PMMoc AAMBEIEN Rubriek voor Vragen ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING H.D.-V ertellini M' WOENSDAG 28 JUNI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD '4 Stadsreiniging voorheen en thans. Dc heer A. van Driel over onze Stadsreiniging. In het Technisch Maandblad voor gemeente reiniging, vervoerwezen en ontsmetting, heeft de heer A. van Driel, directeur der Haarlem- sche Gemeentereiniging eenige artikelen ge schreven over „Haarlem en haar „Vuylnisse" oftewel: de Stadsreiniging voorheen en thans". De schrijver begint met een kort historisch overzicht van de geschiedenis der reiniging te Haarlem. De oudste keur der „vuylnisse" te Haarlem dateert van 8 April 1390 en van 1492 af bestaan verboden om „beesten en krengen in de stedevesten en alle wateren der stad te gooien, noch eenig afval". Reeds in oude tijden werd de uiterste zorg besteed vooral aan het reinigen der straten en grachten te Haarlem. De inwoners moesten zelf zorgen voor het schoonhouden der straten voor hun perceelen. In 1877 nam de gemeente de reiniging in eigen beheer, op het voorbeeld van Rotter dam en Amsterdam. Het beheer werd opge dragen aan een Hoofdopzichter, een Opzich ter, 2 meesterknechts en een boekhouder. In 1897 trad een belangrijke wijziging in door aanschaffing van machines: 1 stoommachine voor pneumatische putlediging, 3 sproeiwa gens. i veegmachine, 1 sneeuwploeg en 1 zand- stroolmachine, alles ingericht voor paarden- tractie. Onder leiding van den heer J. P. Boerkoel, den eersten leider die den titel van directeur ontving, kwam een betere inrichting voor terrein en gebouwen tot stand en werd in 1908 besloten tot oprichting van een gemeen telijken ontsmettingsdienst. Ook het mate riaal werd belangrijk verbeterd. De mobilisatie jaren hadden wegens totaal gebrek aan kunstmeststoffen en de stijgende prijzen voor papier, lompen e.d. een buiten gewoon gunstigen invloed op de ontvangsten. Na den oorlog valt een gezonde ontwikke ling van het bedrijf te constateeren. In 1920 deden de eerste drie 5-tons benzine-automo bielen (omgebouwde vrachtwagens van het oorlogsterrein) één voor het sproeien en twee voor vuilnisophalen hun intrede. De stad werd in secties verdeeld en een bedrijfsboekhouding met kapitaaldienst ingevoerd. Het marktwezen werd onder beheer gesteld van de ambtenaren van den Reinigingsdienst en het Centraal Vervoer uitgebreid tot personenvervoer, het keuren van autobussen enz. Het terrein werd in 1931 verplaatst naar het vuilrak, hetgeen zeer veel voordeelen gaf. Haarlem beschikt nu, behalve over een goed terrein, over een goed ingericht kantoorge bouw, magazijn, ruime garages, practisch in gerichte werkplaatsen, doelmatige silo's voor zand en zout en verbrandingsoven voor grof vuil, goede bergplaatsen voor klein materiaal en frissche wasch- en schaftlokalen voor de arbeiders. De gebouwen zijn centraal ver warmd. De aankoop der gronden, terreinophooging. aanleg, bestrating, bouw en inrichting van het geheele complex hebben (onder aftrek van de bijdrage van het Rijk van f 16886 Voor den ontsmettingsdienst) een bedrag gevorderd van de gemeente groot f 396.986. Thans zijn ipl.m. 28000 uniforme vuilnis emmers uitgezet, terwijl de lediging plaats heeft door 8 roltrommelvuilnisautomobielen. In den loop van dit jaar zullen pl.m. 35000 .emmers voor huisvuil zijn uitgezet. In 1926 werd overgegaan tot een sterke con centratie van de gemeentelijke vervoermid delen, waaraan vele voordeelen verbonden waren en zijn. Onder het beheer en onder houd van Centraal Vervoer