Italië bouwt aan zijn vloot STOFZUIGERS Vooral naar snelheid wordt gestreefd A=Vër.Staten F=Frankruk HET SPORTGESPREK WOENSDAG 12 JU EI '1939 HAAREEM'S DAGBEAD KRUISERS 0 IFC JAGERS TORPEDOBOOTEN D Düitschland I-Italië E En&eland J 'Japan R=Rusland DUIKBOOTEN Maximum-uursnelheden in knoopen van de oorlogsschepen der 7 grootste zee machten, t.w. die van de Vereenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Italië, Duitschland. Japan en de Sovjet-Unie. De pijlen, welke naar de letters wijzen, waarmee de verschillende mogendheden aangeduid worden, geven de snel heid in knoopen aan. Meer dan honderd duikbooten IN een koortsachtig tempo is men in Italië aan de moderniseering en versterking van de maritieme vloot bezig. Binnenkort zal men kunnen beschikken over: 8 slagsche pen, 19 groote kruisers, 12 kleine krui sers, 60 torpedojagers. 70 torpedoboo ten, meer dan 100 duikbooten en ver scheidene flottilles van uiterst snelle motorbooten (M.A.S.) welke van tor- pedo-lanceerinrichtingen voorzien zijn. „De marine vormt in vredestijd het element, dat de rangorde der staten bepaalt". Aldus luidt een uitspraak, welke Mussolini eens in verband met de Italiaansche vlootver- sterking deed. En een andere uitspraak, die hij bij gelegenheid van het 70-jarig bestaan der periodiek „La Rivista Marittima" in zijn voor woord van het Januarinummer 1937 neer schreef, luidde: „Heden, na 15 jaar van fascistisch bewind, en vooral na de Afrikaansche overwinning en de crisis in de Middelllandsche Zee, zijn de Italia nen tot de ontdekking gekomen en geven zij zich er ook rekenschap van! dat Italië een door de zee omringd eiland is, en dat deze zee (de Middellandsche Zee dus) óf een vrijen levensweg óf een slavenketen vormen kan". Öier is het regeeringshoofd aan het woord van het'land, dat in de Middellandsche Zee 9000 kilometer kustlijn te verdedigen heeft, te genover de 3700 kilometer, welke Frankrijk, en de nog geen 1000 kilometer kustlijn, welke En geland in die binnenzee te beschermen heeft. Dat het den Duce ernst was, toen hij deze uitlating deed, blijkt uit de koortsachtige haast, waarmee Italië zijn oorlogsvloot bezig is te mo- derniseeren en te versterken. Wat de slagschepen betreft, de vier eenheden van elk 26.000 ton zijn de geheel gemoderni seerde Cavour, Giulio Cesare, Doria en Duilio, welke elk met 10 kanonnen van 320 millimeter bewapend zijn, terwijl de slagschepen van 35.000 ton resp. de Littorio, Vittorio Veneto (eerstdaags gereed), Roma en Impero (op sta pel) een bewapening bezitten van elk 9 stukken van 381 m.M. Ten aanzien van de kruisers, zoowel groote als kleine en van de torpedojagers en torpedo booten blijkt de Italiaansche marine vooral groote waarde aan de snelheid te hechten; ten minste haar schepen van deze klassen zijn snel ler dan die der andere groote zeemachten. Men zou geneigd zijn te veronderstellen, dat deze voorliefde voor groote snelheid bij krui sers, jagers en torpedobooten karakteristiek is voor de latijnsche naties; althans ook de Fran- sche marine heeft het bij deze typen in de snel heid gezocht, en zij volgt dan ook in dit opzicht onmiddellijk op de Italiaansche marine. Van de 10.000 tons kruisers die men gelijk gezegd ook wel Washington-kruisers pleegt te noemen zijn de Zara. Fiume, Pola, Gorizia. Trieste, Trento en Bolzano reeds sedert gerui- men tijd in dienst, terwijl van de zeer snelle kleine kruisers van 5 tot 8000 ton de Bande Nere, Colleoni, Giussano, Barbiano, Diaz, Ca- dorna, Attendolo, Montecuccoli, Duca d'Aosta, Eugenio di Savoia, Duca degli Abruzzi en Ga ribaldi