JCaan- fWat zij mt de> 100.000 deden fBxei xeeds nu ze(j DINSDAG 23 JUL'I 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 IERSCI1E TERRORISTEN KRIJGEN BUITENLANDSCHEN STEUN. Hoare doet mededeelingen in het Lager huif. WET OP GEWELDPLEGING IN TWEEDE LEZING AANGENOMEN. „Wij zijn in het bezit van een be trouwbare inlichting, dat de campagne der Iersche terroristen door buitcn- landsche organisaties met aandacht wordt gevolgd en metterdaad wordt gestimuleerd. Ik zou het Huis echter willen vra gen niet aan te dringen op bijzonder heden". Sir Samuel Hoare. Aldus zeide de Britsche minister van bin nenlandse he zaken, Sir Samuel Hoare, gisteren in het Lagerhuis. Hoare legde deze verklaring af bij de in diening in tweede lezing van het wetsont werp tot voorkoming van geweldpleging. Hoare voegde aan zijn mededeeling toe, dat het niet in het openbaar belang zou zijn nadere in lichtingen te geven. Het Huis moet de ver zekering van den minister aanvaarden, dat het geen matelooze verdenkingen, gebaseerd op praatjes, doch omlijnde conclusies op grond van betrouwbare gegevens zijn. Met het oog op deze rapporten over buitenlandsche intriges en een onder vinding van zes maanden, welke doet zien, dat het terrorisme grooten om vang kan aannemen, kan het depar tement volgens Hoare niet veilig uit eengaan zonder de bij de wet toege stane machtsmiddelen te versterken ,jj tot handhaving van de orde. Na gesproken te hebben over een document dat de politie in handen was gevallen, waar in plannen voor de campagne van de Iersche terroristen werden onthuld, zeide Hoare, dat sedert Januari 57 aanslagen van terroristen waren voorgekomen te Londen en zeventig in de provincies. Daarbij werd een man gedood, 75 personen gewond Wegens terroristische activiteit zijn 66 mannen veroordeeld. De politie heeft 1500 gelignietpatronen. 1000 slaghoedjes, 2 ton chloorkali en ijzeroxyde, zeven gallons (een gallon is ongeveer 4V<> liter) zwavelzuur en bijna 20.000 pond aluminiumpoeder, die vol doende zouden zijn geweest om schade aan te richten voor millioenen ponden sterling en wat nog belangrijker is voor het verlies van ministens 1000 mannen en vrouwen. In ver band hiermede ben ik er zeker van zoo ver volgde Hoare dat het land drastischer op treden tegen de bedrijvers van deze misda den tegen de gemeenschap zal goedkeuren en eischen. Wij hopen, dat het onderhavige wets ontwerp van tijdelijken aard zal kunnen zijn om aan den noodtoestand het hoofd te bieden. Daarom wordt de geldigheid van de wet ge steld op twee jaren. Greenwood Labour) zeide, dat ieder de gebeurtenissen zal betreuren, - welke aanleiding geven deze nieuwe machtsbevoegdheden te vragen. Hij werd toegejuicht, toen hij zeide, dat de methoden der terroristen niets zou den aanhalen. Hoewel hij de wen- schelijkheid inziet van een Vereenigd Ierland in eenigerlei vorm, betreurt Greenwood het feit dat de minderheid methoden heeft gekozen, welke hij moet afkeuren en die, naar hij gelooft, haar bedoelingen zou doen mislukken. Er zijn rationeeler middelen om onze ge meenschappelijke problemen op te lossen dan gebruikmaking van geweld. Ik kan de opvat ting goedkeuren en de meeste leden van mijn partij zijn het er mede eens, dat onder de te genwoordige omstandigheden verdere machts bevoegdheden noodzakelijk zijn om het hoofd te bieden aan deze ongelukkige