AGENDA. NOORDERBAD VRIJDAG 16 JUNI 1939 HAAREEM'S D AGBC'AD 2 Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Het programma voor het a.s. seizoen. De afd. Haarlem van de Maatschappij Bevordering der Toonkunst hield een leden vergadering en bestuursvergadering. De penningmeester gaf een financieel verslag over het afgeloopen boekjaar. Het was hem ver heugend mede te kunnen deelen, dat de losse kaartverkoop van dit jaar, mede door de groote belangstelling voor de concerten getoond, gunstig is geweest. De reclame die voor de concerten is gemaakt, alsmede de beschrijvingen van de ten gehoore gebrachte muziek hebben hier zeker toe bijgedragen. De voorzitter bracht vervolgens namens het bestuur een woord van dank aan den penning meester voor het door hem gevoerde beheer der financiën. De volgens rooster aftredende bestuursleden, de heeren L. J. van Rossem en W. Smidt Gelder, werden bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde van de aid. Haarlem zal de heer Mr. M. v. Toulon v. d. Koog de Alg. Verg. te Groningen op 1 Juli a.s. vertegenwoordigen. Het programma voor het a.s. seizoen is als volgt samengesteld: Lili Kraus (piano), Simon Goldberg (viool) Walter Gieseking (piano), Trio PasquierSto- tijn, Oda Slobodskaya (zang), Vitya Vronsky en Victor Babin (2 piano's). De data zullen spoedig nader worden bekend gemaakt. Ongeluk tijdens het voetballen. Op een voetbalterrein aan den Vergierdeweg is Donderdagavond een jeugdige voetballer van 10 jaar met zijn hoofd tegen een anderen speler gebotst. Hij kreeg een bloedneus, terwijl zijn neusbeen brak. Na door O. D. te zijn verbonden is hij per ziekenauto naar de Joannes de Deo overgebracht, waar hij ter observatie is opge nomen. Jeugdige fietser onder paard geraakt. Met gebroken been naar het ziekenhuis. Donderdagavond te kwart over vijf wilde een 13-jarige wielrijder, die op zijn fiets ook nog een mandje had zitten, uit de Wijde Steeg de Spaarnwouderstraat inrijden. Hij werd aange reden door een scharenslijper, die daar met een paard en wagen reed. De jongen kwam onder het paard terecht en brak zijn rechter onder been. Na door O. D. te zijn behandeld is hij per ziekenauto naar de Maria-Stichting gebracht. Tegen den scharenslijper zal proces-verbaal worden opgemaakt. SYNAGOGEDIENSTEN NEDERL. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10,27 uur. Werkdagen Ochtenddienst te 7 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen 's avonds te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De middag- en avonddienst op de werkdagen alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14. De overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge. Lange Begijnestraat 11. Het werk een gruwel Het leveu een last Die verlammende vermoeidheid, dat eiken dag wederkeerend gevoel dat ge Uw werk niet aan kunt, dat doffe gevoel in Uw hoofd, die prikkelbaarheid, dat alles zijn de typi sche verschijnselen van onzuiver bloed. Maak daar een einde aanTienduizenden man nen en vrouwen in Nederland voelden zich eens even slap en ellendig als U, tot zij Kru- schen Salts probeerden. Kruschen's „dagelijk- sche dosis" zuiverde hun bloed door krachtig aansporende werking op lever, nieren en in gewanden. Doe als zij: Neem Kruschen en zuiver bloed zal weer door Uw aderen stroomen. Uw oude energie zal terugkeeren en over enkele weken zult ge het oogenblik zegenen, waarop ge dat eerste schepje Kru schen in Uw ochtendthee hebt gedaan. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij al le apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: S. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (En geland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) and Irene 2.30, 7 en 2.30, VRIJDAG 16 JUNI Frans Hals Theater: „De zoon van Franken stein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Vernon Castle". Tooneel: The Kadex Four. 9.15 uur. Luxor Theater: „De gouden kooi 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Pacific liner en „Hotel Sacher". 2 en 8.15 uur. Moviac: „Drie blauwe jongens en een meisje" geprolongeerd. Frans Hals Museum: Eere-tcntoonstelhng van werken van wijlen H. A. van den Eynde 10—5 uur; Dinsdag en Vrijdag van 10—5 en 8—10 uur. Bioemendaal: Hotel Roozendaal: Verga dering C. II. Unie. 8 uur. Haarlemmermeer: Raadsvergadering. H i 11 e g o m: Raadsvergadering, 8 uur. ZATERDAG 17 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 10—5 uur: Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. S. ten Bokkel Huinink 70 jaar. Pionier van den specialen autoweg. De heer J. M. A. Kroes, te 's-Gravenhage, lid van het bestuur der Nederlandsche Vereeni- ging voor speciale autowegen, schrijft ons: Zondag 18 Juni wordt een uwer stadgenoo- ten, iemand wiens naam in binnen- en bui tenland vooral door zijn initiatief en volhar ding op het gebied van den specialen autoweg goede bekendheid heeft verkregen: de heer S. ten Bokkel Huinink, zeventig jaar. Do lumineuze gedachte, om voor het auto verkeer wegen te doen aanleggen, waarop niet slechts geen andere voertuigen zouden mogen worden toegelaten, doch tevens elke kruising a niveau, elke botsing met en elke verblinding door eenlgen tegenligger zou worden vermeden, heeft hij in de wereld het eerst tot uiting ge bracht, thans ongeveer twintig jaren geleden. In 1922 publiceerde hij een uitgewerkt ontwern met het doel concessie te verkrijgen voor den aanleg van een zoodanigen weg op hoogvia- duct van Amsterdam langs Leiden-Oost naar Rotterdam, met zijtak naar 's-Gravenhage eener- en naar Utrecht anderzijds. Volgens zijn berekening ware de exploitatie rendabel te maken door autobusdiensten op die trajecten. De concessie werd echter geweigerd voorna melijk omdat de spoorwegen vreesden, dat dan van hun treinverbindingen geen voldoende ge bruik meer zou worden gemaakt. Zoo moest het plan-Ten Bokkel Huinink in portefeuille blijven tot de inzichten bij de autoriteiten een wijziging zouden ondergaan. Dat heeft intusschen nog tal van jaren gevor derd. Inmiddels was in Italië Mussolini op de gedachte van onzen landgenoot ingegaan ii zooverre, dat wegen a niveau met viaduct kruisingen daar te lande werden aangelegd Eenige jaren later werd in Duifcschland de Hafabra opgericht, een maatschappij, die zich ten doel stelde een autoweg van de Hanze steden langs Frankfort naar Bazel aan te leg gen. Toen achtte de heer Ten Bokkel Huinink den tijd gekomen om zijn denkbeelden op nieuw in het openbaar te verdedigen. Dat was op 13 October 1927, in een vergadering in het Kon. Instituut van Ingenieurs te 's-Graven hage, welke bijeenkomst spontaan leidde tot de oprichting van onze vereeniging, die sinds dien, bezield door den heer Ten Bokkel Hui nink, onvermoeid voor den specialen autoweg heeft gestreden, totdat