Haarlems Dagblad Dr. Colijn lijkt te zullen slagen. De Groote Ruzie.. ,Ons Prinsesje loopt...' Engelsche vredesvoorstellen aan Duitschland? Pyjamanie. Eén week geen rijwielplaatje noodig Hedenochtend door de Koningin ontvangen. 57e Jaargang No. 17204 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgavenen Algen). Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodiensl 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EIS ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 21 Juli 1939 Abonnementen per week f0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25- franco per post f 3.55. losse nummers t» cent per ex. Advertcntiën1-5 regel» f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes tie rubriek. Het is nu al bijna Augustus, wij leven dus midden in het extra-oorlogs-gevaars-seizoen en toch neemt de Groote Ruzie in Europa niet merkbaar toe. Integendeel, er zijn dagen waarop zij schijnt te luwen en het feit alleen, dat Duitscliland nog steeds geen greep naar Dantzig heeft gedaan strekt tot veler gerust stelling. Het is duidelijk dat de machtsposities der groote mogendheden in dit onrustige oude werelddeel zich anders zijn gaan verhouden. Weliswaar heeft Engeland, voortwerkend aan zijn afweer-front tot behoud van den vrede, nog steeds geen verdrag met Moskou kunnen bewerkstelligen, maar de Engelsche en Fran- sche houding worden steeds zelfbewuster. De indruk van „gewapend evenwicht in Europa" overheerscht nu. Dat zulk evenwicht een blij vende waarborg voor den vrede kan zijn zal ik u niet trachten wijs te maken. De historie is er om ons het tegendeel te vertellen. En het jongste bewijs is niet oud: slechts vijfen twintig jaar. Dus dient alle hoop gevestigd te blijven op de mogelijkheid dat de afkeer voor oorlog die bij de volken heersch't en het be wustzijn van de verschrikkelijke gevolgen dat ook bij hun leiders moet bestaan nog tijdig zullen leiden tot het inslaan van een nieuwen koers. Die nieuwe koers is duidelijk: gemeen schappelijke vermindering van bewapening, gemeenschappelijke economische maatrege len die tot herleving van den handel leiden. Het is moeilijk de kansen van zulk een idealen gang van zaken hoog aan te slaan als men affle berichten leest en op zich laat inwerken. Dreigende buitenlandsche perscommentaren, onthulling van spionnage-affaires dat wal gelijk ondergrondsche geknoei herinnert voor al aan de sombere jaren 1914-1918 Engel sche luchtvloten die boven Frankrijk demon- streeren, aankondigingen van andere gewel dige manoeuvres die op til zijnhet is niet opwekkend. Toch zijn er ook andere verschijnselen. Laat men het United Press-berïcht, dat de Duit- sche economische adviseur met den weldadi- gen naam dr. Wohltat in Londen over een vredesplan een groote leening aan Duitsch- land in ruil voor gedeeltelijke ontwapening gesproken zou hebben, slechts als een gerucht bestempelen. Zelfs dan geeft het te denken. Mij geeft de huidige toestand dit te denken: Als wij niet naar een Europeeschen oorlog toe gaan, als de Voorzienigheid besloten heeft ons deze ramp te besparen, als het mensch- dom van deze excessen van zijn onderlinge verdeeldheid bevrijd zal gerakenis dan de huidige loop van zaken toch niet heel wel te begrijpen? Is het niet logisch te achten, gezien de menschelijke historie en de men- schelijke verhoudingen, dat het besef dat een volgende massa-ramp niet meer aanvaard baar is en dat men met voldoende bewustzijn is begiftigd geraakt om die te vermijden, pas kan doorwerken als men tot den rand van den afgrond is gekomen? Laat ik liever zeg gen: meermalen tot den rand van den af grond is gekomen, en dan weer teruggedeinsd is, telkens opnieuw, tot men eindelijk van zich zelf en van de anderen begrepen heeft: Wij willen dit niet meer, wij hebben meer kracht te leven voor het vaderland dan er voor te sterven, wij kunnen uit dezen wilden heksen ketel iets groots gaan bouwen? Het is, dat wil ik alleen maar zeggen, eigen lijk zoo aanvaardbaar dat men alleen door beproevingen en gevaren tot het ontwaken van een nieuwen tijd kan komen: door duisternis tot licht! Het is anderzijds niet aan te nemen dat de groote meerderheid der menschen die sceptisch stond tegenover de ontwapening, sceptisch tegenover alle vredesactie, sceptisch tegenover iedere mogelijkheid dat de oorlog eens verdwijnen zou dien zij zonder verder nadenken maar als een soort natuurramp aanvaardde ooit zonder beproeving tot be ter inzicht en krachtiger uiting van levenswil zou komen. Dit is een hoopvol inzicht. Ik ben door den loop der teleurstellende, voor velen zoo benau wende en dreigende gebeurtenissen heen eigenlijk altijd hoopvol gebleven. Ik geloof niet aan een Europeeschen oorlog om Dantzig. Ik geloof niet dat men immer onwillig zal blijven, Duitschland weer koloniën te geven. Juist nu men weer krachtig is en niet zoo benauwd meer voor zijn prestige schijnt te behoeven te zijn, rijst die kans. Ik geloof evenmin dat bemiddeling tusschen Engeland en Duitschland nog lang behoeft uit te blij ven. Het juiste, psychologische oogenblik kan eerder aanbreken dan men nu vermoedt. Er is al zooveel gebeurd dat niemand had ver moed. Ik geloof zeker dat men met goedkoope sombere voorspellingen, gegrond op niets dan pessimisme, geen streep verder komt. Liever moed en vertrouwen! R. P. DE TOUR DE FRANCE. (Vervolg van pag. 6), T. van Schendel No. 2 op het eerste gedeelte. NARBONNE, 21 Juli (Van een specialen A.N.P.-verslaggever), De tiende étappe van den Tour de France, van Toulouse naar Montpellier. over een afstand van 246 K.M.. wordt heden in drie gedeelten gereden. Het eerste gedeelte over f48 KM., van Toulouse naar Narbonne. Werd gewonnen door den Franschman P. Jaminet. Onze landgenoot T. van Schendel plaatste zich tweede. De uitslag van het eerste gedeelte luidt: 1. Jaminet. 4 u. 7 min. 35 sec., 2. T. van schendel, 4 u. 8 min. 24 sec.. 3. Bernardini (Italië), dezelfde tijd; 4. M. Clémens (Luxem burg) 4 u. 8 min. 34 sec., 5. Le Grèves (Frank rijk, beiden dezelfde tijd. Daarna volgde een peloton van 30 renners «nder die S. Maes, de Korver en Lambrichts. Donderdagavond omstreeks half twaalf is op drie mijl ten Zuid- Westen van Scheveningen, vermoedelijk door een Duitsche vracht boot, welke uit den Waterweg kwam, de motorschokker GO(eree) 10, schipper A. Groenendijk, overstoomd. De schokker werd aan het achterschip aangevaren en zonk vrij wel onmiddellijk. De beide zoons van den schipper, Kees en Gerard Groenendijk, zijn verdronken. De vader, die in het donker een uur lang op twee bootshaken ronddreef, werd tenslotte door de vracht boot opgepikt en is door de later ter plaatse aangekomen GO 4 naar Scheveningen gebracht. De aanvarende boot heeft een boei uit geworpen en is voor anker gegaan. Door Prins Bernhard opge nomen filmpje in de Haarlemsche bioscopen. Heden zijn de Haarlemsche bioscopen begon nen met de vertooning van het filmpje „Ons Prinsesje loopt De theaters Rembrandt, Frans Hals, Luxor en Palace vertoonen het filmpje in hun voor programma's. Frans Hals geeft bovendien eiken werkdag van 10—1 uur 's morgens een 50 minuten- programma, waarin het filmpje opgenomen is. Ook het Luxor theater geeft op alle werkda gen een extra voorstelling van het filmpje en wel doorloopend van 102 uur. En Palace Familietheater stelt het publiek in de gelegen heid om het filmpje als onderdeel van een één-uur program (van 106 uur) te zien. Het bestuur van den Ned. Bioscoopbond schrijft ons: Het filmpje dat Prins