Zeer zware achtste étappe WOENSDAG 19 JU El 1939 HA'A'RU EM'S D'AGBEAD 6 Wielrijden De Jout de Jjuw.ce Romain Maes uitgevallen. (Van een speicalen A. N. P.-verslaggever) Deze achtste étappe, welke als voorbereiding kan gelden voor de étappe van de Pyreneeën, welke heden wordt verreden, is voor vele ren ners Dinsdag moordend zwaar geweest. Romain Maes heeft den strijd moeten staken. De karavaan moest 's morgens half vijf reeds uit Bordeaux vertrekken; in de koude van den morgen reden de renners over donkere wegen, slechts verlicht door de lampen der auto's, die hen volgden. Er moest gereden worden 210 K.M. van Bordeaux naar Salies de Beam, aan den voet van de Pyreneeën. Het laatste stuk van Salies naar Pau moest tegen het horloge worden afgelegd. Zonder hulp van ploeggenooten moesten de renners vechten tegen de vermoeidheid van het eerste gedeelte der étappe op een parcours, dat verradelijk vlak leek, doch steeds steeg. Op het einde van den tijdrit kregen de rijders dan nog een zware klim te verwerken, gevolgd door een lange daling naar Pau. 3* ETAPPE 18JULI 279KM CONTROLE PLAATSEN WEDSTRIJD TEGEN H HORLOGE - Inderdaad, het is een onnoemelijk zware taak geweest voor hen, die moreel en lichamelijk den moed hebben, vol te houden tot het bittere einde: het einde dan van enkele uren slaap en den volgenden dag een étappe van 311 K.M. met drie bergtoppen van de Pyreneeën in het vooruitzicht. Is het een wonder, dat de „slachting" reeds Dinsdag is begonnen, niet zoozeer, omdat het aantal renners sterk is geweest, maar vooral omdat niemand op het oogenblik ook maar bij benadering kan voorspellen, wat de negende étappe zou brengen. De vermoeidheid kwam reeds 's morgens vroeg en het kan ook een gebrek aan slaap geweest zijn, dat tijdens het eerste ge deelte van deze étappe een aantal renners een ernsligen val maakte. De Luxemburger Mersch kwam al heel ongelukkig terecht; hij moest in het ziekenhuis te Mont de Marsan worden op genomen, waar bleek, dat hij onmogelijk verder kon rijden. De Belg Lowie reed wel verder, doch geraakte later buiten bewustzijn en gaf eveneens op. Ook onze landgenooten kwamen er niet zonder stukken af. Hel lemons raakte in de vallende kluwen verward en kreeg een groot gat in zijn linkerknie. Do wonde hinderde hem zeer bij het rijden, doch hij is 's middags, zij het uitermate vermoeid, toch in Pau aangekomen. Zijn 56e plaats in de tijdrace mogen wij dan ook zonde: twijfel uitstekend noemen. Lambrichts werd ook slachtoffer; persoon lijk kwam hij er met een paar schrammen af, zijn fiets was totaal in stukken, eveneens een zware handicap, want in de tijdrace van 's mid dags moest de jonge Limburger een nieuwe fiets berijden, en het spreekt van zelf, dat hij toen zijn „zit" nog niet had gevonden. De vijfde plaats in de tijdrace getuigt wel van zijn groote kwaliteit. De derde Nederlander, die niet heelemaal in orde bleek, was De Korver. Hij klaagde over pijn in zijn knie, zoodat hij slechts één been op volle kracht kon gebruiken. Ook hij kwam in Pau door. Het kleine groepje Nederlanders zag er voor de tijdrace wel min of meer gehavend uit. De stemming onder onze landgenooten was even wel opperbest, want had