ik ned Jepet s H. F. Schrameijer ft MINISTER FUNK op Salentein bij Nijkerk. \ad** JtbfHSvêees D. SCHOUTSEN Goed tehuis Werkjongen 98 Vleespaleis VRIJDAG 7 J Ut I 1939 HAARtEM'S DXGBEAD Het afscheid van dr. Kersbergen. En de installatie van dr. Heeres. In aansluiting aan hetgeen wij in ons vorig nummer meldden over het afscheid van dr. Kersbergen als geneesheer-directeur van het St. Elisabeths Gasthuis, nog het volgende. Wat de heer Reinalda zeide. De heer M. A. Reinalda sprak als president regent den scheidenden directeur toe. Spre ker memoreerde, dat het college van regenten in intiemen kring al afscheid genomen heeft, een afscheid dat noodzakelijk was, tengevolge van een wettelijk voorschrift. Er werd echter prijs gesteld op een afscheid in aller tegen woordigheid. Spreker heeft maar één woord en dat is: dank. Allen werken we op onze wijze, dr. Kersbergen's leven is een leven van „die nen". Dr. Kersbergen was de .dienstknecht' in het huis; in volle overgave heeft hij ge werkt en aller steun en medewerking gehad Thans verkeeren we in de droeve noodzake lijkheid een einde te maken aan dit directo raat, aldus spreker. Spreker biedt vervolgens namens het ge meentebestuur aan een prachtige mand met bloemen, gekweekt in den Gemeentelijken tuin. Daarna richtte spreker zich tot dr. Heeres, wien hij een woord van welkom toeriep. Dr. Heeres heeft uit de voorbereidende werkzaam heden kunnen opmaken dat regenten een groot vertrouwen hebben gehad in dr. Heeres en gaf hem de taak van dr. Kersbergen over. De heer Reinalda sprak het vertrouwen uit, dat dr. Heeres er aan zal medewerken, de mooie taak van Geneesheer-Directeur van het Gasthuis, die hem op de schouders is ge legd, te Volbrengen. Rede van den heer Wolzak. Daarna verkreeg de oudste regent in anciën niteit, de heer G. Wolzak Hzn. het woord. Spreker wilde gaarne voldoen aan het ver zoek van het College van Regenten om een afscheidsrede te houden. Niet omdat afscheid nemen zoo prettig is, maar omdat spreker van begin af dr. Kersbergen en zijn werk heeft mogen gadeslaan. Op 10 Maart 1919 werd de voordracht op gemaakt. Eenstemmig werd dr. Kersbergen als No. 1 op die voordracht geplaatst. Op 26 Maart 1919 werd dr. Kersbergen door den Raad met algemeene stemmen een zeld zaam voorkomende gebeurtenis benoemd en op 16 April 1919 aanvaardde hij zijn functie. Met wijlen dr. Westerman werkte dr. Kers bergen prettig samen. Op 30 Juni 1919 kwam dr. Kersbergen reeds met voorstellen tot mo derniseering der Röntgenafdeeling. Zóó ging de uitbreiding geleidelijk verder. Het aantal zusterkamers~ werd aanmerkelijk uitgebreid; de eetzaal onderging een noodza kelijke uitbreiding; de polikliniek aan het Groot Heiligland werd gebouwd met een af deeling voor Physische Therapie, waar ook de Zanderinrichting werd gevestigd; de nieuwe centrale verwarming kwam tot stand, ook werden er nieuwe babyzalen ingericht. Ver der werd er een nieuwe kinderafdeeling ge bouwd met gewone en bovenzalen: de oude keuken maakte plaats voor een nieuwe, ge moderniseerde. De Gasthuishuisjes werden verbouwd, met behoud var. hun oorspronke lijk karakter en ingericht tot dienstlokalen, laboratorium, dokterskamers, administratie gebouw. etc. Ook de Stads-Apotheek kreeg daarin een plaats. Dr. Kersbergen werd in 1930 benoemd tot Geneesheer-Directeur van het Joles Zieken huis. Dank zij zijn leiding was de samen werking met het bestuur van „Joles" steeds zeer goed. In dit jaar is het lijkenhuis met rouwkamer nog gebouwd kunnen worden. Met hart en ziel heeft dr. Kersbergen zich aan den arbeid gezet en het was zijn voortdu rend streven, den naam van het Gasthuis groot te maken. Spreker wees er op. dat dr. Kersbergen steeds nauwgezet was in de beoordeeling van het aan te stellen