De Haarlemsche Sportweek rJloei~ en JCaaowedsttijden WOENSDAG 1? TT'LT 1939 H'AXREEM'S DA'GBEA'Ö 6 op het Tlooxd&i Ruiten Spaame. Hon kb al wedstrijd Haarlem Seagulls. Turndemonstraties. De Haarlemsche kanovaarders arriveeren op het wedstrijdterrein aan het Noor der Buiten Spaarne voor het deelnemen aan het Watersportfeest ter gelegenheid van de Haarlemsche Sportweek 1939. Het is te hopen, dat het ook vandaag, op den laatsten dag van de Haarlemsche Sport week 1939, ook goed weer blijft, want de be volking heeft in de afgeloopen dagen op over tuigende wijze blijk gegeven, de Haarlemsche Sportweek wel op prijs te stellen. Elke wed strijd en elke demonstratie werd door een zeer behoorlijk aantal toeschouwers bijge woond. Vooral bij den honkbalwedstrïjd. die Dinsdagavond in het Noorder Sportpark tus- schen een Haarlemsche combinatie en de Ame- rikaansche studenten plaats had, werd bui tengewoon druk bezocht, men kwam aan de loketten handen te kort met het verkoopen van de kaartjes. En ook voor het watersport- feest op het Noorder Buitenspaarne was de belangstelling groot. Het Watersportfeest. Hoewel het aantal toeschouwers langs „den hoogen wal" van het Noorder Buiten Spaarne niet zoo groot was als vorig jaar, was er toch flinke belangstelling voor de met ietwat te weidschen naam aangekondigde roei- en kano-demonstraties, die tezamen het Water sportfeest uitmaakten. Ook ditmaal was het „surf-riding" (plank varen), waarvoor de heer G. Voogd zijn motor boot weer beschikbaar had gesteld, het suc cesnummer van den avond. Met spanning keek het publiek naar de evoluties van den man op de plank aan het strakgespannen koord en een gejuich ging op, wanneer de wet van de zwaartekracht zich deed gelden en de „rijder" een onvrijwillig bad moest nemen. De demon stratie met waterskis werd met niét minder aandacht gevolgd en dit leek ons nog moei lijker dan de toeren met den voet op de plank. De leden van „het Spaarne" roeiden hun races in de vierriemsgieken en in de skiff en de kanovaarders van de vereenigingen „de Trek vogels" en H.K.V. spanden zich met succes in om den kijkers eenige spannende wedstrij den te bieden. Doch over het algemeen was het programma te dun bezet om de vrij lange pauzes te voorkomen. Het wil ons echter voorkomen, dat deze avond een goede propaganda voor het kano varen is geweest, waarvan de vereenigingen in hun ledental het voordeel zullen ondervinden. Wellicht is er een volgend maal van dit feest wat meer te maken, ofschoon geconstateerd moet worden, dat het gebodene, zoo het al aan spanning ontbrak, van goede kwaliteit was en over het algemeen zeer in den smaak viel. De uitslagen luiden: Wedstrijd vierriemsgieken met stuurman: 1. „Ripperda", 2. „Prinses". Wedstrijd met éénpersoons R. 1 S.-kano's over 800 Meter; 1. W. F van der Kroft (H.K. V.), 2. A. J. Bosse (H.K.V.)3. P. Stoelman (Trekvogels). Wedstrijd skiffs: 1. H. Starink, 2 B. Greiner. Wedstrijd voor tweepersoons R. 2 S.-kano's over 800 Meter: 1. A. J. Bosse en Tj. Kuperus (H.K.V.); 2. W. F. van der Kroft en J. van der Kroft (H.K.V.)3. F. van Tongeren en H. Oosterthun iH.K.V). De winnaars zijn kam pioen van Nederland over 1000 M. Wedstrijd met vierpersoons R. 4 S.