Waar komt het vandaan W O E N S D A G 19 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 VELSEN Vergadering van den Gemeente- raad. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 25 Juli 1939, des namiddags 7 uur. Bevorderingen Openbare U. L. O. School. Bevorderingen Bevorderd van de le naar de 2e klasse: (uit klasse 1-a) Nel Baart, Janny Beek, Anno v. Beilen, Will. Blok, Jopie Broek, Annie Copier. Henk v. Donselaar, Annie de Graaff, Jac. de Groot, Ida Hiilebrink, Klaas Krcon, Janny Kruyer, Piet Molenaar, Bep Neef, Henk v. Otterloo, Jan Pierema, Jan Scholder, Marry Slagboom, Gerrit Smit, Willy Verbon, Hetty de Weerd, Annie Wensink, Albert Worst, Wijbr. v. Zwol, Gerda Kramer, Jan Wijker, en Adri Maatje. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse: (uit klasse 1-b) Ari Berkhof, Dirkje Betist. Geri Blok, Simc-n v. d. Boogaard, Wim de Graaf, Hillie Groot, Job de Groot, Cor Harmeyer, Piet Harms, Kees Heertjes, Tiny v. Honk, Piet Kok, Adrie Lammerse, Huib v. Lopik, Rien Meyer, Adr. Smit, Hiska Voerman, Corry Wey, Henk Wlelema, Jacob Wijker, Berda Zalm, Jacob Zuidam,, Herman Zwanenburg, Geertje Jan sen. Niet bevorderd: 4 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: (uit klasse 2-a) Piet Bakker, Willy Bakker, Willy v. Bel, Anton Boersma, Rie Diekerhoff, Jacob Duyve, Dick v. Gelderen, Theo Heere, Alb. Henke, Thea Heydenrijk, Bert de Hoog (voorw.) Els Laman Eva Loman, Lukje Mossel, Ida Mulder, Fia Muusse, Henk v. Nieuwenhuize, Tine Prins. Annie Schipper, Henri Spaander, Willy Spreeuw, Tiny Timmer, Hansje Verwer, Gerard Wildeboer, Gré de Wit, Jan de WHt en Hans de Korte (voorw.). Niet bevorderd 5 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: (uit klasse 2-b) Tiny v. Baaien, Lyda Bant, Jan v. Dalen. N. v. Deyck, Corn. Goedhart, Guus Grootes Willy Heistra, Anna Hennink, Flip Hiilebrink. W. v. d. Klippe, To Kok, A. Kragt. Nellie Krikke, Wil de Lassacquère, Mar. Lenterse Hanny List. J. v. Marion, J. Martens. Fokp Mol, Hanny Mol, Elly Mooy, H. Repko, R. Riet berg, Anton Schols, Gerda Speelman, Jan Woudhuizen. Niet bevorderd: 5 leerl. Van de 3e naar de 4e klasse: (uit klasse 3-a) Ant. Blinkhof, Wytske v.Dalen, Hans de Groot, Letta Harmeyer, Rie Heydenrijk, Annie Hoogerbeets, Marinus Lokkerbol, Hanny Mul der, Annie Noest (voorw.) Henk Schriemer (voorw.) Dolly Visser, Nel de Vries, Joop v. d. Wel. Niet bevorderd: 5 leerl. Van de 3e naar de 4e klasse: (uit klasse 3-b> A. Akkerman. D. Colenbrander (voorw.) Willy Engelhart, Wim Goossens. Bart Laman. Annie Lanser, Hans v. Oosterom, Tiny Polman Ali Rooze. Tiny Schilder, Jan Schipper (voorw.) Wim Schouten, Rie van 't Veer, Lies Verbon, Piet Vuil, Tiny Wenting, Lena Wie- lema. Niet bevorderd: geen. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Blok-Bos, d., Pelsstraat 28 Velsen Nrd. J. M. BierenbrootsnotHoogvorst. d.. P. Vermeulenstraat 16 IJmüiden Oost. C. Dirks-Slager, z. Ahomstraat 11 IJmüiden O. C. Hoek-van Beelen, d., van Wassenaerstraat 45, IJmüiden Oost. G. IJ van Beelen-Leeuw, z.. Sirenestraat 14. IJmüiden. G. J. G. Dekker- Scholten, d„ Schulpweg 75, Velsen Nrd. J. de Brouwer-de Smit, z., Buitenhuizerweg 15. Vel sen. E. J. Rasch-van der Zwan, z, Huijgens- straat 59 IJmüiden. P. Orsel-Smit, d., P. Ver meulenstraat 12, IJmüiden Oost. H. Schaap van der Vossen, z., Wijk aan Zeeërweg 18, te IJmüiden. C. W. Bastmeijer-den Heeten, z., Kompasstraat 74, IJmüiden Overleden: Teunis Vermeer, echtgen. v. W. Kaspers, 51 jaar, Driehuizerkerkweg 77, Vel