Britsch-Fransche verbondenheid hechter dan ooit te voren Démarche van drie mogend heden te Berlijn? Was de -bemanning nog te redden geweest? WOENSDAG 5 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 5 9 Minister Hore Belisha 9 te Parijs De Britsche minister van Oorlog, Hore Belisha, heeft gisteravond aan het jaarlijksche diner te Parijs van het genootschap Frankrijk-Groot- Brittannië een redevoering uitgesproken, waarin hij o.a. het volgende zeide: Het centrale doel van ons streven is steeds identiek geweest, ofschoon wij dat doel langs verschillende wegen nastreefden. Engeland en Frankrijk hebben beide getracht een overheer- sching van Europa door geweld te vermijden. Frankrijk ging daarbij te werk met het systeem der bondgenootschappen. Engeland aan den an deren kant is bij traditie gekant geweest tegen het aanvaarden van verplichtingen. De Fran- sche politiek is gerechtvaardigd door de harde lessen der gebeurtenissen, die ons eveneens ge dwongen hebben de Fransche vooruitziendheid te erkennen. Er bestaat werkelijk een Fransch-Britsche politiek, die in gemeenschap van geest wordt geleid. Het is wellicht een ken merk van de veerkracht onzer democratie, dat wij in staat zijn onze gebruikelijke opvatting zoo door en door'aan te passen aan gewijzigde omstandigheden. Moge de gcheelc wereld weten, aldus Hore Belisha, verder dat onze beide landen volkomen den aard der uitda ging begrijpen, die ons wordt geboden en dat zij er het hoofd aan zullen bie den, wanneer dat noodig is, met vast beradenheid. Het zou de doodelijkste aller dwalingen zijn voor de waarnemers en nog meer voor de be langhebbende partijen, wanneer zij verkeerde gevolgtrekkingen zouden maken uit het feit, dat de omstandigheden ons in het defensief heb ben geplaatst. Aangezien wij geen agressieve bedoelingen hebben, kan het initiatief niet in de eerste plaats aan ons zijn. Dat zou voor den oppervlakkigen toeschouwer zwakheid kunnen lijken, terwijl het op den langen duur een kracht zal zijn. Onze gelijkheid van doelstelling wordt thans gesteund door gelijkheid van poli tiek hetgeen aan onze entente een die pere, meer bindende beteekenis geeft dan ooit te voren. Dit deelgenootschap tusschen Londen en Parijs berust niet op formeele artikelen van een vereeni- ging. Niet de minste opmerkelijke trek er van. is. dat er geen geschreven tekst bestaat. Het deelgenootschap is noch zelfzuchtig noch exclusief, dooh bereid, zooals wij gezien hebben, om op te tre den ten behoeve van anderen, die hun onafhankelijkheid bedreigd zouden kun nen zien. Sprekende over de militaire krachtsinspan ning van Engeland, legde Hore Belisha er den nadruk op, dat de keuring der eerste 50.000 dienstplichtigen aan het licht heeft gebracht, dat ruim 97 pet. geschikt was voor den militairen dienst. Wat zijn dat voor artsen-, die ons verval afkondigen? Zoo vroeg spreker. De sterkte van het Britsche leger, geregelde en hulptroepen, zal voor het volgende jaar om dezen tijd ruim een millioen manschappen bedragen, welk aantal voortdurend stijgen zal. Hieruit zal blijken, hoe goed wij het Fransche standpunt zijn gaan be grijpen. Tenslotte verklaarde Hore Belisha, dat „diep- genesteld in onze beide volkeren zekere opvat tingen leven, die door de generaties zijn over geleverd en verrijkt, nl opvattingen betreffende gedragsnormen ten aanzien van optreden in het leven, ten aanzien van menschelijke waarden. Wij hebben de overtuiging, dat het een verraad zou beteekenen, wanneer wij die niet behoed den, Deze opvattingen en de hardnekkigheid waarmede zij vastgehouden zullen worden, vor men een bewapening voor ons, die nog hechter is dan staal. Wij koesteren dezelfde idealen, wij zijn vrienden, wij zijn sterk en wij zullen schou der aan schouder staan". „Geen enkele overheersching wordt aanvaard." Bonnet, die na Hora Belisha sprak, wees op zijn beurt op de hechtheid van het Fransch Britsche bondgenootschap. „De vriendschap van De samenzwering van de „Czar". 