I Waar komt het vandaan? BURGERLIJKE STAND. VRIJDAG 21 J Ut I 1939 HAARLEM'S DAGBEAD TT UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL JUBILEUM J. GROENEVELD. Het zilveren jubileum is voor den heer J. Groeneveld, concierge aan de U.L.O. school aan den Vijverweg een ware feestdag geworden. Zijn woonhuis was Donderdag in een bloe mentuin herschapen. Zoo mocht hij fraaie bloemstukken ontvangen van den Bond van Overheidspersoneel en van het gemeenteperso- neel van Bloemendaal en van Bloemendaal's Tooneel. Een aardig moment was het toen de kleintjes van de kleuterschool de grootere kinderen zijn met vacantie ieder met een bloem in de hand al zingend in de rij den jubilaris kwamen gelukwenschen. Ook vele oud-leerlingen en leerlingen gaven van hunne belangstelling blijk. Toen 's avonds het huis aan den Vijverweg gevuld was met familie, vrienden en gemeente- personeel kwam het fanfarecorps Wilhelmina uit Santpoort onder leiding van den heer Meins Jr. een serenade brengen. Namens de huldigingscommissie nam hierop de heer A. van Dompselaar het woord, die na een van waardeering getuigende toespraak na mens het geheele gemeentepersoneel een fau teuil ten geschenke aanbood. Hierop sprak het hoofd der school, Dr. T. Popma. die het een voorrecht noemde al die 25 jaren met den heer Groeneveld te hebben sa mengewerkt. Spr. die mede namens het gemeentebestuur sprak prees in den jubilaris zijn groote plichts betrachting, de keurige verzorging der school en zijn omgang met de jeugd en betrok hierin ook mevr. Groeneveld, die steeds haar man trouw heeft geschraagd. Namens het gemeentebestuur bood spr. een enveloppe aan en als persoonlijk bewijs van waardeering een boekwerk. De heer H. Krimp wnd. Directeur van Pu blieke Werken sprak hierop eveneens waardee- rende woorden. Nadat de heer Groeneveld de sprekers had be antwoord, bleven de vele vrienden van den ju bilaris nog geruimen tijd gezellig bijeen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te krijgen bij: Bonarius, Bloemendaal- scheweg 108, een kanarie; R. Hage, Recifelaan 18, een kinderschop; Gielis, N. Tuindorplaan 10, een medaille; Dekker, Zomerzorgerlaan 4a, een dameshorloge; De Vries, Jasmijnstraat 14, Haar lem, een bril met goud montuur; A. Daene, Dompvloedslaan 19, een oorknop; Belastingkan toor, Klein Heiligland, Haarlem, Kamer 6, een Eng. sleutel; Voorwalt, Pr. Hendriklaan 3, een dameshandschoen; L. Pouwer, Bruno Klauwer straat 16, Santpoort-Slation, een wollen kinder- vest; Koopman, Zijlweg 332, Haarlem, een be- lastingmerk; Wolterbeek, Hotel Zomerzorg, Bloemendaal, een paar nappa handschoenen; Van Klink, Rijnegomlaan 22, een beertje (speel goed); Waasdorp, Dompvloedslaan 1, een por- temonnaie; Tervoort, Hooge Duin en Daalsche weg 2, een broekveer; Bersee, Hooge Duin en Daaalscheweg 7, een zilveren armband; De Raad, Leidschevaart 146, Vogelenzang, een gouden ring; Bruin, Oosterduinweg 8, een witte hond; Van Engen, Mauricialaan 31, een bril in étui; Kuurstra, Z. Tuindorplaan 14, Haarlem, een broche; Postkantoor Overveen, een parapluie. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 10—12 u. v.m.) parapluiehoes, sleutels, ceintuurs, tasch voor fototoestel, regenmutsje, damestasch.met inhoud. -Post ,Aer.denhout: dameshoed,' -beiastingmerk. Post Strand: bad pak, Lipssleutel, brillen, ceintuur, fietsslotsleu tel, badhanddoek. AANBESTEDING. EN GUNNING. Door den heer J. A. van Asdonk, architect B. N. A. ois op 13 Juli j.l. publiek aanbesteed het bouwen van een villa aan den Bloe- mendaalschenweg op het terrein waar vroe ger het huis van Busken Huet stond. Van de 12 inschrijvers was de heer A. F. Kraak Jr., de laagste. Aan hem is het werk opgedragen. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente is bijeen geroepen op Vrijdag 28 Juli des avonds half acht. Huur conciërgewoning. B. en W, deelen den Raad mede, dat de woning, die op het terrein van het Raadhuis wordt gebouwd en bestemd is om door den concierge van het gemeentehuis te worden bewoond, voltooid is. Zij achten een huursom van f 5 per week voor die woning billijk. Daarom stellen zij den raad voor bedoelde woning, onderhands te verhuren aan den con cierge van het gemeentehuis voor den prijs van f 5 per week. Wijziging verkeersverordening. Ingevolge de Motor- en Rijwielbeschikking konden de bestaande borden tot aanduiding van de snelheidsbeperking blijven dienen tot 16 Juli j.l., waarna zij moeten worden ver vangen door een nieuw model. Naar het zich laatT aanzien zal binnenkort de Wegenver keerswet in werking treden, welke o.m. voor alle bebouwde kommen een maximum snel heid van 45 KM. per uur vaststelt. Het ge volg hiervan zou zijn. dat de op 16 Juli j.l. te plaatsen borden binnenkort opnieuw door andere vervangen zouden moeten worden, hetgeen alleen te voorkomen is door reeds thans de maximum snelheid op 45 KM. per uur te bepaien. B. en W. stellen den raad dan ook voor dienovereenkomstig te besluiten AANKOOP WONING VOOR VELDWACHTER Teneinde een geschikte woning te verkrijgen voor den veldwachter, die in het westelijk deel der gemeente standplaats heeft, hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met den eigenaar van het perceel Liewegje 7. Deze is bereid dit per ceel voor dat doel aan de gemeente te verhuren en ook om het te verkoopen. Als huurprijs werd daarbij een bedrag van f 28.15 per maand ge noemd en na gevoerde onderhandelingen als koopprijs een bedrag van f 4000. B. en W. stel len den gemeenteraad nu voor tot aankoop te besluiten omdat de woning, voor het doel, waar voor zij moet dienen, gunstig gelegen is en de koopprijs hun billijk voorkomt. De huurprijs van de woning, te betalen door den veldwachter, die haar moet bewonen, zou den zij gelijk willen stellen aan die der conciër gewoning bij het Raadhuis, n.l. f 5 per week. BENNEBROEK JEUGDDIENST NED. HERV. GEMEENTE Op Zondag 23 Juli a.s. des avonds om 7 uur zal een jeugddienst worden gehouden in de Ned Herv. Kerk te Bennebroek. Voorganger is Ds. J. Beers, Ned. Herv. Predikant te Vlijmen. De koorzang zal uitgevoerd worden door de Chr. Gem.. Zangvereeniging Bennebroek". VERKOOP VAN PERCEELEN IN DE DUINLAAN De Donderdag plaats gehad hebbende verkoop van eenige perceelen gelegen in de Duinlaan (be- hoorende tot de nalatenschap van den heer J. R. Kemper Baron van Ittersum) heeft het vol gende resultaat, gehad. Perceel Duinlaan 12 opbod f 3720, niet ge mijnd, kooper de heer Filippo, makelaar te Hil- legom. Perceel Duinlaan 14 opbod f 3710, niet ge mijnd, kooper dezelfde. Bij combinatie niet ge mijnd. Een perceeltje grond werd opgehouden voor f 15.—. Perceel Duinlaan 9 opgeboden f 3750, perceel 11 opgeboden tot f 3760, perceel 13 f 3850, per ceel 15 f 3920, perceel 17 f 2900, perceel 19 f 3150, perceel 21 f 3000. Bij combinatie van de perceelen 9, 11, 13, 15, 17, 19 en 21, ingezet op f 24345, gemijnd op f 24840 door de Hypotheekbank. Het eindresultaat is dat alleen de perceelen 12 en 14 werden verkocht en de andere percee len door de hypotheekgeefster werden overge nomen. HILLECOM PERSONALIA Bij beschikking van den minister van Staat, minister van Financiën a. i. is de ontvanger der directe belastingen, enz. C. Wolfson verplaatst van