defileert Engelsche vrijwilligersdienst CEBUTO Duitsche „toeristen" Mijeen Dantzig (tinnenstwomea- Accoorcl Londen-Moskou thans in zicht? Boodschap van den Koning Geleidelijke „inneming' van Dantzig? UITERLIJKE KALMTE IN DE VRIJE STAD. RADIO MAANDAG 3 JU El 1939 HASREEM'S DXGBEAD 9 Chamberlain „Zoo noodig het volle gewicht in de schaal" Voor het eerst heeft de Koning vergezeld van de Koningin. Zaterdag de parade afgeno men van het „vierde leger", de vrijwilligers van den nationalen dienst. In Hydepark defi leerden 20.000 vrijwilligers uit alle deelen van Engeland samengekomen: territoriale regi menten, vrijwilligers van de marine-reserve, geneeskundige dienst, personeel van de lucht macht en de vrouwelijke vrijwillige hulp voor de luchtmacht. Ook een gemotoriseerde divisie van de Lon- densche territoriale troepen bestaande uit 180 lichte tanks, mitrailleurs op auto's, kanonnen, auto's voor troepentransport en ongeveer 130 motorrijwielen met zijspan defileerde voor den vorst. Ter gelegenheid van het défilé hield minis ter-president Chamberlain 's middags een rede, waarin hij o.a. zeide: Mannen en vrouwen, uit alle deelen van het land hebben hun diensten aangeboden voor de nationale verdediging. Deze parade is iets nieuws in de Britsche geschiedenis, aangezien het voor het eerst is dat de civiele verdedi gingskrachten worden erkend als een defini tief deel van de organisatie tot de bescherming van het land. Dit is de natuurlijke ontwikke ling, welke een gevolg is van de erkenning, dat de moderne oorlog niet langer een con flict is, dat beperkt is tot de legers der be trokken landen. In deze dagen van bescha ving is ook de burgerbevolking in de vuurlinie en het. is de plicht van iederen burger mede te werken aan de verdediging. Daarom werd aan allen gevraagd wat men kon doen en welke rol men kon vervullen in den nationalen dienst. Uw antwoord is gegeven en in enkele maan de tijds zijn ongeveer een en een kwart mil- lioen vrijwilligers toegetreden tot alle onder deden van de verdedigingsmacht. Na de vrijwilligers geprezen te hebben zeide Chamberlain dat iedere dag welke voorbijgaat een nieuwe perfectioneering ziet van den nationalen dienst. De wetenschap van hetgeen reeds is geschied moet het vertrouwen in de geschiktheid om de toekomst het hoofd te bieden met kalmte en gelijkmoedigheid doen toenemen. Boodschap van den Koning. Chamberlain liet hierop volgen: „Ik behoef hieraan niets met eigen woorden toe te voegen, want ik heb een boodschap des konings voor u en hierin zegt Zijne Majesteit: „Het was voor mij zoowel als voor de Koningin een groot genoegen, vanmiddag het défilé gade te slaan van de vrijwilli gers van den nationalen dienst. Het is voor ons een zeer indrukwekkende de monstratie van den geest van dienen, welke thans overal in het land bestaat en welke zich uit in de vastberaden heid om het land in staat te maken het hoofd te bieden aan iedere nood zaak wat de opofferingen of ongemak ken hiervan ook zullen zijn. Onze civiele verdedigingsmacht is thans ge vestigd. De oproep is beantwoord en de vrijwilligers zijn reeds aan den arbeid. Ik wensch, dat zij weten hoezeer ik hun geest bewonder en ik wensch ook mijn erken telijkheid te uiten voor de vrouwen, die veel van hun huiselijk leven opofferen om hun echtgenooten in staat te stellen hun avonden door te brengen in den nationalen dienst. Ik ben er zeker van, dat de vrijwilligers, zoowel mannen als vrouwen, zich beloond voelen door de overtuiging dat zij meehelpen het land sterk en veilig te houden. Bij het voorbij- marcheeren van de vrijwilligers kon ik niet nalaten te denken aan de laatste toevoeging aan onzen verdedigingsdienst, de jonge man nen in de nieuwe militie, wier onmiddellijke beantwoording aan de oproeping heeft ge toond, dat zij de groote traditie van den dienst waarbij zij zich hebben gevoegd, waardig zijn. Ik dacht ook aan de reservisten en manschap pen van