Qeiveidige spanning) Duitsche suprematie bij de T.T. te Assen hing aan zijden draad Regen belette recordverbetering HANDBAL. WATERPOLO LAWNTENNIS. ZWEMMEN MAANDAG 3 JULI 1939 HA A RE EM'S DAGBEAD Jiatiancn in het zicht van de ov&avinning qeshand (Van onzen specialen verslaggever.) De verwachtingen van den geweldigen strijd tusschen de Duitsche en Italiaansche machines op het circuit van Assen zijn niet beschaamd. Integendeel. De vijftiende races om den Grooten Prijs van Nederland zijn spannender geweest dan ooit te voren. En he,t had maar heel weinig gescheeld of ge vestigde reputaties van merken en rijders zouden aan flarden zijn gescheurd indien niet het geluk en zeer zeker ook de routine eenige hartige woorden mee hadden ge sproken. Daar is dan in de eerste plaats het geweldige duel geweest tusschen den Italiaan Serafini op zijn razendsnelle vuur- roode Gilci'a en den Duitschen Meier op zijn machtige B.M.W. Ronde na ronde heb- bij deze renners elkaar opgejaagd. Aanvan kelijk had Meier den kop doch na een ver bitterd gevecht waarbij het uiterste van rij ders en machines werd gevergd nam de Italiaan de leiding over. Hij vergrootte ge leidelijk zijn voorsprong en iedereen zag in hem reeds den overwinnaar toen hij in de voorlaatste ronde kwam te vallen. Meier profiteerde onmiddellijk en schoot den wan- hopigen Serafini voorbij. De motor van den Italiaan was zoodanig beschadigd dat van verder rijden geen sprake meer kon zijn en daardoor ontging Serafini een overwinning- die hij zeer zeker verdiend had. Daar was dan verder de prachtige race van dien anderen Italiaan Tenni, die in de lichte klasse met honderden meters voor sprong op den Duitscher Kluge eveneens recht op de zege scheen af te stuiven doch zijn Guzzi kreeg in de laatste ronden kuren en daarom moest hij zich met een voor hem spijtige derde plaats tevreden stellen. De D.K.W.'s van Kluge en Petruschke werden nu niet meer bedreigd en zoo leverde ook de 250 c.M.3 klasse een Duitsche overwinning op. Ook in de 350 c.M.3 konden de Duitsche motoren victorie brommen want Wiinsche wist met D.K.W. den winnaar van de T. T. op het eiland Man Ted Mellors gedecideerd te slaan. Zoo hebben de Duitschers in alle klassen ge zegevierd en al mag het dan waar zijn, dat hun tegenstanders met pech te kampen hebben gehad toch moet men deze overwinningen van onze Oosterburen niet te licht aanslaan. De Duit sche renners zijn niet alleen snel doch zij rijden ook uiterst veilig en dat kan van de Italianen niet altijd gezegd worden. Zoowel Serafini als Tenni hadden in hun klassen een veiligen voor sprong toen de eerste in een bocht iets te veel risico nam en de ander zijn machine stukdraaide Men kan zich moeilijk aan den indruk onttrek ken dat beide renners, die ongetwijfeld zeer groote capaciteiten hebben, bij een kalmer ma nier van rijden den zegepraaal in de wacht had den gesleept. Dat de Duitsche supprematie te breken is hebben Serafini en Tenni anders wel aangetoond. Zoo reed Tenni op zijn kwart liter Gmzi zoo verbazingwekkend snel, dat hij op een gegeven moment met een hooger gemiddelde aan den kop