Terroristische daden in Londen fruutfniik is waakzaam, constateert Deskundigen vergisten zich in den werkingsduur van mosterdgas. Wat drijft deze IRA-mannen? RADIO. WOENSDAG 28 JUNI 1939 HASREEM'S D'AGBEAD 5 Fransche minister-president P\ rs I /-I j f laat zich weinig optimistisch over den toestand uit. JCameczitting gesloten. Dinsdagmiddag heeft de Fransche Kamer het ontwerp tot hervorming van de kieswet aangenomen met 339 stemmen tegen 234. Zooals men weet is dit ontwerp» dat de invoering van een evenredige vertegenwoordiging be oogt, verscheidene weken bespro ken. De Kamer heeft een groot aantal wijzigingen aangebracht. Daladier. Na de stemming deelde de voorzitter mede, idat oud-minister Frossard verzocht had een interpellatie te mogen indienen over de po litiek van de regeering. Uit naam van de re geering verzocht minister-president Daladier deze interpellatie uit te stellen, doch Frossard stond er op in het kort uiteen te zetten, waar om hij het noodig oordeelde de regeering vra gen te stellen over haar bedoelingen inzake de hervormingen, welke gebrek aan tijd niet behandeld konden worden, nl. het pen sioen voor oude arbeiders en de amnestie en hij vroeg de regeering, of zij deze kwesties bij decreet wilde regelen. Hij voegde hieraan landsche politiek aangezien deze zijn volle toe, dat hij niets zou vragen over de buiten- dige instemming heeft. Vervolgens besteeg de minister-president het Spreekgestoelte. Hij zeide o.a.: Uit de verklaring van Frossard is gebleken, dat in het begin van dezen zomer één feit al het andere over- heerscht: sedert twintig jaar is de toestand niet zoo ernstig geweest. Aan de Fransche grenzen staan drie millioen man onder de wape nen, zonder te rekenen de para-mili taire organisaties en in het binnen land in de fabrieken werkt men met koortsachtige haast en men ont vangt berichten over groote troepen concentraties. Daladier zeide verder dat aan de grenzen van Frankrijk een propa ganda wordt gevoerd, welke nu eens spreekt over rassenoorlog en gods dienstoorlog, dan weer met oude ver wijten de Fransch-Britsche solidari teit, zonder welke geen vrede verze kerd is, tracht te breken. De regeering moet eerst de landsverdediging ver sterken. Hiervoor zijn milliarden en milliarden noodig. Hoe zwaar deze last ook is, het land wil deze liever dragen, dan buigen voor de bedreiging van geweld. Daladier herinnerde vervolgens eraan, dat hij niet heeft gemobiliseerd, doch iter beschikking heeft geroepen. Dank zij de Fransche grenswacht is de vrede bewaard. Het is noodzakelijk dat twee geoefende lich tingen onder de wapenen zijn, geen enkele andere regeering, welke zich bewust is van haar verantwoordelijkheid, zou een andere taal kunnen spreken. Verder zou het onzinnig en zelfs misdadig zijn geweest de intrige, waarover de minis terpresident heeft gesproken te laten voorwoe keren. Frankrijk is een edelmoedig land, doch uit naam van de individueele vrijheid mag de regeering niet ontwapend worden. Twee decreten hebben paal en perk ge steld aan de genoemde intrige. Bij huiszoe kingen werden de draden hiervan gevonden. Men poogde Frankrijk te vangen in een net van listen en spionnage, de regeering zal voorkomen dat de eenheid van het land Wordt gebroken. Frankrijk is bereid tot eerlijke sa menwerking met alle volken, indien dezen ook willen werken in een we reld van vrede en niet willen vernie len. Frankrijk is ook vastbesloten zich met alle kracht te verzetten tegen iedere poging tot overheersching (luid applaus). Frankrijk zal waken en de voor naamste zorg van de regeering is de versterking van de landsverdediging. De gebeurtenissen in de buitenland- sche politiek, zoo ging de minister president verder, dicteeren het antwoord op de vragen van Frossard. Ten aanzien van de wijziging van de kieswet zal de normale procedure gevolgd worden, De amnestie zal bij decreet worden geregeld omdat dit vraagstuk verbonden is aan de landsverde diging, aangezien het een bijdrage is tot de eenheid van Frankrijk. Wat betreft de pen sioenen voor oude arbeiders, dit houdt de re geering