HAARLEMMERMEER BENNEBROEK ZANDVOORT LISSE HEEMSTEDE IJMUIDEN Waar komt het vandaan? BEVERWIJK VELSEN BURGERLIJKE STAND. DONDERDA G 29 JUNI 1939 HAAREEM'S DA'GEEAD S ORANJEVEREENIGING „HOOFDDORP". De Oranjevereeniging Hoofddorp kwam gis teravond bijeen in hotel „De Landbouw" onder presidium van den heer P. Heilker. In het jaarverslag van den inmiddels uit getreden secretaris, den heer S. G. Thuis, werd herinnerd aan de feesten gehouden ter ge legenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van H.M. de Koningin. Vooral het openlucht spel is een groot succes geworden. Ruim 3000 personen bezochten dit spel. Financieel waren deze feesten echter niet gunstig te noemen. Het ledental bedraagt thans 276. De penningmeester, de heer W. T. de Geer memoreerde dat door het Eere-Comité f 143.50 was bijgedragen. De lijsten voor den tocht van de Ouden van Dagen had f 916.25 opgebracht. De reis had f 913.85 gekost, zoodat nog f 2.40 overgebleven was. De heer Heilker bracht dank uit aan allen, die hadden meegewerkt aan het slagen van de feesten en aan de dekking der onkosten. Een groot deel van het succes komt toe aan den penningmeester den heer de Geer. Spreker hoopte dat aan het nieuwe bestuur dezelfde medewerking zal worden toegezegd en moti veerde daarna zijn aftreden. De vereeniging bestaat thans 10 jaar en al dien tijd was hij bestuurslid. Met het vorige bestuur had hij nog wel eenigen tijd willen doorgaan, doch de trouwe medewerkers gin gen, wat hem deed besluiten ook heen te gaan. Op dringend verzoek van de leden is hij daar na nog één jaar aangebleven, maar dit jaar is thans ten einde. Nog trachttte de heer de Tello den voorzit ter van standpunt te doen veranderen, doch het bleek dat andere functies den stoeren werker opeischen. In zijn plaats werd dan gekozen de heer Veld, terwijl de heer J. v. d, Sluis als bestuurs lid werd gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer Mr. J. E. Goudsmid. Op zijn voorstel werd de heer Heilker bij acclamatie benoemd, tot eere-lid. Besloten werd nog dat* het bestuur in ver band met het Koninginnefeest plannen zal opbouwen, welke in een bijzondere ledenver gadering zullen worden besproken. EEN WIELRENNER KEEK OM Het gevolg een botsing met een auto. Woensdagmiddag had op den Oostelijken afrit van het viaduct in den Rijksweg nabij den Kruisweg een verkeersongeluk plaats, doordat van eenige wielrenners er één omkeek, waardoor hij op het linker weggedeelte kwam en tegen een auto botste. De renner werd met een slag tegen den grond geworpen. De autobestuurder, de heer K. uit Amster dam, die kalm reed stopte onmiddellijk en aan zijn voorzichtig rijden is het te danken, dat de andere wielrenners ongedeerd bleven. De gevallen renner bleek een schouderwond en eenige verwondingen aan handen en bee- nen te hebben bekomen. Dr. Oei, wiens hulp was ingeroepen, heeft hem verbonden, waarna de gewonde met een auto naar zijn woning te Amsterdam is vervoerd. OP REIS. De Ouden van Dagen uit Nieuw-Vennep maakten Woensdag een reisje naar Noordwijk. De oudjes hebben een mooien dag gehad, waarop zij veel genoten. Omstreeks half negen kwamen zij weer thuis. De 47 auto's, waar onder twee autobussen, werden door een schare van belangstellenden opgewacht. RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bennebroek op Woensdag 5 Juli a.s. des avonds 8 uur ten gemeentehuize gehouden. De agenda luidt: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling kohieren plaatselijke belas tingen. 4. Vaststelling 5e suppLetoire begrooting 1938. 5. Behandeling 2e suppLetoire begrooting 1939. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van perceel Reek 29. 