-kano's: 1. H.K.V. I (met W. v. d. Kroft, A. J. Bosse, Tj Kuperus en F. van Tongeren); 2. Trek vogels: 3. H.K.V. H. Wedstrijd-estafette met kano's over 4 x 200 Meter: 1. H.K.V. I met W. van der Kroft. Mej. B. Harkmans en H. Osterthun; Mej. L. Boer. A. J. Bosse en Tj. Kuperus. 2. H.K.V. II; 3. Trekvogels. De turndemonstraties. Vrijwel dezelfde gymnastiekvereenigingen als Maandag traden Dinsdag op openbare pleinen op. Alleen ,,'t Noorden" had zich tot eerstgenoemden dag bepaald. Turnlust demonstreerde Dinsdag op het Teylerplein, Concordia op het Leidscheplein. Bato op het Pretoriaplein, Kracht en Vriend schap op het Schouwtjesplein, en de Ned. Arb. Sportbond aan de Zaanenlaan. Weer was de publieke belangstelling groot. Zeker zijn zoowel Maandag als Dinsdag min stens 8000 personen van de turn-demonstra- ties getuige geweest. Blijkens het herhaalde applaus is dit gymnastisch optreden bij deze velen zeer in den smaak gevallen. De gymnasten verdienden dit trouwens, want er werd weer keurig gewerkt en menig staaltje van sierlijkheid of durf werd te zien gegeven. De vereenigingen gaven hetzelfde program ma als Maandag. Alleen werd de N.A.S.B.- demonstratie gevolgd door volksdansen, op accordeonmuziek uitgevoerd door cursisten van de vereeniging K. en O onder leiding van den heer H. J. v. d- Wateren. Deze dansen hadden groot succes en wij gelooven dan ook. dat zij goed passen in het programma van den sluitingsavond, die ook aan den heer v. d. Wa teren de daad zal geven. Honkbalwedstrijd Haarlem— The Seagulls (4-22). Het talrijke publiek heeft Dinsdagavond verscheidene keurige staaltjes van honkbal gezien in dezen wedstrijd. Jammer was het. dat die alle voorkwamen aan den Amerikaan- schen kant. Bii Haarlem lukte dezen keer zoo goed als niets. Het slaan op het werpen van Mathews viel den Haarlemmers erg moeilijk en werd dan de bal al eens goed geraakt, dan HET PROGRAMMA. VOOR HEDEN. SLUITINGSFEEST. 7.307.50 uurKorf baldemonstratie van Oosterkivartier en de „Rest van Haar lem". 7.508.05 uur: Athletiékwedstrijden. 8.058.15 uur: Volksdansen door cur sisten van de vereeniging K. en O. onder leiding van den heer H. J. v. d. Wateren. 8.158.50 uur: Atletiekwedstrijden. 8.509.25 Voetbalwedstrijd Haarlemsch ElftalWestelijk Elftal (eerste helft). 9.259.40 uur: Officieele sluiting der Sportweek. 9.409.55 uur: Turndemonstratie onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. 9.5510.30 uur: Tweede helft voetbal- ivedstrijd. ging hij de hoogte in en werd op slechts een enkele uitzondering na gevangen. Daar kwam nog bij dat De Mon nogal uit vorm was, vele keeren vier wijd wierp en druk ge slagen werd. Het was goed te zien dat de Amerikanen er bepaald zin in hadden en niet van plan waren kans op verliezen te loopen, zooals Zaterdag j.l. Van het begin af aan hanteerden zij het slaghout met vaardigheid en goede slagen hebben hun heel wat puntjes opge bracht. En bijna steeds was de bal buiten het bereik van een velder. Kwam hij echter bin nen velders bereik dan werd er door de zwar ten vaak een fout begaan en ook dat bracht den Seagulls punten op. Voor Haarlem kreeg Vrugt in de tweede in nings de eerste kans op een run. Hij werd n.l. in het verre veld door Taylor