Wielercriterium Fournier wint in Haarlem-Noord T urndemonstraties Het ntGptaiHtHa Ui U 4 J de eerste étappe DINSDAG 11 TUEI 1939 HA A RE EM'S DAGBEAD De Haarlemsche Sportweek in de openlucht Ook Maandagavond had het organisatiecomité van de Haarlemsche Sportweek 1939 niet over het weer te klagen. Er stond wel wat wind, maar het was tenminste droog. En ook de be langstelling van het publiek liet weer niets te wenschen over. Het wielercriterium in Haarlem Noord. C. de Best weer No. 1 van de amateurs. Het was wel een gelukkige gedachte van de organisatoren der Sportweek om de leiding van het wielercriterium op te dragen aan de heeren Ten Hove, Tulleken c.s. die hun sporen op dit gebied al lang verdiend hebben, hetgeen dan ook wel bleek uit de goede organisatie van de zen wedstrijd, die Maandagavond in Haarlem- Noord plaats had. Het parcours was door den aanleg van de Planetenlaan een stuk verbeterd. Het vorige jaar moesten de renners enkele gevaarlijke bochten maken, waardoor wel eens ernstige val partijen ontstonden. C. de Best. Gelukkig bleven wij hiervoor nu gespaard. Eerst startten de nieuwelingen voor het rij den van 15 ronden. Het begin voor dezen wedstrijd was tamelijk eentonig. Het was een beetje verkennen van elkanders krachten, maar tot een serieuzen strijd kwam het niet. Na tien ronden was het peloton aardig ge dimd. Van de 45 renners, die gestart waren, zaten er no? 17 in de hoofdgroep. De rest was of uitgevallen, of kwam er met enkele minuten achterstand achter aan. Drie ronden vóór het einde zag J. Laan zijn kans schoon: hij liep van het peloton weg. Hoe wel er hard gejaagd werd, liep Laan hoe lan ger hoe meer uit. Een ronde voor het einde was hij reeds 150 meter voor. Onbedreigd werd hij winnaar in 57 min. en 7 sec. Op 20 seconden volgde het peloton, waarvan Feije de eindsprint wist te winnen, waardoor deze op de tweede plaats eindigde. De wedstrijd yoor amateurs en onafhankelij- ken "had reeds van het begin af een aantrekke lijk verloop. De eerste ronden passeerde het peloton nog geheel compleet met A. Asmus aan den kop, doch in de tweede ronde vluchtten P. van der Heijden en H. Bloem al weg om den geheelen wedstrijd verder een leidende rol te spelen. In de volgende ronden wist C. de Best zich bij dit tweetal te voegen, gevolgd door' Faanhof, Rijneveld en nog later door Lodewijks. In de tiende ronde was de kopgroep weer aangegroeid tot elf man. Het tweede peloton volgde op 35 sec. met 12 man. Deze situatie duurde tot de 17e ronde. In deze ronde namen Bloem, Lodewijks en Verdonk een voorsprong van ongeveer 100 M. In de volgende ronden had P. van der Hey- den zich hierbij gevoegd terwijl Verdonk terug viel in het peloton, waarin o.a. C. de Best, J. Rijneveld, J. Engel, P Kors, H. Hoek en B. Domhof zaten. Drie ronden vóór het einde lagen de drie kop- loopers 150 meter vóór. Jammer was het, dat in deze ronde de kam pioen van Nederland J. Engel, een lekken band kreeg; wel verwisselde hij nog van fiets, maar daar dit niet toegestaan was, werd hij uitge schakeld. C. de Best, die steeds kalm achter in het pe loton zat, probeerde eens hoe het met de ren ners gesteld was door weg te loopen. Toen niemand hem achterna ging liet hij zich weer in het peloton terugzakken om pas na het ingaan van de laatste ronde te demarreeren. Op den hoek van de Delftlaan en de Mr. Jan Gerritszlaan waagde hij zijn sprong en wist zich na een formidabelen spurt reeds op het Plane- tenplein bij de koploopers te voegen. Lodewijks probeerde nog weg te komen, doch De Best ging ook hem na. Gevolgd door P. van der Heyden ging C. de Best als eerste door de finish. Lode wijks bezette de derde plaats. De totale uitslagen zijn. Nieuwelingen: 1 J. L. Laan tijd 57 m. 7 sec., 2 J. Feije, 3 J. Middelink, 4 H. Keyzer, 5 L. Erkers, 6 J. Philips. 