personeel en voor dat per soneel is hij, waar het rechtvaardige verlan gens betrof, in de bres gesprongen. Vervolgens gewaagde spreker van de publi caties van dr. Kersbergen, o.a. het meer dan 400 bladzijden tellende bekende Gasthuis- boek. Spreker is ervan overtuigd, dat niemand den arbeid van dr. Kersbergen verbeterd zou heb ben. „Dank zij uw vastberadenheid" aldus spre ker, en uw doorzettingsvermogen, gepaard aan een aangenaam aandoende kalmte en rust in uw optreden, hebt ge zooveel voor dit huis weten te bereiken. Maar bovenal waart gij, toch de e e r s t e in dit huis. in de eerste plaats de „Dienende". Uw persoon geheel gevende, diendet gij de zaak. die aan uw zorgen was toevertrouwd. Gij dokter, zijt allen voorge gaan in het dienen." Vervolgens wees spr. op de waardeerende woorden, in den Gemeenteraad gesproken door den burgemeester van Haarlem en den wethouder-voorzitter van Regenten vóór het besluit tot eervol ontslag, waarmede de Raad van harte instemde. Spreker is ervan overtuigd dat de ge schiedschrijver, die later het Gasthuisboek zal vervolgen, met gulden letters zal schrijven dat dr. Kersbergen een sieraad voor dit huis ge weest Is. Na deze rede bood spr. dr. Kersbergen een blauw Delftsch bord aan, waarop het Gast huis is afgebeeld. Met de woorden: „Moge uw opvolger, die hier een door u wel toebereid arbeidsveld vindt, daarop verder voortbouwen en moge uw voorbeeld en uw arbeid hier verricht, hem tot richtsnoer strekken", en den wensch dat dr Kersbergen nog vele jaren getuige zal zijn van den goeden geest, die in dit Gasthuis heerscht, besloot de heer Wolzak zijn rede. Een bank aangeboden. Daarna sprak dr. J. Ph. Joosten Hattink. aan dr. Kersbergen zijn dank betuigende voor de aangename en prettige wijze waarop hij met hem mocht samenwerken. Spreker schet ste dr. Kersbergen als iemand met een scherp verstand en helder inzicht en grooten werk lust. Dr. Kersbergen heeft veel zorgen voor dit huis gehad. Met open vizier heeft hij ge streden om het Gasthuis te brengen op de rechte plaats en het is hem gelukt, het Gast huis op een stevige breede basis te plaatsen. Zijn speurend oog ging overal rond. Zijn be leid was verstandig en zacht, dank zij het ge zag dat van hem uitstraalt. Hij was een toon beeld van zelfbeheersching. Spreker bood vervolgens namens het geheele personeel doktoren, verpleegsters en niet- verplegend personeel zoowel die hier wer ken. als die reeds vertrokken zijn een ge schenk van blijvende waarde aan. nl. een her- inneringsbank, die geplaatst is in den tuin van het Gasthuis op een plaats, waar iedereen hem zien kan. Met een woord van dankbetuiging voor de groote liefde aan het Gasthuis betoond, ein digde spreker. Daarna sprak de adj.-directrice, mej. M. J. Rebel, een persoonlijk woord. Spreekster dankte dr. Kersbergen voor den ondervonden steun en zegt, dat zij dr. Kersbergen erg zal missen. Al komt dr. Kersbergen nu niet meer als directeur in huis, als dokter Kersbergen hopen we hem hier nog zeer dikwijls te zien. Daarna het woord richtende tot dr. Heeres heette mej. Rebel hem welkom en hoopte dat dr. Heeres zich hier spoedig thuis zal gevoelen. Al heeft een oud ziekenhuis vele bezwaren, toch heeft een inrichting als deze „groote charme". Spreekster zegde dr. Heeres de loyale medewerking der verplegenden toe. Vervolgens sprak de Administrateur en Oeconoom van het Gasthuis, de heer J. Steen- huis, die er op wees, dat weemoed het hart vervult, omdat afscheid van dr. Kersbergen moet genomen worden, doch dat tegelijkertijd dank in het hart opwelt, dat dr. Kersbergen zóó afscheid mag nemen, als thans het geval is. Daar hij thans op den drempel van een nieuwe toekomst staat, was spreker ervan overtuigd, dat dr. Kersbergen ook straks in den