eindelijk in den zomer van 1933 de Regeering- haar koers ten gunste van den specialen autoweg wijzigde. Sindsdien heeft Nevas zich in hoofdzaak beperkt tot het aansporen van versnelling van het aanleg- tempo en tot het geven van aanwijzingen om fouten, die bij de constructie nog steeds wor den gemaakt, te zien verbeterd. Stellig heeft Nederland veel te danken aan het initiatief en de volhardende energie van den heer Ten Bokkel Huinink. Nog altijd is hij de ziel van Nevas en van het door hem opge richte Internationaal Comité voor den Bouw van Speciale Autowegen (Icobosa), waarin in vloedrijke personen in binnen- en buitenland zitting hebben en welks zetel te zijnen huize te Haarlem is gevestigd, omdat hij van beide organisaties het secretaris-penningmeester schap bekleedt. Ten Bokkel Huinink werd te Neede (Gelder land) geboren als zoon van een notaris. Reeds vroeg stierf zijn vader, doch diens broeder nam de opvoeding over en leidde den jongeman in technische richting op. Als dertigjarige onder nam de heer S. ten Bokkel Huinink reeds groo te dijk- en havenwerken. Zoo heeft hij in de periode tusschen 1898 en 1914 te Sjanghai, Pe tersburg en Semarang zeer belangrijke werken op waterbouwkundig gebied tot stand ge bracht, waarvan de bedragen in de miilioenen liepen. Hij was met den heer Korthals Altes mede-oprichter van de Ned. Maatschappij voor Havenwerken, die over de geheele wereld haar arbeidsveld uitstrekt. Door den wereldoorlog in 1914 werden helaas vele groote plannen op zijn gebied verijdeld. Intusschen had de Ne derlandsche regeering hem in 1913 afgevaar digd naar het internationale arbeidscongres te Washington, waar hij als voorzitter van de tropische commissie inzake beperking van den arbeidsduur tezamen met mgr. Nolens den grooten stoot wist te geven tot verkorting van de overmatig lange werktijden in het verre oosten. Later heeft de heer Ten Bokkel Huinink een belangrijk aandeel gehad in de werkzaam heden, welke voortvloeiden uit het Zuiderzee- droogleggingsplan, als medewerker en adviseur van wijlen dr. Lely en dr. Vissering, zoomede van dr. H. Colijn. Nog dagelijks is hij bezig met de voorberei ding en uitwerking van groote plannen op het gebied van wegenbouw en waterstaatkunde, steeds met nauwgezetheid elk detail verzor gend, doch nimmer zijn doel uit het oog ver- 'iezend om de gemeenschap op de beste wijze te dienen. Op zijn zeventigsten verjaardag zal hij zich door afwezigheid onttrekken aan huldebetoon, want dan zal hij ergens in Zeeland het week end doorbrengen. Schrijver dezes moet voor het oogenblik volstaan met de satisfactie, hem in de pers eenigen welverdienden lof toe te zwaaien. Een lange reeks van jaren zij onzen pionier van de speciale autowegen'in de beste gezond heid toegewenscht! rei. I676V CccX'iïstcowv zy tEVERT AL IE 2» FONDSEN (Adv. ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer in het Zuidwesten. Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden Stertocht voor wandelaars in de Sportweek. Naar wij vernemen is door de Commissie tot het organiseeren van een Sportweek te Haarlem, met vooraantsaande personen uit de Wandel wereld, een sub-commissie samengesteld. Deze sub-commissie, bestaat uit de heeren H. H. Winters. H. v. Nimwegen, H. F. Kooien en P. J. Janbroers, Dr. Schaepmanstraat 67, als secretaris, waaraan toegevoegd, door het Uit voerend Comité, de heer H. L. Warnier, als voorzitter. Er is op een kort geleden gehouden vergade ring besloten, dal op Zondag 9 Juli a.s. een Ster- tocht gehouden zal worden over een minimum- afstand van 20 K.M., toegankelijk voor verceni- gingen en individueele wandelaars boven 16 jaar terwijl het inschrijfgeld zeer laag 'zal zijn en een mooie herinnering beschikbaar zal worden gesteld. De bedoeling is, dat de Sportweek 1939 ook voor de Wandelsport voor 100 pet. zal slagen, wat alleen mogelijk is, indien zooveel moge lijk van deze, voor Haarlem unieke gelegenheid gebruik wordt gemaakt. Voor de deelnemers uit Haarlem, Heemstede. Overveen, Bioemendaal en Santpoort zal een parcours uitgezet worden. Zij starten tusschen 1010.30 uur. van „Dreefzieht". Deelnemers buiten Haarlem moeten hun par cours zoo nemen, dat zij in Haarlem aankomen de 20 K.M. hebben geloopen, onverschillig waar zij vandaan komen. Allen zorgen Zondagmiddag 9 Juli tusschen 22.30 uur de Groote Markt te passeeren, dit is de eenige voorwaarde waaraan men moet voldoen, wil men in het bezit komen van de herinnering. Inschrijvingen worden alleen aangenomen bij den secretaris, den heer P. J. Janbroers. Dr. Schaepmanstraat 67. tot Maandag 3 Juli (laat- 60 F. 58 F. 60 F. De gisteren genoemde storingsfronten op de Britsche eilanden drongen maar weinig verder door, en oefenen nog geen invloed uit op het weer in ons land. Wel veroorzaken zij in Engeland en Bretagne somber weer mei regen. In het afgeloopen etmaal vielen daar groote hoeveelheden. Te Brest viel 12 m.M., te Plymouth 21 m.M. De hoofddepressie ligt tusschen IJsland en Schotland, deze is wat minder diep geworden en veranderde weinig van plaats. In Frankrijk begon de luchtdruk gisteren regelmatig te dalen, deze daling is hedenmorgen echter tot staan gekomen. Over het Oostzeegebied is de hooge drukking in beteekenis toegenomen. Het weer is hier rustig met winden uit uiteenloopende richtin gen. In vrijwel geheel West-Europa is de tempe ratuur vergeleken bij gisterenmorgen aanzien lijk gestegen. In ons land is zij drie tot vier graden boven normaal. Alleen op IJsland en in Ierland werd het wat kouder. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 3.19 uur; n.m. 15.40 uur. Strand berijdbaar van 8.00—13.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. ZEE- EN ZONNEBADEN. Dagkaart i.d.w. 0.35 met vrij gebruik van zeewater, zwembassin. Verhuur van strand en ligstoelen, tenten. Groote speelplaats v. kinderen van gasten. DE ideale strandexploitatie. In dancing dagel. NOL BERCLOW. (Adv. Ingez. Med.) Ciano confereert met den nieuwen Duitschen gezant. Horthy's jongste rede had de aandacht. ROME, 15 Juni. Ciano en de Duitsche gezant Von Mackensen hebben vanmorgen een uitvoerige en langdurige bespreking had, waarin naar men in politieke kringen aanneemt de volgende punten besproken zijn: 1. De hernieuwde Poolsch-Duitsche span ning. 2. Een gezamenlijke Italiaansch-Duit- sche poging om Spanje over te halen een mi litair bondgenootschap aan te gaan. 3. De situatie in het Verre Oosten en de mogelijkheid van een uitbreiding van het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap tot Japan. Horthy's rede in het parlement, waarin hij een beroep doet op den Paus om zijn uit- noodiging tot een internationale conferentie tot regeling van de Europeesche problemen te herhalen. Geen enkel blad, zelfs niet de Osservatore Romano, rept