het territoriale leger, die uit hun werk zijn geroepen en uit hun huizen, om de ver dedigingswerken te bezetten. Het land is al deze menschen dankbaar en ook het personeel van het geregeld leger en de hulpdiensten die hun verantwoordelijkheid krachtig dragen. Geschilpunten zouden thans uit den weg geruimd zijn. Op het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken is een lang rap port ontvangen voor de besprekingen welke te Moskou zijn gehouden tus- schen de vertegenwoordigers der drie mogendheden. Men verwacht, dat bin nenkort wederom een bespreking zal worden gehouden. Alle misverstand inzake de garan- toes aan de kleinere staten is thans uit den weg geruimd, aldus meldt Reuter. Churchill en Eden in de Engelsche regeering? De diplomatieke redacteur van het Engel sche blad ..The Star"' verwacht binnenkort een ministerieele hei-vorming waarbij Winston Chiirchill als eerste Lord der Admiraliteit tot de regeering zou toetreden Volgens den zelfden redacteur zou Halifax gaarne Eden zien terugkeeren in het kabinet. ONTMOETING MUSSOLLM-HITLER HEEFT NIET PLAATSGEHAD. De Italiaansche radio heeft het bericht tegengesproken, volgens hetwelk Mussolini en Hitier elkander dezer dagen aan de Ita- liaansch-Duitsche grens zouden hebben ont moet. Gij weet dat al onze maatregelen niet ten doel hébhen een oorlog uit te lokken, doch den vrede te bewaren. Nog hopen wij dat de landen mogen leer en tezamen in broederschap en harmonie te leven Wij zijn evenwel vastbesloten niets ongedaan te laten om de veiligheid van het land te be waren en hiertoe dragen de vrijwilli gers van den nationalen dienst bij, waarvoor zij al onze dankbaarheid verdienen". Na deze boodschap van den koning zeide minister-president Chamberlain nog dat wij op het oogenblik in een moeilijken en gevaarlijken tijd leven. Engeland is een vreedzaam land en verlangt met niemand te twisten. Nie mand moet zich evenwel vergissen en veronderstellen dat wij niet in staat zijn" ons volle gewicht in de schaal te werpen, wanneer dit noodig zou blijken om een aanval, hetzij op ons zelf, hetzij op hen, welker onafhan kelijkheid wij beloofd hebben te ver dedigen, af te weren. Het Fransche standpunt in den internationalen toestand. Minister Campinchi „Levensruimte beteekent hegemonie over Europa". President Lebrun heeft Zondag vergezeld van verscheidene Fransche ministers een be zoek gebracht aan Beziers, Montpelliers en de wijngaarden van Languedoc. In Montpellier hield hij een redevoering, waarin hij zeide, dat Frankrijk zijn standpunt bepaald heeft: ten gunste van eerbiediging van het recht en de internationale verdragen, tegen iedere geweldpolitiek, grensschending en schending van de onafhankelijkheid van zwakke landen. In een rede te Annecy heeft de minister van marine, Campinchi, aangedrongen op het be waren van de waakzaamheid en de koelbloe digheid. Dit is voor alle volken noodig, want de minste onvoorzichtigheid kan het geheele vasteland van Europa in vuur zetten. Iedereen moet weten, dat geen sprake is van een plaat selijk incident, doch van een geweldigen vol- kenstrijd, waarin de overwonnene vernietigd zal worden en waardoor de beschaving voor altijd gecompromitteerd zal worden. De minister verklaarde verder, dat Frank rijk zich opofferingen heeft getroost, om den vrede te bewaren. Men kan evenwel niet mis kennen, dat de leuze: vrij beschikkingsrecht der volken, anti-semietisme en strijd tegen het komintern, slechts dienen om de opera ties van geweld te verhullen. De levensruimte, waarover wordt gesproken wil slechts zeggen de hegemonie over Europa. De vraag, welke wordt gesteld is: „Zal Europa Duitsch wor den?" En Frankrijk moet alle pogingen in het werk stellen om den vrede en de vrijheid der volken te bewaren. Tenslotte zeide de minister dat het liberalisme nog niet heeft afgedaan, Frankrijk zal strijden voor de democratie en de vrijheid. Blokkade te Tientsin verscherpt. Weer