I Rif SHAG „Geen vrijwillige uittocht uit Zuid-Tiror. CEBUTO Thorns Boeren zeggen: „Hier hooren we thuis". ARRID f. 1.- per pot. ^tzeESESEEI£Z!ZZ2£ Zwalkende schepen met Joodsche vluchtelingen. TOMATENSAUS "Urtl/uf uhrtst/e' RADIO M A AN DA G 17 JUKI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Dwangmaatregelen verwacht. (Van den United Press-correspondent). BOLZANO, Na de wilde geruchten, die in dé afgeloopen week over Zuid-Tirol de ronde gedaan hebben, heeft de publicatie van het be sluit der Duitsche regeering, Italië te helpen bij de „vrijwillige repatrieering" van de Zuid-Ti- rolers van Duitsch bloed, in geheel de provincie argwaan gewekt Vele Duitschers uit alle deelen van Zuid-Tirol hebben mij verklaard, dat elke vorm van rege ling, die op een vrijwillige verhuizing van de Duitschers berust, tot mislukking gedoemd schijnt. Allerwege veronderstelt men, dat er dwingende maatregelen zullen worden toege past, wanneer het blijkt, dat men tevergeefs zal wachten op het welslagen van een vrijwillige emigratie naar het Duitsche rijk. Velen hebben de overtuiging, dat nu een pro bleem aan de orde is gekomen, waarvan men twintig jaar lang het bestaan heeft ontkend, een probleem dat, zoo gelooft men, op een of andere wijze in niet al te verre toekomst alge heel zal worden opgelost. Vele Tirolers zijn van meening, dat er voor de Zuid-Tirolers een termijn gesteld zal wor den, wanneer de rijks-Duitschers, die in dit land wonen, naar Duitschland zullen zijn terug gekeerd. „Nooit zullen wij onze woning levend verlaten". Vele Tirolers hebben mij herhaaldelijk ver klaard, dat de groote meerderheid zal weigeren het land, waar hun huizen en eigendommen zich sinds menschenheugenis bevinden, te verlaten. Telkens weer, in de verste uithoeken van dit land, werd mij hetzelfde in ongeveer dezelfde bewoordingen verklaard. Boeren, houthakkers en logementhouders komen te zamen om elkan der de nieuwste ontwikkeling van den toestand te vertellen en zij verklaarden mij: „Nooit zullen wij onze woningen levend verlaten". Een boer, die voor zijn gezin en twee koeien een poover bestaan vindt op een schrale helling der Dolomieten, zei mij, na een schichtigen blik over zijn schouder: „Ik zal nooit vrijwillig weg gaan. Ze kunnen me komen weghalen, maar ik kom toch weer terug naar mijn huis. Het kan me niet schelen wat ze me ergens anders be loven. Hier hoor ik thuis. Ik ben geen misda diger. Ik heb niets verkeerds gedaan, waarvoor ik m'n land zou moeten verlaten". Met verbluffende regelmaat hoorde ik over al hetzelfde vertellen en toch kon ik mij er van vergewissen, dat de Zuid-Tirolers geen organi satie hebben de strikte beteekenis van het woord. Ook kon niet het vermoeden wettigen, dat zij werden aangemoedigd door Duitschland. Er is geen Tyroolsche Henlein (zooals in het Sudetengebied), geen Neumann (zooals in Me mel) en geen Forster (zooals in Dantzig). 220.000 menschen van Duitschen bloede. Een oude baas vatte, terwijl de anderen in stemmend knikten, den toestand als volgt samen: „Wij, 220.000 menschen van Duitschen bloede, wij hebben geen uniformen, geen vlaggen, geen symbolen en geen massa-mee tings noodig om onzen eigen volksaard levend te houden. Door zulke dingen zouden wij alleen maar ons leven op het spel zetten. Onze taal is ons symbool, onze traditie is onze vlag." Toen wij met onzen wagen, die een Duitsche nummerplaat had en een hakenkruis-vlaggetje voerde, zoo honderden kilometers door de pro vincie Bolzano aflegden, werden wij overal door Tirolers van eiken leeftijd gegroet met den geheven arm en den kreet „Heil!" Ook kin deren van 6 en 7 jaar, en jongemannen en jongemeisjes van om en nabij de 20 jaar, die nooit een ander regime hebben gekend dan het Italiaansche, groetten ons op die manier. Ik heb vernomen, dat de Italiaansche regee