7. Voorstel tot wijziging van de algemeene politieverordening. 8. Toelating nieuw gekozen raadsleden. 9. Vaststelling kosten openbaar lager on derwijs ingevolge art. 55ter der Lager On derwijswet 1920 over het jaar 1938. 10. Besluit tot vaststelling van de bijdrage in den B.-sfceun. 11. Behandeling reclames plaatselijke be lastingen. 12. Aanbieding bedrijfsrelkening en ge meenterekening over 1938. 13. Voortzetting van de behandeling van het door de raadsleden J. Dubbis, C. de Vries en C. Stijger ingediende voorstel tot instelling van een burgerlijk armbestuur. 14. Rondvraag. Sluiting. VERGADERING ORANJEVEREENIGING. Dinsdagavond vergaderde in „Oud Berg en Dal" de Oranjevereeniging „Bennebroek", onder voorzitterschap van den heer J. F. van Li erop. Nadat de Voorzitter den overleden penningmeester, den heer J. Hoogervorst, had hei-dacht, werd de vraag besproken of, gezien de ongunstige internationale toestan den, er dit jaar wel feest gehouden moet worden. De meerderheid der leden achtte dit wel gewenscht. zoodat besloten werd ook dit jaar weer de feesten te houden. Als data werden gekozen 12 en 13 September. Aan de feestelijkheden zal wederom een loterij verbonden worden, waarvan de prij zen zullen worden betrokken van den plaatse lijken middenstand. Aan de winkeliers zal gevraagd worden een winkelweek te organiseeren. De toestemming zal aan den Burgemeester worden gevraagd. In de vacature Hoogervorst werd de heer H. Nieuwenhuijs met algemeene stemmen tot penningmeester benoemd. CABARET HOTEL „GROOT BADHUIS". Met ingang van 8 Juli zal de Palmzaal van hotel „Groot Badhuis" als dancing-cabaret geëxploiteerd worden. Een keur van binnen- en buitenlandsche cabaret-artisten zullen (voorloopig alleen ge durende het week-end) optreden, terwijl de dansmuziek verzorgd zal worden door Cor van Lier en zijn vroolijke makkers. De artistieke leiding is in handen van Meyer Hamel. Het ligt tevens in het voornemen van de di rectie gedurende het komende seizoen gala avonden te organiseeren waar uitsluitend at tracties als Lucienne Boyex*, Vincent Esqude- ro enz. enz. zullen optreden, waartoe bereids reeds onderhandelingen gevoerd worden. NATIONALE TOONEELWEDSTRIJD. Bij gelegenheid van haar vijfjarig bestaan heeft de tooneelvererniging „De Schakel" een nationalen Tooneelwedstrijd uitgeschreven, die is opengesteld voor alle vereenigingen in den lande met uitzondering van de plaatselijke vereenigingen. Aanvragen kunnen gericht worden tot den secretaris, den heer Chr. Rouffaer, Kostverlo- renstraat 24, waarna toezending van de wed- strijdvoorwaarden zal volgen. WEER VARKENSPEST OP ENTOS. De varkenshouders op Entos worden den laatsten tijd wel zwaar beproefd. Ongeveer een jaar geleden brak hier de varkenspest uit, waardoor vele waardevolle dieren verloren gingen. Het duurde geruimen tijd voor men deze zeer besmettelijke ziekte volkomen onder de knie had. Nauwelijks was men zoo ver een andere besmettelijke ziekte, de vlekziekte, tastte vele dieren aan. Nadat ook deze ziekte overwonnen was, hoopte men, dat het leed ge leden was en met nieuwen cnoed begon men aan de fokkerij. Thans is evenwel voor de tweede maal de varkenspest uitgebroken, waardoor de reeds zwaar getroffen varkens houders hun bezit opnieuw ernstig bedreigd zien. NED. HERV. GEMEENTE. De Ned. Herv. Gem. alhier zal eerlang weel een eigen predikant krijgen als opvolger van Ds. G- Tichelaar, die met emeritaat is gegaan, want ds. J. Th. v. Veenen te Vroomshoop heeft het beroep naar hier aangenomen. TUINLIEDENVEREENIGING AERDENHOUT EN OMSTREKEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en O." een zeer druk bezochte