Bernhard van zijn kleine Prinses Beatrix heeft vervaardigd, is bij zijn vertooning in de Nederlandsch biosco pen als een blijde verrassing door het publiek begroet. Met deze film is het ons veroorloofd een blik te slaan in het intieme huiselijke geluk van het Prinselijk Paar en de kleine Prinses te volgen op haar eerste wankele schreden en in al de lieftallige gestes, die nu eenmaal de bekoorlijkheid van den kleuter uitmaken. Het is de pretentielooze weergave van een eenvoudig stukje huiselijk geluk, dat dit filmpje als het ware iets geeft van Victor Hugo's: „Als het kindje binnenkomt" en waarin ieder de zonnige tafereeltjes terug vindt, welke in den eigen kring soms zooveel liefs en genoegen kunnen schenken. Daardoor is ook het succes van deze onge veer tien minuten lange rolprent verklaar baar. Het bedrijf stelt er een hooge eer in dat het Prinselijk paar zijn dochtertje via de film, vervaardigd door den Prinselijken cineast zelf. in de Nederlandsche bioscopen aan het volk heeft willen presenteeren. Dank zij de bemoeiingen van het hoofdbe stuur heeft Z. K. H. immers goedgevonden dat het filmpje, dat reeds populair „Prinses Beatrix-film" genoemd wordt, in de Neder landsche bioscopen wordt vertoond op voor waarde dat de totale opbrengst, welke door het hoofdbestuur gefixeerd is op een bepaald bedrag, ten goede komt aan ontspannings- en ontwikkelingsdoeleinden ten behoeve van mi litairen. In deze week zullen ca. 45 bioscoop-theaters het Prinses Beatrix flimpe in hun programma opnemen. Ontrouwe werkster. Donderdagmiddag heeft de Haarlemsche recherche een 35-jarige vrouw aangehouden, verdacht van diefstal van een portemonnaie met vijf gouden tientjes uit een woning, waar zij als werkster één dag per week werkte. Zij bekende. Twee stuks had zij te Haarlem ter wisseling aangeboden en drie had zij nog in haar bezit. Alle tientjes werden door de politie in beslag genomen. De vrouw had de porte monnaie verscheurd en op een terrein aan de Roerdompstraat weggegooid. Een stuk daarvan werd door de politie gevonden. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt; na verhoor is zij op vrije voeten gesteld. De loodsboot van Hoek van Holland is na de aanvaring eveneens ter plaatse verschenen. De zoon van den schipper, Kees Groenendijk, was gehuwd en vader van vier kinderen. Zijn broer Gerard was ongehuwd. Auto van den dijk gekanteld. Donderdagmiddag te 12.40 uur reed de expe diteur S. uit Lisse met zijn vrachtwagen, hoog geladen met kisten, in de richting van Spaarn- dam. Door de ronde ligging van den weg en mede door den sterken wind raakte hij de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen van den dijk kantelde. De chauffeur kreeg eenige hoofdwonden, door glasscherven veroorzaakt. Ook klaagde hij over pijn in linker schouder en been. Nadat hij door een dokter was ver bonden, kon hij per auto naar zijn woonplaats terug keeren. 's Middags werd de vrachtwagen met behulp van een kraanwagen weer op den dijk gebracht. De cabine en een voorspatscherm waren ingedrukt. Eenige kisten werden bescha digd. De vrachtauto kon, nadat de kisten op een andere auto waren overgeladen, op eigen kracht verder rijden. Sprake van groote leening om oorlogsindustrie om te schakelen op vredesbedrijvigheid Dr. Wohltat's verblijf te Londen aanleiding tot geruchten LONDEN (United Press). Volgens geruchten, die nog bevestigd werden, zou Sir Horace Wilson gedurende de twee besprekingen, die hij deze week met Dr. Wohltat den economischen adviseur der Duitsche regeering, die momenteel te Londen vertoefd als ver tegenwoordiger ter walvischconferen- tie heeft gehad, de mogelijkheid van een groote internationale leening aan Duitschland hebben overwogen, die dan zou worden aangewend om