2)e Jxxwl d ïhaitce MAANDAG BEGINT DE GROOTE STRIJD HET TOURNOOI TE WIMBLEDON De Ruyter verbetert mijl-record. De Haarlemsche Sportweek PflüC OURt-WIELERC U1TER1UM <Kei fmoqsuutuna ZATERDAG 8 JUL'I 1939 HAAR EEM'S DAG B EAD" WIELRIJDEN Vowt het ecxst een ualiediqe 7led.edand.sche ploeg Hoezeer men ook aandacht kan besteden aan de kleine wielerwedstrijden, welke in het zo merseizoen hier te lande worden gereden, hoe zeer men belangstelling kan toonen voor de grootere races, welke in het buitenland worden georganiseerd, de interesse van wielersportlief- hebbers concentreert zich eenmaal in het jaar om de zoo hoog geprezen en veelomstreden Tour do France, die Maandag 10 Juli in Parijs begint. Zeker niet ten onrechte beschouwt men de verrichtingen van de deelnemende renners met meer dan gewone belangstelling, want de Tour de France is zonder eenigen twijfel het voor naamste wielerfestijn dat men zich kan denken, niet alleen omdat in de meeste gevallen de beste wegrenners naar de eereplaatsen mededingen, maar ook omdat tijdens deze geweldige race de zwaarste eischen worden gesteld aan de krach ten van de coureurs. In tegenstelling met vorige jaren zijn de ren ners tijdens deze ronde 21 dagen onderweg: de ronde is ingekort. De gebroeders Van Schendel. Links Anton, rechts Albert. Ingekort, maar met minder.zwaar geworden. Daar zijn vlakke wegen, waar de zuidelijke zon onbarmhartig zal branden; daar zijn moordende bergtrajecten van de Pyreneeën en de Fransche Alpen, waar de renners tot het uiterste op de proef zullen worden gesteld. Eén-en-twintig dagen rijden rond Frankrijk... In dezen 32sten Tour zal Nederland voor het eerst met een volledige ploeg van acht renners uitkomen. Dit is niet de eerste kennismaking van Neder- landsche wegrenners met de moeilijkheden van den Franschen tour. Reeds gedurende enkele ja ren rijden Nederlanders mede, zij het in klein aantal en gecombineerd met buitenlandsche renners. Het was zeer goed te begrijpen, dat in deze gemengde ploegen niet die ploeggeest kon leven, die noodig was om in de race succes te heb ben. Het gebrek aan succes heeft niet in de eer ste plaats gelegen aan gemis aan kennis en door zettingsvermogen van de Nederlandsche ren ners. Verschillende omstandigheden hebben er toe medegewerkt, dat ons land thans met een volledige ploeg zal uitkomen. De voornaamste hiervan is zonder twijfel deze, dat Italië en Duitschland in den aanstaanden Tour niet ver tegenwoordigd zullen zijn. De internationale po litieke situatie heeft dit onmogelijk gemaakt. De organisatoren van den Tour zagen derhalve uit naar aanvulling van de rennersgelederen; zij sloegen de kansen van Nederlandsche ren ners wel zóó hoog aan, dat zij een uitnoodiging tot onze landgenooten richtten. Hoe staan onze kansen? Zoo kon een Nederlandsche ploeg worden sa mengesteld. De kern van deze ploeg van acht man wordt gevormd door de renners Albert en Anton van Schendel, dié met de moeilijkheden van den Tour uitstekend op de hoogte zijn en de taal van het land spreken, omdat zij in Frank rijk wonen. Met hen zijn meest jonge renners gekozen, renners, die nog een naam te maken hebben en die dus gaarne de geboden kansen in den Tour zullen grijpen ten koste van hun volledige krachten. Hellemons, De Korver, Lambrïchts, Domini- cus, Gommers