Anton van Schendei niet in het eerste gedeelte van deze étappe de vierde plaats ingenomen? Men stuurde de leiders van het peloton een Verkeerden weg in. Op dat oogenblik zat onze landgenoot aan den kop, zoodat hij ook het verst terug moest keeren. Zijn vierde plaats was even wel onbedreigd. Bij het overzien van het rennerslijstje bleek het dadelijk, dat de gelederen langzamerhand zijn gedund. In Bordeaux startten 's morgens 64 renners. Paul Maye, Lowie, Mersch en Romain Maes moesten den strijd staken. De laatste hing zoowat van pleisters aan elkaar, toen hij in Salies aankwam. De Belg startte nog wel voor de tijdrace, maar na 18 K.M. gaf hij op: een der grooten van den tour was uit den strijd. De prestaties van onze Nederlandsche renners verdienen ongetwijfeld lof. Het nieuwe traject over 279 K.M. van Bor deaux naar Pau is wel in sterke tegenstelling geweest tot het landschap van Zuid Frankrijk, dat diepe rust geeft tot aan den voet van de Pyreneeën. De laatste tientallen kilometers vóói Salies de Beam is in zeer hoog tempo gereden. Telkens probeerden enkele renners een voor sprong op het peloton te nemen, doch de hoofd groep liet dit niet toe. Anton van Schendel reed zeer aanvallend en het is voor een groot deel aan hem te danken, dat 6 K.M. vóór Mimbasle Frechaut, Kint, Galateau en hijzelf van de hoofdgroep wegliepen om niet meer bij te ko men. Het tempo liep af en toe tot ongeveer 60 K.M. op. Zooals gezegd werd Anton van Schendel thans vierde achter Kint, Galateau en Frechaut. Kint viel in de eindsprint tegen een fotograaf op. De laatste moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. De Belg startte des middags wel, doch bleek zeer gehandicapt te zijn door den val te Salies. Alle overige landgenooten kwamen tegelijk met het groote peloton binnen, niettegenstaande het feit, dat Hellemons en Lambrichts bij de val partij betrokken waren geweest. Lambrichts reed toen al op een vreemde fiets, Hellemons' fiets „lekte", zooals hij het zelf uitdrukte. Maar lekken of niet, onze landgenooten reden voor wat zij waard waren. De tijdrace. Nauwelijks opgefrischt door de vermoeienissen van den morgen gingen de eerste renners onge veer één uur boven Salies, Sauveterre, van start. Met tusschenpoozen van twee minuten werden zij gelanceerd voor den strijd tegen zichzelf. Zij hebben het er goed, naar omstan digheden zelfs zeer goed afgebracht. De Korver had veel pijn aan zijn knie, waarschijnlijk heeft hij een spiertje verrekt en de knie van Helle mons werd tijdens de race steeds dikker, Sijen eischte in het begin te veel van zijn krachten, zoodat hij in het zeer golvende tweede gedeelte het tempo niet kon houden. Lambrichts bemach tigde nog de vijfde plaats, de beide Van Schen- dels en Dominicus waren wel uitermate ver moeid, maar blij, dat zij deze moeilijkheden weer hadden overwonnen. Anton van Schendel werd met 15 seconden gestraft, omdat hij in de tijdrace het wiel van een ander zou hebben ge houden. Door de resultaten van Dinsdag is in het al gemeen klassement groote verandering geko men. In de eerste plaats valt te vermelden, dat Lambrichts thans naar de zevende plaats is opgeklommen. Vietto is leider gebleven, Sijen