met een woord over Hortthy's initiatief en men concludeert daaruit dat blijk baar Horthys beroep aan doovemans ooren gezeg is. Uit dit feit, zoowel als uit de mededeeling van officieele kringen, dat men van niets wist. leidt men af: Ten eerste, dat Italië óf de Fransch-Engelsche reactie wenscht af te wachten voor het tot steun van het voorstei van den bondgenoot overgaat, óf dat Horthy gesproken heeft zonder zijn as-genooten te raadplegen. Ten tweede, dat men het onwaarschijnlijk acht dat Horthy op eigen initiatief heeft ge sproken en dat men er tenslotte toch achter moet zoeken, dat de as-genooten, die tevoren verklaard hadden dat bij meenden dat er geen problemen waren, die een dergelijke confe rentie rechtvaardigden, hun standpunt gewij zigd hebben. (United Press). Poging tot lichting van Turksch- Egyptische vloot. Grieksche regeering onderhandelt met Fransche bergingsmaatschappij. Het Grieksche ministerie van finan ciën en een Fransche maatschappij onderhandelen over het lichten van de Turksch-Egyptische vloot, die in 1827 door de vereenigde vloten van Frank rijk. Engeland en Rusland bij Navarino in den grond geboord is. De opbrengst van de edele metalen en de krijgskas, die de vloot mede voer de, en van het zeer kostbare hout zou geleidelijk ver deeld worden tusschen den Griekschen staat en de Fransche maatschappij. De vloot bestond uit 89 schepen. NIEUWE PRESIDENT VAN DE BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEI. De raad van beheer van de Bank voor Inter nationale Betaling heeft tot president van de Bank benoemd Mc. Kittrick. als opvolger van dr. Beyen, die zich niet herkiesbaar heeft ge ste post). Inlichtingen worden ook verstrekt door de steld. De nieuwe president zal 1 Januari heeren H. H. Winters. Jan Haringstraat 101 en jyjn taak aanvaarden. H. F. Kooien, Eikenstraat 60. De Vermakelijkheidsbelasting te Haarlem. Een half jaar geleden kwamen er geruchten over een wijziging van de Vermakelijkheids belasting te Haarlem, die een belangrijke ver slechtering zou beteekenen voor vereenigingen. De juistheid van die geruchten werd toen ter bevoegder plaatse ontkend. Nu wordt evenwel in het orgaan van het mannenkoor „Die Spaernesangers" medegedeeld, dat bij het laatste concert door de gemeentelijke belas tingadministratie is verklaard, dat dit de laat ste maal was, dat op de tot nu toe gebruikelijke wijze de vermakelijkheidsbelasting berekend zou worden. Voortaan zou voor de toegangs kaarten voor donateurs en kunstlievende leden, de invité's van bestuur en directie, ja zelfs voor zangers en zangeressen die gedurende een belangrijk deei van het concert plaatsen in de zaal innemen, belasting worden geheven. Daar entegen zou dan de „oppervlaktebelasting" komen te vervallen. Op het bureau der Gemeentebelastingen deelde men ons mede. dat thans inderdaad door B. en W. is beslist, dat er verandering zal komen in de wijze waarop verschillende vereenigingen Vermakelijkheidsbelastingen zullen betalen. De2e wijziging zal ingaan met het komende winterseizoen. Maar het betreft hier toch geen nieuwe be paling. In den ouden tijd betaalden de veree nigingen „oppervlakte-belasting", terwijl daar tegenover stond, dan dan geen belasting be taald behoefde te worden voor donateurs, kunst lievende leden en invité's van bestuur en di rectie. In 1924 werd door den raad een veran dering in de verordening