71 personen in staat van beschuldiging. In de aangelegenheid van de samenzwering van het geheime Fransche genootschap „Czar" zijn 71 personen in staat van beschul diging gesteld, o.m. de hertog Di Borgo, Dou- ville Maillefeu en de Bernouville. Zij worden beschuldigd van den invoer van wapenen en ontplofbare stoffen, het in het bezit hebben van wapenen enz. en het vervoer daarvan. Deze lieden zijn voor een deel ook betrokken bij den moord op de gebroeders Roselli en bij de zaak van de bommen in de buurt van de Etoile. Wat Deloncle en generaal Duseigneur aan gaat, zij worden vervolgd wegens samen zwering en het bezit van vuurwapenen. Verkiezingen in Finland. Volgens niet-officieele berichten zouden de verkiezingen voor den landdag de volgende resultaten hebben opgeleverd sociaal-demo craten 85, agrarische unie 56, unionisten 23. Zweedsche volkspartij 17, progressisten 8, I.K.L. 7, kleine boeren 3, Aaland-uni 1. Ernstige vliegtuigongelukken in Italië. Watervliegtuig en jachttoestel verongelukt. ROME, 4 Juli. Een Italiaansch water vliegtuig is bij Napels verongelukt, de vijf in zittenden zijn om het leven gekomen. Bij Rome is een jachtvliegtuig verongelukt. De bestuurder werd gedood. Minister Hore Belisha. Engeland en Frankrijk, tot stand gekomen door verstandelijke overwegingen, aangehaald dooi de noodzakelijkheid, werd door de beproeving gelouterd en door de ondervinding bevestigd. Zij is in overeenstemming met de gevoelens, welke bij de beide volken diep wortel hebben gescho ten. Twee groote volken verbinden twee groote •ijken. Zij hebben zich aaneengesloten voor de verdediging van belangen en waarheden die hun beiden als duidelijk voorkomen. Dat is een feit van historische beteekenis. Hun beide rijken groepeeren uitgebreide gebieden en aanzienlijke aantallen menschen. Geen enkele politieke for matie zou over materieele en geestelijke hulp bronnen kunnen beschikken welke grooter zijn dan die welke zij kurjnen bijeenbrengen. Daar uit vloeien voor hen verantwoordelijkheden voort, waarvan zij zich ten volle bewust zijn. Zij moeten in de eerste plaats de onafhankelijkheid en waardigheid van hun beide volleen verze keren. Dat beteekent dat zij geen enkele over heersching zouden kunnen aanvaarden, welke door een mogendheid of een of andere groep mo gendheden over Europa zou worden uitge oefend. Overigens heeft de geschiedenis bewezen, dat een dergelijke hegemonie onmogelijk te vestigen is, de moed dei- menschen en de trots der naties zijn niet verminderd. Geen enkele mogendheid zal over andere mogendheden heerschen daar dezelfde oogmerken op dezelfde weerstanden zullen afstuiten. „Noch het verleden noch het heden van het Engelsche volk en het Fransche volk geeft wien dan ook recht zich te verbeel den dat eenige opoffering meer op hen zou druk ken dan dienstbaarheid. Het diner, waar Hore Belisha en Bonnet het woord voerden, was ter eere van den Engelschen minister aangeboden. Voorzitters waren de mar kies De Voguë als voorzitter van het genootschap en minister Bonnet. Voorts waren aanwezig de Britsche ambassadeur, generaal Gamelin, de burgemeesters van York, Glasgow, Nottingham, Sheffield, Portsmouth en Canterbury, evenals talrijke Fransche en Engelsche op den voor grond tredende persoonlijkheden. De markies De Voguë bracht een toast uit op den koning van Engeland en de Britsche am bassadeur dronk op den president der Fransche