De Schat in de Woestijn SÉI yiiïiÉ^ssi De eerste voorbereidende maatregelen in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin worden f||j| thans getroffen. Aan de wegverbetering voor paleis Soestdijk wordt met spoed gewerkt De start der jachten voor den zeilwedstrijd van Hoek van Holland naar Ostende, welke Vrijdag plaats had Prinses Josephine Charlotte van België opende te Brussel den grooten kinderspeeltuin .Reine Astrid De Prinses bij de kleinen Op den tractor gezeten, maakte Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag het uitrijden der nieuwe reddingboot .Maasvlakte" op het eiland Rozenburg mede ter gelegenheid van de officieele indienst stelling van het nieuwe station der Zuid Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen en de in gebruik neming der boot Drie mijl buiten Hoek van Holland had Vrijdag de start plaats van den internationalen wedstrijd voor zeegaande jachten van Hoek van Holland naar Ostende, georganiseerd door de Kon. Roei- en Zeilvereeniging .De Maas" te Rotterdam, in samenwerking met de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging te Amsterdam en Kon. Marine Yachtclub te Den Helder. Een der deel nemende vaartuigen in actie FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 38) Dit in-elkaar-schrijven van „Pente" kwam regelmatig voor overal waar het woord in ver band met het aantal heuvels voorkwam! Deze eigenaardigheid was te opvallend om zonder beteekenis te zijn. De voor-de-hand-liggen- de verklaring was, dat overal „Hepta" was uitgewischt en „Pente" er voor in de plaats gezet, om van de Zeven Heuvelen er vijf te maken! Het bedrog was niet gemerkt, omdat de Grieksche tekst overigens volkomen be waard was. De hieroglyphen in cartouches, waarvan Von Kerber erkend had. dat hij er in had geknoeid, gingen Royson boven zijn verstand. Hij was zoo verdiept in deze eigenaardige bevestiging van zijn vermoeden en zoo vol vuur toen hij van het vreemde toeval ver telde. dat Abdur Kader er toe had gebracht om den naam van de Bron van Mozes te vermelden en te verklaren, dat hij den klim- menden toorn op mr. Fenshawe's gezicht niet merkte, totdat hij toevallig den verontwaar digden klank in de stem van den ouden man hoorde toen deze een bediende beval den shelk te roepen. Toen zei één blik op het gezicht van den heer hem. welk onheil tui had aangericht! De beleedigde milionnair en oudheidkenner zou zich door een nauwkeurig persoonlijk onderzoek van de oase bij de Bron van Mozes willen overtuigen, of von Kerber hem inderdaad op het laatst nog bedrogen had. Ofschoon de expeditie zich op Italiaansch grondgebied bevond, ofschoon hij wist dat een stam vijandige Arabieren reeds rondzwierf aan den rand van het kamp, ofschoon Irene's aanwezigheid het noodzakelijk maakte, geen aanval te riskeeren, die waarschijnlijk dien avond ondernomen zou worden; de waanzin nig-makende verdenking, dat de falsaris, die hem bedrogen had. de kroon had gezet op zijn handige schelmenstreken door de plaats aanduiding van den schat ten eigen behoeve te vervalschen, woog nog zwaarder dan al deze overwegingen. Dit gevolg van zijn verhaal had Royson in het geheel niet kunnen vermoeden. Maar hij wist nu dat het onvermijdelijk was. Irene, die haar grootvader nog nooit zoo opgewon den had gezien, fluisterde ernstig tegen Dick: Als prootpapa wil dat je von Kerber^ich- tervolgt, moet je zeggen dat je te ziek%ent, voor zooiets. Dan zal ik hier alleen moeten achter blijven, zei hij glimlachend. Als ik mij niet heel erge vergis zullen we allemaal zijn spoor volgen voor we een paar uur verder zijn. Hij had gelijk. Toen de sheik kwam, ont ving hij bevel om alles gereed te maken voor een onmiddellijk vertrek langs den karavaan weg naar de kust. Toen echter ondervond de brandende ijver van den ouden heer tegen stand. Het is onmogelijk, dat de kafila in die richting trekt vóór morgenochtend, eerbied waardige, zei Abdur Kader beslist. We kunnen vandaag naar het Zuiden trekken, zoo Allah wil. omdat we weten, dat we daar zeker voedsel en water zullen vinden binnen vijf tien kilometer Doch het is heel iets anders om de Bron van Mozes te bereiken. Ik heb de plaats in geen dertig jaar gezien. We moe ten steeds voorttrekken en een watervoorraad meenemen, die niet alleen voldoende is voor den tocht, maar oook berekend is op de mo gelijkheid, dat de bron, als we daar aankomen uitgedroogd blijkt. Hoe weten wij, Effendi. dat ze niet met zand is gevuld? Fenshawe kende het woestijnleven te goed om de juistheid van de redeneering van den sheik niet in te zien. maar hij geloofde, dat