vormt met Lambrichts en Albert van Schendel de landenploeg. Te Parijs zijn 79 renners gestart en voordat de Bergétappes beginnen, zijn er al 19 uit, d. w. z. 24 pet., hetgeen een zeer groot aantal is. In dit verband hebben de organisatoren beslo ten, de bepaling, dat eiken dag de laatste van de algemeene rangschikking uitvalt, voor de étappe van Dinsdag en ook voor die van Pau naar Toulouse, op te heffen. En nu de bergen in! Er zullen heden tijdens i de étappe van Pau naar Toulouse, waarin de be- ruchte cols voorkomen, nog veel meer slacht offers vallen. De algemeene rangschikking luidt na de acht ste étappe: 1. Vietto (Frankrijk) 50 uur 17 min. 40 sec. 2. Disseaux (België) 50 uur 18 min. 38 sec. 3. Vlaeminck (België) 50 uur 20 min. 17 sec. 4. S. Maes (België) 50 uur 20 min. 37 sec. 7. Lambrichts 50 uur 23 min. 33 sec, 19. Albert van Schendel 50 u. 32 min. 21 sec. 28. Sijen 50 uur 39 min. 38 sec. 31. De Korver 50 uur 41 min. 43 sec. 45. Dominicus 50 uur 50 min. 37 sec. 46. Ton van Schendel 50 uur 52 min 29 sec. 57. Hellemons 51 uur 11 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1 België b 151 uur 13 min. 11 sec. 2. Frankrijk 151 uur 20 min. 59 sec. 3. België a 151 uur 21 min. 21 sec. 4. West Frankrijk 151 uur 25 min. 24 sec. 5. Noord Oost Frankrijk 151 uur 25 min. 27 sec. 6. Zuid Oost Frankrijk 151 uur 30 min. 30 sec. 7. Zuid West Frankrijk 151 uur 31 min. 22 sec. 8. Nederland 151 uur 35 min. 32 sec. 9. Luxemburg 151 uur 42 min. 1 sec. 10. Zwitserland 152 uur 35 min. 42 sec. CRICKET IN ENGELAND. Wegens zwaren regelval werd In de meeste van de Dinsdag geëindigde county-matches geen beslissing verkregen. Yorkshire behield door de nederlagen van Middlesex en Gloucestershire met een gemiddelde van 9.25 de eerste plaats, gevolgd door Glou cestershire en Middlesex (2 en 3, gemiddeld 8) De uitslagen luiden: Derbyshire 208—6 tegen Yorkshire; Wor cestershire tegen Lencestershire 391 en So merset tegen Lancashire 1812 worden als niet gespeeld beschouwd. Essex 361 en 27—0 wint met 10 wickets van Surrey 285 en 100. Peter Smith nam in de 2de innings in één over 4 Surrey-wickets. Zijn cijfers waren 7—47. Nott- 560—9 (Keeton 315*) wint met innings van Middlesex 119 en 251. Northamp tonshire 334 en 110—5 tegen Sussex draw. Daar wij twee jaar bestaan, zal het U duidelijk zijn, dat wij slechts moderne restanten étaleeren. Komt dus even kijken bij de BEHANGCENTRALE, GIERSTRAAT 6ï Telefoon 18401 (Adv. Ingcz. Med.) „ROEIEN". Het eerste eigen orgaan van de roeisport. Het eerste nummer is verschenen van het tijdschrift „.Roeien", dat telken jare van 1 Maart tot 1 November om de 14 dagen en van 1 November tot 1 Maart om de 4 weken verschijnen. Het blad is het orgaan van den Nederlandschen Roeibond. staat onder redac- tioneele leiding van een corhmissie die door het bondsbestuur benoemd is en verschijnt als het eerste blad in ons land, dat uitsluitend aan de roeisport is gewijd. Het heeft heel wat moeite gekost dit te bereiken op een basis, waarbij het voortbestaan verzekerd is. De N. R. B. moge g'elukgewenscht worden met het feit, dat dit is gelukt. De roeisport, zoo ty- pisch-Nederlandsch en niet alleen lichaam maar ook karakter-sterkend voor jonge men- schen, die zich immers zooveel volhardende training moeten getroosten om er op wed- strijdgebied iets in te bereiken, zal er wel bij varen. Geen sport, die er zich sterker op toe legt, wel te varen. Het blad ziet er heel goed verzorgd uit, opent met een startschot, door den voorzitter van den N.R.B., Ir. Th. P. Tromp, in den titel .