Raad het Gasthuis niet zal vergeten. Spreker wensch te dr. Kersbergen toe, dat hij nog lange jaren getuige mag zijn van den verderen bloei van het Gasthuis.. Zich wendende tot dr. Heeres, heette spr. hem welkom en sprak de hoop uit, dat het Gasthuis onder zijn bekwame leiding in alle .opzichten mag groeien en bloeien. Daarna sprak de heer J. H. O. v. d. Wall, magazijnmeester, nog een hartelijk afscheids woord tot den scheidenden directeur en ver volgens de heer Peereboom. die het een voor recht achtte onder dr. Kersbergen te hebben mogen dienen. Vervolgens voerden nog het woord de heer Ph. Nuyten, technisch leider der afdeeling voor Physische Therapie, die dr. Kersbergen zijn dank bracht voor hetgeen de afdeeling voor heilgymnastiek en massage in het Gast huis geworden is. Dr. Snethlage, die jarenlang het voorrecht gehad heeft om als predikant de geestelijke belangen der Protestantsöhe patiënten te behartigen, betuigde zijn dank voor de aange name wijze waarop hij de samenwerking tus- schen predikant en dokter heeft, in praktijk gebracht. Door de bewoonsters van het Gasthuishofje werd aan dr. Kersbergen een plant aange boden Dankwoord van dr. Kersbergen. Dr. Kersbergen dankte vervolgens alle spreker, beginnende met den voorzitter van het College van Regenten. Spreker dankte voor de ondervonden medewerking, waarvoor hij erkentelijk is. Spreker wees er op, dat er thans een speci alist-internist als directeur komt. wat 20 jaar geleden niet wenschelïjk geoordeeld werd. Er in dien tijd heel wat veranderd. Aan het z.g. halve ambtenaarschap is een einde ge komen. Spreker dankte verder allen, die hem zijn directeurschap gemakkelijk hebben gemaakt. Hij is ervan overtuigd, altijd het waarachtig belang van het Gasthuis te hebben gediend. Het Gasthuis is gesticht voor de „arme zie ken van Haarlem". Dit heeft spreker steeds voor oogen gehouden. Voor die armen moeten we alle zorg over hebben. Spreker dankte voor de aangeboden ge schenken. Vervolgens richtte dr. Kersbergen een per soonlijk woord tot zijn opvolger da-. Heeres en zeide, dat het hem aangenaam stemde, dat juist dr. Heeres zijn plaats mag innemen. Hij wensch te hem toe, dat datgene wat 8 jaar is stopgezet, onder zijn leiding tot ontplooiing zal komen. Spreker is ervan overtuigd, dat het hem gelukken zal. Spreker verklaarde tenslotte het Gasthuis te b 1 ij v e n dienen, ook al is hij geen Ge neesheer-Directeur meer. Dr. Heeres vervolgens het woord voerende dankt de Regenten voor de benoeming. Steeds meer beseft spr., welke groote eer hem te beurt is gevallen. Hij hoopt het werk van dr. Kersbergen met energie voort te zetten en vertrouwt dat hij op de medewerking van den oud-directeur mag rekenen. Vervolgens richtte dr. Heeres nog een woord tot de adj.-directrice en zijn collega's en vroeg en beloofde prettige en aangename samen werking. De heer Boes, als oudste Regent het woord voerende, zeide, dat thans het moeilijke oogenblik van werkelijk afscheid nemen ge komen is. Het verheugde spreker, dat de scheidende directeur op een andere plaats sprekers voetstappen zal volgen, waartoe hij hem sterkte toewenschte. Spreker hoopte, dat het dr. Kersbergen goed zal gaan. ook na zijn werk in het Gasthuis als geneesheer-direc teur Daarna werd de koffie aangeboden. Het herinneringsalbum werd druk getee- kend. 5 Dure athietiek-reisjes Een sportmeeting in den vroegen morgen Werd Wooderson overschat?Ook in Engeland athleton, die hem kunnen verslaan Trinidadsprinters tegen Osendarp en Van Beveren Een klacht van Dr. Max Jansen Sluitingsuur voor Galento vervroegd. Ds. W. H. H. DIJKMAN. A.s. Zondag viert ds. W. H. H. Dijkman, em. predikant alhier zijn 85sten verjaardag. Ds. Dijkman werd 9 Juli 1854 geboren en eerst op la teren leeftijd predikant. Hij bezocht het gymnasium te Doetinehem en studeerde aan de R.U. te Utrecht theologie om in 1888 candi- daat te worden. 