ring niets gedaan heeft om te beletten ,dat des nachts op de bergtoppen plotseling groote ver lichte hakenkruisen verschenen. Men zag deze vuren op de meest ontoegankelijke punten van het bergland. Evenmin hebben de Italianen belet, dat er in den nacht, waarin het oude Duitsche midzomerfeest gevierd werd, vreugdevuren ontstoken werden. Er zijn op het oogenblik maar weinig Tirolers, die het Italiaansche grondgebied verlaten. Het zijn bijna uitsluitend inwoners van Bozen, Meran en andere plaatsen, benevens menschen, die geen land bezitten. Een man, die leeft van het toerisme, vertelde mij: „Ik ga weg, zoodra ik kan. We hebben hier de laatste twintig jaar NieuwReukwerende Crème Stopt op veilige manier TRANSPIREEREN in de armholte. 2. Is onmiddellijk droog. Kcm zeil* direct na het ontharen worden gebruikt. 3. Houdt de armholte 1 3 dagen droog en vrij van reuk. 4. Witte, vetvrije crème met Irlitchen geur. 5. Beschermt Uw kleeding tegen transplratle-vlekkenr maakt sous-bras overbodig. (Adv. ingez. Med.) Fritz Kuhn wegens openbare dronkenschap gearresteerd. WEBSTER (Kanaas)17 Juli Fritz Kuhn de leider van den bond van Amerikanen van Duitsche afstamming, werd Zondag wegens openbare dronkenschap en het bezigen van liederlijke taal gearresteerd, doch later tegen een borgstelling van 500 dollar weer in vrijheid gesteld. Vandaag zal hij voor den rechter moe ten verschijnen. Kuhn wilde met een vriend in een auto stappen, doch 'n politieman vond, dat zij zoo danig onder den invloed van sterken drank waren, dat er gevaar bestond, dat zij ongeluk ken zouden maken. een moeilijk leven gehad, maar als ik weiger vrijwillig te gaan, zoolang ik de kans heb, ben ik er zeker van, dat het leven ons zóó zal wor den verzuurd, dat de afgeloopen twintig jaar, daarmee vergeleken, nog prettig zouden schij nen." Weinig kans op eendrachtig verzet. Maar een andere boer zei kalm en eenvoudig, dat „hij zich zou vastklemmen aan den grond zijner vaderen, al biedt die hem nog zoo karig zijn dagelijksch brood." Een herbergier en een hotelhouder daarente gen wier bedrijf al vier eeuwen lang door hun naamgenooten was geleid, zeiden, dat zij maar zouden heengaan. Menschen, die den laatsten tijd veel met de Tirolers in aanraking waren gekomen, vertel den mij, dat er, ondanks alle verbittering en vastberadenheid toch niet veel kans bestond op een eendrachtig, gewelddadig verzet. Een hunner drukte het zóó uit: „De Tirolers houden tè veel van hun land, dan dat zij de verwoestingen zou den willen aanvaarden, die met tegenstand ge paard zouden gaan." Zeven vooraanstaande Duitschers uit Londen verdwenen. LONDEN, 17 Juli (A.N.P.) Zeven vooraan staande Duitschers zijn in de laatste paar da gen onverwachts uit Groot Brittannië ver trokken. Het waren allen bekende figuren te Londen, waar zij in Societykringen bekende gasten waren. Hun vertrek valt volgens de Daily Herald samen met de ontvangst door Scotland Yard van een mededeeling van den Franschen ge heimen dienst De Fransche politie had den Britschen autoriteiten om inlichtingen ver zocht over de recente activiteit van eenige dezer lieden in Groot Brittannië. Alle zeven zijn Duitsche adellijke families of Hongaren van Duitsche afkomst. Gevechten in het binnenland van Mandsjoekwo TOKIO 17 Juli. Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat een bericht van het Kwantoeng-leger in Japan groot opzien en onrust heeft gebaard. Volgens dit bericht zouden Sovjet Russische en Buiten-Mongoolsche vliegtuigen het kruispunt van spoorwegen Foelargi, dat op ongeveer 300 K.M. ten Noord-Westen van Charbin is gelegen, hebben aangevallen. Van Japansche zijde doet men uitkomen, dat deze luchtaanval op het traject Charbin— Mandsjoeli van den Siberischen spoorweg, een verplaatsing beteekent van de grensgevechten naar het bipnenland van Mandsjoekwo. Het zou een poging zijn de voor den toevoer naar Noord- West Mandsjoekwo belangrijkste spoorwegtra jecten te storen. De regeering van Mandsjoekwo heeft te Mos kou en te Oerga krachtig geprotesteerd en tegen verdere overvallen gewaarschuwd. In ge val van een herhaling zouden zeer krachtige tegenmaatregelen worden genomen. Coördinatie der Engelsche en Poolsche luchtvloot overwogen. Generaal Ironside naar Warschau. Generaal Ironside, die Maandag van Londen naar Warschau zal vertrekken, zal vijf dagen in Polen blijven, waar hij belangrijke besprekingen zal houden met de Poolsche militaire leiders. PARIJS 17 Juli (Havas). Yves Morvan meldt uit Londen aan de „Journal", dat de be sprekingen tusschen Engeland en Polen inzake een coördinatie van de luchtmacht reeds goed zijn opgeschoten. In Poolsche kringen geeft men zelfs te verstaan, dat een plan met betrekking tot een eenhoofdig bevel der EngelschPoolsche luchtstrijdkrachten in studie is. Een der bedoelingen van het bezoek van Sir Edmund Ironside aan Warschau zal volgens het blad, daarom zijn de samenwerking der Engel sche luchtmacht met die van Polen voor te be reiden. Voorts verwacht men een plan, dat Poolsche officieren gelegenheid zal bieden oefenperioden in het Engelsche leger door te maken. Engelsche officieren zullen in het Poolsche leger voor over eenkomstige perioden kunnen worden geplaatst. Joodsche kolonisten vermoord. Bij Tiberias in Palestina zijn twee Joodsche kolonisten door Arabische terroristen ver moord. De militaire autoriteiten organiseeren een zuiveringscampagne in Noord-Palestina, waar de laatste volgelingen van Sjeik Kassam, die de bevolking tot een „heiligen oorlog" wil de opzetten, verzameld zijn. Zeven personen bij auto-ongeluk omgekomen. Te Villers sur le Roule bij Aubevoy is een auto in de Seine gereden. De zeven inzitten den kwamen om het leven. Bij St. Pierre de Chartreuse is een autobus, waarin kinderen een uitstapje maakten, in een ravijn gevallen. Zes en twintig kinderen wer den gewond, één kwam om het leven. Ontploffing op BrJ*cch schip te Colombo. Volgens een te Londen bij de reederij ont vangen telegram heeft gisterochtend te Co lombo aan boord van de „Narkunda" een brand gewoed, welke door een ontploffing werd gevolgd. Vier leden van de bemanning zijn omgeko men en 26 gewond. Mijnramp in Kentucky. PROVIDENCE (Kentucky). Van niet- officieele zijde werd medegedeeld, dat 28 mijnwerkers, die bij een ontploffing in een kolenmijn bedolven waren, zijn omgekomen De slachtoffers werden door de ontploffing overvallen op 200 voet diepte en 2Vï mijl van den schachtuitgang.De reddingsploegen tracht ten nog de opgesloten mijnwerkers te bereiken. G is de Gastvrijheid waarmee de Cebuto Reiziger wordt onthaald In het voornaamste hotel en de schilderachtigste dorps taveerne. Geen gezoek en gezeur. Cebuto kent de beste adressen en regelt alles. Uit de Cebuto Massakeus: 6 dg Luxemburg 49.— 7 dg Vogeien 54,75 4 dg Harzgebergte 47,— 7 dg Zwarte Woud 55.— 10 dg Beieren en Tirol „81.— 8 dg Zwitserland. Luzern 47.50 Inlichtingen en Reisgids bij: 7 A C. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas. RIJksstraatw. 21, Haarlem-N. Tel. 14531 fa. Bruynzeel, bij Velserp Velsen-N. Tel. 3044 (Adv. Ingez. Med.) BEIRUT, (United Press). Drie schepen aan boord waarvan 2000 Joodsche vluchtelin gen zich bevinden, die er niet in geslaagd zijn Palestina binnen te komen, wachten thans voor de kust van de republiek Libanon. Het Italiaansche schip Brasslau heeft 650 vluchtelingen aan boord. De kapitein stelde er de Fransche autoriteiten van in kennis, dat er aan boord van het schip een aantal gevallen van pest waren en dat reeds ver scheidene opvarenden gestorven waren. Zij waren overboord geworpen. Daarop hebben de autoriteiten toestemming gegeven tot het aandoen