vallen nu ook de motorponten en de inspectieboot van den havendienst, DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad, met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbrekenworden tersijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie- geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijnworden tevens in ons blad ge plaatst. RECHTSZAKEN VRAAG: Iemand die ergens als huisgenoot is, is ziek geworden en in de veronderstelling spoedig weer beter te worden naar zijn eigen huis ge gaan. Hij bleef echter lang ziek en werd werk loos. Moet hij nu do kamerhuur betalen? ANTWOORD: Ja, tenzij is opgezegd. DIVERSEN. VRAAG: 1. Mag een man die in gemeenschap van goederen getrouwd is geld (i. c. f 2000) schenken aan derden? 2. Met welk geld kan men in Luxemburg terecht? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Met Belgisch en met Luxemburgsch geld. VRAAG: Moet men een bew. v. Ned.sch. hebben voor een lcampeertocht naar België of is er nog een andere mogelijkheid? 2. Waar kan ik een kampeerkaart bekomen? (Kosten van 1. en 2.?). 3. Moeten er invoerrechten worden betaald voor kampeerbenoodigdheden? ANTWOORD: 1. Bewijs van Nederlanderschap is noodig. U kunt ook trachten een touristenkuart te krijgen bij het Belgisch consulaat te Amster dam (Vondelstraat S7) of IJmuiden (Kanaal straat), maar wij meenen te weten dat die niet meer zoo gemakkelijk te krijgen zijn. 2. Neder- landsche kampeerkaartencentrale, Leidsche- gracht 44. Amsterdam. Kosten: Bew. v. Nederl. sell, f 2.50. touristenkaart 30 a 35 ct.kampeer- kaarten: persoonskaarten C 0.50, gezinskaarten f O.fiO. Aanvraagformulieren te krijgen bij het Verlc eershuis. Stationsplein. 3. Neen. VRAAG: Is een dienstbode (voor dag en nacht en meerderjarig) verplicht de achterstallige be lasting van haar vader elko week met een zeker bedrag aan to zuiveren? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Hoe maak ik banketbakkersroom? ANTWOORD: 1 ltr. melk, 6 eiordooders, 1 stokje vanille, 100 gr. bloem, 100 gr. suiker. Laat ge durende langen tijd de vanille in de melk trek ken. Roer do oierdooders met de suiker en de bloem tot een gladde pap, direct zooveel melk toevoegende als noodig is om de massa dik vloei baar te maken. Voeg. 2oodra de melk kookt, de oierdooders enz. bij de melk en laat de vla even doorkoken. Verwijder vanillestokje. Giet de %*la in een platte schaal, roer even door en bestrijk den bovenkant met een stukje boter om vlies- yorming te voorkomen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 27 Juni 1939. Mevr. A. Hammink Veltman, wed. van H. Kolk, wonende te Zandvoort, van Speykstraat 3, curator Mr. F. van der Groot te Haarlem; Rech- ter-commissaris Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: W. Plessius, veehouder, wonende te Haarlem mermeer, Badhoevedorp, Aleer dijk 281, curator Mr. H. J. Pot alhier. De Weduwe J. AdrichemMuller, zonder be roep, wonende te Beverwijk, Noorderwijkweg 113, curator Mr. W. N. Felhoen Kraal te Wor- merveer. J. J. Adrichem, bloemistknecht, wonende te Beverwijk, Gladiolenlaan 69, curator Mr. W. N. Felhoen Kraal te Wormerveer. J. van Egmond, winkelier, wonende te Haar lem, Vergierdeweg 255, curator Mr. F. van Bier- kom te Haarlem. D. van Wijngaarden, winkelier, destijds wo nende te Haarlem, Stuyvesantstraat 85 zwart, thans te Amsterdam, Scheldestraat 86 III, cura tor Mr. W. Veniet te Haarlem. J. H. L. P. Bossaard huisvr. D. van Wijngaar den, destijds winkelierster, wonende te Haar lem, Stuyvesantstraat 85 zw., thans wonende te