de Duitsche oorlogsindustrie te transfor- meeren in een industrie met meer vreedzame bedoelingen op voorwaarde dat Hitier toestemt in een drastische beperking van de bewapening. Volgens den U. P. correspondent Carroll zou de Britsche regeering een „positief vredesplan" voorbereiden, dat in den nazomer aan Hitier zou worden voorgelegd indien „de negatieve politiek" van allianties er niet in slaagt om de rust in Europa te verzekeren. Gedurende de laatste dagen doen in goed ingelichte diplomatieke kringen berichten om trent het zoogenaamde positieve plan de ron de, doch van officieele zijde wordt geen com mentaar daarop geleverd. Volgens deze diplo matieke kringen zou het plan, eenmaal ge rijpt, de volgende punten inhouden: 1. Aan Duitschland zou worden verzocht om een deel van zijn bewapening op te offe ren. Engeland en zijn geallieerden zouden ga ranties voor een dergelijke unilaterale ontwa pening vragen, opdat deze in werkelijkheid wordt uitgevoerd. 2. Engeland zou in ruil daarvoor een enor me leening aan Duitschland verstrekken ten einde Hitler in staat te stellen de Duitsche oorlogsindustrie te veranderen in industrieën op vreedzame bases. 3. Indien Duitschland eenmaal met de be perking van zijn bewapening begonnen is zul len verdere concessies aan Duitschland zooals het koloniale vraagstuk overwogen worden. 4. Engeland zal elk instrument voor het propageer en van zijn voorstel in actie brengen opdat de Duitsche bevolking op de hoogte is van dit aanbod zoodat zij ervan overtuigd is dat indien er oorlog komt hun regeering daar voor verantwoordelijk is. De bronnen, waaruit deze berichtgeving stamt, melden dat een wenk omtrent dit ver meende plan reeds aan Berlijn is overgebracht, en dat hieraan eveneens in de bespreking met Wohltat gerefereerd is doch dat het plan niet voor einde Augustus of September officieel zal worden voorgelegd. LONDEN, 21 Juli. (ANP) De diplomatieke re dacteur van de Financial Times wijst op de be- teekenis, welke men in diplomatieke kringen hecht aan hetgeen men noemt de officieuse acti viteit van dr. Wohltat. Onafhankelijk van zijn deelneming aan de walvischconferentie, zoo schrijft de redacteur, zou dr. Wohltat, naar ver luidt, in contact getreden zijn met bevoegde Brit sche kringen teneinde tot een niet-officieel on derzoek te kunnen overgaan van de huidige po sitie der handelsbetrekkingen tusschen Engeland en Duitschland. Hij zou er naar streven een mid del te zoeken om een ontspanning teweeg te brengen in den internationalen toestand gedeel telijk op commercieelen grondslag. Het voornemen zou bestaan, dat Duitschland in ruil voor eenigen vorm van internationale hulp aan zijn bedrijfsleven, zijn oorlogsindus trie op vredessterkte zou brengen, met andere woorden Duitschland zou er in toestemmen tot een .gedeeltelijke ontwapening over te gaan. Men zou den toestand met te groot optimisme beoordeelen indien men zou venvachten, dat zich op dit gebied onmiddellijk een nieuwe ont wikkeling zou voordoen, doch het schijnt, dat de situatie in deze richting gepeild wordt. (In Amerika is, naar "bericht wordt, een rage ontstaan voor heeren-pyjamas, met kleurige wereldkaarten bedrukt). U zult het wel waardeeren. Dat u dank zij mij weer weet, Hoe Am'rikaansche heeren In pyjama zijn ontkleed. Met landkaarten in kleuren Is dit kleedingstuk bedrukt, Het zal je toch gebeuren, Dat je zoo wordt opgesmukt. 