gemist. Op Vrugt volgde Veenhof met vier wijd, maar daarop kwamen drie vangen, zoodat de kans ongebruikt voorbijging. Pas in de zevende beurt kwam een nieuwe kans. Wulf horst gaf een honkslag en na hem Hinze ook een, waardoor Wulfhorst het eerste punt voor Haarlem behaalde. Dank zij een honkslag van Kloos en een fout van Jergen- son op het eerste honk kwamen ook Hinze en De Mon nog thuis. Toen was de stand wel 19—3, maar het leek er toch op dat Haarlem er nog iets van maken zou. In die verwachting werd men echter teleurgesteld. Er kwam nog slechts één run bij het behaalde aantal. Het begin daarna was een tweehonkslag van Beets, waarna de eenhonkslag van Veenhof Beets thuis haalde. Ook in de negende beurt werd geen succes meer geboekt. Van Haarlem waren toen acht en dertig spelers aan slag geweest, die tezamen slechts zes honksiagen hadden geproduceerd. Dertien daarvan waren uitgevangen! De Amerikanen gaven zeventien honksiagen. waaronder drie van twee honken. Vanaf de zevende innings probeerde Veenhof dezen .slagregen" tegen le houden, maar dat gelukte ook hem niet. De cijfers der innings zijn: Seagulls: 323231503 22. Haarlem; 000000310 4. Na afloop reikte de heer Van der Aart na mens de Commissie voor de Sportweek aan alle spelers herinneringsvaantjes in de Haar lemsche kleuren uit. WATERPOLO HEDENAVOND H.P.C.—DOLFIJN. Hedenavond wordt in Heemstede deze be langrijke waterpolowedstrijd gespeeld. Vooraf gaat de wedstrijd H.P.C. 2Dolfijn 2. ZWEMMEN Kampioenschappen Kring Haarlem. Toen in het afgeloopen voorjaar de alge- meene vergadering van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. de instelling van een zwemcommissie goedkeurde, lag het eerst op den weg van deze commissie om de kringkam pioenschappen der Junioren en de beste pres taties der adspiranten op een zoo goed moge lijke wijze te doen verzwemmen. Daartoe werd in April een oproep gericht tot de aangesloten Kringvereenigingen met verzoek, vóór 1 Mei jj. te willen opgeven of zij bereid waren deze kampioenschappen en beste prestaties te doen verzwemmen op door hen georganiseer de wedstrijden. Het verdroot de commissie zeer, daarop aanvankelijk alleen van H.P.C.-zijde een gun stig bericht te mogen ontvangen. Naderhand verklaarden de Zwemclub „Haarlem", H. V. G. B. en Velserend zich echter eveneens be reid mede te werken aan de organisatie van deze kringwedstrijden. Daarom werden door H. P. C. op 18 Juni, door Velserend op 24 Juni, door de Zwemclub „Haarlem" op 27 Juni en door H. V. G. B. op 4 Juli dergelijke wedstrij den georganiseerd, welke alle uitstekend ge slaagd zijn. In totaal werden 22 nummers ver- zwommen, het grootste aantal tot nu toe. In 1937 werden er slechts 14 verzwommen. ge durende één wedstrijd, georganiseerd door de Velser Zwemvereeniging en in 1938 in totaal 18 stuks op twee wedstrijden, beide georgani seerd door de Velser Zwemvereeniging. Waren er in 1937 over de 14 nummers 125 deelnemers, in 1938 bedroeg dit aantal 134 stuks over 18 nummers. Dit jaar echter werd het fraaie aantal bereikt van 208 deelnemers voor 22 nummers. Een aanmerkelijke vooruit gang dus. In 1937 werden geen estafettes ver- zwommen. In 1938 werd door 10 ploegen deel genomen. In 1939 was dit