sen. IJMÜIDEN Geslaagden aan de Gemeentelijke Visscherijschool. Geslaagd voor het certificaat „Internatio nale Uitwijkbepalingen" de heeren G. Groen, T. Gravemaker. C. Zwemmer. R. Zwem mer, K. van der Duin, P. Smit, J. Blok, A. S. Blok, C. Effern, A. van der Steen, T. Groen. J. Gravemaker, Ph. Prins, R. C. Zegel. Geslaagd voor de proef ..Kaartpassen" de heeren T. Gravemaker, J. Koper, S. Vis, P. Smit,, E. de Groot, N. Punt, K. v. d. Duin, N. Korbee, C. Zwemmer, D. Groen, J. Blok, L. Blok, J. Gouda, A. Dekker, W. van der Zee, C. Buis, H. Stam, J. P. Zwaan, A. v. d. Steen, F. Bal,, J. Vink, W. Glas, C. v. d. Steen, F. Bal, J. Vink, W. Glas, C. van der Leek, T. Groen, J. de Groot en J. Gravemaker. Geen reden tot ongerustheid over de „Nora" Kotter is in Grimsby binnen geweest. De heer A. J. van Kleef, secretaris van den Bond van Oud-Katholieke Fabrieks- en Trans portarbeiders te Velsen, deelt ons in verband met ons bericht omtrent het lang uitblijven van den Zweedschen kotter Nora G G 574 het volgende mede: „De beide matrozen B. en K. verkeeren in den besten welstand. Een hunner is bij ons georganiseerd, de ander is ongeorganiseerd. Wij hebben ons met verschillende autoritei ten in Engeland in verbinding gesteld, waar bij bleek dat de Nora enkele dagen geleden in Grimsby gemarkt heeft, en daarna op volko men normale wijze naar zee is vertrokken, met aan boord beide genoemde matrozen. Voor eenige ongerustheid is geen enkele reden aanwezig". PERSONALIA. Voor het in Haarlem gehouden examen boekhouden van de Nederlandsche Vereeni- ging voor Leeraren slaagde onze plaatsge- noote mej. Fr. Wouda. BESOMMINGEN. Aangevoerd 19 Juli aan den afslag 303 kis ten versche haring. Manden. Trawlers. 390 De Hoop R.O. 46f 2340 350 Hollandia IJM. 78f 2370 385 Limburgia IJM. 54f 2020 795 P. S. Groen IJM. 130f 2420 230 Maria IJM. 95f 1360 255 Elie Chenevière IJM. 161f 1370 700 Gloria IJM. 37f 2910 Loggers: KW. 169 f 1410, KW. 138 f 470. KW. 65 f 520, Deensche kotters: E. 19 f 870. E. 369 f 920. MARTBERICHT IJMÜIDEN. (Versche visch.) Tarbot 82—60 ct. per K.G. Heilbot 128—108 ct. per K.G. Tong 170—80 ct per K.G. Griet f 25—15 per 50 K.G. Groote schol f 23 per 50 K.G. Middelschol f 26—24 per 50 K.G. Zetschol f 22.50—18 per 50 K.G. Kleinschol f 19—7.50 per 50 K.G. Bot f 16—5 per 50 K.G. Schar f 7.50—3.10 per 50 K.G. Tongschar f 20—13 per 50 K.G. Groot schelvisch f 16—11 per 50 K.G. Middel schelvisch f 129 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 8.10—5.40 p. 50 K.G Kleine schelvisch f 5.404.30 per 50 K.G. Groote gul f 106 per 50 K.G. Wijting f 3.90— 1.08 per 50 K.G. Makreel f 4.30—2.90 per 50 K.G. Versche haring f 7.90—5.80 per 50 K.G. Kabeljauw f 36—17 per 125 K.G. Vleet f 2—0.65 per stuk. Leng f 0.75—0.62 per stuk. Koolvisch f 0.45—0.16 per stuk. (Haring.) Heurharing f 10.509.60 per kantje. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thtaisstoomende voor de Donderdagmarkt: Flamingo IJM 25. Vangst: 170 manden schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 30 m. radio, 25 m. gul en kabeljauw. Totaal 325 m.. bene vens 160 kleine kistjes makreel. BEVERWIJK De aansluiting bij liet Borstellingsf onds Keimemerland. In de raadsvergadering van 21 November 1938 heeft de Raad besloten tot aansluiting bij de lichting Borgstellingsfonds voor Kennemerland tegen een jaarlijksche bijdrage van l1/» cent per inwoner. Nader is B. en W. gebleken, dat de destijds ter beschikking staande gegevens niet geheel juist waren. Van het bestuur der stichting