republiek, waarop de markies De Voguë de aan wezige persoonlijkheden begroette. Tevens herinnerde hij er aan, dat de naam van Hore Belisha verbonden blijft aan de in voering van den dienstplicht in Engeland. Duitsch-Italiaansclie besprekingen over Zuitl-Tirol. Emigratie van Duitschers naar het Rijk. ROME. 5 Juli. Officieel wordt hier be vestigd dat de Italiaansch-Duitsche onder handelingen ter oplossing van de kwestie der Duitsche minderheid in Zuid-Tirol voortgang maken. De onderhandelingen worden gevoerd in een ..geest van vriendschappelijke samen werking". Over den huidigen stand der be sprekingen of over den datum waarop een volledige overeenstemming tegemoet gezien kan worden, zijn geen mededeelingen ver strekt. Alleen werd gezegd, dat de onderhan delingen een bevredigend verloop hebben. De onderhandelingen worden beschouwd als een nieuw bewijs voor de goede betrekkingen, die er bestaan tusschen Duitschland en Italië en van beider wensch om de wederzijdsche vraagstukken zoo bevredigend mogelijk op te lossen. Het juiste aantal van de Duitsche inwoners, dat bij de regeling betrokken zou zijn. is niet bekend. Volgens de jongste officieele gegevens bedraagt de bevolking van Zuid-Ti- rol ongeveer 300.000. waarvan 200.000 Duitsch spreken en 90.000 Italiaansch. De overige 10.000 zijn voor het meerendeel Duitschers. I Ook te Berlijn wordt van zeer betrouwbare zijde bevestigd, dat de Duitschers in Ita liaansch Tirol zullen repatrieeren dank zij een overeenkomst tusschen Hitler en Musso lini, die bereikt zou zijn, nadat belangrijke aantallen Duitschers vrijwillig gerepatrieerd zijn. Vernomen wordt dat reeds 5 a 6000 Duitschers zich weer in het Rijk gevestigd hebben. (United Press.) Betoogingen tegen kardinaal Imiitzer. Rondreis door Oostenrijk afgebroken? In Beneden-Oostenrijk zoo meldt Havas hebben zich ter gelegenheid van een rond reis van kardinaal Innitzer tegen dezen kerk vorst gerichte betoogingen voorgedaan. De kardinaal, zou zijn reis zelfs hebben moeten afbreken om naar Weenen terug te keeren. Deze betoogingen bereikten Zondag te Grossweitersdc-rf ten Noorden van Weenen haar hoogtepunt. De betoogers riepen: „Kar dinaal, het bloed van Holzweber en Planetta kleeft aan uw handen". Ook werden rotte eieren naar den kardinaal geworpen. (Holzweber en Planetta zijn in 1934 terecht gesteld wegens den moord op dr. Dollfuss. Red.) Siccp&ootcn te Caat tci pCaatse Verklaringen van kapitein Oram en luitenant Woods Tijdens het voortgezette onderzoek naar de ramp van de Engelsche duikboot de „Thetis" heeft kapitein Oram als zijn meening te kennen ge geven, dat, als de reddingsvaartuigen binnen een paar uur ter plaatse waren geweest, de opgesloten mannen zonder twijfel nog gedurende den nacht had den kunnen ontsnappen. De boei, die de „Thetis", nadat zij op den bodem was gestooten, naar de oppervlakte had gezonden, had de begeleidende sleep boot, volgens Oram moeten zien. Voorts is het, als een duikboot niet binnen den vast- gestelden tijd het sein geeft dat zij aan de oppervlakte komt, altijd een zaak waaraan terstond aandacht dient te worden geschon ken en als de sleepbooten om 17.40 uur be richt hadden ontvangen, dat de duikboot niet aan de oppervlakte was gekomen, zouden zij wellicht om 20.30 ter plaatse zijn geweest. De reddingspogingen, waartoe om 20.00 uur besloten was, hadden, als de reddingsvaar tuigen ter plaatse waren geweest, onmiddel lijk uitgevoerd kunnen worden, daar op dat oogenblik de atmosfeer in de duikboot nog goed en de bemanning krachtig was. Oram gaf toe, dat de omstandigheid dat er in piaats van de normale bemanning meer dan 100 man aan boord waren, tengevolge had, dat men slechts 