Ochtendbeurs Amsterdam AGENDA. MAKKT GUMMEN WOENSDAG 19 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 H. O. V. Het 5de Zomerconcert. De H.O.V. zet haar reeks zomerconcerten voort, met een concert onder leiding van Toon Verhey op Donderdag a.s. Als solist zal daar aan medewerking verleenen: Han le Fèvre, de Heemsteedsche tenor. Met orkestbegeleiding zal deze zingen liederen van den grooten liederencomponist Hugo Wolf, nl. „Verbor- genheit" en „Gebet" voor de pauze en er na bovendien nog twee liederen van Gustav Mahler, „Um Mitternacht" en „Ich bin der Welt abhanden gekommen". Toon Verhey heeft een afwisselend orkest programma samengesteld. Het concert opent met Schuberts meesterwerk de „Unvollendete Symphonie" en sluit met „L'apprenti sorcier" van Paul Dukas, Scherzo voor orkest naar de bekende ballade van Goethe. Een rijk afwisselend programma voor een muziekminnend publiek. ONAFHANKELIJKE RELIGIEUSE GEMEENSCHAP. Een belangrijke cursus. Naar wij vernemen wordt door de Onafhan kelijke Religieuse Gemeenschap te Haar lem voor de maanden October en November een cursus voorbereid, die tot algemeen onder werp heeft: De reddende functie van het re ligieus enthousiasme. Reeds hebben de vol gende sprekers hun medewerking toegezegd. Prof. G. A. van den Bergh van Eysinga zal spreken over: Redelijkheid en Religie; mevr. M. Mayer—Willing over Psychologie en Reli gie (in den geest van Jung); Prof. M. C. van Mourik Broekman over Parapsychologie en Religie; dr, A. Groeneveld over De nieuwste psychologische onderzoekingen ten opzichte van den oorlog: Ds. J. Mispelblom Beyer over Coöperatie en Religie; ds. A. R. de Jong zal in een slotvoordracht het geheel trachten samen te vatten. Koersen van do Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 301305 1/4 Amst. Rubber 191 Philips 201' 202 AKU 37—37 1/4 Unilever en Lever Bros 1231/41283/4 Beth. Steel 45 1/8—45 1/4 U. S. Steel 38 3.16—38 3/8 Republic Steel 1313 1/8 Anaconda 20 3/420 7/8 Shell 8 5/8 Tidewater Ass. Oil. 9 5/89 3/4 GOUDEN ECHTPAAR» Vele bewoners van de Parklaan hadden Dinsdag de vlag uitgestoken ter eere van de gouden bruiloft van den heer A. Vermeer en zijn vrouw E. Robin, die beiden 74 jaar en goed gezond zijn. Het merkwaardige van dit gouden feest is, dat de heer Vermeer, een be kend Haavlemsch groentehandelaar, ook vijf tig jaar geleden zijn zaak aan de Parklaan begon. Het gouden paar heeft zich blijkbaar de sympathie van de bewoners der Parklaan verworven, want behalve de vlaggenhulde ontving het gisteren, toen de bruidsdagen zijn ingegaan, een geschenk. HA ART FMSOHE REDDES' G SERIGADE Ou verzoek van de Amsterdamsche Vrijwil lige Reddingsbrigade heeft de Ned. Bond het organiseeren van de wedstrijden om de kam pioenschappen van den Bond dit jaar toever trouwd aan Amsterdam. Deze belangrijke wedstrijden zullen a.s. Zondag gehouden worden op de Boschbaan en beginnen te 2 uur. Een groot aantal brigades uit ons land zendt de beste ploegen uit om deel te nemen. Haarlem behaalde reeds in den loop der jaren vele kampioenschappen en ook nu zal Haarlem zich niet aan den strijd onttrekken. Voor den wedstrijd 4 x 25 M. gekleed zwem men met drenkeling komen de Haarlemmers met twee dames- en een heerenploeg uit; voor den wedstrijd 4 x 25 M. gekleed wisselslag- estafette eveneens met drie ploegen. Mej. J. J. Leyenaar heeft haar kampioenstitel van 1938 te verdedigen op de 50 M. rugbaan. Mej. Hermien Han se en C. H. Vrugt. verdedigen hun kampioenschappen van het vorig jaar op de 100 M. gekleed vrije slag. Mej. Haase behaalde reeds 2 x het kampioenschap in den zwaren strijd 125 M. aekleed. waarna 25 M. met dren keling, gevolgd door medische proef, waarvoor zij den A. J. Meuermk-beker behaalde; zij zal haar titel verdedigen. Ab. v. d. Meer en mei. J. Nagtegeller komen ook voor de H.RF. uit. De H.RB. houdt Zondagmorgen haar ge wone oefeningen ln de zweminrichting aan de Houtvaart; na afloop der oefening gaat men per fiets naar Amsterdam. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen 8.75 3/4 Berlijn 75.00 Parijs 4.95 5/16 Brussel 31.76 Zwitserland 42.17 Kpenhagen 39.05 Stockholm 45.10 Oslo 44.—, New York 1.87 Italië: a. 9.90, b. 9.00, c. 6.421/2 Heden: WOENSDAG 19 JULI Palace Familie Cinema: „Lauter Lügen" en „De ploeg der Gedoemden", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Van kwaad tot erger" en Nancy breekt drie harten", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jaloezie", 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Love Affair", 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Heemstede: Terrein Sportparklaan: voor stelling Circus Strassburgcr. 2 en 8 uur. B e v e r w ij k: Raad." Zand voort: Vuurwerk voor Paviljoen Zui- derbad. DONDERDAG 20 JUL I Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Bioscoopvoorstellingen des mi'ddags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van S5 en 79 uur. Heemstede: Terrein Sportparklaan: voor stelling Circus Strassburger. 8 uur. Blocmendaal: Raad, 2 uur. Incasso-, Stortings- en Ophaal dienst. Ontvangsten Stortings- en Ophaaldienst met 33 teruggeloopen. Aan het verslag omtrent den Incassodienst, benevens den Stortings- en Ophaaldienst der ge meente Haarlem over 1938 is het volgende ontleend. Het bedrag, dat als oninbaar moest worden afgeschreven, bedroeg na aftrek van de in den loop van 1938 daarop ontvangen bedragen van vorige jaren f4.645,20. Aan debiteuren werd voor de verschillende bedrijyen in rekening gebracht een totaal be drag van f4.552.051,74 (het vorig jaar f 4.478.507,22). Bij de afdeeling Centrale Kas waren aan het einde van het jaar aangesloten: 27 bedrijven en diensten met in totaal 75 reke ningen courant. 24 woningbouwverenigingen en -stichtingen met 81 rekeningen. De totale ontvangsten in 1938 op deze reke ningen geboekt bedroegen f34.039.301,26 en de totale uitgaven 133.970.592,17. De totale ontvangsten van den Stortings- en Ophaaldienst zijn, met het vorig boekjaar ver geleken, circa 33 pet. teruggeloopen. Dit is veroorzaakt, doordat het bedrag der deposito's ongeveer de helft bedraagt van het vorig jaar. Door de voortdurende daling van de rente standaard werden deposito's voor 3, 6 of 12 maanden niet meer geaccepteerd en grootere be dragen, voor 1 maand vast eveneens geweigerd, terwijl bestaande grootere deposito's in den loop van 1938 van gemeentewege werden opge zegd. Hiermede is wat de deposito's betreft de lagere ontvangsten en de grootere aflossingen in 1938 ten opzichte van 1937 verklaard. Bedroeg in 1937 de uitbetaalde depositorente f 25.000,in 1938 werd rond f 9600,op dit hoofd geboekt als uitgaaf. De ontvangsten op de rekeningen-courant bij den Stortings- en Ophaaldienst bleven stationair. Aan deeinemers werd ruim f 713.000,— terug betaald. De inningen voor M. H. stegen be langrijk. Het aantal deelnemers op 31 December be droeg 6919 d.i. 162 minder dan 31 December 1937. Dit betreft het aantal deelnemers, dat bij het afsluiten van het boekjaar ambtshalve is afgevoerd wegens geen of onvoldoende gebruik van de rekening. De rekening van baten en lasten over 1938 van den Stortings- en Ophaaldienst