lag dan de leider van de zwaardere 350 cc klasse! Mellors toonde zich van de Engelschen de sterkste en hij is zonder twijfel een renner van bijzondere klasse. Met den geroutineerden Woods ontketende hij een feilen strijd tegen Wiinsche en Fleischmann. Dat de Velocette's en D.K.W.'s elkaar maar weinig toegeven en blijkt wel uit den eindstand in de 350 cc klasse: 1. Wünsche, 2. Mellors, 3. Fleischman en 4. Woods. Bijzonder enerveerend was de strijd tusschen Woods en Fleischmann die aanvankelijk voor Wünsche en Mellors lagen. Met nog geen meter verschil be hield de „oude" Stanley de leiding voor den steeds maar jagenden Duitscher. Tenslotte is dit den „lachenden Ier" toch te machtig gewor den en zakte hij af naar de vierde plaats. Precies twee minuten over tien klonk het eer ste startschot voor de nationale uurrace van de kwart liter en de 125 cc. klasse. Er werd on danks den staag neervallenden regen flink ge reden en onder deze juniores schuilen zeker veel belovende krachten. Zoo reed Vink uit Maas land op Royal Enfield een buitengewoon goede race. Hij wérd dan ook onbedreigd eerste met een gemiddelde van 104 K.M. per uur. Een fraaie prestatie op deze gladde baan. H. Veen uit Borculo eindigde op Triumph met eenige minu ten achterstand als tweede. Bij de kleintjes nam aanvankelijk Ravenhall KLUGE met een Eysink de leiding doch in de derde ron de wist de Hillegommer Visbach, die zeer secuur i-eed, met zijn Sparta den kop te nemen. Hij werd later echter weer gepasseerd door Boree, die met een Eysink winnaar werd terwijl ook Hardebell uit Apeldoorn, zich met zijn Sparta nog voor den Hillegommer op de tweede plaats wist te dringen. Onmiddellijk hierna vertrokken de renners voor de 350 cc en de halve liter klasse. Het werd een strijd zonder groote emoties. Na eenig ver kennen nam Aartsen in de zware klasse op zijn Triumph de leiding en die wist hij tot het einde toe te behouden. Roest en P. Knijnenburg be zetten op hun snelle B.M.W.'s de tweede en der de plaats. In de 350 cc klasse was J. Veer uit Borculo met een Velocette de snelste. Hij werd echter op den voet gevolgd door den op N.S.U. rijdenden van Doren uit Rotterdam en dé Hage naar Banning op Norton. Er werd snel, met het oog op de natte baan, zelfs zeer snel gereden. Het gemiddelde van Aartsen was 119.1 K.M. per uur en van Veer 115.8 K.M. per uur. Er deden zich nog enkele valpar tijen voor. die gelukkig goed afliepen. Zoo maakte Hans de Beaufort een fiksche tuimeling bij Hooghalen, waarbij hij zelf niet, maar zijn motor des te meer werd beschadigd. Een prach tige verrassing was het rijden van een totaal on bekenden renner die ergens midden op het cir cuit de baan was opgestoven met de gestolen nummerborden van Lievers uit Amsterdam. Iedereen vroeg zich vol verbazing af wie deze geheimzinnige jongeman kon zijn doch hij koos den veiligsten weg en verdween weer even mysterieus als hij gekomen was In de pauze knapte het weer wat op en toen de groote kanonnen aan den start verschenen was het zoowaar vrijwel droog. De vreugde duurde echter niet lang want eenigen tijd latei- goot het weer