een incident met een Engelsch onderdaan. Zondag is te Tientsin de door de Ja panners aangekondigde verscherpte blok kade ingesteld. Zij werd gekenmerkt door een nieuw incident. Een Engelsch onderdaan John Anderson, werd bijna geheel ontkleed waarna men hem met zijn paspoort in het gezicht sloeg. Het toezicht bij de versperrin gen is aanzienlijk verscherpt. De Chineezen worden streng gecontroleerd. Velen moesten twaalf uur wachten, aleer men hen door liet. In den afgeloopen nacht zijn weer eenige Chineesche vrijbuiters opgetreden. Tegen tien uur 's avonds was geweervuur duidelijk hoor baar. Mislukte Japansche landingspoging bij Wentsjau. De Japanners hebben, gesteund door zeven oorlogsschepen, geprobeerd bij Wentsjau troepen te ontschepen. Deze poging werd door Chineesche troepen verijdeld, evenals later gedane pogingen. De Chineesche troepen deden tegenaanvallen op het eiland Yoehoean. dat tegenover Wentsjau is gelegen. De gevechten duren voort. Twaalf Japansche oorlogsbodems zijn voor Wentsjau voor anker gegaan. Zaterdag hebben zij de kust gebombardeerd. Engelsche staatslieden aan het woord. „Lord Halifax sprak namens het geheele Britsche volk". In een rede te Sheffield heeft Sir John Simon o.a. gezegd dat de politieke toestand zeer ernstig is, doch dat hij geen nieuwe verklaring of kon leggen. Er is op het oogenblik geen twijfel over het standpunt van Engeland, Lord Halifax heeft in zijn verklaring niet alleen gesproken namens de regeering, doch namens het geheele Britsche volk en voor een groot deel der menschheid bui ten het imperium. Deze verklaring was geen provocatie, doch ze was krachtig en duidelijk. Ter gelegenheid van een feest in de Earlshall ter eere van de nationals regeering hield de mi nister voor de voorraden. Bur gin te Sheffield een rede welke hij als volgt besloot: Engeland is niemand's vijand, doch geen krank zinnig land moet denken, dat het Britsche Impe rium een rijpe boomgaard is, waar men kan plukken. Boven alles is de prachtige geest van het volk een reden tot tevredenheid. Deze geest F is Frankrijk het ideale touristenland, met zijn kathedralen, zijn oude steden schoon, zijn kunstschatten, zijn mon daine vermaken en zijn beroemde keuken. Een Fransche reis per Cebuto Touringcar Is een genot van begin tot eindel Uit de Cebuto Massakeus: 6 dg Parijs - <9.- 7 dg Vogezen 56-/5 sy, dg. Fransche Jura en Savoye.. 74.50 10 dg Bretagne. Normandië, de Loire en Parijs 87.50 15 dg. Fransche Rlvlóra 112.— 8 dg Zwitserland, Luzern 69.50 Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Houtplein 54 Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas. RIJIesslraatw. 21. Haarlem-N. Tel 16551 (a Bruvnzeel. bl) Velserp Velsen-N. Tel 5064 (Adv. Ingez. Med.) is niet bereid zich laf te gedragen en vriendelijke bedreigingen in ontvangst te nemen. Hij is vast besloten den vrede te zoeken en na te streven, doch dit gaat niet de grenzen te buiten, wat men ook van buiten af op wil leggen. Oud-minister Eden voerde te Ealing het woord. Hij zeide dat de toekomst er somber uitzag, doch dat hij een oorlog niet onvermijdelijk achtte. Hij is overtuigd, dat wanneer de vastberadenheid van Groot-Brittannië op het vasteland van Euro pa wordt ingezien, er geen oorlog zal komen. Plotselinge actie niet waarschijnlijk geacht Beek ontvangt den Poolschen hoogen - commissaris Zaterdag heeft de Poolsche minister van bui tenlandsche zaken, Beek, den Poolschen hooge- commissaris te Dantzig, Chodacki, ontvangen, die naar Warschau is gekomen om verslag uit te brengen over de militaire voorbereidingen van de nationaal socialisten. Men veronderstelt, dat gesproken wordt over den vorm van de nota, welke gericht zal worden tot den senaat van Dantzig, waarin ophelderingen worden gevraagd over de voorbereidingen in de gedemilitairiseer- de zone. In welingelichte kringen te Warschau gelooft men niet dat de voorbereidingen een plotseling optreden