Amsterdam, Scheldestraat 86 III, curator Mr. W. Veniet te Haarlem. J. C. J. van Baren, bloemkweeker, destijds wonende te Haarlem, Leidschevaart 248, thans Pijlslaan 51, curator Mr. K. van Giffen te Haarlem; G. de Vries, timmerman, wonende te Haar lem, Rijksstraatweg 96, curator Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: W. O. E. Donath, postzegelhandelaar, destijds wonende te Zandvoort, Verlengde Haltestraat 73, curator Mr. G. Seret te Amsterdam. J. F. van Nieuwburg, kruidenier, wonende te Haarlemmermeer, Zwanenburg, curator Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem: H. Oostewaal, muziekuitgever -handel „Neer- landia", wonende te Beverwijk, Noordwijk- weg 18, curator Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. Th. Pasveer, winkelier, wonende te Zandvoort, Haltestraat 29, curatriee mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen—Dols te Haarlem. L. Rings, aannemer, voorheen wonende te Santpoort, thans te Bloemendaal, Schaepman- laan 15, curator Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. J. Ph. van 't Hoff, slager, wonende te Haar lem, curator Mr. M. de Rijke te Haarlem. VLAAMSCHE AVOND. Op herhaald verzoek heeft de heer Corneel Schneider, de bekende Vlaamsche causeur Maandagavond in besloten kring een voor dracht gegeven over de Vlaamsche littera tuur en de bekendheid van sommige Vlaam sche schrijvers. De heer Bogaerts leidde den heer Schneider in, met te zeggen, dat men zeer belangstellend (;eert hoogeveen Alléén Mr. CORNEUSSTRAAT 54 - TELEF. 16270 (Adv. lngez. Med.) Nog enkele dagen DE LAAGSTE prijzen. 2.— afm. 22/35 o.a. a 1.80 afm. 15/22 1.50 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. lngez. Med.) was, nog iets van de Pallieter-revue te verne men en er was ook door enkele dames en hee- ren gevraagd, iets te vertellen over het jong ste werk van Felix Timmermans. „Een groot genoegen is het voor mij", zoo begon de heer Schneider u nog iets meer te vertellen van de Pallieter-revue. Het is een waar succes geworden. Niet enkel voor de Lie renaars zelve, maar ook voor gansch Vlaan deren en heel veel buitenlanders. Het geheel getuigt van een zeer fijnen kunstzin, van een boogen artistieken en cultureelen smaakFelix Timmermans heeft zijn eigen Vlaamsche volk veel te verwijten. Wat zijn die verwijten zoo- al? Ach! men weet niet meer te Pallieteren! Men is de kluts kwijtOfde menschen zijn zoo pervers geworden door het vele bezoek aan kino en danszaal, dat zij tenslotte alle naiveteit zijn kwijtgeraakt en niet meer weten te leven, als Pallieter., Het Pallieterleven is niet te beleven in den absoluten zin. Maar de Vlaamsche meiskes en de jongelingen zijn dien geest kwijtgeraakt, den geest van Pallie ter. Want Pallieter ging heele tochten maken door het veld, simpel genietend van wat de schoone aarde hem te bieden had. Kunnen wij nog wandelen, wandelen uit roeping? Neen, de ware geest is er uit. De jongens hangen zeer verveeld tegen den muur, de meiskes zoeken het in de danszalen. En op die manier gaat alle naïveteit verloren! De heer Schneider illustreerde een en an der met eenige voorbeelden uit het boek „Pal lieter". Vervolgens werd door den heer Schneider meer uitvoerig Timmermans' laatste boekje behandeld, dat is getiteld: „Ik zag Cecilia ko men". De critiek is hier zeer over te spreken geweest en met. name Dr. Anton van Duin kerken heeft er zich bij zonder gunstig over uitgelaten. Na de pauze heeft de heer Schneider achter eenvolgens leven en werken besproken van Dr. Ernest Claes, Ernest van der Hallen en Frans