het kantoor der directe belastingen te Ol- denzaal naar het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Hillegom. SPAARNDAM OPHEFFING AFSLUITING VAN DEN NIEUWEN RIJWEG. Dinsdag is men gereed gekomen met het herstellen van het wegdek van den Nieuwen Rijksweg. Het weggedeelte door het fort, dat onlangs niet was verbeterd, is nu ook onder handen geweest. De bochten zijn opgehoogd en ook de oprit, hier beter bekend als „klucht", naar den Slaperdijk is iets ver breed. FEEST OP KONINGINNEDAG. De commissie tot het houden van kinder feest op Koninginnedag heeft besloten ook dit jaar den verjaardag van H. M. de Koningin te vieren met een kinderfeest en volksfeest. Wegens het bedanken van den heer Oud als secretaris der commissie is in diensplaats be noemd de heer B. Wagenaar. HEEMSTEDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Pater A. de Winter, die Zondag 16 Juli in het Groot Scholasticaat te Gemert tot priester is gewijd zal a.s. Zondag in de St. Bavokerk aan den Heerenweg zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. Reeds morgenavond zal de neomist zijn intrede doen in zijn geboorteplaats Heemstede. Daar het een zoon is van den lid van den R.K. Volksbond heeft het bestuur van dien bond gemeend, de intrede een eenigszins feestleijk karakter te moeten geven. Omstreeks half 7 des avonds zal een deputatie uit geneomd bestuur den jongen priester afha len van de woning van een familielid te Haarlem. Aan de grens van Heemstede nabij de Zand- voortsche laan zal hij dan ontvangen worden door het overige bestuur en de familieleden. De Harmonie St. Michaël, onderafdeeling van den R. K. Volksbond zal den stoet voorafgaan naar het terrein voor den kerk, waar ter ontvangst zullen aanwezig zijn de Pastoor en de Kapelaans, en vrijwel zeker vele parochianen en vrienden der fam, de Winter. Begeleid door bruidjes en misdienaren zal de neomist dan zijn intrede doen in zijn oude parochiekerk, waar hij om circa half acht een kort Lof zal celebreeren. Zondagmorgen om 9 uur zal door hem zijn eerst plechtige H. Mis worden opgedragen, waarbij pastoor C. v. Mierlo de feestrede zal uitspreken. Zondagmiddag van 2.304 uur is er receptie ten huize van de ouders van den neomist Hee renweg 94. MULO-EXAMENS. Van de R.K. St. Henricus Mlo-school te Heemstede slaagden alle candidaten. Voor het Mulo-diploma A: A. P. M. Adriaanse, Th. J. v. d. Berg, A. J. J. Gozeling, J. H. Kapiteijn, A. P. J. v. Lent P. J. Prins, J. J. M. Roozen, Chr. E. Thunissen. W. A. Touw, allen te Heem stede. N. W. Duits, A. A. Formanoy, C. B. Hel- minck, H. J. Hilterman. F. E. M. du Maine, G. Meulenbroek, B. M. Pieters, B. P. F. Sleper, A. Stevens, A. Turkenburg, H. Uilenbroek, J. H. Vermeijs en A. J. Woertman. allen te Haar lem. H. J. A. Kok en A. H. v. Schooten te Bloe mendaal; W. F. Nederstigt en J. Root te Hil legom en M. v. Kalmthout en P. W. v. d. Riet te Hoofddorp. Voor diplima B: slaagden: P. J. Hilhorst, N. F. Jonkers en B. M. A. Stroyckens te Heem stede en J. p. Bastiaan en G. A. de Beer te Haarlem. DE BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, zal van heden af tot 20 Augustus a.s. met vacantie afwezig zijn. V. A. R. A. De afdeeling Heemstede van de Vereeniging voor Radio-Amateurs (Vara) organiseert a.s. Zondag voor haar leden een toch per touring cars naar Zuid-Holland. In de morgenuren wordt naar Noordwijk geereden, vanwaar na een kort oponthoud naar Den Haag wordt gegaan. Hier wordt eerst een bezoek gebracht aan het Vara-zo- merfeest, dat de afdeeling Den Haag dien dag op Houtrust belegt, waarna in de middaguren een excursie wordt