von Kerber geheime inlichtingen had over de begaanbaarheid van die route. Het zij zoo, sprak hij kort. Maak alle toebereidselen. We hoeven voor de Hadendo- was niet bairg te zijn. Ik neem de zorg vcor 't kamp op wij, voor zoover het hén betreft. Zorg ervoor, Abdur Kader, dat we vóór zons opgang kunnen vertrekken. Juist toen de Arabier de tent uitging, kwam Irene weer binnen. Dick, zei ze, blozende, toen zij hem bij zijn voornaam aanspraak je moet dadelijk gaan rusten. U wilt toch zeker niet, groot papa, dat mijnheer Royson voor den tweeden keer in elkaar zakt, wel? En ik wil u ook nog even vertellen, dat von Kerber geen hou- weelen heeft meegenomen. Kapitein Stump en ik hebben juist onze voorraad nageteld Dat spreekt in zijn voordeel, vind ik. Als Ik von Kerber onrecht heb gedaan, zal ik de eerste zijd hem excuus te vragen, zei Fenshawe. Op het oogenblik heb ik alle reden om aan hem te twijfelen en ik verlang méér dan een negatief bewijs van zijn eerlijkheid. Tusschen haakjes, Irene, heb je Royson al van zijn geluk verteld? - Ik heb nog geen twee woorden met hem gespreken, sedert hij teruggekomen is, zei ze onschuldig. Lieve deugd! Dat lijkt op een duidelijke wenk. En Fenshawe liet het tweetal met een ge- amuseerden trek op zijn gezicht alleen. Hoe vermoeid Dick ook was, het duurde toch bijna een half uur voor Irene hem volledig aan het verstand had gebracht, dat hij nu een baronet was met een alleraardigst inkomen en hij haar precies had uitgelegd, waarom hij een ietwat havelooze werklooze was ge weest, teen zij elkaar in Londen voor het eerst ontmoetten. Maar er waren pauzes en onderbrekingen geweest in hun discours; af en toe vond hij de vochtige diepte van haar bruine oogen aantrekkelijker dan het treurige verhaal van den wrok van een dwazen man en het lijden van een knaap. Maar tenslotte dreigde Irene dat zij nooit meer een woord tegen hem zou spreken, als hij niet ging rusten. Dick behoefde niet in slaap gewiegd te worden, toen hij na een verfrisschende af spoeling zijn lange ledematen uitstrekte. Hij sliep zonder drcomen en werd pas wakker toen de zon onderging. Stump cr. hij deelden de tent en Dick's on zekere blik viel het eerst op zijn schipper, die voor de deur zat te rooken. Stump nam zijn pijp uit den mond. Goeien avond, Sir Richard, zij hij plech tig. Daar ligt een brief voor u. Dick opende de enveloppe. Een krabbel op een vel briefpapier bevatte de korte mede- deeling, dat von Kerber „bij vergissing" de inliggende brieven en telegrammen had ach tergehouden. De stukken, die van mr. Forbe* afkomstig waren, bevestigden de juistheid van mrs. Haxton's onthullingen. Irene, die 't heel druk had met de werk zaamheden die von Kerber tot dusver verricht had die kleine maar lastige dingen, die in het dagelijksch leven van een groot kamp broodnoodig zijn stond al naar hem uit te kijken. Ze riep hem verheugd aan. Groot nieuws? De vijand kondigt een wapenstilstand aan. Alfieri heeft Hussein en Abdullah terug gezonden en de „geleende" kameel erbij. En een van zijn eigen mannen heeft een briefje voor grootvader gebracht, om een spoedig onderhoud te verzoeken. Eerst was Royson oprecht verheugd over deze onverwachte wending. Hij had mr. Fens- shawe's optimisme ten opzichte van een nach telijken aanval van de Hadendowas niet ge deeld, omdat Irene er was en niemand de zekerheid had haar te kunnen beveiligen tegen elke kans van gevaar, wanneer geweren met groote draagkracht het kamp beschoten. Alfieri's brief was beleefd en verontschul digend. Hij verklaarde, dat hij geen twist had digend. Hij verklaarde, dat hij geen expeditie - zijn vee te gold den Oostenrijker en de vrouw, die geholpen had om hem (Alfieri) van zijn rechten te berooven. Hij was er zeker van, schreef hij, dat signor Fenshawe, wiens faam als Egyptoloog hem wel bekend was het bedrog niet goed zou keuren en hij wenschte daarom voor den volgenden dag een ontmoe ting vast te stellen, waarbij hij zijn geval geheel zou ophelderen. Het verzoek was in bijna onbegrijpelijk Engelsch geschreven, maar er was een Ita- liaansche vertaling bij en die laatste kon Irene woord voor woord vertalen. Natuui'lijk heeft grootpapa toegestemd, zei Irene. Hij heeft de samenkomst op zeven uur morgenochtend gesteld. Ik ben er be nieuwd naar, Alfieri terug te zien. Ik herinner me hem precies. Kapitein Stump en ik heb ben hem goed opgenomen in Massoea, weet je. Is de bode al weer vertrokken? O ja. Hij verliet het kamp twee uur ge leden alweer. Heeft hij met een van onze mannen ge sproken? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 16