S.P&tt in't 3CmL Wat er alzoo op een rustdag gebeurt. V R TT D A G 21 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD '6 De Nationale Kampioenschappen wielrennen; Veel can- didaten voor den „poursuite"-titel; Interessante amateur sprint; Veelbelovende voetballers bij het sluitingsfeest der Sportweek; Over het Nederlandsch Cricket-elftal; 3ack Doyle blijft ondanks zijn nederlagen populair. De Tour de France-renner krijgt vele ergernissen te verduren. Een der ergste is wel, wanneer een spoorwegovergang versperd is, als de renner een voorsprong genomen heeft. Op onze foto ondervindt de Franschman Arehambaud dat. De Fransche gemoedelijkheid blijkt overigens uit het feit, dat men hem kalm den afsluitboom heeft laten passeeren, om vooral zoo snel mogelijk weg te komen als de hatelijk langzame goederentrein voorbij is. Op 22, 23 en 25 dezer worden in het Am sterdam sche Stadion de N.W.U.-kampioenschap- pen op de baan verreden, waarvoor bij de ren ners in de verschillende categorieën zeer veel belangstelling bestaat. Voor de sprint hebben ingeschreven 27 ama teurs. 14 onafhankelijken en 16 professionals, voor de 100 K.M. achter den motor 13 renners, terwijl het nummer achtervolging over 5 K.M. niet minder dan 22 beroepsrenners van naam aan den start brengt. Zooals men weet zal ditmaal bij de wereld kampioenschappen, die in Italië worden ge houden, voor de eerste maal de poursuite op het programma staan; dit nummer is in de laat ste paar jaar zoowel bij de rijders als bij het publiek zeer populair geworden. Het initiatief van de N.W.U., die vorig jaar te Amsterdam reeds een officieus wereldkampioenschap orga niseerde, teneinde de afgevaardigden van de verschillende landen bij het U.C.I.-congres van de waarde van dit soort races te overtuigen, heeft dus wel vruchten afgeworpen. Als gevolg daarvan hebben vele renners, belust op dezen nieuwen wereldtitel, voor de nationale kam pioenschappen ingeschreven, in de hoop het zoo ver te brengen, dat zij naar Italië worden afge vaardigd. Vorig jaar won Schulte in den eind strijd van Jan Pijnenburg en ook thans zijn deze twee matadoren van de partij, evenals Van Amsterdam, Van den Broek. Boeyen, Van Eg- mond, Groenewegen. Van Hout (ex-houder van het wereld-uurrecord), Rink, Kremers. Van Nek, Reuter, Peperkamp, Savelsberg, Textor, Van der Voort, Zwartepoorte, Slaats en Pelle- naars. Vele van deze renners hebben ook voor het sprintnummer ingeschreven, doch hun kans om Arie van Vliet den titel te ontnemen, is nihil, zelfs voor Van der Vijver, die ditmaal voor het eerst als professional rijdt. Van den Amster dammer Van der Linde is het nog zoo dom niet bekeken om als onafhankelijke aan den start te komen, want thans heeft hij gelegenheid een nationalen sprinttitej machtig te worden, die hij in de beroepsklasse op geen stukken na zou kunnen behalen. Zeer interessant is de sprint voor amateurs, waaraan alle prominenten deelnemen, zooals Derksen, Smits, van Gelderen, Leene, Pronk, Smit. Evers en onze stadgenooten Van der Heyden en De Best. Van de stayers zijn Wals. Slaats, Groenewe gen, Snoek. Van der Wulp en De Graaf direct in de finale geplaatst, die Dinsdagavond 25 dezer wordt verreden door negen renners. Zaterdag en Zondag beginnen de wedstrijden om twee uur. op Zondag hebben de sprintfinales en de 5 K.M.