Dr.Dushkind HONKBAL KORFBAL. BOKSEN WIELRIJDEN. SCHERMEN HAARLEMSCHE VOETBALBOND R. K. VOETBAL MAAND AG 3 J U E I 1939 HAXREEM'S DA'GBEAD 3 Haarlem-V.V.G.A. (6-5) De Zondagochtend gespeelde wedstrijd HaarlemV.V.G A. had een spannend verloop bracht nog al ware sensatie en eindigde ten slotte met liefst drie protesten, twee van V.V.G.A. en een van Haarlem. V.V.G.A., die het eerst aan slag gegaan is, krijgt in de eerste twee beurten weinig kans. Het succes van de Mon was nog wel niet groot, maar het veldwerk was goed en drie maal werd een kans op een punt op het tweede of derde honk bedorven. In de derde beurt komen ook nog geen punten binnen, maar dan is dit geheel het werk van De Mon. Aan de andere zijde is 't echter vvrijwel net zco. Alleen heeft voorloopig Meenhorst wat meer aandeel in de nullen. In de derde beurt vallen echter goede slagen van Hunik, Vrugt en Veenhof. Beets is echter ongelukkig in 't slaan en wordt gevangen. Met een punt bin nen en drie man op de honken ^indigt de derde beurt van Haarlem, waardoor de stand I0 wordt. In de vierde slagbeurt van V.V.G.A. werpt Kloos bijwijze van truc den bal eens naar Vrugt. Hij gooit echter onzuiver, waardoor Vrugt mist. Twee loopers, die beide door een fout op het honk waren gekomen, maakten van dezen gelegenheid gebruik om een punt te scoren. Dat was voor De Men aanleiding boos het veld te verlaten, waardoor gedurende de rest van den wedstrijd Ferment op de werpplaat stond. Haarlem antwoordt in deze beurt met een zelfden aantal. Koning begint met een honk- slag en Voetelink haalt het eerste honk door een fout van Nottrot en daarna door ver schillende slechte aangooien ook nog het thuishonk. Haarlem leidt dus weer met 32. Hderna heeft V.V.G.A. langen tijd niets in te brengen. Ferment heeft eenïge keeren succes met drieslag, ook wel eens met een goeden aangooi en het veldwerk van Haarlem is prima. Voetelink doet al voor de tweede maal een keurigen vang. Stijgt dus eenige beurten lang de score van V.V.G.A. heelemaal niet, die van Haarlem gaat ook maar langzaam omhoog. Wel be gint Langereis in de vijfde beurt met een driehor.kslag maar hij is de eerste en sneuvelt bovendien zelf nog op het derde. De honk- slag van Beets helpt Veenhof over de plaat. Pas in de zevende beurt komt een nieuwe kans als door honkslagen van Veenhof en Koning en vier wijd aan Beets drie honken bezet raken. De tik van Voetelink brengt er twee thuis. Dit alles gebeurt echter nadat er al twee nullen gevallen zijn, zoodat, als Fer ment het eerste niet haalt, de beurt alweer voorbij is. Ook V.V.G.A. krijgt nogmaals een kans. Ook na dat twee nullen gevallen zijn. Meenhorst krijgt vier wijd en Nottrot geeft een honksalg. Als dan F, Schaling ook nog raak slaat, rennen de twee spelers over de plaat. En als Hunik een eind over het thuis honk werpt, komt ook Schaling nog veilig binnen. Bij het ingaan van de negende beurt is de stand dus 65 voer Haarlem. Ferment maakt het V.V.G.A.