situatie. De Labouroppositie zou zich niet verzetten tegen aanneming van het wetsontwerp in tweede lezing, hoewel zij op sommige punten niet voldaan is en vreest voor de mogelijkheid van een breidel der vrijheid van de bevolking. Het wetsontwerp werd daarop in tweede lezing aangenomen met 218 tegen 17 stemmen. GEDENKRAAM VOOR DE ST. BAVO. De Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers. heeft in de Plebanie van Haarlem het hoofdbestuur van de Nederlandsche Reisver- eeniging van Katholieken ontvangen. Dit bestuur bood een feestgave, een gebrandschil derd raam in de Sacramentkapel van de Kathedraal aan. De voorzitter der Reisvereeniging Dr. A. P. J. Hoogeveen sprak zijn dankbaarheid uit voor de medewerking die de vereeniging van den Bisschop heeft mogen ondervinden. Het nieuwe raam is ontworpen en uitgevoerd door „OOST EN WEST" BEZICHTIGT DE „ORANJE". De leden van de af deeling Haarlem er omstreken van de Kon. Vereeniging ..Oost en West" worden op Vrijdag a s. door de Stoom vaart Mij. „Nederland" in de gelegenheid ge steld om het m.s. „Oranje" te bezichtigen. Feest voor de kinderen der transportarbeiders. Er was Maandagmorgen op de Turfmarkt drukte en vroolijkheid, welke veroorzaakt wer den door een groot aantal kinderen, vergezeld door moeders of vaders. De kinderen der leden van den Centralen Bond van Transportarbeiders gingen namelijk met een zestal groote autobus sen een dag uit, en wel de kinderen van 6 tot 12 jaar, daar zij, die den leeftijd van 12 jaar al be reikt hebben op 5 Augustus voor een geheele week naar Vierhouten gaan. Thans waren het 240 kinderen, die genoten van de reis over Leiden, Voorschoten en alle tusschenliggende plaatsen naar Rotterdam om ten slotte te Hillegersberg op de groote speel plaats van de Stichting Plaswijck te vertoeven. Het allereerst werd een bezoek gebracht aan de apenkooi, en de capriolen van de apen war 'n echt vermaak voor de kinderen. Daarua werd de broodmaaltijd genuttigd, maar de vele speel- werktuigen lokten de kinderen zoo aan dat het den leiders moeite kostte om hen een moment rustig te houden. Zoowel van de aankomst als van het eten werd een film vervaardigd, welke gelijk met de bondsfilm in het land vertoond zal worden. Veel te vroeg naar den zin der kinderen werd opnieuw verzamelen geblazen. De terugreis werd gemaakt over den Haag, langs het Binnenhof, Ge vangen Poort, Plein 1813 en het Vredespaleis, de haven en de Boulevard te Scheveningcn. Zoowel op de heenreis als de terugreis werd de tractatie der kinderen niet vergeten. Het was half zeven toen de bussen met de vroolijke kin deren, zingend en joelend, op de Turfmarkt te rugkeerden, opgewacht door de talrijke ouders. Het is voor de kinderen een mooie dag geweest. Ecu niet reclitscli kabinet. In ons nummer van Maandag hebben wij een artikel van onzen Haagschen correspon dent opgenomen, waarin de zinsnede voor kwam. dat dr. Colijn zich thans aan het hoofd gaat stellen van een combinatie, waar in de menschen van rechtschen huize in de meerderheid zijn. Hierbij is echter het woordje niet uitgevallen, want in het nieuwe kabinet is een linksche meerderheid. Uit het vervolg van het artikel bleek ook duidelijk, dat bedoeld werd een meerderheid van niet-rechtschen huize. TERAARDEBESTELLING J. V. MUNSTERMAN Onder groote belangstelling had op de Al- gemeene begraafplaats