maakt onder de baten melding van een post van f2.294,48: bij drage gemeente Haarlem voor verlies. GRONINGER AMUSEMENTS EN REIS- VEREENIGING „MARTINI". Bovengenoemde vereeniging heeft besloten een tocht te maken naar Groningen en wel op Zondag 27 Augustus a.s. BEGRAFENIS J. G. MARTIN. Groot was de schare vrienden en belang stellenden die hedenmiddag op de begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem rond het pas gedolven graf stond, waar het stoffelijk overschot van den heer J. G. Martin, dan's- leeraar, was neergelaten. Onder hen zagen wij de heeren M. A. Reinalda, wethouder Drayer, hoofdinspecteur van politie, de heeren C. J. v. d. Broek, H. Daudey en G. Spaan, le den van den staf, en den heer G. A. van der Steur, oud-commandant der Haarlemsche Brandweer. De heer van den Broek, commandant, her dacht de groote verdiensten die de heer Mar tin voor de brandweer heeft gehad. Hij was een man van buitengewonen eenvoud, iemand zonder vijanden, maar die voor allen een ka meraad en een goed vriend was. Meer dan 50 jaar heeft hij voor de brandweer geijverd, waarmee hij ook de belangen van de stad diende die hem zeer lief was. „Wij hebben ge lukkig nog zijn 50-jarig jubileum als brand weerman mogen vieren, waarbij hem het gou den kruis met gesp van de Kon. Ned. Brand weervereniging op de borst gespeld werd als een welverdiend eereblijk". Spreker had den heer Martin ook ontelbare jaren als vriend gekend. Er waren weinig vrienden zooais hij. Als schermleeraar had hij groote verdiensten, zoowed in het binnen- ais in het buitenland verwierf hij belangrijke prijzen. Nu is er een einde aan dit welbesteede leven gekomen, vriend Martin, rust je welverdiende rust", zoo eindigde spreker. De heer A. Th. M. van Erp uit Den Haag sprak namens de Nederlandsche vereenigïng tot bevordering der danskunst. De heer Martin is van onze organisatie zoo zeide deze spreker een sieraad geweest. Zeer veel jaren heeft hij in ons bestuur gezeten en toen hij eindelijk dat werk uit handen gaf hebben wij hem uit eerbied en waardeering tot eerelid benoemd. De verceniging dankt veel aan hem, want als een Martin zich aan een organisatie geeft is ieder overtuigd, dat dit een goede vereeniging is. Spreker wees tenslotte op het deugdelijke onderwijs dat de heer Martin gaf en herdacht het feit, dat ook de Vereeniging „Koninginne dag" van zijn gaven mocht profiteeren wat betreft het organiseeren van de kinderfeesten. Ds. J. IJntema, Doopsgezind predikant te Haarlem, zei, dat op deze grens van het leven en den dood door verschillende sprekers ge tuigenis is afgelegd van het verdienstelijke werk en welbesteede leven van den heer Mar tin. Maar het graf is niet het laatste woord. Oan deze plaats mogen wij ook denken aan de toekomst die God de Vader heeft weggelegd voor zijn kinderen. Dat besef kan de bedroefde familie troost geven. De jongste broeder van den overledene, de heer M. Martin, dankte voor de betoonde be langstelling. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Enkele regen- of onweersbuien. Zwaar bewolkt met opklaringen. Iets koeler. Meest matige Zuidelijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 68 F. 63 F. 65 F. Ons land bevindt zich thans onder invloed van de gisteren genoemde depressie voor de Franschewestkust, waarvan de kern weinig van plaats veranderde. Haar invloed dringt langzaam verder oostwaarts door. De storings fronten liggen over Engeland, het zuiden van ons land, België en Frankrijk, en veroorzaak ten in Noord-Frankrijk gisterenavond uitge breide onweders met plaatselijk