-achtervolging plaats, des Zaterdags de series, die men voor den geringen toegangsprijs van 25 cent kan bijwonen, terwijl militairen en werkloozen op vertoon van stempelkaart vrij entree hebben. Er was op den sluitingsavond van de Sport week zooveel te zien en te waardeeren, dat men eigenlijk niet wist, wat na de prachtige turnde- monstratie als het beste moest worden gerang schikt. Men was het er echter algemeen over eens, dat de voetbalwedstrijd van zeer goed ge halte was en zoowel technisch als tactisch op een hoog peil stond. Vooral het Westelijk elftal heeft ons verrast; het uit jeugdige candidaten voor de nationale ploeg samengesteld team bleek veel profijt van de Bondstraining te hebben getrokken; er zat vaart en tempo in hun spel; dat het stempel droeg van zorgvuldige voorbereiding. In tactiek waren de Westelijke voorwaartsen en halfbacks de meerderen der Haarlemmers, die niettegen- staan het bezielende voorbeeld van Kick Smit, de juiste combinatie niet vermochten te vin den, waarschijnlijk, omdat de spelers in hun clubs aan diverse tegenstrijdige systemen ge wend zijn. De U.V.V.-middenvoor Van Elswijk lijkt ons een aanvalsleider met toekomst: hij is snel, ge decideerd, heeft een goede balcontrole en een zuiver schot, zoodat men van hem nog wel meer zal hooren. Ook de rechtsbuiten Willems van 't Gooi toonde zich een bekwaam voorhoede speler met een oog voor het juiste moment van handelen. Voorts kwamen de twee halfbacks, gebroeders Paulus van S.V.V. ver boven de middelmaat uit en hetzelfde kan gezegd worden van doelman Pino, die het overigens reeds tot reserve-doelman van de nationale ploeg heeft gebracht. Zoowel spelers als officials waren tevreden over het vertoonde spel, dat als demonstratie van goed voetbal in het programma van dezen avond volkomen op zijn plaats was. In het Nederlandsch cricket-elftal, dat Zater dag on Zondag a.s. aan de Spanjaardslaan den Eton Ramblers partij zal geven, is een voor name plaats aan de bowlers toebedeeld. Niet minder dan zeven spelers kunnen den bal han teren, terwijl ongeveer eenzelfde aantal als katsman van reputatie kan worden beschouwd. Het heeft bij velen verwondering gewekt; dat Wittebol, doch vooral Sillevis en Gallois in het team zijn opgenomen, terwijl spelers als Wim Kramer, Hagenaar en Alders (V.V.V.) niet wer den gekozen. Laatstgenoemd drietal kan gevoe gelijk als behoorende tot onze beste allrounders worden beschouwd, wat o.i. nu niet direct van de drie thans uitverkorenen kan worden ge- tugd. Gallois moge dan snel kunnen bowlen en in competitie-cricket als zoodanig succes hebben, een speler van topklasse, zooals Terwiel, Jan sen en Sodderland, is hij bij lange niet en dat is Sillevis in nog minder mate. Wittebol is een goed fielder in het verre veld en een betrouw baar verdedigend batsman, die tegen zeer sterke Engelsche teams, zooals de M.C.C., een voor name rol in het weerstaan van den aanval kan spelen, doch wiens stijl en tempo minder ge schikt zijn om in een match tegen de Eton Ram blers onzen lanögenooten het volle voordeel te brengen. Om dien reden hadden wij aan Wim Kramer in dezen wedstrijd de voorkeur gege ven. Bombardier Billy Wells was een bokser van buitengewone technische capaciteiten, doch hij verloor steeds, omdat hij niet het „Killer-in stinct'' bezat