pijpestelen. De renners trokken er zich echter niet veel van aan en vooral Meier liep hard van stapel. Zijn zwart BMW werd echter op eenige meters afstand gevolgd dooi den rooden Gilera van Serafini en het duel tus schen deze twee kopstukken trok voorloopig al ler belangstelling. Geleidelijk wist de tactisch rijdende Duitscher zijn voorsprong te vergroo- ten en onder oorverdoovend motorgeronk stoven deze twee snelheidsduivels over de baan. Ach ter hen kwamen Kraus eveneens op B.M.W. en de tweede Italiaansche troef Vailate, die echter op zijn Gilera, niet zoo snel weg kon komen als Serafini. Jac. Schol, die de compressor BMW van v. Hamersveld had gekregen viel bij den Ouden Tol en daarmee was de Nederlandsche hoop op een behoorlijke plaats vernietigd. Intusschen raasden ook in de andere klassen de kwart liters en 350 cc de renners met fantastische snelheden over het spekgladde asfalt. Bij de lichte klasse was het de Italiaan Tenni, die op zijn Guzzi een geweldigen indruk maakte. Kluge beet zich op de tweede plaats vast doch zijn D.K.W., hoe snel ook was nog niet snel genoeg om den vliegenden Italiaan, die harder reed dan de kopman der 359 cc. klasse, te achterhalen. Bij de 350-ers was de strijd om de leiding uitermate spannend. Nu eens leidden Woods of Mellors, dan weer Wünsche of Fleischmann. Velocette tegen D.K.W.Het werd een geweldig duel, dat tenslotte door de Duitschers werd ge wonnen. Woods had geruimen tijd de leiding doch na het tanken sloeg zijn motor niet vlug genoeg aan en dat kostte hem eenige kostbare se conden, waarvan de snelle Duitschers dankbaar profiteerden. Toch wist Mellors zich op de tweede plaats te nestelen en stoof achter Wün sche aan op de eindstreep af. Fleischmann werd drie en Woods vier. In de zware klasse had Serafini in de 14de ronde Meier te pakken en wat niemand ver wacht had gebeurde, de Italiaan flitste den Duit scher voorbij en reed zoo hard door dat de BMW weldra honderden meters achterstand had. Ieder een stond van zijn plaats op om maar niets van dit ongewone schouwspel te missen. Zal de Duit sche suprematie dan toch gebroken worden? Het zag er langen tijd werkelijk naar uit. Doch 111 de voorlaatste ronde maakte de Italiaan een val en zonder noemenswaardigen strijd wist Meier toch nog op de eerste plaats beslag te leggen, terwijl Vaillate als tweede den finish passeerde. Kraus op BMW had wegens motorpech opge geven. Ook in de 250 cc klasse had de Italiaansche leider met pech te kampen. Eveneens in een der laatste ronden kreeg Tenni met motorpech te kampen, ofschoon hij zijn Guzzi wel weer aan den gang kreeg was zijn zeer fraaie kans op de eerste plaats verkeken. Ook hier zegevierde Duitschland namelijk met Kluge en Petruschke beiden op DKW. Tenni werd tenslotte nog derde De tijden waren niet zoo fantastisch snel als bij de training en met de gladde baan was dat niet te verwonderen. Meier maakte een gemiddelde van 142.9 K.M. per uur terwijl Wünsche met ruim 130 K.M. rond raasde, en Kluge zich met 127,4 K.M. tevreden stelde. De Snelste ronde maakte Serafini met een gemiddelde van 151.4 K.M. Van de