hebben B. en W. bericht ontvangen, dat aansluiting bij het Fonds zonder deelname in het kapitaal der stich ting op dit oogeneblik slechts mogelijk is, wan neer thans in beginsel besloten wordt om in 1940 ;ot deze deelname over te gaan. De over het loo- pende jaar verschuldigde bijdrage zal dan ech ter op iv2 cent per inwoner gehandhaafd blijven. Wanneer thans besloten wordt in het stamkapi :aal deel te nemen, zal deelname op de gewone voorwaarden kunnen geschieden. B. en W. hebben den Raad voorgesteld, te be sluiten tot deelname in het stamkapitaal der vo rengenoemde stichting ad lO'/a a 11 cent per in woner en de benbodigde gelden daarvoor be schikbaar te stellen. Pastoor Snelders overleden. Hedennacht is in het St. Antonius Ziekenhuis te IJmüiden Oost overleden de zeer eerw. heer L. Th. Snelders, pastoor van de St. Odulphus- parochie te Wijk aan Zee. Het overlijden van den pastoor is in de bad plaats door de parochianen met groot leed wezen vernomen. Hoewel men wist dat zijn eerwaarde lijdende was, had niemand dit spoedige einde verwacht. Pastoor Snelders had zich gedurende zijn verblijf te Wijk aan Zee bij zijn parochianen zeer bemind gemaakt. Nog onlangs kwam dit op treffende wijze tot uiting, toen hij bij ge legenheid van zijn 12!/2-jarig ambtsjubileum op bijzonder hartelijke wijze werd gehuldigd. De pastoor heeft vooral op het gebied van het organisatieleven in zijn parochie veel ver dienstelijk werk gedaan. In het bijzonder richtte hij zijn aandacht op de organisatie van de jeugd. Hij stichtte af deelingen van de Graal en de Kruisvaart, die onder zijn be zielende leiding tot grooten bloei kwamen. De godsdienstig-zedelijke belangen van zijn pa rochianen bevorderde hij vooral door de con gregaties te reorganiseeren. Onder zijn leiding is ook te Wijk aan Zee opgericht een R.K. Bewaarschool, waarvoor de R.K. ouders hun pastoor zeer erkentelijk wa ren. Ook bevorderde hij de restauratie en een betere inrichting van het kerkgebouw. Op het einde van zijn leven heeft pastoor Snelders bijzonder verdienstelijk werk ver richt door zijn krachtige medewerking aan de oprichting van een militair tehuis te Wijk aan Zee. Voor de R,K. militairen hield hij aparte godsdienstoefeningen. Tenslotte genoot pastoor Snelders in het ge- heele dekanaat groote bekendheid als predi kant. Ontelbare malen in zijn priesterleven is hij uitgenoodigd tot het houden van predika ties die immer uitmuntten door een bijzonder verzorgden stijl en een degelijken, helderen betoogtrant. Omtrent de priesterlijke loopbaan van pas toor Snelders, die op 12 Januari 1879 te Am sterdam werd geboren, kunnen wij nog de vol gende bijzonderheden meedeelen: Na op 15 Augustus 1902 tot priester te zijn gewijd, werd hij in 1902 benoemd tot kapelaan te Delft (H. Hippolytus), welke standplaats hij in hetzelfde jaar verwisselde met IJmüi den. In 1904 werd hij kapelaan in Den Haag (H. Willebrordus)in 1907 te Amsterdam (H. Maria Magdalena) en in 1910 te Alkmaar (H. Lauren tius). Van 1914 tot 1919 was de Eerw. heer Snel ders rector van het gesticht St. Joannes de Deo te Amsterdam. In 't laatstgenoemde jaar werd hij door den bisschop van Haarlem be last met de oprichting van een nieuwe paro chie aan den Amstelveenscheweg te Amster dam. In 1921 had hij deze moeilijke taak vol tooid en werd hij benoemd tot pastoor van de nieuwe kerk, die was toegewijd aan de H. Agnes. Tenslotte volgde zijn aanstelling tot pastoor te Wijk aan Zee, waar hij in 1926 werd geïnstalleerd. In 1927 vierde hij daar met grooten luister zijn zilveren priesterjubileum. HALFWEG NAAR CONCOURS. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" en de Neutrale Gemengde Zangvereeniging „Zang Veredelt" alhier gaan op concours en wel op Zondag 23 Juli a.s.. in Hoenderloo op de Veluwe. In verband hiermede hebben beide vereenigin- genbesloten de reis gezamenlijk per autobus te organiseer en. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De raad der gemeente Haarlemmermeer komt Donderdagnamiddag in vergadering bijeen. In Badhoevedorp zullen nieuwe straten be- naamd worden. Van den Haarlemmermeer polder zullen eenige stukken grond aan den Ringdijk in erfpacht overgenomen worden. De onderwijzeres Mej. A. van Campen zal als onderwijzeres van de openbare school no. 6 worden overgeplaatst naar de openbare lagere school no. 7 (van Abbenes naar den Benne- broekerweg O. Z.). ORANJE VEREENIGING. De Oranjeverceniging Hoofddorp hield in de Beurs een buitengewone ledenvergadering, die zeer druk bezocht was. Bestuursuitbreiding en de Oranjeplannen voor de komende festivitei ten waren oorzaak van deze belangstelling. Driemaal moest worden gestemd voordat in het bestuur zitting konden nemen de heeren C. van der Maarel en C. van Beem. De voorzitter, mr. J. E. Goudsmit., leidde de bespreking over de komende festiviteiten in. Er zullen komen een feest ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin en van de blijde gebeurtenis. Een van beide zal op wat bescheiden voet herdacht moeten worden. Op den dag van de blijde gebeurtenis zal in ieder geval een muzikale optocht worden gehouden, terwijl het dorp feestelijk versierd zal worden. Op den Koninginnedag komen op de eerste plaats kinderspelen, voor de grooten zullen er volksspelen zijn. Verschillende leden waren tegen het afste ken van vuurwerk. Een aardig idee was het om in dit paarden- land korte-baandraverijen te organiseeren. Het bestuur heeft overlegd met den heer Blom uit Beverwijk, voorzitter van renvereeni- ging „Prins Bernhard" en secretaris van de federatie voor korte baan draverijen. Zoowel de heer Blom als burgemeester Slob meenden, dat zooiets in Hoofddorp zeker slagen zou, vooral daar het concoursterrein buitengewoon geschikt daarvoor is. Op den avond van de blijde gebeurtenis zal men op dit terrein bijeenkomen, doih wat ge boden zal worden is nog niet bekend. Tenslotte wordt op voorstel van den heer Koolbergen een propaganda-commissie benoemd, bestaan de uit de heeren Koolbergen, Hansema, Jonge- jans en Smit. ZANDVOORT BRIDGE DRIVES TE ZANDVOORT. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft voor het seizoen 1939 haar aandacht ge schonken aan diverse takken van sport, zooals autoraces, wielerwedstrijden, harddraverijen, windhondenrennen enz. Ook aan de denksport is gedacht en wel door het uitschrijven van Bridge-drives. De mede werking is verzekerd van den heer A. v. Groeningen, die zijn sporen in het leiden van drives reeds verdiend heeft. Gespeeld zal worden volgens het opnieuw ver beterde Howell systeem. Het nieuwste op dit gebied en dat tot op heden nog nergens op drives is toegepast. Hiermede is Zandvoort dus aan de spits. De eerste drive zal worden gehouden op Don derdagavond 27 Juli a.s. des avonds in „Pavilion Riche", Boulevard de Favauge. HET VUURWERK. We herinneren er nog even aan, dat de bezoe kers bij het vuurwerk dat hedenavond op het strand voor het Zuiderbad zal worden ontstoken, bij het naar huis gaan gebruik kunnen maken van den nachttrein, die om 