en Sijen kennen de knepen van het wegrennersvak. De eerste twee waren het vorig jaar ook van de partij en hoewel zij als eenlingen geen succes konden hebben, reden zij voor wat zij waard waren. Men moet zich niet voorstellen, dat in den Tour de France die ren ners schitteren, die in wedstrijden over korte afstanden overwinnaars plegen te zijn. Misschien schuilt hierin de gvoote taak voor de Nederland sche deelnemers: zij zijn niet gewend aan étappe-wedstrijden, omdat zij slechts nu en dan gelegenheid hebben, aan zulke races deel te ne men. Het zal thans voor het begin van den Tour voor een ieder een moeilijk te beantwoorden vraag blijven of de Nederlandsche renner wel geschikt is voor dit zeer speciale werk. Het gaat hier niet om een kwestie van kracht, van tactiek of wat ook, maar het gaat om de mentale hou ding van de deelnemers. Is de Nederlandsche renner in staat, de ont beringen, teleurstellingen en moeilijkheden te doorstaan? Daarbij zal het vooral aankomen op den geest, die in de ploeg heerscht; op de onderlinge vriendschap, op wederzijdschen steun. De sa mensteller van de ploeg heeft hierop juist gelet, Dat; moet worden toegejuicht. Toch zouden wij niet goed doen, de pogingen van onze landgenooten in dezen Tour met groot optimisme te volgen. Het is volkomen onmoge lijk ook maar eenige voorspelling te doen. Het is zeker, dat onze jongens hun beste krachten zul len geven, opdat zijzelf en daarmede de Neder landsche ploeg succesvol 2ullen zijn. Dat is ten slotte het voornaamste. Sterke tegenstanders. De sterkste tegenstanders zullen onze landge nooten ontmoeten in de Belgische A-ploeg en in de Fransche ploegen. Het zou ons zelfs niet ver wonderen, wanneer onze Zuiderburen er in zou den slagen den tour te winnen, vooral nu Frank rijk door het niet deelnemen van verschillende zeer vooraanstaande renners sterk is gehan dicapt, waarbij nog komt, dat de Italianen zooals gezegd niet van de partij zijn. Maar zij zullen er voor moeten strijden tot het uiterste. Daarvoor zorgden de organisatoren, die Fran sche regionale ploegen samenstelden, welke na tuurlijk willen uitblinken in de provincie van herkomst. De Belgen zullen den strijd vol zelfvertrou wen tegemoet gaan, doch in de overtuiging, dal de moeilijkheden, om tot de overwinning te komen, uitermate groot zullen zijn. Tachtig renners, verdeeld in tien ploegen, gaan in de volgende weken een reusachtige race rij den. Van die tachtig is er één overwinnaar, maar allen starten zij in de hoop op succes. Er zijn vele renners, die ervaring in den Tour hebben opgedaan; er zijn er, die de moeilijkhe den nog slechts kunnen vermoeden. Onder deze laatste coureurs zien wij verschei dene jonge Nederlanders, sterke knapen in eigen land, maar zonder groote routine. Kun strijdlust kan hen evenwel zeer ver brengen. De capaciteiten van alle renners worden straks op de proef gesteld; er zijn vlakke weg- étappen, waar kansen liggen vöor sprinters; de rouleurs hebben hun kans in de vijf tijdritten en de klimmers kunnen zich op de tien cols on derscheiden. In de organisatie van dezen tour is nog een bijzonderheid ingelascht: de Pernodprijs. Voor de klimmers, sprinters en treinloopers is een speciaal klassement ingesteld. Voor deze drie categorieën worden punten toegekend. Daaraan