te Heemstede de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. V. Munsterman, in leven gepensionneerd bouwkundig ambtenaar bij de afdeeling Openbare Werken te Haar lem. Onder de zeer vele oud-collega's en amb tenaren waren o.m. aanwezig de heeren M. Maas, directeur van Openbare Werken; H. C. Spek, hoofdcommies en J. H. Scherpenhuizen en P. Elffers, inspecteurs O. W., E. J. Muhren, gep. hoofdopzichter, P. J. Kievit, gep. opzich ter, G. A. Degenaar, J. N. Lobel Sr., H. de Lugt en H. J. Surendonk, oud-ambtenaar O.W. en vele in dienst zijnde ambtenaren, benevens enkele ambtenaren van andere tak ken van dienst. Toen het stoffelijk overschot in de Aula was geplaatst, voerde eerst het woord de heer A. C. Scholten, een vriend uit Utrecht, die den prettigen omgang schetste, welke hij 39 jaren met de familie Munsterman heeft gehad., Spr. besloot zijn toespraak met den wensch, dat God de familie moge sterken in dit ver lies.. Namens het personeel sprak de -heer P. Elffers, inspecteur van O. W.. een kort af scheidswoord, daarbij den overledene schet send als een goed ambtenaar en trouwen vriend. Ds. C. M. Briet herinnerde aan het lijden deze vriend heeft moeten verduren, waar na het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde werd toevertouwd. hebben wij U in drie korte flitsen laten lezen. Hoe zou U handelen, indien U de 100.000 won? Ook maar raak koopen? Of gaat U het zorgvuldig beleggen? Be denk echter, dat U eerst in het bezit moet zijn van één of meer briefjes. Zonder briefje geen kans. Stel derhalve niet uit, wat U heden doen kunt. DE H. A. C. O.-TREKKING BEGINT REEDS A.S. MAANDAG. Komt zelf Uw nummertje uitzoeken of bel nr. 13370 even op en het briefje wordt terstond bezorgd. Let op het geluksadres VAN HALEM'S HOEFIJZERKANTOOR SCHOTERWEG 3, tegenover Fr. Halstheater. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: In het ZuidoostenBetrokken tot zwaar bewolkt, nog eenige regen later met kans op onweer, warmer, zwakke ver anderlijke wind. Vor het overige gedeelte van ons land: Afnemende bewolking, geen regen van beteekenis, iets warmer. Zwakke tot ma tigen Noordelijken tot Oostelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 58 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 55 F. De depressiekern, welke gistermorgen over Wales lag. verplaatste zich tot over ons land, alwaar zij gisteravond stationnair werd en thans geleidelijk gaat opvullen. Zij bracht vooral in Nederland vrij veel neerslag. Zoo meldde Vlissingen in het afgeloopen etmaal 34 mm, terwijl Schiphol hedennacht 20 mm had. De temperatuur daalde in ons land, Bel gië, Frankrijk en Midde'n-Duitschland tot ver beneden normaal. In West- en Zuid-Duitsch- land trad vooral in de hoogere luchtlagen sterke afkoeling op. Een lichte storing welke in Z.O.-Frankrijk ontstond trok in N.O.-richting over Duitsch- land. Langs haar baan kwamen onweders en flinke hoeveelheden regen voor. De depressiekern over Zuid-Noorwegen welke in beteekenis afnam verplaatste zich in Wes telijke richting. Ook in haar omgeving werd veel regen en plaatselijke onweders gemeld. Het hoogedrukgebied over de Poolzee ver anderde weinig. De temperatuur over Finland en Midden-Scandinavië bleef nog vrij hoog terwijl ze over IJsland iets steeg. Het Azorenhoogedrukgebied nam in beteeke nis af, doch een uitlooper breidde zich over Noord-Spanje en Zuidwest-Frankrijk uit. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 mM. Stand van heden 761 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 11.56 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 17.0022.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. De Nationale Feestdag. EXAMENS Prot. Chr. Nijverheidsschool. Geslaagd voor het getuigschrift Ccstuum- naaister op 25 Juli 1939: J. Boone. J. v. d. Ham, A. v. Hinte, R. Kok, C. de Munnik. Geslaagd voor het getuigschrift 2 j. Voor bereidende klasse, op 25 Juli 1930: C. Alewijn, W. Assenderp, G. Brand, N. Drayer, C. Haak, L. Jager, J. Kat, W. Klaassen C. v. Klaveren, P. Koster, J. Meyer, G. Pd, A. Ruyter, M. Smits, A. Spiers, G. Stolten- berg, T. Vrugt. A. v. Aliphen, I. Boelhouwer, H. Bos, P. van Es, T. Ferwerda, T. Hiddinga. G. Hietbrink, B. Hollenberg, W. Jansen, A. Meyboom, R. v. d. Ochtend, G. Piso, F. Prin sen, L. Slagboom, H. Smit, J. van Spek, L. Zwemmer. J. Hoyerman, A. Bakker. J. Bakker. N. Beek, C. de Boer, N. v. d. Boogaard, J Broekman. L. Bruin, A. van Dalen. Z. in 't Hout, S. de Jong, C. Koen, R. v. d. Linden. R. Ooms. W. Roon. D. Soer, J. Stadt, N. Steen- kist, B. Stigter, N. Verhey, B. Wagner, H. de Jong. Geslaagd voor het diploma „Kinderverzorg ster" uitgereikt door den Centralen Raad voor Kinderuitzending mej. A. J. v. d. Leek. DE MULO-EXAMENS. Maandag slaagden te Haarlem voor het A-diploma: F. F. Geertsema, J. R. Jongbloed, J. Lakerveld, D. M. Wernik, allen ise Haarlem; J. Guyt, H. F. Schachtschabel, G. Jongejan en A. van der Zee. allen te IJmui- den: H. M. Wiersema, D. P. Visser. E. H. Reiding. M. W. M. van der Horst, allen te Heemstede; D. Hettelingh, P. E. Hettelingh, allen te Zandvoort. Voor het B-diploma: A. M. Honkoop, H. J. Leuven, H. H. Dalman en C. Hut, allen te Haarlem: I. Kiburg, Ch. A. Disselkoen en F. van der Veen, allen te Heemstede; R. G. Ban- nink en P. S. der Nederlanden, beiden te Zandvoort; A. W. M. Sijlaart te Bennetorrek. „DAT HEEFT HEINTJE WEER GEDAAN". Van Vrijdag a.s. af tot en met Zondag 30 Juli a.s. komt de populaire artiste Henrietta Davids met haar gezelschap in het Gem. Con certgebouw alhier met de cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan". Het succes, dat deze revue in den lande gehad heeft is groot. Henrietta Davids wordt omringd door een keurtroepje medewerkers onder wie de be kende componist John Brookhouse Mc. Carthy (Adv. ingez. Med.) EXTRA TREIN NAAR LUIK. De Ned. Spoorwegen laten op Zondag 6 en Zondag 13 Augustus uitsluitend voor Neder landers, een extra brein naar Luik rijden, voor een bezoek aan de Watartantoonstelling aldaar. De paskostan zijn in den prijs be grepen. Origineele viering in Haarlem-Oost. De vorige week hebben wij melding gemaakt van de verschillende feestelijkheden, welke hier ter stede op den Nationalen feestdag ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin zullen plaats hebben. De Oranjebond „Prinses Juliana", afdeeling Haarlem-Oost van de vereeniging „Koningin nedag" verstrekt thans nadere mededeelingen over de wel zeer origineele feestelijkheden, welke op dien dag in Haarlem-Oost de be langstelling zullen wekken Het bestuur heeft er, evenals op andere feestdagen van het Koninklijk Huis, naar ge streefd een feest te organiseeren, dat door allen kan worden meegevierd. Dank