-slot kort. Hoogendijk en Kreuger krijgen elk drie slag. En als dan Vrugt een keurigen aangooi naar het eerste honk doet is V.V.G.A. uitgespeeld en de score blijft vijf. In verband met het te verwachten protest slaat Haarlem ook de negende beurt. Het vlot echter nieterg. Veenhof haalt het eerste al niet en hoewel Beets eerst boft doordat Lesterhuis een vangkans mist, brengt hij het toch niet tot een punt. Nadat hij eerst al over het tweede honk gegleden was, gleed hij ook over het derde en werd daar uitgetikt, Na hem sneuvelt Koning nog op het tweede en daar mee is de beurt uit. V. V. G. A. I: 0 0 0 2 0 0 0 3 0 5 Haarlem I: 001210200 6 Na afloop werd door V.V.G.A. een protest ingediend tegen de volgende feiten: le Veenhof had in de vijfde innings buiten de baan geloopen en was niet uitverklaard. 2e Veenhof had bij het honkloopen den korten stop gehinderd. In aansluiting hiermede protesteerde Haar lem er tegen dat de V.V.G.A. korte stop Beets in den weg had gestaan, waardoor Beets op het derde honk werd uitverklaard. E.D.O. verliest thuis en wint uit van Blauw Wit. Zaterdagmiddag speelde E.D.O. in Amster dam tegen Blauw Wit. KI. Zandstra en Van den Bern ontbraken in het negental. In het begin bleef de Blauw Wit-score laag. vooral door toedoen van Schijvenaar als werper, In de derde beurt werd: zijn succes echter minder. Van Rietbergen opende deze beurt met een driehonkslag en wat latei- maakte Wilders er een homerun van. Daar door bracht deze beurt drie runs op. Maar ook E.D.O. het zich niet onbetuigd. Honkslagen van Schijvenaar, Kelder, Hof- stra, Van der Putten, C. en Kr. Zandstra brachten ook wat runs binnen en na drie innings leidde Blauw Wit nog maar met 43. Daar beide partijen de volgende beurt voor nul uit gingen, veranderde deze stand niett Dat deed hij wel in de vijfde beurt. Toen gaven Kelder en Hafstra een drie- en een twee honkslag, waarop nog honkslagen van Van den Putten en C. Zandstra volgden. Dat werd een beurt van drie runs. En door dat Blauw Wit door goed werk van Schijve naar en Hofstra voor nul uitging, leidde E.D.O. nu met 64! Die voorsprong ging ech ter ook weer verloren. Wilders sloeg nogmaals een homerun, gelukkig voor E.D.O. met on bezette honken, Bovendien wierp Schijve naar tweemaal vier wijd en liet Augustinus een bal doorschieten. Dat alles koste E.D.O. drie punten, waartegenover geen enkel punt behaald werd Toch werd de achterstand weer ingehaald, ondanks het feit dat Blauw Wit nogmaals een beurt van drie maakte. Nu stelde E.D.O. er namelijK vijf runs tegenover. De twee- honkslag van Van der- Putten bracht twee man thuis, evenals de honkslag van Augusti nus, waarna Oomen dezen nog binnen haalde. E.D.O. leidde dus opnieuw, al was het ver schil nu maar een run. Die voorsprong is niet meer verloren ge gaan. Integendeel door honkslagen van ver schillende spelers en goed veldwerk van Schijvenaar groeide de voorsprong tot drie runs. Bij het ingaan van de laatste beurt was de stand 1411 voor E.D.O. Het E1D.O,-kruit was echter aardig ver schoten. Kr. Zandstra haalde het eerste niet door een goeden aangooi van Ten Siethoff- Schijvenaar sloeg nu een homerun, maar 't bleef bij dit eene punt, want ook Kelder en Hofstra gingen zonder moeite uit. Toen Blauw Wit voor het laatst ging slaan bedroeg de achterstand dus vier runs. Stand 15—11. Hoewel Schijvenaar meteen al twee keer succes had met drie slag, zag het er toch niet rooskleurig