De nieuwe competitie-indeeling. DONDER D X O 29 T U NI 1939 H'AS RE EM'S DAG BE'AD B CRICKET Mag voorloopig een succes genoemd worden. Wij mogen gerust aannemen, dat de nieuwe indeeling waarmede de eerste klasse cricket- competitie dit seizoen is begonnen, een suc ces genoemd kan worden. De uitbreiding' tot tien clubs maakte een splitsing noodzakelijk. Deze oplossing schijnt inderdaad het gewenschte resultaat op te leveren. In elke groep van vijf ontmoeten de elftallen elkaar, zooals men weet, tweemaal; verder zullen de teams uit de verschillende af- deelingen elkaar éénmaal ontmoeten, zoodat tenslotte van een normale krachtmeting in deze competitie kan worden gesproken, waarbij alle clubs in één ranglijst zijn vereenigd. Dr. Max Jansen. Het is zeer moeilijk te zeggen, welke van de beide groepen van vijf de sterkste is; aanvan kelijk leek de groep, waarbij Haarlem en Rood en Wit zijn ingedeeld, de sterkste, aangezien hiertoe tevens de kampioene van het vorige seizoen het Schiedamsche H. D. V. S. be hoorde, alsmede V.O.C. uit Rotterdam en H.C.C. I. Vooral van het laatste team werd zeer veel verwacht. Immers, de Haagsche club heeft voor dit seizoen haar eerste elf tal zoo sterk mogelijk gemaakt, omdat de beide voorafgaande seizoenen geen Haagsch kampioenschap geboekt werd. Daarom wer den b.v, de drie beste spelers uit H.C.C. II, dat in de andere groep uitkomt, naar het eerste „overgeheveld": Tonny de Beus en L. Sodderland, de beide internationals over wier capaciteiten we niet behoeven uit te wijden en een speler van de jongere generatie W. H. Gallois, die thans met Sodderland in hoofdzaak den aanval uitmaakt en die tevens een zeer nuttig batsman is. Ben zéér belang rijke versterking dus. En daar namen als Van Manen en Schill eveneens goed klinken, mocht van H.C.C. I veel worden verwacht in deze competitie. Wél is waar kon de nuttige linksche bats man Joop van der Luur wegens een „voetbal knie" nog niet op het appèl verschijnen, doch de kracht van dit team, met een paar veel belovende jongeren in de gelederen, mocht toch wel hoog worden aangeslagen. Het verloop van de competitie gaf echter heel andere resultaten te zien. H.C.C. I heeft Zondag j.l. pas haar eerste score van eenige beteekenis gemaakt, waarbij Gallois bewees, wat hij met het slaghout waard is. Van de overige „cracks" is het feitelijk alleen Van Manen geweest, die eenmaal juist de 50 be reikte en tegen Hermes een dertigtal punten scoorde. Het door de „Groote Haagsche" in het vijftal door haai' gespeelde wedstrijden bereikte resultaat was zeer poover. Althans wat de prestaties der spelers afzonderlijk betreft. Ook Hermes bracht er nog niet veel van terecht, maar verdiende tegen H.C.C. meer dan het gelijke spel, dat na een zeer span nende finish het resultaat werd en waarbij tenslotte na een gelijk aantal runs (230), toen het tijd was, haar beide laatste batsmen nog ongeslagen waren. En daar H.C.C. tegen Rood en Wit even eens veel geluk had en veel meer kreeg, dan zij verdiende, kunnen wij in H.C.C. ook dit maal nog geen kampioensploeg zien. W. Yates. Hermes maakt geen kans om haai' kam pioenschap