zij de van verschillende zijden reeds toegezegde mede werking kon men er toe overgaan een idee van een der bestuursleden uit te voeren n.l. de viering van een Noord-Hollandsche Boe renbruiloft, een feest waaraan alle buurtbe woners kunnen deelnemen, gelijk uit het na volgend programma blijkt: Des ochtends 9 uur verzamelen zich de brui loftsgasten allen in oud-Noord-Hollandsch costuum op de Papetorenvest om vandaar in een twintig-tal versierde tilbury's naar het feestterrein aan de Zomervaart te rijden, waar op het bordes van een geïmproviseerd raad huis de trouwplechtigheid zal plaats hebben. Daarna wordt door den bruiloftstoet een rij toer gemaakt waarbij naar oud gebruik en ten gerieve van de jeugd van Haarlem-Oost rijke lijk met bruidsuikers zal worden gestrooid. Teruggekomen op het feestterrein zal aldaar om 12 uur een koffietafel worden gehouden waarbij allen welkom zijn. Geheel in den stijl van het feest volgt des middags van 2 tot 4 uur de receptie. Hiertoe wordt een ieder uitgenoodigd en men wordt tevens verzocht niet met leege handen te komen! Het bruidspaar aanvaardt namelijk alle mogelijke geschenken en eventueel ook enveloppen met inhoud welke geschikt zijn om ter hand te worden gestald aan de verschillende instellingen van Hulpbetoon of Armenzorg, ter verdeeling onder de behoef tige gezinnen van Haarlem-Oost. Te ca. 5 uur wordt de rijtoer herhaald langs 'n andere route en te 7. uur heeft op het feestterrein de gemeenschappelijke maal tijd plaats van de bruiloftsgasten. Daarna be gint het groote avondfeest waaraan geheel Haarlem-Oost ongetwijfeld zal deelnemen. Tot zoover het programma. Ongetwijfeld zal de wijze waarop Haarlem- Oost den Nationalen feestdag gaat vieren in breeden kring belangstelling wekken. Het wordt een feest waarbij alle buurtbewoners betrokken kunnen worden en dat in a,lle op zichten belooft te slagen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.74 1/8. Berlijn 74.80. Parijs 4.94-)4 Brussel 31.70. Zwitserland 42.11. Kopenhagen 39. Stockholm 45. Oslo 43.90. New York 1.86 5/8 Prolongatie: Italië: Vrije lire 9.87'^ Reislire 9. Bankpapier 6.45. 2.uur. Londen 8.73 Vz Berlijn 74.75 Parijs 4.94 Brussel 31.69 Zwitserland 42.11. New York 1.86 9/16. DE RIJTIJDENWET. Op 13 Augustus a.s.treedt in werking de Rij- tijdenwet. De ingevolge deze wet aan te schaffen werkboekjes zijn eerst op dien da tum. dus 13 Augustus, verkrijgbaar aan de 6e Afdeeling van het Stadhuis 'Bureau Bevol king). Rijbewijs en eventueel Rustdagkaart meenemen. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Nu dr. Colijn er in geslaagd is een nieuwe regeering te vormen komen de beschouwingen op het zoo juist samengestelde kabinet los. Het enthousiasme waarmede 't welslagen van dr. Colijn werd begroet, werd hiermede lichte lijk getemperd, en op de wisselmarkt werd dit weerspiegeld door een iets zwakkere stemming voor den gulden, blijkende uit een kleine stij ging van de buitenlandsche munteenheden. Deze stijging hield overigens tevens nog verband met den normalen terugslag op de jongste prijsdaling der vreemde munteenhe den. De handel was echter beperkt, en de hoofd schotel werd gevormd door de commercieele transacties. Het Britsche pond dat bij de ope ning werd genoemd tegen 8.73 1/4 a 8.73 1/2 steeg in den loop van den ochtend tot 8.74 a 8.74 1/4. Amerikaansche dollars liepen op van 1.86 3/8 a 1.86 1/2 tot 1.86 9/16 a 1.86 11/16. Fransche francs, die bij de opening tegen circa 4.94 1/4 werden geadviseerd werden ver volgens verhandeld tegen 4.94 1/2 a 4.95, Belga's golden 31.68 a 31.72, nadat oorspron kelijk iets lager was afgedaan. Zwitsersche francs waren 42.09 a 42.13. De Scandinavische deviezen werden algemeen wat hooger ge noemd, n.l. voor Oslo 43.90, voor Kopenhagen 39.