voor E.D.O. uit, Oomen maakte een fout op het derde, waardoor Altink niet uitging en daarna brachten de opeenvolgen de honkslagen van Blom, Boscher en Riet-, bergen elk één speler over de plaat. Toen pas bij den stand 1514 had Schijvenaar voor de derde maal succes met drie slag. Op het kantje af had E.D.O. dezen wedstrijd gewon nen. E. D. O. 102030531= 15 Blauw Wit 103003313 14 De returnmatch. Zondagmiddag werd de return-wedstrijd in Haarlem gespeeld. Voor E.D.O. wierp ook nu Schijvenaar maar de vermoeidheid van Zaterdag was aan zijn spel wel te bespeuren. Voor Blauw Wit wierp nu niet Wilders, zoo als Zaterdag, maar Van Rietbergen. E.D.O. begon goed. Vangen van Kr. Zandstra en Augustinus maakten al meteen twee nullen. Toen volgde Wilders met een tweehonkslag maar door een slechten aangooi van C. Zand stra over het derde honk, kon Wilders een home run loopen. Die fout was het begin van een serie fouten, verdeeld over eenige innings en waaraan Oomen, C. Zandstra, Schijve naar en K.r aZndstra zich schuldig maakten. Bovendien miste Kelder in de vijfde beurt een door Ten Siethoff geboden vangkans. In die vijf beurten kwam Blauw Wit aan negen runs, terwijl E.D.O. toen nog maar op drie stond. Het eerste punt had Van der Put ten gescoord met een pracht van een home run. Voor het tweede had Augustinus gezorgd door C. Zandstra binnen te halen, die met vier wijd looper was geworden. Op den twee honkslag van Vreenegoor volgde nog een honkslag van Oomen en dat leverde het derde punt. Nadien is er in het veldwerk van E.D.O. geen fout meer voorgekomen. Schijvenaar, Van dei- Putten en Augustinus gaven een paar keurige staaltjes honkbal en Blauw-Wit kon er niet m slagen ook nog maar een punt te scoren. Na vier innings met nul runs was de stand nóg 9. Maar ook bij E.D.O. ging het puntenhalen moeilijk. Ook hier bracht nog slechts één beurt wat runs op. 't Werden er nog twee, maar als Koekoek den vangkans van Schijve naar niet gemist had, zou 't er waarschijnlijk z,elfs maar één geweest zijn. Nu kon de honk slag van Hofstra ook Schijvenaar nog binnen halen. Gelukkig in het slaan was E.D.O. dezen middag ook niet. Steeds weer kwam de bal óf in het bereik van Wilders óf van Ferwerda en aan was met een goeden aangooi het lot van den looper spoedig beslist. Kwam de bal eens wat verder, dan werd de vangkans benut. Hofstra en Oomen wei-den beiden in het verre veld gevangen. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 1—1—2—2—3—0—0—0—0 9. E, D. O. 0—1—0—9—2—'0—2—0—0 5. H.H.C. brengt aan de Seagulls de eerste nederlaag toe. Voor H. H. C. wierp Pijnakker, die wel eens beter wierp dan hij nu hier deed. Vooral zijn keeren vier wijd waren nog al talrijk. Overi gens wierp hij echter zoo, dat er van het slaan der Seagulls, waar deze anders zoo goed in zijn, weinig van terecht kwam. Zijn zwak ste beurt was wel de vierde innings, toen hij viermaal wijd gaf. Mét een paar honkslagen èn een paar fouten in het veldwerk, bracht deze beurt den Amerikanen liefst zes runs op, waardoor hun totaal op acht kwam. H. H. C. had het tot zoover nog tot slechts een run gebracht, Mathews was hun te mach tig, niet zoozeer door zijn resultaat met drie slag, maar meer