zwaren regen (Romilly sur Seine had 19 m.M.). Ook in Zuid-Engeland bracht deze depressie vrij veel regen. In onze omgeving is de temperatuur sedert gisteren gemiddeld ruim twee graden gestegen, en daardoor ongeveer twee graden boven de normale waarde gekomen. Het gebied van hoogen luchtdruk verplaat ste zich van Zuid-Duitschland naar Polen en de randstaten. Het weer is hier overal rustig met in Duitschland en Polen nog vrij veel bewolking. Het depressiesysteem over de Noorsche Zee beweegt zich langzaam naar het Noorden. Tengevolge hiervan daalt de luchtdruk in de Poolzee. Op den Atlantischen Oceaan houdt het machtige gebied van hoogen luchtdruk stand. Het strekt zich uit van de Azoren tot aan Groenland en IJsland. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP. Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongeva llendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag 19 Juli 5.20 u. v.m., 17.43 u. Strand berijdbaar van 10.30—15.30 uur. Donderdag 20 Juli 6.08 u. v.m., 18.32 u. Strandberijdbaar van 11.0016.30 uur. PAARDENSPORT. Het 29e concours-hippique te Hoofddorp. Ongekend aantal inschrijvingen. De dag van het jaarlijksche groote paarden- sportfeest is weer gekomen; Hoofddorp ver keert in feeststemming. De landbouwers hebben voor dezen dag het werk gestaakt en gaan eens prettig „uit". De jongelui vermaken zich op het Marktplein te Hoofddorp, waar verschillende vermakelijkheden, als cake-walk, draaimolen en zweefmolen staan opgesteld. De avond te voren is daar reeds druk gebruik van gemaakt en wie er zelf niet van hield, ging toch even kijken. Het verkeer wordt door een versterkte politiemacht geregeld, terwijl op hoe ken van straten voor dezen dag verkeersborden zijn geplaatst, die het parkeeren of inrijden ver bieden. Wederom zal een politiepost gevestigd zijn in een lokaal van de openbare school. Het terrein ziet er evenals andere jaren zeer fraai uit. De hindernissen zijn goed gekozen en de variatie daarin geeft aan het concourster rein een mooien aanblik. Op de tribunes wap peren de vlaggen het is alles feestelijk! Op het terrein zijn enkele tenten, waar het publiek ververschingen kan gebruiken. Het drukst bezet is het voorterrein, waar de paarden stonden opgesteld. Op het middenterrein, tus- schen de gewone en verhoogde staanplaatsen en de tribune vertoeven slechts de deelnemers, waarna duizenden oogen met belangstelling kijken. Het ijverige en energieke bestuur heeft ook thans weder, ondanks de ongestadige weersge steldheid der laatste dagen, allen moed op een gunstig verloop en daarbij al het mogelijke in het werk gesteld om dit paardensportfeest zoo goed mogelijk te doen slagen. Het aantal inschrijvingen in de verschillende nummers heeft de verwachting overtroffen. Te ongeveer 8.30 uur hedenmorgen werd onder begunstiging van mooi weder begonnen met de dresseerproeven voor vier- en achttallen (Landelijke ruiters); te 9.30 uur hadden de voor keuringen van de M. C. merriën plaats. Hierbij werd van de zijde der paardenliefhebbers veel belangstelling aan den dag gelegd en kwam reeds tot uiting dat de paardenfokkerij in Haar lemmermeer nog op een hoog peil staat. Aan de lunch, die in de pauze in hotel „De Beurs" plaats had, werden hartelijke speechen gehouden. De voorzitter, de heer Noordam, sprak woorden van dank en waardeering voor de van Koninklijk Huis en andere zijden ondervonden belangstelling en uitte ten slotte de beste wen- schen voor het welslagen van het concours. Het Fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofd dorp verklaarde zich