en er voor terugdeinsde om zijn tegenstander gevoelig te treffen. Jack Doyle verliest steeds, omdat hij alles op den aanval zet enniet kan boksen, doch beiden beschikken over een persoonlijkheid, die hen, ondanks de opeenvolgende nederlagen, bij de groote massa popuair doet blijven. In White City Stadion te Londen waren vo rige week 82.000 toeschouwers aanwezig om Harvey tegen Mc.Avoy en vooral om Doyle te gen Phillips te zien boksen. In 1921 waren er in Amerika bij de match Carpentier-Dempsey op „Boyle's Thirty Acres" 90.000 kijkers en als men nu weet, dat zeker evenveel personen geen toe gang tot het White City Stadion meer konden verkrijgen en een urenlange verkeersopstopping veroorzaakten, dan moet men toegeven, dat Engeland op het punt van belangstelling voor goede boksmatches niets voor Amerika onder doet. Het publiek kreeg overigens waar voor zijn geld; Harvey veroverde den vacanten half- zwaar gewicht-wereldtitel na 15 ronden op pun ten. terwijl Doyle na 2 min. 24 sec. in de eerste ronde den knock-out kreeg. Tevoren had hij zijn tegenstander Eddie Phillips twee keer te gen de planken geslagen, echter zonder het ge- wenschte resultaat en de eerste stoot, dien hij zelf incasseerde, bleek voldoende om hem naar Droomenland te zenden, zoodat hij zijn 2000 pond sterling wel heel erg vlug verdiend heeft. WANDELSPORT H. W. S. V. „De Vierdaagsclie" Op de a,s. Vierdaagsche te Nijmegen ook bovengenoemde vereeniging deel leden. CRICKET Flamingo's—Eton Ramblers. De Engelschen winnen hun tweeden wedstrijd met innings. Mann scoort 116 uit 309—9. De Engelschen hebben Donderdag te Laren vóór de lunchpauze voor het verlies van 3 wickets hun totaal (1336) met niet minder dan 176 runs weten te verhoogen. Mann, de beste batsman der Eton Ramblers, Woensdag avond op 61 staande, batte veel beter dan den vorigen dag. Voor zijn eerste 20 runs had hij Donderdag veel tijd noodig, doch toen hij een maal de 80 gepasseerd was, maakte hij snel zijn 100 vol. Ook Marsham en Gibson toonden weinig ontzag voor den aanval der Flamingo's te heb ben. Marsham sloeg Jansen driemaal in een over voor 4. Gibson's stijlvol batten, zijn fraaie off- slagen en „drives" waren een lust voor het oog. Mann en Marsham scoorden 99 runs voor het 7de wicket, dat op 219 viel. Met Gibson samen bracht Mann de 250 op het bord om tenslotte 12 runs later l.b.w. te gaan voor 116. Vijf minuten later stond Mann lustig een partijtje tennis te spelen! Gibson en Wood zorgden er voor dat in de laatste minuten vóór de lunchpauze de 300 gepasseerd werden. Cartwright sloot de innings op 3099. Met een achterstand van 161 begonnen de Flamingo's na de lunchpauze aan hun tweede innings. In Hogg's eerste over wordt M. Schnitger wederom in de slips gevangen. Het batten der Flamingo's was zeer zwak; alleen Jansen stond, toen de aanval der Engelschen nog op volle kracht werkte, voortreffelijk te batten, doch hij kreeg weinig of geen steun. Toen Jansen op 79 een spinner van Marsham miste en op onverbeterlijke wijze door Wood gestumpt werd, was de zaak bekeken. Cartwright nam met opeenvolgende ballen de wickets van Van der Togt en Bakker en zelfs Warner had succes door Nordbeck te bowlen. Bij de thee was de stand 1127 en een kwar tier na de hervatting zaten de Flamingo's voor de 2de maal aan den