aantal echter opge- loopen tot 41. Het is dan ook duidelijk, dat de instelling van een zwemcommissie een goede stap voor uit heeft beteekend voor het zwemmen in den Kring en dat er, indien opnieuw op den steun van de vereenigingen gerekend mag worden, in volgende jaren nog een verdere uitbreiding van het zwemwezen in Kringverband tege moet gezien mag worden. Wie werden in 1939 kampioen Junioren: 100 mtr. borstcrawl heer en: J. v. Hemsber- gen (Haarlem) 1 m. 7 1/5 sec. 100 mtr. borstcrawl dames: H. Bakker (H. P. C.) 1 m. 1612/5 sec. 100 mtr. rugcrawl heeren: J. Ketelaar (H. V. G. B.) 1 m. 20 sec. 100 mtr. rugcrawl dames: A. Sevensma (H. P. C.) 1 m. 29 sec. 100 mtr. schoolslag heeren: A. C. de Bruyn (H.P.C.) 1 m. 24 sec. 100 mtr. schoolslag dames: C. Kraft (Haar lem) 1 m. 35 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag (persoonlijk: A. v. d. Boogaerde (D.W.R.) 2 m. 10.8 sec. 10 x 50 mtr. borstcrawl estafette heeren Haarlem in 5 m. 6 2/5 sec. 10 x 50 mtr. borstcrawl etafette dames: D. W. R. 6 m. 33 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag estafette heeren Haarlem 1 m. 45 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag estafette dames: D. W. R. 2 m. 4.6 sec. 4 x 100 mtr. borstcrawl estafette heeren: Haarlem in 4 m. 35.8 sec. Beste prestaties adspiranten: 50 mtr. borstcrawl jongens: H. Smits (Haar lem) 30.6 sec. 50 mtr. borstcrawl meisjes: E. Alofs (H.P.C.) 34.4 sec. 50 mtr. rugcrawl jongens: F. de Geest (H. P. C.) 37.8 sec. 50 mtr. rugcrawl meisjes: M. Zieren (D. W. R.) 41.7 sec. 50 mtr. schoolslag jongens: J. Wensing (H. P. C.) 40.5 sec. 50 mtr. schoolslag meisjes: G. Brouwer (Haarlem) 45.6 sec. 5 x 50 mtr. borstcrawl estafette jongens: H. P. C. 2 m. 43.3 sec. 5 x 50 mtr. borstcrawl estafette meisjes: H. P. C. 3 m. 4 4/5 sec. Schoonspringen heeren: C. Haven (D.W.R.) 1.35 punten. Schoonspringen dames: S. in 't Veld (H. P. C.) 38.05 punten. Van de 22 nummers werden er 9 door H. P. C., 7 door Haarlem, 5 door D. W. R. en 1 door H. V. G. B. gewonnen. De H. P. C. heeft dus haar leidende positie van 1937 en 1938 weten te behouden De zwemclub Haarlem boekte dit jaar 6 overwinningen meer dan het vorig jaar, terwijl de Velser Zwemvereeniging, die vorig jaar nog 4 titels veroverde, dit jaar geen enkel kampioenschap kon behalen. Toch be zit deze vereeniging enkele zeer goede krach ten. Waren dc prestaties dit jaar beter? Een vooruitgang valt te constateeren op de 100 M. borstcrawl dames en heeren, doordat er dit jaar meer zwemmers en zwemsters wa ren. die in de buurt van de tijden der win naars kwamen. Van de opkomende krachten noemen wij hier H. Smits. E. Behle en F. de Geest onder de heeren. die allen 1 M. 8 sec. maakten en als de krachten der toekomst be schouwd kunnen worden. Bij de dames waren het mej. H. v. Koperen en M. Kwak, die den tijd van 1 m. 16 van mej. Bakker reeds goed benaderden. Verder waren de tijden van Haarlem en H. P. C. op de 10 x 50 mtr. borstcrawl estafette heeren resp. van 5 m. 6 2/5 en 5 m. 7 1/5 sec. uitstekend te noemen. Bij de adspiranten vindt men echter den meesten vooruitgang. Elk jaar worden de door hen gemaakte tijden hier beter. In het -iorrit'1 iportpar* ..u u.