'k Wi; niet op alles vitten. Maar de dwaasheid maakt wel school. Je gaat op Zuidpool zitten, Op je borst ligt de Noordpool. Je kunt je slaap verbeiden. Stevig liggend op Japan, Of op je andre zijde. Zeg maar op Saskatchewan. Die vreeVnde Yankee knapen Zijn er blijkbaar mee verguld. Te weten, als ze slapen, Dat de wereld hen omhult. Hoe konden z' ervan droomen, 't Is een allerdwaast idee, En als het hier mocht komen, Doe 'k er zeker niet aan mee. Om je ter rust te leggen Dacht ik zoo, toen ik dit las. Komt, om het zacht te zeggen Wel een landkaart 't minst van pas. P. GASUS. Het woord is aan Goethe: De pijl van den schimp keert tot den man terug. Van 1 tot en met 8 Augustus 1939 zal geen boete zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, dat niet voorzien is van een rijwielbelastingmerk. Bloemendaal's Financiën Batig saldo rekening f 182.000 In de vergadering van den Gemeente raad van Bloemendaal deed Donderdagmid dag de voorzitter, wethouder A. J Prinsenberg de mededeeling. dat de gemeenterekening het verblijdend batig saldo van f 182.000 ver toont. Formatie van een Kabinet begin volgende week verwacht. 'sGRAVENHAGE 21 Juli. Heden- ochtend is H. M. de Koningin per auto van SocstdUk op den Rulgenhoek terug gekeerd. H. M. heeft aldaar dr. H. Colijn ont vangen. Onze parlementaire redacteur telefoneert ons: Aan het feit, dat dr. Colijn hedenochtend weer door H. M. de Koningin in audiëntie is ontvan gen moet men vooral geen ongemotiveerde verwachtingen vastknoopen wat de tweede poging van den kabinetsformateur betreft. Hij heeft zich geenszins naar de Koningin begeven om mee te deelen dat hij geen kans van slagen zou zien en daarom van den opdracht zou willen afzien; eer is het tegendeel het geval. Immers, naar wij meenen te mogen aannemen heeft de adspirant formateur heden aan het Staatshoofd alleen verslag uitgebracht over de huidige situatie en daarbij zou hij naar alle waarschijnlijkheid wel een vrij optimistisch geluid hebben laten hooren. Uit alles wat we in parlementaire en politieke kringen vernemen, valt n.l. op te maken, dat dr Colijn thans zeer dicht bij zijn einddoel is. Dit schijnt te bestaan in het samenstellen van een kabinet, dat geen politieke kleur zal hebben, doch zich geroepen zal achten zijn bestaan krachtig te wijden aan de dringende nooden van dezen tijd. Op het stuk van werkloosheidsbestrijding, budgetair beleid en defensie zal het met een vast programma in zee gaan en zal er tusschen de leden van het ministerie volstrekte homo geniteit dienen te bestaan. Waar het hier om zoo belangrijke kwesties gaat als o.m. die van de werkloosheidsbestrijding kan men een kabi net van dezen aard geen zakenkabinet noemen, want dat houdt zich louter met neutrale aan gelegenheden bezig en roert geen vraagstukken aan, waarover principieel verschil van inzicht bestaat. En dat er pricipieel verschil van in zicht over het vraagstuk der werkloosheids bestrijding bestaat, is een feit, al moge ten deele de scheidingslijn tusschen de verschillen de opvattingen t. a. v. dat vraagstuk dwai's door sommigen partijen heenloopen. Pogingen om te zien of het toch nog tot een verzoening met de voormannen uit de R. K Staatspartij kan komen, leken kortgeleden op een definitieve mislukking te zijn uitgeloopen Daarom wenschen de demissionnaire ministers Weiter, Steenberghe, Romme en Goseling geen deel uit te maken van het onder dr. Colijn nieuw te vormen bewind. Verder doet in Den Haag hardnekkig het gerucht de ronde, dat ook mr. dr. ir van Buuren wiens gezag op het Bin nenhof wel grooter had kunnen zijn. geen plaats in de nieuwe combinatie zal krijgen. Aangezien bovendien financiën sinds Mei zonder defini tieve bezetting was dr. Colijn torste deze portefeuille ad interim zag de formateur zich voor de taak gesteld heel wat personen te polsen, met het oog op de bezetting van de departementen, zelfs al mogen nog een aantal van zijn met hem demissionnaire collega's straks weer wel in volle glorie als ministers herleven Als mogelijke bezetting van de diverse ministeries spreekt men van Prof. ir. I. P. de