kant. De Engelschen behaalden hun tweede over winning, ditmaal met innings en 37 runs. Eton Ramblers: F. G. Mann l.b.w. b. Klink 116 P. A. Walker c. Van Manen b. Wunder 4 J. N. Hogg b. Labouchère 21 H. F. Foley l.b.w. b. Jansen 11 K. H. R. Johnson b. Klink 10 J. Strang Steel b. Klink 2 G. H. M. Cartwright l.b.w. b. Klink 4 A. J. B. Marsham c. Nolet b. Labouchère 45 G. H. Gibson not out 42 J. F. P. Warner b. Jansen 9 Hon. P. Wood not out 8 Extra's 37 309—9 H. Klink L. C. F. Wunder Mr. P. C. Labouchère Dr. M. Jansen A. v. d. Togt Flamingo's 2de innings: Mr. P. C. Labouchère b. Gibson M. Schnitger c. Marsham b. Hogg Dr. M. Jansen st. Wood b. Marsham L. C. F. Wunder c. Walker b. Marsham A. J. van Spanje b. Cartwright A. v. d. Togt b. Cartwright C. W. V. Bakker l.b.w. b. Cartwright H. Klink run out A. Nolet c. Hogg b. Walker F. Nordbeck b. Warner Mr. A. v. Manen not out Extra's 0. M. R. W. 28 5 76 3 16 5 49 1 12 1 39 2 24 2 79 3 6 0 30 0 Wielrijden. O. M. R. W. c. H. Gibson 10 7 4 1 J. N. Hogg 13 5 29 1 A. J. B. Marsham 6 2 16 2 G. H. M. Cartwright 10 5 18 3 K. H. R. Johnson 5 2 7 0 J. P. F. Warner 10 2 20 1 F. G. Mann 3 0 14 0 P. A. Walker 3/6 0 0 7 neemt met 14 SCHAKEN DE ROCHADE. Uitslagen Zomerwedstrijden De Rochade van 10 en 17 Juli. Hoofdklasse: Stol—Blokker 1—0; Biesheu vel—Hoogedoorn afgebr.; Harry Blokker—J. Blokker 10. Ie klasse: de TombeAndréa 01; Eykel- boom—Teekamp Jr.. 0—1; F. Abspoel—Geer- lings 10; StrengersKopper afgebr.; Strengers—v. d. Velde 0—1; Geerlings—Kop per 01; S. AbspoelF. Abspoel 0^—1 2e klasse: KolderieKleyn 1—0; Oerle- mansBob Abspoel 10; OerlemansKol derie 0—1; HosRooser 01; DorleynNon- nekens 01. 3e klasse; DinkelbachScheerder 10; VerheekScheerder 01v. d. SchaafPie- ters 10; VeldhuisDonkelbach 10; Loh- mannKuiper 10; LohmannHoos 01; EppingaKoeleman 10, Lohmann—Hovinga 01; KoelemanHoos 10; KuiperEp pinga 0—1. 4e klasse: KokMeulenberg 01, v. Gro ningenHeemskerk 01, Sa rietOkel 0—1, Donkelv. d. Meer 01, Okel—Donkel Vfe-Vs, v. d. Meerv. Groningen 10. (De Jmuc de (hance Tivee jarige Nederlanders Uit TOULOUSE: (Van een specialen A.N.P.- verslaggever). Wie zou denken, dat een rust dag voor de coureurs beteekent, dat zij nu werkelijk den ganschen dag niets te doen heb ben, heeft er geen idee van hoevele verschil lende zaken op zoo'n dag moeten worden op geknapt. Zeker, wanneer men onder een rust dag alleen verstaat, dat de renners dien dag niet behoeven te fietsen, dan is de rust vol maakt. In andere opzichten is het evenwel niet het geval. Toulouse is een centrum van Fransche wie lersport. Men heeft onder de coureurs favo rieten en vele honderden verdringen zich der halve voor de hotels van de renners, om een handteekening van hen machtig te worden, zoodra zij zich vertoonen. Men moet inder daad deze belangstelling in alle kringen van jong tot oud meemaken om haar volkomen te begrijpen. Iedereen spreekt over den Tour. iedereen voelt zich expert, bespreekt de tac tiek van de deelnemende ploegen. Neen, rust krijgen de renners slechts in be trekkelijke mate. Vroeg in den morgen staan de rijdende wielerherstélplaatsen van de ploe gen al voor de hotels en de renners haasten zich om eventueele gebreken aan hun karre tjes zoo afdoende mogelijk te laten herstellen. Janus Hellemons. Jan Lambrichts. De Duitscher Harbig