* i clerdeci van de Haarlemsche Sportweek een honkbalwedstrijd gespeeld tusschen Haarlem en The Seagulls. (Voorop de Amerikaansche studenten). WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE. Lambriclits blinkt uit in de tijdrace van Caën naar Vire. Uit Rennes: (van een specialen A.N.P.-ver- slaggever). Op den tweeden dag van den Tour de France zijn zoowel tijdens den tijd rit als in de tweede helft van de étappe gron dige wijzigingen in de klasseering der renners gekomen, wel een bewijs, hoe fel de strijd dit jaar is. Fournier raakte zijn gele trui kwijt aan zijn langencot Fontenay. En voor wat de Nederlanders betreft, kwam Lambrichts op de 18de plaats, De Korver werd 38e (Maan dag 55e), Albert van Schendel 40e (Maandag 20e), Sijen 43e (na de eerste étappe 22e), Gom- mers 49e (Maandag 21e), Domonicus 51e (na de eerste étappe 54e), Anton van Schendel 59e (Maandag 65e) en Hollemons werd 70e in de rangschkking een plaats, welke hij Maan dag ook bezette. De Luxemburger Leisen werd geëlimineerd, omdat hij Dinsdag als laatste in het klassement stond. Men zal kunnen denken, dat de tweede étappe, welke de renners Dinsdag bracht van Caën naar Rennes, een van de minst zware van den Tour is. Inderdaad, de afstand bedraagt slechts 183 K.M., doch de organisa toren van den Tour hebben ook thans een middel gevonden om er voor te zorgen, dat de renners zich ook in deze étappe volledig zou den moeten geven. Daartoe laschten zij reeds in deze étappe een tijdrage in en wel het gedeelte van Caën naar Vire, over 63.5 K.M Dinsdagmorgen vroeg in Caën werden de renners volgens een speciale formule om de twee minuten gestart, waarna zij geheel op eigen kracht den rit naar Vire moesten on dernemen. Straffen waren gesteld op trekken, op behulpzaam zijn bij het omleggen van banden of wat den renners tijdens een rit zooal kan overkomen. Zulk een tijdrace is een kolfje naar de hand van de rouleurs, die in uiterste regelmaat een bepaald traject kunnen afleggen. Dinsdagmorgen waren de rouleurs aan de beurt en het is voor ons natuurlijk verheu gend, dat de jonge Limburger Lambrichts in deze tijdrace tusschen de sterkste renners zulk een prachtig succes heeft weten te be halen. Trouwens, onze landgenoot heeft Maandag tijdens de eerste étappe al zco uit stekend gereden, dat hij de „ontdekking van den Tour" werd genoemd. Dien indruk heeft hij zonder twijfel be vestigd, door in de tijdrace als tweede te eindigen. Romain Maes was slechts 24 secon den sneller, dan de Nederlandsche renner. Onze landgenoot werd op die manier tweede in het algemeen klassement achter Romain Maes. De tactiek van onze Nederlandsche ploeg in het tweede gedeelte van de étappe van Dinsdag hebben wij eerlijk gezegd niet kun nen bewonderen. Juist met het oog op het landenklassement, hadden minstens drie onzer landgenooten moeten probeeren, onder de eerste dertig aankomenden te behooren. De Korver was er zonder twijfel in geslaagd, een goede plaats te bemachtigen, als hij niet tweemaal had moeten afstappen In den laat sten kilometer vóór het einde, om zijn ketting om te leggen. Doch wij mogen tevreden zijn voor het oogenblik, want onze landgenooten hebben zich als ploeg volledig gehandhaafd. Er zijn geen uitvallers en