te prolongeeren en V.O.C., dat zonder Terwiel niets beteekent (Rood en Wit won Zondag in Rotterdam zooals zij wilde), beschikt over geen enkelen batsman van ook maar eenige beteekenis. Want als V.O.C. het dan eens tot een dragelijk resultaat brengt, is het Terwiel, die voor de punten in de mees te gevallen moet zorgen, behalve voor het on schadelijk maken van het grootste deel van zijn tegenstanders! Rood en Wit geeft punten cadeau. Zoowel H.C.C. I als P.W. hadden voor de Spanjaardslaanclub beide met gemak gewon- ften wedstrijden kunnen zijn, die dan zonder ••n punt verlies bovenaan zou hebben gestaan eff) de ranglijstMaar hier is het woordje „zou" noodzakelijk en dus: evenmin voor Rood en Wit schijnt een kampioenskans te zijn weggelegd, hoewel naar onze meening deze club over het beste battingteam uit deze com»- petitie beschikt en de aanval mét W. Yates in staat mag worden geacht, eiken tegen stander onder de 150 uit te krijgen. (H.C.C. I werd zonder den Engelschman voor 138 aan den kant gezet). Behalve W. Kramer (die twee prachtige innings gespeeld heeft), Lammerts van Bueren en Yates heeft tot dusverre echter nog geen andere Rood en Wit-batsman een score van eenige beteekenis gemaakt. Het elftal van Haarlem heeft ook zeer weinig geluk gehad; onlangs werd slechts met één run verloren en indien men de spelers stuk voor stuk de revue laat passeeren, schuilen er in dit team ongetwijfeld goede krachten, die tot beter in staat zijn. De la Mar Sr. heeft zijn „cricketsporen" reeds lang verdiend en is tevens een nuttige slowbowler geworden. Maas is nog steeds een bowler, die wickets weet te nemen en kan dan ook nog niet in de ploeg gemist worden. A'lart is een zeer nuttig all-rounder, die tot Haar lem's befte batsmen gerekend moet worden en in Middelink schijnt Haarlem een nuttig medium bowler gevonden te hebben, die er zich echter voor moet wachten, te veel in de stroke te pitchen. De beste aanwinst van dit seizoen is ongetwijfeld Kammeijer, die zich als een zeer betrouwbaar openingsbatsman ontpopt heeft en die volkomen voor deze moei lijke taak berekend is. Een paar fraaie scores kwamen reeds van zijn bat. Voogd schijnt de man achter de palen van het Nederlandsch Elftal te worden, en hoewel nooit een batsman van groote capa citeiten geweest, kan hij eveneens voor een behoorlijk aantal punten zorgen. Fortgens, De la Mar Jr. en Hartog weten eveneens wat „run-getting" is; beide eerstgenoemden laten tevens een behoorlijken bal los. Ook Abendanon kan het wel, als hij wil en, last not least, aanvoerder Kleefstra, kan voor iederen aanval een struikelblok zijn. Het fielding-team, evenals dat van Rood en Wit trouwens, is zeer goed, hetgeen den aan val ten goede komt en steeds de goede fundee ring van een elftal vormt. Men zou dus geneigd zijn, de aanstaande kampioenen in de andere groep te zoeken, waartoe het Amsterdamsche V.V.V. behoort, dat ongeslagen en met slechts één onbeslisten wedstrijd (tegen V.R.A.) prachtig bovenaan de ranglijst staat. A.s. Zondag gaat Rood en Wit, waarschijnlijk volledig, bij V.V.V. op be zoek; indien de Amsterdammers ook dezen wedstrijd