16 Sept. van dat jaar bevestigde wijlen oud-min. dr. J. Th. de Visser hem te Breskens in zijn eerste gemeente. Na 10 jaar vertrok hij naar Rozenburg waar hij tot aan zijn emeritaat is werkzaam geweest en zich op verschillend gebied bewogen heeft. Hij bracht er veel tot stand. De krasse grijsaard heeft zich met name op het gebied der drankbestrijding bewogen. Ds. Dijkman was voorzitter zoowel als secr. van het district Zuid-Holland van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en in Haarlem bestuurslid van het Drankweercomité als ook van het Blauwe Weekconuté. Ook is hij leider en eere-voorzitter van De Schakel en nog vice-voorzitter der afd. Haarlem van de N.C.G.O.V. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn be noeming tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.81 7/8 Berlijn 75.55 Parijs 4.99 Brussel 32.03 Zwitserland 42.46 New York 1.88 3/8 Londen 8.81 7/8 Berlijn 75.55 Parijs 4.99 Brussel 32.02 Zwitserland 42.47 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45.40 Oslo 44.30 New York 1.88 3/8 Italië: vrije lire 9.94; papier 6.35. reislire 9.bank- Wat zou het bestuur van de K.N.A.U. wel zeggen, als het een bedrag van 11.000 gulden aan onkosten moest toestaan om twee athle- tiek-ploegen aan de kampioenschappen te laten deelnemen? Een dergelijke som was noodig om twee clubs uit de Vereenigde Staten naar de terreinen van de Nebraska- Universiteit te doen reizen, waar om het bezit van de Amerikaansche juniores-titels werd gestreden, Alleen de treinreis van 60 uur en de verblijfkosten van het team uit New York bedroegen reeds 5000 gulden. De American Union betaalt de kosten voor de titelhouders, die van de overige athleten worden door de clubs betaald. Waar een wil is, is een weg. Zoo heeft ook het personeel van alle hotels in Folkestone erover gedacht, toen het een sportdag orga niseerde. Kellners. kamermeisjes, koks, cocktail shakers, liftboys en portiers kwamen des morgens omvier uur op hun sportterrein bijeen en het programma van 20 nummers, waarbij een wielerwedstrijd over 16 kilometer en een afstandsloop van 5 K.M., werd zoo vlot afgewerkt, dat men op tijd in de hotels terug was om het ontbijt te serveeren, den vroegen gasten scheerwater te brengen en den heer van kamer 27 om zeven., uur te roepen, Een voorbeeld ter navolging in onze stad? Nu Sidney Wooderson in „the mile of the century" door zijn vier tegenstanders is ge klopt, gaat men zich ook in Engeland af vragen, of men dezen athleet wellicht toch te hoog heeft aangeslagen, een vraag, die wij reeds eenigen tijd geleden in een vergelijking met Jack Lovelock, bevestigend hebben be antwoord. Thans herinneren deskundigen er aan, dat het meerendeel van Wooderson's opzienbaren de tijden in handicap-races, dus feitelijk met gangmaking, werd gevestigd en men is van ooordeel, dat hij bij de komende A. A. A.- kam pi oenschappen ernstig bedreigd zal wor den door den jeugdigen D. B. Peil, die vorig jaar in de mijl-race als goede tweede eindigde en die sindsdien grooten vooruitgang blijkt te hebben gemaakt. De Italianen zullen bij de Engelsche kam pioenschappen niet van de partij zijn, doch in hun plaats komen vescheidene athleten uit Trinidad. Men is benieuwd, of deze jongelui, die over meer dan gewone sprintcapaciteiten schijnen te beschikken, ernstige concurrenten voor Osendarp en Van Beveren, de titel houders op de 100 en 220 yards, zullen blijken te zijn. In ieder geval zullen onze landge- nooten op hun hoede moeten zijn voor den Brit Holmes, die het vorig jaar niet aan den start kon komen, doch die op de British Empire Games den titel op beide