0.29 uur uit Zand voort naar Amsterdam vertrekt en te Overveen en te Haarlem stopt. LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN. Het aantal leerlingen dat dit jaar werd aan gegeven voor den nieuwen cursus is belangrijk grooter dan het vorige jaar. Terwijl het verleden jaar voor de drie lagere scholen 72 bedroeg, is dit aantal thans 86. Ook voor de U. L. O. school zich een groot aantal nieuwe leerlingen aan, .namelijk 35. Door deze belangrijke aangifte van nieuwe leer lingen zal het mogelijk zijn het aantal leerkrach ten, dat dit jaar werkzaam was ook voor het volgende jaar te handhaven. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, zoon van J. Schuiten en A. Zwart, v. Ostadestraat 30. Herman, zoon van P. W. Zegerman en W. Hulshoff, Br. Beeck- manpl. 18. Gehuwd: J. Stol en F. Bolwidt, Apeldoorn. Loolaan 43. D. v. d. Heijden en G. Scheem- stra. Dr. Gerkestraat 19 rd. J. J. C. Corvers en M. M. v. d. Pleeg. Raapstraat 14 Haarlem. J. H. Terol en H. Postma. Haltestraat 76. Overleden: J. H. v. Bilderbeek. oud Jaar. HEEMSTEDE PERSONALIA. Geslaagd zijn te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken onze plaatsgenooten mej. R Smorenburg, onderwijzeres aan de Theresia- school te Haarlem en mej. A. Gerbranda, onder wijzeres aan de Dreefschool alhier. BLOEMENDAAL HET SPORTTERREIN BIJ DE PRINS HENDRIKLAAN. B. en W. stellen voor, het sportterrein ten Westen van de Prins Hendriklaan 58 niet te verplaatsen en het riool ten O. van genoemd perceel, uitmondend op de Spoorsloot, te doen afsluiten met een klep. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 20 Juli 1939, des namid dags twee uur in het Raadhuis te Overveen De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen raadsvergaderingen van 20 April en 25 Mei 1939. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden. 4. Verzoek van J. Boes om den olm staande vóór perceel Bloemendaalscheweg 164 te doen rooien. 5. Vei-zoek verbetering terrein aan de Prins Hendriklaan tegenover Waldeck Pyrmont- laan. 6. Grondaankoop hoek Stationsplein te Bloemendaal van E. van Popta. 7. Grondaankoop aan de Ign. Bispincklaan van E. Voet en cons. 8. Overname gedeelte van de Ernst Casimir- laan. 9. Opheffing onbewoonbaarverklaring van het pand Vogelenzangscheweg 3a. 10. Verzoek om ontheffing van de verorde ning houdende eischen waaraan een localiteit moet voldoen om voor een vergunning inge volge de drankwet in aanmerking te kunnen komen. 11. Adres Rinkema en Roosdorp houdende verzoek om restitutie van een bedrag van door hen betaalde aanlegkosten voor wegenaanleg 12. Verzoeken om afschrijving schoolgeld schoolgeld jaar 10331939. 13. Aangaan van een overeenkomst mei het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort inzake wederkeerige hulpverleening in geval van bedrijfsstoornis of stagnatie in de water voorziening. 14. Wijziging raadsbesluit van 17 Februari 1927 tot aankoop van grond van J. G. Ver beek. 15. Credietaanvrage voor feestviering ge boorte van een Kon. prins of prinses. 16. Vaststelling suppl. begrooting gasbedrijf dienstjaar 1938. 17. Af- en overschrijving op begrooting g bedrijf dienstjaar 1938. 18. Voorloopige vaststelling rekening gas bedrijf met voorstel inzake bestemming van het winsfsaldo. 19. Vaststelling sijnol. begrooting waterbe drijf, dienst jaar 1938. 20. Voco-loopige vaststelling rekening waterbe drijf over 1938 met voorstel Inzake bestem ming van het winstsaldo. 21. Voorstel verlaging gasprijs. 