24 uur om te ontsnappen had, in plaats van 48 uur. Na kapitein Oram werd luitenant Woods gehoord, de „eenige man, die weet wat er gebeurd is", toen de duikboot zonk. De mi nister van financiën was aanwezig toen Woods zijn getuigenverklaring aflegde. Woods zeide dat toen het water binnen drong door de torpedobuizen, eenige tijd ver spild werd met het sluiten van de i water dichte deur". Dat kwam doordat hij een matroos te hulp snelde, die in gevaar ver keerde te verdrinken. Woods moest hem hel pen, voor hij de waterdichte deur sloot. Woods verklaarde voorts dat hij er zoo van overtuigd was, dat de boeg- doppen gesloten waren, dat hij de meening was toegedaan, dat er een bruisbreuk moest zijn voorgekomen. Had hij begrepen, gelijk hij spoedig daarna deed, dat een boeddop open moest staan, dan zou hij mogelijk in staat zijn geweest de handle in wer king te stellen om die te sluiten. Voortgaande beschreef Woods de wanhopige pogingen, die gedaan waren om de over stroomde ruimen te bereiken door de voorste Davisontsnappingskamer om de deur te slui ten. Den volgenden morgen riep kapitein Oram vrijwilligers op om hem te vergezellen naar de oppervlakte. Woods meldde zich aan en juist voordat zij de deur van de ontsnappingskamer sloten, hoorden zij schoten afvuren waaruit zij afleidden, dat een oorlogsschip zich in de nabijheid bevond. Toen de schoten weerklon ken. werd in de duikboot gejuicht, zoo voegde Woods hieraan toe. Woods en Oram ont kwamen zonder moeite. Woods verklaarde nog. dat de eerste stoker Arnold toen hij door het kijkgat van de kamer keek, vonken en rook zag. Het getuigenverhoor wordt voortgezet. Raczynski, de Poolsche ambassa deur te Londen, die gisteravond per vliegtuig te Warschau is aangekomen, zal, naar verluidt, heden verslag uit brengen aan minister Beek. Het feit,-dat de Poolsche commissa ris-generaal te Dantzig de nota nog niet aan den Senaat heeft overhan digd, de aanwezigheid van Raczynski te Warschau en het overleg van de Britsche en Fransche ambassadeurs, onderscheidenlijk met Halifax en Bonnet, heeft aanleiding gegeven tot de meening, dat een gemeenschappe lijke stap der drie mogendheden over wogen zou worden. Periode van kalmte op komst? Uit Berlijn wordt aan De Tel. bericht: Na de koortsachtige dagen van de afgeloo- pen week schijnt voorloopig een periode van meer kalmte aan te breken. Nationaal-socia- listische kringen zullen bovendien eenige va- cantie hebben omdat dr. Goebbels openbare manifestaties der partij gedurende Juli en Augustus opgeschort heeft. De pers heeft eerst de politieke kringen en dagbladen in het buitenland rijkelijk beschul digd van een kunstmatig scheppen van een Dantzig staakt betalingen op den buitenlandsclien leeningsdienst. Kapitaal o.a. van Nederlandschen oorsprong. De Bank van Dantzig heeft een ver ordening gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat tot nader order de betaling op den dienst der buiten- landsche leeningen wordt stopgezet. Het betreft met name de leening van de stad Dantzig van 1925 op het tabaksmonopolie, de leening van 1927 der havencommissie, de tiramleeniiig van 1927, de leening van het lu cifersmonopolie van 1928 en de pondsterling leening voor de haven en tramspoorwegen. Het kapitaal dezer verschillende leeningen is grootendeels van Engel schen, Nederlandschen en Amerikaan- schen oorsprong. Voor het overige voorziet hetzelfde decreet in een slui ting der aan vreemdelingen toebehoo- rende rekeningen bij de bank, die voortaan slechts over hun geblok keerde depositios kunnen beschikken met machtiging van de Bank van Dantzig. Deze maatregelen hebben echter geen be trekking op de Poolsc'h-Dantziger financieele