nog bezig. Vervolgens zeide de minister-president dat indien 'n verkiezingscampagne gevaarlijk zou lijken in verband met de gebeurtenissen in het buitenland dan zal de regeering het ini tiatief nemen om deze uit te stellen. Voor het oogenblik moeten de Franschen slechts den ken aan de verdediging van den vrede in vrijheid. Dit wil niet zeggen, dat de regeering den steun van het parlement miskent. Spre ker kan niet zeggen of het recès van het par lement lang of kort zal duren. De regeering zal evenwel het gewone contact met de commis sies van Kamer en Senaat handhaven en het initiatief zou kunnen nemen tot het bijeen roepen van het parlement. De ministerpresident zeide tenslotte, dat het noodzakelijk is dat op het oogenblik de volledige energie van het land, de Fransche di plomatie steunt opdat zij met succes haar actie tot het vereenigen van de volken, die met Frankrijk willen samenwerken tot het welzijn van 't vaderland en de menschheid kan voortzetten. Vérvolgens las de minister-president het decreet tot sluiting van de zitting voor. De socialisten en communisten ver zetten zich tegen deze procedure. Het proces-verbaal van de zitting werd vervolgens met 350 tegen 231 stem men aangenomen. Ook in den Senaat is het decreet tot sluiting van de zitting voorgelezen, hiermede is de gewone zitting van het parlement gesloten. Pogingen tot lichting van de „Thetis" worden voortgezet. Vandaag zal het 3300 ton metende schip „Zelo" uit Birkenhead vertrekken naar de plaats waar de „Thetis" is gezonken en indien het weer goed is, zal een begin worden ge maakt met het lichten van het gezonken vaartuig. Nieuwe instructies naar Moskou. Nieuwe bespreking deze week verwacht. De diplomatieke medewerker van Reuter te Londen verneemt dat de nieuwe instructies voor Seeds en Strang ten aanzien van de Brit- sche voorstellen betreffende een anti-agres siepact gisteravond naar Moskou werden ver zonden. Verwacht wordt dat zij een bespreking met den Russischen volkscommissaris van buitenlandsche zaken spoedig, zeker deze week, mogelijk zullen maken „Veldslag" in Londen's East End. Vrouwen versus politie. Dinsdag hebben eenige honderden huurders van arbeidershuizen in East End te Londen, voornamelijk vrouwen, een waren veldslag ge leverd met een aantal politiemannen. Sedert een twintigtal weken waren de bewoners in „huurstaking" gegaan om te protesteeren te gen de huren, welke volgens hen te hoog wa ren. Toen Dinsdagmorgen de deurwaarders kwamen om hen uit de huizen te zetten von den dezen de deuren gesloten en gebarrica deerd. De deurwaarders riepen de politie te hulp en een vijftigtal agenten kwam in auto's. Zij moesten de huizen als het ware belegeren en slag leveren tegen de bewoners, waarbij vooral de vrouwen zich verweerden en een regen van projectielen op de politie deden neerkomen. Een politieman moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Hij werd gewond door een groot blok beton, dat hem tegen de zijde was gegooid. De gewijzigde Amerikaansche neutraliteitswet. Aan het Huis van Afgevaardigden voorgelegd. De Amerikaansche regeering heeft thans het wetsontwerp tot wijziging van de be staande neutraliteitswetgeving aan het Huis van Afgevaardigden voorgelegd. Bij de behandeling verklaarde Hamilton Fish, dat het ontwerp een maatregel is dien men in oorlogstijd neemt, en het gevolg ervan is, dat de Vereeniade Staten in een kritieke periode met Engeland worden verbonden. Men kan, zeide hij, niet wapens en munitie aan landen verkoopen, zonder tenslotte zelf in oorlog te geraken. Hierop antwoordde Bloom, die het wetsont werp had ingediend met het voorlezen van Washington's neutraliteitsverklaring van 1793, waaraan hij toevoegde, dat het thans inge diende wetsontwerp gebaseerd was op Washington's principe en dat de regeering even bezorgd was als Washington om het land buiten een oorlog te houden. Vorming van een Duitscli vrijcorps in Dantzig? Oefening floor militaire instructeurs. Volgens berichten uit Poolsche bron, welke over het algemeen goed is ingelicht, zouden Dinsdag ruim duizend jongelieden