-, voor Stockholm 45.—. Duitsche marken waren 74.75 a 74.85. In de noteeringen voor de termijnmarkt vielen geen noemenswaardige mutaties op te merken. De effectenhandel op de niet-offi'taele ochtendmarkt was van zeer kalmen aai De koersen waren weinig veranderd. De kxelne inzinking te New-York oefende geen noe- menswaardigen invloed uit. Noch op de Ame rikaansche fondsen, noch op den koersstand der locale waarden. DANSENDE JEUGD. Op een feest van „Kraft durch Freude" te Hamburg voerden verschillende groepen meisjes dansen uit, die veel belangstelling trokken. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Hedenmorgen zou uitspraak worden gedaan in de affaire van den Hillegomschen bloembol lenhandelaar, die aan een Bennebroekschen kweeker 82 manden bollen had gegeven om voor hem te planten. Van die manden, had men normaal ongeveer 200 bedden tulpen kunnen verwachten, doch er waren er slechts 137 ge komen. De rechtbank achtte het onderzoek in deze zaak niet volledig en stelde de stukken weer in handen van den rechter-commissaris. £ecdec dan 11 tief. is staat de uiUitec de deuc Uw kleedinq en die oan Uw kinderen met wol uit de „WMaai" Jieus uit ICÜi iwoctcclden Vakkundig ondeccickt Qen. Gimjéstcaat 129 iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii (Adv. Ingez. Med.) Alfonso zou zijn rechten op den Spaanschen troon handhaven. Geen afstand van zijn rechten ten gunste van zijn zoon Don Juan. PARIJS, 25 Juli. Op een geheime confe rentie van Monarchisten te Lausanne, die ten doel had een propaganda-campagne ten gun ste van het herstel der monarchie in Spanje voor te bereiden, heeft Alfonso XIII gewei gerd ten gunste van zijn tweeden zoon. Don Juan af te treden en hij heeft bij die gele genheid herhaald, dat hij zijn rechten op den troon handhaaft. Alfonso beloofde, dat de pa cificatie nummer 1 op het programma der mo narchie zal zijn en dat hij zijn eigen candida- tuur zal handhaven ten einde een hernieuwde campagne ten gunste van Zita's broeder. Prins Xavier de Bourbon Parma als Carlistisch pre tendent te voorkomen. Alfonso die thans 53 jaar oud is. leeft rustig te Rome. Hij geniet een uitstekende gezond heid, maar hij is niet meer de vurige polo speler van voorheen, noch bezoekt hij mon daine badplaatsen als Deauville, zooals hij voorheen placht te doen. Officieel zijn de on- eenigheden tusschen hem en Ena (in Spanje steeds Koningin Victoria Eugenia genaamd), bijgelegd, doch practisch leven zij geschei den, ofschoon zij, mocht de monarchie her steld worden samen naar het Koninklijk Pa leis zullen terugkeeren. Berichten uit de gematigde socialistische kringen alhier, volgelingen van Besteiro en Casado, zouden een boodschap naar de ver gadering te Lausanne gezonden hebben om mede te deelen, dat zij de restauratie zullen steunen zijnde, dit het beste middel om Spanje te pacificeeren en ten einde een kwart millioen politieke bannelingen in staat te