sprint-af standen veroverde. Laat ons hier drie fraaie prestaties van stadgenooten memoreeren. Mej. D. Roos, aanvoerster van Roc-d en Wit, slaagde er in den wedstrijd tegen N.L.C.C. in, de eerste century (103 not out) in dames cricket te scoren. De Haarlem-voetballer Ninaber liep op den Zevenkampdag van den H.V.B. de 80 Meter in 9 seconden op voetbalschoenen. Deze tijd staat gelijk met 11 Va sec. voor de 100 Meter, zoc-dat verwacht mag worden, dat Ninaber op „spikes" over dezen afstand onder de 11 seconden kan komen De wielrenner Henk Ooms, die Zaterdaj a.s. zal trachten te Manchester de kostbare Vi-Tonica Cup voor de derde maal en daar mede voorgoed te veroveren, eindigde in den sprintwedstrijd om den Grooten Prijs van Parijs achter zijn landgenoot Derksen op de tweede plaats Dr. Max Janssen schrijft in een ingezonden stuk in „Cricket" het volgende: „Het kc-mt nog zeer veel voor, dat de uitslagen van cricketwedstrijden in de dag bladen. ja zelfs in de officieele mededeelin- gen van den N.C.B. foutief zijn opgenomen. Vermelding van wedstrijden, die gewonnen werden met 1 run, gevolgd door de voor ge- interesseerde lezers teleurstellende toevoe ging „met nog tien wickets in handen" dit laatste nog meestal tussohen haakjes behoort toch niet meer voor te komen in ons land. waar nu al meer dan een halve eeuw cricket wordt gespeeld. ,Js het niet een taak voor de Propaganda- commissie van den N.C.B. om de Pers. door middel van een circulaire bijv. op de hoogte te brengen?" Het euvel waarop Dr. Janssen duidt, kc-mt inderdaad vc-or en is dan hinderlijk en mis lijdend, omdat het de prestatie van de win nende ploeg verkleint en in een valsch licht plaatst. En bovendien is het onjuist, want het resultaat van een voetbalwedstrijd wordt oook niet als volgt vermeld: De „Hoogtrap- pers" wonnen van de „Nétvinders" met 5 hoekschoppen tegen 1 en scoorden ook nog drie goals. Het Engelsche voetibal-elftal. dat in Zuld- Afrika tourt en daar o.m. drie toetswedstrijden zou spelen, heeft deze alle drie gewonnen, respectievelijk met 3—0. 82 en 21. Ofschoon Tony Galento, de bokser-kastelein, van Joe Louis heeft verloren in de vierde ronde hoorde hij als in een droom den scheids rechter de bekende woorden, het is de hoog ste tijd, heeren, roepen werd hij na af loop stormachtig toegejuicht. Het publiek en zeker het Amerikaansche bokspubliek houdt nu eenmaal van sensatie en het feit, dat Tony er in geslaagd was, den neger met de planken te doen kennis maken, had de toeschouwers volkomen bevredigd. Met dat al ziet het er momenteel niet naar uit, dat er binnen afziembaren tijd een zwaar gewicht in den ring zal verschijnen, die in staat mag worden geacht Louis in een regel matig gevecht te verslaan. Ons cricket-probleempje was ditmaal wel zeer gemakkelijk. Het luidde als volgt: Een batsman slaat den niet nieuwen bal zoo hard de hoogte in, dat deze in twee stuk ken breekt. Een fielder vangt het grootste stuk en appelleert. Moet de umpire out of not out geven? Not out, want de M.C.C. heeft bepaald, dat de bal ongeldig is en opnieuw moet.worden gebowled. Groote bewondering voor onse Zu iderzee werken Tijdens zijn bezoek aan de Zuiderzeewerken heeft de Duitsche minister van economische za ken, dr. Funk te Lemmer vertoefd. Het gezelschap begaf zich allereerst naar de werkhaven, waar de burgemeester van Lemster- land, mr. M. Krijger, door ir. W. J. R. de Blocq van Kuffeler aan minister Funk en de overige personen werd voorgesteld. Nadat men het gemaal en de sluisput in oogen- schouw had genomen, verlieten de bezoekers Lemmer om met de gereedliggende vaartuigen „Breezand" en „Flevo" welke geëscorteerd werden door een rijkspolitieboot, naar Kampen te varen. Van Kampen vertrok de minister met zijn gezelschap