weten te winnen, voorspel ik hun een kampioenschap voor dit seizoen. Het elftal speelt zeer enthousiast, in een bijzonder con stanten vorm en is een uiterst gevaarlijke tegenpartij, die in staat is, elk ander team uit deze interessante competitie te kloppen. V.V.V. beschikt over een aantal jongeren met aanleg, waarvan de club van Grootmeyer, die dit jaar zijn mannen weer met beleid aan voert en zelf een hartig woordje in den aan val meespreekt, nog veel mag verwachten. V.R.A. en H.C.C. H spelen zeer middelmatig en H.B.S. moet nog laten zien, of zij haar pas verworven eerste klasseschap waard is. Deze Hagenaars beschikken over een elftal met enkele zeer goede spelers en indien zij hun vorm weten te vinden, zal ook dit team, dat pas drie wedstrijden gespeeld heeft, ongetwij feld in den loop van het seizoen nog van zich doen hooren A. Terwiel. En tenslotte P.W. uit Enschedé. Eveneens pas gepromoveerd, doch haar plaats in deze competitie dubbel en dwars waard. Met even veel punten als V.V.V. (echter twee wedstrij den meer gespeeld) staat dit elftal zeer mooi op de tweede plaats. Reeds vijf wedstrijden wisten de Enschedéërs te winnen en ze gingen zelfs eenigen tijd aan het hoofd van de com petitie. De groote kracht van P.W. wordt ont wikkeld door Max Jansen, den bekenden inter nationaal, den besten cricketer uit ons land; in dezen oud-H.C.C.'er heeft P.W. een enormen steun gevonden. Ook Schnitger mag genoemd worden. Beiden doen in aanval zoowel als ver dediging het meeste werk voor hun elftal, dat echter eveneens over een paar nuttige jonge ren beschikt, van wie één zelfs onlangs een fraaie century scoorde, hetgeen een zeer mooie prestatie genoemd mag worden, voor het eerst tegen een eerste klas aanval, die toch steeds een groot verschil vormt met het bowlen in de overgangsklas. Het verloop van de wedstrijden in deze competitie is uiterst interessant; we zien met groote belangstelling de eindresultaten tege moet. WIELRIJDEN. ACHILLES. Bovengenoemde vereeniging hield een han dicap tra.ïningsrit over 35 K.M. De uitslag was als volgt: 1. C. Portegies voor gift 2yz min.; 2. v. Rooden 51/» min.; 3. Banken 3 min.; 4. Boh 6Vs min.; 5. Stet 1 min. 6. Claassen 2 min.; 7. Siebeling (scratch); 8. d'Haene 4'/2 min.; 9. v. Egmond 4 min.; 10. I-Iil- terman 5'/2 min.; 11. Schel, pech; 12. Gruijters (opgegeven). „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trai- ningsrit over 40 K.M. voor A- en B-kl. Na een spannenden eindspurt werd de uitslag als volgt: 1. J. Smit, 2. B. Boersma, 3. J. Westbroek, 4. K. Verbeek, 5. H. v. Dijk, 6. W. Kleef, 7. J. Jas, 8. W, Fennis. De Juniores reden eveneens 40 K.M. De uit slag werd als volgt: 1. Ch. Schelfhout, 2. M. Taverne, 3. Tholen, 4. J. Boudewijn, 5. H. Jas. 6. Wooning. POSTDUIVEN. POSTD. VER. „DE REISDUIF" HAARLEM. Uitslag van de gehouden wedvlucht van af Chimay. Afstand 260 K.M. Los 6 uur. Wind Z.W. Eerst getoonde vogel om 9.50.11 uur. Laatste prijswinnende vogel 10.19.47. W. Jansen 1; Th. A. Heinsbergen 2, 11; N. Wezenbeek 3, 6. 15, 20; J. F. Scherf 4, 17, 27, 35; P. Kroon 5, 21, 24, 30, 37; C. Th. Verdonk 7, 9, 10, 13, 18, 22, 23, 25. 