onmiddellijk ter beschikking staan, naast de wel verouderde, maar nog bruikbare San Giorgio, Bari en Taranto. Hoewel uit den aard der zaak de groote snel heid dezer schepen een groot voordeel oplevert, zijn er natuurlijk nog andere factoren zoo als bijv. de bepantsering van de artilleristische bewapening welke ten aanzien van de ge- vechtswaarde een groote rol spelen; zoodat met snelheid alléén niet alles gezegd is. Element van verrassing. De snelheid vormt echter als het ware een element van verrassing en dit is hetgeen wij ook ten aanzien van de kleinere oorlogsvaartui gen bij de Italiaansche marine terug vinden. Want behalve de vele uiterst snelle jagers en torpedobooten, is daar ook het zeer groote aan tal duikbooten. van welke een honderdtal tij dens de voor den Führer bij diens laatste be zoek aan Italië gehouden vlootrevue de manoue- vre uitvoerden van plotseling allen gelijktijdig in een wijden kring rondom de vloot aan de wa teroppervlakte te verschijnen Een manoeuvre, welke afdeelingen onderzeeërs ook plachten uit te voeren bij wijze van plagerijtje in de nabyheid van in de Middellandsche Zee gesta- tionneerde Engelsche vlootafdeelingen tijdens het Abessijnsche conflict. Ook de uiterst snelle en een zeer geringe irefkans biedende motorbooten van het type M.A.S. maken deel uit van het element van verrassing, dat de Italiaansche vloot kenmerkt. Immers, zij zijn in staat met de vaart van een sneltrein op hun doel af te stormen, snel hun torpedo's daarop af te schieten en zich dan on middellijk weer in veiligheid te brengen. Ten aanzien van de groote slagschepen is men er in Italië van overtuigd, dat deze voor een zeemacht van het allergrootste belang zijn. En men acht er het bijna klassiek geworden vraag stuk, of groote slagschepen nog reden van be staan hebben, nu het luchtbombardement door middel van vliegtuigen zoozeer geperfectioneerd is, ten gunste van de slagschepen opgelost. Inderdaad heeft tijdens den Spaanschen bur geroorlog het verouderde Spaansche slagschip Jaime Primero, hetwelk door een voltreffer van zeer zwaar kaliber uit een nationalistisch vliegtuig getroffen werd, doch reeds na luttele weken van reparatie geheel hersteld was, be wezen, dat een slagschip voldoende beveiliging tegen een luchtbombardement bezit. Een vlieg tuigbom, hoe zwaar zijn kaliber ook moge zijn, kan in dit opzicht nu eenmaal niet halen bij het projectiel uit een 406 m.M.-kanon, dat het zwaarste marinegeschut vormt en in staat is op 30 kilometer afstand zoowel verticale als hori zontale pantserplaten van groote dikte te door boren. In Maart 1938 verklaarde Mussolini dan ook in den Senaat: „Het is een feit, dat slagschepen alléén niet voldoende zijn, om een oorlogsma rine te vormen; echter, nog zekerder is het, dat men met het fameuze kleine scheepsmateriaal geen marine kan maken'" Geen vliegtuigmoederschepen. Het zal den lezer opgevallen zijn, dat zich onder de in den aanvang opgesomde oorlogs schepen der Italiaansche marine geen vliegtuig moederschepen bevinden, zooals de vloten der andere groote zeemogendheden, Engeland, Frankrijk, de Vereenigde Staten en Japan, er wèl bezitten Blijkbaar acht men de overal in de Middellandsche Zee verspreide militaire lucht vaart bases, welke zich op het Apennijnsche schiereiland, in Albanië, op de Italiaansche eilanden, in de Dodekanesos en op Italiaansch grondgebied in Afrika bevinden, voldoende om elke vlootactie in en bij de Middellandsche Zee met het luchtwapen te ondersteunen. Interessant is het, een vergelijking te maken tusschen de reeds vermelde sterkte der Ita