heeft heel de internationale athletiekwcrcld met open mond gezet, door te Milaan met een tijd van 1 min. 46.6 sec .het wereldrecord op 800 Meter beduidend te verbeteren. Men ziet hem hier (links) na afloop de hand schuddend van zijn sterksten tegenstander, den Italiaan LanzL De Pyreneeën hebben niet alleen invloed ge had op de renners, maar ook op het mate riaal. Daarna volgt het lezen van de post, .welke zonder eenige overdrijving bij pakken tegelijk wordt bezorgd. En wanneer de cou reurs tenslotte probeeren een luchtje te gaan scheppen, dan maakt het opdringende publiek het hen prompt, overigens met goede bedoe lingen, lastig. Zoo vergaat een rustdag in drukte. De be volking profiteert ten volle van het feit, dat de karavaan van den Tour in Toulouse is aan gekomen. De interesse van het publiek voor de rus tige Nederlanders, die zoo'n uitstekend figuur slaan in dezen Tour, is niet minder dan voor andere ploegen. In het ploegje Nederlandsche coureurs echter is Donderdag feest gevierd. Twee onzer landgenooten vierden n.l. midden in den zwaren Tour hun verjaardag; Janus Hellemons-werd 27 en Jan Lambrichts wordt heden 24 jaar. Hoewel de training een uitbun dige viering verbiedt, heelemaal zonder her denking ging het toch ook weer niet. Zoo kwamen de Nederlandsche coureurs en de Nederlandsche journalisten, die dit jaar den Tour volgen, Donderdagavond aan een diner bijeen. Er werd wat gedronken, zij het zuinig, ook al weer in verband met de training, en namens de Nederlandsche sportjournalisten werden aan Hellemons en Lambrichts met de hand gesneden sierborden aangeboden. Er heerschte in het kleine groepje een voor treffelijke stemming, trouwens hoe kon het ook anders: de coureurs zijn groote moeilijk heden doorgekomen, de plaatsing van onze renners, zoowel in de persoonlijke als in de landenrangschikking is voortreffelijk, en hoe wel onze ploeg twee verliezen heeft moeten lijden (Sijen is Donderdagavond naar Neder land vertrokken) zijn de overige Nederland sche zes coureurs met de besté voornemens bezield ten opzichte van het resteerende zeer zware gedeelte van den Tour. Er zou op dezen middag te Toulouse in den kring van onze landgenooten wel over de te volgen tactiek worden gesproken. Men begrijpt waarover het ging: moet er in onze équipe een kopman worden aangewezen in het vol gende gedeelte van den Tour? Op aanraden van Joris van den Bergh kre gen onze landgenooten zelf te beslissen en de resultaten zijn verrassend goed. De Zuid-Limburger Lambrichts zou door zijn plaatsing in de algemeene rangschikking de Nederlandsche kopman moeten zijn, maar zou men Hellemons het knechtschap willen opdra gen met het risico, dat deze moedige, verbeten renner uit den Tour zal moeten verdwijnen, omdat hij op het oogenblik niet gunstig is geplaatst? Moet De Korver dan zijn moeite aan een anderen ploegmaat wijden, terwijl De Korver een man is, die étappes kan winnen? Anton van Schendel is de reserve voor de landenploeg, welke momenteel gevormd wordt door Lambrichts. Albert van Schendel en Do minions, welke laatste Woensdag in de bergen opvallend fraai heeft gereden. Het is voor oils duidelijk, dat de renners zelf uit eigen belang Lambrichts zullen steunen. Opdracht is een vorm van dwang en dwang zou de stemming van vriendschap en saamhoorig- heid, welke