Hollanders bracht Willy van Gent het er nog het beste af. Hij werd 6de in de 350 cc klass. De overige rijders kwamen in het stuk niet voor. De Haarlemmer G. de Ridder reed op een NSU machine een zeer moedige race. Hij klom gestadig naar boven doch pech schakelde hem in een der laatste ronden uit. Voor de Ne derlanders is het echter onbegonnen werk om het tegen de fabrieksrijders op te nemen. Niet, dat hun rijcapaciteiten minder zouden zijn, maar de speciale fabrieksmachines zijn nu eenmaal te snel. Van een gelijkwaardige krachtmeeting kan dan ook moeilijk worden gesproken. De gedetailleerde uitslagen zijn: Nationale uurraces, klasse A 250 cc: 1. H. Vink (Royal Enfield) tijd 1 u. 6 m. 47.3 sec. gem. 104 K.M. 2. H. Veer (Triumph) tijd 1 u. 9 m. 59.1 sec. gem. 99.5 K.M. 3. P Hoogeveen (Matchless) tijd 1 u. 10 m. 19.2 sec. Klasse 6, 125 cc: 1. J. J. Bovee (Eysink) 1 uur 1 min. 56,1 sec. gem. 80.16 K.M. 2. C. A. Hardebill (Sparta) 1 u. 2 m. 10,2 sec 3. F. W. Visbach (Sparta) 1 u. 2 m. 11 sec. Klasse 500 cc: 1. v. Aartsen (Triumph) tijd 1 u. 6 m. 39,4 sec. gem. 119.1 K.M. 2. J. Roest (BMW) 1 u. 7 m. 51,2 sec. gem. 11 3. P. Knijnenburg (BMW) 1 u. 8 m. 1.4 sec, gem. 116.7 Klasse 350 cc: 1. J. Veer, (Velocette) tijd 1 u. 0 m. 2 sec. gem. 115.8 K.M. 2. J. van Doren (NSU) 1 u. 0 m. 42,2 sec. gem 114,7. 3. V. Banning (Norton) 1 u. 2 m. 19,1 sec. gem. 111.5. Internationale races. Klasse C, 500 cc: 1. Meier, (BMW) 2 u. 18 min. 46.2 sec. gem 142.9 K.M. 2. Vailati (Giléra) 2 u. 24 m. 00.2 sec. gem. 137.8 3. H. Bock (BMW) op één ronde. 4. F. Vaassen (Norton) op 2 ronden. 5. Cbarlier (FN) op 2 ronden. 6. J. E. Fijma (Velocette) Ned. Kampioen op 2 ronden. Klasse B, 350 cc eindstand: 1. S. Wünsche (DKW) 2 u. 17 min. 16 sec. gem. 130.3 K.M. 2. Mellors (Velocette) 2 u. 18 m. 4 sec. gem. 129.4 3. Fleischmann, (DKW) 2 u. 18 m. 40.2 sec. gem. 128.8 3. S. Woods (Velocette) 2 u. 18 m. 40,2 sec. gem. 128.3 4. S. Woods (Velocette) 2 u. 18 min. 43,2 sec. gem. 128.7 5. J. E. Little (Velocette) 2 u. 24 m. 42.2 sec. gem. 123,2 6. W. van Gent (Velocette) Ned. kampioen 2 u. 25 min. 9 sec. gem. 123. Klasse A. 250 cc. eindstand. 1. Kluge (DKW) 2 u. 4 min. 43.3 sec. gem. 127,4 K.M. 2. Petruschke (DKW) 2 u. 8 min. 28,4 sec. gem. 123.5 3. O. Tenni (Guzzi) 2 u. 12 min. 34 sec. gem. 119.8 4. W. Winkler (DKW) 2 u. 12 min. gem. 119,4 5. Op een ronde L. Lottes (DKW). 6. L. Simons (Excelsior) Ned. kampioen op een ronde. Kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de Zondag te Hengelo en Groningen gespeelde handbalwedstrijden om het kampioenschap van Nederland luiden: Hercules Niloc 2—11, Kracht en Vlugheid—G. V. Rot terdam 84. De Competitie. De competitie heeft dit seizoen een bijzonder vlot verloop, hetgeen voornamelijk is te danken aan het voortreffelijke werk, dat de competitie leider, de heer B. Planjer uit Utrecht, verricht. De clubs uit deze omgeving maken het over het geheel genomen, niet slecht. De DWR-dames b.v., die slecht gestart zijn, voelen zich thans best thuis in de eerste klasse, Donderdag j.l. werd van de „Otter" gewonnen, waardoor DWR de derde plaats