liaansche vloot in de allernaaste toekomst, met de sterkte der Fransche vloot, zooals die eenige maanden geleden door den Franschen minister van Marine Campinchi opgegeven werd. Vol gens deze zou Frankrijk in de eerste maanden van 1942, wanneer het grootste gedeelte der thans op stapel staande of nog aan te bouwen schepen gereed gekomen zal zijn beschikken over: 12 slagschepen, waarvan 4 stuks van 35.000 ton, welke elk 8 stukken van 381 mM. en 16 stukken van 130 m.M. voeren zullen, en een snelheid van 33 knoopen krijgen; 3 vliegtuigmoederschepen; 7 kruisers van 10.000 ton; 16 kruisers van 5 tot 8000 ton; ongeveer 100 torpedojagers en torpedobooten en ongeveer 100 duikbooten. Sedert minister Campinchi deze cijfers noem de, heeft te Rome admiraal Cavagnari in de Kamer der Fasci en Corporaties op 10 Mei 1.1. de mededeeling gedaan, dat op het Italiaansche vlootprogramma vgn het jaar 1939 wederom eenige grooté slagschepen van bijzondere con structie en een aantal torpedojagers, onderzee booten en hulpvaartuigen geplaatst zouden wor den, waarvan de aanbouw onmiddellijk bij dien van de thans nog in constructie zijnde eenhe den zou aansluiten. Ongetwijfeld zal Frankrijk van zijn kant zich weer niet onbetuigd laten, en zoo zullen de beide „latijnsche" na buurlanden voortgaan oorlogsschepen te bouwen, totdat de Middellandsche Zee welhaast te klein geworden zal zijn, om ze alle te bevatten. De zeeweg van Gibraltar tot Suez meet slechts 1900 mijlen of circa 3500 kilometer. In aanmer king genomen wat er in de verschillende kam pen aan drijvend oorlogsmateriaal gereed ligt. om eventueel ter wille van deze korte route den strijd aan te binden, kan men hem gerust den sterkst bewaakten zeeweg ter wereld noemen. Moge het échter van louter „bewaking" daar niet tot een zee-oorlog leiden, want dat zou een ramp beteekenen, welke Europa naar alle waar schijnlijkheid nimmer meer te boven zou ko men H. H. (Nadruk verboden). VOETBAL PROMOTIE. EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. Poging tot afschaffing. De Commissie van actie (samengesteld uit twaalf clubs) tot het afhalen der promotie- en degradatiewedstrijden in de Afdeelingen I en II van den K.N.V3. heeft tot de ver- eenigingen, spelende in die afdeeling, een circulaire gericht, waarin het volgende wordt medegedeeld: „Het is u bekend, dat door zes Bondsafge- vaardigden een voorstel is ingediend tot af schaffing van promotie—degradatie-wedstrij den. Dit is aanleiding voor onze Commissie van Actie, zich tot u te wenden met het volgende verzoek om ons, naar aanleiding van de op gedane ervaringen in de promotie- en degra- datie-wedstrijden, uw steun te willen verleenen om deze wedstrijden met ingang van het ko mende seizoen niet meer te doen plaats heb ben, het aantal clubs in iedere klasse tot twaalf uit te breidenen verder te regelen volgens onderstaand scherma: Eerste klasse. De Nos. 1 van ieder der vijf afdeelingen spelen een heele competitie om het Kam pioenschap van Nederland. De Nos. 11 en 12 degradeeren automatisch naar de tweede Tweede klasse. De Nos. 1 promoveeren zonder meer naar naar de eerse klasse, terwijl de Nos. 11 en 12 automatisch degradeeren naar de derde klasse. Derde klasse. De Nos. 1 promoveeren zonder meer naar de tweede klasse, terwijl de Nos. 11 en 12 automatisch degradeeren naar de vierde klasse Vierde klasse. De Nos. 1 promoveeren zonder meer naar de derde klasse, terwijl de Nos. 11 en 12 automatisch degradeeren naar de plaatselijke bonden. Wij zijn er van overtuigd, dat deze rege ling de voetbalsport in het algemeen en aan onze