FRANCE HOLLAND PRINS BERNHARD TE DEN HAAG. De Schat in de Woestijn Z. K. H. Prins Bernhard als belangstel lend toeschouwer bij de internationale bridge-drive te Den Haag, waaraan de Prins Dinsdag een bezoek bracht In gebukte houding begeeft Z. K. H. Prins Bernhard zich door een met gaas overspannen loopgraaf tijden» de bezichtiging van de tentoonstelling .Het Leger op Houtrust te Den Haag, welke Dinsdag door den Prins werd bezocht Ook in de Amsterdamsche binnenstad wordt de hengelsport druk beoefend. Belangstelling voor de visschers op een der grachten Een openlucht-bioscoop zal deel uitmaken van de spoorweg tentoonstelling te Amsterdam. Het .doek" staat reeds op gesteld Als afsluiting van een jaar verkeersonderwijs hield de Vereeniging voor Veilig Verkeer Dinsdag op het Stadionplein en omgeving te Amsterdam voor ruim 1500 schoolkinderen een massaal verkeers- examen De tentoonstelling .Het Leger" op Houtrust te Den Haag werd Dinsdag door Z. K. H. Prins Bernhard bezocht. De vorstelijke gast tijdens den rondgang De laatste rit. Het rollend materiaal van de stoomtram Vaals - Maastricht is in langen stoet over de spoorlijn van Gulpen naar het tram- kerkhof te Maastricht overgebracht. De colonne nabij Limmel Austin in actie tijdens zijn partij tegen Cooke bij de internationale tennis kampioenschappen te Wimbledon FEUILLETON Naar het En gelach van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 35) Hadden we nog een half uur langer op Hussein gewacht, dan zouden we nu reeds dood of gevangen zijn. Effendi, luidde zijn verrasend nieuws. E enblanke en bijna zeven tig Hadendowas, geheel gewapend en met bagage kameelen aan den teugel, volgen vlak achter de verspieders. Hussein en een ander zijn bij hen. maar hun armen zijn geboeid aan hun dieren. De giaour moge hij ver schrompelen berijdt mijn Bisharische ka meel. Toen begreep Royson hij intuïtie, wat er gebeurd was. Alfieri's onderzoek had niets opgeleverd. De Italiaansche commandant van het escorte, had geweigerd nog langer bij nutteloozen arbeid te helpen en was met zijn mannen Noordwaarts vertrokken. Alfieri, die zich nog steeds wanhopig aan een hersenschim vastklampte, had besloten te blijven en de woestijn af te zoeken tot zijn voorraden uit geput raakten. En, op dit keerpunt in zijn onderneming, kwam Hussein, de onbewuste bode van zijn mededingers. Het feit, dat de Arabier gevangen was, sprak boekdeelen. Hij had gepoogd zich met Abdullah In verbinding te stellen en de waakzame Italiaan had het doel van zijn komst gegist. De man was mis schien gemarteld tot hij de verblijfplaats had bekend, niet alleen van Royson en Abdur Jöaer, maar van de geheele expeditie. Er bleef slechts een ding over om te doen, en dat meest snel gebeuren. Op, schreeuwde hij, de kameelen voort sleurend naar een open ruimte. Rijd jij voor op en geef den pas aan. Wat wilt gij doen, Effendi?, riep de sheik ontsteld. Ze zullen ons zien voor we vijf honderd meter hebben afgelegd. Laten we den nacht afwachten! Op, zeg ik je, brulde Royson, den schou der van den Arabier grijpend met een stalen greep. Over tien minuten zullen ze merken, dat we ontvlucht zijn en zoo snel ze kunnen naar het Zuiden gaan. Wat voor kans heb ben wij om ze in deze streek, bij nacht voorbij te rijden? Onze eenige hoop is hen vóór te zijn. De Arabier begreep, dat hij zijn meester gevonden had. Hij klom in den zadel, sprak woorden, die niet in den Koran stonden en zetten zijn kameel tot een wilden galop aan. Royson, die zijn eigen langbeenig rijdier nooit tot zulk een vaart zou hebben kunnen bren gen, kon het dier er gemakkelijk toe brengen zijn makker te volgen. Zoo, rijdend als bezetenen, staken ze de hoogvlakte over en hadden bijna de helling naar de wadi, waar zij den dag hadden doorgebracht, bereikt, toen een verre kreet tot hen doordrong. Het was onnoodig om te kijken, zelfs als dat bij hun dolle vaart mo gelijk was geweest! Zij waren ontdekt, maar ze waren vóór! Zij vlogen den heuvel af, strompelden door de uitgedroogde bedding van een lang verdwenen rivier, en joegen de hel ling aan de andere zijde op. Toen ze den top naderden klonken vier geweerschoten en Dick zag drie kleine wolkjes stof en steenen opvliegen rechts voor hen, terwijl een witte spat plotseling zichtbaar werd op een donkere rots links. Vlugger, brulde hij tegen Abdur Kader Ze kunnen niet tegelijk rijden en schieten. In de volgende wadi zullen we veilig zijn. Span je in, vriend. Je belooning sal groot zijn! HOOFDSTUK XV. Een vlucht en een gevecht. Mrs. Haxton was den dag na Royson's ver trek uit het kamp voor dag en dauw op, maar ook Irene was geheel gekleed, toen de oudere dame naar haar tent