22. Vaststelling 8e suppl. gemeentebe- grooting. dienstjaar 1938. 23. Ontheffing bepalingen der bebouwings voorschriften ACHTSTE SUPPLETOIRE GEGROOTING 1938. B. en W. hebben bij den Raad ingediend een achtste suppletoire begrooting 1938. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Bergbeklimmer door bliksem gedood. LONDEN (United Press). De 57-jarige John Naylor werd tijdens een beklimming van de 2600 voet hooge berg bij Kendal door de bliksem getroffen en gedood „Hooscgow" voor gevangenis. De Spaansch-Amerikaansche cowboys in het Zuidwesten van de V. S. kunnen slechts zelden de boeten betalen, waartoe zij wegens de veel voorkomende dronkenschap worden veroordeeld door den „jurgado" (rechter). Deze naam wordt uitgesproken „Choesgaow"; door de cow boys verbasterd tot „hoose- gow" (uitgesproken als „hoes- gauw"), en hieronder wordt in het Zuidwesten de gevan genis verstaan. Dime (Amcrikaansehe munt). In 1785 zocht Thomas Jeffer son naar een woord voor een tiende van de nieuwe Amcri kaansehe munteenheid. Hij kwam op het denkbeeld, een afkorting te bezigen van het Fransche woord voor tiende: „dixïème". Hij maakte er „disme" van, dat werd uit gesproken „dieme". Later ging de uitspraak over in dime (uitgesproken: daim), welke zich heeft gehandhaafd. Een dime is dus 1/10 van een dol lar. dus 10 Amerikaansche cents. Centrale School II. Tentoonstelling van het werk der leerlingen. Het is heel juist gezien bij de instelling der Centrale Scholen in 1933 in liet leerplan dezer scholen een ruime plaats in tc ruimen voor de bij uitstek practische vakken: handwerken en handenarbeid. Van de resultaten dezer vakken konden wij ons overtuigen, toen wij heden de tentoonstel ling van het werk. in het afgeloopen jaar door de leerlingen dezer school vervaardigd, be zochten. Onze groote bewondering ging uit naar de resultaten, die mej. de Haan met haar proef heeft bereikt, de meisjes van het 8e leerjaar te oefenen in het costuurnknippen en -naaien: een heele collectie moderne jurkjes, door de meisjes zelf geknipt en genaaid, vertoonde zich aan ons oog. Maar ook het andere werk der meisjes: jongenspakjes, jurkjes, hansopjes, enz. is een lust voor het oog en.practisch. Het werk der jongens geeft eveneens blijk van accuraat afwerken en practische bruikbaar heid en de heer Vercruysse kan tevreden zijn over de resultaten. Vermelden we tenslotte, dat ook het teeken- werk van de leerlingen der school (onder lei ding van den heer Nijenhuis gemaakt) de ten toonstelling opluistert. Zeker zullen de ouders en de leerkrachten tevreden zijn over het werk der leerlingen. De tentoonstelling is ook nog hedenavond geopend. „SNIP EN SNAP" IN REMBRANDT René Sleeswijk's nieuwe revue 1939 „Een beetje van dit en een beetje van dat" met Willy Walden en Piet Muyselaar als „Juffrouw Snip en Juffrouw Snap" komt van Vrijdag af in het Rembrandt Theater. In deze revue wer ken buitendien mede: Cisca Harms. Gerard Walden, Jean du Beia. Lammie v. d. Hout, The four Union Jacks, Madame Walker's 8 am bassador stars enz. enz. Het groote show orkest staat onder leiding van Pim de ia Fuente. Auteur is Jacq. van Tol. De revue duurt plus minus twee uren. Vrij dag wordt slechts één openingsvoorstelling gegeven. De volgende dagen 3 voorstellingen. In het voorprogramma wordt vertoond „Ons Prinsesje loopt", opgenomen ten Paleize Soestdijk door Prins Bernhard. Septeniberfeestelijkheden in Amsterdam. AMSTERDAM. 