door zijn stoppen en aan gooien naar de honken, als een H. H. C.'er weer zijn richting uitsloeg. Dat zag er dus nog niet naar een overwin ning van H. H. C. uit. In de vijfde beurt pro fiteerden echter de Haarlemmers van eenige keeren vier wijd, plus fouten in het veld werk. De drie honkslag van Hartog deed de rest en daar de Seagulls uitgingen door één maal drieslag en vangen van J. en D. Baas zonder te kunnen scoren, was de stand na de zen beurt 86, zoodat weer elke uitslag mo gelijk werd. Na deze beurt hebben de Amerikanen nog slechts een keer kans gehad de score op te voeren. De zevende beurt bracht hun nog slechts drie runs op. In de andere beurten moesten zij zich met één of nul tevreden stel len, al eindigde de beurt wel eens met twee loopers op de honken. H. H. C. daarentegen boekte nog twee beur ten met veel resultaten: de zevende die vier runs opbracht, vooral dank zij de vele fouten in het veldwerk, en de achtste, die hetzelfde resultaat had, maar nu dank zij een serie honkslagen. In die achtste beurt werd het totaal der Seagulls door H.H.C. overtroffen en in de ne gende beurt slaagden Pijnakker c.s. er in den kleinen voorsprong te behouden, daar beide partijen voor nul uitgingen. Na die serie honkslagen op Mathews werd deze als werper vervangen door Nelson. Toen was het met H.H.C. afgeloopen, Ook in de ne gende beurt wierp Nelson. Hij had echter geen aandeel in de drie nullen. Shupe was echter plotseling goed geworden en nam met twee goede aangooien twee nullen voor zijn rekening. Daarmede was de wedstrijd geëindigd en de eerste nederlaag der Amerikanen een feit geworden. De cijfers der innings zijn: Seagulls 2—0—0—6—0—1—3—0—0 12 H. H. C. 0—0—1—0—5^0—4—4—0 14 Overige uitslagen. Ajax I 0—5—0—3—5—12—3—2—" 30 A. F. C. I 0—1—0—3—O—0—0—1—0 5 Kinhelm 011004021 9 The Catchers: 3—0—2—3—3—2—0—0—0 13 D. W. S. I 0—0—0—1—4—2—0—1—0 8 R. C. H. I: 0-4 1 0—3—0—0—1—14 26 E. D. O. II 0—2—0—5—5—0—0—6—" 18 BI.-Wit II 6—0—O—0—0—0—0—0—0 6 R. C. H. II 0^-0—1-0—2—0—0—1—3 7 Quick. 5740o346—2 36 Hercules 2—2—2—2—0—2—2—3—0 15 Spaarnev. I: 320201313 15 T.H.B. I 4—1—1—2—4—0—1 13 E. D. O. IV: 4—2—5—2—9—4—3 29 E.D.O. III 6-0—5—7—3—2—0—1- 24 Schoten II 3—2—0—2—2—0—0—1—3 13 Spaarnev. I: 0—0—0—2—0—0—3—2—0 7 Hercules 10—1—0—0—7—6—3—9—12 48 E.D.O. IV 5—8—9—1—2—1—5 31 R. C.H. III: 0—0—2—0—1—3—6 12 Schoten III: 1—2—0—0—0—3—1—7 14 T.H.B. II 0—7—O—10—1—2—0—2 22 H. H. C. III 5—7—2—9—6—4—* 33 Haarlem III 2—0—5—1—1—2—4 15 E.H.S. II—Spaarnevogels n is niet doorge gaan wegens niet opkomen van Spaarnevo gels IL The Seagulls Bondsnegental, Morgen (Dinsdag) avond heeft, zooals we reeds eerder meldden, een wedstrijd plaats tusschen The Seagulls en een Bondsnegen tal. In het Bondsnegental zijn de volgende spe lers opgesteld: Pijnakker (H.H.C.), Ter Heide (Ajax), Beumer (Ajax), Wilders (Blauw Wit) Lammers (V.V.G.A.) Wulfhorst (Haarlem), Mulder (H.H.C.) Holewijn (Quick), Van der Putten (E.D.O.). Nu H.H.C. pas bewezen heeft dat de Sea gulls niet onoverwinnelijk zijn, trekt het ne gental natuurlijk met meer moed ten strijde, Het belooft dan ook een interessanten strijd te worden. De ontmoeting heeft plaats in het Olympisch Stadion te Amsterdam en vangt aan om