vereeuigingen in het bijzonder zeer ten goede zal komen en voor goed een einde zal maken aan de zenuwsloopende en af brekende promotie- en degradatie-wedstrij- den. Ze maakt het tevens de goed gefundeerde clubs gemakkelijker het verloren terrein te herwinnen; het zal er o.i. veel toe bijdragen het spelpeil op een nog hooger niveau te brengen. Ook uit financieel oogpunt bezien zal deze regeling aan alle clubs ten goede komen en niet zooals nu gebeurt, aan enkele clubs, die betrokken worden bij de promotie- en degradatiewedstrijden. De meesten onzer, die reeds meer dan tien tallen jaren leiding aan hun clubs geven, daarbij heel veel ondervinding hebben opge daan, de promotie- en degradatie-wedstrijden in al haar phasen hebben medegemaakt, doen hier nogmaals een ernstig beroep op de ver- eenigingsbesturen, hen te helpen, deze wed strijden, die in bijna geheel Europa niet meer bestaan, ook hier te doen vervallen. Tenslotte deelen wij u mede, dat er bereids door ons stappen gedaan zijn bij de besturen der belangen-vereenigingen tot het houden van een buitengewone vergadering op korten termijn, met als eenig punt: Afschaffing Promotie-Degradatie-wedstrijden". Aan de vereenigingen wordt tenslotte ge vraagd, de eventueele adhaesie-betuiging vóór 18 Juli in te zenden. Voorzitter dezer commissie is de heer J. H Luijken te Haarlem. VAN DE WEEK Den heer G. Voogd, van wiens vereeni- ging D.W.R. in het begin van het vorig jaar het initiatief is uitgegaan tot het organiseeren van een sportweek, hebben wij in zijn kwali teit als lid van het Uitvoerend Comité gevraagd, iets over zijn bevindingen te vertellen. „Destijds werd besloten om via de vereeni- ging „De Waterratten" alle bonden en organi saties op sportgebied uit te noodigen voor een bespreking ten Stadhuize. Op deze vergade ring, gepresideerd door wethouder E, van der Wall, werd het plan met algemeene instemming aanvaard. „Het doel, dat het Uitvoerend Comité zich voor oogen stelde, namelijk door de sportweek de menschen meer vertrouwd te maken met de sport, is m.i. volkomen bereikt. Echter heeft bij velen de meening post gevat, dat de sportweek eigenlijk een wedstrijdweek is. Natuurlijk moe ten we, om de verschillende takken van sport te demonstreeren, eenige wedstrijden organi seeren, maar het doel blijft in hoofdzaak, de Haarlemsche inwoners bekend te maken en nader te brengen tot de sportbeoefening in al haar schakeeringen. „Vandaar, dat wij niet alleen contact zoch ten met neutrale bonden, maar zooveel moge lijk trachtten alle richtingen in het geheel te betrekken, zoodat wij ook op de medewerking kunnen rekenen van den N.A.S.B. en den Chr. Sportbond. „Een Sportweek kan alleen succes hebben met groote medewerking van het Gemeentebe stuur en daarover hebben we in Haarlem niet te klagen. Het afzetten van wegen, het be schikbaar stellen van terreinen, het vervoer van materiaal, de hulp van politie en van den dienst van Openbare Werken en Centraal Ver voer, dat alles getuigt van onmisbaren steun. Men denke in dit verband slechts aan de turn- demonstraties op niet minder dan zes openbare pleinen iets unieks in Nederland waar voor toestellen, enz. over en weer vervoerd moeten worden en een degelijke afzetting moet worden aangebracht. Zoo vast als twee x twee vier is stijgt ons aantal cliënten dagelijks, want al wie rekent koopt zijn kleeding tegen a contantprijzen en toch v.a. f1 per w. Dat vindt u echter alleen bij De Kleeding Verkoop Centrale Schagchelstraat 19 naast C. Slager's verfh. Telef. 