bezet. Met „Haarlem" gaat het nog steeds goed. Zooals wij wel verwacht had den, werd wederom van Nereus gewonnen, ter wijl ook de ingelaschte wedstrijd tegen DWR 2 twee punten opleverde. Deze laatste overwin ning heeft „Haarlem" heel wat moeite gekost. Met slechts 1—0 bleven Hermien Haase c.s. in de meerderheid, hetgeen bewijst, dat de reserves van DWR heel wat in hun mars hebben. In de eerste klasse A der heeren is de be slissing practisch reeds gevallen, omdat SVH ten tweede male van HZ PC won. In deze afdeeling promoveeren SVH, HZ PC, alsmede RZC naar de hoofdklasse. Maas en Zian blijven eerste klasser, hetgeen eigenlijk degradatie be- teekent. In de afdeeling B valt nog met te zeggen, wie de gelukkigen zullen zijn. Het Y wordt kam pioen, dat staat reeds vast. Voorts heeft HPC een uitstekende kans naar de hoofdklasse over te gaan. doch of DWR, dan wel UZC nummer drie zullen worden, dat is nog niet uitgemaakt. In de tweede klasse heeft VZV verloren van AZ 1870. De Amsterdammers wonnen met 21 en worden waarschijnlijk kampioen. „Haarlem" behield de leiding door een sprekende overwin ning (51) op de Zijl. Deze week vermeldt het programma o.a. de volgende ontmoetingen: Dinsdag, 4 Juli: ADZ—HZ PC. dames DJK 2—HPC 2 HVGB—De Zijl. LZCHaarlem. HDZKroosduikers dames. Woensdag 5 Juli: DWR—HPC DWR 3—HVGB 3. HPC 3—Dolfijn 3 Donderdag 6 Juli: Het Y—UZC. Het Y 2—UZC 2. DJK 3—AZ 2. De ZijlPoelmeer. SZC—LZC. DJK—AZ 1870. Vrijdag 7 Juli: UZCADZ, dames. DWR—HZ PC dames. NereusKroosduikers, dames. HPC 3—Nereus 2. HZ PC—Maas. Dolfijn—DWR. Dolfijn 3DJK 3. De DWR-dames binden a.s. Vrijdag den strijd aan tegen HZ PC. De Haagsche dames zijn zéér sterk, doch niettemin geven wij DWR op eigen terrein wel een kans. Aan spanning zal 't niet ontbreken. De belangrijkste ontmoeting van deze week is die tusschen DWR en HPC, die Woensdag avond aan de Houtvaart. Voor beide partijen hangt veel van deze ontmoeting af. Indien HPC wint, dan kan zij zich reeds hoofdklasser noe men, zou de Heemsteedsche ploeg evenwel ver liezen. dan hebben beide ploegen een gelijk aantal punten. Dan hebben beide dezelfde kan sen! Er is van een uitslag weinig te zeggen. Veel hangt af van de schotvaardigheid der DWR voor hoede, hieraan ontbrak veel in de eerste ont moeting. Aan een voorspelling zullen we ons niet wagen; we hopen slechts, dat de strijd een fair karakter zal dragen. „Haarlem" speelt Dinsdag in Leiden tegen LZC. Na een zwak begin hebben de Leidenaars zich hersteld; Zeeman c.s. wacht een zware taak. HET INTERN. TOERNOOI TE WIMBLEDON. Nederlaag voor Van Swol in Gemengd dubbel. Ook Henkel en Von Metaxa geslagen. H. W. Austin. Uit Wimbledon: Zaterdag kwam weer een groote verrassing, doordat het Duitsche dubbel Henkel en Von Metaxa, als eerste geplaatst op de lijst, werd verslagen en wel in drie sets. Wederom was het de schoolmeester Smith, die hier een rol in speelde. Samen met Mac Neill schakelde hij ten aanschouwe van vele toe schouwers op het centre court Henkel en Von Metaxa uit met 63, 75, 75. Het Poolsche dubbel Baworowski en Tloczynski werden verslagen door Godsell en Sherwood (Engeland). In het heeren-enkelspel zijn thans de laatste acht spelers bekend. Riggs, Smith, en Cooke (V.S.), Kukuljevic en Puncec (Zuid-Sla- vië), Ghaus Mohammed (Britsch-Indië), Austin (Engeland) en Henkel (Duitschland) strijden thans om den titel. De voornaamste uitslagen luiden: Damesenkelspel: Mej. J. Jedrzejowska (Polen) slaat mej. H. Kovak (Z.