RENAULT IN 5 SECONDEN LEEFLANG AGENDA. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. VAN EEN VOLKOMEN TOCHTVRIJE CONDUITE IN 'N IDEALE OPEN WAGEN De Renault cabriolet biedt U door den gecapitonneerden kap dezelfde volkomen beschutting als een dichte wagen, terwijl men hem in enkele seconden tot een heerlijken zomer- wagen omtoovert De Renault cabriolet is een ideale vacantiewagen, boven dien buitengewoon élégant en sportief. JUVAQUATRE iicn Cond. Int. Stand. Uitv. HjU»' „4 ONDER DE KAP"fl. 1390.- PRIMAQUATRE a 1£I-n Cond. Int. 4-deurs.tl* IujU*-' „5 ONDER DE KAF'fl. 2150- VIVA GRAND SPORT n Cond. Int. 4-deurstl* Z/3U*- „6 ONDER DE KAP"fl.3300.- Hoofdagent Haarlem en Omstreken Garage ebr. smedestraat 22 - haarlem telefoon 11025 ONDERDEELEN STOCK 1 7. TEUÜSG 8 j E 1939 Vereenigin» „Haerlem". Steeds werkzaam voor behoud van het schoone uit ouden tijd. Onder leiding van haren voorzitter, den heer J. L. Tadema, hield de Veréeniging „Haerlem" Vrijdagavond haar algemeene vergadering in .,De Hoofdwacht". De voorzitter sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat de Bakenesser- gracht behouden zal blijven. Het zijn juist zulke zaken, die de groote belangstelling van „Haer lem" hebben. En het bestuur heeft in dezen steun gehad van heinde en verre. De voorzitter wees er nog op, dat Haarlem voor een stad met haar aantal inwoners, slechts 534 leden heeft. Het is zeer gewenscht dat het ledental toeneemt, dan zal de vereeniging ook meer kunnen doen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer P. A. Dykema, ontleenen wij, dat hulde werd gebracht aan de nagedachtenis van mr. Pijnacker Hordijk. Betreurd werd, dat de heer H. E. Knappert als bestuurslid heeft moeten be danken wegens vertrek naar het Gooi. Wat het ledental betreft: het hoogste peil van verleden jaar bleef gehandhaafd (533). Voorts herdacht de secretaris de overleden leden. Verschillende tentoonstellingen werden gehouden. De Oude Gracht werd helaas verleelijkt door dat de boomen daar verdwenen zijn. De plannen van herbouw van den molen „De Adriaan" en de Bakenessergrachtkwestie gaven veel arbeid. Verschillende geschenken werden ontvangen. Het verslag eindigde met een op wekking, de Vereeniging „Haerlem" geldelijk en moreel te blijven steunen. Het verslag van den penningmeester, den heer J. D. Rutgers van der Loeff maakte melding van een saldo van f 89.32>/ï. Bij acclamatie werden de bestuursleden, de heeren mr. A. J. Enschedé en J, D. Rutgers van der Loeff herkozen. Hierna volgden nog eenige bestuursmededee- lingen. De voorzitter deelde mede dat de leden zeer binnenkort het Jaarboek met zeer interessanten inhoud zullen ontvangen, waarin de overleden Haarlemmers, oud-notaris Beets, de heer Kalb- fleisch, mr. Joh. Enschedé, mr. Pijnacker Hor dijk, Geertruida Carelsen, dr. Jessurun en mevr. Schuil-Hol worden herdacht. Er zijn in het afgeloopen vereenigingsjaar wei nig voordrachten gehouden, maar dit was niet de schuld van het bestuur, verschillende omstan digheden hebben hiertoe geleid. Het eigen gebouw van de Vereeniging, de Hoofdwacht, ondergaat onder leiding van jr. G. Friedhoff een verbouwing die zal bijdragen tot verruiming van de entree en ook tot versiering (de niet bij het gebouw passende deur wordt o.a. vervangen). Voor het bouwen van een nieuwen Molen „De Adriaan" had het gemeentebestuur een bedrag gevoteerd, maar Ged. Staten hebben helaas hier aan niet