zeven uur. Competitiestanden. Klasse I gesp. gew. verl. pnt Seagulls 7 6 1 12 Blauw Wit 8 6 2 12 Haarlem 7 5 2 10 E. D. O. 6 3 3 6 H« H. C. 8 4 4 8 Ajax 7 3 4 6 V. V. G. A. 7 2 5 4 A. F. C. 8 0 8 0 Klasse II A: Schoten 6 6 0 12 Quick 8 7 1 14 E. D. O. 2 6 3 3 6 Blauw Wit 2 7 3 4 6 H. C. K. 7 2 5 4 Catchers 8 2 6 4 R. C. H. 2 6 1 5 2 Klasse II B: Zeeburgia 6 6 0 1? Haarlem H 5 4 1 8 R. C. H. I 6 4 2 8 H. H. C. II 5 2 3 4 Ajax II 6 1 5 2 D. W. S. I 6 0 6 0 Klasse III A: E. D. O. 3 5 5 0 10 H. H. C. 3 7 6 1 12 Schoten 2 5 2 3 4 E. H. S. 5 1 4 2 Haarlem 3 6 0 6 0 Klasse III B: gesp. 6 gew. gel. verl. pnt. T. H. B. 5 0 1 10 E. D. O. 4 5 4 0 1 8 Hercules 5 2 1 2 5 Spaarne Vogels I 6 1 1 4 3 R. C. H. 3 6 1 0 5 2 Klasse III C: gesp. 6 gew. verl. pnt. E. H. S. II 5 1 10 T. H. B. II 6 4 2 8 R. C. H. 4 5 3 2 6 E. D. O. 5 4 2 2 4 Schoten 3 6 2 4 4 Spaarne Vogels 2 7 1 6 2 HAARL. KORFBALBOND Stedenwedstrijd Haarlem- Amsterdam. Als onderdeel van de Haarlemsche Sportweek zal op Zondag 9 Juli a.s. 's avonds 7 uur, op het E.D.O.-terrein te Haarlem-Noord een steden- wedstrijd gespeeld worden en wel de wedstrijd HaarlemAmsterdam. Op Dinsdagavond (7.15 uur) zal voor dezen wedstrijd nog een proef wedstrijd worden ge speeld tusschen A- en B-12 tal,waarbij het A- 12 tal als het vermoedelijke Haarlemsche twaalf tal aangemerkt kan worden. Gespeeld zal wor den op het terrein van Sport Vereent te Sant poort. De opstelling van de twaalftallen luidt: A-twaalftal: Aanval: heeren H. Hommers en N. Struykenkamp (beiden OK)dames D. Sege- rius (OK), R. v. Asselt (S.V.) Midden: heeren C. de Goederen en S. Ritburg (beiden (SV),' dames: Tr. Zwiep (S.V.), R. Roose (T.H.B.) Verdediging: heeren T. Luikel (OK), en J. Booms (THB), dames: G. Deen en J. Poelgeest- Waage (beiden OK). B-twaalftal: Aanval: heeren J. v. d. Waals (THB) en A. Menet (SV). dames: E. Eekhout (Haarlem), T. Lieffering (THB) Midden: heeren Th. Poelgeest en A. Drogtrop (beiden OK), dames: G. Starink en R. de Korte beiden OK). Verdediging: heeren W. v. d. Linden (OK) en B. Vink (SV), dames: T. Wesseling (Nw. Flora) en W. Compiet (Animo-Ready). Oosterkwartier. Secretariaat: Nagtzaamplein 9. Op de seriewedstrijden van T.H.B. behaalden ons 4de en 5de een derden prijs. In het voorloopig H.K.B.-twaalftal, dat a.s. Zondag tegen een Amsterdamsche twaalftal zal uitkomen zijn opgesteld mej. D Segerius, mej. G. Deen en mevr. J. Poelgeest-Waage en de hee ren H Hommers. N. Struijkenkamp en T. Luikel, terwijl voor. de B-ploeg zijn opgesteld de dames R. de Korte, G. Starink en de heeren T. Drog trop, Th. Poelgeest en W. v. d. Linden. Reserves de dames: T. Waage en N. v. d. Pie terman. De proewedstrijd voor deze twaalftallen vindt plaats op Dinsdag 4 Juli a.s. om 7.15 terein S.V. Vertrek per fiets om half 7 van de Nagtzaam- brug. Wij wekken al onze leden op a.s. Donderdag deel te nemen aan den optocht als inzet der Haarl. Sportweek. Zorgt er allen voor om 7 uur op den speeltuin aanwezig te zijn, vanwaar de Gymnastiek Jeugdfanfare en korfbal gezamen lijk naar de Dreef zullen marcheeren. Zorgt er dus voor op tijd te zijn. 16 Juli gaan wij met ongeveer 45 leden naar Amersfoort en Utrecht; er zijn nog een paar