op Dantzïgsch gebied uit Oost Pruisen zijn, aangekoippn. Zij zouden zijn ondergebracht in speciaal gebouwde barakken, waar zij geoefend zouden worden door militaire instructeurs die uit Duitschland zijn gekomen. Vervolgens zouden zij ingedeeld worden bij een vrijwilligerscorps. Volgens een verklaring uit Berlijn, zou van hen gebruik worden gemaakt tot versterking van de plaatselijke politie. Het gerucht doet de ronde, dat de kleermakers in Dantzig massa bestellingen uitvoeren voor uniformen, die voor het vrijwilligerskorps bestemd zouden zijn. Te Warschau doet het gerucht de ronde, dat de gulden, die sinds vier jaar gehandhaafd werd op pariteit met de zloty, gedevalueerd zou wor den. Door deze maatregel zouden de commer- cieele betrekkingen tusschen Dantzig'en Polen worden beperkt, terwijl tevens voor de Rijks bank een eventueele terugkeer van den gulden van de emissiebank in Dantzig vergemakkelijkt zou worden. I I l-v CEBUTO-DAGTRIPS Antwerpen m. Sportcentr.-Deurne 3.50 Bredasche bosschen m. voll. pens. 5.— Twente Holl. Zwarte Woud 3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwe 3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen „3.— Winterswijk, Geld. Achterhoek „3.50 Naar den Afsluitdijk Wieringerm. „2.75 Bad-Boekelo (Zee op de heide) „3.50 Montferland 3.25 Ouwehand's Dierenpark „3.50 Naar Vorden en omgeving ,3.25 Ommen en omgeving,3.25 Oost-Voorne en omgeving.2.50 Nijmegen, Berg en Dal „3.— Arnhem en Velper bosschen „2.75 Rond het IJselmeer 3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bij JAC. HEEMSKERK'S CEBUTO-REISBURE AU HOUTPLEIN 34 TELEF. 16448 Agenten Sig.mag. SPAAS, Rijksstraat weg 21, Telef. 16531; Bruynzeel's Mode magazijn, Velsen-Pont, Telef. 3064. (Adv. ingez. Med.) Goering overlegt met generaal Valle. Onderhoud op Karinhall. Goering heeft Dinsdag op Karinhall den Italiaanschen staatscecretaris voor de lucht vaart, generaal Valle, ontvangen, met wien hij zich langdurig onderhield. Vervolgens was Valle Goering's gast aan een déjeuner, waar de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, generaal Milch, de staatssecretaris in het Duitsche mini sterie voor luchtvaart en verscheidene officieren en generaals der Duitsche luchtmacht aanzaten. Hertog en hertogin van Windsor in October naar Engeland? De „Evening Standard" bericht op de eerste pagina, dat de hertog en de hertogin van Windsor besloten hebben naar Engeland terug te keeren. Zij zullen in October aankomen. Aangezien zij Britsche onderdanen zijn kun nen zij komen en gaan zooais zij wenschen. Het blad voegt hieraan toe, dat de hertog besloten heeft niet aan te dringen op den titel van Koninklijke Hoogheid voor de her togin. Zij dachten, dat het na enkele maanden geneutraliseerd zou zijn. Vragen over het ongeluk bij de Hembrug beantwoord. Op vragen van het Tweede-Kamerlid Van Sleen betreffende' de besmetting met gifgas van arbeiders bij het verrichten van werkzaamhe den op de terreinen van de artillrie-inrich'üngen aan de Hembrug heeft de minister van Defensie het volgende geantwoord: Bij het verrichten van graafwerk in Mei 1.1. op een gedeelte van het terrein der artillerie-in richtingen aan de Hembrug zijn negen werk lieden en hun baas, die in dienst van een aan nemersfirma waren, in aanraking gekomen met resten van chemicaliën. Deze chemicaliën be vatten mosterdgas, welke stof tot de „gifgassen" moet worden gerekend. Zes werklieden hebben hun werkzaamheden moeten staken, van wie vijf thuis onder dokters, behandeling kwamen, terwijl voor den zesde verpleging in het ziekenhuis gewenscht werd geacht. Het bekomen letsel van laatstbedoelde bestaat uit een aantal blaren op verschillende deelen van het lichaam en moet als ernstig wor den beschouwd. Zijn huidige toestand is intus- schen gunstig te noemen. In hoeverre de aan doening tot stoornis van blijvenden aard zal lei den, is thans nog niet te zeggen. De overige drie werklieden en de werkbaas werden in loopende behandeling genomen bij den geneeskundigen dienst van de fabriek. Behalve de in het zieken huis opgenomen arbeider