Qoed gestaagde Zeuwkampda 40 jarig jubileum van den Haarlemschen Voetbalbond J. J. TUnatei uxiat den Zevenkamp dtetiiscke hei amfteiit&kpen, E' Voortreffelijke organisatie op het R.C.H.-terrein Ruim 120 voetballers hebben Zondag op de terreinen van R.C.H. te Heemstede een prettigen wedstrijddag beleefd, dank zij het gelukkige initiatief van het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond en de Commissie voor de Herdenking van het 40-jarig bzestaan. De voetballers, die gedurende het seizoen, •week in week uit, in teamverband tegen het bruine „monster" trappen, werden nu in de gelegenheid gesteld, persoonlijke prestaties te leveren. En dat niet alleen op vioetbalgebied, doch ook athletisch. Onder de zeven te verwerken nummers waren n.l. hardloopen en verspringen opgeno men. We hopen, dat dit onderdeel van de jubileumviering aanleiding moge zijn, dat zoo wel de clubs èn de spelers meer aandacht gaan besteden aan de athletiek, want een voetballer zal zijn prestaties ongetwijfeld op voeren, indien hij zijn lichaam op deze wijze in conditie houdt. Dat het noodig is, hebben wij Zondag vele malen geconstateerd, want vele deelnemers maakten stijve bewegingen. Daarentegen hebben wij ook bij velen de soepelheid bespeurd, die bij het voetbalspel noodzakelijk is en die het aantrekkelijker maakt. Mocht het besluit genomen worden, om jaar lijks een dergelijken dag te organiseeren, dan zal dit voor velen een stimulans zijn, zich op de onderdeden van den zevenkamp 'te gaan toeleggen. Daarmede zou het spel en ook het sportieve genoegen van den beoefenaar niet weinig gebaat zijn. De organisatie van dezen dag was in handen gelegd van een wedstrijdcommissie, welke be stond uit de volgende he eren: algemeen lei der: N. J. Twisterling; wedstrijdleiders W. Duiker en W. F. van Leeuwen; wedstrijdsecre tariaat: D. Potharst Cr., G. W. H. de Korte en J. Spoelder. Voorts was voor lke groep een commissaris aangesteld, zes in totaal. De heer G. N. Rin kel fungeerde als star- mm. ter; de heer G. Obe- 1 yL rink 'bediende den mi- crofoon. Niet minder dan 34 juryleden be- lastten zich met het ,t. noteeren van tijden, afstanden en punten. Deze staf verstond het wekte dan ook geen verwondering, dat alles uitermate vlot verliep. Een woord van lof lÉI aan 'iet ac'rcs van de fp organisatoren! v sm&wL* De heer A. van der mShHt i Aart> voorzitter van Mm iS bond sprak 's morgens És^T %if|^K& te elf uur precies het J ff*v, if openingswoord. Hij ncolto allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat deze dag, die iets anders is dan voetballers gewoon Ninaber. zijn, goed zou slagen „Deze dag", zoo ein digde de heer Van der Aart, „moet voor ons allen een feestdag wor den; in de organisatie heb ik veel vertrouwen". Na den beer Van der Aart kreeg dr. C. Spoelder, voorz. van de feestcommissie, het woord. Hij dankte den heer Van der Aart, als mede den heer Twisterling en al diens mede werkers voor het vele werk, dat gedaan is om dezen grootseh opgezetten zevenkamp te doen slagen. Voorts sprak hij erkentelijke woorden tot de deelnemers. Hij legde er bijzonder den nadruk op, dat allen zich stipt aan de aan wijzingen dienden te houden en dat „gemop per", dat men tijdens een voetbalwedstrijd nog wel eens hoort, achterwege moest blijven. „..Wedstrijdleiding en jury zijn heden op permachtig, stiptheid is het parool van dezen dag", zoo zei dr. Spoelder. Hij eindigde zijn rede met den wensch, dat de groote H.V.B.-familie eensgezind bijeen zou zijn. De uitslagen van de wedstrijden, die hierna begonnen, luiden als volgt: Zevenkamp. 1. J. J. Ninaber, Haarlem, 4004 punten; 2. A. H. de Winter, Haarlem, 3883 pnt.; 3. J. Voorting, Brederode, 3839 pnt.; 4. D. C. Potharst, Bloemendaal, 3720 5. J. F. de Haas. Bloemendaal, 3625 pnt.; 6. W. Kaan, Haarlem, 3587 pnt.; A. van Gooi. Haarlem. 3560 pnt.; 8. D. Osterthun, R.C.H., 3521 punt.; 9. C. Hoogendoorn, R.C.H., 3453 pnt.; 10 M. Visser, Haarlem, 3419. Vereenigingsprijzen: 1. Haarlem 14982 pnt.; 2. R.C.H. 13257 pnt.; 3. Bloemendaal 13147 pnt. Beste prestaties in den zevenkamp. 