7 H. Boerlijst, 8 J. Kuilman 9 E. van den Bosch. Amateurs: 1 C. Best tijd 1 uur 30 min.. 2 P. van der Heyden. 3 R. Lodewijks. 4 H. Bloem. 5 L. Bosland, 6 P. Kors, 7 J. Rijneveld, 8 B. Domhof. De Turndemonstraties. Evenals vorig jaar eischten de turn-demon- straties op openbare pleinen een groot gedeelte van de publieke belangstelling voor de Sport week op. Verschillende uitvoeringen worden bezocht door den heer A. G. Boes. Wethouder van On derwijs, en namens het uitvoerend comité van (de Sportweek door den secretaris-penning- meester, den heer H. L. Warnier, die aan de deel nemende vereenigingen een keurig herinnerings vaantje overreiken zal. Dezelfde vereenigingen als vorig jaar demon streerden, plus nog de Chr. Dames-gymnastiek vereeniging „,'t Noorden". In volgorde van de vermelding in het officieel programma geven wij nu enkele beschouwingen over de uitvoeringen afzonderlijk. Turnlust. Turnlust onder leiding van den heer W. H. Verkes demonstreerde Maandagavond op het Schouwtjesplein. Deze vereeniging, die in persoonlijk werk den laatsten tijd zulke gunstige resultaten bereikte, trok hiervan ook nu ten volle profijt. Oefenin gen van hoogen rang worden aldus te zien gege ven aan hoogbrug door dames en aan hoogrek door heeren. Ook de persoonlijke vrije oefenin gen vielen in dit kader. In klassikalen vorm sloten zich hierbij vooral aan het brugtumen door meisjes en de dans door dames. De algemeene Bonds-serie K. N. G. V. gaf in miniatuur een voorproefje van het gymnastiek- nummer op den sluitingsavond van de Sportweek Concordia De G. en S. V. Concordia gaf haar uitvoering op de Zaanenlaan. De leiding berustte bij de heeren J. M. Berrevoets, J. W. Duijff en R. W. Snapper. Deze vereeniging had het massale in den op zet van haar demonstraties gekozen en aan deze bedoeling beantwoordden de demonstraties vol komen. Reeds de algemeene vrije oefening hield een belofte in en het massaal peil werd ook daarna geen oogenblik verstoord. Vooral de knots-oefening van de meisjes en de bal-oefening van de dames bereikten een hoog peil. Ook op goed persoonlijk werk werd 't publiek vergast. In dit raam demonstreerden dames en heeren aan ringen en de heeren aan springtafel. Bato. Ook Bato, onder leiding van den heer C. Th. Smal, gaf een uitvoering, die de belangstelling 1 ten volle waard was. Ook hier gaf het toesteltumen reden tot be wondering. Een bijzonder fraai nummer leverden de jongens met hun vrije oefeningen. De Bonds-serie K. N. G. V. gaf aan de meisjes- afdeeling een geschikte gelegenheid tot repetitie voor den sluitingsavond van Woensdag. Dat de knots-oefening van de dames en de ring-oefening van de heeren groote belangstel ling zouden ondervinden, viel te voorspellen. Vooral laatstgenoemd, zoo bij uitstek athletiek nummer, sloeg in, niet 't minste bij de jeugd. Gedurfde sprongen over het paard door leden van verschillende afdeelingen besloten de uit voering. Kracht en Vriendschap De Chr. Gymn. Ver. „Kracht en Vriendschap" onder leiding van den heer D. C. van Alewijk had dezen avond het Leidscheplein als werkterrein. Ook hier werd een afwisselend programma te zien gegeven. Aardige effecten maakten de de monstraties te meer belangwekkend. Het eerste nummer, een gezamenlijke vrije oefening, gaf daarvan reeds enkele staaltjes. Het massale turnen was ook hier grondslag van de demonstraties. Het knotszwaaien van de de dames en de volksdansen vormden daarvan de hoogte-punten. Op gelukkige wijze werd voor de meeste num mers van gramofoon- of piano-muziek gebruik gemaakt. Het persoonlijk