de stemming in het groepje Hollandsche jongens is uitste kend De tijdrace van Caën naar Vire. De eerste renner, die Dinsdagmorgen in Caën startte, was de laatst bmnengekomene van Maandagavond, Galateau. Daarna volgde Yellamos, vervolgens A. Mersch en zoo sprongsgewijze verder. Te memoreeren valt, dat wij eigenlijk moeilijk kunnen spreken van den vlakken weg, want het terrein is ongeveer zoo geaccidenteex-d, als in Zuid-Limburg. De renners moeten constant klimmen en dalen. De individueele tijdrace over 63.5 K.M. is dan ook sloopend voor de krachten der renners. Geen wonder, dat deelnemers aan den Tour met beroemde namen het Dinsdagmorgen moesten afleggen tegen de onverbiddelijkheid van het horloge. Aanvankelijk was Litschi houder van den snelsten tijd, maar Lam brichts stelde zich als 77e gestart, vóór hem op de eerste plaats, waarna Romain Maes aan de Nederlandsche illusie van een overwinning een einde maakte door nog sneller te fietsen De overige Nederlanders hebben eveneens voortreffelijk gereden in de morgenuren. Albert van Schendel maakte een tijd van 1 uur 44 min., Sijen deed over den afstand 1 uur 45 min. De anderen waren minder snel. Het gedeelte VireRennes. Het algemeen vermoeden was, dat de ren ners het in den middag kalm zouden op vatten, omdat de tijdrace hen in de beenen zou zitten. Geheel anders is het uitgekomen en wel vooral, doordat er tusschen de deel nemende ploegen zulk een groote rivaliteit heerscht. Hoewel de meening overheerschte, dat de Belgen Dinsdag zouden probeeren hun slag te slaan, waren het de Franschen, die gedurende de race van Vire naar Rennes mee wegliepen toen enkele renners daarvoor kans zagen Vooral de Regionalen reden hard; Tassin werd eerste en Fonteau tweede. De geduchte Bel gen kwamen er niet aan te pas. De Nederlanders bleven in het laatste pelo ton hangen, terwijl de uitloopers hun voor sprong steeds wisten te vergrootcn. Domini- cus had in de eerste kilometers de tijdracp in de beenen. Hij kwam moeizaam mee, maar langzamerhand werd het beter, zoodat hij nog als 33e binnenkwam. De Korver was onze snelste landgenoot met de 30e plaats op dezen middag. Heden leidt de derde étappe van Rennes naar Brest, een afstand van 244 -K.M. De stand in de algemeene rangschikking na de tweede étappe luidt: 1. Fontenay (Frankrijk) 11 uur 15 min 15 sec. 2. Pedroli (Zwitserland) 11 uur 17 min. 25 sec. 3. Mersch (Luxemburg) 11 uur 17 min. ZWEMMEN Jo Waalberg verbetert een wereldrecord. Jo Waalberg. Mej. Jo Waalberg heeft Dinsdagavond in het A. M. V. J.-Bad te Amsterdam een poging gedaan o m het wereldrecord over 200 yaixls schoolslag, dat op haar naam stond, met 2 min. 41.4 sec., gevestigd op 2 November 1937 te Amsterdam, te verbeteren. Hoewel de A.D.Z.