18 Juli. Wanneer In Sep tember de buitenlanders, die in hoofdzaak ge durende de maanden Juli en Augustus de hoofdstad een bezoek brengen, vertrokken zullen zijn, maakt Amsterdam zich op om de Nederlanders uit de provincie op luisterrijke wijze te ontvangen. Om de bezoekers, die uit de provincie naar Amsterdam zouden willen komen om de Spoorwegtentoonstelling te be zoeken, ook daarbuiten de gelegenheid te bie den tot het doorbrengen van een reeks aan gename en prettige dagen, zullen de Amster- damsche grachten in de Septembermaand feestelijk verlicht worden. Het Rijksmuseum en het stedelijk museum zullen op bepaalde avonden voor het publiek opengesteld worden, waardoor men zoowel Rembrandt's Nachtwacht alsook de Rodin- tentoonstelling bij avond verlicht zal kunnen aanschouwen. Verder bestaat het voornemen op den Amstel een groote waterrevue te hou den, waaraan zal worden deelgenomen door alle groote watersportvereeniglngen. Optoch ten o.a. een bloemencorso, een gecostumeer- de optocht, waarbij het gezelschap van de Camera Obseura in statiekarossen door de stad zal trekken naar de spoorwegtentoon stelling, openluchtconcerten op verschillende punten des avonds in de stad. een muziekcon cours op de Boschbaan. zoo mogelijk voorts gedurende twee avonden een waterbailet op den Amstel, vullen verder het programma aan tot een even gevarieerd als aantrekkelijk ge heel dat onmiddellijk zal aansluiten op het jaarlijksche bezoek van H.M de Koningin aan de hoofdstad, zoodat de maand September voor de buiten Amsterdam wonende Neder landers gelegenheid te over bieden zal om eenige dagen op de meest aangename wijze aldaar door te brengen. Boottochten van „Snelverband". 3de Verantwoording. Ingekomen zijn de volgende giften voor de boottochten voor lichamelijk gebrekkigen van „Snelverband". Lijst 81 D.Z. f22.35. 51 A. v. d. H. f7.65. 67 S. M. R. f 1.50 56 D. H. K f4.50, 46 J. v. G. f 11.40. 102 G. v. G. f 11.30, 90 2e lijst Politie f2.50, 68 J. v R. f 2.70, 26 Mej. J. S. f3—, 58 C K. f7.50, 38 J F. B. f2 65. 36 G J. A. f 1.50, 7 Mej. A. C. f3.35. 76 w. w. f2.15. 34 Mej. J. d. V. f2.30, 86 personeel „Slerkan" f2.65, 2 Mej. G. w. B f 13.07'/.. 41 N. D. f 6.25, 11 Mej. G G. f7.25. 50 J. B. H f5.90. Langs dezen weg zegt het bestuur allen die tot het welslagen der boottochten hebben me degewerkt hartelijk dank. Met voldoening kan op beide dagen worden teruggezien die weder om volkomen zijn geslaagd. PERSONALIA Onze stadgenoote mevr. FaberReijers, heeft als eerste vrouwelijke candidaat het diploma D (onder Rijks toezicht gediplomeerd Schoenwin kelier) in den Haag behaald. JAPANSCIIE GENERAAL LAAT ZIJN VLIEGMACHINE ONTPLOFFEN. In een legerbericht van de Japansche leger leiding te Hankau wordt medegedeeld, dat generaal-majoor Tomoitsjitojl en"elf anderen zijn omgekomen. Zij vlogen in een vliegtuig boven de Chineesche linies bij Hwangmei in de provincie Hupei. toen het toestel door een vijandelijken kogel werd getroffen, brachten zij het boven de vijandelijke linies tot ont ploffing. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 18 Juli 1939. Ondertrouwd: 18 Juli: L. Th. M. Bonsel en A M. Wensing J M. van Deelen en C. H. M. Dirks. N. L. Koning en J Groeneveld. Getrouwd: 18 Juli: W. E. F. Hazebroek en H. L. van Ravenswaaij. Bevallen: 16 Juli- .J. m. W. Nass—Lensink z.. E. Souverein—Dubbeling z„ 17 Juli: c R. MossinkoffHonings z., 18 Juli: A. L. Ver dunnen—de Bakker z.. M M van der Werff— Schuman z.. N de Klerk—Rinkel d., A. Meine- maMets z. Overleden: 16 Juli: H. S. Wattel 78 J.t Gast- huisvest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7