werd vond zijn bekroning in het toesteltumen van de heeren. Nederl. Arb. Sportbond. Op het Pretoria-plein werkte de turngroep van de N. A. S. B. onder leiding van den heer W. G. Kruithof. Ook hier was de belangstelling bijzonder groot en als elders vielen de demonstraties zeer in den smaak. De inzet, vrije oefeningen door dames en hee ren gecombineerd, spande de verwachtingen reeds en deze werden in 't verdere verloop niet beschaamd. Toesteltumen en springen vonden door de le den een uitstekende verzorging. De gewenschte veelzijdigheid werd hier zeker bereikt. Als waardig slot gaf de meisjes-groep een se rie vrïje-oefeningen. Het Pretoria-plein kwam dit jaar in de plaats van de Botermarkt. Deze verandering kwam 't geheel ten goed, want nu konden de verschil lende oefeningen met de verdiende aandacht worden gevolgd. Het Noorden De Chr. Dames-gymnastiek ver. ,,'t Noorden" I onder leiding van mevr. Zeepvaet-Kuneman verrichtte haar werk bij de Paviljoenslaan. Een door bepaalde omstandigheden verlate aangifte voor de Sportweek, waardoor dit op treden niet meer in het officieel programma kon worden vermeld, was ongetwijfeld oorzaak van het feit, dat hier weinig publiek aanwezig was. Om dezelfde reden moest een geluids-installatie ontbreken, maar een slagvaardige pianist verving deze naar behooren. Met het kunnen van de deelnemende dames en meisjes was ten volle rekening gehouden, zoodat het wakkere groepje de aandacht van het pu bliek wist te boeien, te meer, daar zooals in het brugturnen door dames de oefenstof zeker niet tot de gemakkelijkste behoorde. De sluitingsavond. Het uitvoerend-comité van de Sportweek heeft er zorg voor gedragen, dat ook dit jaar weer de Sportweek een klinkend slot hebben zal. Het sluitingsfeest, Woensdagavond op het „Haarlem"-terrein belooft een waardige climax te vormen. De beste Nederlandsche athleten, het vertegenworodjgend Haarlemsche voetbal elftal en een Westelijk elftal zullen er hun prestaties toonen. Tevens is er een aardige korfbal-demonstratie en een massale turnuit- voering met niet minder dan zeshonderd turn sters en turners. Na den korfbalwedstrijd zal op initiatief van den Haarl. Bond van Postdui- venliefhebbers een convooi van niet minder dan vijftienhonderd postduiven worden losge laten. Het sluitingsfeest begint precies half acht. VOOR HEDEN. 7.30 uur n.m. Watersport feest op het Noorder Buiten Spaarne. 7 uur n.m. Internationale Honkbalwed strijd HaarlemSeagulls, gemeente sportterrein Noor der sportpark. 8.159.30 uur n.m. Tumdemonstraties op openbare pleinen. Voor WOENSDAG. Sluitingsfeest op het Haarlem-terrein, Rijksstraatweg 7.30—10.30 uur n.m.: Korfbal, athletiek, volksdansen, turn- demonstratie, voetbal, enz. SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland. Onder de auspiciën van den Kon. Ned. Schaakbond werd vroeger om de twee jaar een wedstrijd gehouden om het kampioen schap van Nederland. Toen echter in 1938 bleek dat voor dezen wedstrijd een eniorme belangstelling bestond, besloot de bond reeds een jaar later een nieuwen strijd te organi- se eren. Een nieuwigheid is dat de winnaar echter geen beslag legt op den kampioens titel, doch slechts het voorrecht verkrijgt, met dr. Euwe een match van 10 partijen te mogen spelen, waarbij de titel de inzet zal zijn. Maandagavond vond de eerste ronde plaats in het Amsterdamsche Schaakhuis. De uitslagen van de eerste ronde luiden: SterkStumpers 10 Roele—ir. Van Steenis 1—0 Jhr. mr, dr. v. d. Boschv. Scheltinga 0—1 Landau—Wij nans VzVz De RondeVan Doesburgh 01 HENGELEN HET BAARSJE. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zon dag haar kaswedstrijd op witvisch te Heer- hugowaard. Na afloop ging men naar het clubhuis, waar de voorzitter, de heer H. Veen de prijswinnaars bekend maakte. Ie prijs H. Veen, grootste visch, 2e prijs G. Veen, meeste, 3 N. N., 4 B. Gabor, 5 A. Geerts, 6 W. Spaargaren. 7 J. Veen, 8 A. P. Tabbers, 9 W. Heinemijer, 10 A. de Jong, 11 A. Akersloot, 12 A. Verhoef. 13 F. Metselaar, 14 H. Gabor, 15 L. van Nico- lai, 16 J. Provoost, 17 D. Verhoef, 18 J. Durge, 19 C. v. d. Pol, 20 A. Wisse, 21 Jac. Bos, 22 A. H. Durge. 23 L. van Ensch, 24 J. van Doorn, 25 E, v. d. Berg, 36 K. van Veen, 27 H. Viege, 28 L. de Koningk, 29 J. Heiligers, 30 R. Pa penburg, 31 J. W. Kuijer, 32 T. Tietema, 33 J. Beenders, 34 J. Koster, 35 H. van Zon, 36 J. H. A. Brederode, 37 G. W. Bel, 39 W. C. Claus, 93 P. Makkelie. De controleurs kregen ook een prijs voor hun goed werken. De prijsuitreiking had des avond plaats in het clubgebouw. HENGELEN VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart, tusschen Hillegom en Lisse. De uitslag was: grootste en 3 stuks le prijs J. Bijterman; „Held van den dag" met 15 stuks 2e prijs A. Eerhart, 3e prijs P. John, 4e Prijs C. John, 5e prijs J. J, Freyer, 6e prijs J. M. H. Karper, 7e prijs G. v. Dyck. De prijzen werden door den voorzitter, den heer A. Eerhart uitgereikt Maandagavond had in de omgeving van de Delftlaan ter gelegenheid van de Haarlemsche Sportweek een wielercriterium plaats. De nieuwelingen in actie. De leden der afdeeling Haarlem van den den Ned. Arbeiders Sportbond gaven Maandagavond onder veel belangstelling een turndemonstratie op het Pretoria plein. 2)e jlouc de ÜxMtce De zesde plaats voor Lambrichts Uit Caën: Maandag is de Tour de France be gonnen met de eerste étappe van Parijs naar Caën, een afstand van 215 K.M. Het was een zeer levendige koers; de Nederlandsche renners hebben een zeer belangrijk aandeel gehad. Deze eerste rit werd in de sprint gewonnen door den Franschman Fournier in 6 uur 21 min. 57 sec., in een groep van negen renners op de baan te Caën. Onze landgenoot Lambrichts bezette een eer volle zesde plaats. Er zijn geen renners op den eersten dag uitgevallen. De uitslagen luiden: 1. Fournier (Frankrijk 6 uur 21 min. 57 sec. 2. Romain Maes (België); 3. Marcel Kint (België); 4. De Lathouwer (Bel gië), 5. Tassin (Frankrijk)6. Lambrichts (Ne derland; 11. A. van Schendel, Gommers en Sijen in 6 uur 22 min. 13 sec.; No. 54 werd Dominicus in 6 uur 24 min. 30 sec.; 55 De Korver in 6 uur 24 min. 35 sec.; 65 T. van Schendel 6 uur 32 min. 10 sec.; 70 werd Hellemons in 6 uur' 34 min. 6 sec. Het landenklassement luidt; 1. Fransche Noordoostploeg 19 uur 5 min. 23 sec. 2. België A-ploeg 19 uur 5 min. 51 sec. 3, 4, 5 en 6. Nederland, met de renners Lam brichts, A. van Schendel, Sijen, België B-ploeg, Fransche westploeg en Fransche Zuidwestploeg in 19 uur 6 min. 23 sec. Een goed begin van de Nederlandsche ploeg. CAëN, Maandagavond. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) De eerste étappe van den Tour de France moest, na een afwisselenden en zeer interessan ten strijd, waarin enkele Nederlandsche ren ners een belangrijke rol hebben gespeeld, in de sprint beslist worden: een groep van negen ren ners kwam de stampvolle baan van Caën bin nenstuiven, waar zij nog een volle ronde moesten rijden, voordat zij de étappe als geëin digd konden beschouwen. Onder deze negen was ook een drager van een witte trui met een rood-blauwen band, nl. de Limburger Lambrichts, zoo frisch als een hoen, die een groote kans op de zege zou heb ben gehad, en zeker op een tweede plaats, in dien hij niet gehandicapt zou zijn geweest door een verwrongen stuur. Nu won de Franschman Fournier met groot gemak, vóór Romain Maes en Marcel Kint in 6 uur 