stellen naar hun vaderland terug te keeren, hetgeen onder het huidige regime onmogelijk is. Onderfcusschen heeft Casado te Londen aan de pers verklaard, dat deze berichten on juist en een politieke manoeuvre" zijn. Er zijn nog geen aanwijzingen hoe Alfonso zou regeeren, maar de monarchisten hebben er herhaaldelijk op gewezen, dat zij nooit zou den toestaan dat hij slechts een hollen titel zou voeren. Zij wenschen, dat de Koning in vloed op de binnenlandsche zoowel als op de buitenlandsche politiek zal hebben, maar ver schillend van vroeger. Zij schijnen thans een systeem te prefereeren, dat eenigszins gelijke nis vertoont met de dictauur van Primo de Rivera met Franco in de rol van „Caudillo" iFührerï in den geest zooals Mussolini tus schen den Koning en de Fascistiscne partij staat, maar zij zouden- voor Alfonso meer con trole over de Spaansche zaken wenschen dan de Italiaansche koning geniet. (United Press. ZWEMMEN GJEDSERWARNEMÜNDE. GJEDSER, 25 Juli (A.N.P.) Maandag avond elf uur zijn vijf Deensche zwemsters, Ella Andersen, Sally Bauer. Edith Frederikson, Jenny Kammersgaard en Asta Winkler en twee Deensche zwemmers, Paul en Edmund Ohlsen, te Gjedser gestart voor een wedstrijd over de Oostzee naar Warnemünde. Duizend toeschouwers woonden het vertrek bij. Er was een Zuidoosten wind. terwijl de zee zeer kalm was. Men verwacht de zeven deelnemers niet voor heden Dinsdagavond te Warnemünde. HENGELEN MORGENROOD. Bovengenoemde vereeniging hield haar half- jaarlijkschen kaswedstrijd in het Groene Rak in de Leidsche Vaart, waaraan werd deelgenomen door 32 leden. In totaal werden 732 stuks visch gevangen, welke alle ter plaatse weer in het water wer den geworpen. De uitslag luidde als volgt 1 A. van Dijk met de grootste en 57, 2 G. Voges met 86, 3 F. Sehmid-Jongbloed met 65, R. van der Aar met 50, 5 H. van der Schoot met 38, 6 Broekhuizen, 7 G. van der Vlugt, 8 B. van Doorn, 9 H. Smits, 10 M. Mulder. 11 J. C. Meijer, 12 F. Donders, 13 N. van Dijk, 14 A. van der Pol, 15 F. van Werven, 16 H. van Honschoten, 17 M. Meiers, 18 L. Rondema, 19 J. Baars. 20 R. Rietman, 21 P Overwijk, 22 J. Ket, 23 J. Stevenhaagen Jr., 24 J. Bury, 25 H. Stevenhaagen, 26 N. Burg graven, 17 L. Vermeer, 28 Van Berk, 29 F. Janse-Kok, 30 H. van Werven, 31 J. Lang, 32 J. van der Vlugt. Na den wedstrijd verzamelden alle deelne mers zich bij de Zandvoortschelaan, waar de donateurs(triees) waren samen gekomen om evenals de leden een wedstrijd te visschen. De uitslag van dezen wedstrijd luidde als volgc. 1 mevr. Van Werven grootste en 3 stuks, 2 Mevr. Mulder met 22 stuks, 3 mevr. Van Werven-Bonte met 21. 4 mevr. van der Meer met 19, Z mevr. J. Meijer met 14. 6 Kuiper met 12, 7 mevr. Janse-Kok met 12. 8 mevr. Vrij met 11,9 mevr. A. van Dijk met 9. 10 mevr. Rietman met 9. 11 Boogaard met 6. 12 mevr. Van Eg- mond met 5, 13 mevr. Alie van Dijk met 4. 14 mevr. Vredenburg met 4. In totaal werden in dezen wedstrijd gevangen 153 stuks. De prijsuitreiking had direct na afloop plaats in het clubhuis var den heer Van Egmond, waar de dames op versnaperingen werden ont haald. Een extra prijs voor het eerste vischje werd gewonnen door mevr. Janse-Kok .evenals een zeer mooi opgemaakte schaal welke beschik baar was gesteld door de automatiek Wolff aan de Spaarnwouderstraat

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2