28, 36; P. A. Blommaerl 8, 14. COLUMBA. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Noijon: 1, 22 H. Bouwens; 2, 5, 10, 16 J. Pieke; 3, 4, 7, 15, 17, 30, 31 H. J. Handgraaf; 6, 14 C. v. 't Ende; 8, 9 C. Alders; 11, 18 L. Zeg- waart; 12, 24, 26 A. C-. Pieke; 13, J. Roodselaar; 19 K. Koster; 20, 23, 25, 32 J. F. Koedijk; 21, 28 J. v. Poeckey; 27, 29 F. C. de Bruin. Eerstgetoon- de duif 4.38.7; laatstgetoonde duif 5.30.9. BOKSEN. Joe Louis slaat Galento k. o. Uit New York: Gisteravond heeft Joe Louis in het Yankee Stadion te New York gebokst tegen Tony Galento om het wereldkampioen schap in het zwaargewicht. In de derde ronde ging Louis door een geduchte linksche van Ga lento enkele tellen neer, doch hij herstelde zich onmiddellijk en sloeg zijn rivaal in de vierde ronde k.o. Joe Louis behoudt hierdoor zijn titel van we; reldkampioen. Als volgende tegenstander van Louis wordt in New York de jonge Californiër Lou Nova, die enkele weken geleden zegevierde over den ex- wereldkampioen Max Baer, genoemd. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. De eerste wedstrijd voor dames van de athletiekcompetitie van den Kennemer Turn kring onder leiding van den heer P. J. Wage- mans heeft weinig verrassingen gebracht. Lange jaren is in de le klasse de B. G. V. kampioene en ook nu stevent deze ploeg regel recht op het kampioenschap af. In den eer sten wedstrijd behaalde de B. G. V. 5489 p., tegen no. 2, Concordia 4059 p. Een onvol ledige ploeg van Olympia bracht het tot 3272 p., No. 4, O. S. S„ is dit jaar niet op volle kracht; haar aantal punten, behaald op vijf onderdeelen, is nl. nog lager dan de hoogst geplaatste ploegen van de 2e klasse met slechts 4 onderdeelen. Mej. F. Berendes van de B.G.V. was in de le klasse de beste athlete. De beste prestaties over de geheele klasse waren: 100 M. hard- loopen 13.4 sec., vèrspringen 4.87 M., hoog springen 1.35 M., kogelstooten 8.51 M., dis cuswerpen 26.04 M., Om het kampioenschap van de 2e klasse zal de strijd vermoedelijk gaan tusschen Ra piditas (2851 p.) en B. G. V. (2822 p.), met als derde Bato (2661 p.) Verder is de volg orde: 4. Rapiditas, 5. Concordia, 6. Turnlust B., 7 en 8. Turnlust H„ 9. S.S.H., 10. B. G. V., 11. Bato, 12. Rapiditas, 13. S.S.H., 14. Turn lust B. De beste prestaties waren -hier: 100 M. hard- loopen 13.8 sec., verspringen 4.66 M.. kogel stooten 8,57 M., discuswerpen 23,56 M., Het hoogst aantal punten werd bereikt door mej. G. Bernard van de B.G.V. DAMMEN. HAARL. K.K. DAMBOND. G. Eising kampioen le klas. De derde partij had plaats tusschen G Eising en G. Haver. Eerstgenoemde veroverde beide punten, zoodat hij met 42 won. Eising zal derhalve meedoen om het kampioenschap van Nederland. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de onderlinge clubcompetitie werden gespeeld: G. Zeeuwe—T, v. Wort 20 Jac. BosseM. Herben 11 G. ZeeuweP. IJzermans 20 De stand luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt 1. G. Eising 19 10 0 0 20 2. Jac. Bosse 11 8 2 1 18 3. J. Lucas 11 6 2 3 14 4. C. Heesakkers 9 6 1 2 13 5. M. Herben 11 6 1 4 13 6. G. Kraak 11 4 16 9 7. G. Zeeuwe 6 4 0 2 8 8. L. E. v. Schie 9 3 0 6 6 9. W. v. Wort 10 3 0 7 6 10. T. v. Wort 11 3 0 8 6 11. G. Borzelaar 8 1116 3 12. P. IJzermans 11 0 2 9 2 CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1938/1939 HAARLEMSCHE DAMCLUB. In den wedstrijd om het eerste klasse club kampioenschap 1938/1939 der Haarlemsche Dam club zijn thans een tweetal beslissingen ge vallen. Th. Tolenaars (de 2de klasse kampioen van Haarlem en omstreken) en P. L. Schrijnemakers behaalden het vereischte moyenne en promo veerden naar de hoofdklasse. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN IN STOOP'S BAD. Dinsdagavond werden in Stoop's Bad te Overveen zwemwedstrijden gehouden om het kampioenschap van den Kring Haarlem. De uitslagen waren als volgt; 4 x 100 M. Borstcrawl estafette heeren: 1. Z.C. „Haarlem" 4.35.8, 2. V.Z.V. Velsen 4.50.2, 3. D.W.R. Haarlem 4.50.2. 100 M. Schoolslag dames: 1. Mej. C. Kraft „Haarlem" 1.35, 2. Mej. A. C. v. Wijk D.W.R. 1.35.2, 3. Mej. S. Paap „Haarlem" 1.36.4. 3 x 50 M. Wisselslag heeren persoonlijk; 1. A. A. v. d. Bogaerde D.W.R. 2.10.8, 2. P. Rol H.V.G.B 2.13.6, 3. H. Smits „Haarlem" 2.18 Schoonspringen heeren: 1. C. Haven, D.W.R. '.35 pnt. Id. dames: 1. Mej. S. in 't veld, H.P.C. 38.05 punt. Hierna werden nog twee waterpolowedstrij- den gespeeld tusschen Haarlem 2 en Z.I.A.N 3 welke door Haarlem met 2—1 werd gewon nen, en de wedstrijd Haarlem 1 (dames) tegen Nereus I (dames) welke eveneens door Haarlem werd gewonnen, met 31. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. DERDE DAG. Wederom een zege van Van Swol. MacNeill en Menzel uitgeschakeld, De derde dag van het internationaal tennis- tournooi te Wimbledon heeft een groote sensa tie gebracht. Twee „geplaatste" spelers leden een nederlaag. Kukuljevic, die de vorige week tijdens het tournooi van de Queensclub Aupstin versloeg, won Woensdagmiddag in drie sets van den Amerikaanschen favoriet Mac Neill, win naar van de internationale kampioenschappen van Frankrijk. Menzel moest de meerderheid erkennen van den in zeer goeden vorm zijnden Amerikaan Smith. De Duitscher verloor in vier sets. Van Swol heeft zijn tweede overwinning in het enkelspel geboekt. Hij sloeg den sterken Zwitsersehen speler Ellmer, in vier sets. Onze landgenoot won de eerste twee sets met 62, 63 en verloor de derde met 46. Nadat het spel door den regen eenigen tijd onderbroken was geweest, won hij de laatste set met 64. Mej. M. Rollin Couquerque, die in de eerste ronde een bye had geloot, speelde Woensdag tegen mej. Nancy Brown (Engeland). De Engel- sche speelster sloeg onze landgenoote in twee sets, met 75, 63, waardoor de Haagsche speelster voor het dames enkelspel werd uitge schakeld. Hughan en Gem Hoahing; verliezen. Hughan en mej. Gem Hoahing (China) kwamen tegen Oliff en mej. Nicholl (Engeland) uit in het gemengd dubbelspel. De Nederlandsch- Chineesche combinatie verloor in twee sets met 68, 46. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren enkelspel: tweede ronde: H. van Swol (Nederland) sl. M. Ellmer (Zwit serland) 6—2, 6—3, 4—6, 6—4. E. Smith (V. S.) sl. R. Menzel (Duitschland) 6—1, 3—6, 6—3, 7—5. F. Kukuljevic (Zuid-Slavië) sl. D. Mac Neill (V. S.) 6—4, 7—5, 6—1. H. W. Austin (Engeland) sl. O. Anderson (V. S.) 6—3, 6—4, 6—4. F. Puncec (Zuid Slavië) sl. P. V. V. Sherwood (Engeland) 6—3, 6—1, 6—3. W. C. Choy (China) sl. C. M. Jones (Engeland) 6—3, 2—6, 6—2, 6—4. S. E. Malfroy (Nieuw Zeeland) sl. H. G. N. Lee (Engeland) 62, 64, 75. H. Henkei (Duitschland) sl. J. S. Comery (Engeland) 6—1, 6—2, 6—4. I. Tloczynski (Polen) sl. H. Slack (Engeland) 6—3, 6—1, 6—1. J. Brugnon (Frankrijk) sl. R. E. Mulliken (Engeland) 6—4, 6—2, 6—4. G. de Stefani (Italië) sl. L. de Borman (België) 6—2, 10—8, 6—1. E. T. Cooke (V. S.) sl. G. E. Godsell (Engeland) 6—1, 7—5, 7—5. I: G. Collins (Engeland) sl. A. D. Brown (Nieuw Zeeland) 6—3, 1—6, 6—4, 6—1. Dames enkelspel: tweede ronde: Mevr. D. E. LittleRound (Engelend) sl. mevr. D. B. Andrus (V. S.) 63, 60. Mej. N. Brown (Engeland) sl. mej. M. Rollin Couquerque (Nederland) 75, 63. Mevr. S. Henrotin (Frankrijk) sl. mevr. T. Dietz (Duitschland) 75, 63. Mej. D. M. Wood (Engeland) sl. mej. S. Pan- netier (Frankrijk) 75, 46, 61. Mevr. S. P. Fabyan (V. S.) sl. mevr. S. H. Hammersley (Engeland) 62, 63. Mevr. R. Mathieu (Frankrijk) sl. mevr. M. R. King (Engeland) 61, 60. Mevr. S. Sperling (Denemarken) sl. mevr. E. C. Peters (Engeland) 63, 60. Gemcngddubbelspel: eerste ronde: Mej. G. Wheller (V. S.) en H. Henkei (Duitsch land) sl. mevr. E. G. Macpherson Grant en H. G. N. Lee (Engeland) 61, 64. Mevr. R. Mathieu (Frankrijk) en F. Kukul jevic (Zuid Slavië) sl. mevr. J. S. Kirk en G. R. B. Meredith (Engeland) 61, 63. Mevrouw S. Sperling. Mej. J. Nicholl en J. S. Olliff (Engeland) sL mej. C. C. Hoahing (China) en T. Hughan (Ne derland) 86, 64. Mej. A. Marble en R. L. Riggs (Amerika) sl. mej. D. Huntbach en C. J. Hovell (Engeland) 6—3, 6—1. F. Kukuljevic. Mevr. S. Henrotin en C. Boussus (Frankrijk) sl. mej. A. M. Yorke en J. F. G. Lysaght (Enge land) 6—4, 6—3. Mevr. T. Dietz en H. Gulcz (Duitschland) sL mej. Pannetier (Frankrijk) en I. Tloczynski (Po len) 6—2, 6—0. Mej. E. H. Harvey en C. M. Jones (Engeland) sl. mej. M. C. Scriven (Engeland) en J. Borotra (Frankrijk) 1—6, 6—1, 6—4. Mevr. D. L. Little en G. P. Hughes (Engeland) sl. mej. R. J. M. Smith en W. T. Anderson (V. S.) 6—3, 6—4. Mej. A. Florian en F. Puncec (Zuid Slavië) sl. mevr. R. E. Haylock en P. V. V. Sherwood (En geland) 75, 36, 97. Mej. J. Jedzrejowska en A. Baworowski (Polen) sl. mevr. R. Jarvis en O. Anderson (V. S.) 7—5, 4—6, 9—7. Hcercndubbelspel: eerste ronde: C. E. Hare en F. H. D. Wilde (Engeland) sL R. F. Egan en A. E. Fannin (Engeland) 97, 6—3. MOTORSPORT. De races te Assen. Training begonnen. Het voorspel van de Asser T.T.-races is Woensdag met de training der deelnemers be gonnen. 's Morgens tusschen 9.30 en 10.30 uur heb ben eerst de rijders in de nationale klasse ge oefend, daarna waren de grootere beroemdhe den aan de beurt. Internationaal bleek de animo nog niet bij zonder groot te zijn. Meyer en Kraus waren er met hun B.M.W. compressormachines; Meyer bracht al direct eenige sensatie door een ronde te draaien in 6 min. 35 sec. hetgeen een gemiddel de beteekende van ongeveer 150 K.M. per uur. De snelste ronde van het vorige jaar, eveneens van Meyer met 6 min. 31 sec., werd dus bijna geëvenaard; geenszins gaf de B.M.W.