bereid het programma met muziek op te luisteren. EXAMENS Mulo-examens. Dinsdag slaagden te Haarlem voor het diplo ma B: M. Schouten en A. Bregonje te IJmuiden; C. Verschoor te Heemstede. Voor het A-diploma: A. Wesseling, C. G. van Weel, M. G. Schelling, G. de Carpentier, C. van Werven en A. van den Anker, allen te Heem stede; J. A. H. Visarius, G. Hartng, J. G. van Niel, N. ten Bouhuys, L. Hoenderdos, A. Lub, W. A. van der Horst, W. Dekkers, J. Erkendiep, J. Kerkstra, A. Zuurendonk, C. T. Leuver, A. M. Jongsma en A. C. Landsbergen, allen te Haar lem; J. Chr. Dercksen en M. E. van Wieringen, beiden te Velsen; J. M. Bogaardt en A. Spek, beiden te Bloemendaal; M. Meijer te Benne- broek; E. A. v. Eugen te Beverwijk; Impje Bes te IJmuiden; C. van der Wel te Heemskerk. HOLLANDAMERIKA LIJN. Statendam New York n. R'dam 20 (4 n.m. G.T.) te Plymouth verw. Delftdijk R'dam n. Vancouver 17 te San Francisco. Damst-erdijk Vancouver n. R'dam 15 van Los Angeles. Westernland 17 v. Antw. te New York. Maasdam 16 van R'dam te New Orleans. Pennland 18 van New York te Antw. Edam New Orleans n. R'dam via Londen 16 438 mijl van Land's End. Jaarstroom 19 v. West-Afrika te Rotterdam verwacht. Lochmonar Vancouver n. R'dam via Liver pool 16. 430 mijl W.Z.W. van Land's End. HOLLAND AUSTRALIÖ LIJN. Arendskerk (uitr.) 18 tc Kurrachee. Algenib (uitr.) 18 van Melbourne. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 18 te Hongkong. Serooskerk (thuisr.) 18 te Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) p. 16 Gibraltar. Randfontein (uitr.) 16 van Zanzibar. Jagersfontein (uitr.) 18 te Kaapstad. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 18 v. A'dam n. West-Afrika. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 18 van Narvik te Vlaardingen Rozenburg, Lubeck n. R'dam 17 te Gdynia Stad Dordrecht 17 v. Gothenburg naar Lulea. Stad Maastricht Rotterdam n. Wamban p. 17 Dungeness. Stad Schiedam 18 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—BR.-INDIë LIJN. Streefkerk (thuir.) 18 v. Vizagapatam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Saturnus 18 van Alexandrië n. Jaffa. Venus 18 van Gennua n. Savona. Odysseus 18 v. Gdynia te A'dam. Crijnssen 16 van Curacao n. Pto Cabello Trajanus 18 van Bremen te Hamburg. Juno Bourgas n. A'dam p. 18 Finisterre. Aurora Piraeus n. Amsterdam 17 v. Algiers. Hermes 19 v.m. v. Chalkis te Capelle a.d IJsel verw. Colombia 18 van Hamburg te A'dam. Mars 18 van Valencia n. Barcelona. Stuvesant A'dam n. Barbados 17 v. Madeir. Amor 15 v. West-Indië te New York. Pygmalion R'dam n. Algiers p. 17 Ouessant Manto R'dam n. Pasajes p. 16 Ouessant. Agamemnon 17 van Izmir te Pyll. Alkmaar A'dam n. Chili 16 v. Curacao. Bennekom Chili n. R'dam 17 v. Liverpool. Colombia 17 van Hamburg n. A'dam. Doros 17 v. A'dam te Danzig. He-be 18 v. Stettin te A'dam. Hercules 17 van Izmir n. Stamboul. Hermes Chalkis n. R'dam p. 17 Ouessant. Notos 17 v. A'dam te Aarhuus. Oberon 17 van Lissabon n. A'dam. Orpheus 17 van A'dam te Kopenhagen. Rhea 17 v. Guatamano te Londen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres 16 van A'dam te Hamburg. MEYER en CO'S SCHEEPVAART MIJ. Deucalion Japan n. R'dam 17 te Singapore Eurymedon Batavia n. A'dam 18 v. Port Said Perseus Rotterdam n. Japan 18 van Suez. Benalder Kohsichang n. R'dam 15 te Alex. Glengarry Dairen n. R'dam 16 v. Penang Menelaus R'dam n. Japan 15 v. Hongkong Benlawers Hongkong n. R'dam 14 v. Man. Glenearn. Japan n. R'dam 16 v. Hongkong Glenshiel Dairen n. R'dam 16 v. Colombo Polyhemus A'dam n. Java 16 70 mijl Z.W van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 18 (3 n.) van Gibraltar Bantam (thuisr.) 