ledenvergadering in café restaurant Hof van Heemstede. Een der meest urgente punten was de j aar lij ksche groote excursie, welke gehouden wordt op 3 Juli a.s. Na enkele besprekingen werd besloten dat de reis weer per touringcar zal gaan. Om in de gelegenheid te zijn rustiger dan andere jaren van de geboden leerstof te profile eren, zal de reis den avond te voren beginnen, met het doel, dien avond in Arnhem te arriveeren, om dan in de morgenuren een bezoek te bren gen aan kasteel Twickel te Delden, waarna in den middag enkele plantsoenen in Enschedé bezichtigd zullen worden. Besloten werd in het volgend voorjaar weer een huisbroeitentoonsitelling te houden van hyacinten, tulpen en narcissen. Een commissie van voorbereiding werd ge kozen, bestaande uit de heeren B. Nieuwen- huis, W. A. v. Zadel, H. Bierman en Th. Lief hebber. De commissie is ook belast met den aankoop der uit te reiken bloembollen. Door den heer W A. van Zadel was een mooie collectie bloemen van Anemone St Briged ingezonden, terwijl de heer K. Goud zwaard een zeer groote collectie 'bloemen van vaste planten en heesters tentoonstelde. Beide inzenders hielden een leerzame cause rie over de kweekwijze, terwijl de heer Zwart ter keuring had ingezonden een pot met Aehi- menes Little Beauty, waarvoor de jury hem 8 punten toekende. De Lathyrustentoonstelling zal gehouden worden in de achterzaal van café-restaurant Hof van Heemstede 8 en 9 Juli a.s. Deze tentoonstelling is voor belangstellen den gratis te bezichtigen. Na een leerzame rondvraag volgde sluiting. ZITTINGSDUUR RAADSCOMMISSIëN. Bij de wet van 22 April 1937, in werking ge treden op 1 Januari 1938, is o.a. wijziging ge bracht in art. 60 van de Gemeentewet. Vroeger bepaalde dat artikel dat de Voorzitter en de leden der raadscommissiën van voorbereiding en de leden der raadscommissiën van bijstand jaarlijks door den gemeenteraad moesten wor den gekozen; thans is de mogelijkheid ge opend om hun zittingsduur gelijk te doen zijn aan den zittingsdur van den zittenden raad. Aangezien de praktijk der laatste jaren heeft geleerd dat telken jaren steeds de af tredende leden worden herbenoemd, bestaat er naar de meening van B. en W. alle aanlei ding om van de door de wet geboden gelegen heid gebruik te -maken. B. en W. doen een daartoe strekkend voorstel. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: T. Weijers, Javalaan 66, autoped: J. de Jong, Kanaalweg 15, acte- tasch; De Koek v. Leeuwen, Overboschlaan 23, armband; Booms, Lieven de Keylaan 20 beursje, met inhoud; bureau van politie, bedeltje; Maat, Teding v. Berkhoutstraat 59 Haarlem, bril; v. d. Schoot, Raadhuisstraat 33, ceintuur; E. Ónstein, P. Aertzlaan 2, ceintuur; D. Spaling. Zandvaartkade 8, dameshorloge; A. Freese, Zandvoortschelaan 48b, hondenhalsband en pen ning; J. Kimmenade, J. v. d. Bergstraat 21, handschoen; P. J. Warmerdam, Eikenlaan 9, dameshandschoen; Grilk, Postlaan 30, armband horloge; J. v. Hoorn, Meerstraat 25 te Hillegom paar dameshandschoenen; Staphorst, Binnenweg 29, handschoen; Janmaat, Binnenweg 25, paar handschoenen, J. Stoffer, Eschdoornlaan 8, jon gensjekker; Th. Meijer, J. v, d, Bergstraat 49, R.