thans in het Nederlandsche gezel schap heerscht, kunnen breken. Zou men denken, dat een renner, aangewe zen als knecht, niet te kampen krijgt met een minderwaardigheidscomplex, wat hem zijn plaats in den Tour kan kosten? Zonder eenigen twijfel mag men speculee- ren op de vriendschap van de Hollandsche jongens, die niet alleen verheugd zijn over elkanders succes, maar die ook steun aan elkaar weten te geven, wanneer steun op een bepaald oogenblik noodig mocht zijn. Geen kopman in de Nederlandsche ploeg of liever: geen knechten. Op die wijze beginnen de Hollandsche jongens heden aan de tiende étappe van Toulouse naar Montpellier. Er wachten weer moeilijkheden genoeg. Maar Donderdagavond was het nog feest, ook voor de beide Van Schendels, die in Tou louse thuis zijn en die een ongelooflijke popu lariteit genieten. Donderdag waren wij aan wezig bij een ontvangst in de wijk Sainte Agnes door de Toulouse Veloclub. waarvan Albert en Anton lid zijn. Men is er trotsch op onze landgenooten. trotsch ook op hun voor treffelijk werk in de moeilijke ronde. De strijd gaat zich verscherpen, maar één ding staat vast: onze équipe zal voor haar plaats vechten met vollen inzet van krachten. van Stotteren bevrijd Mijn dochter is zeer gelukkig Uw cursus te hebben gevolgd; zij gevoelt zich als van een knellenden band te zijn bevrijd en heeft weer nieuwen levensmoed ge kregen. J. D., oud-hoofd eener Christ. School. Als oud-leerling van den Heer Schön- feld verklaar ik hiermede gaarne, dat ik na 2 jaar nog even zoogoed spreek als aan het einde van den cursus. Moge deze verklaring voor velen, die aan een blijvend succes zouden twijfelen, een geruststelling zijn. Ik blijf den heer Schonfeld steeds dankbaar. C. K.» Dordrecht. en zeg nogmaals mijn hartelij- ken dank, dat U mijn zoon Leo zoo goed hebt leeren praten ik had het nooit kunnen denken. H. v. B., Delft. Het Instituut „Demosthenes". Leider M. Schonfeld, houdt thans een Cursus te Haarlem, Parklaan 7. Inlichtingen 10—1 uur en 3—7 uur. De inschrijving wordt gesloten op 26 Juli 1939. Afdoende hulp op eiken leeftijd. Iedere leerling wordt afzonder lijk onderwezen. (Adv. ingez. Med.) MOTORSPORT DE NATIONALE WEGRACES OP HET CIRCUIT VAN ZANDVOORT. De K. N. M. V., als organisatrice van de na tionale wegraces, welke Zaterdag 5 Augustus op het bekende „Circuit van Zandvoort" zul len plaats hebben, heeft de volgende commis sie samengesteld, die met de leiding van dit evenement zijn belast. Regelingscommissie: G. J. Bruinsma, Am sterdam, J. P. van Calsteren, den Haag, D. J. Kool, Amsterdam en B. J. Majoor, Bussum. Wedstrijdcommissie: L. Hunze, Haarlem, C. Borsten, Rotterdam en J. W.-Bakker, Utrecht. Wedstrijdleider: G. van Twist, Dordrecht. Officieele tijdwaarnemers: F. W. J. Hirsch- man, den Haag en J. J. W. A. van den Kie- boom, Nijmegen. De medewerking en steun, die de K. N. M. V. van den handel in het algemeen ondervindt, is buitengewoon groot; vooral de groote ben zine en olie maatschappijen leggen groote be langstelling aan den dag voor deze nationale motorraces. Betreffende de training kunnen we nog me- dedeelen, dat de deelnemers gelegenheid tot oefenen krijgen Vrijdag 4 Augustus van 9 tot 12 uur en van 1.30 tot 4.30 uur. Elke deelnemer moet tenminste 10 trainingsronden hebben gereden alvorens tot den