plaatsen beschik baar. H. K. C. „Haarlem". Secretaris: Hans Arends, Nic. v. d. Laanstraat No. 36. Gespeeld 2 Juli: op de series van T.H.B. won onze comb, den 2den prijs. HaarlemT.H.B. 41 HaarlemN. Flora 21 HaarlemZ.K.V. 01 HaarlemPalvu 20 (wegens niet opkomen van Palvu) Voorgesteld als lid mei. E. Smidt. Oosterstraat Haarlem door Riek Smidt en Jan Arends. Aangenomen als adspirantlid Piet Hart. Op onze ledenvergadering van 29 Juni werden Annie Brake] en Nico Ziilstra als bestuursleden herkozen, en Hans Arends gekozen. Wilt allen goed noteeren,dat van heden af het secretariaat onzer vereenigïng niet meer wordt waargenomen door mej. Annie Brakel. maar door den heer Hans Arends, Nic. v. ld. Laanstaat 36. Tot kascommissieleden werden benoemd: Jan Pruschen. Annie Kreulen en Ans Woudstra, plaatsverv. lid Riek Smidt. Sportweek: Onze vereeniging zal meeloopen den nntocht onder no. 35. Op 6 Juli: deelnemers verzamelen, kwart voor zeven aan het Kennemerplein vooral de adspi- ranten. zorgt allen reeds in kleeding te zijn met b v. een regenias (wit shirt met op de borst het Haarlemschildje, zwarte pantalon of donker blauwe rok. voor de dames en adspiranten witte sokjes, voor de heeren zwarte kniekousen met rood-witte banden en gymschoenen. Als kleedlokaal is aangewezen de Meisjes H. B. S.. Tempeliersstraat 1, waar wij gezamenlijk 7.10 uur vandaan gaan naar de Dreef. Trainen: senioren Vrijdag van 79 uur, ad- spiranten Dinsdag van 79 uur, oefenen senio ren WnorHa» "an 79 uur. adspiranten Zat.er- igs van 24 30 uur. Op Zondag 9 Juli wordt als demonstratiewed- sfriid gespeeld op het E.D.O.-terrein Haarlem 12-talAmsterdamsch 12-tal om 7 uur, verza melen om half zeven bij het E.D.O.-terrein. AMERICAN CIGARETTE (Adv. Ingez. Med.) Max Schmeling Europeesch kampioen. Max Schmeling. Zondagmiddag is te Stuttgart een gevecht ge leverd om het Europeesche kampioenschap in het zwaargewicht tusschen den titelhouder en den uitdager Max Schmeling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een-en-zeventigste seconde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die wegens een ernstige rugblessure bijna een jaar niet in den ring uitkwam, door zijn tegen stander met een korte rechtsche k.o.'te slaan. Max Schmeling behaalde hierdoor den titel Europeesch kampioen in het zwaar gewicht. Voor dezen wedstrijd bestond een enorme be langstelling. Honderd extra treinen waren inge legd; duizenden auto's en omnibussen brachten de 65.000 toeschouwers naar Stuttgart.. Schmeling zal nu uitkomen tegen Walter Neu- sel, van wien hij reeds met k, o. heeft gewonnen. OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940. Installatie van het organisatie» comité. Uit Garmisch Partenkirchen: De rijkspartij leider Von Tschammer und Osten heeft Zater dag in het raadhuis van Garmisch Partenkirchen het organisatie-comité voor de vijfde Olympische Winterspelen, welke van 2 tot 11 Februari 1940 te Garmisch worden gehouden, geïnstalleerd. President is Dr. Ritter von Halt: Dr. Carl Diem zal het algemeen secretariaat leiden. Dr. Ritter von Halt deelde o.m. mede, dat in 1940 van Chamonix (de plaats waar de eerste Olympische Winterspelen zijn geweest) over de Alpen naar