-Slavië) 64, 6—3; mej. M. C. Scriven (Engeland) slaat mevr. D. F. Cartwright 6—3, 6—3; mej. A. Marble (V.S.) slaat B. G. Beasley (Engeland) 64, 63; mevr. B. L. LittleRound (Engeland) slaat mej. M. Slaney (Engeland) 36, 60, 61; mej. H. H. Jacobs (V.S.) slaat mej. J. P. Curry (Engeland) 63, 62; mej. M. B. Lumb (Engeland) slaat mej. F. B. Cooke (Engeland) 63, 63. Heerenenkelspel: F. Kukuljevic (Z.-Slavië) sl. M. D. Deloford (Engeland) 64, 63. 61: E. T. Cooke (V.S.) sl. J. S. Olliff (Engeland) 61, 61, 6—4, H. W. Austin (Engeland) sl. B. W. Butler (Engeland) 86, 64, 64; R. L. Riggs (V.S.) sl. R. A. Shayes (Engeland) 75, 6—8, 6—4, 6—3. Heerendubbelspel: J. Borota en J. Brugnon (Frankrijk) sl. A. D. Brown en J. W. Gunn (Engeland) 61, 97, 62; L. de Borman en P. Geelhand (België) sl. H. A. en C. F. O. Lister (Engeland) 3—6, 6—3, 8—10, 6—4, 6—4; D. MacNeill en E. Smith (V.S.) sl. H. Henkel en G. von Metaxa (Duitschland) 63, 75, 75; D. Mitic en F. Puncec (Z.-Slavië) sl. J. B. Stur geon en G. L. Tuckett (Engeland) 75, 63, 62. Gemengd dubbelspel: M. Ellmer (Zwitserland) en mej. A. Weivers (Luxemburg) sl. H. van Swol (Nederland) en mevr. D. B, Andrus (V.S.) 68. 108, 97: F. Puncec en mej. A. Florian (Z.-Slavië) sl. M. de Manby en mevr. F. M. Strawson (Engeland) 68, 61, 62. Helen Jacobs. Tournament „De Hooge Berg". In de afgeloopen week heeft op het tennis park „De Hooge Berg" aan de Pijlslaan het jaar- lijksche tournament plaats gehad. Ook dit jaar was de belangstelling weer zeer groot en het is een verhëugend verschijnsel, dat met de kwan titeit ook de kwaliteit van het spel stijgt. De halve eindstrijden en de finales, welke Zater dag en Zondag gespeeld zijn, gaven goed tennis spel te zien. Het heerenenkelspel werd dit jaar gewonnen door M. A. de Vries, die in de finale den beker houder G. Hooyen met 16, 62. 62 sloeg. In 1938 had Hooyen den beker van de Vries ge wonnen, zoodat het tusschen deze beide heeren een stuivertje wisselen schijnt "te worden. Het damesenkelspel werd gewonnen door mej. Jansse, die de finale van mej. I. de Vries wist te winnen met 61. 62. Overigens had de familie de Vries wel succes op dit tournooi, want het gemengddubbelspel was voor mej. A. de Vries en G. Hooyen, die in eindstrijd wonnen van mej. I. de Vries en J. Moen met 68. 62, 62. Het heerendubbelspel werd gewonnen door M A. de Vries en H. G. de Graaff van J. Moen en G. Hooyen met 36. 63, 61; terwijl het damesdubbelspel weer voor mej. I. de Vries en mej. A. de Vries was, na de fmale gewonnen te hebben van mevr. Schornagel en mevr. M. Schornagel met 63, 64. De laatste gedetailleerde uitslagen luiden: Heerenenkelspel, halve eindstrijden: M. A. de VriesJ. Lazet 97, 64. G. HooyenP. J. L. Schuuring 75, 60. Finale: M. A. de VriesG. Hooyen 1—6, 62, 62. Damesenkelspel, halve eindstrijden: Mej. I. de Vriesmevr. Groot 06. 