-K. kerkboekje; mej. Honnebier, gemakhuisje in Groenendaal, paar kousen; Schenk, Ant. Duycklaan 5, kussen; Vogel, J. v. d. Bergstraat 89, muts; K. Hageman, Iepenlaan 30, muts; Meier, Timorstraat 52, portemonnaie met in houd; Vroo, Bureau van politie, portemonnaie met inhoud; Gielen, Eikenlaan 42, poederdoos B. Reith, Laan van Bloemenhoven 4, pop; Tie- ken, Wilhelminaplein 7, portemonnaie met in houd; Peperkorn, Jozef Israelsplein 3, porte monnaie met inhoud; J. Steenman, Eschdoorn laan 4, riem; De Graaf, Bosb. Toussaintlaan 13. sjaal; J. van Zwieten, Javalaan 64, sleutel; J. Tol, Heemstedepleïn 4, vulpen;! M. de Vries, Vo- gelenzangscheweg 344, vulpen; B. Geeve, Iepen laan 37, vulpen. KONIJNENKEURING. De pluimvee- en konijnenvereeniging „De Eendracht" heeft Woensdagavond een bijeen komst belegd, waar de leden hun dit jaar ge fokte dieren aan een voorkeuring konden laten onderwerpen, wat geschiedde door een der meest bevoegde keurmeesters in den lande. Dat de animo voor zulk een voorkeuring groot is, bleek uit het flink aantal dieren. Behalve het aanwijzen van de fouten aan de dieren, gaf de keurmeester een duidelijk beeld van wat tegenwoordig voor de verschillende rassen vereischt wordt. Ook gaf hij wenken over kruisingen, de inrichting der hokken, het voederen en verdere behandeling. Nadat eenige vragen gesteld waren en op uit voerige wijze door den keurmeester waren be antwoord, werd deze door den voorzitter be dankt. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 490 Gloria IJM 37 f 2300 155 Isabel IJM 14 f 1160 270 Maria IJM 95f 1400 270 Limburgia IJM 54f 1760 Logger: E 142 f 550.— Loggers: SCH 121 f 1500, SCH 118 f 1520, KW 138 f 6 KW 27 f 160, KW 5 f 830, KW 31 f 610. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 29 Juni 1939. Tarbot 5040 ct. per K.G. Tong 10882 ct. per K.G. Griet f 22.50f 15 per 50 K.G. Zetschol f 23—f 21 per 50 K.G. Kleinschol f 18f 8.50 per 50 K.G. Bot f 16—f 3.20 per 50 K.G. Schar f 9—f 2.80 per 50 K.G. Poontjes f 4.60f 2.50 per. 50 K.G. Groote schelvisch. f 14f ,9 per 50 K.G. Middel schelvisch f 11.50—f 10 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 9.10f 6.10 50 K.G. Kleine schelvisch f 6.20:f 4.30 per 50 K.G. Groote gul f 12-f 6.30 per 50 K.G. Kleine gul f 8.50f 1.30 per 50 K.G. Wijting f 3.10f 1.30 per 50 K.G. Makreel f 7 per 50 K.G. Kabeljauw f 50-f 26 per 125 K.G. Vleet f 1.20 per stuk De Duitsche haringvisscherij in 1939. Daar de voorraad pekelharing van 1938 bijna geheel opgeruimd is. heeft de Duitsche loggervloot het seizoen 1939/1940 reeds 31 Mei, 12 dagen vroeger dan verleden jaar geopend. Er nemen dit jaar 156 Duitsche stoom- en motorloggers aan de visscherij deel tegen 170 in het vorige seizoen. Er werden 21 stoom- en motorloggers buiten dienst gesteld. Dat er minder schepen uitvaren dan ver leden jaar behoeft geen reden te zijn, om een mindere opbrengst te verwachten. De in de vaart gebrachte nieuwe loggers hebben alle een grootere vangeapaciteit en loopen ook sneller dan de oude, zoodat per schip een grootere rentabiliteit verwacht mag worden. Ter bevordering van de kwaliteit der vangst .aan eenige haringreederijen er toe over, koel- luizen te bouwen. Het eerste is reeds in aan bouw in Vegesack. Baantjesjagers On middellijk na de onaf- hankelij kheidsverklaring van Amerika meldden zich zooveel liefhebbers voor open bare betrekkingen aan, dat men hen vergeleek bij paar den, die aan een wedren deelnemen. Hieruit ontstond de uitdrukking „run for office", letterlijk: hard loopen om een openbare functie machtig te worden, overeen komende met ons „baantjes- jagerij!" Amerikaanschc almanakken. Even bekend als onze oude Enkhuizer waren ook enkele oude Amerikaansche Alma nakken, o.a. Franklin's „Poor Richard's Almanac". Deze was echter niet de oudste, deze was reeds in 1639 van de pers gekomen in Cam bridge (Mass) Jubileum in het scheepvaart bedrijf. De heer W. P. Mets 40 Jaar bij Van Vliet Co. Zaterdag 1 Juli a.s. hoopt de heer W. P. Mets zijn veertig-jarig ambtsjubileum bij de Carga doors- en assurantiefirma N.V. Van Vliet Co. Sluisplein 33 alhier, te vieren. Als jongmaatje kwam de jubilaris