wedstrijd te worden toegelaten. Deze training is voor het publiek toegankelijk. ATHLETIEK. NATIONALE POLITIE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag 2 uur zijn er op het terrein in de Laan van Poot te 's Gravenhage nationale politie athletiek-wedstrijden om het kampioen schap van den Nederlandschen Politie Sport bond. De Haagsche Politie Sportvereeniging heeft deze wedstrijden georganiseerd. Het pro gramma vermeldt: hardloopen (100, 200, 400 en 1500 M.), vier maal 100 M. estafette en Zweedsche estafette, ver- en hoogspringen, en hink stap springen, kogelstooten, discus- en speerwerpen. DE WEDSTRIJDEN BIJ DE H. A. V. „HAARLEM". Nader wordt ons gemeld over de Trialmeet op Zondag 23 Juli a.s. op het terrein der H. F. C. „Haarlem" dat o.m. de volgende bekende athleten aanwezig zullen zijn: Van Hellas, Utrecht: Butselaar (de nieuwe ontdekking' waarover reeds veel is geschre ven), Barents (een nieuwe opkomende sprin ter), Wellerdieck (een zeer veelzijdig athieet) Van Vlug en Lenig, Den Haag; Houtzager (internationale prestatie kogelslingeren), De Bruyn (Engelsch kampioen discus). Van de H. A. V. „Haarlem": J. Koopman (winnaar 1500 mtr. sluitingsavond Sport week), Nlnaber (winnaar Zevenkamp H. V. B.), de Roode (winnaar 800 mtr. sluitings avond'. Lamoree (Polsstokhoog), v. Geenhui zen (sprint). Hermans (winnaar D-klasse Boschloop), Verkes en veel anderen. CRICKET IN ENGELAND. Ook Donderdag trad de regen als spelbre ker op. De tweedaagsche wedstrijd tusschen Jul. Cahn's XI tegen West-Indië eindigde in een draw: Jul. Cahn's XI 121-4, West-Indië 197. In de wedstrijden GloucestershireKent en Surrey Glamorgan kon niet gespeeld worden. Essex 81-5 tegen Lancashire 267, Somerset 148-9 tegen Notts Warwickshire 55-0 tegen Middlesex. Derbyshire 338-8 (Smith 132) tegen Worcestershire. Yorkshire 386 (Hutton 146) Nye 5-100 tegen Sussex 156, 319. Yorkshire moet 89 runs maken om te winnen. Hutton en Sutcüffe scoorden er Donderdag in de resteerende 3 kwar tier reeds 38, zoodat als er Vrijdag even ge speeld kan worden Yorkshire de match wint. WATERPOLO HET IJ—HPC (7—3). In den wedstrijd tegen Het IJ hebben de Heemstedenaren het niet tot een overwinning kunnen brengen. Integendeel. Het IJ was na de rust zóó overwegend sterk, dat de stand van 32 een grondige wijziging onderging. Er wordt in een prettige verstandhouding gespeeld en het spelpeil is goed. Het ëerste doelpunt ontstaat door Van Aalst; even later weet Mayer keihard het tweede doelpunt te scoren (20). Uit een goed aangegeven bal slaat Derks dan het leder door; blijkbaar verrast dit kee per Paerl, want hij doet geen moeite om den bal te stoppen (21). Nog voor de rust verhoogt Het IJ den stand tot 31 en het is kort daarop weer Derks die op dezelfde wijze als de eerste maal scoort (3—2). Na de hervatting komt Het IJ in den aan val. Als 'Van Heeteren zich binnen de 2 Mtr. lijn opstelt, moet hij het water verlaten. On danks hun numerieke minderheid weet Het IJ toch te scoren. Als de stand 62 voor Het IJ is, weet HPC opnieuw het net te vinden en vervolgens Het IJ nog éénmaal, zoodat d» eindstand komt met een 73 uitslag voor de kampioenen. Ook de reserves van HPC hebben een ne derlaag tegen hun collega's van Het LI ge leden. Het werd 72.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10