De Scfiat in de Woestijn FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 33) Ik kan u niet zeggen, hoe 'blij ik ben u nog te zien, miss Fenshawe, riep hij maar tegelijkertijd moet ik er tegen protesteeren, dat u zoo ver van het kamp zwerft. Bent u alleen? Natuurlijk! Anders zou ik hier niet zijn. Maar ik heb u met een bedoeling opgewacht. Het is nu te laat veronderstel ik, om u te doen afzien van een nutteloozen en dwazen tocht, maar ik vraag u wèl, niet de grootere dwaasheid te begaan om uw eigen leven en misschien dat van anderen op te offeren in het verkeerde begrip, dat u mr. Fenshawe's be langen dient. Ofschoon ze poogde te spreken op een toon van conventioneele vriendelijkheid, beefde haar stem. Dick was diep onder den indruk. Waarom gelooft u, dat ik waarschijnlijk gevaar zal loopen?, vroeg hij. Omdat u liever alles waagt dan een op dracht niet goed uit te voeren. Die lui zouden u tusschen duizend vijanden laten rijden als ze dachten daardoor hun doel te bereiken. Maar ik verzeker u, dat ik dat mr. Fen shawe er het grootste bezwaar tegen zou den hebben, dat u werkelijk ge vara liep ter- wille van de onnadenkende menschen, die ons een vruchteloozen tocht naar Afrika laten maken. Verschaf ons alle inlichtingen, die u door middel van de Arabieren kunt verkrij gen, maar ik kwam hier, omdat ik me geluk kiger zal voelen, als u me belooft, dat u dien man, Alfieri, en zijn vrienden zult ontwijken. Hebt u de uitdrukking op baron von Kerber's gezicht vandaag gezien? Ik heb nooit tevoren beseft, wat gouddorst beteekende. Hij zou ieder, die hern in den weg kwam, vermoorden! Daarom moet u veilig terugkomen, mr. Royson want ik stel vertrouwen in u en in kapitein Stump, maar ik ben bang voor wat er ge beuren zal, als von Kerber de anderen de ge schiedenis van den schat vertelt en hun een groot aandeel belooft, indien ze hem vin den. Daar had ik niet aan gedacht, zei Dick. Inderdaad hielden zijn gedachten zich op dat oogenblik in het geheel niet met von Ker ber's plannen bezig. Dat dacht ik wel. En daarom sloop ik uit mijn tent en wachtte hier. Het eenige, dat werkelijk van belang is, is onze spoedige terugkeer naar het jacht. Mijn grootvader was nooit van plan zijn doel te bereiken met wapengeweld en dat is stellig, waar von Ker ber op het oogenblik van droomt. Ik begin uw standpunt te begrijpen, zei hij, zich dwingende om haar woorden te be antwoorden, hoewel zijn hart andere zinnen vormde. Zelfs als ik ontdek, dat Alfieri bezig is die kostbare kameelvrachten op te graven, zal het voor alle partijen het beste zijn, zijn succes verkleind voor te stellen. Ja, ja, riep ze gretig. Dat bedoel ik. Het kan me niet schelen, wat er gebeurt, als we Pajura maar bereiken. Dan kunnen de baron en mevrouw Haxton verder doen wat ze wil len. Zelfs als ze ons geld en onze uitrusting willen leenen voor een tweede expeditie, zal ik de eerste zijn om dat plan te steunen. U belangt dus niet meer om de .schatten van Sheba te zien? Ik haat de gedachte er aan zelfs! O, mr. Royson, alles hangt nu van u af. Regel alles alstublieft zóó, dat we onverwijld naar de kust kunnen reizen. Dat is alles! U begrijpt mij, geloof ik. Nu moet ik u alleen nog maar vaarwel zeggen. God zegene u! Dick's linkerhand greep haar schouder. Neen, Irene, dat is niet alles!, fluisterde hij heesch. Ik ga nu en als God wil zal ik binnen zes en dertig uur terug zijn, maar voor ik ga wil ik je een kus geven. Hij kon de siddering voelen, die door haar tengere gestalte voer bij deze onverwachte uitbarsting. Ze uitte een lichten kreet van schrik; ze vroeg zich angstig af of ze goed verstaan had, maar ze bood geen w, stand aan den druk van den arm, die om haar heengeslagen was. Misschien was het pure verbazing, die haar gezicht deed om hoog heffen, maar in elk geval, Dick kuste haar, niet eenmaal, maar nog eens én nog eens. Moge de hemel je beschermen en bewa ren. zei hij stamelend. Je weet nu, dat ik van je houd. Ik hoopte je vanavond te ontmoe ten, Irene. Ik beklaagde mij bij de sterren toen ik je bij mijn vertrek niet zag. Nu jij hier bent, ben ik voor de poorten van het Paradijs. Maar nu moet je toch heusch heengaan liefste! Het meisje klemde zich één zalig oogenblik aan hem vast en fluisterde: Je hebt me zelfs niet gevraagd of ik van jou houd, King Dick! Den volgenden morgen, na een langen tocht, hielden zij rust. Hussein reed daarna alléén op verkenning uit. Volgens Abdur Kader's berekeningen lag het Italiaansche kamp middenin de volgende belangrijke valei. Het was hoogstens drie mijlen weg en Hus sein's aanwezigheid in den vroegen morgen zou gemakkelijker te verklaren zijn, indien hij verscheen op een kameel, die zichtbaar vermoeid was. Royson had den man uitvoerige instructies gegeven. Indien hij ondervraagd werd, moest hij" meedeelen dat een Engelschman en hij en nog een Arabier een geforceerden marsch hadden gemaakt van de vorige oase af, dat zijn uitgeputte makkers niet ver van het kamp rustten