zijn thans nog 2 ar beiders onder geneeskundige behandeling: de overige getroffen zijn allen herstel'd en hebben het werk hervat. De hiervoren bedoelde chemicaliën waren een vijftal maanden geleden op deskundige wijze, volgens de hiervoor gebruikelijke methode, na voorlichting en onder toezicht van chemici op een daartoe uitgekozen plaats, welke zoowel van het eigenlijke fabrieksterrein als van de verdere omgeving door een hek was afgesloten, ter neu traliseering begraven, in de vaste overtuiging der deskundigen, dat ze aldus in korten tijd hun activiteit zouden verliezen. De gesteldheid dezer chemicaliën maakte het practisch onmogelijk de activiteit vooraf te neu traliseeren. Het ongeval moet worden toegeschreven aan een samenloop van omstandigheden, waarvoor geen personen kunnen worden aansprakelijk ge steld. Van verzuim kan hier niet gesproken worden. De deskundigen staan voor een nieuw feit, nl. dat de activiteit dezer in den grond begraven chemicaliën na ruim vijf maanden nog niet ge heel verdwenen was. Een rapport over het bedrijfsongeval wordt ter griffie gedeponeerd. Toen gebleken was, dat zich hier een voor deskundigen onverwacht feit voordeed, zijn aan stonds de noodige maatregelen getroffen, ten einde door aanwijzing van speciale stortplaat sen en het geven van voorschriften, welke de behandeling en neutraliseering van schadelijke stoffen regelen, te trachten dergelijke ongeval len in de toekomst zooveel mogelijk te voorko men. Onze Londensche correspondent schrijft: Blijkbaar zijn de Iersche extremisten, die voor langen tijd opgesloten zitten in Engel- sche gevangenissen omdat zij zich hadden schuldig gemaakt aan bomaanslagen op eigendommen, vervangen dor strijdgenooten (zij noemen zich allen soldaten van het Ier sche Republikeinsche leger) die zich alsnog vrij kunnen bewegen. Piccadilly en The Strand, twee show-straten van het Londensch West End, getuigen er van op ontstellende wijze. Waarom gebruiken deze mannen hun vrijheid en hun vrijen tijd op zulk een on vergeeflijke manier? Het antwoord moet men zoeken in een nationalisme, dat in zijn mateloosheid en ongebreideldheid als gevoel en drijfveer misdadig is geworden. Het kan geen twijfel lijden dat deze viriele vorm van nationalisme slechts leeft in een handjevol Ieren. De Valera zelf, die de meest algemeene vecht met de macht die Eire als staat kan beminde Ier is van zijn land en van zijn tijd. ontwikkelen tegen deze extremisten. Zij doen het dus uit patriotisme; dat is het woord dat hun leider in de Vereenigde Staten onlangs heeft gebruikt, of liever mis bruikt. Hun patriotisme kan niet verdragen (men hoort zeggen dat er meer achter zit dan ontaard Ie-rsch patriotisme, maar dat blijve hier buiten beschouwing) dat er Britsche troepen in Ierland zijn. Welnu, Engeland heeft Eire niet onedelmoedig behandeld. Recht is recht. Bij het verdrag van 1921, dat o.a. zekere rechten vaststelde, had Engeland kort geleden nog aanspraken op den Ierschen Vrijstaat, die in kapitaalwaarde zoowat 100.000.090 vertegenwoordigden. De jongste overeenkomst tusschen Engeland en Eire stelde de Valera in staat deze aanspraken uit te wisschen met een rcaid bedrag van 10.000.000. Dat is maar een kwestie van geld, die misschien voor Iersche patriotten niet belangrijk is. Maar de overeenkomst bevre digde ook het Iersch patriotisme in zijn diep ste gevoelens, want zij gaf Eire de verantwoor delijkheid en het recht de havens van Queens town, Berehaven en Lough Swilly te bezetten en te beschermen. Het zijn havens aan de kust van Eire. Ze zijn eeuwen lang bezet geweest door Britsche troepen, die zorgden voor haar onderhoud en haar ver dediging omdat ze betrokken waren in het strategisch plan voor de bescherming van de Britsche eilanden. Engeland redeneerde in den loop der besprekingen die een jaar geleden tot het nieuwe Engelsch-Iersehe ver gelijk leidden dat de grief die de Ieren hadden tegen deze Engelsche bezettingen in hun land en dat hun gevoelen, dat hierin een beleediging lag van het Iersche zelfrespect, gegrond waren en dat de vriendschap