Verschoren. Een groot succes had de heer Schneider met de schets „Onzen Smid" van Ernest Claes voor te dragen, daar is wat ge lachen om het leutige Vlaamsch van den heer Schneider De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn. DE POSTBESTELLING OP 29 JUNI. In verband met de viering van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal de postbestel ling op Donderdag 29 Juni beperkt worden. Dit brengt o.a. mede dat de postabonnés van ons blad hun exemplaar van het nummer van Don derdag niet meer op denzelfden dag, zooals ge bruikelijk, zullen kunnen 'ontvangen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 29 JUNI. Progr. l:' Jaarsveld en Hilversum I. Progr. 2: Hilversum 2. Progr. 3: 8.00 Keulen. 1J.20 Radio PTT Nord, 11.20 Diversen of gram. muz. 11.50 Radio PTT Nord. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Keulen, 3.20 Diversen, 4.20 Keulen, 5.20 Ned. Brussel, 6.05 Radio PTT Nord. 6.50 Fr. Brussel, 7.20 Parijs Radio, 8.20 Keulen, 9.20 Ned. Brussel. 10.10 Keulen, 10.20 Ned. Brussel, 11.20 Parijs Radio, 11.35 Keulen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Parijs Ra dio. 9.30 Radio PTT Nord. 10.05 Diversen. 12.35 London Regional. 12.05 Droitwich, 12.35 London Regional 3.35 Droitwich. 5.05 London Regional. 5.20 Droitwich. 6.40 Deutschland- sender of diversen. 7.00 Droitwich. 8.00 Lon don Regional. 8.20 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Orkestenparade. 1. Invincible, Grand Massed Brass Band. 2. Polospiele, Dajos Bela. 3. Uber Land und Meer, Wiener Bohème Orkest. 4. Um das blaue Band, Paul Godwin. 5. Eine lustige Schlager fahrt, Oskar Joost, 6. Rhapsody in blue, Ambrose. 7. Ich will mich nicht verlieben, Erhard Bauschke. 8. Budapest bei Nacht, Georg Boulanger. 9. Victoria Regia, B. von Géczy. 10. Snow White and the seven dwarfs, Orch. of Merry Men. 11. Old rustic Bridge, Zonophone Salon ork. 12. Standchen um Mittern acht, Joe Bund. 1.3 Die Sonnenuhr, Adalbert Lutter. 14. A wedding in Dingle Dell, Cont. Novelty Orchestra. 15. Bagatelle Ouverture, Ilja Livschakoff. 8.0012.00 Diversen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: v. Straten, 2e Vooruit gangstraat 9, autoped; Mentjoks, Zomervaart 12 B, autoped; Stam, Lijsterstraat 10, bril; Sprik, Santpoorterplein 22, bankbiljet; Plattel, Scho- terweg 51, dop van tank; Koning, Pieter Kies- straat 49 rd„ duif; Hooy, Spaarnelaan 23, arm bandhorloge; SmitsHonkoff, Leidschevaart 532, halsketting; v. d. Geest, Kleine Houtstraat 107, ketting met slotje; Donselaar, Spijkermanslaan 2 A, ketting; Sutorius, Zeeweg 356, Driehuizen (Velsen), lampekap; De Jong, Verspronckweg "36, mat; Huizing, KL Heiligland 38, kinderpor- temonnaie; Pater, Cremerplein 19, pullover; Leuveman, Ten Ka testraat 1, pakje inh. bre telles; Hoekstra, Lange Margarethastraat 18, rijwielbelastingplaatje; Tonnissen, Ted. v. Berk houtstraat 53, jongensrijwiel; v. d. PolKok, Korte Dijk 13, baal stroo; Handgraaf, Papaver straat 1, gymnastiekschoen; Bureau van Politie, Smedestraat, taschje met inhoud en zadeltasch- je; Hoffies, Meeuwenstraat 58, actentasch met inhoud. 