vastgesteld, waardoor in de toekomst de vereenigingen ook belasting zouden moeten betalen voor donateurs, kunst lievende leden en Invité's. De vereenigingen hebben indertijd daartegen bezwaar gemaakt, wat tengevolge had, dat B. en W. gebruik maakten van een bevoegdheid hun in de ver ordening gegeven om de vereenigingen die voor 1924 „oppervlaktebelasting" betaald hadden toe te staan daarmee ook voor de toekomst te volstaan. Het betalen van „oppervlaktebelas- ting" komt namelijk goedkooper uit. Het ge volg was. dat in den loop der jaren de Haar- lemsche vereenigingen naar twee maatstaven behandeld werden. Dat gaf meermalen aan leiding tot ongewenschte toestanden. Soms was één persoon lid van twee besturen van vereenigingen die door de Gemeente ongelijk behandeld werden. Dit heeft tengevolge gehad, dat nu door het college van B. en W. bepaald is, dat In het komende winterseizoen alle vereenigingen be handeld zullen worden volgens de bepalingen der verordening. Vereenigingen van vóór 1924 kunnen dus niet meer volstaan met het beta len van „oppervlakte-belasting". Als het pu bliek f 1 voor een kaart betaalt moet voor een donateur of kunstlievend lid in het vervolg f 0.20 belasting betaald worden. Vereenigingen kunnen dit belastingbedrag zoo laag mogelijk houden door de prijzen der plaatsen niet op te jagen. Er behoeft zoo werd ons verzekerd geen belasting betaald te worden voor zangers als die aan een concert medewerken, maar in den tijd dat zij niet op het podium staan in de zaal gaan zitten. Belasting betalen is alleen noodig als bijvoorbeeld na het concert een bal volgt waaraan de zangers deelnemen als de gewone betalende bezoekers. Het orgaan van de „Spaerne-sangers" wijst op het feit, dat tengevolge van de nieuwe be palingen verschillende vereenigingen moeilijk heden zullen ondervinden. De gedachte wordt teopperd, dat de vereenigingen zich gezamen lijk tot den gemeenteraad zullen wenden. Dit zou inderdaad mogelijk zijn, want de aad zou de verordening kunnen wijzigen met de bepaling, dat alle vereenigingen „opper vlakte-belasting" zullen betalen voor kunst- "ievende leden en donateurs. De school, die gemiddeld de beste prestaties levert, eindigt als nummer één. Uit Haarlem nemen deel: Chr. Lyceum, 2e Gem. H.B.S. B, U.L.O. lett B en U.L.O. lett C., terwijl verder de „provincie" goed vertegen woordigd is door R.H.B.S. Hoorn, R.H.B.S. Alk maar, Gem. Lyc. Zaandam cn U.L.O. Zandvoort. Sportdag Eerste II. B. S. B uitstekend geslaagd. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Op de wisselmarkt was hedenmorgen geen wijziging in de tendens gekomen. De buitenland- sehe deviezen waren vaster gedisponeerd en de dollar lag op den hoogsten prijs van de markt, t.w. 1.88 3/8, het peil derhalve, waarop het Ne derlandsche Egalisatiefonds dollars pleegt af te geven. Gistermiddag had het fonds daartoe reeds moeten overgaan, en ook heden was dit weer het geval, al besloegen de transacties van het fonds geen groote bedragen. Fluctuaties deden zich slechts in zeer beperkte mate voor. Het Ameri- kaansche devies week althans niet af van 3/8 en het pond sterling werd den geheelen morgen vernomen op 8.81 7/8. Nieuwe factoren welke de markt konden beïnvloeden waren niet aanwezig, zoodat het verloop een zeer rustig karakter had. De rijksmark werd vernomen op "5.5575.60. de Fransche franc gold 4.99 1/4, de Belga 32.0232.04 en de