zijn weer extra prijzen verbonden, welke on afhankelijk zijn van de andere prijzen. Men ziet, dat inderdaad alles is gedaan om deze Tour de France zoo spannend mogelijk te doen zijn. En hoezeer wij hopen op een sportief verloop van den strijd, wij verwachten vooral, dat de Nederlandsche deelnemers zullen toonen, dat zij inderdaad waard zijn, in dezen tour opgenomen te worden; het zal aankomen op snelheid en be zonnenheid, op ploeggeest en kracht. Nu reeds, voordat de race is begonnen, hebben wij succes' de Nederlandsche deelneming als volledige ploeg. De tijd zal leeren of wij nog andere resulta ten mogen verwachten. CRICKET De wedstrijden voor Zondag. Zondagochend jl. *zullen de spelers van Hermes-D.V.S. wel even vreemd gekeken heb ben, toen zij het terrein aan den Schoterweg betraden voor het spelen van een eerste klas cricketwedstrijd tegen Haarlem, want toen wa ren er, bestuursleden van deze vereenigingen meegerekend, nog geen veertig mensehen! Des middags kwam er nog een paar tientallen bij. In Schiedam is de belangstelling voor de cricketspört veel grooter, zelfs zóó groot, dat menige voetbalclub er jaloersch van zou wor den. Gaat het dan bij cricket precies als bij voet bal. namelijk dat de belangstelling daalt, naar- matë'dë prestaties "van RêTEiSseRilTmindéi' Wöï- den? We beginnen haast te gelooven, dat deze vraag bevestigend beantwoord moet worden. Maar hoe het ook zij, ditmaal hebben de weg blijvers geen ongelijk gehad, want wat vooral door de Haarlemmers te zien is gegeven, was werkelijk niet veel bijzonders. Speciaal het bat ten was beneden peil. Daar zal spoedig ver andering in moeten komen, wil men tenminste Mnog zoovéél punten vergaren, dat nog van een eerste klas cricketclub gesproken kan wor den. Het was Abendanon, die bij de Haarlemmers uitblonk. Nu wil het toeval, dat er morgen een club bij Haarlem op bezoek - komt, die Zondag een onbegrij pelijke nederlaag heeft geleden, welke schade aan haar reputatie heeft berokkend. We bedoelen H.C.C. I, die met niet minder dan 225 runs van P.W. verloren heeft. De Hagenaars zullen zich dus zooveel mogelijk inspannen om zich te rehabiliteeren, maar dat zullen we zijn er van overtuigd de Haarlemmers óók doen. In dat licht bezien, lijkt ons een voorspelling van den uitslag wel heel moeilijk. We zullen het dan ook maar niet doen en er het beste van Ahpnrtanon hopen. De vorige week Zaterdag schfeven we, dat Rood en Wit een vrij behoor lijke kans had om hooger op de ranglijst te ko men. Die kans is nu weer vergroot, nu zij kans gezien heeft, om nog wel in den uitwedstrijd aan het leidende V.V.V. de punten te ontfut selen, zij het ook met slechts één run. Ook nu staat Rood en Wit nog op de vierde plaats, maar in feite is haar positie beter, dan die van H.C.C. I, die weliswaar een punt meer heeft, maar die ook een wedstrijd meer heeft gespeeld. Ook morgen heeft Rood on Wit een uitwedstrijd, dit maal in Den Haag tegen H.C.C. II. Het zelfver trouwen van dit team zal wel weer na haar overwinning tegen V.O.C, teruggekeerd zijn: het is dus oppassen voor de Spanjaardslaanclub. We geven aan laatstgenoemde weer een goede kans. V.O.C.H.B.S. zal wel door de Rotterdam mers gewonnen worden, ook al hebben de Ha genaars eindelijk Zondag hun eerste overwin ning behaald. V.R.A. verliest zeer vermoedelijk op eigen veld tegen Hermes-D.V.S. en tenslotte wordt in Enschedé een strijd om de eerste en tweede plaats tusschen P. W. en V.V.V. gestreden. We geven de meeste kans aan dé thuisclub. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: H.C.C. 2—Rood èn Wit Haarlem—H.C.C. I V.O.C.—H.B.S. V.R.A.—Hermes-D.V.S. P.W.v.w. Overgangsklasse: C.V.H.—Excelsior A.C.C.S.C.H C. H.C.C. 3—Quick (N.) Tweede klasse A: Hercules—Rood en Wit 2 U.V.V.—V.R.A. 2 Ajax (A.)—Kampong Tweede klasse B: Rood en Wit 3Ajax (L.) H.B.S. 2L.C.C. R.I.O.Haarlem 2 Derde klasse A: S.C.H.C. 2—Hercules 2 Kampong 2A.C.C. 3 V.V.V. 3—Hilversum Haarlem 3R.I.O. 2 V.R.A. 3C.V.H. 2 LAWNTENNIS Riggs slaat Cooke Nog één dag van strijd en het internationaal tennlstournooi van Wimbledon 1939 zal weer tot het verleden behooren. Het zonnetje scheen Vrijdagmiddag toen de Amerikanen Riggs en Cooke op het centre- court den eindstrijd van het heeren-enkelspel begonnen. Het was voor de dertiende maal dat deze tweo tegen elkaar streden en voor den dertienden keer won Bobby Riggs. Hij sloeg zijn landgenoot in vijf sets met 26, 86, 3—6 63. 6—2 en behaalde hiermede den titel van officieus wereldkampioen. Het duel speelde zich voornamelijk op de baseline af, waardoor het soms zeer eentonig was. Cooke hield goed vol en deed 5 setpoinis in de twee de set te niet, maar moest toch een nederlaag .ijden. In het damesdubbelspel plaatsten de titel- houdsters mevr. Fabyan en mej. Marble zich in de finale, waar zij heden tegen mej. Jacobs en mej. Yorke uitkomen. ATHLET1EK. De A. A. A.-kampioen- schappen te Londen. Vrijdag zijn te Londen de A. A. A.-kampi- censchappen begonnen, waaraan ook een sterke ploeg Nederlandsche athleten deel neemt. De beste prestatie werd geleverd door De Ruyter, die op de mijl tegen den Engelschman Alford het Nederlandsch record verbeterde, door dezen afstand af te leggen in 4 min. 18 sec. Het record stond op naam van Jan Zee- gers, die het op 24 Augustus 1929 te Amster dam met 4 min. 30.2 sec. vestigde. Alford noteerde 4 min. 17.4 sec. Op de 220 yards wonnen Heinz Baumgarten en Qsendarp resp. met 22.5 en 22.3 sec. hun serie. Van Beveren werd derde in zijn serie achter Rangeley (Engeland) en Cumberbatch (Trinidad). Laatstgenoemde sloeg Van Beveren met slechts enkele centimeters; dit kostte onzen landgenoot de plaats ln den halven eindstrijd, omdat daarin slechts de eerste twee van elke serie komen. Lr de eerste serie van den halven eindstrijd op de 220 yards won Holmes met een meter voorsprong vóór den Belg Saelens en Heinz Baumgarten. In de tweede serie won Sweeney (Engeland) met 35 c.M. vóór Osendarp en Rangeley (En geland). Osendarp en Baumgarten plaatsten zich echter in den eindstrijd. Karl Baumgarten en Butselaar kwamen op de 440 yards beiden in de volgende ronde. Karl Baumgarten won zijn serie in 50.2 sec.; Butse laar werd in zijn serie tweede achter Trodd -(Engeland):^ In den halven eindstrijd won Baumgarten wederom zijn serie in den fraaien tijd van 49.6 sec. Butselaar werd! zesde in de serie, welke door den Engelschman Pack met 49.9 sec. werd gewonnen. Butselaar is dus uitgeschakeld voor de finale. Spanjerdt kwam in den eindstrijd van het nummer hoogspringen met een sprong van 1.75 Meter. De Griek Palamiotis won het