6lJ verwaarloozing van aambeien bestaal gevaar, da', eon operatie noodzakelijk wordt. Laat het zooverniet komen, doch behandel de aambeien met Foster's Zalf. Zoowel bij Inwendige al« bij uitwendige aambeien verlicht deze za'f de Jeuk en pijn. Ouizenden menschen danken hun verlichting aan Foster's Zalf. Foster's^Zalt. alom verkrljgb. a f 1.26 p. (Adv. lngez Med.) Copyright P. In het hutje woonde een oud vrouwtje, met een kater en een hen. En zij bemerkten direct, dat het eendje er was. Het vrouwtje, dat nogal bijziende was, dacht dat het eendje flink vet was en dat zij, als zrj het hield, eiken dag eieren zou krijgen. Daarom mocht het eendje drie weken op proef blijven. Maar de kat en de hen bleven de baas spelen. „Kun je eieren leggen vroeg de hen. „Neen". „Dan moet je je mond houden!" En de kat zei: „Kun je net als ik spinnen, een hoogen rug opzetten of vonken geven?" „Neen", moest het eendje hierop antwoorden. „Dan moet je ook je mond houden, als wij aan 't woord zyn", zei de kat. In een bitter slecht humeur zat het eendje in een hoek. Niemand was er, die het begreep „Ik ga de wijde wereld maar weer in", zei het eendje tenslotte. „Ja, doe dat maar gerust", zei de hen. En 't eendje ging, dook het water in, ging heelemaal onder. Maar niemand lette op het eendje. Iedereen vond het veel te leeljjk om naar te kijken. (Wordjt vervolgd). T rein-T ragedie door BEP CHOUFFOUR. ET horten en stooten en hevig ge puf van het kleine locomotiefje sukkelde het locaaltreintje door het met sneeuw bedekte landschap, waarvan wij volop zouden hebben kunnen ge nieten, zoo de ramen niet door een dikke ijs laag bedekt waren. Zoodat wij ons daarbin nen, in het half duister, maar moesten ver maken, vervelen of ergeren. Het was zeer dui delijk merkbaar, dat de kleine jongen, die met zijn moeder een dagje naar een tante in Pot- tersdijk ging en voor die gelegenheid in een keurig nieuw pakje gestoken en extra schoon gewasschen was, zich kostelijk amuseerde met den inhoud van zijn moeder's tasch, die hoofd zakelijk uit potjes zelfgemaakte jam bleek te bestaan. En terwijl hij op de meest mogelijke en onmogelijke manieren deze lekkernij naar zijn mond wist te brengen en al zijn kleeding- stukken als zak- en handdoek gebruikte, wierp hij tevreden blikken naar zijn inge slapen en niets-vermoedende moeder Vervelen deed zich zeer zeker het jong- mensch met de opzichtige roode das, die reeds een kwartier achter zijn krant verscholen zat en den rook van slechte cigaretten erboven uitblies. De overige reizigers kregen volop gelegen heid zich te ergeren aan de opzichtige om vangrijke dame, die met haar zangerige stem uiting gaf aan haar minachting over de traag heid van treinen in het algemeen en ons treintje in het bijzonder en dermate van haar ontevredenheid blijk gaf, dat de spoor beambte, die onze kaartjes kwam knippen, zich met het geval ging bemoeien en met kracht de maatschappij, die hij reeds dertig jaar trouw diende, tegen de valsche be schuldigingen verdedigde en met nadruk ver kondigde dat de traagheid slechts door de sneeuw veroorzaakt werd. Juist op dit moment merkten wij, dat ons vervoermiddel vaart minderde, dat de loco motief heviger pufte en nieste en eindelijk met een laatsten smartelijken snik stilhield. Met opeen geklemde lippen stond de ontevredene op en keek den thans hulpeloozen conducteur die onwillekeurig een paar passen achteruit week, uitdagend aan. Tot dat hij zich. na een hevigen woordenvloed van de dame, waar hij nu niets meer tegen in te brengen had en de evenmin lieflijke bestraffing van de ontwaak te moeder met als gevolg daarvan een schreeu werige huilbui van haar zoon, buiten onze coupé in veiligheid bracht, ons achterlatend, thans tegen wil en dank luisterend naar den triomf van de zangerige dame, die op zoo'n onverklaarbare wijze gesteund werd. Nadat zij ons allen voldoende overtuigd had van de onbetrouwbaarheid van treinen en daar m dienst zijnd personeel, stond zij wederom op en trachtte door middel van een zakdoek en krachtig ademen op het raam een plekje ijsvrij te maken. Geheel in dit lastige werkje verdiept kwam de trein plotseling- met een schok weer in beweging, waardoor zij haar evenwicht verloor en met haar volle gedicht op den tegenover haar zittenden heer terecht kwam. 