Garmisch een Estafette zal worden georganiseerd. De Fransche Skibond zal alle mo gelijke medewerking hiertoe verleenen. DE GROOTE PRIJS VAN PARIJS Derksen eerste bij de amateurs en Gerardin bij de profs. De internationale wielerwedstrijden om den Grooten Prijs van Parijs hebben in de amateurs klasse een prachtig succes voor onze landgenoo- ten opgeleverd. De Zwollenaar Derksen en de Haarlemmer Ooms slaagden er in, de finale te bereiken en daarin resp. de eerste en tweede plaats te bezetten. Bij de professionals was Van Vliet minder fortuinlijk. Hij werd in de demi-finale door den Italiaan Loatti geklopt en daarmee uitgescha keld voor den eindstrijd. De gedetailleerde uitslagen luiden: Amateurs: eerste demi-finale: 1. Derksen (Nederland); 2. Barateau (Fr.) 3. Dolivet (Fr.). Tweede demi-finale: 1. Chretien (Fr.); 2. Ver- na (Fr.); 3. Smit (Nederland). Derde demi-final'e: 1. Ooms (Nederland); 2. Maton (Fr.); 3. Aquistapace (It.). Finale: 1. Derksen (Nederland); 2. Ooms (Nederland); 3. Chretien (Fr.). Tijd van Derk sen 200 M. 12 2/5 sec. Professionals. Eerste demi-finale: 1. Richter (Duitschland); 2. Rénaudin (Fr.); 3. Falck Hansen (Denemarken). Tweede demi-finale: 1. Loatti (Italië); 2. Van Vliet (Nederland); 3. Michard (Fr.). Derde demi-finale: 1. Gérardin (Fr.); 2. Scherens België); 3. Chaillot (Fr.) Finale; 1. Gérardin; 2. Loatti. Richter gedis kwalificeerd. Tijd laatste 200 M. van Gérardin 12 sec. C. de Best wint de Ronde van Hilversum. C. de Best. De Haarlemmer C. de Best heeft Zaterdagmid dag de door de Gooische Wielerclub georgani seerde Ronde van Hilversum gewonnen in 2 uur 16 min.; no. 2 was J. Bosland te Amsterdam; no. 3. J. Rijneveld te Haarlem. Internationale scherm wedstrijden. Tijdens de internationale scherm wedstrijden te Lè Touquet boekten twee Nederlandsche ploe gen Zaterdag successen. Een heeren-equipe werd eerste in de wedstrijden op sabel; een dameséquipe bezette de tweede plaats in wed strijden op sabel voor dames. De équipes be stonden uit de heeren Van der Voodt, Van Wie- ringen en Van den Berg en de dames mevr. Van der Voodt, mej. Van der Klauw en mej. Van der Sluis. SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. J aar ver gadering. De jaarlijksche algerneene vergadering zal ge houden worden op Zaterdag 22 Juli a.s. in Hotel de Leeuwerik, Kruisstraat 30 te Haarlem. VOORSTELLEN JAARVERGADERING. Vereenigingen, welke voorstellen aan de jaar vergadering wenschen in te dienen worden verzocht die voorstellen voor 3 Juli a.s. aan het Bondsbestuur in te zenden. Verkiezing bestuursleden. In de a.s. jaarvergadering treden periodiek af de heeren A. v. d. Aart, J. A. van Gemerden en H. Scheen. De aftredende bestuursleden zijn terstond herkiesbaar. Voor candidaatstelling zie men art. 45 van het Huish. Reglement. PROTESTCOMMISSIE. Proces verbaal van de behandeling van: Protest no. 4: D.C.O. 3—Hillegom 3. Inge diend door de verg. Hillegom. Tijdens de protest-commissie vergadering kon geen beslissing worden genomen, aange zien de scheidsrechter niet aanwezig was. Deze werd verzocht zoo uitvoerig mogelijk een beschrijving te geven over het voorgeval lene, waaraan door hem gevolg werd gegeven. Dit rapport, alsmede de andere stukken cir culeerden bij de leden van de Protest-Commis sie en naar aanleiding daarvan het volgende: Genoemd protest grondt zich op het feit dat bij een Hillegom-aanval op het D.C.O.