„Af!gelost en bevat in zijn eerste nummer, behalve de wedstrijdverslagen, arti kelen over ons Nederlandsche „roeileven" en binnen- en buitenlandsch roeinleuws. Moge het zich „immer met krachtig-forsche slagen", zooals het clublied van het Spaarne dat noemt, blijven ontwikkelen en de leiding be houden zonder ooit zijn finish te bereiken. WATERPOLO. „Haarlem" kampioen en promo veert naar de le klas. HaarlemPoelmeer (61) Poelmeer telt ver schillende invallers, wanneer scheids rechter V»-i Hui stede beginnen fluit, „Haarlem" ver schijnt volledig. Reeds dadelijk moet de Poelmeer doelman Ydens han delend optreden. Vrij spoedig opent Jan v. Hemsbergen de sco re (10), waarna Gieling den stand op 20 brengt. Wan^- neer Bais binnen de 2-Meterlijn komt te liggen moet hij het water verlaten, doch ondanks de numerie ke meerderheid weet Poelmeer niet te doel punten, integendeel .Haarlem" wint het in snelheid en ver groot haar voor sprong (30). waar mede de rust komt. Na de rust blijft „Haarlem" den bo ventoon voeren, vooral ook omdat Poelmeer slecht plaatst. Van Hems bergen scoort nog maals voor „Haar lem" (40), waarna Poelmeer gelegen heid krijgt de eer te redden: haar mid denvoor krijgt een strafworp te deze niet mist. (41). Bannink zwemt dan snel op, en weet met een mooi schot den stand op 51 te brengen. Steeds meer overheerscht „Haarlem"; Poel- meer's uitstekende doelman Ydens moet dan ook meer dan eens handelend optreden. Nog eenmaal vindt „Haarlem" het net, wanneer Van Hemsbergen een kans 1rijgt, die deze niet mist (61), waarna kort daarop de scheids rechter het einde aankondigt. Door dezen wedstrijd van haar ernstigsten concurrent te winnen, is „Haarlem" kampioen geworden van de tweede klasse afd. B.; nog één wedstrijd rest, nl. tegen De .Zijl, en wan neer deze gewonnen wordt, is „Haarlem" on geslagen kampioen geworden. Zooals wij enkele dagen geleden reeds meld den, promoveeren „Haarlem" en „Poelmeer" naar de eerste klasse. Aan „Haarlem" onze gelukwenschen! „Haarlem" verscheen met: Th. Hölsken, C. Zeeman, C. v. Ellinckhuizen, H. Bannink, J, Bais, Th. Gieling, J. van Hemsbergen. SCHAKEN Om het Kampioenschap van Nederland. Landau wint hel tournooi. Nadat de eerste openingszetten gedaan wa ren, zag het er niet naar uit, dat de beslissing reeds Dinsdagavond zou vallen. Integendeel een wandeling langs de borden gaf andere perspectieven. Landau, die in de opening een nonchalante zet deed, verloor door een fraai dame-offer van De Ronde twee pionnen en dat hij deze partij won pleit voor zijn sterk spel. Wijnans, die met zwart speelde, kreeg spoedig een winststelling, wat de spannin: nog meer deed stijgen. Jan van Hemsbergen scoorde Dinsdagavond weer driemaal. nemen, die Landau. De partij Landaude Ronde was een Gruen- feld-verdediging, waarin de zwartspeler met zijn pionnen