63, 63. Mej. Janssemej. v. d. Mije 16, 61, 75. Finale: Mej. Janssemej. I. de Vries 61. 62. Gemengddubbelspel. halve eindstrijden: Mej. A. de Vries en G. Hooyenmej. B. Brantjes en L. Brinkman 61, 64. Mej. I. de Vries en J. Moenmej. C. Faase en P. J. F. Goossens 62, 63. Finale: Mej. A. de Vries en G. Hooyenmej. I. de Vries en J. Moen 68, 62, 62. Heerendubbelspel, halve eindstrijden: H. G. de Graaff en M. A. de VriesJ. Hage en J. v. d. Leur 63. 36, 62. G. Hooyen en J. MoenF. v. Item en J. Jong 61, 62. Finale: H. G. de Graaff en M. A. de VriesG. Hooyen en J. Moen 36. 63. 61. Damcsdubbclspel. halve eindstrijden: Mevr. Schornagel en mevr. M. Schornagel mej. M. Brunink en mej. J. v. d. Mije 86. 62. Mej. I. de Vries en mej. A. de Vriesmevr. v. Buuren en mevr. Erdtsicck 63, 62. Finale: Mej. I. de Vries en mej. A. de Vriesmevr. Schornagel en mevr. M. Schornagel 62. 64. Troostronde heerenenkelspel, halve eind strijden: F. BontingG. Captein 64. 46. 62. A. de JoiighF. Klein 46. 6—2. 64. Finale: F. BontingA. de Jongh 63, 61. Troostronde damesenkelspel, halve eind strijden: Mej. E. Dietersmevr. de Levie 64, 61. Mej. S. Hillenmej. J. Bylo 6—2, 6—2. Finale: Mej. S. Hillenmej. E. Dieters 62. 86. Troostronde gemengddubbelspel, halve eind strijden: Mej. A. Sondaar en F. Lindemanmevr. Schornagel en P. H. Immer 61, 46, 108. Mevr. Erdtsieck en J. Hagemevr. v. Item en H. van Item 36, 62, 6—0. Finale: Mevr. Erdtsieck en J. Hagemej. A. Sondaar en F. Lindeman 36. 63. 75. heerendubbelspcl. halve eind- Eisema J. Troostronde strijden: Schuuring en DinkelmanH. Eisema 63, 26, 75. A. C. Luin en Westerwijk BosdijkR. Houwen en J. Joosse 6I, 57, 86. Finale: Sehuuring en DinkelmanA. C. Luin en Wes terwijk Bosdijk 63, 46, 60. Troostronde damesdubbclspel. halve eind strijd: Mej. M. Stall en mej. U. v. d. Kampmej. S. Hillen en mej. Brantjes 62. 63. Mevr. Roozekrans en mevr. Hetemmej. A. Scholte en mevr. v. Dam 60, 36. 62. Finale: Mej. M. Stall en mej. U. v. d. Kampmevr. Roozekrans en mevr. Hetem 16, 63, 60. Heerenenkclspel Junioren: Eerste prijs: H. C. v. Eek. Tweede prijs: F. Lindeman. De prijsuitreiking. Zondagavond acht uur had in „Dreefzicht" de prijsuitreiking plaats, waarbij de wedstrijdleider, de heer F. A. van Riet. gelegenheid had zijn dank te betuigen aan de familie Roozekrans voor het beschikbaar stellen van de banen, aan de commissie-leden voor het vele werk, dat zij met hem had verricht om een goeden gang van za ken te garandeeren; aan deelnemers voor hun opkomst en sportiviteit en aan de weergoden voor het heerlijke tennisweer in de afgeloopen week. Eenige deelneemsters huldigden de commissie met bloemen en cadeaux. Daarna kwam de „vroolijke avond", onder leiding van Jan Eisema met een praatje en een liedje. Een feestelijk besluit van een alleszins ge slaagd tournament. Budge wereldkampioen der professionals Uit Parijs: De eindstrijd om het wereldkam pioenschap der professionals tusschen Budge en Vines is door Budge gewonnen, doordat hij Vines versloeg met 62, 75, 