-crack den indruk, dat hij het uiterste van de machine verg de. Ook Kraus was in de baan, maar hij deed het kalmer aan, evenals de B.M.W.-rijder Bock. In de 350 c.c. klasse maakte dë Engelschman White op N.S.U. een -zeer snellen indruk met 133.1 K.M. per uur, waardoor ook in deze klasse een geduchte aanval op het ronderecord plaats had. De N.S.U.-compressormachines maken een solie'den en zeer snellen indruk; zij worden hier beschouwd als geduchte concurrenten voor de Velocette rijders. Van de Nederlanders waren Gerrit de Ridder en Jac. Schot in de baan. Eerstgenoemde deed het voorloopig kalm aan maar Schot heeft zijn verplichte vijf ronden er reeds opzitten, zoodat hij verder rust kan nemen. Stanley Woods en de beide Guzzi-rijders Tenni en Lorenzette lie ten zich nog niet zien. Zij worden evenwel he den verwacht. DAMES-ATHLETIEK. MEJ. TESTONI LOOPT IN WERELDRECORDTIJD. MILAAN 28 Juni (A. N. P.)Tijdens atletiekwedstrijden boekte de Olympische kampioene Claudia Testoni een fraai resultaat, door de 80 M. horden af te leggen in 1.1,6 sec. Hiermede evenaarde zij het wereldrecord, dat op naam staat van drie dames mej. Engelhardt (Duitschland), mej. Valla (Italië) en mej. Burke (Engeland). Te Pari.'.s :s. in de Notre Dame een rouwriiensi gehouden voor de slachtoffers van den onderzeeër „Phénix". Daarna volgde een kranslegging op het Graf van den Onbekenden Soldaat. SCHAKEN. HET INT. TOIJP^OOI TE BAD HAF^BURG. Uit Harzburg: De uitslagen van de vierd» ronde van het internationaal schaaktournooi luiden: Poalsen (Denemarken)Zollner (Duitschland) 0—1. Ahues (Duitschland)Rellstab (Duitschland) '414 Reinhax-dt (Duitschland)Dr. Lange (Duitsch land) afgebroken. Cortliever (Nederland)Stahlberg (Zweden) afgebroken. Eliskases (Duitschland)Saemisch (Duitsch land) afgebroken. BONDSWEDSTRIJDEN K.N.S.B. Verschenen is het officieele programma van de bondswedstrijden van den K.N.S.B. Deze 'edstrijden hebben dit jaar te Haarlem plaats in hotel „De Leeuwerik". Maandag 21 Augustus wordt de wedstrijd offi cieel geopend; dan heeft tevens de eerste ronde plaats. De wedstriid duurt tot Vrijdag 25 Augus tus. Op dien middag worden de prijzen uitge reikt; des avonds heeft een genv'"^aopelijke maaltijd plaats Dinsdagmiddag worden de deel nemers officieel ontvangen door het Haarlem sche gemeentebestuur. De bondswedstrijden worden, zooa!- "der jaar, in verschillende klassen gespeeld. Tevens wordt ■eder het Nederlandsche dames-schaakkam pioenschap verspeeld. Echter op een andere wijze, dan tot nu toe het geval was. Er is tot heden hiervoor een achtkamp uitgeschreven. Ditmaal zal een tweekamp plaats hebben tus schen mevr. Roodzant en mej. Heemskerk. Daar enboven zullen een of meer damesgroepen ge vormd worden. De winnares van de hoofdgroep krijgt het recht, in den winter een match te spe len tegen haar, die den tweekamp verliest. WI® dan wint zal volgend jaar de kampioene mogen bestrijden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10