17273. (Adv. Ingez. Med.) 45 BEKENDE MERKEN Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO HAARLEMH.V.G.B. (2—0). Dinsdagavond had in Stoop's Bad de return-match plaats tusschen Haarlem en H.V.G.B. Haarlem miste Bannink, waarvoor G. van Goor medespeelde; H.V.G.B. was vol ledig. De strijd gaat onmiddellijk sterk op en neer. H.V.G.B. vindt het net, wanneer K. Bon- ;ertman een door den scheidsrechter inge- ;ooiden bal ineens inschiet, echter zonder dat eerst een andere speler den bal aange raakt had. Het doelpunt werd op appelleeren door de Haarlemspelers afgekeurd door den scheidsrechter, doch Intusschen waren de H.V.G.B.-voorlioedespelers reeds terugge- zwommen. zoodat de scheidsrechter toen opnieuw liet uitzwemmen. Naar wij vernemen is door H.V.G.B. tegen dit opnieuw uitzwem men protest aangeteekend. Met H.V.G.B. iets in de meerderheid kwam de rust met blanken stand. Na de rust pakte Haarlem wat beter aan, zoodat het spel snel op en ner golft. De achterhoedes namen echter geen enkel risico; de voorhoedespelers kregen dan ook weinig of geen kansen. Wanneer Zeeman in eens snel opzwemt. plaatst hij over naar den vrij liggenden Bais. die tactisch den bal naar Zeeman terugplaatst, waarop deze Haver- chmidt passeert (10». Hölsken moet aan bij enkele H. V. G. B.- aanvallen handelend optreden; het Haarlem- doel ontsnapt dan ternauwernood aan een doorboring. Kort- voor het einde weet Van Hemsbergen een kans te benutten en zoo doende de overwinning voor Haarlem veilig stellen (20) De uitslagen van de andere wedstrijden voor den K.N.Z.B gespeeld in Stoop's Bad waren: Haarlem IKroosduikers dames) 9—0 Haarlem nH.V.G.B. n (Heeren) 1—1 G. Voogd. ,Het secretariaat van de Sportweek is ge vestigd op de afdeeling Lichamelijke Opvoeding ten Stadhuize; eerst heeft wijlen de heer M. J. Vink met toestemming van het Gemeente bestuur de taak van secretaris op zich genomen en thans zwaait de heer H. L. Warnier den scepter, geassisteerd door den heer K. Helle- mink. Deze omvangrijke taak eischt zeer veel inspanning en nauwgezetten arbeid en is een der belangrijkste steunpunten voor het werk van het Comité. Elk der leden heeft voorts bij de demonstraties en wedstrijden eeh eigen taak te vervullen. Dan is er de groote commissie, waarvan de leden de diverse aangesloten bon den en clubs vertegenwoordigen en die twee maal tezamen komen; eenmaal vóór de sport week om het Uitvoerend Comité plannen aan de hand te doen en na afloop, om de resulta ten te bespreken. „Dit jaar is het Uitvoerend Comité ongeveer drie maanden tevoren aan zijn taak begonnen en is onder leiding van den voorzitter, Dr. C. Spoelder, ieder week op het stadhuis bijeen gekomen om de algemeene voorbereidingen te treffen. „Wanneer we het verloop van de Sportweek nagaan, dan blijkt nog meer, dan het vorig jaar. dat deze door deelnemers en publiek gewaar deerd wordt. Een hoogtepunt was ongetwijfeld de optocht, waaraan door 1900 personen meer werd deelgenomen dan in 1938. „De Sportweek heeft geen eigen middelen; vo rig jaar werd begonnen met een leege kas plus een Gemeente-garantie van 2000 gulden. Dank zij het gunstige verloop behoefde die garantie niet te worden gebruikt en bleef er een klein saldo over. Dit saldo is het werkfonds van dit jaar ge worden. Het slagen van deze sportweek uit fi nancieel oogpunt hangt voornamelijk af van het sluitingsfeest, wat eigenlijk als het financieele fundament moet worden beschouwd. Wij zijn dan ook zeer dankbaar voor de medewerking van het bestuur der voetbalclub „Haarlem", die het terrein welwillend beschikbaar stelde. „Mijn persoonlijke meening is, dat de Sport week opvoedend werkt en