tusschen Engeland en Ierland zeer gediend zou zijn met opheffing van die grief. Daarom zijn er nu geen Britsche troepen meer in dit gebied. Maar er zijn nog wel zulke troepen in Noord-Ierland, dat is: Ulster. De Valera zou het prettiger vinden indien die troepen ook daar niet waren. Het is bekend dat Eire voor hem heel Ierland is en dat de partitie, ge symboliseerd door een van de gekste grenzen van de wereld, niet mag blijven bestaan. Maar om vredeswil heeft hij deze kwestie voorloopig op haar beloop gelaten, heeft hij in onder handeling wat prijsgegeven om wat te ont vangen. Engeland kan trouwens weinig aan die partitie-kwestie doen. Het stelt zich op het standpunt dat het de Noord-Ieren niet kan dwingen zich broederlijk met de Zuid-Ieren te vereenigen in een enkelen homogenen eiland-staat. Er is niet genoeg broederlijk heid tusschen Noord en Zuid in Erin om dit binnen afzienbaren tijd mogelijk te maken. En de homogeniteit zou alleen geografisch en niet ethnologisch bestaan. Het laatste schijnt Vuurzee in Londen. Honderd brandspuiten in actie* Al het beschikbare brandweerma teriaal van de Londensche County Coun cil is gisteravond uitgerukt tot bestrijding van een geweldigen brand, die in het hart van de City was uitgebraken in een uit vijf verdiepingen bestaand pakhuis op den hoek van de Barbican en de New Zealand Avenue, vlakbij het Metrostation van Aldersgate. Geweldige watermassa's werden in het vuur geslingerd, dat reeds spoedig acht groote waren huizen had aangetast, waarvan er vier al spoe dig uitgebrand waren. In korten tijd stond het water een voet hoog in de Aldersgatestreet. Groote vlammen sloegen van gebouw naar ge bouw over, terwijl een zware rookrriassa tot hoog boven de City opsteeg. Het postkantoor Barbican zelfs werd bedreigd door het voort- vretende vuur. Toen het vuur uitbrak bevonden zich ongeveer 100 mannen en vrouwen in de verschillende gebouwen. Velen slaagden er in over de daken te vluchten. Men vreest dat de brand èen schade zal aanrichten, die tot een millioen pond sterling zal stijgen. Een honderdtal brandspuiten van allerlei soort met in het geheel 400 brandweerlieden waren ter bestrijding van de vuurzee naar de brandende gebouwen gedirigeerd, het grootste aantal, dalt ooit in Londen voor de bestrijding van een brand ge bruikt is. Voorts waren brandweren buiten de County Council gewaarschuwd zich gereed te houden, wanneer het noodig mocht zijn elders in het district een brand te blusschen, aangezien de brandweer van de County Council alle materiaal in dienst gesteld had van den strijd tegen dezen brand. Amerika verlaagt den aankoop prijs van buitenlandsch zilver. Het Amerikaansche ministerie van financiën heeft den aankoopprijs van buitenlandsch zilver- verlaagd van 43 tot 40 dollarcent. belangrijker. De Noord-Ieren zijn de ver- knochtste aanhangers van de Kroon. Zij zijn misschien het meest Britsch van alle Britten; en dat kan van de andere Ieren niet worden gezegd, die Ier zijn voordat zij Brit zijn en vaak niet eens Brit willen wezen. Toch heb ben zij alle voorrechten die een Brit geniet zoover de schepter van den goeden Koning George reikt. Er zijn- duizenden en nog eens duizenden Ieren in Engeland die zelfs den nieuwen na- tionalen dienstplicht kunnen ontgaan, als zij de moeite nemen naar Ierland over te steken. Maar zij doen het niet, geven zich op voor de soldatentaak overeenkomstig de Engelsche wet en verafschuwen even hevig als alle Engelschen de geweldplegingen van enkele dwalende ras- en landgenooten. De extremisten trachten met hun bommen een einde te maken aan de partitie, Ulster te betrekken in Eire (waartoe het bij de Eir- sche grondwet al behoort In theorie) en dan te bewerken dat de Britsche militairen uit de zes graafschappen trekken, zooals zij uit de genoemde havens getrokken zijn. Maar ge heel afgescheiden van de verkeerde manier (om het zacht te zeggen) zijn zij aan het ver keerde kantoor. Zij moeten Ulster overhalen en het is zuivere krankzinnigheid te meenen dat zij dit kunnen doen door bommen te gooien tegen de gevels van bankfilialen in Londen, of zelfs In Belfast of Londonderry. De vereeniging van Noord en Zuid in Ierland kan klaarblijkelijk alleen goedschiks gebeuren Hoe langer deze verdwaasden beproeven het kwaadschiks te doen, hoe langer het zal duren voor het goedschiks mogelijk zal zijn. A. K. VAN R. PROGRAMMA DONDERDAG 29 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Carrilonbespeling. 