-zwemster niet bijzonder in conditie was, slaagde zij er in, dit record met niet minder dan 1,1 sec. te verbeteren. Zij noteerde over de 200 yards een tijd van 2 min. 40,3 sec. Haar tusschentijden luiden: 50 Meter 39 sec., 100 meter 1 min. 24.5 sec., 150 meter 2 min. 10 sec., 175 meter 2 min. 34.6 sec. 26 sec. 4. Clemexxs (Luxemburg) 11 uur 17 min. 31 sec. 5. Disseaux (België) 11 uur 18 min. 31 sec. 18. Lambrichts 11 uur 22 min. 55 se. 38 De Korver 11 uur 30 min. 34 sec. 40. Albert van Schendel 11 uur 30 min. 40 sec. 43. Sijen 11 uur 31 min. 40 sec. 49. Gommers 11 uur 33 min. 34 sec. 51. Dominicus 11 uur 33 min. 48 sec. 59. Ton van Schendel 11 uur 40 min. 31 sec. 70. Hellemons 11 uur 50 min. 49 sec. Het landenklassement luidt: 1. Zud-Oost Frankrijk 33 uur 47 min. 46 sec. 2. Frankrijk 34 uur 1 min. 45 sec. 3. België 34 uur 1 min. 54 sec. 4. West-Frankrijk 34 uur 2 min. 16 sec. 9. Nederland 34 uur 24 min. 9 sec. SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland. De tweede ronde van het kampioenschap van Nederland werd Dinsdagavond onder vrij groo te belangstelling te Amsterdam gespeeld. De uitslagen luiden: StumpersVan Doesburgh y2 WijnansDe Ronde afgebroken. Van ScheltingaLandau y1/2 Van SteenisVan den Bosch 01 Sterk—Roele y2—y De stand na de tweede ronde luidt: 1, 2, 3 en 4 Van Doesburgh, Van Scheltinga, dr. Sterk en Roele allen iy pnt. 5 en 6 Landau en Jhr. mr. dr. Van den Bosch, beiden 1 pnt. 7 Wijnans y pnt. plus 1 afgebr. partij; 8 Stumpers y2 pnt. 9. De Ronde 0 punten plus 1 afgebr. partij; 10 Van Steenis 0 pnt. ZEILEN OSTENDE—DEN HELDER. Dinsdagochtend zijn de drie jachten, welke te Ostende gestart waren voor den wedstrijd Ostendeden Helder, in de haven van deze laatste plaats binnengevaren. Ook ditmaal kwam de Zeearend als eerste aan. De uitslag luidt: Open klasse: 1. Zeearend (C. Bx-uynzeel, Koninklijke), werkelijke tijd 16 uur 34 min. 57,5 sec.; berekende tijd 13 uur 35 min. 9 sec.,2. Corabia 2, (mr. J. Kars, Maas)wer kelijke tijd 19 uur 20 min. 44.5 sec., bere kende tijd 14 uur 39 min. 9 sec. Kruiserklasse; 1. Boekanier (W. Ruys, Maas), werkelijke tijd 18 uur 47 min. 39 sec.; berekende tijd 15 uur 57 min. 23 sec. CRICKET IN ENGELAND. WorcestershireSomerset eindigt in een tie. Ames scoort de snelste century van het seizoen. Te Kidderminster scoorden Worcesterhire en Somerset in twee innings evenveel runs, Worcestershire 130 en 142 (Hazell had met 5 v.*6. merkwaardige bowlingcijfers) tegen So merset 131 en 141 (Howorth 4—27). Het is de dei-de tie van Somerset in een betrekkelijk kort tijdsbestek, want in 1919 werd tegen Sus sex en in 1926 tegen Essex eenzelfde zeld zaam voorkomend resultaat verkregen. Gloucestershire 432 (W. Hammond 207) en 241-7 versloeg Essex 300 en 139 met stevige cijfers, waardoor Gloucester den achterstand op Middlesex en Yorkshire, resp. 1 en 2 weer verkleinde. Op den Oval had de match Surrey—Kent een interessant verloop, Surrey scoorde 186 en 360—7 (Fishlock 120. Whitfield 107) tegen Kent 316. Kent maakte de benoodigde 231 runs voor het verlies van 3 wickets. Ames sloeg in recordtijd een century bijeen, waar voor hij 67 minuten noodig had. Hij bleef met 136 not out en sloeg in twee overs op Gregory en Berry 31 runs achtereen. Hampshire 169 en 135—2 wint van Northamp tonshire 146 en 157. Lx een draw eindigden: Yorkshire 171 en 172—5 tegen Middlesex 292. Glamorgan 336—8 en 88—3 tegen Sussex 262. West-Indië 284 en 114—2 tegen Lancashire >25—4 (Place 164). Notts 313 tegen Derby- Lire 210 en 125—3. De hekkensluiters Leicestei-shire 86 en 121 werden tenslotte met 6 wickets door Warwick shire 111 en 1004 geslagen,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10