Zwitsersche franc42.4442.46. Op de termijnmarkt bleven de.disagio's onge wijzigd met voor Parijs 1/4 en 1 cent en voor Brussel 7 en 27 cent resp. voor de 1 en 3 maan den noteering. De registermarken waren oj 26 5/8 iets lager genoteerd. Het voorbeurs-effectenverkeer was onder in vloed van de flauwe houding in Wallstreet sterk gedrukt, en de leidende fondsen moesten mee- rendeels eenige punten prijsgeven, in het ver dere verloop viel eerder een dalende richting te bespeuren. Er ging iets meer om dan gewoon lijk, voornamelijk in Koninklijke Olie, Anaconda en Steel. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,82 1/8. Berlijn 75.57'/-. Parijs 4.99 1/8. Brussel 32.03. Zwitserland 42.45. New-York 1.88 3/8. 12.uur. Londen 8.81 7 8. Berlijn 75.57'/-. Parijs 4.99 1/8. Brussel 32.03. Zwitserland 42.45. Kopenhagen 39.37 y2. Stockholm 45,42'/*. Oslo 44.30. New-York 1.88 3/8. Italië: Vrije lire 9.95. Reislire 9.00. Bankpapier 6.40. ATHLETIEK. SCHOOL ATHLETIEKWEDSTRI.IDEN. Zaterdagmiddag, te drie uur, vinden op het Gem. Sportterein aan de Kleverlaan sehool- alhletiekwedstrijden plaats. Deze wedstrijden zijn bedoeld als voorwedstrijden van het District Noord-Holland (uitgezonderd Amsterdam) voor den Moormanprijs. Onder leiding van den heer Lindenborn zullen door de jongens de volgende nummers verwerkt worden 100 M„ kogelstooten, vèrspringen en 4 maal 100 M. estafette en door de meisjes 80 M., èrspringen, kastiebal-vèrwerpen, 5 maal 80 M. estafette. De ploegen bestaan respectievelijk uit vier en verplicht Wedstrijden en demonstraties hadden vlot verloop. De sportdag van de eerste H.B.S. B onder leiding van den heer Houtkooper en mej. D. Roos, had ook in de middaguren een bijzonder vlot verloop. Nadat te 2 uur de estafettes wa ren geloopen, en de HollandIndië wedstrijd over 4 X 80 meter door Indië was gewonnen, kwam eerst de heer Houtkooper met een demonstratie loop- en startoefening, waarna mej. Roos volgde met een zestal meisjes, die d? verschillende manieren van slingerbalwer- pen demonstreerden. Een bijzonder goeden indruk maakte het nummer speerwerpen waaraan een zeer groot aantal jongens deel nam. Luid gejuich ging er van de tribune op, als er één een heel verre worp deed. Bijzondere aandacht werd er ook door het talrijke publiek geschonken aan het polsstok hoogspringen. Vooral, toen het touw boven op de palen lag werd er met groote spanning toegekeken. Nauwelijks was het springmate- rlaal opgeruimd, of een groep meisjes betrad het veld voor de uitvoering van een rhythmi- sche baloefening onder leiding van mej. Roos. De fleurig in het licht-blauw gestoken meisjes werden met een hartelijk applaus begroet. Zij stelden zich voor de hoofdtribune op en gaven op de muziek van de schoolband een nummer ten beste, dat ons getroffen heeft door een voud en gratie. Haar succes werd echter zoo mogelijk nog overtroffen door de massale vrije oefening die op het groote veld werd uitgevoerd. Na een zeer geslaagden opmarsch stelden de jongens en meisjes zich op en vormden in hun witte pakjes op het groene grastapijt van de cijfers zeven en vijf het school jubileumsgetal 75. Een spontaan ap plaus steeg op, toen dit cijfer zichtbaar werd. Tot slot werden de aanwezigen nog vergast op een interessanten klasslkalen hindernisloop, waarbij vooral de schutting nog voor vrij velen moeilijkheden opleverden. De leerlin gen en leeraren