in 1899 in dienst van genoem de firma, omdat hij zich als zoon van een zee- loods tot het scheepvaartbedrijf voelde aange trokken. Zooals begrijpelijk was de scheepvaart in het begin van zijn werkkring van geheel an deren aard, dan tegenwoordig. Destijds kwamen hier nog zeer veel zeilschepen binnen, welke de makelaars dan met vletten tegemoet gingen, om te trachten den kapitein voor den een of anderen cargadoor te Amsterdam of Zaandam te winnen. Dat zulks vaak op niet een gemakkelijke of bui tengewoon vriendschappelijke wijze geschiedde, daarover kan de jubilaris zelf lange en niet on vermakelijke verhalen doen. Zoo ging in die veertig jaren de scheepvaart over van zeil in motor en stoom, aldus van de kleine koftjalken, die op de zeilen dikwijls eenige weken werk hadden vanuit de Oostzeehavens om de houtla dingen in de havens aan het Noordzeekanaal te brengen, tot de machtige en luxueuse passa- dersschepen in den huidigen tijd. In 1912 werd de heer Mets, bij het overlijden van zijn chef, den heer Schuitenmaker, met de leiding van de firma belast, om in 1933 bij de omzetting in een N.V. tot directeur te worden benoemd. Ook bekleedde de heer Mets, in weerwil van zijn drukke zaken, tal van functies in het par ticuliere leven, o.m. gedurende vijf jaar waar nemend consulair agent van Italië, welke even wel beëindigde uit hoofde van de opheffing samenvoeging daarvan met het Consulaat te Am sterdam; voorzitter der Plaatselijke afd. der Ned Ver. tot Afschaff. van Alcoholhoudende Dr_.. ken. Deze afdeeling werd opgeheven, omdat als een gevolg der mobilisatie in 1914, het over groote deel der leden onder de wapenen werd geroepen; lid van het scheidsgerecht voor amb tenaren der gemeente Velsen; penningmeester der plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis, lid van het bestuur der Nutsspaarbank en water- consul van den A. N. W. B. Thans vervult de jubilaris evenwel nog de vol gende functies: lid van den gemeenteraad van Velsen; secretaris van de Woningbouwvereeni- ging „Velsen"; secretaris-penningmeester van de Vereeniging „Zeemansrust"; secretaris-pen ningmeester van de Protestantsche Begrafenis- vereeniging; lid van de permanente Commissie van Arbitrage inzake geschillen tusschen de Goudsche Verzekering Mij. voor ziekenhuiskos ten en ongevallenverzekering en haar verzeker den; lid van de permanente Controle-commissie der afd. Velsen van „Het Witte Kruis" alsmede vertegenwoordiger van de Duitsche jachtclub. Den heer Mets, die tot de oudste inwoners van onze gemeente behoort en als een gevolg der vele functies, welke hij gedurende een reeks van jaren bekleedde zeer bekend is, zal het op zijn jubileumdag zeker niet aan belang stelling uit de scheepvaartwereld en van parti culiere zijde ontbreken. Op dien datum worden zijn vele zakenvrienden en kennissen in Hotel Willem Barendsz alhier van 11 tot 1 uur in de gelegenheid gesteld, hem met zijn 40-jarig jubi leum te complimenteeren. De route van den militairen marsch. Dwars door Beverwijk en Velsen. Wij vernamen nog eenige bijzonderheden omtrent het bezoek van de marinekapel van den Helder en den militairen marsch die Vrijdagmorgen gehouden zal worden. De opstelling is 's morgens half tien op den Nieuwen Schulpweg nabij Rooswijk. Vandaar marcheert de stoet langs Gildelaan, Schulp weg en Beecksanghlaan door Beverwijk, ver verder langs den Velserweg en Wij kerstraat- weg naar de pont. De route is daarna als volgt: Meervliet- straat, Driehuizerkerkweg, door Velserbeek met défilé voor de autoriteiten), vervolgens rechts af naar den Stationsweg, Stationsweg IJmui- den-Oost, Kalverstraat, Velserduinplein, Wijk aan