gemaakt langs de regee- ringsgebouwen en de verdere bezienswaardig heden van de residentie. Tenslotte zal nog door het Westland worden gereden, waar de druivencultures zullen wor den bezichtigd. GEMEENTERAAD. De eerstvolgende openbare vergadering van den gemeenteraad zal niet, zooals gebruike lijk, op den laatsten Donderdag van de maand doch«op Vrijdag 28 Juli a.s. worden gehouden. SANTPOORT CONCERT. Donderdag 27 Juli a.s. geeft de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" onder leiding van Jan Groot een concert in de nis van het Rijkenspark. Het volgende programma wordt ten gehoore gebracht: 1. Alte Kameraden. 2. Ouverture Fantastique. 3. Gedeelten uit Cavalleria Rusticana. 4. Souvenir de Biarritz, a. Au bord de la Mer. b. Les Gitano's c. Les deux Mendiants. d. Soiree au Casino. 5. Chant du Soir. 6. Martha, fantasie. 7. The Stars and Stripes for ever. VOETBAL Zondag ontvangt de R. C. Brederode op haar terrein twee elftallen S. S. Z. uit Amsterdam. Van 122 uur spelen de tweede elftallen van beide vereenigingen tegen elkaar en van 24 uur de eerste elftallen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden. Trawlers. 1145 Haarlem IJm. 9 3870. 190 Isabel IJm. 14 f 1480. Kotter: E. 329 f 640. Loggers: R.O. 1 f 530, K.W. 153 f 140. MARKTBERICHT. (Versche visch). Tarbot f 0.82f 0.64 per kilo. Tong f 1.36—f 0—76 idem. Heilbot f 1 idem Griet f 24—f 12 per 50 kilo. Groote schol f 28f 27 idem. Middel schol f 24f 20 idem. Zetschol f 17.50—f 14.50 idem. Kleine schol f 14.50—f 4.30 idem. Bot f 5.50—f 2.70 idem. Schar f 6—f 3 idem. Poontjes f 2.20 idem. Kleine schelvisch f 6.40f 3.ld idem. Groote gul f 6f 4 idem. Kleine gul f 3.10f 1.80 idem. Wijting f 2.80—f 1.20 idem. Makreel f 5.20f 5 idem. Versche haring f 5.15f 3.20 idem. Middel heek f 25 per 125 kilo. Kleinmiddel heek f 10.50 per 50 kilo. Pietermannen f 18 idem. Kabeljauw f 26—f 15 per 125 kilo. Vleet f 0.70f 0.25 per stuk. Leng f 0.35 idem. Koolvisch f 0.21f 0.10 idem. Aangevoerd aan de rijksafslag 727 kisten versche haring. OVERVEEN Van de Julianaschool te Overveen zijn ge slaagd voor het toelatingsexamen: Kennemer Lyceum: Pauline de Haart, Ti Anilinekleurstoffen. In 1834 ontdekte een Duitsche scheikundige, Runge, door een toeval blauwe kleurstof, toen hij koolteer distilleerde. In 1856 werd dit procédé no verder uitgewerkt door ee Engelsch scheikundige, Si W. H. Perkins, die o.a. hf bekende paars ontdekte. Schoenlapper. De Engelsche gilden onderscheidden schoen lappers en schoenmakers, blij kens een uitspraak in 1409, vol gens welke „cordwainers" schoen makers waren en „cobblers" schoenlappers, die oude schoenen repareerden. Dit woord „cotJblers'' is afgeleid van het Latijnsche woord „copula" (aaneenvoegen). neke Holscher, Nettie Roggeveen, Anneke Wulff, Frits Jansen, Tjaly Ament. Wim Smelt. Hans Kaufmann. Robby Janse, Robert Brandt. H.B.S. B: Leo Philipsen. Corry Huynink. Miód. School voor Meisjes: Betsy Tailleur Sietske Hekkelman. Meisjes H.B.S. 't Kopje: Gerda Hamer, Louise de Groot, Willy Lagerwerf. Gymnasium: Elsje Droste (Is reeds in een deel eener vorige o-plage opgenomen.) Nieuwe gezant te Rio de Janeiro. De regeeringspersdienst meldt dat binnen kort de benoeming is te verwachten, tot H.Ms. gezant te Rio de Janeiro, van den heer W. A. A. M. Daniëls, laatstelijk consul-generaal der Nederlanden te Singapore. „Uitnoodiging tot oorlog". NEW-YORK. 20 Juli. (Reuter). In de New-York Times van vandaag komt een hoofdartikel voor onder het opschrift „Uit noodiging tot oorlog", waarin de verdaging der behandeling van de neutraliteitswet wordt