tengevolge zal hebben, na de rede, welke Lord Halifax heeft gehouden. Algemeen is men van oordeel dat de huidige taktiek is het toedienen van een aantal „speldeprikken", welke op zich zelf beschouwd geen van allen kunnen worden gezien als een aanval op de onafhanke lijkheid van Polen, doch welke ten doel hebben Polen uit de Vrije Stad weg te werken en zoo Europa voor een voldongen feit te zetten zonder dat een oorlog hieruit voorvloeit. In Poolsche officieele kringen wordt verklaard, dat Polen niet zal dulden dat zijn rechten in de vrije stad te kort wordt gedaan en in zooverre heeft de rede van Lord Halifax invloed gehad. (Havas). Jubileum Bond van Ncder- landsche Onderwijzers. Zaterdagavond hield de afa. Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers een bijzondere vergadering ter herdenking van het feit, dat op dienzelfden dag vóór 50 jaar de af deeling werd opgericht. Vele leden en oud-leden, waaronder ook van buiten Haarlem waren opgekomen om dezen avond bij te wonen. Namens het hoofdbe stuur waren aanwezig de heeren Thijssen en Schaft, terwijl ook de afdeelingen Zandvoort en Haarlemmermeer vertegenwoordigd waren. De voorzitter, de heer C. J. Rijkers, heette allen welkom en herinnerde aan het vele goede dat de „Bond" in de verloopen vijftig jaar had weten te bereiken. Hij betreurde dat zooveel in de laatste jaren weer verloren was gegaan, maar was er van overtuigd dat de strijd niet zou worden opgegeven. Hij wees ook op den goeden geest die vrijwel altijd in de afdeeling had geheerscht en waarvan een der gevolgen wyas dat de afdeeling in de laatste vijf en dertig jaar slechts drie voor zitters en drie secretarissen had gehad. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik hulde te brengen aan den secretaris, den heer G. Brouwer, die nu al ongeveer vijftien jaar het secretariaat op onverbeterlijke wijze waarneemt. Daarna was het woord aan Theo Thijssen. die de gelukwenschen van het hoofdbestuur overbracht. Hij deed dat in een gevoelige speech, waarin hij er op wees dat er nog veel is waartegen in de komende vijftig jaar te strijden is. Hij noemde o.a. de opleiding van drie jaar aan de kweekscholen, de hoofd- acte en eenonderwijswet, die wel haast hon derd jaar ten achter is.. De typische blijvende liefde van zoovele:, voor den „Bond", vervolgde de heer Thijssen, is te verklaren uit het feit dat zij allen bezig zijn hun werk tot een vak te maken. Ja, de „Bond" Is altijd een bijzondere vakbond ge weest., want zij, die lid zijn, zijn dat met het hart, POLITIE MET 3000 MAN VERSTERKT. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt dat de toestand te Dantzig gedurende "het weekeinde niet is gewijzigd, hoewel de spanning blijft. Nog steeds komen in grooten getale Duitsche „toeristen" de stad binnen, doch de houding van de Poolsche autoritei ten blijft kalm. Blijkbaar is de Poolsche regeering niet voornemens zich te laten opjagen. Naar vernomen wordt is de Poolsche regeering zeer tevreden over de verze keringen, welke zij van de Britsche regeering heeft ontvangen. Verder wordt gemeld ,dat op Duitsch gebied langs de Corridor het graan rijp of groen wordt gemaaid en dat in allerijl prikkeldraadversperringen wor den opgericht. Iedereen neemt nauwkeu rig de bevelen, welke zoowel aan Duit sche als aan Poolsche zijde zijn gegeven tot het vermijden van ook de kleinste incidenten, in acht. Te Dantzig is de toestand uiterlijk kalm, doch de spanning blijkt uti de massa in de kazernes samengepakte mannen en het drillen van de nieuw aangekomenen, het opstellen van lucht doelgeschut op den Bisschopsheuvel, het koorts achtig bouwen van barakken en versterkingen en het in het geheim gedurende den nacht aan brengen van munitie. In Poolsche kringen be weert men evenwel, dat men alles weet en met vertrouwen af kan wachten. De nationaal-socia- listen verklaren, dat zij geen duistere bedoelingen hebben. Zaterdagavond heeft men