op den damevleugel oprukte en zijn dame naar a5 bracht. Een onvoorzichtige zet met zijn paard gaf aan De Ronde gele genheid, de dame op a2 te offeren. Dit kon Landau niet aannemen met het gevolg, dat hij na dameruil twee pionnen achter^ was. Landau kon onmiddellijk een pion terug winnen, doch De Ronde wilde deze niet terug geven, wat hem in het nadeel bracht. Landau won twee stukken voor een toren, maar ten koste van drie pionnen, die geblokkeerd wa ren en bovendien had zwart een ingesloten looper. Landau speelde dit gedeelte buiten gewoon sterk en bedreigde zijn tegenstander aan alle kanten. De Ronde kon niets anders doen dan afwachten. Tenslotte ging een pion verloren en toen nog een tweede verloren dreigde te gaan, offerde De Ronde een stuk om zijn kans met drie vrijpionnen te probee- ren. Dit bleek echter spoedig geen compen satie te bieden. Landau won alle pionnen op den dame-vleugel, waarna De Ronde opgaf. Landau, die zes partijen in successie gewon nen heeft, (alleen de eerste twee partijen maakte hij remise) is niet meer in te halen. Met het winnen van dezen wedstrijd heeft hij het recht verkregen een wedstrijd van tien partijen met dr. Euwe met den titel van Nederlandsch kampioen als inzet te spelen. Vermoedelijk zal dit in October geschieden. De overige uitslagen zijn: Wijnans wint van Roele. Van den Bosch wint van Van Doesburgh, SterkVan Scheltinga afgebroken. Ir. Van Steenis wint van Stumpers. De stand na de achtste ronde luid: 1. Landau 7 punten, 2. Wijnans 5'/2 punt. 3. Van den Bosch 5 pnt., 4. Van Scheltinga 4lA> p.. 5. Van Doesburgh 4 p.. 6. Roele 3Vz p., 7, en 9. De Ronde, Van Steenis en Sterk, ieder 3 punten, 10. Stumpers IV2 p. Heden HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond zijn eersten kaswedstrijd in dit seizoen. Er waren niet minder dan 128 deelnemers. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 W. Oud Jr.. 2 J. Kooyman, 3 Smit Jongbloed 4 J. Meijer, 5 H. v. d. Smitsen, 6 A. v. Sambeek, 7 H. J. Leenaarts, 8 P. v. d. Smitsen, 9 Fort- gens, 10 N. v. Dijk. 11 M. Meyers, 12 T. v. d. Werven, 13 Brand Jr., 14 A. Steyman. 15 Ber- tholee, 16 A. v. Broekhuizen, 17 Rondema, 18 A. Iking. 19 R. v. d. Aar, 20 R. Post, 21 W. Kruid, 22 H. N. Tangerman. 23 Brand Sr.. 24 v. Honschooten, 25 W. Boezer, 26 v. Everdin- gen, 27 A. Steffens, 28 v. d. Zande, 29 A. de Bonte, 30 Hagebout, 31 L. Logmans, 32 v. Raaij 33 L. Post, 34 Hendriks, 35 Termis Jr., 36 H. Veen, 37 O. v. d. Pol, 38 Jansekok, 39 F. Don ders, 40 G. Kollaard, 41 Schippers, 42 W. Hee- zemans, 43 A. Eerhard, 44 H. Smits, 45 L. Schee pers, 46 B. v. d. Werf, 47 P. Lagerwcij, 48 F. Lourenburg, 49. v. Leeuwen, 50 W. v. Dansik, 51 Burggrave, 52 R. Rietman, 53 Hansen, 54, W. v. Keulen, 55 B. v. Luik, 56 Zwetbroek, 57 H. v. Zilt, 58 C. v. d. Reep, 59 v. d. Veld, 60 G. Heymans, 61 Burrey, 62 Metselaar, 63 Kroon- stuiver, 64 D. J. Kooyman, 65 Vcenman, 66 P. Tangerman. Door den heer R. v. d. Aar werd de grootste gevangen. Extra prijzen werden gewonnen door P. v. d. Smitsen en A. Steffens. Door den heer Kruid was voor dezen wed strijd een fraaie fruitmand geschonken. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter, den heer Jansen Kok, in het clubgebouw aan de Zomervaart uitgereikt. De Zwemclub „Haarlem" is Dinsdagavond door met 61 van Poelmeer te winnen, kampioen van de tweede klasse B geworden. De Haarlemmers promoveeren naar de eerste klasse. V. 1. n. r. (zittend): J .Bais, C. Zeeman, H. Bannink. Staande G. van Goor (invaller), Th. Gieling. C. van Ellinckhuijsen en Th. Hólsken. (Bij het nemen van de foto was Jan van Hemsbergen afwezig). CRICKET Ned. Studenten Elftal—Eton Ramblers. TWEEDE DAG. De Engelschcn scoren in de laatste over de winninghit en winnen de match met vier wickets. De Eton Ramblers hebben hun toer met een overwinning ingezet. Dinsdagmorgen bij den stand 1555 vervolgden Marsham en Strang Steel hun innings op het bowlen van Gallois en Ten Bosch. Door goed cricket werd het totaal tot 179 opgevoerd. Marsham wordt, goed door Sille- vis gevangen: met een snellen bal neemt Gallois zijn eerste wicket. Wood en Gibson maken ook al runs en doen dat in goeden stijl. De 200 gaan op en 10 runs later heeft de voortreffelijk kee pende v. d. Bosch succes door Gibson te vangen. De innings sluit op 239 door toedoen van Van der Vegt die Wood voor een goede 29 weet te bowlen. Van der Vegt kwam met de beste cijfers uit den strijd. Met nog vijf minuten speeltijd beginnen de Studenten voor de lunchpauze aan hun tweede innings. Na de hervatting wordt Van Oven zeer fraai door Gibson in de slips gevangen. Hupkes speelt verdedigend en voelt zich op Marsham aller minst op zijn gemak. Op 26 neemt Mann met een leg-break Galloins' wicket. Sillevis staat zeer goed te batten en speciaal Mann moet het ontgelden. Eerst op 79 valt het wicket van Hup kes. Sillevis krijgt alleen steun van v. d. Bosch. De lefthander mist na de thee een zeer goeden leg-break (off-break voor den lefthander) van Marsham en gaat voor een kanslooze 76 l.b.w. De staart doet niets; de laatste 4 wickets vallen voor een luttel aantal runs. De innings sluit op 179. Marsham bracht de batsmen herhaaldelijk in moeilijkheden en bowlde vooral na de thee zeer goed. Foley's werk achter het wicket was minder goed dan dat van Wood. De Engelschen hadden twee uur tijd om 119 runs te maken. Mann en Gibson openen nu de innings. Mann wordt spoedig na een mislukten legslag fraai door Van Oven gevangen. Op 20 neemt Gallois met een „bailer" Gibson's wicket. Hogg en Foley spelen verre van kansloos. Van 59—3 wordt het 65—4 en 72—5. De Engelschen die eerst voor de runs gingen, spelen dan een verdedigend spel. Captain Cartwright verliest op 90 Marsham als partner en benut zonder risico's te nemen elke scoringskans. Wanneer een draw verzekerd ls, er nog 10 minuten te spelen en 18 runs noodig zijn volgen enkele rake klappen. In de laatste over scoort Mann de 119de run en de Engelschen winnen door de voortreffelijke innings van hun captain juist op tijd met 4 wickets. Eton Ramblers 1ste innings: F. G. Mann c. v. Stoetwegen b. ten Bosch 30 P. A. Walker c. Cuperus b. ten Bosch 11 J. N. Hogg b. v. d. Vegt 25 H. F. Foley c. v. d. Bosch b. v. d. Vegt 32 K. H. R. Johnson c. v. d. Vegt b. ten Bosch 26 J. W. Strang Steel b. Gallois 22 A. J. B. Marsham c. Sillevis b. ten Bosch 23 Hon. P. Wood b. v. d. Vegt 29 