naar Nijkerk, waar men 's avonds te kwart voor acht aankwam. De hooge gasten be gaven zich naar het kasteel Salentein, waar de kasteelheer, jhr. H. M. van Haersma de With en zijn echtgenoote hen ontvingen. Bij het ge zelschap had zich de burgemeester van Nijkerk, de heer Z. Bruins Slot Pzn. aangesloten. Dr. Funk, Duitschland's financieele opper- heerscher, zag er zeer gemoedelijk uit in zijn licht zomertenue bewoog hij zich kwiek op het bordes, waarover een smal ontvangstloopertje was uitgespreid en schudde den gastheer harte lijk de hand. Een rood-achtig vlinderstrikje onderstreepte nog het bescheiden element in zijn eenvoudige kleeding. Even waren wij in de gelegenheid, Dr. Funk persoonlijk aan te spreken. ,Ich habe eine neue Welt gesehnich werde es nie vergessen", zei hij. En dadelijk daarop sprak hij over het tweede deel van Goethes Faust, waaraan hij 's middags had moeten denken, toen hij onze Zuiderzee-schep- pingen zag. „Hier wordt het land aan de zee ontworsteld, zooals Goethe schrijft," aldus Funk. En voor de rest zwaaide hij Holland alle lof toe voor zijn schoonheid.„einzig schön" Voor het diner gingen de gasten nog even wan delen in den fraailen wijden tuin, die in de laatste stralen van de ondergaande avondzon lag. Het ooievaarsnest op het dak deed vele vingers verrast wijzen en in het bijzonder me vrouw Funk charmante, eenigszins kleine figuur met licht-blond haar was verrukt. Het diner werd in één der ontvangstsalons gebruikt JUBILEUM H. BOSSCHER De heer H. Bosscher, arbeider bij de Centrale Werkplaats alhier, vierde heden het feit, dat hij 25 jaar geleden bij de C. W. in dienst trad. Hij had den dag vrij en ontving de gebrui kelijke gratificatie en oorkonde van de directie. HET SPREEKUUR VAN WETHOUDER VAN LIEMT De heer W. van Liemt, wethouder van so ciale zaken, zal wegens vacantie, tot nader aan kondiging zijn gewone spreekuur niet houden. Gezonde voeten met Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pah tan 1 K.G. a 20 cent, voldoende i oor 3 a 4 voetbaden. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTR1E - BOEKELO. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Aanvankelijk be trokken tot zwaarbewolkt met tijdelijk lichten regen, later opklarend met kans op lichte buien. Koel weer. Matige wind uit Zuid tot Zuidwest. THERM OMET ERST AND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 68 F. 62 F. 62 F. Uit een randstoring van de Oceaan depressie vormde zich een diepe secundaire, die van de Iersche zee naar Schotland trok en zich daar uitdiepte tot een secundair minimum. Deze randstoring gaf op de Britsche eilanden veel regen. Het betrokken weer breidde zich in den nacht over de Noordzee uit. In het Westen van ons land viel eenige regen. Het gebied van hoogen luchtdruk over Centraal Europa hield stand. De hoogste luchtdrukwaarden worden gevonden in Oost-Frankrijk en Zuidwest Duitschland. De afkoeling drong verder naar het Oosten door. Ook in Midden-Scandinavië werd het veel koeler. In de Poolzee kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling. Een vore van lagen luchtdruk vormde zich over Midden- Scandinavië. In de Alpen is het weer helder en zonnig. BAROMETERSTAND: Vorige stand 162 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zatex-dag v.m. 7.46 uur; n.m. 20.07 uur. Strand berijdbaar van 123018.