18 (n.) van Londen. Baloeran 18 v. Batavia te Rotterdam. Bantam (thuir.) 18 te Londen. Blitar (thuisr. 17 van Singapore. Weltevreden (uitr.) 18 te Antwerpen. Dem-po (uitr.) 18 te Singapore. Palembancr (uitr.) p. 18 Finisterre ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alkaid (thuisr.) 16 van Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen (thuisr.) 18 v. Pt. Said. Soemba 17 v. Batavia n. A'dam. Tarakan (kampeerreis) 18 te Fjaerland. Moena (thuisr) via Liverpool 17 v. Aden. Enggano, Batavia n. Calcutta 15 v. Singapore Johan de Witt (uitr.) 18 van Port Said. WIJKLIJN. Naaldwiik Rotterdam n. Kotka p. 17 Elseneur Randwijk R'dam n. Samsun p. 17 Finisterre. Haulerwijk 16 van Antilla te New York. Overzicht van het terrein van het Concours Hippique te Hoofddorp, ^p het Concours Hippique te Hoofddorp. Het paard luistert aan- tijdens de voorkeuring. Op den voorgrond de L. R. „Pegasus", uit dachtig naar de instructies van zijn berijdster. Bovenkerk. VOLKSZANG EN VOLKSDANSEN OP KRAANTJELEK Een heerlijke zomeravond en de mooie omge ving van Kraantjelek waren twee factoren, die al bijvoorbaat het succes verzekerden van den zangavond van Volkszang, waarbij Henk van der Wateren met zijn danseressen zijn medewer king verleende. Vele belangstellenden waren meegekomen, de voorbijgangers bleven geboeid staan en bleven luisteren en kijken naar de liederen en dansen De heer De Nobel zwaaide dan dirigeerstaf. Hoe mooi klonken de liederen uit den Keurbun del van Volkszang, van de Schoone Mei, van Driekusman, van het lied van een Indischman en niet te vergeten het lied van den ouden hol len boom van Kraantjelek van Henk Bakker. Telkens klonk uit het publiek een hartelijk applaus en het lied van Henk Bakker moest ge bisseerd worden. Henk v. d. Wateren had met zijn dames een aantal mooie dansen ingestudeerd. Het mulle zand scheen geen bezwaar te zijn voor de rappe voeten en in vlot tempo werden de dansen uit gevoerd en vonden warmen bijval. Aardig was het idee van den leider, om ook het publiek in de dansdemonstraties te betrekken en onder groote vroolijkheid danste oud en jong mee. Toen de duisternis viel vlamden veelkleurige lampions op en in den stillen avond klonken de vroolijke en weemoedige liederen. Het was een mooie avond en een waardige de monstratie van ons Hollandsche lied en van gezonden natuurlijken dans. Voor den inhoud dezer riibriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. VRAAGT 30.000 GULDEN. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft f 30.000 noodig voor het aanschaffen van toestellen om zieken en gewonden in auto's te vervoeren. Thans zijn deze toestellen nog tegen bil lijken prijs te verkrijgen. De eigen middelen van het Roode Kruis schieten daarvoor evenwel te kort. En de tijd dringt. Men dient er zich goed rekenschap van te geven dat deze hulp van het Roode Kruis bestemd is voor de zonen van eigen volk, wanneer die bij de uitvoering van hun plicht bij de verdediging des lands gewond raken, terwijl bovendien het Roode Kruis met deze vervoertoestellen de helpende hand zal bieden aan de burgerbevolking bij luchtaanvallen. Daarom vraagt het Roode Kruis van u een bijdrage om het in staat te stellen deze ge wonde en zieke soldaten en burgers, zoo goed en zoo snel mogelijk te kunnen vervoeren. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Bijdragen te zenden onder motto Vervoertoestellen, Ne derlandsche Roode Kruis. Prinsessegraoht 27, 's Gravenhage. Giro 22120. Het hoofdbestuur van het Roode Kruis. PURMEREND Dinsdag. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende 93.000 K.G. Handel kalm. Hoog ste prijs f 17. Kleine Boeren, aanvoer 6 f 18. Volvette, aan voer 2 f 23,50. Boter 2261 125—133. Runderen, totaal 580 stuks. Vette koeien 290 64—70 per K.G. goed. Gelde koeien 120 100—180 per stuk matig. Melk koeien 110 180—260 per stuk matig. Stieren 60 4455 per K.G. matig. Paarden 22 70—150 per stuk stug. Vette kalveren 148 7083 per K.G. stug. Nuchtere kalveren voor de slacht en nuch tere kalveren voor de fok 280 resp. 410 per stuk matig; 11—17 per stuk matig. Vette varkens voor de slacht 265 50—52 per K.G. vlug. Magere varkens 94 28—36 per stuk matig_. Biggen 569 1022 per stuk matig. Schapen 659 1025 per stuk matig. Bokken 55 3—10 per stuk matig. Lammeren 537 58 per stuk matig. Kipeieren 3,203,60 per 100 st. Eendeieren 2.75 per 100 st. Piepkuikens 10206 0.50—0,55 per K.G. uitzonde- ringsprijs 0,37V2. Oude kippen en hanen 4100 0,32V;0.37Per KG- uitz.prijs 0.40. Konijnen o|30—-1,60 per stuk. Eenden 800 0,200,60 per stuk. Jonge hanen 0,32'/:—0.37y2 per stuk. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 60.000 eendeieren 2,852.90. Aanvoer 70.000 broedeieren 3,403,80. VEEMARKT. Rotterdam, 18 Juli 1939. Totaal aanvoer: paarden 205,- veulens 91, ma gere runderen 658, vette runderen 845, vette kalveren 98, graskalveren 246, nuchtere kal veren 801, schapen en lammeren 332, varkens 2, bokken en geiten 59. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 74, 2e kw. 60, 3e kw. 3146; vette ossen le kw. 64, 2e kw. 58, 3e kw. 34—46, stieren le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 44; vette kalveren le kw. 92, 2e kw. 70, 3e kw. 45—55; schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 30; lammeren, le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; graskalveren 2e kw. 45, 3e kw. 35; nuchtere kalveren le kw. 41, 2e kw. 36, 3e kw. 31; slachtpaarden le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 32. Prijzen per stuk: schapen, le kw. 18, 2e kw. 16, 3e kw. 14; lammeren le kw. 12, 2e kw. 9, 3e kw. 7; nuchtere slachtkalveren le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 6; nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 10; slachtpaarden le kw. 210. 2e kw. 170, 3e kw. 105; werkpaarden le kw. 320. 2e kw. 210, 3e kw. 110; hitten, le kw. 210, 2e kw. 180, 3e kw. 100; veulens le kw. 55, 2e kw. 40, 3e kw. 30; stieren, le kw. 250, 2e kw. 200, 3e kw. 140; kalfkoeien le kw. 260, 2e kw. 190, 3e kw. 140; melkkoeien, le kw. 250. 2e kw. 185, 3e kw. 140; varekoeien, le kw. 185, 2e kw. 140, 3e kw. 120: vaarzen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 90: pinken, le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70; graskalveren, le kw. 50, 2e kw. 35, 3e kw. 18; bokken en geiten le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 4. Vette koeien en ossen ruim traag lager pr. koe 76, stieren als vor. week matig, iets lager, vette kalveren iets grooter, stroef, lager prima's tot 96, schapen en lammeren kleiner, redelijk goed prijshoudend, nuchtere slacht- en fokkalveren ruimer, stug terugloopend, paarden als vor. week kalm, slachtpaarden iets minder, overigens on veranderd, kalf- en melkkoeien ruimer, slecht, lager, varekoeien als vor. week, traag, iets lager, vaarzen en pinken als vor. week, lui, gedrukt, graskalveren iets ruimer, tamelijk dalende, bok ken en geiten gewoon, flauw, onveranderd. Veu len groot, traag, iets lager.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2