63. Nederlandselie zwemsters verliezen in Denemarken, Zondagmiddag zijn te Helsingoer zwemwed strijden gehouden, waarin Jo Waal'oerg en Rie van Veen tegen Inge Soerensen en Ragnhild Hveger uitkwamen. Op de 100 Meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger eerste in 1 min. 6.4 sec. Rie van Veen eindigde op de derde plaats in 1 min. 9 5 sec. Jo Waalberg werd op de 200 Meter school slag door Inge Soerensen geslagen De Deensche zwemter noteerde een tijd van 3 min. 5 sec.; Jo Waalberg deed er 0 6 sec. langer over. Ook op de 400 meter borstcrawl bezette Ragnhild Hveger de eerste plaats in 5 min. 16.9 sec., gevolgd door Rie van Veen, die een tijd maakte van 5 min. 38.6 sec. De 3 maal 100 meter wisselslag-estafette bracht een overwinning aan de ploeg, die bestond uit Ragnhild Hveger. Jo Waalberg en Rie van Veen. in een tijd van 3 min. 56.4 sec vóór het drietal van de Deensche Dames Gymnastiek- en Zwem- vereeniging. dat 3 min. 56.8 sec. noteerde. De afzonderlijke tijden waren: Van Ragnhild Hveger 100 meter rugslag 1 min. 17.5 sec., van Jo Waalberg 100 meter school slag 1 min.a 29.3 sec., en van Rie van Veen 100 meter borstcrawl 1 min. 9.6 sec. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Diploma voor lichamelijke geoefendheid. Ook Prins Bomhard wil de proef afleggen. Ongeveer 150 candidaten hebben Zaterdag middag in het Ajax-stadion te Amsterdam proe ven afgelegd ter verkrijging van het diploma voor lichamelijke geoefendheid dat in samen werking met het N. O. C. uitgegeven wordt door de Nationale Vereeniging tot 3evordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling, kortweg H. L. O. genaamd. Precies 2 uur reed Z. K. H. Pirns Bernhard het terrein binnen en werd daar begroet door den president der H. L. O., professor ar. G. A. van Poelje, den secretaris van de H. L. O., dr. S. Stiirkop en den president van Ajax. den heer M. J. Koolhaas. Na een begroeting in de bestuurskamer heeft de Prins ruim een uur op het middenterrein vertoefd, teneinde de proeven der dames en heeren m alle groepen nauwkeurig gade te slaan. Z. K II. liet zich allerlei details over de proeven mededeelen. Tenslotte heeft Prins Bernhard bij het vertrek van het terrein aan pro fessor van Poelje verklaard dat hij de proef zelf ook officieel afleggen wil en nader afspreken zal wanneer. Dit beteekent. dat hij het diploma van groep II (2640 jaar) halen wil, n.l. hardloopen 80 meter in 17 sec., 3.25 meter verspringen. 1.05 meter hoogspringen. 18 meter balwerpen. 6 min. zwemmen, 6 k.m. fietsen in V2 uur, 7 meter even wicht-oefening (balk loopen) en 25 k.m. wandelen binnen 6uur. Bij zijn vertrek sprak de Prins zijn bijzondere tevredenheid uit over het werk der H. L. O. De proeven werden daarna voortgezet en als intermezzo volgde een 100 meter-loop tusschen voorzitter en secretaris der H. L. O., een zeer spannende loop, waarbij de toch niet meer zóó jeugdige president er onder daverend gejuich in slaagde zijn rivaal en medewerker te slaan met een meter voorsprong in 15.2 sec. Voorwaar een prachtig voorbeeld!

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11