besproken. Het blad spreekt over een „neder laag voor de regeering, welke paf doet staan en een harde slag voor allen, die zeer goede hoop meenen te hebben, dat de mogelijkheid der Vereenigde Staten de hoop te doen hou den gelegen is in een politiek van gezamen lijk optreden, ten einde het uitbreken van een algemeenen oorlog minder waarschijnlijk te maken. Volgens het blad is dit een uitnoodi ging aan agressieve staten tot oorlog over te gaan of er mede te dreigen om veroveringen te doen. Geen enkele neutraliteitswet kan volgens het blad voorkomen, dat het Amerlkaansche volk zijn natuurlijk bondgenooten begunstigt. Het Congres der Moreele Herbewapening. HOLLYWOOD. 20 Juli (Havas-A.N.P.) Verscheidene duizenden personen, die 25 lan den vertegenwoordigen, hebben gisteren deel genomen aan de preliminaire vergadering voor het congres over moreele herbewapening on der voorzitterschap van dr. Frank Buchman. Talrijke telegrammen waren ontvangen, o.m. van Roosevelt, Hoover, Henry Ford enz. In zijn telegram zegt Roosevelt, dat het pro gram tot moreele herbewapening niet zal nadaten het gevaar van een gewapend con flict In de wereld te verminderen. „Om doel treffend te zijn moet de moreele herbewape ning den steun van de geheele wereld ont vangen", aldus Roosevelt. Hoover zegt in zijn telegram o.m.: „Sinds jaren leeft de wereld in een atmosfeer van antagonisme. Het is van nuaf aan onze plicht arbeidsterreinen te zoe ken, waar een gemeenschappelijke actie vorm kan aannemen". Het wereldcongres over moreele herbewa pening zal te Del Monte gehouden worden van 21 tot 31 Juli. De heer F. Blaauw overleden. Directeur van het Crematorium. IJMUIDEN Donderdag. In den afgeloopen nacht is op 45-jarigen leeftijd plotseling overleden de heer F. Blaauw. directeur van het crematorium te Velsen. De heer Blaauw werd 23 October 1893 te Alkmaar geboren waar hij het gymnasium doorliep en vervolgens zijn studiën in de Duitsche taal voortzette. Op 1 Juli 1918 werd hij benoemd tot adj. directeur van het Crematorium te Velsen, dat in 1914 geopend was. Op 1 Juli 1927 kwam zijn benoeming tot diretteur af. Onder zijn leiding ontwikkelde zich de uitbreiding van het Crematorium. Eerst werd het Columbarium gebouwd, daarna de eerste urn en tuin aangelegd. Juist dit jaar is de nieuwe hal gereed gekomen met de nieuwe urnenruimte en de twee nieuwe verbrandings ovens. Op instagnatie van den heer Blaauw werden eveneens de urnentuinen aangelegd. Bij het hoofdbestuur der Vereeniging Facultatieve Lijk verbranding stond de overledene in hoog aan zien. De crematie vindt Zaterdag plaats na aan komst van trein 11.40. De Keuringsdienst van Waren. Verslag van een jaar nuttigen arbeid. Het verslag omtrent den Keuringsdenst van Waren voor het gebied Haarlem over 1938 vermeldt o.a. het volgende: Door invoering van verschillende beslui ten, zocals Gasmaskeerbesluit, Kapokbesluit. wijziging van andere (Jam-limonadebesluit) en het Algemeen Besluit (het verbod van ge bruik van eendeneieren), het toezicht, dat gewenscht is op markten, in cafés, restau rants enz. is 't noodig, andere werkzaamheden der keurmeesters te beperken. Daarbij is schriftelijke voorlichting en waarschuwing van handelaren gewenscht, terwijl de nauwkeurige administratie ook in verband met het opmaken van het jaarver slag zooveel tijd vraagt, dat het administra tieve personeel soms overbelast is. Onderzocht werden 20433 monsters (in 1937 20205) en wel 16435 melk en melkpro ducten, 3706 andere waren en 292 diverse minsters namelijk naar aanleiding van klachten, betaalde onderzoekingen en con trolemonsters. Afgekeurd