kwam om te vragen, of ze haar even mocht spreken. Irene had zich den vorigen avond heelemaal niet uitge kleed. Toen ze zich'uit Dick's armen had los gemaakt was ze weliswaar terstond naar de oase teruggekeerd, maar ze had een stoel buiten gezet en zoete, en angstige droomen gedroomd onder de sterern. Mrs. Haxton ging recht op haar doel af. Na eenige minuten wist Irene dat haar bezoek ster geheel en al op de hoogte was van haar liefde voor Royson. Maar deze mededeeling bleek slechts een inleiding te zijn; de eene verrassing volgde op de andere. Binnen het kwartier had de oude dame haar beurtelings in verbazing, ergernis en verontwaardiging gebracht door haar onthullingen over den jongen man. Het was in het geheel geen arme jonge mane haar Dick, integendeel, sinds eenige weken was hij Baronet en in het bezit van titels en land goederenmen had hem daar niet alleen geheel onkundig van gelaten, maar zelfs de aan hem gerichte brieven onderschept! Toen stond Irene gloeiend van verontwaar diging op en wilde heengaan. Neen u moet, u zult me verder aan- hooren, barstte mrs. Haxton toen heftig uit! Ik wil, in ruil voor mijn mededeelingen, dat jij deze dingen aan mr. Fenshawe vertelt. Hij zal nog grooter afschuw gaan voelen voor baron von Kerber en mijn rampzalig per soontje en naar alle waarschijnlijkheid doen wat we vragen. We willen, dat hij ons vol doende uitrusting en geleide geeft om regel recht. van hier naar de kust te reizen on middellijk binnen het uur. Dan kunnen we verder in een Arabische dhow naar Aden oversteken en noch mynheer Fenshawe noch jij zal ons ooit meer zien of van ons hooren, behalve dan zakelijk. Niemand van ons kan verlangen naar een maandenlangen gezamen lijke tocht terug naar Pajura. Als ik met het voorstel, dat ik jou gedaan heb, naar mr. Fenshawe ga, zal hij er een verborgen be doeling achter zoeken. Jou zal hij gelooven en jij kunt hem overtuigen, dat het de eenige geschikte manier is om een onaangenaam probleem op te lossen. Het werd Irene bijna te machtig, want ook bij haar steeg met ieder uur een mengsel van medelijden en afkeer tegen rars. Haxton en von Kerber. Maar toen mrs. Haxton bijna schreiend van opwinding was heengegaan, bracht Irene toch haar grootvader het ver zoek van mrs. Haxton over. Zooals ze ver wacht had, maakte deze, teen hij haar ver haal had gehoord, niet veel tegenwerpingen en gelijk hij dat gewend was, voorzag hij bijna vorstelijk in de uitrusting van het twee tal en in hun toekomstige moeilijkheden. Enkele uren later splitste de karavaan zich en toch von Kerber en mrs Haxton met hun geleiden zich verwijderd hadden, zucht te Irene: Toch heb ik medelijden met haar, of schoon ik blij ben, dat zij weg is. Zij en de baron zijn een"mooi stel, juf frouw, zei Stump, die bij haar stond. Ik heb een oogje op ze gehouden en ze hebben vast wat in den zin, of mijn naam is niet wat-ie is! Het meisje keek hem verbaasd aan, want de ronde zeeman sprak uit, wat vaag in haar eigen bewustzijn leefde. Dat zou u niet zeggen als u wist waarom ze ons verlaten hebben, zei ze echter. Misschien niet, juffrouw en misschien hebt u maar de helft van het verhaal gehoord In ieder geval heeft de baren een erge haast om weg te komen en het is duidelijk genoeg dat hij niet hier wil zijn, als meneer Royson terugkomt. Let op mijn woorden, juffrouw, u zult iets hooren, waar u verbaasd van staat, als onze tweede stuurman in het gezicht komt. Nooit deed een man een juister voorspelling, maar nooit was een profeet verbaasder ge weest over zijn eigen succes! Royson en Abdur Kader, vluchtend om hun leven te redden en beseffend dat, zelfs als ze een gevangenneming of dood ontsnapten, ze toch nog een moeilijken tocht voor den boeg hadden op vermoeide dieren, als ze de expe ditie wilde redden van den overval, dien Al fieri en zijn bende plunderaars blijkbaar in den zin hadden, reden als mannen, die hun leven lief hadden! Kogels floten om hun ooren; één schampte zelfs op de kolf van Dick's geweer en wierp hem haast uit het zadel door het geweld van den slag. De Bisharins waren opgewonden, ze vergaten hun vermoeidheid voor een mijl of wat, maar de griezelige duisternis maakte rijden spoedig geheel onmogelijk. Ze stegen af en leidden de kameelen. Abdur Kader, echte zoon der woestijn, stapte vlug voort, nu iedere meter, dien ze aflegden, op hun vervolgers gewonnen was. Na een tijdje waren ze weer ln staat op te stijgen, maar nu lieten de uit geputte kameelen hen in den steek en al de gebeden en verwenschingen van den sheik konden hen zelfs niet tot het gewone tempo van twee en een halve mijl per uur bren gen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8