nummer hink- stap-sprong met 15.02 meter (nieuw Grieksch record). Peters werd tweede met 14.54 meter, derde was de Engelschman Whalsten met 13.95 M. Bouman bezette de vierde plaats op de 880 yards, welk nummer gewonnen werd door Littler (Engeland). Houtman en Van der Tooien konden zich met sprongen van resp. 6.53 M. en 6.67 M. niet in den eindstrijd plaatsen. MAE KI VERBETERT WERELDRECORD TWEE MIJLEN. Tijdens internationale atletiekwedstrij den te Helsinki heeft de Fin Maeki wederom een wereldrecord, thans op de twee mijl, ver beterd, deor dezen afstand af te leggen in 8 min. 53.2 sec. Het record stond sinds 30 September 1937 op naam van den Hongaar- schen athleet Szabo, die het met 8 min. 56 sec. te Boedapest vestigde. Zwemwedstrijden aan de Kleverlaan. Krachtsportdemonstratie in het Noorder Sportpark Het was Vrijdagavond tjokvol bij de zwem wedstrijden en demonstraties, die ter ge legenheid van de Sportweek in het Gemeente lijke Bad aan de Kleverlaan werden gehouden. Het weer leende zich helaas niet bijster voor een dergelijken avond in de open lucht, ter wijl de deelnemers bovendien gehandicapt waren door het koude water. Het was ook jammer, dat de loudspeaker-installatie niet behoorlijk functioneerde, waardoor de orga nisatie soms niet zoo vlot verliep, als wel ge- wenscht is. De deelnemers konden nu niet vlug genoeg bijeen geroepen worden, waardoor er dikwijls een te lar.ge pauze tusschen de nummers was, het publiek bleef nu ook grootendeels verstoken van de uitslagen, waarnaar men natuurlijk nieuwsgierig was. De deelnemende vereenigingen waren D.W.R., Haarlem, H.V.G.B., H.P.C., V.Z.V., de Haarlemsche Reddingsbrigade, alsmede de Nederlandsche Arbeiderssportbond, De leiding van den avond was in handen van den heer G. Voogd, lid van het Uitvoerend Comité van de Sportweek en van de heer L. Brunt, voorzitter van den Kring Haarlem van den Kon. Ned. Zwembond De Reddingsbrigade beschikte over een eigen jury. Onder de aanwezigen was ook de heer A. G. Boes, wethouder van Onderwijs. De avond begon met een nummer onder water zwemmen voor leden van de H.R.B. Het was wel een bijzonder goede vondst om aan de deelnemers een luchtballonnetje te ver binden; het publiek kon nu precies zien, waai de zwemmers zich bevonden. Bij de dames bleek mejuffrouw W. Dijkstra de beste; zij legde 23 »/2 meter af, mejufrouw H. G. M. Mil- lenaar was nummer 2 met 22 meter, terwijl mejuffrouw J. C Stammes met 19 Meter als derde eindigde. De heren hielden het langer vol. Lodder zegevierde met 30'/2 meter, gevolgd door van Koningsbruggen, die 30 meter af legde. J. Kenselaar was derde met 26 y2 meter. Onder leiding van den heer Postma gaven de leden van den N.A.S.B. een nummer water- gymnastiek. Dit was voor ons geheel nieuw. Zonder eenigen twijfel is dit nummer inge slagen; wij verwachten dan ook herhaling op volgende zwemfeesten. Wanneer de handen zijwaarts of vóór gebracht moesten worden, wisten de deelnemers zich nog boven te houden, doch commandeerde de heer Postma handen hoog, dan zonken allen en men zag slechts hier en daar nog wat handen uit het water steken. De gemengde estafette voor vereenigingen bij den K.N.Z.B. aangesloten, kwam helaas niet geheel tot haar recht, omdat geen banen uitgelegd waren. De organisatoren meenden, dat de zwemsters