verzamelden zich daarna om den microfoon voor de hoofdtribune, waar de directeur van de eerste H.B.S. B„ dr. W. van der Berg. na een woord van dank aan „De Bildt", de technische leiding van den sport dag. bestaande uit de reeds genoemde hoofd leiders en de assistenten: mej. Berendes en de heeren Bigot en Rol, aan de schoolband, de ijverige telcommissie en aan de leerlingen zelf, de prijzen uitreikte. De behaalde resultaten zijn: Driekamp meisjes: Eerste klasse: 1. R. Ro- drigues Pereira met 7 verliespunten; 2. D. Joustra met 9 verliespunten; 3. T. van der Wal met 10 verl. pnt. Tweede kl.1. E. Kmyt met 3 verliespunten; 2. H. Hofstede Koopmans met 11 verl. pnt.; 3. C. Trupp met 13 verl. pnt. Derde kl.: 1. Cl. Colthof f met 5 verl. pnt.; 2. A. Zuithoff met 8 verl. pnt. Vierde en vijfde kl.: 1. D. Koppert met 4 verl. pnt. Driekamp jongens: Eerste kl.: IA: 1. Dick Smit met 4 v.p.; 2. Hans Zuithoff met 5 v.p.; 3. Han Bos met 11 v.p. IB: 1. Willy van der Graaf met 6 v.p.: 2. Ph. van Ommeren met 14 v.p.; 3. Arthur Noorderhoven met 16 v.p. IC: 1. Wopke van der Veen met 8 v.p.; 2. Rob Brand met 8 v.p.; 3. Johan Wijkhuizen met 10 v.p. Tweede kl.: 2A: 1. C. van Gelderen met 3 v.p.; 2. H. Hiemstra met 8 v.p. 2B: 1. Kees de Groot met 5 v.p.; 2. Frans van den Vijver met 8 v.p.; 3. Bert Metz met 12 v.p. 2C: 1. Joost van Baaien; 2. Antoon Wijers met 8 v.p.; 3. Wim Werlich met 10 v.p. Derde kl.: 3 A: 1. Hans Feirabend met 3 v.p.; 2. Kees van der Zouwe met 5 verl. p.; 3. Geert Pregl met 11 v.p. 3B: 1. Frits van Amerongen met 7 v.p.; 2. Rob Everard met 10 v.p.; 3. Henk de Langen met 12 v.p. 3C: 1. Piet Takken met 7 v.p.; 2. Allerd Friedhoff met 7 v.p.; 3. Bob Calish met 13 v.p. Vierde kl.: 4A: 1. Hans Dopheide met 5 v.p.: 2. Karei Kohier met 7 v.p. 4B: 1. Ate Vunderink met 3 v.p.; 2. Kees Koning met 12 v.p.; 3. Ernst Otter met 15 v.p. 4C: 1. Arnold van der Wal met 6 v.p.; 2. Jo Graven met 7 v.p. Estafettes: meisjes: klasse la: tijd 50 sec.; kl. 2a: tijd 50.3 sec.; kl. 3 en 4: tijd 46.5 sec. Jongens: klasse 1 c: tijd 4<3 sec.; kl. 2a: tijd 41.4 sec.; ki. 3b: tijd 39.8 sec.; kl. 4c: tijd 39.6 sec.; kl. 5a en b: tijd 38.7 sec. Indlë-ploeg (Adri Pijl, Rob Vunderink, Van Alles en Ate Vunderink) klopt Holland in 38.2 sec. 1940 I vijf leerlingen, terwijl iedere leerling is aan elk onderdeel deel te nemen. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o,a. de volgende wedstrijden: ZATERDAG: le klasse: Ajax 1—V.V.G.A. 1 Seagulls—A.F.C. 1 2e klasse: Blauw Wit 2E.D.O. 2 Catchers 1—R.C.H. 2 KinheimSchoten 1 D.W.S. 1—H.H.C. 2 3e klasse: Schoten 2—E.H.S. 1 E.D.O. 3Haarlem 3 ZONDAG: le klasse: H.H.C. 1Blauw Wit 1 2e klasse: R.C.H. 1Haarlem 2 3e klasse: E.D.O. 3Hercules Spaarnevogels 1R.C.H. 3 Spaarnevogels 2R.C.H. 4 Schoten 3E.D.O. 5 T.H.Bi 2—E.H.S. 2 Zondagmiddag krijgt H.H.C. dus in het Noor der Sportpark de kampioenen van verleden jaar op bezoek. Hoewel de Zebra's alleen nog maar van de Seagulls verloren hebben, lijken zij ons toch niet onoverwinnelijk, en als H.H.C. er in slaagt even goed te spelen als tegen de Seagulls, kon dit wel eens de eerste nederlaag voor Blauw Wit worden. De wedstrijd begint om kwart over twee. Zaterdagmiddag wordt in het N. Sportpark gespeeld: Kinheim—Schoten 1. Aanvang 3 uur en Zondagmorgen om 10 uur in het Heem» steedsche Sportpark R.C.H. 1—Haarlem 2,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2