werdén bij inspectie of na on derzoek op het laboratorium 1468 partijen van verschillende waren, waaronder 515 maal visch (81680 K.G. en 380 maal wild en ge vogelte. Het wat grootere aantal partijen is uit sluitend op rekening te schrijven van het veelvuldig afkeuren van visch. Opgemaakt werden 128 processen-verbaal waarbij 43 wegens overtreding van het Brood- besluit en 61 in verband met het Melkbe- sluit. Chocolade in den vorm van strooisel bleek herhaaldelijk afwijkend, warschljnlijk door dat het vaak van afval gemaakt wordt. Er is chocolade in den handel „met melksmaak" Het zou gewenscht zijn, indien dergelijke aan duidingen geheel werden verboden, omdat bedoelde melkchocolade niet met de echte melkchocolade gelijk staat, maar slechts ondermelkpoeder (vrijwel zonder vet) bevat Het onderzoek der genomen monsters van consumptie-ijs leverde slechte resultaten op, vooral midden in den zomer. Slechte weers- toestanden maakten dat dit ijs vaak lang be waard en daarna op nieuw bevroren werd, hetgeen natuurlijk niet bevorderlijk Is voor een goede qualiteit van het product. Enkele monsters koek waren met minerale olie gebakken, andere bevatten saccharine. In een paar monsters honigkoek bleek te weinig honig aanwezig te zijn. Wat de melk betreft: bij 356 stalinspectles bleken nog 33 zeer vuile stallen te 'bestaan; In 65 gevallen was het meerendeei der koeien vuil, in 4 gevallen werd het materiaal in sloot water gespoeld, 100 maal moest aanmerking worden gemaakt op het melkgeredschap. Bij een importeur van gasmaskers en bij enkele ingeschreven wederverkoopers werd een onderzoek ingesteld. Afwijkingen bleken bij verschillende onderdeelen voor te komen. Ingewikkelde tulpenaffaire voor de Rechtbank. Bennebroeksche kweeker hoort acht maanden tegen zich eischen. Een ingewikkelde tulpenaffaire heeft heden morgen de Haarlemsche Rechtbank langdurig bezig gehouden. Een Hillegomsche bloembollen handelaar had aan een Bcnnebroekschen kwee ker 82 manden bollen gegeven om voor hem te planten. Van die manden had men normaal ongeveer 200 bedden tulpen kunnen venvach ten doch er waren er slechts 137 gekomen. Bovendien had een andere kweeker wiens land te Vogelenzang aan dat van den verdachts grensde een abnormaal slechte oogst gehad terwijl de dwalingen, die in zijn tulpenbedden voorkwamen precies zoo bij die van zijn buur man te zien waren. Deze feiten hadden de Bloemendaalsche recherche aanleiding gegeven een diepgaand onderzoek in tezetten met het gevolg, dat de bloembollenkweeker thans verdacht werd van „diefstal en verduistering van bloembollen". Niet minder dan 11 getuigen waaronder zes décharge kwamen voor hel getuigenhekje en gaven min of meer deskundige voorlichting over de verschillende manieren waarop de bollen door den Hillegomschen handelaar verzonden zouden zijn. Dit transport was in manden ge beurd en de vraag was nu of de manden alle maal vol waren geweest. De verdachte en eenige getuigen a décharge waren pertinent van meening, dat er verschil lende manden waren geweest die niet heelemaal vol met bollen hadden gezeten. De Hillegom sche kweeker en zijn procuratiehouder meen den evenwel, dat er ook manden waarop eenige zakken lagen verstuurd zouden zijn zoodat de hoeveelheid van 82 manden wel klopte. De buurman van den verdachte, die te wei nig „couleur cardinal" had geoogst, had het wel vreemd gevonden dat op 't veld naast 't zijne de zelfde dwalingen waren gevonden. De verdedi ger mr. J. H. van Wijk wees er echter op, dat verschillende malen materiaal, o.a. zakken zeven en manden door den getuige van den ver dachte was