Vooys op Econimische Zaken; den Arnhemschen burgemeester H. P. Bloemers op Sociale Zaken; den procu reur-generaal uit Arnhem mr. J. A. de Visser op Justitie, den oud-Edeleer C. W. Bodenhausen op Koloniën of Financiën; den oud-min. Jhr. ir. O. C. A. v. Lidth de Jeude op Waterstaat, Voorts wordt de naam van dr. ir. M. H. Damme, den dir.gen. der P. T. T. genoemd. Er zij hieraan echter uitdrukkelijk toege- oegd, dat omtrent een en ander nog niets vast staat en de formateur nog wel eenige andere pijlen op zijn boog schijnt te hebben zoodat stuivertje verwisselen van portefeuilles van de door hem gedachte combinatie nog moge lijk is. Vermeld zij ook nog even, dat prof. Kra nenburg, die door Dr. Colijn zou zijn aange zocht, met alle waarschijnlijkheid daarop niet zal ingaan, hetgeen wellicht reeds heden tot den formateur zal kunnen dqordringen. Intusschen achten insiders de kans groot, dat binnen enkele dagen de formatie voor elkaar zal zijn. Men sprak ons van het begin van de volgende week. Benijdenswaard zal de positie van een op deze wijze tot stand gekomen kabinet niet zijn, maar dr. Colijn schijnt nu eenmaal van meening te zijn geweest dat hij tot plicht had, nu hem ten tweeden male een dergelijk verzoek door het Staatshoofd was gedaan, in elk geval een kabi net in elkaar te zetten. De hoofdvraag zal wel wezen of de nieuwe combinatie met betrekking tot de werkloos heidsbestrijding den indruk zal kunnen maken 't probleem flink te willen aanpakken en zich daar bij niet in de allereerste plaats door in sommi- ger oogen te bekrompen financieele overwe gingen te laten leiden. Komt zij t. a. v. de werkloosheidsbestrijding met voorstellen voor den dag, die goede hoop bieden op een opleveren van deugdelijke resultaten, dan valt te ver wachten dat ook van R. K. zijde vóór dergelijke voorstellen zal worden gestemd. Het ware n.l. een misvatting te meenen, dat men daar alleen maar zweert bij de plannen zooals mr. Romme die had uitgedacht. Dat is niet het geval. Wel echter staat men er in den kring van de R. K. Staatspartij op en hetzelfde geldt voor de S. D. A. P. en de Vrij. Dem. dat de regeering haar plannen inzake werkloosheidsbestrijding niet op bedenkelijke wijze ondergeschikt maakt aan kortzichtige financieele overwegingen. En dus zal dr. Colijn, wil zijn kabinet geen neder laag lijden, in de practijk met de wenschen van deze meerderheid van de Kamer voldoende reke ning moeten houden. 'CÜ eringe kosten, veel profijt. Ziedaar de ideale combinatie, die past op het plaatsen van een GROENDE in HAARLEMS DAGBLAD. HEDEN: 14 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING. pag. Dc gasprijs in Bloemendaal wordt verlaagd 4 BINNENLAND. Dr. Colijn lijkt met kabinetsformatie te zul len slagen. 1 Een Nederlandsche kotter is overvaren; twee der opvarenden zijn verdronken. 1 Jhr. de Geer spreekt over de kabinetscrisis. 3 Defensie betracht de uiterste zuinigheid. 3 BUITENLAND. In het Lagerhuis heeft minister MacDonald uiteengezet dat de illegale immigratie in Palestina dient te worden tegengegaan. 5 In Zwitserland is een passagiersvliegtuig neergestort. Drie passagiers en drie leden der bemanning kwamen om. 5 Een Poolsche douanebeambte werd door een Dantzigschcn collega doodgeschoten. 5 Egypte gaat een vloot bouwen. 5 De Britsch-Japansche besprekingen gaan in de richting van een overeenkomst. 5 SPORT. Sport in 't Kort. 6 ARTIKELEN, enz. R. P.: De groote Ruzie. i Van een specialen verslaggever: Nederland heeft geen Maginot-linie, maar heeft deze ook niet noodig. 3 H. D. Vertelling: En toen bukte ik 4 Voor de Jeugd g K. de Jong: Concert der II. O. V. 7 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op 11

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 1