C. H. Gibson c. v. d. Bosch b. v. d. Vegt 19 P. J. F. Warner c. Gallois b. Sillevis 6 G. H. M. Cartwright not out 6 Extra's 10 O. M. R. W. W. H. Gallois 26 9 49 1 A. v. d. Vegt 261/6 9 59 4 Mr. P. ten Bosch 27 6 75 4 M. van Oven 3 16 L. Sillevis 6 1 15 1 Jhr. O. Wttew. v. St. 4 15 Nederl. Studenten XI 2de innings: M. A. v. Oven c. Gibson b. Johnson 1 L. Hupkes l.b.w. b. Cartwright 9 W. H. Gallois b. Mann 21 L. Sillevis l.b.w. b. Marsham 76 Mr. P. ten Bosch l.b.w. b. Cartwright 5 A. v. d. Vegt c. Gibson b. Johnson 11 Jhr. J. v. d. Bosch c. Walker b. Marsham 21 Jhr. O. Witten v. Stoetwegen b. Hogg 4 J. A. Reus c. Johnson b. Hogg 0 P. J. Kien not out 0 K. W. Cuperus st. Foley b. Marsham 0 Extra's 31 O. M. R. W. C. H. Gibson 11 4 18 0 J. B. Hogg 12 4 20 2 F. G. Mann 4 35 1 G. H. M. Cartwright 10 1 18 2 A. J. B. Marsham 11 3/6 3 29 3 J. P. F. Warner 3 14 K. H. R. Johnson 6 2 14 2 Eton Ramblers 2de innings: F. G. Mann c. v. Oven b. v. d. Vegt 8 C. H. Gibson b. Gallois 7 J. B. Hogg b. Gallois 22 H. F. Foley b. v. d. Vegt 29 K. H. R. Johnson c. Cuperus b. v. d. Vegt 2 A. J. B. Marsham b. Gallois G. H. M. Cartwright not out A. Walker not out Extra's W. H. Gallois A. H. W. v. d. Vegt Mr. P. ten Bosch O. M. 19 3 16 0 2 2/6 0 17 28 119—6 R. W. 54 3 54 3 8 0 Een nieuw Teyler-proces. Haarlemsche rechtbank wijst de vordering af. Dezer dagen werd door de Haarlemsche Rechtbank weer eens een Teyler-proees behan deld. Zooals men zich herinneren zal komen er geregeld na eenigen tijd processen over de erfe nis van Teyler van der Hulst. Nu was een vor dering tegen Teyler's stichting ingesteld door den Duitscher O., welke vordering tot strekking had den eisch tot afgifte van goederen, gelden, of geldswaarden, welke door en tengevolge van de uitvoering van het testament ten behoeve van Catharina Olthoff en/of hare rechtverkrijgen den, onder het beheer van gedaagde (de Teyler's Stichting) gekomen zijn, subsidiair tot het doen van rekening en verantwoording. Op verschillende gronden werden de vor deringen afgewezen, die wat de vermeende rechtsvorderingen betreft op grond van verja ring, terwijl die tot rekening en verantwoording hetzelfde lot deelde. Bij datzelfde vonnis werd eischer niet ontvankelijk verklaard en in de proceskosten veroordeeld. Dit proces ging over een legaat van f 100.009, dat de heer Teyler van der Hulst zou hebben ver maakt aan zijn weduwe, die 6 jaar 11a hem ge storven is. Er wordt aangenomen, dat deze f 100.000 nooit zijn uitbetaald, maar in de bezit tingen van Teyler zijn gebleven. De nakomelin gen van de erfgenamen van de weduwe hadden thans de directeuren van Teyler gedagvaard om alsnog die f 100.000 uit te betalen. Voor de Teyler's Stichting trap op Mr. L. V. Hoog alhier. Benesj in Engeland. LONDEN, 19 Juli fHavas> Benesj is te Plymouth aangekomen. Hij denkt tot begin 1940 in Engeland te blijven. Hij verklaarde zeer verrast te zijn door de vriendschappelijke houding van het Ameri- kaansche volk. Allen geven uiting aan hun sympathie. Benesj zeide er niet aan te twij felen dat Tsjecho Slowakije het juk van het fascisme zal afschudden en zijn vrijheid zal herkrijgen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10