hun goedkeuring gehecht. Toch blijft het bestuur van Haerlem hopen dat het eens tot den herbouw zal komen. Een Monumentenverordening acht het Ge meentebestuur nog niet noodig. Ook in dit op zicht wanhoopt het bestuur niet. De overleden oud-notaris Grijseels, heeft zijn verzameling prenten en boeken aan „Haerlem" nagelaten en een som van f 300. Voorts heeft de heer W. P. J. Overmeer zijn unieke verzameling prentbriefkaarten, .betrek king hebbend op Haarlem en omgeving aan „Haerlem" geschonken. Te zijner tijd zal hieruit een keurcollectie tentoongesteld worden. De heer Overmeer begon zijn verzameling in den tijd dat de prentbriefkaart ontstond (pl.m. 1390). Wanneer de verbouwing van De Hoofdwacht gereed is, zal tegen den muur recht van den in gang de groote. uit 1688 dateerende kaart van Haarlem door Romeyn de Hooghe (in mooie omlijsting) worden opgehangen, welke kaart de vereeniging in bruikleen heeft ontvangen. Besloten werd dat de leden een excursie zul len maken naar Den Bosch, hoofdzakelijk ter bezichtiging van de St. Jan en naar Utrecht, ter bezichtiging van de drie tentoonstellingen die daar nu gehouden worden. En in het late najaar zal een bezoek worden gebracht aan Elswout. Getracht zal worden voor den winter eenige voordrachten en misschien ook kunstbeschou wingen te arrangeeren. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Ook wij hebben keurige LAMPEN voor huis- en zitkamer, in prijzen van 8 a 9 gulden, maar dan met het stempel van ons huis. LANGE VEERSTRAAT HAARLEM. Fraaiste, tevens oudste Lampenzaak in Nederland. (Adv. Ingez. Med.) Heden: ZATERDAG 8 JULI Frans Hals Theater: „Vervaagde sporen", 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De bruigom in angst", 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Dorpsdetective". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Geef liefde een kans" en „De Saint slaat terug", 2 en 8.15 uur. Moviac: „De zeven stamgasten". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 819 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersïngel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Zandvoort: Wielercriterium, 2 uur. ZONDAG 9 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. MAANDAG 10 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten is door den Inspecteur der Volksgezond heid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 8 Juli tot en met Vrijdag 14 Juli zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend, straat 26. Tel. 13290. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaart- 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181. Telef. 23821. HSÏRCEM'S D'XGBTiD Karen was nu zoo groot geworden, dat ze zou worden aangenomen. Ze kreeg nieuwe kleeren en moest ook nieuwe schoentjes hebben. De deftige schoenmaker in de stad nam de maat van haar kleine voetjes; dat gebeurde bij hem thuis in zjjn eigen kamer. Daar stonden groote glazen kasten met allerlei soorten allerliefste schoentjes en glimmende laarsjes. .(Wordt vervolgd), Deunhouwer, Haarlem; L. Emsbroek, Vorden; J. M. Pijnacker Hordijk, Wassenaar; J. Ch. A. Rhee, Heemstede; J. Ruysenaars, Haarlem; N. Seijffert, J. Steegstra, Haarlem; A. G. Stijgers, Santpoort; J. G. Tromp, Lisse; H. A. Witteveen, Eibergen; C. Zwaan, Barsingerhorn. Agewezen 2. Herexamen 0. Af deeling Electrotechniek: A. G. Robeer, 's Gravenhage, A. Roos, Sche- veningen; K. Wilgenhof, Beverwijk. Afgewezen 0. Herexamen 0. Afdeeling Vliegtiiigbouwkunde: F. van Beusekom, Middelburg; J. H. van Bre men, E. J. A. Creveld, Haarlem; J. H. Hultzer, Aerdenhout. Afgewezen 0. Herexamen 0. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot doctor in de oeconomische weten schappen cum laude op proefschrift getiteld: Het evenwichtsbegrip in de oeconomische litte ratuur: de heer F. A. G. Keessing, geb. te Hil versum. Doctoraal sociografie: de heer Tj. Tjal- kens; candidaats wis- en natuurkunde L: de heeren F. J. Mulder, S. Kroese, I. Grunwald, G. v. d. Reyden, F. M. Monterie en H. Andersen Roed en voor het doctoraal rechten de heeren W. Deyl, H. A. Manx, H. J. Loman, H. van Dam, F. F. M. Stolwijk, en J. S. Brouwer. Doctoraal rechten cum laude de heer R. van den Bergh en doctoraal economie de heeren J. A. Hen driks en A. D. Imhülsen. Aan de Leidsche Univesiteit slaagde voor het cand. examen wis- en natuurkunde (F) de heer J. v. d. Somme, Bloemendaal. Voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde hoofdvak wiskunde slaagde de heer H. Streefkerk, te Heemstede Rijksacademie van Beeldende Kunsten, Amsterdam. Bij het van 37 Juli gehouden toelatings examen voor de rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam zijn geslaagd voor den dagcursus teekenen: W. Aangeenbrug, Haarlem, J. W. Heyting. Heemstede en H. G. Wiesman, Overveen. Voor den dagcursus beeldhouwen werd toe gelaten: mej, M. M. Kaufmann, Heemstede voorwaardelijk) R.K. Mulo. Te Amsterdam slaagden A.de Jong, Haar lem en N. Jonkers, Heemstede. Toelatingsexamen le H. B. S. B zTot de 1ste klasse der 1ste H. B. S. B met 5-j. c. te Haarlem zijn toegelaten: Henk Aronds, Bep Avis, Cobi Bakker, Jan van Basten, Koos van Beek, Siemke Berman, Joop Binkhorst, Lia Bok, Flip Bos, Herman Bou wer, Jan Dieperink, Kees de Dood, Sjoerd Dop heide, Charley Etty, Wim van den Eynde, Hans Eysvogel, Arnold Faubel, Johan Fiedeldey, Ank van Gogh, Piet van Goor, Wim Groot, Rob ten Hage, Nantko Hazelhoff, Wim Heezius, Cleem van der Heide, Jan Holterman ten Hove, Eddy Huntling, Marietje Janssen, Jan Keg. Herbert Kohier, Jan Kraamwinkel, Fietie Kraamwinkel, Freddy Kubbinga, Joop Kuipers, Willy van der Linden, Piet Lokman, Duco Mees, Frits Mij er, Volkert Mol, Gerard Molenaar, Wouter Mouw, Roelof de Nijs, Wim Reinalda, Alan Reitsma, Loes du Rieu, Jaap van Rijn, Nelly Ruys, Eddy Schepers, Coby Souwer, Hans Stroo, lente Teu- nis. Frits Tewes, Gerhard Troost, George van der Veer. Ruurd van der Veer, Johan Vernout, Fred de Voogt, Liesbeth de Vries, Hein Wernik, Loes Wessels, Joan Wevers, Jan Wijnveld, Joa» van der Wijst, Willy Zwart. (Adv. Ingez. Med.) VROUW DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Vrijdagmiddag is de 64-jarige mej. H. in haar woning aan de Adriaan van Hilvaren- beekstraat te Tilburg door gasverstikking om het leven gekomen. EXAMENS MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Overgangsexamens. Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: P. de Boer, Haarlem; Y. Booy, Nieuwe Niedorp; C. Koten, Haarlem; P. A. v. d. Linden, Overveen; H. Stefels, Heem stede; W. Tauber, Oudkarspel; V. de Vries, Haarlem. Afgewezen: 0. Herexamen: 0. Afdeeling Weg- en WaterbouwkundeV. E. H. Balma. Santpoort; H. Blaauw, Haarlem; J. L. Blok, Bergen; G. A. den Duik, 's-Graven- hage; M. H. Gehem, Beverwijk; C. Rol, Haar lem; G. J. Schipper. Zaandam; J. A. Weimar, IJmuiden; J. H. Wiersma, J. S. Wiersma, Haarlem. Afgewezen: 5. Herexamen; 4. Afdeeling Werktuigbouwkunde: J. N. Ange- nent, Haarlem; H. C. van Arum, Spaarndam; G. H. Beinema, IJmuiden-O.; H. J. Gorter, Haarlem: H. G. Groot, Alkmaar; G. F. Guf- froy, 's-Gravenhage; J. A. Habig, Wassenaar; Th. J P. Heeres, Arnhem; Y. Koetzier. Heiloo; H. Kok. Delft: J. Kokke, Heemstede; W. Koo- men, Haarlem; A. M. van Leeuwen, Leiden; A. M. Ter Meulen, H. L. J. Nater, F. S. J. Otter- spoor, Haarlem; J. H. Rienks, Den Helder; C. Rootjes, Oude Niedorp; G. H. Stek, Ede; R. P. Steyn, Bodegraven; W. J. Tam, Zand voort; Th. H. v. Tongeren, Haarlem; A. van Veen, Velsen; G. K. Vermey, Haarlem; H. W. Vooren, Amsterdam; J. Winter, Haarlem; L. G. Ziesel, Soerabaja; A. Zwai*tepoorte, Haar lem. Afgewezen: 9. Herexamen: 1. Afdeeling Electrotechniek: J. Bierhys, Ban doeng; J. v. d. Brugghen, Haarlem; J. van Drecht, 's-Gravenhage; Ch. Fuhri Snethlage, Overveen: F. J. W. de Graaf Leiden; E. C. N. Koning, IJmuiden; J. Kroon, Haarlem: P. J. van Mulllgen, Utrecht; J. van der Starre, IJmuiden; H. L. Stem, J. G. Teunissen, A. W. M. Verbeek. Haarlem. Afgewezen: 4. Herexamen; 2. Afdeeling ScheepsbouiokundeM. Figee, Overveen; J. W. M. Goes, Santpoort; G. Roor- da v. Eysinga. Bloemendaal; A. v. d. Schaaf f. Haarlem; K. Zinkweg, Castrïcum; J. A. M v. d. Ven, Utrecht. Afgewezen: 2. Herexamen: 2. Afdeeling Vliegtiiigbouwkunde: J. G. Blaai- boer, Bergen (N.H.); J. de la Bije, Leiden; Ph. R. Claringbould, 's-Gravenhage; J. Deugd, Alkmaar; J. J. Ebbers, Haarlem; G. H. E. Evers, Overveen; A. Keus, Vlissingen; P. G. Hopman. Santpoort; J. H. Nunnink, Haarlem; J. H. Rijnhart, Overveen; J. Schreuder, Leiden; H. Smit. Wormerveer. Afgewezen: 1. Herexamen; 2. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar: Afdeeling BouwkundeG. W. Beun, H. Hoen derdos, Haarlem; Th. A. F. v. d. Horst, Bever wijk; B. J. Odink, Haarlem; J. Risseeuw, Cad- zand; J. A. Tendeloo, C. N. M. Timmers, Haar lem; R. H. van der Vlerk, Leiden; J. C. Zit man, Zoeterwoude. Afgewezen: 1. Herexamen; 2. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: W. F. Bernard, 's-Gravenhage; H. J. Bos, Halfweg; H. J. A. Bouwman, Alkmaar; W. A. Buurman, M. Cramer, Haarlem; A. S. Docen, Beverwijk; Th. Gerner, Amsterdam; H. Heringa, Stompe- toren; K. H. Jung, Leiden; G. P. Kuiper, G. C. Vlindhout, Haarlem; A. D. Margadant, Alk maar; F. A. Mastenbroek, Leiden; A. F. C. Morlang, J. L. Norman, Haarlem; J. W. F. Oosterhof, Overveen; J. H. Polhuys, Leiden Afgewezen: 3. Herexamen: 2. Afdeeling Werktuigbouwkunde: J. W. Bax, 's-Gravenhage, E. J. J. Benard, Haarlem; J. de Boer, Abbekerk; J. ten Cate, Eibergen, H. van der Colk, W. F. Dankmeijer, Haarlem; A. J. Dinant, Leiden; Th. Hermans, Haarlem; P. Jimmink, 's-Gravenhage; W. H. v. Kampen, Leiden; F. A. P. Klein, Heemstede; A. F. Kolstee, 's-Gravenhage; P. G. Kraakman, K. Lührsen, Haarlem; A. R. W. Muijen, Heemskerk M. C. Nijsse, Borselen; C. J. van der Putten, Haarlem; A. J. Roelvink, Hengelo (O.); G. H. Rombouts, Haarlem; A. P. Schilperoord, 's-Gra venhage; A. M. Schulte. Ovei-veen; J. Smit, Midwoud; H. G. Traas, Haarlem; A. V. Tuin, Alkmaar: N. Volmar, Driehuis-Westerveld; S. Wagter, Haarlem; M. A. J. Wolf, Wassenaar. Afgewezen: 3. Herexamen 1. Afdeeling Electrotechniek: W J. van Bilderbeek, Heemstede; J. P. van Geelen, 's-Gravenhage; J. A. de Haan, Haar lem: W. J. de Haan, Alkmaar; W. J. Hilhorst, J. H. van der