't Was on begrijpelijk dat niemand toeschoot om dien armen mijnheer van zoo'n last te bevrijden. Allen bleven met vertrokken gezichten zitten en schudden lichtelijk heen en weer. Toen de in nood verkeerende mijnheer tenslotte be merkte, dat de dame uit eigen beweging niet overeind kwam, trachtte hij haar zelf op te beuren en zijn handen zochten tevergeefs een plekte waardoor hij zich van dezen zwa- ren last zou kunnen bevrijden. Eindelijk stond de roodgedaste jongeling op, zijn wangen kleurden gelijk het opvallende kleedingstuk. Met zijn krachtige armen tilde hij de gevallene omhoog, maar een kreet van pijn deed hem zijn vracht verschrikt weer loslaten, 't Bleek dat een der voeten van de dame onder de tegenovergestelde bank ge schoven was en het slachtoffer gaf met ver ontwaardiging te kennen, dat zij zelf wel op gestaan was, wanneer haar voet niet bekneld gezeten had. Nog heviger blozend knielde het jong- mensch nu neer, voorzichtig de scherpe vouw van zijn pantalon omhoog trekkend terwijl hij vergeefs trachtte met zijn arm om de dame heen, haar voet te bemachtigen. 't Werd een ingewikkelde positie, die de hulp van alle reizigers opeischte en eindelijk door den jongsten reiziger tot oplossing' werd ge bracht. 't Kereltje dat nu toch niet schoon meer was, kroop op handen en voeten onder de bank en rukte, bijbestaan door den haak eener paxapluie, die dorr een oudachtig heer tje gehanteerd werd aan het beknelde lichaamsdeel. ,,'t Gaat niet!" constateerde hij na enkele inspannende pogingen. „Maak dan die schoen maar los!" ontdekte de moeder ineens. „Nee, niet doen!! 't Gaat al!" kreet het slachtoffer. „Nou, waar blijft-ie-dan?" waagde het heer tje met de parapluï. ,,'k Zie er nog niets van!" zei de rood-ge- daste. De gemartelde, kreunend en draaiend, haar moderne puntige hoed scheef gezakt op 't geblonde haar, stak onhandig een vinger in mijnheer's oog en wrong en nikte uit alle macht, om daarna uitgeput weer neer te val len. „Is-ie er al?" vroeg ze toen met een heel on schuldig' gezicht, dat tot met haar derde on derkin roodpaars zag. „Voeltu dat dan niet?" hijgde de beknelde mijnheer, zonder medelijden. De dame zweeg berustend. „Dan moet die schoen uit!" besliste de moe der ten tweede male. „Kareltje, maak die schoen maar los!" Een zacht gekreun scheen nog een protest in te houden, doch Kareltje had reeds een bevel tot ontschoening gekregen en prutste ijverig aan het knoopje dat het riempje strak gespan nen hield over de nu opgezwollen voet. „Hij is los en de voet is er uit!" klonk het eindelijk triomfantelijk van onder de bank. Hulpvaardige handen trokken nu gezamenlijk het vrachtje overeind, de mijnheer heradem de. En Kareltje peuterde nog wat aan de be knelde schoen, tot hij eensklaps zijn hoofd boven de bank uitstak en z'n moeder toe riep: „Kijk 's moeder, die mevrouw heeft wipteenen". Aller oogen blikten naar omlaag en ont waarden vol afgrijzen drie teenen die vrij postig door een gat in het ragfijne kousje de wereld inkeken examens Academische opleiding-. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het doet. ex. geneeskunde mej. E. J. C. M. van Niekerk en de heeren J. Wijnmalen, J. M, Reeder en J. A. Dallmeyer.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6