VACANTIE19Z? HOE WORDT MEN RIJK DINSDAG 25 JUL" I 1939 HAARLEM'S DAGBLAD EXAMENS Haarlemsche Huishoud- en Indus trieschooL Getuigschriften: Het getuigschrift, dat zij de twee Voorbereidende klassen volledig ge volgd hadden verwierven: A. van Beekum. W Blokdijk, L. Ermers, M. Esteie, M. Guldemond, W. van der Heyden, M. Jaspers. C. Lieffering, L. Plant, F. Portegies, M. Schol te, M. Serné, E. van Ake, H. van Deur- sen, G. Heymel, T. Zondervan, S. Arendsen, T. van Deursen, M. Gertentoach, Chr. Heeren, A. Koopman, G. Kortekaas, E. van der Laan, H. Mustert, E. Niemann, H. Ott, J. Paa.p, C. Schoone, M. Serné. T. Splinter, C. van Vrede, W. de Waard, A. Molenaar, C. van Raaphorst, T. Warners, C. van der Jagt, H. Polak, A. Ros kam. L. Spoolder, B. Sytsma, P. van Veen, N. van Veen, J. Visser, H. van Vliet, J. de Vries, P. Vrij, Clir. Wezenaar, E. Wijkhuizen, J. Zwemmer, E. Zwitser, T. Kuykhoven; F. Maassen, 7 verkregen het getuigschrift niet. Het getuigschrift, dat zij den middagcursus gevolgd hadden in naaien en de huishoude lijke vakken verkregen: H. Bouterse, H. van der Mey, J. Ouwerkerk, J. Stryland, J. Tuin, A. Uitermark, Chr. de Zwaan, twee verkregen het getuigschrift niet. Voor het te Utrecht gehouden examen van wege den Centralen Raad voor Kinderuiteen- ding. ter verkrijging van diploma Leidster vacantiekolonie zijn geslaagd: J. L. Blok en M. Bollebakfcer. Van de lste naar de 2de Costuumklasse E. van An del. A. de Best. G. de Graaf, J. van der Heyde. J. Jansma, F. de Jei, A. van Leeuwen. K. Mok, I. Rose, J. Schreur, S. Visser, G. Wiertz, A. Asma, R. Steenbergen, W. de Wit, (vakleerlinge-. W Augustïnus, M. Eveleens, E. Gaveel, D. de Jager, E. de Jong, N. Kaan, L. Landman. C. Riekwel, H. Timmerman. J. van 't Veer. hiervan voorwaardelijk 3 leerlin gen, niet bevorderd 1. Van de 2de naar de 3de Costuumklasse: F. Blesgraaf. J. Bos, R. Bout, Chr. Dinges. J. Helleman, A. Hessels, A. Keesman. J. Lameyer, M. Lam, J. Maerten. C. Mulder. E. Smit, A. Sij- pestein, L. Vermeulen, J. van Leverink, P. Berkhout. H. Böckling. A. Sanderse, A. Schu ring. C. Wesseling, hiervan 3 voorwaardelijk. Van de lste ilaar de 2de klasse vooropl. hs. (kunstnaaldwerk) Staatsacte: W. Hyner, I. Hetyei. C. Verduyn. hiervan 1 voorwaarde lijk. 1 niet bevorderd. Van de 2de klasse V oor opleiding naar de lste klasse Opl. NS.: C. Bart. H. van Beek, S. van Beek, A. Gerus. J. Leeksma, N. van Rees Veliinga, M. Stoeke, hiervan voorwaardelijk 2, niet bevorderd 2. Van de lste klasse middagcursus naar de 2de: F. Bolink, L. Bosch. F. Dukkers. J. Heeren, H. Kossen. D Kraay, P. Pelt, A. Rijbroek, A. van Zonneveld. E. van Zonneveld, A. Schaafs- ma, J. Groothuize, P. Beversluis, G. Kramer, J. van der Meulen, C. Sint, M. Stouten, B. Trip, J. Schneider, M. Meiss, hiervan 1 voor waardelijk. Van de lste naar de 2de klasse Hulp in de HuishoudingA. Buys, B. Cassée, M. van Doorne, H. van Essen, J. Kleef, J. van Lohui- zen, L. Mars, M. ter Meulen, M. Mulder, V. Nicolai, S. Piet. E. Schouten, G. Voordewind, A. Bakker, P. Breure, C. de Groot, J. Dubbel man. J. Hazeveld, E. Hyma, A. Kamsteeg, P. de Keyzer, M. Linckens, H. Nieuwenhuis, H. Petri, M. Takken, S. Wals, Th. Weyl, A. Wolff, hiervan 7 voorwaardelijk. Van de lste naar de 2de klasse Opl. Huis houdkundige: R. Barf. T. van