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. De Volksmuziekschool, Raad van Toezicht geconstitueerd. Donderdagavond is alhier geconstitueerd cn» Raad van Toezicht der eenigen tijd geleden op gerichte Volksmuziekschool. Voorzitter is mr. H. O. Drilsma, en secretaris dr. J. R. H. de Smidt, Spaarnelaan 8. Voorts zijn commissarissen: mr. A. J. L. Lies- ker, mr. Julius Hoog, mej. Josselin de Jong, mr. M. van Toulon van der Koog, de heer Marinus Adam en Felix de Nobel, mr. J. F. de Vilder, dr. W. van den Berg, de heer Tj. Franken, arts; jkvr. Kreschmar en de heer A. G. Boes (ambts halve). BLOEMENDAAL BOTSING TUSSOHEN WIELRIJDER EN AUTO. Donderdagavond ruim zeven uur reed de heer J. W. v. d. P. wonende te Haarlem met zijn personenauto van den Bloemendaalschenweg naar den Rijperweg in de richting Saxenburger- laan. Van het Pannekoekenhuisje, over het boschpad, kwam de heer A. N. A. wonende te Bloemendaal, per fiets, naar den Rijperweg, juist toen de auto daar was genaderd. Beide be stuurders hebben elkaar te laat gezien en de wielrijder kwam met de auto in botsing, waar bij hij bloedende hoofdwonden opliep. Hij werd door zijn huisdokter verbonden, waarna hij per taxi naar zijn woning werd ver voerd. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. Netkeukenwerkmeisjegevr. voor de maand Aug., om mee naar Noordwijk te gaan. Aanm. tusschen 7—8 uur bij mevr. TEN BERGE, Heemst. Dreef 120, H'st. MEISJE GEVRAAGD voor den mangel. Stoomwas- scherij W. A. v. d. BRINK, Scheepmakersdijk 21, na 6 uur: Harmenjansweg 5 R. De bijeenkomst op Elswout. Zooals bekend wordt Zaterdagmiddag a.s. van' half drie af op „Elswout", in verband met de geestelijke herbewapening, een openluchtbij eenkomst gehouden voor allen die in Ovei'heids- dienst zijn of bij Overheidsbedrijven en semi- Overheidsbedrijven werkzaam zijn. Bij deze gelegenheid zullen extra bussen van lijn C. van de N. Z. H. T. M. één uur vóór het begin van de bijeenkomst rijden. Van de Ramplaan zal men dan verder moe ten loopen naar Elswout. De directie van de N. Z. H. T. M heeft eerst het voornemen gehad de bussen te laten doorrijden naar Elswout, doch hiervoor heeft zij geen vergunning kunnen krijgen. Eenv. besch. dame, 45 j„ Vrijz. P.G., z. door omst.h. pl. als HUISHOUDSTER bij Heer all., met zoon, of klein gezin, 't Liefst daar, waar eenig meubilair meegenomen mag w, Ing. Sept. of Oct. Br. letter V H. Strijland's Adv. Bur. Schoter- weg 7. Lamslappen met been p.p. 0.25 Lamscarbonade p.p. 0.30 Lamslappen zond. been 0.40 0.45 Lamsvetp.p. 0.35 3 pond Gehakt 0.75 5 pond gemalen Vet 1.25 Leverworst p.p. 0.25 Bloedworst p.p. 0.30 Rookworst p.p. 0.50 SCHAGCHELSTRAAT 4 Kruidenierswaren Comestibles. flinke bediende gevr. per l Augustus. Br. no. 1839 bur. van dit blad Keukenwerkmeisje gevr. tegen 1 Aug., in een klein klassen-rusthuis te Heemstede/ Aerdenhout. Br. no. 1840 bur. v. d. blad gezocht voor spaniel (geen stamboom) 7 mnd. oud. reu. Acacialaan 6. Bl'dl. tel. 23645 gevraagd, 15 a 16 jaar. Aanmel den aan de fabriek N.V. Poly graph, Schouwtjeslaan 23a. Bur. voor Successie zaken en Hypotheken ADVISEUR IN ERFENIS- EN BELASTINGZAKEN (oud-ambt. Successierechten en oud-chpf de bur. v. h. notariaat) Leidschevaart 324 TELEFOON 10605 Behandeling van Erfenisaange legenheden. (successie-aang., scheiding, etc.), opmaken van rechtsgeldige contracten (huur, koop vennootschap, geldleening) BELASTINGZAKEN ENZ. UITERST BILLIJKE KOSTEN.' ADVIES L—f 2H pnd. Runderlapjes pond Rollade 98 c. pond Rib 98 c. Rosbief 57 et. p. Dond Rundvet v.a34 ct. p. pond Dikke Reuzel 32 ct. p. pond bij de 5 pond30 ct. p. pond Dik vet Spek32 ct. p. pond bij de 5 pond30 ct. p. pond Mager Spek 40 ct. p. pond Varkenscarb. v.a. 43 ct. p. pond Hamlappen 53 ct. p. pond Fricandeau 58 ct. p. pond Doorregen lappen 35 ct. p. pond bij 3 pond 98 ct. Blank en goede kwaliteit Kalfslappen 2 pond 98 ct. Fricandeau2 pond 108 ct. Smeerworst j4pond 20 ct. Gekookte worst p. pond 35 ct. ALS RECLAME 2 pond gehakt, half om half, vers gedraaid, Vt pond vet, samen 78 cent. Krocht 12- Telef.15073 tegenover de H E M A 's Zaterdags om 9 uur gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2