van Zoppot de ver lichte optocht van Poolsche oorlogsschepen, koopvaardijschepen en visschersvaartuigen gade geslagen, welke het hoogtepunt was van het Poolsche Eucharistische congres, dat te Gdynia is gehouden. Ten aanzien van de aanvullende militaire maatregelen, die de laatste dagen in Dantzig zijn genomen, geeft men in gezaghebbende Dantzig- sche kringen te kennen, dat de Dantzigsch- politie versterkt is met ongeveer 3000 man, allen Dantzigsche burgers. Voor een deel betreft het jonge lieden, die verscheidene jaren geleden dienst hadden genomen in de SS-regimenten in Duitschland en die thans in Dantzig terugge keerd zijn en zich georganiseerd hebben tot een „Heimwehr". Anderen zijn Dantzigers, die hun militairen dienst in Duitschland hebben vol bracht en die opgenomen zijn in de Dantzigsche politie. „De Vrije Stad treft voorbereidingen om ge reed te zijn voor alle eventualiteiten en in het bijzonder om zich te kunnen verdedigen tegen een eventueele agressie van den kant van Polen", aldus zegt men. De „Dantziger Vorposten" verklaart heden: „De terugkeer van Dantzig naar het Rijk is besloten. De Führer zal den datum er voor vaststellen". Gouwleider Förster heeft Zondag een rede gehouden aan het einde van een congres van de N. S. D. A. P. in het district Dantziger Werder in het stadje Tiegenhof. Na de pauze haalde de heer R. Blomberg, die vijf en veertig jaar lid der afdeeling is, oude herinneringen op, die vaak de lachlust op wekten en aan het eind met luid applaus be- locasd werden. Vérder was het programma gevuld met: optreden van Annie Hensen, van den collega- snelteekenaar M. van Zalinge, den heer A. van Lohuizen met zijn voordracht en liedjes in Veluwsch dialect en met muziek van The Margians. Medegedeeld werd dat de eigenlijke feest avond in October zal worden gehouden. Dr. A. H. Haentjens. Remonstrantsch predikant te Haarlem vraagt met 1 November emeritaat. Hij zeide o.a. „dat de omsingelingsmogend- heden bereid zyn. in tegenstelling met de theo rieën, welke zij zelf hebben opgesteld over zelf- bestemmingsrecht der volken, oorlog te voeren, opdat geen recht geschiedt, doch onrecht ge handhaafd blijft. Eerder zyn zij bereid Dantzig uit te leveren aan Polen, dan gevolg te geven aan den wensch van de geheele bevolking van Dantzig tot Duitschland terug te keeren. Hieruit hebben alle Dantzigers en Duitschers in groot Duitschland de conclusie getrokken, dat niets anders over blijft dan zich instellen op het standpunt van geweld, dat wordt ingenomen door Engeland en zUn bondgenooten". Onder luid applaus verklaarde de spreker, dat de Dantzigers terug willen tot Duitschland en zij zullen tot Duitsch land terugkeeren. Een correspondent van United Press maakte gedurende het weekeinde een tocht van vijf uur door het gebied van Dantzig. Hij kwam to: de volgende conclusie, n.l. ten eerste een groeiend zelfvertrouwen in het geheele gebied dat de Dantzigers binnen enkele weken deel uit zullen maken van Groot-Duitschland. Ten tweede, dat het Duitsche leger om dit ge bied van het oosten uit binnen te komen, op een groot aantal natuurlijke moeilykheden m den vorm van rivieren zonder bruggen, smalle kron kelende wegen zal stooten. Bij het dorp Zeyer op Duitsch grondgebied zag de correspondent opschriften in groote letters over den weg aan de Dantziger zijde van de grens gespannen. In deze opschriften was in bijna smeekenden vorm de wensch geuit: „Führer breng ons weer naar huis terug....!" Bezoek van Duitschen kruiser aan Warschau medegedeeld. Van gezaghebbende Poolsche zyde wordt be vestigd, dat de Duitsche regeering de Poolsche regeering in kennis heeft gesteld van het be zoek van den Duitschen kruiser „Königsberg" aan Dantzig op 27 of 28 Augustus. Er zijn geen bezwaren tegen gemaakt. Reeds verscheidene jaren brengen bij de jaarlyksche herdenkings plechtigheid in Dantzig Duitsche oorlogsschepen een bezoek aan die stad. De genoemde datum is de herdenkingsdag voor het verlies van den kruiser „Magdenburg" tij dens den oorlog in de omgeving van Dantzig. PROGRAMMA DR. HAENTJENS. Zondagmorgen aan het slot der gods dienstoefening heeft dr. A. H. Haentjens in een korte toespraak medegedeeld, dat hij tot het besluit was gekomen om af te treden tegen 1 November a s zijn emeritaat had aange vraagd. Mf~r dan 35 jaren is dr. Haentjens de voorganger der Remonstranten te Haarlem. Hij was de opvolger van dr. Bruno Tideman. DINSDAG 4 JULI 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.