12.30 KRO-orkest (1,15 I.30 Gramofoonmuziek) 2.00 Gramofoonmu ziek. 2.15 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de Jeugd. 5.30 NCRV Harmonie orkest (opn.) en Gramofoonmuziek (6.30 Berichten). 7.00 Be richten. 7.10 Journalistiek overzicht. 7.40 Gra mofoonmuziek. 7.45—7.55 Causerie: Verwach tingen en zorgen der Oecumenische beweging. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Christ. Oratorium vereeniging Stem en Snaren en solisten. 9.45 Gtramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Gramofoonmuziek (10.4511.00 Gymnastiek les) ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8,17. Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Om roeporkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroep orkest en solist. 12.00 Gramofoonmuziek (om 12.15 Berichten. 12.30 AVRO-Amusements- orkest. 1.00 Accordeonensemble The Broadway Serenaders. 1.15 De Romancers, soliste en de Broadway Serenaders. 2.45 Declamatie. 3.10 AVRO-Aeolianorkest (opn.). (3.45 berichten). 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Re portage. 5.00 Jeugdhalfuur. 5.30 AVRO-Amuse- mentsorkest en solisten. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthaifuur. 7.00 AVRO-Meisjeskoor en Or gelspel. 7.40 Causerie: Curacao. 8,00 Berichten ANP, radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Staf- muziek van het 6e Regiment Infanterie. 9.00 Declamatie. 9.45 Omroeporkest, mannenkoor Kunst naar Kracht en solist. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dance-Band. 11.40—12.00 Orgelspel (opn.) DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Reg. Williams' Sing kwartet. 12.20 Orgelspel. 12.50 Radiotooneel (opn.) 1.20 Bobby Howell's Band. 2.052.20 Accordeonsoli. 3.103.30 Declamatie. 3.35 Stedelijk orkest Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Reportage. 5.30 Het Joseph Lewis-orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 BBC-orkest en solist. 8.00 Uit Genève: Causerie over Zwitserland: 1. The Political traditon. 7.20 Gevarieerd programma. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.35 Toe spraak. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Jack Hylton en zijn Band. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.15—12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.25 Visciano-or- kest.. 2.35 Zang. 3.35 Cembalovoordracht. 4.35 Vioolvoordracht. 4.50 Zang. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Giardino-orkest. 8.50 Nationaal orkest. Raugel-koor en solisten. 10.50 en 11.2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Obto Fricke's Orkest. 8.50 Omroepkleinorkest. 12.20 en 1.35 Omroepkleinorkést. 12.20 en 1.35 Omroepor kest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Leo Eysoldt's orkest en het vroolijk instrumentaal kwintet. 5.50 Omroepkoor, solisten en spreker 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 en 8.30 Populair concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Septet concert. 1,35—12.20 Kurt Rehfield's kapel, mandoline-orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest en gramofoonmuziek. 1.50— 2.20; 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Om- roepdansorkest en gramofoonmuziek. 9.20 Om- roepsymphonie-orkest en solist. 10.30—11.20 G ramo foonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.50—2.15; 5.20, 6.35 en 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 en 9.35 Radio-orkest. 10.30— II.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENBER 1571 M. 8.35 Weensch Symphonie-orkest en solisten (opn.) 10.20 Berichten. 10.40 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Nedersaksen- orkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9