80 meter hardloopen: 1. J. J. Ninaber 9 sec.; 2. F. van der Hulst, Haarlem, 10 seconden; 3. J. Voorting, Brederode, 10 sec. Verspringen: 1. A. Prent, T.H.B., 5.43 M.; 2. J. J. Ninaber, Haarlem, 5.37 M.;3..M. van Tiel, Droste 5.29 M. Doelschieten: 1. J. Voorting, Brederode, 850 pnt.; 2. A. de Kroon, Swastika, 800 pnt.; 3. vele deelnemers wisten 750 punten te bemach tigen. Inwerpen: 1. A. H. de Winter, Haarlem, 24.40 2. M. Visser, Haarlem, 23.10 M.; 3. C. Hoogendoorn, R.C.H. 22.10 M. Vertrappen: 1. D. Osterthun, R.C.H., 49.60 M.; 2. F. J. van der Hulst, Haarlem, 45.75 M.; 3. G. Hartman, Bloemendaal, 43.80 M. 100 Meter baldribbelen: 1. H. Otter, R.C.H.. 20.4 sec.; 2. M. Visser, Haarlem, 20.5 sec.; 3. G. Hartman, Bloemendaal 20.5 sec. Raak den Paal: 1. J. Smit. IVO-DWO, 7 maal geraakt; voorts een aantal deelnemers, die den paal 5 maal raakten. Vereenigingsestafette 4 X 100 Meter: 1. Haarlem 50 sec. i.W. Kaan, M. Visser, F. J. van der Hulst en J. J. Ninaber); 2. Bloemendaal 51.8 sec.; Kennemers 52.1 sec. De Vereeniging „Haarlem" is dus wel bij zonder goed voor den dag gekomen met haar voetballers. De heer Van der Aart reikte de vereeni gingsprijzen uit; dr. C. Spoelder sprak de win naars van de individueele nummers toe. ENMAAL in het jaar worden de konij nen op de Drentsche hei opgeschrikt door een ongekend lawaai. Brullende en loeiende zilver- en roodachtige monsters razen elkaar achterna als honden die een vetten kalfspoot zien. Die vette kalfs poot heet „Tourist Trophy". En niemand kan hem winnen. De berijder van het snelste mon ster krijgt een nabootsing van die „Tourist Trophy" en zijn naam wordt op den echten beker gezet. Er zijn overigens niet alleen kalfs-, doch ook ossepooten. Zoo heeft men een halfedelsteenen Hunebed aangeboden. Ook deze fraaie prijs is echter niet te winnen, doch blijft het eigendom van de Stichting „Het Circuit van Drente". De renner wiens motor een tank heeft met een kwart liter inhoud en bovendien sneller is dan andere motoren met kwartliter tanks, mag nu een half edelsteen kiezen. Meen echter niet, dat hij dien krijgt. Een aardigheid is tenslotte een aardigheid. Nee, deze gelukkige bezitter van een snellen motor met een-zie-boven-tank krijgt een du plicaat van dien edelsteen. U bent er trouwens nog lang niet. Er gebeurt nog meer. Zijn naam wordt geplaatst op een oorkonde. En dat is nog lang niet alles. Die oorkonde wordt be waard in een zilveren koker waarop een edel steen prijkt van de Berylgroep, een zirkon uit Siam. En als U het volgend jgar ook op zoo'n monster met kwart liter inhoud denk daar vooral aan kruipt en U wint dan komt Uw naam ook op die oorkonde gehuld in den zil veren koker met den zirkon uit Siam. En als het dan nog glad is heeft Uw zoontje ten min ste later iets om mee te pochen. Tenslotte is een zirkon uit Siam heel wat anders dan het 1 Een groep finalisten van het tennis- toumament „De Hoogebergaan de Pijlslaan poseert voor onzen fotograaf. 2 Aan de finish bij het nummer 80 Af. hardloopen op den Zevenkampdag van den Haarl. Voetbalbond. Vooraan Hoogendoorn van R.C.H., op de hielen gevolgd door Effern van Haarlem. 3 Zondag werd op de terreinen van R.C.H. in het Heemsteedsche Sport park een zevenkamp gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Haarl. Voetbalbond. Op den voorgrond de heer A. van der Aart voorzitter van den bond. die de deel nemers vóór de wedstrijden op de be kende gemoedelijke wijze toespreekt. stukje barnsteen dat de aardrijkskundeleraar altijd met zooveel trots laat zien. En waarom zoudt U eigenlijk niet mee doen? Er zijn nog vele andere Trophies nee. geen toffee's te winnen En al krijgt U ze dan niet zelf in handen, toffee's wel, die kunt U koopen, de idee is toch aardig, nietwaar? Wie ziet er niet graag zijn naam in een zilveren beker gegrift, die in een stoffig glazen kastje staat op een plaats, die alleen ingewijden be kend is? Zoo dacht die meneer die zoo maar de baan opstoof er ook over. Zijn nummerborden waren gestolen maar zijn motor deed het best. En dat schijnt toch wel het belangrijkste te zyn. De heeren aan de finish vonden het heelerr.aal zoo grappig niet. Ze zwaaiden met zwart of zwart-wit geblokte doeken, daar wil ik niet over strijden want er hing een regengordijn tusschen ons. en ze keken erg boos. Die ge heimzinnige meneer is daarna nog een keer langs gekomen en toen keken die andere hee ren nog boozer. Daaruit maakt die onbekende op, dat de zirkon uit Siam toch wel zijn na3m niet met roem zou bedekken. Vandaar dat ie zijn tank een nijdigen duw gaf en zich weer spoorloos door de Drentsche hei liet opslokken. De heeren aan de finish herademden. Ste! je voor dat de man toch doorgereden was. Dan moet je een groote X op een oorkonde of beker laten zetten. En daarvoor zijn ze tenslotte niet uitgeloofd. De zirkon uit Siam zou van schrik van kleur veranderen! B. K.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9