21 min. 57 sec. Lambrichts moest zich met de zesde plaats tevreden stellen. Deze eerste étappe kenmerkte zich door tal rijke uitlooppogingen, waardoor de koers een zeer aantrekkelijk karakter kreeg. Eerst was het de Franschman Gionello, die na 73 K.M., bij Le Breuil, reeds een voorsprong van 1 min. 5 sec. op het peloton had, maar de poging om alleen weg te blijven, niet met suc ces bekroond zag, want in de omgeving van Evreux was de vluchteling al ingehaald. De groote favorieten bewaakten elkaar zóó scherp, dat weinig aandacht werd geschonken aan Hellemons, die na 18 K.M., dus toen reeds meer dan de helft van de étappe was afgelegd, 200 Meter voorsprong nam en door soepel rij den blijk gaf, niet van zins te zijn, zich spoedig te laten inloopen. Het tempo van onzen land genoot, die als een waardig kampioen van Ne derland reed, lag juist iets boven dat van het peloton, zoodat zijn voorsprong steeds grooter werd. Tien K.M. verder lag Hellemons reeds 3 minuten vóór op het peloton, waarin Albert van Schendel en Gommers voorop zaten en natuur lijk zooveel mogelijk het tempo drukten. Ongeveer 40 K.M. heeft Hellemons alleen aan den kop gezeten; het Fransche publiek drukte zijn verbazing in alle moelijke termen uit over deze prestatie. In de dorpen en steden, waar Hellemons en de volgauto's passeerden, klonk het uit vele monden: „Ah, c'est un Hollandais". Doch het moedige rijden van onzen landge noot kon niet met succes bekroond worden, want hij had geen rekening gehouden met den vrij straffen wind, dien hij op de open velden van dit deel van Frankrijk tegen had. Hellemons vergde te veel van zijn krachten; zijn voor sprong verminderde zienderoogen en bij Lisieux, toen er nog 40 K.M. moesten worden gereden, had het achtervolgend peloton hem ingehaald. Weer twee Nederlan ders weg. Onmiddellijk maakte zich een groep van vier uit dit lange lint der deelnemers los. Het wa ren De Korver, Anton van Schendel. Van Overberghe en Litschi. Onze beide landgenoo ten moesten de twee anderen spoedig late: gaan en tenslotte lieten zij zich weeV door de groote groep inloopen. Litschi moest van Overberghe laten gaan; de laatste, een renner uit de B-ploeg, deed een serieuze poging om alleen door te gaan. Reeds toen werd het duidelijk, dat de Belgische a- en b-ploeg in scherpe concurrentie met elkaar la gen, een logisch gevolg van de nieuwe regle menten van dit jaar. Zoo was het ook volkomen begrijpelijk, dat de mannen van de a-ploeg de achtervolging inzetten, met het gevolg, dat Van Overberghe het niet kon houden; ongeveer 20 K.M. vóór Caën gaf hij zijn poging op. Het tempo werd nog verscherpt, het peloton viel uit elkaar. Negen renners maakten zich los van de overigen. Gezamenlijk werden de laatste kilo meters in een snel tempo afgelegd. Bij St. André de Fontenay, 10 K.M. vóór Caën, juist toen Lambrichts een poging wilde doen om al leen uit de groep van negen te komen, raakte het voorwiel van den Limburger de achteras van Marcel Kint Bij zijn krampachtige poging om zich staande te houden, werd zijn stuur verwrongen. Toen heeft Lambrichts de laatste kilometers met een enkele graden afwijking vertoonend stuur moeten rijden. Bij de sprint op de baan was hij daardoor kansloos. Zijn zesde plaats mag, indien wij met deze feiten re kening houden, buitengewoon fraai worden ge noemd. Albert van Schendel, Gommers en Sijen had den zich in het peloton gehandhaafd; met de 21e, 22e en 23e plaats sloegen ook zij een uit stekend figuur. Slechts 16 seconden achterstand hadden zij op den winnaar. Dominicus en De Korver waren iets achter geraakt, maar ook hun klasseering was zeer ver dienstelijk. Anton van Schendel had op het laatste ge