van de haven van Beirut, voor des infectie. De Osiris, een Grieksch schip met 600 man aan boord, is bij Tripoli voor anker gegaan, in afwachting van de beslissing der autori teiten van Libanon. De Grieksche Thissolla met 700 vluchtelingen ligt buiten de territo riale wateren. De president der Libanon republiek is op weg naar Parijs naar verluidt om Instructies te halen inzake dit vluchtelingen-vraagstuk In het orkest Speel ik zoo best, En daarbij heb ik ook 'n Bijzonderheid: Gelijkertijd Te blazen en te rooken. I GP^BIBP VOORDE PIJP Dobbelmannlekker, man (Adv. Ingez. Med.) Spionnage in de Parijsche dagbladwereld. De „Temps" publiceert een mededeeling, volgens welke één der beide personen, die kort geleden in verband met de ontdekte spionna- ge-affaire gearresteerd zijn, werkzaam was bij den binnenlandsche-berichtendienst van het blad. doch geen enkel aandeel had in de leiding. Niets in de gedragingen van den be trokkene deed vermoeden, dat hij zich aan strafbare handelingen schuldig maakte. Het bureau van minister-president Daladler deelt mede: Ingevolge het onderzoek naar de buitenlandsche propaganda in Frankrijk en ook na de jongste arrestaties, zijn herhaalde lijk verkeerde berichten verschenen. De mi nisterpresident herinnert er aan dat het. wat de arrestaties betreft, om personen gaat, die in aanraking gekomen zijn met agenten eener buitenlandsche mogendheid, en erkend heb ben belangrijke bedragen ontvangen te heb ben, waarmede zij de wet overtreden van 26 Jan. 1934 en van 17 Juni 1938, betreffende spionnage en de binnenlandsche veiligheid van den staat. Teneinde het onderzoek doeftreffend te ma ken moeten alle op fantasie berustende mede- deelingen achterwege blijven. De minister president herinnert eraan dat elke rcrsprei- ding van inlichtingen betreffende het onder zoek valt onder de strafwet, welke voortaan streng zal worden toegepast Niets mag het optreden van de Fransche justitie bemoei:ii- ken of tegenwerken, want deze treedt uitslui tend op in het belang van het land. De Britsch-Japansche bespre kingen. Engeland bereid algemeene vraagstukken onder 't oog te zien. De Britsche ambassadeur Craigie heeft Zaterdag in zijn eerste onder houd met minister Arita duidelijk ge maakt, dat Groot Brittannië bereid is de algemeene vraagstukken te be spreken, welke den achtergrond vor men van de situatie, die te Tientsin is ontstaan. Het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat het onderhoud, dat minister van buitenlandsche zaken, Arita, vandaag zou hebben met den Britschen ambas sadeur, Craigie, tot Woensdag is uitgesteld. Men verwacht dat Arita hedenochtend met minister-president Hiranuma en vermoedelijk met den minister van oorlog Itagaki, de voor bereidende besprekingen met Craigie zal be handelen. Asjahi Sjimboen schrijft dat Groot Brit tannië de Japansche eischen in zeker opzicht schijnt te hebben ingewilligd, dat het reke ning houdt met de vastberadenheid van Ja pan en de anti-Britsche stemming en de openbare meening in Japan. Groot Brittan nië schijnt de oogen te openen voor de wer kelijkheid en den nieuwen toestand in het Verre Oosten. De Japansche regeering zal haar vastberadenheid blijven toonen. Volgens de Hitsji Sjimboen zal de dag ko men, dat Japan den leider der agressors in het verre Oosten zal uitdrijven en een recht vaardig en onpartijdig vonnis zal vellen na mens de massa over Groot Brittannië. Japansche keizer schouwt de vloot. Officieel wordt medegedeeld, dat de keizer op 21 Juli a.s. aan boord van het oorlogsschip „Nagao" ter gelegenheid van de gecombineer de oefeningen der Japansche eskaders, een vlootschouw zal bijwonen, welke zal plaats hebben bij de marinebasis Yokosika nabij Tokio. Japan bereid tot schade vergoeding. De Japansche regeering heeft den Britschen autoriteiten te Sjanghai