— Orgelspel. 8.15 Berichten, gramofoon- muziek. 9.— Omroeporkest en solist (opn.). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 1.35 Avro- Aeolian-orkest. 12.15 Berichten. 12.17 Gramo foonmuzlek. 12.45 Avro-Amusementsorkest. I.15 Gramofoonmuziek. 1.30 Het Lyra-Trio. 2.15 Orgel en zang. 3.— Ensemble Jetty Can tor en declamatie. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kin derhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.28 Berich ten. 6.30 Causerie „Aandriften, aanleg en al of niet intelligente aanpassing bij dieren". 7.Gramofoonmuzlek met toelichting. 7.40 Causerie „Een meisje wil danseres worden". 8.— Berichten A.N.P., radiojournaal, mede- deelingen. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.— „De onderwijzer in de strafgevangenis", vraag gesprek. 9.15 Avro-Amusementsorkest en solist. 10.— Radiotooneel. 10.25 Gramofoon muzlek. 11.— Berichten A.N.P., Avro-Dance Band. 11.40—12.00 Orgelspel (c<pn.) HILVERSUM II 301.5 M. KRO-uitzending.. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 1130 Gods dienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO- Orkest. (1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3— Gramofoonmuziek. 3.30 KRO-orkest. 4.15 KRO-Melodisten. 5.005.15 Gramofoonmuziek, 5.456.05 Felicitaties en ca. 6.30 Berichten). 6.35 Sportpraatje. 7 Be richten. 7.15 Causerie Adel en nocd van het handwerk". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Zwem cursus. 8.— Berichten ANP. mededeelingen. 8 15 „Saskia". opera. '9 20—9.45 Causerie .Schokland. 80 jaar geleden ontruimd" en gramofoonmuziek». 10.50 Gramofoonmuziek. 11.— Berichten ANP. 11.10 Willy Rockin's orkest. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROTWICH 1500 M. II.20 Het Avalon-Vocaal-kwartet 11.50 Alfred van Dam's orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. I.35 Reportage. 1.50 Dansmuziek (gr.pl.) 2.35 Cabaret-iprogramma. 2.50 De Wessex Players 3.20 Gramofoonmuziek.. 4.05 Orgelspel. 4.35 Het Blech-Strijkkwartet. 5.20 Reportage. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.05 Reportage. 6.20 Be richten. 6.50 Causerie ..If war comes (II)" 7.05 Orgelspel. 7.35 Radiotooneel 8.05 BBC- Zangers. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Berichten 9.50 Interview. 10.10 Het BBC-Theater-orkest m.m.v. solist. 11.05 Billy Bissett's Canadians. II.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berich ten. RADIO PARIS 1648 M. 9.009.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.25 Gramofoonmuzlek. 2.35 Zang. 3.50 Viool voordracht 5.05 Pianosoli. 5 25 Het Bailly- orkest. 6.35 Viool en piano. 7.20 Het Derveaux- orkest 8.50 Het Hamelin Klarinetkwartet en solisten. 9.5011.50 Radiotooneel. BRUSSEL 322 M. 12.20 Omroeporkest. 12.50 Gramofonmuziek 130 Vervolg concert. 1.502.20 5.20 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 3.20 Omroeporkest en gramofconmuzlek.. 10.3011.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio-orkest 1.50—2.20 5.20 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radio-orkest en Omroepkoor. 9.35 Radio orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Het Weensch Symphonie-orkest en soliste (opn 10.20 Berichten. 10 40 Politiek dagblarioverzlcht. 10.55 Gramofoonmuziek. 1105 Berichten. 11.2012.20 Fritz Weber's dansorkest en solisten,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13