Hilst, 's-Gravenhage; J. W. J. van Maanen, Haarlem; M. H. S. Maerander, Zutfen; E. W. Manuel, Oegstgeest; T. F. M. Mat. taar, Haarlem; J. Oostenrijk, Sassenheim; R. O. Punt, 's-Gravenhage; J. H. van Randtwijk, Santpoort; E. W. Spoor, Leiden; J. G. van der Stoop, 's-Gravenhage; J. A. Vlasveld, D. H. West, Haarlem; G. H. Zweers, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen: 5. Herexamen 1. Afdeeling Scheepsbouwkunde: A. Ch. Andriessen, Allernaar; M. A. Broek man, Zandvoort; W. R. Idema. Amsterdam; S. de Jong, Amstelveen; E. C. Keur, Haarlem; T. Klerk, Bloemendaal; J. A. Korteweg, Alkmaar; J. van Krieken, Haarlem; J. Meijer, Amsterdam; L. Steginlc, Deventer; W. de Widt, Haarlem. Afgewezen: 2. Herexamen: 0. Afdeeling Vliegtuigbouwkundc: H. L. R. Bakker, Arnhem; W. S. Beers, Hoofd dorp; P. Bergmeyer, Stadskanaal; A. C. A. Bosschaart, Batavia; M. Farjon, Zwanenburg; P. A. Koelemij, Overveen; D. v. d. Linden. Al phen a. d.Rïjn; A. V. de Lugt, Aerdenhout; G. B. Oldenboom, Amsterdam; J. F. Paalman, Voorburg, F. I. Panders, 's-Gravenhage; W. C. Rhoter, Utrecht; G. W. van Santen. 's-Graven hage; W. J. Teding v. Berkhout, Heemstede; J. Ch. van Wessel, 's-Gravenhage. Afgewezen: 2. Herexamen: 2. Bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar. Afdeeling Bouwkunde: J. Cupido, IJmuiden: L. Jepsen, Aerdenhout; A. C. Nolen. Apeldoorn; B. G. Rexwinkel, Haar lem; H. C. Scholten, Velp; M. Terpstra, Amster dam; D. van der Waay, Santpoort; J. C. Wurzer, Leiden. Afgewezen 0. Herexamen 0. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: P. van den Broek, Haarlem; M. L. Lindhout, Haarlem; D. Luijendijk, Zandvoort; F. P. Pie- terse, Haarlem; D. M. Vennik, Alkmaar. Afgewezen 1. Herexamen 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: A. A. E. Besier, 's' Gravenhage; A. Bolhaar, Hengelo (O.); F. J. Dalhuisen Hengelo (O.); D. AARDIGE ZOMERJAPON. Dit vlotte model is zeer geschikt voor minder slanke figuren. De blouse wordt van voren gesloten. Het patroon is gemaakt voor maat 48; door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Benoodigd materiaal: 3 meter van 80 centi meter breedte. Knippatronen zijn altijd zonder naden; wanneer de maten van het paxtroon dus over eenstemmen met de eigen maten, moeten naden en zoom aangeknipt worden. Is het patroon grooter, dat is het niet noodig; is het daarentegen kleiner, dan moet men extra 'oreede naden toegeven. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijg baar bij de bureaux van dit blad: Gr. Hout straat 93 en Soendaplein 37. Karen geloofde, dat dat alles alleen maar was gebeurd door de roode schoentjes, maar de oude vrouw vond ze afschuwelijk, en ze moesten het vuur in. Maar Karen zelf werd keurig aangekleed; ze Eens op een keer. reisde de koningin door het land; en zij had haar dochtertje bjj zich het prinsesje. De menschen stroomden van alle kanten naar 't paleis, en Karen was er ook bjj. Het prinsesje stond in het wit voor het venster en liet ziek bewonderen. Zij droeg wel geen sleep, en had geen gouden kroon op, maar zjj had roode schoentjes aan van marokijn, heel wat prachtiger dan het maaksel van moeder Schoenmakers. Is er wel iets op de wereld zoo mooi als roode schoentjes moest leeren lezen en naaiwerk doen. De menschen zeiden, dat ze er lief uitzag, maar de spiegel zei: „Je ziet er meer dan lief uit, je bent mooi"

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6