deelte van deze étappe met kuitkramp te kam pen, waardoor hij zich niet geheel meer kon geven; hierdoor kwam zijn achterstand van on geveer elf minuten op den winnaar. Hellemons werd laatste van de Nederlanders, hetgeen hij voor zijn kranig rijden in het eerste gedeelte van den koers zeker niet verdiend had Hij moest nl. 15 K.M. voor de finish afstappen in verband met een onwilligen ketting, dien hij opnieuw moest spannen. Des avonds in het hotel waren de acht Ne derlanders vol goeden moed op het verdere ver loop van den rit. Heden wordt gereden van Caën naar Viré te gen het horloge en van Viré naar Rennes. De Zwitsersche renner Knecht is wegens ziekte uitgevallen; Jaisli neemt zijn plaats in de groep in. CRICKET IN ENGELAND. In 6 van de 9 county-matches ging de eerste speeldag (Zaterdag) wegens regen verloren. Alleen in den wedstrijd EssexGloucester shire kon de volle speeltijd benut worden. Gloucestershire scoorde 432, waarvan Walter Hammond 207,. zijn 153ste century. De eerste innings van Essex sloot op 300 waarvan Vigar, het openingsbat, 121. Lambert 465. Glouces tershire 2de innings 744. De strijd tusschen de beide leidende coun ties Middlesex en Yorkshire zal wel in een draw eindigen, nu er slechts 2 dagen over blijven; Yorkshire scoorde op Smith (548) en Sims (449) slechts 171. Met 1242 ver krijgt Middlesex in ieder geval de punten voor de leiding op de eerste innings en vergroot daarmede den voorsprong op de gevaarlijkste concurrenten voor de eerste plaats. De stand van de overige wedstrijden is: Glamorgan 3368 (gesl.) E. Davies 102, James Langridge 5100, tegen Surrey 34—0. Northamptonshire 146 (Hill 6—45) en 1214 tegen Hampshire (Merritt 564). West-Indië 284 tegen Lancashire 50. Leicestershire 86 (Hollies 5—24, Wilmot 421) tegen Warwick shire 111. Surrey 186 tegen Kent 316 (Watts 461). Notts 313 tegen Derbyshire. Worcester shire 130 tegen Somerset. DAMES-CRICKET. A.C.C.—ROOD EN WIT. Rood en Wit wint met 43 runs op de eerste innings. A.C.C. wint den toss en laat de gasten het eerste batten. De dames Rooslen en Van Op- huysen trekken naar de wickets. Door het uit stekende bowlen van de Amsterdamsche bowisters Haalmeyer en Lambers stijgt de score slechts langzaam. Na een half uur, op het totaal van 9, valt het wicket van mevr. v. Ophuysen (3), die door mej. Haalmeyer ge bowld wordt. Dan dreigt een collapse: snel achter elkaar moeten de dames Roqsjen (5), de Jong (3), Roos (3) en van Hamel (0) ver dwijnen, allen als slachtoffers van mej. Haal meyer, die met den straffen wind in den rug een harden bal bowlt. Daarna weten de dames Goeting en Andreas de kansen te keeren. Van 17 voor 5 brengen zij den stand op 62 voor 6, als het wicket van laatstgenoemde gevallen is voor een gedul dige. kanslooze 21. Mej. Goeting, die uitstekend staat te batten, wacht rustig haar kans af en voor de tweede maal van dit seizoen ziet zij kans. een zes te slaan. Jammer genoeg krijgt zij te weinig steun van de overige Rood en Wit batsmen. Als allen uit zijn op een totaal van 83 met inbegrip van 7 wides. is mej. Goeting met 37 not out. De bowiingcijfers van A.C.C. waren Haal meyer 7 voor 12 en E. Lambers 3 voor 53. Door het lange verblijf op het veld (2Vz uur deden de Rood en Witters over hun innings) wil het batten niet lukken. Na ruim anderhalf uur hebben allen een beurt gehad, waarbij alleen mej. J. Beckers met 11 in de dubbele cijfers kwam. Met inbegrip van 6 extra's werd het totaal van A.C.Ö. 40, waardoor Rood en Wit dezen wedstrijd won met 43 runs op de lste innings. De bowiingcijfers van Rood en Wit waren? T. Goeting 3 voor 10 en G. de Jong 7 voor 24.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10