en zwemmers hun baan wel zonder lijn zouden houden, doch slechts en kele ploegen zagen hiertoe kans. D.W.R. won met flinken voorsprong in den tijd van 5 min. 50, V.Z.V. was nummer twee in den tijd van 6 min. 2.6 seconde. H.P.C. was derde, terwijl Haarlem en H.V.G.B. de rij sloten. Ploeg 2 der dames-leden van de H.RJ3. won de estafette gekleed zwemmen en drenkelin gen in kopgreep vervoeren over een afstand van 4 x 25 meter. De tijd van deze pleeg, die was samenge steld uit de dames W. Dijkstra, M. A. Ger ritsen, H. Haase en J. Nachtegeller, bedroeg 2 min. 41 sec., de andere ploeg noteerde 2 min. 58.6 sec. Bij de heeren was de tijd niet veel beter. Van Bruggen, van der Meer, Junge en Mok wonnen in 2 min. 36.8 sec., tweede was ploeg 4 met 2 min. 40, terwijl 2 een tijd van 2 min. 55.3 noodig had. Ploeg 3 gaf den strijd op. Het figuunzwemmen, uitgevoerd door de jeugdgroep van den N.A.S.B. was een succes; met groote belangstelling werden de verrich tingen van de leerlingen van mevrouw J. WoningBrinkhuis gevolgd. Het tandem-zwemmen voor K.N.Z.B.-leden had het volgende resultaat. Heeren: 1. Kemp—Kolderie H.V.G.B.—H.P.C. 2. Swier—Schoone V.Z.V. 3. Van Viersen—Behle DWJt. Dames: Kwak—Bruning V.Z.V. 2. Veuger de Vries V.Z.V. 3. Zieren—Visser D.W.R De uitslag van het popduiken luidt als volgt: Heeren: 1. J. Kenselaar 14 sec. 2. W. van 't Vlie 14.5 sec. 3. G. van Bruggen 16 sec. MAAhUDAf. 10 JULI 1939 NOORDER SPORT PQRK VOOR HEDEN. 25 en 79 uur n.m. Voortzetting roei- wedstrijden op het Zuider Buiten Spaame. 7 uur n.m. Boschloop over 4 km in Den Hout (Spanjaardslaan). 7 uur n.m. Hockeywedstrijd (heeren) H.B.S.Alkmaar, Sportterrein Klever laan. 7 uur n.m. Demonstratie van de sport- afdeelingen van de speeltuinvereeni- ging „Het Oosterkwartier", terrein Zoinervaart. Voor ZONDAG. 20 km stertocht der wandelsportvereenl- gingen. De deelnemers moeten op een zoodanig tijdstip starten, dat zij, na 20 km gewandeld te hebben, tusschen 2 en 2.30 uur de Groote Markt pas- seeren. 1 uur n.m. Finale waterpolo-tournooi Zweminrichting Klcverlaan. 1 uur n.m. Krachtsportdemonstraties op het sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat. Handbalwedstrijden en athletiek idem. 1012 en 25 uur. Roeiwedstrijden van ,,'t Spaame" (finales) op het Zuider Buiten Spaame. S uur n.m. Tafeltenniswedstrijd Haar lemAmsterdam in het gebouio Kleine Houtweg 47. Schermaemonstraties idem. (Kleine zaal). 7 uur n.m. Steden-korfbalioedstrijd Haar lemAmsterdam, E.D.O.-terrein Noor dersportpark Handbalwedstrijden op het gem. sport terrein aan de Kleverlaan,' des avonds van 7 tot 9 uur. Voor MAANDAG. 7 uur n.m. Wieier criterium in Haarlem- Noord (Delftlaan). S.159.30 uur n.m. Tumdemonstraties op Schouwtjesplein, Leidscheplein, Teylerplein, Pretoriaplein en Zaanen- Dames: 1. W. Dijkstra 23 se. 2. Lotte Houben 24 sec. De avond werd besloten met een water klucht, opgevoerd door leden van den N.A.S.B. Er werd een partijtje bridge in het water ge speeld. Daar kwam natuurlijk een veldwach ter aan te pas, die vergezeld van den burger vader in een kano op de overtreders afging. Op het moment der arrestatie kantelde het ranke vaartuig, waarbij de overtreders als red ders optraden. De geredden hadden evenwel heel wat te verduren, alvorens zij op het droge waren! Een aardig nummer dat goed gespeeld werd. Ondanks flinke regenbuien ging het publiek voldaan huiswaarts. De krachtdemonstraties. Werkelijk, de krachtsportdemonstraties, die Vrijdagavond in het kader van de Haarlem sche Sportweek op het E.D.O.