geleend. Daardoor was het natuur lijk niet onmogelijk dat bepaalde bollen, die in de zeven achtergebleven waren op beide ter reinen voorkwamen. Wat de tweede tenlaste legging: de verduiste ring van de bollen van den Hillegomschen han delaar betreft merkte de verdachte op dat de bollen meéstal grof waren zoodat er van een mand slechts twee en zelden 2'/ï bed met tulpen kon worden beplant. De Officier achtte den diefstal van de tulpen van den buurman niet bewezen en vroeg daar voor vrijspraak. Het bewijs van de verduiste ring van de bollen van den Hillegomschen han delaar daarentegen achtte hij wel geleverd. In het bijzonder een partij „Honelmoon", die de verdachte op een geheel ander terrein had ge plant bewees naar de meening van den Officier, dat hier opzet in het spel was. Deze verduiste ringen kunnen zeer vaak voor komen en dienen daarom krachtig te worden bestreden, zoo zeide spr., die een gevangenisstraf van acht maanden eischte. De verdediger mr. J. H. van Wijk hield hierna een zeer gedocumenteerd pleidooi waarin hij van beide tenlaste leggingcn vrijspraak vroeg, mede op grond van de verklaringen van de ge tuigen décharge. Uitvoerig ging pleiter ook in op de verschil lende processen-vermaal van de politie, waarin feiten naar voren werden gebracht, die volgens spreker niet op waarheid berustten. Tenslotte vroeg mr. v. Wijk de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Na zich in de raadskamer te hebben teruggetrokken weigerde de Rechtbank dit verzoek en bepaalde de uit spraak op Dinsdag 25 Juli. De Post te Haarlem. De ervaringen met de reorganisatie. Zooals men weet is ongeveer een maand ge leden bij de Post te Haarlem een belangrijke reorganisatie ingevoerd. Toen werd namelijk het spoorweg-postkantoor aan de Baljuwslaan in gebruik genomen, waar de groote transvorma (sorteermachine) is opgesteld. De bestellers gingen nu niet meer van het postkantoor in de Zijlstraat naar hun wijken, maar van de Bal juwslaan. Zooals altijd bij een belangrijke reorganisatie moest het personeel zich eerst inwerken. Het wordt dan ook niet door den directeur van het postkantoor ontkend dat er de eerste dagen wel eens iets aan de werking van den besteldienst haperde. Maar zoo liet de directeur er op volgen dat zijn wij gelukkig gauw te boven gekomen. Er kan nu al gezegd worden, dat voor het publiek de oude toestand hersteld is. Nu moet de reorganisatie nog door den Postdienst uitgebuit worden, om er de beoogde verbete ringen, ook voor het publiek, uit te halen. De ervaring die wij tot nu toe opgedaan hebben geeft ons de overtuiging dat wij daarin zullea slagen, opdat de reorganisatie geheel aan de gestelde verwachting zal beantwoorden. HAARLEM. 20 Juli 1939. Bevallen: 15 Juli: A. C. Zurhaarde Boer d„ 18 Juli: F. M. AaldersHageboud z., 19 Juli: M. W. van DijckSmit d., A. M. C. Bank—Kraak z„ 20 Juli: A. J. Prakken—Pol derman z. Overleden: 18 Juli: M. Brakel—Hllarius 60 j„ Mr. Cornelisstraat; 19 Juli: C. A. Walter j., Kamperlaan.W. E. H„ 2 d., d. van W. Bruijs, Schreveliusstraat; E. PrinsJanzen 26 j., Nauwe Geldeloozepad. Ondertrouwd, 20 Juli: C. Pérukel en A. Ferree: J. P. F. Hellemink en A. C. Dekker; F. II. Brinkman en M. C. Bergisch; H. Blazer en W. P. van Lunenburg; H. Weening en E. C. de Bois; J. W. Heuperman en L. Spijkstra. Getrouwd, 20 Juli: W. Levendag en M. Hartog; P. J. van Opzeeland en H. Kion; S. J. van Leverink en S. Gagel. R. van der Velde en C. L. Qualm. P. H. de Liefde en M. H. van der Wateren; C. van Vreeden en H. C. Voogd, J. Wezelman en R. Akersloot.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13