van de wijken 17. 18 en 19 van Haarlem-Noord, de laatste drie van de stad die nog op organisatie wach ten. Wijk 17 is begrensd door Zaanenlaan (Noord zijde). Zaanenstraat (Noordzijde), Spaarn- damscheweg. Jan Gijzenvaart en grens Haar lemBloemendaal. Wijk 18 ligt binnen de Jan Gijzenvaart, Bri- niostraat. Vondelweg en grens Haarlem Bloemendaal. Wijk 19 omvat Spaarndam (met Slapersdijk). Uitsluitend voor de bewoners van dit stads gedeelte zal de Afdeeling Haarlem van ge noemde Vereeniging een vergadering beleggen op Donderdag 22 Juni as. te 8.15 uur des avonds in het gebouw van den Protestanten bond in de Berkenstraat no 10. De heer E. H. Tenckinck, Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Haarlem, zal op deze vergadering spreken over de noodzake lijkheid en nuttigheid van de gezinsbescher ming bij de luchtbescherming en over de or ganisatie van de wijken 17, 18 en 19. Vervolgens ligt in het voornemen over te gaan tot samenstelling van een Comité uit de bewoners van dit stadsdeel. Dit Comité za'. de Afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming bij de organisatie van deze wijken behulpzaam moeten zijn. Deze organisatie betreft eener zij ds de opleiding van de bewoners in gezins bescherming en anderzijds de vorming van hulpgroepen, welke in tilden van nood de ver schillende Overheidsdiensten in de betreffen de wijken moeten aanvullen. Alle bewoners van de wijken 17, 18 en 19 van Haarlem-Noord worden dringend verzocht deze vergadering te bezoeken om een doel treffende organisatie in welbegrepen eigen belang tot stand te brengen; de toegang iat deze vergadering ls vrij.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 15