van groote propagan distische waarde voor de sport in het algemeen is. Dat laatste bewijst ook de groeiende belang stelling van het publiek; bij den Boschloop schatte de politie het aantal toeschouwers op 5000 eenzelfde aantal was bij het wielercriterium in Haarlem-Noord aanwezig. Er waren Zondag 1300 kijkers getuige van het zwemfeest aan de Kle verlaan, 1200 bij den korfbalwedstrijd Haarlem Amsterdam, terwijl ook de krachtsport-demon stratie (ondanks het slechte weer) veel belang stelling trok en de zalen bij het tafeltennis en schermen vol waren. „Alleen hoop ik, dat als het volgend jaar even tueel een derde Sportweek wordt georganiseerd, dat de neringdoenden meer deelneming zullen betuigen door het uitsteken van vlaggen, het aan brengen van versieringen, enz., wat aan de stad een feestelijker aanzien zal geven." Sportdag U. L. O. c. Weer heeft een groot aantal kinderen een dag vol vreugde en sport in de vrije natuur doorgebracht. Het was den jongens en meisjes van de U.L.O. c. wel aan te zien. dat zij met plezier deelnamen aan den sportdag, die op het terrein aan de Kleverlaan gehouden werd on der de vlotte leiding van den heer W. Mars man. In afwijking met de sportdagen van an dere scholen ging het hier alleen om de presta ties op vèrspringen, balwerpen en hardloopen, en was het geen driekamp of vijfkamp. Des morgens werden de veldnummers en estafettes afgewerkt, tefwijl de verschillende klassen des middags tegen elkaar in het veld kwamen om zich te meten in de spelen kastie en veldbal. Geassisteerd door de andere leeraren van de school, met mej. Berendes en de heeren Duvff en Bigot, verliep alles vlot en kon de heer A. K. D, Spruyt, hoofd van de U.L.O. c( reeds om 4 uur de prijzen uitreiken. De volledige uitslagen waren: lste klasse meisjes: Vèrspringen: M. v. d. Einde 3.92 M., E. Stuy 3.82 M. 60 M. hardloopen: N. Hunsche en E. Stuy 9.4 sec., J. van Gooy en Y. Dronkers 9.5 sec. Balwerpen: L. Smith 28.63 M„ Y. Dronkers 26.94 M. lste klasse jongens* Vèrspringen: Van Looy 4.70 M., H. A. Scha ken 4.43 M. 80 M. harloopen: Van Looy 11.2 sec., TI. Jan sen en Kaasenbroot 11.8 sec. Balwerpen: J. Velleman 27.60 M., Evers 25.70 M. 2de klasse meisjes: Vèrspringen: C. Iking 4.20 M E. Schnitger 4.00 M.. 60 M. hardloopen: C. Iking, 9 sec., T. van Keulen 9.2 sec. Balwerpen: B. Hupkens 25.60 M„ H. Jung 23.80 M. 2de klasse jongens: Vèrspringen: Th. Kuyk 5.20 M., A. van Zanten 4.95 M. 80 M. harloopen: T. Kuyk 10.4 sec., F. v. d. Bosch 11 sec. Speerwerpen: N. Persson 34.85 M., T. Kuyk 33.82 M. 3de klasse Meisjes: Vèrspringen: N. Blaeser, 4.40 M., W. Ravelll 4.22 M. 80 M. hardloopen: W. Ravelli 11.9 sec.. N. Blaeser 12 sec. Balwerpen: N. Blaeser 39.32 M., R. Mulder 35.52 M. 3de klasse jongens: Vèrspringen: J. Dekker 4.62 M., P. Ligtvoet 4.57 M. 80 M. hardloopen: A. Wielinga 10.9 sec., P. Ligtvoet en J. Dekker 11.1 sec. Speerwerpen: J. Last 28.31 M., P. Ligtvoet 27.20 M. HENGELEN HET KARPERTJE Bovengenoemde vereeniging hield een club wedstrijd in de Ringvaart De uitslag was: 1. Nieuwenhuize 52 stuks; 2. A. v. d. Aar 39 st.; 3. M. Eland 37 st.; 4. H. Hartman 33 st.; 5 F. van Steijn 23 st.; 6. P. Steenken 19 st.; 7 J. Deen 18 st.; 8. D. van Steijn 18 st.; 9 H. Eland 13 St.; 10 C. v. d. Aar 8 st. CRICKET TILBURG SCHE CRICKETCLUB- FLAMINGO'S. De Tilburgsche Cricketclub is er Dinsdag in geslaagd met één wicket te zegevieren over de ploeg van de Flamingo's. Deze overwinning werd in de laatste innings behaald. De innings van de Flamingo's bracht 193 runs op. waarvan A. van Baasbank 42, Van der Togt 37. Bultman 28. Hooft Graafland 27, Smeele 24 en 9. van Manen 11. Hiertegenover stelde de Tilburgsche C. C. een inings van 194 runs voor het verlies van 9 wickets (van Spanje 84, Van der Blijk 47. Nolet 24 en Knegtel 14). De beste, bowlinscijfers waren bij de Tilburg sche club voor East met 3 voor 45 en van der Bijl met 3 voor 30: bij de Flamingo's Van Manen met 4 voor 6 en Van Baasbank met 3 voor 28. HOLLAND—AMERIKA LIJN Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 10 te San Francisco. Burgerdijk, Tampico n. Rottm. 