Denderen, Chr. Dozy, M. van Driel Krol, G. Fischer. A. van Haastert, M. van der Holl, T. Hcskes, J. Jonker, J. Koppen, M. Leffelaar, H. Löwensteyn, J. Milders, P. Mul der, P. Neve, J. van Overeen, A. Reinders, C. Roodenburg, J. Schoolderman, R. van Til. H. v. d. Meulen, hiervan voorwaardelijk 1, niet bevorderd 1. Van dc lste naar de 2de klasse. Avond opleiding Hulp der Moeder: A. van Aken, A. van Koningshoven, S. de Vries. R. Wurms, hiervan 1 voorwaardelijk, niet bevorderd 1. Overgangen: Van de lste Voorbereidende klasse naar de 2de: P. AntonLsse. P. van Bremen, W. Burger, J. Casliosk. H. Dijkstra, E. Heeres, W. Heydanus, M. Keuning, W. Kruyer. M. v. d. Kuur, H. Lubbers, G. van der Mark, W. Meinders, A. van Oudenaarden, G. Over de Linden, H. Plomp, M. Roggeveen. M. Sieuwertsen, S. Sipma, G. Tollenaar, M. Visser. L. Wevers. D. Ziere. G. Zoete man, A. Zuetenhorst, A. Val len tgoed, H Willemsen, J. Burggraaf, G. Deegens, F. Hillebrand. A. Kemp. G. de Korte. C. van Nieuwenhuizen, L. Rijnbende, D. Schoone. H. Smit. H. Visser. A. de Vries, H. Wezenaar. W. Croese, J. Akkerman, R. Bahlen M. Bercht. M. van Brussel, J. Dijkmans, E. Feitsma, C. Groeneveld, E. Kamp. C. Kors, M. Kreeft, A. Kroon, J. van de Poll. A. Smit, A. Stroeve, C. Termes. W. Vennik. H. de Vries, A. Waleveld, W. Wijfjes, E. Bakker, J. van Beem, D. de Boer, J. Bögget. L. Bouwmeester. W. Carton, J. Drooger, M. Engbrink, S. Hen driks, J. Hessels, J. Keur, J. Krijger, E. Loer akker, H. Ouwerkerk. E. Rijkers, G. Steven hagen, C. van Tongeren, A. Traksel, G. Troost, A. de Wal. D. Wey. A. van Zandvoort, H. Ar- desch, M. Bakkenhoven, G. de Bel. C. Bos, M. Bos, W. v. Eldik, L. Goeman, J. de Jong, E. Kenzen, W. de Korte, J. Koster, C. van Mourik P. Nieuwdorp, I. Parlevliet. K. Prevost, G. v. d Putte, R. Schindeler, A. Smal, W. van Veen, L. Verheul en A, Visser, hiervan voorwaarde lijk 13, niet bevorderd 11. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf In Nederland. Ten gerieve van onze abonné's zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantleadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts 1V2 cent voor portlkosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren ln Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan. behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". Reeds Dinsdag 1 Aug. a.s. trekking 4 millioen Francs uitiöting, der Fransche gegaran deerde Staatstrekking Loten Crédit National 1920. Vele kapitale prijzen lal MILLIOEN FRANCS, 1 a HALF MILLIOEN FRANCS, 2 a 200.000 frcs., 3 a 100.000 frcs.. 6 a 50.000 frcs., enz. Storting om met een geheel lot reeds mede te spelen slechts ccn rijksdaalder, met recht op den gcheelen prijs die er op valt, 2 stuks ƒ4.50, 5 stuks ƒ10.Trekkingslijst gratis toegezonden. Zendt nog heden postwissel of girostorting No. 135173 aan de Firma J. SANDERS, Comm. in Effecten, HOOGSTR. 4, DEN HAAG, Telef. 116587. (Bij bestell. dit blad vermelden s.v.p.). 