Zeeërweg, Julianakade, Julianabrug, Kerkstraat, Kanaaldijk, eindpunt steiger Alkmaar Packet. De taptoe. De taptoe wordt 's avonds van 9 tot 9.30 uur op het Tiberiusplein gegeven. Hierna volgt tot 10 uur een korten rondgang van de kapel en wel door Briniostraat, Willebrord- straat, Trompstraat, Frans Naereboutstraat, Velserduinplein, Velserduinweg, Cederstraat, Meidoornstraat, Platanenstraat, Tiberiusplein, TERAARDEBESTELLING C. WASSENAAR. Onder zeer groote belangstelling heeft gis termiddag op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer C. Wassenaar, laatst hoofd der openbare school te Koedijk, vroeger onderwijzer aan de oude school E bij de stoomponten en te IJmuiden oud- leeraar in de gymnastiek aan de Rijksnormaal lessen alhier. Aanwezig waren o.a. de heeren L. Janssen, hoofd der Muloschool, J. F. de Liefde, oud- leeraar aan de Rijksnormaallessen, vele be woners van Driehuis enz. In de aula heeft Ds, Mr. L. C. W. Ekering uit Amsterdam ge sproken en de heer ter Haar, waarnemend kringleider der N.S.B. De organist speelde het Wilhelmus, Wilt heden nu treden, van Valerius en Ik had een wapenbroeder. Bij de groeve heeft Ds. Ekering het Onze Vader gebeden. Namens de familie dankte een zwager van den overledene, de heer Hoogewerff, vroeger rijksontvanger te IJmuiden, voor de belang stelling. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) HET DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. De burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude verzoekt de personen, die iets heb ben gezien van het motorongeluk, dat Dinsdag morgen om ongeveer kwart over elf op den Rijksweg tusschen Haarlem en Halfweg heeft plaats gehad en waarbij een motorrijder werd gedood, of die iets omtrent dit ongeluk kunnen mededeelen, zich zoo spoedig mogelijk bij hem aan te melden of bij de Gemeente-politie ten Raadhuize te Halfweg. Jubileum Bond van Ned. Onder wijzers. Ter gelegenheid van de herdenking van haar 50-jarig bestaan belegt de afdeeling Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers een feestelijke huishoudelijke vergadering voor leden en oud-leden met hun echtgenoo- ten en verloofden op den jubileumsdag, Za terdag 1 Juli. 's avonds om 8 uur. Als feest redenaar treedt op het hoofdbestuurslid, de heer Th J. Thijssen. Daar het bestuur meende dit feest alleen in intiemen kring te moeten herdenken, wordt er geen receptie gehouden Diiitscb vliegtuig neergeschoten. WARSCHAU. De Poölsche kustdefensie heeft een Duitsch militair vliegtuig neerge schoten 'op het Hela schiereiland 48 K.M. van Danzig verwijderd, nadat het over de ver sterkingen gevlogen was en zich daarvan niet verwijderd had na de salvo's, die ter waar schuwing waren gelost. De kustautoriteiten melden dat het vlieg tuig buiten de Poolsche territoriale wateren in zee gestort is en een S.O.S.-bericht heeft uitgezonden dat door een Duitsch vrachtschip Is opgevangen. Men is van meening dat de be manning gered is. Het ministerie van luchtvaart te Berlijn weigert om details omtrent het incident te geven. (United Press). Is Strang bij Stalin geweest? WARSCHAU, 28 Juni. De „Koerjer Warszawski" meldt uit Riga, dat Strang een langdurig onderhoud met Stalin gehad zou hebben. Het zou na dit onderhoud geweest zijn, dat hij besloot te Moskou te blijven en Londen opnieuw verslag uit te brengen. Jaarvergadering van de Koninklijke. AMSTERDAM, 28 Juni. In het gebouw van de Industrieele Club is vanochtend de jaar- lïjksche algemeene vergadering van aandeel houders gehouden van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië. Vertegenwoordigd waren 460 preferente- en 55.853 gewone aandeelen, recht gevende op het Uitbrengen van 149 stemmen. De voorzitter, jhr. ir. H. Loudon, opende de vergadering met een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overleden oud-directeur-generaal Dr. H W. A. Deterding, aan wiens geniale leiding gedurende bijna 40 jaar de huidige positie van de maatschappij is te danken. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord. Vervolgens werden zonder discussie het jaar verslag en de balans en verlies- en winstreke ning goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat het slot- dividend van 4 procent op de preferente- en 3 pet. op de gewone aandeelen betaalbaar wordt gesteld van Maandag 3 Juli a.s. af. De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris mr. Aug. Philips werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. AANBESTEDING. HAARLEM Woensdag. De Eerstaanwezend-ingenieur te Haarlem heeft hedenmorgen in de voormalige Infan- terie-Kazerne aan den Koudenhorn in het openbaar aanbesteed: Bestek No. 200. Het verwijderen van riet kragen en het verrichten van baggerwerk in het Vóórkanaal van de linie door den Haar lemmermeerpolder. Bestek no. 230. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken van Uit geest tot Velsen en bij IJmuiden. Bestek No. 231. Het doen voor voorzieningen aan militaire gebouwen en Werken te Haar lem. Bestek no. 233. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken ten oosten van Haarlem en in den Haarlemmermeerpol der. Bestek no. 238. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken te Den Helder. Laagste inschrijvers waren voor: No. 230. G. W. Polderman, Spaarndam voor 2649. No. 200. J. A. Pothuizen te Maarssen. Tien ten honderd boven den tariefsprijs. No. 231 Barreveld te Alphen a. d. Rijn voor 16318.' No. 233. G. W. Polderman, Spaarnri ,i voor 2787. No. 238. P. Vermeulen en W. A. Ram, Den Helder, voor 18697. HAARLEM, 28 Juni. Ondertrouwd 27 Juni: B. L. Meulenbroak en C. E. M. Olgers. Ondertrouwd 28 Juni: J. H. van Hoof en C. M. van Maris; H. J. Bakker en M. J. J. Horeman; C. M. M. van Kipshagen en M. D. E. Ronde; M. J. van Noort en A. B. Angene; J. B. Lijnzaat en E. M. Oelmann; IJ. Laadstra en G. van Klooster; P. J. Smit en M. Ch. Kors; A. J. Braber en J. Ch. Vrolijks; J. F. A. van Leeuwen en H. Monnier; M. Pel en H. A. van der Hulst; G. Koper en D. M. Bodde; D. Over- dam en M. G. Blok; C. Dollé en M. Schipper; C. Heijsteeg en F. .C Rondeel; J. Baas en S. Buurman; J. Davidse en E. M. Siebert; P. J. C. den Burger en A. M. Baaij. Getrouwd. 28 Juni 1939 P. van der Horst en Th. A. M. van Gelderen. J. Mica en M. J. Dernlson. B. Jans en J. E. Schotanus. P. L. Harsveld en E. M. van der Wiel. C. J. Kamer en D. Runia. A. L. van de Loo en I. Zijnen. F. P. Bos en M. P. Roos. S. de Vries en M. Vermaak. H. E. Vreulink en G. H. van Stave ren. J. ten Hove en J. H. Kooij. A. J. de Brie en M. L. Eijpe. B. van Dijk en J. Miog. P. W. Heerschop en A. de Zwaan. P. D. de Vries en J. Scheffer. J. Fl. de Zwart en T. Mars. G. Appelboom en F. H. Bethlem. A. Meijers en J. G. Laatsch. H. R. Mulder en E. Eisfeld. Bevallen 25 Juni: E. M. A. BohlenRemberg, 26 Juni: D. van Leeuwenvan der Zeeuw, d.; A. H. Koevoets—Vredenbregt, d.; 27 Juni: A. E. KloosKleinhout. z.; C. S. M. van den Bergvan den Berg, z.; 28 Juni: A. M. Mol van Assema. 2 d. Overleden 26 Juni: P. J. Vermeulen, 56 j., Gr. Houtstraat; G. HeldVroon, 70 j„ Delft laan; S. C. A. van Sitteren, 26 j„ Korte Hout straat; 27 Juni: H. Ames, 69 j„ van 't Hoff- straat; H. A. H. Klaasen, 46 j., Kamperlaan; G. W. ManeveldKleefstra, 64 j., Dennen straat; 29 Juni: D. M. Hetem—Ursem, 49 j, Gen. Bothastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12