haar verontschuldi ging aangeboden voor de schade, die de ka nonneerboot „Falcon" tijdens den luchtaanval op Hsjoengking van 6 Juli heeft geleden. Vice-admiraal Naokini Nomoera, Japan's marineofficier te Sjanghai, heeft de Britsche autoriteiten hiervan in kennis gesteld en ver klaard dat Japan bereid is de schade te ver goeden. Spear voor den krijgsraad. Te Kalgan ls de Japansche krijgsraad bij eengekomen ter behandeling van de aanklacht van spionnage, welke is ingediend tegen den Britsche militairen attaché Spear, die sedert 26 Mei gevangen wordt gehouden. Volgens welingelichte kringen te Sjanghai de vorming van een nieuwe Chineesche re geering onder Wang Tsjing Wei, hetgeen in den loop van Juli zou geschieden, uitgesteld in verband met de moeilijkheden, waarop Wang stiet, zoowel bij de Japanners als bij de pro- Japansche regeeringen te Nanking en Peking. Hoewel de nieuwe regeering kan rekenen op de passiviteit van millioenen Chineezen, die tot iederen prijs vrede willen en op den econo- mischen steun van Japan, zien de aanhan gers van deze regeering toch de groote moei lijkheden over het hoofd en rekenen zij er niet op, dat de nieuwe regeering het einde van het regiem van Tsjang Kaj Sjek zal beteekenen. Amerikaansch protest te Sjanghai. Clarence Cuass de consul-generaal der Ver- eenigde Staten te Sjanghai, heeft het depar tement van staat doen weten, dat hij stappen heeft gedaan bij den consul-generaal van Ja pan. wien hij verzocht heeft disciplinaire maatregelen te nemen tegen een Japanschen schildwacht, die twee Amerikaansche zende lingen, Amerikaansche vrouwen en een jon gen te Woehoe in het gezicht had geslagen. Britsch militair aan gevolgen van mishandeling overleden. Onbekend gebleven personen hebben op 14 Juli in de badplaats Tsjang Hai Kwan den Britschen soldaat Tomlinson mishandeld. Het slachtoffer is overleden. De Japansche autoriteiten hebben een on derzoek ingesteld. De Japansche pers deelt me de. dat de Japansche autoriteiten tot een on afhankelijk onderzoek zijn overgegaan, daar zij cneenen, dat men hier te doen heeft met een door communisten gepleegde misdaad. Een milïioen En#elsclien onder de wapenen. Generaal Majoor Reith, directeur voor openbare betrekkingen in het Engelsche departement van oorlog, heeft in een toe spraak tijdens een revue over den nationalen dienst te Birmingham verklaard, dat ln Enge land tegen Augustus bijna een millioen man onder de wapenen zal zijn. Ciano's vliegtuig had pech. Het vliegtuig van graaf Ciano is bij zijn aankomst op het vloegveld Barajas aan een gevaar ontsnapt. Bij het landen maakte het toestel een draal en sloeg bijna om. door dat een wie1 verloren ging. De machine maak te een halven slag om. Geen enkele inzittend- werd echter gedeerd. Duizenden Duitschers keeren naar liun vaderland terug. Talrijke in het buitenland verb'.ilf houdend- de Duitschers keeren terug naar Duitschland Volgens de statistieken bedraagt hun aantal maandelijks gemiddeld drie tot vierduizend In 1938 was dit nog slechts 2550 DE VERLIEZEN DER CHINEEZEN IN JUNI. Volgens een Zaterdag door de Japansche le- gerautoriteiten uitgegeven communiqué zijn in Juni aan de fronten in Midden. Noord en Zuid-China 41,447 lijken van Chineesche mi litairen door Japansche troepen opgeruimd. In dezen zelfden tijd werden 975 Japanner; bij de krijgsbedrijven gedood. Behalve, dat een groote hoeveelheid wa pens en munitie werd buitgemaakt, vielen 4902 Chineezen in handen der Japanners. met OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX'HECCPTCM7 VERKRIJGBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 STUKS (Adv. Ingez. Med.) PRCERAMMA DINSDAG 18 JULI 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.— Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Het Lyra- Trio. 12.15 Berichten. 12.17 Gramofconmuziek. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Ensemble Vidak. 2.— Omroeporkest (opn.) 3.Jetty Cantor's ensemble en gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 De Twilight Serenaders en orgelspel. 6.23 Berich ten. 6.30 „Aandriften, aanleg en al of niet intelligente aanpassing bij dieren", lezing. 7.AVRO-Dance-Band en soliste 7.40 Cau serie „De Tentoonstelling van BijbeLsche Kunst in 't Rijksmuseum te Amsterdam". 8.— Berichten A.N.P., radiojournaal, mededeelin- gen. 8.20 Omroeporkest en solist. 9.05 „Post zegels, een kijkje achter de schermen", in terview. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.— Beij richten A.N.P.hierna Alpenmuzlek. 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. K.R.O.-uitzcnding. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gids- dlenstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO- orkest. 1.— Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg concert. 2.— Vrouwenuur. 3 Gramofoon muziek. 4.05 Lezing „Wetenschap en de eco nomie van Edward Bellamy" 4.30 Gramofoon muziek. 4.35 Berichten. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Lezing ..Leven wij meer dan éénmaal op aarde?" 5.10 KRO-Mclodisten en solist. (5.45- 6.05 Felicitaties). 6.35 Berichten, sporthalfuur. 7.— Berichten. 7.15 Causerie ..De klassieken in het onderwijs". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.— Berichten A.N.P., mededee'ingen. 8.15 Stede lijk orkest van Maastricht. 9.15 Gramofoon muziek. 9.30 Het Rococo-octet en gramofoon muziek. 10.00 Orgelconcert en zang. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40—12.00 Gramofoonmu ziek DROITVVTCH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Viani- sextet. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 Populair solistenconcert. 1.20 New Hippodrome-orkest. 2.05 Northern Ireland-Zangers. 2.35 Gramo foonmuziek. 3.20 B.B.C-Midiand-orkest. 4.20 Zang en pianoduetten. 4.35 Gramofoonmuziek 4.50 Radiotoonecl. 5.20 Het Gershom Parking- ton-kwintet. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Be richten. 6.50 Causerie Reportage. 8,20 Radio tooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie „Onen Convenants and eén Nego tiations". 10.10 BBC-Theate.rorke.st. 11.— Jack Padburv en zijn Band en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9.00 en 9.30—10.00 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 en 1.45 Stafmuziek. van de Garde Répüblicaine 2.35. 3.50. 4.15 en 4.40 Gramo foonmuziek 4.50 Pianovoordracht. 5.25 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Bailly-orkest 3.25 Ciramofocnmuzlek. 8.35 Zang. 8.50 Ensemble van oude instrumenten en solisten. 9.50 11.20 Radiotoonecl. KEULEN 456 !\1. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Kwintet van het Frankenorkest. 12.20 Omroeporkest en solist 2 30 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Koorzang 4.40 Gramofoonmuziek 7.05 Pianovoordracht .30 Herm Hagestedt's Amusementsorkest, Fritz Weber's dansorkest en solisten. 12.20 3.20 Omroep-Amusementsorkest en Weensch gitaar kamermuziekti-io. BRUSSEL 322 M. 12.202.20, 5.20 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 André Felleman's orkest en gramofoon muziek. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M.: 12 20 Gramofoonmuziek, 12.50 Het Max A'.exys-orkest l 502.20, 5.20 en 6.35 Gramo foonmuziek. 7.35 Planovoordracht. 320 Orgel concert 8.55 Gramofoonmuziek. 9.20 Sympho- nieconcert, m.m.v. soli3te. 11.0011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. .35 Politiek dagbladnverzïcht. 8.50 Omroep orkest en soliste (9.35—9.50 Causerie „Drof ohn Menschen. Stadt ohne Lebenskraft"). IC 20 Berichten. 10.40 Vicol en piano. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Omroepdansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7