-terrein werden gegeven, zijn de moeite waard geweest. Dit is te danken geweest aan de vlotte wijze- waarop het programma afgewerkt werd, en aan de goede manier van demonstreeren van een sport, die in vele landen ontaard is in een show, waar het er om gaat om elkaar zoo gauw mogelijk tijdelijk naar een andere we reld te helpen. Vooral het boksen leent zich voor deze ont aarding, maar dit was op het E.D.O.-terrein niet het geval. Hier was het een zuivere de monstratie van boksen als spel, van behen digheid en vlugheid, van tegenwoordigheid van geest en uithoudingsvermogen. De Haar lemsche boksvereeniging „De Ring" met de Amsterdamsche boksers Post, Te Nuyl en v.Dijk kunnen dan ook op 'n goede demonstratie van hun sport die bij velen geheel onbekend is, te rugzien. Het gewichtheffen, waarmede het program ma geopend werd, werd door de deelnemers van de Haarlemsche krachtsportvereenigingen „Haarlem" en „Achilles" op een rustige wijze te zien gegeven. Bleven bij het drukken cn trekken de pres taties voor het publiek matig de prestaties lagen tusschen de 60 en 85 K.G. bij het stooten, toen er een gewicht van 230 pond de lucht inging begon men toch te beseffen, dat men met deze menschen beter kan eten dan oneenigheid maken. De sterkste mannen toon den zich Boterbloem, Scheffer, de Jong, Ruygrok en Consent, waarvan eerstgenoemde vier meer dan 100 K.G. stootten. De kleine man met de groote kracht. De Wolf, was dezen avond met zijn anders goede prestaties min der gelukkig. Het minst kwam het worstelen tot zijn recht. Wel waren er verschillende grepen te zien en wisten de worstelaars zich soms door uitste kend „bruggen" uit moeilijke situaties te red den. maar het geheel maakte toch te veel den indruk van een paar stoeiende jongens. O.i. had men beter gedaan om een „touché" door een scheidsrechter te laten aangeven. Wij kre gen zoo geen goeden indruk; men begreep niet waarom het nu eigenlijk bij het wor stelen gaat. Vooral de partijtjes tusschen de junior-le den van de H.K.V. „Haarlem" waren aardig om te zien, wat snelheid en vaardigheid in de valtechniek van het worstelen aangaat. Last but not least willen wij de acrobatiek demonstraties van „The Jongleys" en „The four Webrits" noemen. De handstanden op, naast en aan elkaar ontbraken niest op het pro gramma en het talrijke publiek kreeg wel een buitengewonen indruk van de kracht, die de beide „ondermannen" van deze gezelschap pen moeten bezitten. „De Jongleys" hebben de meeste routine en zijn het best op elkaar ingesteld, maar ook de ..Webrits" kunnen, mede door de twee jeugdige medewerkers, een goede ploeg worden. Dat er voor deze demonstraties belangstel ling bestaat, bewijst o.a. het feit. dat de Haar lemsche burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, zich persoonlijk met wethouder Boes van deze sporten op de hoogte kwam stel len. Na afloop reikte de voorzitter van uit voerend comité van de Haarlemsche Sport week Dr. c. Spoelder, een vaantje aan alle deelnemers uit.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10