10 te Londen. Lochavon, Rottm. n. Vancouver 10 te Swansea Breedijk, 11 van Galveston te Rotterdam. Delftdijk, Rotterdam n. Vane. 8 van Champ. Volendam, 11 van New-York te Rotterdam Lochgoil, 10 van Rotterdam te Vancouver. Lochkatrine, Vancr. n. Rott. 11 te Londen. HALCYON LIJN Rozenburg, 11 van Velsen te Rotterdam. Maasburg, 10 v. Vlaardingen te Pepel voor Rotterdam-Vlaardïngen, Stad Maassluis, 11 van Wabana te Vlaard. Stad Schiedam, 9 van Vlaardingen te Narvik voor Vlaardingen. Stad Amsterdam, 11 v. Vlaard. n. Oxelosund Vredenburg, 11 van Vlaard. naar Wabana. Flensburg, 11 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerlc. 11 v. Brisbane te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk. (thuisreis) 11 te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venus, Setubal n. Genua p. 10 Gibraltar. Pericles, Barbados n. Amsterdam p. 11 Azoren Aurora, 11 van Nauplïa te Calamata. Merope, Amst. n. Tanger p. 10 Ouessant. Notos, 11 van Gothenburg te Amsterdam. Orpheus 11 van Dantzig te Amsterdam. Stuyvesant, 11 van Amsterdam n. W. Indië. Baarn, 11 van Antwerpen te Amsterdam. Nereus, 11 van Stettin te Amsterdam. Telamon, 9 v. New York te Philadelphia. Berenice, 11 van Rotterdam te Amsterdam. Deucalion, Bourgas n. Amsterdam p. 10 Fin. Helder, Amst. n. Chili 10 van Balboa. Iris, 11 van Bordeaux te Amsterdam. Oberon, 10 van Tarragona n. Alicante. Odysseus, 10 van Amsterdam te Kopenhagen. Titus, 11 van Palermo n. Piraeus. Trajanus. Sevilla n. Amst. p. 19 Finisterre. Fauna, Stamboul n. Amsterdam 10, 340 mijl Z.Z.W. van Land's End. MEYER CO's SCHEEPVAART MTJ Polydorus, Batavia n. Amst. p. 11 Prawle Pt. Achilles, Japan n. Rottm. 10 van Singapore. Perseus, Rotterdam n. Japan, p. 11 Gibraltar. Glenshiel, Dairen n. Rott. 10 van Singapore. Stentor, Liverpool n. Java 9 van Palang. Benlawers, Hongkong n. Rotterdam 9 te Ma nilla. Phrontis, 9 van Amsterdam te Hamburg. Aeneas, Talco Bar n. Rotterdam 10 te Londen. Gleniffer, Dairen n. Rott. 10 te Londen vertr. 13 via Duinkerken n. Rotterdam. Diomed, Japan n. Rotterdam p. 9 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Garoet, (thuisreis) p. 11 Sagres Weltevreden, 11 v. Middlesbro n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca, (thuisreis) 10 v. Sanos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde, (thuisreis) 11 v. Southampton 12 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verwacht. Tajandoen, (uitreis) 10 v. Southampton. Tarakan, (kampeerreis) 11 te Fjaerland. Simaloer, (thuisreis) 11 te Marseille. Johan v. Oldenbarnevelt, (uitreis) 10 van Be- lawan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk. (thuisreis) 10 van Dakar. Nigerstroom, (uitreis) 10 van Lagos. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein, (thuisreis) 11 (n.m.) van Ant- verpen, 12 te Rotterdam verwacht Boschfontein, (thuisreis) 11 van Dar es Sal KUN. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland, (uitreis) 10 te Montevideo. WIJK LIJN. Katwijk, 11 v. Rotterdam n. Koningsbcrgea»

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11