-doel, de Hillegom middenvoor een duw kreeg Din- nen het strafschopgebied. De arbiter floot en kende een vrijen schop toe, waar niet in eens uit gedoelpunt mocht worden. Volgens de pro- testeerende partij moest dit een strafschop zijn. De scheidsrechter verklaart evenwel dat hij niet gefloten heeft voor het duwen maar voor een overtreding van den regel betreffende het „gevaarlijk spel" n.l. het „hakken" naar den bal. Daar de scheidsrechter zeer positief in zijn verklaring was en ook de tegenpartij een ge lijkluidende lezing va-n het gebeurde te boek staafde kwam de protest-commissie tot de volgende conclusie: Gehoord de getuigen, alsmede de verkla ringen, gezien de stukken, overwegende dat de spelregels niet verkeerd zijn toegepast, be sluit met algerneene stemmen het protest af te w ij zen. Namens de Protest Commissie, OH. BOEREE, Secretaris. Haarlem, 25 Juni 1939. Jubileum-programma. Het programma van de feestelijke herdenking van het 40-jarig bestaan van den bond is ver schenen en aan H. H. Officials en Vereenigings- secretarissen toegezonden. Verenigingsbesturen, die op meer exemplaren dan de drie toegezonden, prijs stellen kunnen die schriftelijk aanvragen waarna toezending volgt zoolang de voorraad strekt. Sportweek 1939. Een groot aantal vereenigingen heeft zich op gegeven voor deelname aan den optocht op Donderdag a.s, Aan de vereenigingen, die zulks nog niet konden doen, wordt verzocht zich als nog op te geven! Onze deelname moet massaal zijn, onzen jubileerenden bond waardig. Schrijft nog HEDEN in! WIJZIGINGEN SECRETARIAAT. Het secretariaat van de vereeniging JOHEZ is overgegaan in handen van den heer J. F. Ploeg, Gijsbregt van Aemstelstraat 16 Haarlem N. Het secretariaat van D. K. T. is overgegaan in handen van den heer J. Schout, Yweg 392 te Vijfhuizen. CANDIDAAT-SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: Th. G. Vloemans naar Brouwers plein 14, Haarlem. STRAFZAKEN. Geschorst: G. Branderhorst, lid van E. T. O., voorloopig uitgesloten voor deelname aan wed strijden wegens wangedrag in den wedstrijd N. VennepE. T. O. op 25 Juni 1939. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behan deling worden opgenomen, indien belangheb bende als lid bij den H. V. B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij volgens de be palingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. AANVRAGEN. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen ZEVEN dagen na heden, schrif telijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 1054. W. van Pelt, wonende te Haarlem, Zomerlcade 73 van HFC Heemstede naar Droste. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. SpartaanSchijndel 50 Spartaan is kampioen van Nederland. KerkradeVosta 7j PROMOTIE—DEGRADATIE DongenMulo 10 AlmaniaV. V. L. 20 BoxmeerS. V. D. 13 FINALE BISSCHOPSBiEKER. Wormer S. V.G.D.A. (Loosdunen) 55 Na 2 x 1 kwartier verlenging. Deze wedstrijd zal nogmaals vastgesteld wor den.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12