betrekkingen. Duitsche kringen te Dantzig motiveeren dezen maatregel met de vermindering der havenontvangsten ten gevolge van de han delspolitiek van Polen welke Gdynia ten koste van Dantzig begunstigt". In werkelijkheid schijnen deze maatregelen te zijn genomen om de Bank van Dantzig in staat te stellen bij te dragen aan de toege nomen financieele behoeften der Vrije Stad tengevolge van de genomen militaire maat regelen. In dit verband meldt men, dat het het vervoer van wapens en munitie naar de kazerne van Langfuhr voort gaat, doch op kleiner schaal dan de laatste dagen. Een gedeelte van de munitie schijnt reeds te zijn opgesla gen aan de monding van den Weichsel te Holm. De vacanties der 2500 stu denten zijn vervroegd. In gewone omstan digheden beginnen deze vacanties 15 Juli. Alle studenten hebben zich voor medische keuring moeten aanmelden. Naar Reuter meldt worden er po-gingen gedaan om te voorkomen, dat het toeristen verkeer en de transitohandel te lijden zullen hebben van de nieuwe monetaire maatregelen. Ook wondt gezegd, dat de Poolsche boycot van uit Dantzig afkomstige goederen een slechte uitwerking heeft gehad op de finan cieele positie van Dantzig. Ook is het een bekend feit, dat de handel in hout, haring en zaden, na de invoering der anti-Joodsche wetten, voor een belangrijk deel uit Dantzig is verdwenen, daar deze bedrijven geheel in Joodsche handen waren. De nieuwe wetten kunnen worden uitgelegd als te zijn een nieuw wapen, dat meer tegen Polen is gericht dan dat het wordt ingegeven door financieele noodzaak. De maatregelen hebben een groote verdeeldheid in de natio naal socialistische partij zelve te weeg ge bracht, daar zij slechts averechts op de be langen van Dantzig kunnen uitwerken. Veel Dantzigers zullen er aanzienlijke schade door lijden. crisis-atmosfeer, doch meent thans, dat alles in orde is, daarbij echter tevens het standpunt handhavend, dat Duitschland op methodische wijze zijn doeleinden zal bereiken, Het gaat hier, zoo zegt men, om het vinden van de for mules. De aanval van de Duitsche pers tegen de zgn. omsingclingspolitiek van Engeland duurt echter voort Daarentegen schijnt men ten opzichte van Frankrijk een meer gema tigde houding te willen aannemen. De Duitsche bladen wijzen in het bijzonder op de ont vangst. die den Franschen athleten Zondag te München te beurt is gevallen. De commentaren in de bladen hebben dan ook de tendens, de Fransche meening niet te verontrusten. PROF. VAN DER LEEUW BEDANKT VOOR DEN LEERSTOEL-OBBINK. Naar wij vernemen heeft prof. dr. G. v. d. Leeuw, hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen bedankt, voor de hem aangeboden leerstoel aan de Rijksuni versiteit te Utrecht (vacature-Obbink). ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 6 Juli 1939, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. PROGRAMMA. 1 Cantilena anglica fortunae S. Scheidt. 2 Prelude en fuga in g D. Buxtehude. 3 Aria J- S. Bacb 4 Prelude en fuga g gr. t. F. Mendelssohn Bartholdy. 5 Messe de Mariage Th. Dubois. LATHYRUS SIIOW. Wat particulieren met een beetje liefheb berij van de boementeelt kunnen maken is Woensdag, Donderdag en Vrijdag te zien in de étalage der firma Jan Roozen. Zaadhandel, Spekstraat alhier. Daar heeft de Volksluin- vereeniging „Ons Buiten" een keurige groep Lathyrus geëxposeerd, welke zeer mooi van kwalteit is, „Ons Buiten", welke op de Natio nale Lathyrustentoonstelling te Baarn de hoogste onderscheiding voor Volkstuinders be haalde. heeft Zaterdag en Zondag in het clubhuis aan de Zomervaart een tentoonstel ling van minstens 30 soorten Lathyrus in de meest uiteenloopende kleuren. PKOGRAMMA Vol Spanning volgt de wereld de gebeurtenissen rond Danzig. Duizenden leden der S.A. en vrijkorpsen der stad demonstreerden op den Tiegenhof voor Gouwleider Foerster. Een overzicht der bijeenkomst DONDERDAG 6 JULI. HILVERSUM I, 1875 cn 415.5 M. AVRO-uitzcnding. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 berichten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Orgelspel. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Declamatie. 11.30 Om roeporkest. 1210 Gramofoonmuziek. (ca. 12.15 Berichten) 12.30 Ensemble Alfredo Spezialettl. 1.10 Orgelspel. 1.30 Vervolg concert. 2.00 Pia novoordracht. 2.25 AVRO-Amusements-orkest en declamatie. 4.00 Voor zieken en thuiszit- tenden. 4.30 AVRO-Musette-ensemble en solis te (opn.) 5.00 Jeugd'halfuur. 5.30 Dansmuziek (gr. pl.) 5.45 De Twilight Serenaders. 6.28 Be richten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Cabaret-pro gramma. 7.40 Causerie: Vorstenhuwelijken in Indië. 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, me dedeelingen. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.05 Reportage. 9.35 Variété (gr. pl.). 10.30 A VRO-Dance-Band. 11.00 Berichten ANP. Hier na: Francis Keth's Ensemble. 11.4012.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.4-5 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkcst. (1.00 1.15 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vioolvoordracht en gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoonmu ziek. 6.00 Orgelspel (ca. 6.30 berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, her haling SOS berichten. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Declamatie. 9.30 Hollandsch Kamermuziek- Ensemble (10.00—10.30 Berichten ANP. actueel halfuur en 10.45—11.00 Gymnastiekles. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.50 Orgelspel. 12.20 Rreportage. 12.55 Bobby Howell en zijn Band. 1.35 Reportage. 1.55 De Northern Ireland Zangers. 2.20 Reportages. 4.50 Victor Silvester's dansorkest. 5.20 Reportage. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.05 Reportage. 6.20 Berichten. 6.50 Landbouwcauserieën. 7.20 Zangvoordracht. 7.35 Causerie: Jumping Giants of Africa. 7.50 Zang met harp, fluit en vioolbegeleiding. 8.20 Gevarieerd programma. 9.20 Viool en piano. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Harry Evans' dansorkest en solisten. 11.20 Billv Merrin's Commonders. 11.50 Declamatie. 12.15—12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.30 Zangvoordracht. 1.25 Het Pascal-orkest. 2.35 Zang met vedelbegeleiding. 4.35 Piano voordracht. 4.50 Zang. 5.25 Het koor van de Chapelle des Croisés. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Ellis-orkest. 8.5012.05 Opera-uitzending. KEULEN 456 M. .50 Gramofoonmuziek. 7.35 Het Dresdener Klein-orkest. 8.50 Het Omroeporkest. 10.20 10.50 Volksliedeirenconcert. 12.20 Het Omroep- dansorkest. 1.35 Uit Turijn. Het EIAR-strijk- orkest en pianoduo. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Het Omroep-Ame.sementsorkest. 5.20—5.50 Gramofoonmuziek. 6.40 Cembalovoordracht. 8.30 Hans Bund's orkest. 11.00—12.20 Het Om- roepkleinorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans- orkest. 1.50—2.20 5.20 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepdanorkest en gramofoon muziek. 9.20 Omroeporkest en Gramofoon muziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio-orkest. 1.502.20 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Radio-orkest. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Uit Praag: Opera „Don Giavonni" (opn.) 10.30 Berichten. 10.55 Gramofoonmu ziek. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Het Neder- saksen-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9