en dat hij naar hen wilde terug- keeren met een gevulden waterzak en wat voedsel voor de kameelen. Maar het was meer dan waarschijnlijk, dat in de drukte van een groot kamp zijn aanwezigheid voor iedereen onopgemerkt zou blijven, behalve voor zijn Arabische breeders. In dat geval kon hij hun nieuwsgierigheid bevredigen zonder in bizon- derheden te treden, uitvinden of Abdullah de Speerwerper zich onder hen bevond en door oogen en ooren den kost te geven zooveel mogelijk te weten komen omtrent Alfieri's vorderingen bij het onderzoekingswerk. Hoe het ook ging, hij moest trachten vóór zonsondergang terug te zijn als hij Ab dullah kon meebrengen, zooveel te beter. Dan konden ze, na zijn nieuws gehoord te hebben, beslissen wat ze verder zouden doen. Als Abdullah meekwam, zouden ze zich zonder verdere onderzoekingen weer bij de expeditie kunnen voegen. Na Husseins vertrek legden Royson en Abdur Kader zich ter ruste. Beschut door kameeldekken suiepen ze enkele uren on rustig, maar de hitte en de insecten waren zelfs den geharden sheik te machtig en tegen den middag gaven de beide mannen aan de gloeiende zonneschijn de voorkeur boven de schaduw van de muffe dekkleeden. Irene had gelijk gehad dat Dick groote vorderingen had gemaakt in het Arabisch. Hij kende verscheiden woorden en had ook een aantal samenhangende zinnen tot zijn beschikking. Abdur Kader kende een beetje Fransch en hun gezamenlijke kennis stelde hen in staat een gesprek t.e voeren. De Ara bier informeerde naar het leven in de groote steden en Royson vermaakte zich ermee de wonderen van Londen te beschrijven. Een beperkte woordenkeus en de totale onwetend heid van zijn gids omtrent dingen als spoor wegen, electriciteit, geplaveide straten, auto's en dergelijke dingen, maakten de beschrij ving heel vaag. Plotseling onderbrak de sheik Dicks moeizaam verhaal met een vraag, die. het gesprek een eigenaardige wending gaf. Als u zooveel merkwaardige dingen hebt in uw eigen land, Effendi, wat zoekt u dan hier? Dit is geen plaats voor stadsmenschen zooals Hakim Effendi, noch voor twee vrouwen zooals die, welke met ons mee reizen. U hebt die honderd kilometers door de woestijn ge reden en waarvoor? Om vijf heuvels te vin den, zegt de Hakim. Allah zij geprezen, dat rijke menschen zoc.veel geld wenschén uit te geven om zulk een dwaze reden. Maar de Hakim Effendi gelooft, dat er een oase is, kenbaar aan vijf heuvels, ergens in deze buurt en als hij die vond, zouden we graven en misschien enkele oude voorwerpen vinden, voorwerpen van weinig belang voor de wereld in het algemeen, maar op hoogen prijs gesteld door hen, die het verleden na- vorschen. Ik ken deze woestijn, zooals u die straten kent, waarvan u me vertelde, zei Abdur Kader en er is geen oase die kenbaar is aan vijf heuvels. U hebt alle kampplaatsen gezien van hier tot Pajura. Er is maar één ander spoor, 'n oude karavaanweg van de zee af. die onze route snijdt, een paar kilometer Zuidelijker. We kwamen er gisteren in het donker langs. Die heeft slechts vier bronnen. De dichtstbij zijnde wordt de Bron van Mozes genaamd, de volgende de Bron van den Olifant. Hoe komen jullie Arabieren aan een bron van Mozes? vroeg Dick glimlachend. Jelui neemt toch niet aan, dat Mozes ooit in deze streek zwierf, wel? Wij eeren Mozes en alle Profeten, zei Abdur Kader ernstig. Hij rookte een oogen blik zwijgend en zocht zich blijkbaar iets te herinneren. Is het waar, vroeg hij twijfelend, dat eens in een langvervlogen tijd vele der heu velen vuur en rook gaven als een oven? Volkomen waar. Dat noemen wij vul kanen. Al deze bergen waren oorspronkelijk vulkanen. (Wordt vervolgd) Een overzicht tijdens den wedstrijd in de hoofdklasse (500 c.c.) van de T.T.-races, welke Zaterdag Door oud-geïnterneerden van het Belgische leger is Zondag •en krans gelegd bij het Belgisch monument te Amers foort Het huwelijk van den Hertog van Spoleto en Prinses Irene van Griekenland is te Florence voltrokken. Het bruidspaar bij het verlaten van de kerk na de huwelijksplechtigheid De tentoonstelling -Het Leger" op Houtrust te Den Haag is Zaterdag officieel geopend. Z. K. H. Prins Bernhard reikte Zondag persoonlijk de prijzen uit na afloop De autoriteiten bij den rondgang in de -model"-loopgraven. Tweede van voren Z. Exc. van het internationaal concours hippique in het Olympisch Stadion te Am- minister dr. J. J. C. van Dijk sterdam De Koning en de Koningin van Engeland woonden met Koningin-weduwe Mary Zondag in Hyde Park te Londen de demon, straties bij, welke door de burgerlijke hulpdiensten werden gehouden. De vorstelijke personen tijdens het défilé Het Koolhoven-schoolvliegtuig „F. K. 46" is te Rotterdam ingescheept naar Zuid-Afrika ter demonstratie voor de Zuid-Afrikaansche vliegscholen De Bijzondere V rij- willige Landstorm hield Zaterdag te Zandvoort een intergewestelijken landdag. Hetdefilé op den boulevard voor de autori teiten

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14