1 AUG. A.S. WACHT HET FORTUIN OP U (Adv. ingez Med.i Voor het eerste gedeelte van het diploma van het Nederlandsch genootschap voor heil gymnastiek en massage slaagde de heeren J. J Kremers, Bloemendaal en H. Nathan, Haar lem. Voor het examen Boekhouden M.O. 1939 is geslaagd de heer J. Krins te Haarlem. Hoofdakte. Haarlem 24 Juli. Geëxamineerd 7 candida- ten 2 (vrl.) en 5 (mnl.) oandidaten. Geslaagd mej, C. A. Spil, Zaandam. Notarieel. Geslaagd voor deel 2 van het notarieel exa men R. V. Stuivenberg te Zandvoort en K. Swaagstra te Haarlem. Boekhouden. De heer J. v. d. Veer te Haarlem slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen boekhou den Mercurius. Modevakschool. Van de op 19 Juli jl. door het Nederl. Ver bond van Modevakscholen gehouden examens slaagden voor costumière: mevr. E. A. Geway, mevr. v. Leersum, mej. A. M. Steinbrückner; voor coupeuse: mevr. J. G. B. List, mej. E. A. Kröder, mej. S. v. Randtwijk; voor leerares: mej. J. W. Boelhouwer. Allen leerlingen van Klipp's Modevakschool te Haarlem. ZOMERCOMPETITIE BRIDGECLUB HAARLEM-NOORD De ranglijst der deelnemers is, wat de kop groep betreft, als volgt: Heer en mevr. Walter 12 MP, heer en mevr. Wiegmink 10 MP, heeren C. Keur-B. v. Es 10 MP, heeren F. Gaus-C. Smit 8 MP. mevr. Brave- heer v. Alphen 6 MP, heeren C. Kuil-P. Martin MP, heeren F. Pigge-Groeneberg 6 MP, heeren Schilp-J. v. d. Weij den 6 MP, heeren Dekker- v. d. Bogaard 6 MP, heeren C. Robbé-Portegies 6 MP, heeren Veenings-Steenkist 6 MP. A.s. Dinsdag spelen de teams van B. C. „Olym- pia" en B. C. „Haarlem-Noord een wedstrijd in het gebouw „Olympia" over 24 spellen onder lei ding van Ab Wiegmink. De R. K. B. C. „Ons Genoegen" heeft aanslui ting verzocht bij den Kenn. Bridge-Bond. Het Bondsbestuur, dat deze week in vergadering bijeen komt, zal over al of niet toelaten be slissen. EZH3aM33ö38 slechte spijsvertering veroorzaken hoofdpijn, lusteloosheid, gemelijkheid1, hartwater, maagpijn enz. Foster's Maagpillen zijn het probate laxeermiddel en dragen zorg voor een volkomen normale ontlasting, doordat zij zoo zocht werken. Prijs 0.65 FOSTER'S MAAGPILLEN (Adv. ingez. Meü.j STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Aanwinsten. Rechtswetenschappen. Asser: Handleiding tot de beoefening van het Nederlandsch burgerlijk recht, 5 dln. Cremers: Burgerlijk wetboek. Dambrink: Hoofdtrekken van het privaat recht, 2 dln. Franquinet: Misdaad en straf. Huishoudkundebinncnhuisspelen. Hoeing: Vlekken. Spelregels van den internationalen schaak bond, 2 dln. Landbouw. „Jardinage"; le jardin, la maison, la toasse- cour. Martineau: The herbacious garden. Letterkunde. Bestek: Verzeild. Heeroma: Reünie van jong-Brotestantsche dichters. Marsman: Kort geding. Geschiedenis. Does, Van der: Prinsessen uit het Huis van Oranje. Lloyd: Mesopotamia. Praag, Van: Wereldburgers. Nederlandsche romans. Crone: Het geestelijk leven. Geus, De: Wilde vaart. Jongh, De: Herinneringen van een kinder rechter. Meert: De waterburg. GEVONDEN VOORWERPEN Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband: Mok. Groote Houtstraat 153. Briefopener: Koek. Timorstraat 128. Beursje Heijboom. Vooruitgangstraat 108. Jongenscape v. Kipshagen. Timorstr. 11. Gewicht: Weyers, Staringstraat 1. Een paar handschoenen, por tier N. H. Courant. Nassaulaan. Regenjas, bu reau van politie. Smedestraat. Regenjas, Hey- man, Ant. v. d. Goesstraat 26. Mantel, Leen- ders. Jan Luykenstraat 11. Overal] en zak brood, Lunburg, Ben Viljoenstraat 58. Porte- monnaie met inhoud: Gokker, Preangerstr. 9 Portemonnaie met inhoud: Blomjous, Doel- straat 37. Tasch inh. gereedschap: Lagerwey, Eemstraat 12. Tasch: Bureau van Politie, Smedestraat. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 26 JULI 1939. Prcgr. L Hilversum II. Progr. II Jaarsveld en Hilverum I. Progr. Hl: 8.00 Keulen. 10.20 Radio PTT- Nord 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Keulen. 3.20 London Regional. 4.20 Keulen. 6.20 Ned. Brus- sel7.05 Fransch Brussel. 7.20 Ned. Brussel, 7.35 Keulen. 8.50 Fransch Brussel. 10.20 Ned. Brussel. 10.30 Fransch Brussel, 10.50 Wee- nen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Radio P.T.T.-Nord. 9.50 Diversen of Gram. muziek. 10.35 London Regional 11.35 Droitwich 2.20 Londen Regional. 3.20 Droitwich. 6.50 Lon don Regional. 7,20 Droitwich. 8,35 London Regional. 9.20 Droitwich. Programma V. 8.00—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert Dansmuziek. 1. Cheek to cheek, Harry Roy. 2. Georgia Medley, Nat Gonella. 3. Why doesn't somebody tell me these things, Jack Hylton. 4. While a cigarette was burning, Bert Ambrose. 5. You're as pretty as a picture, Billy Cotton. 6. While the tonga moans, Eldorados Tango Band. 7. Caravan of dreams. Henry Hall. 8. Way back home, Irving Aaronson. 9. Live and love tonight, Dave Harman. 10. Cinderrella Sweetheart, Victor Sylvester. 11. The Piccolino. Harry Roy. 12. Georgia Rocking. Chair, Nat Gonella. 13. Don 't let that moon get away, Jack Hylton. 14. Two sleepy people, Bert Ambrose. 15. My Own, Billy Cotton. 16. My Cavalier, pazzo doble, Eldorado's Tango Band. 17. Here's to you and love, Henry Hall. 18. Kiss me goodnight, Henry King. 19. A day without you, Dave Harman. 20. Is that the way to treat a sweetheart, Victor Sylvester. 8.0012.00 Diversen. GERINGDE VLAAMSCHE GAAIEN. Eenigen tijd geleden vond één onzer abonnés vier zeer jonge Vlaamsche gaaien, welke klaar blijkelijk uit het nest waren gevallen, op den Rijperweg te Bloemendaal. De vogels zijn mee naar huis genomen, maar thans, nu ze groot genoeg zijn om voor zichzelf te zorgen weer vrijgelaten. Ze zijn echter alle vier van een ring voorzien, zoodat ze steeds herkenbaar zul len blijven. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 26 Juli 1939 des namiddags om 2 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds om 8 uur, in de Statenzaal. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift C. Pels om eervol ontslag als onderwijzer aan de Tetterodeschool. 2. Herstemming over de vraag of het voorstel- Peper inzake den schoonmaakdienst van vuil nisemmers, in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies zal worden gesteld. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden. 4. Garantie geldleening woningstichting „Ons Huis". 5. Balans, enz. 1938: a. woningbouwvereeni- ging „Huis ter Cleeff"; b. coöp. woningvereeniging „Onder Dak". 6. Wijziging van de gemeente-rekening dienst 1937 en vaststelling van de le suppletoire be grooting dienst 1939. Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen „Toe grootmoeder, U bent altijd zoo goed voor me geweest. Van U heb ik altijd zoo veel gehouden, toe, neem me alstublieft met U mee. Ik heb het hier zoo koud. Ik weet, dat U weg gaat, als de zwavelstok uitgebrand is, zooals de warme kachel, de heerlijk gebraden gans en de prachtige Kerst boom, die ook verdwenen waren, toen het stokje uitdoofde." Haastig pakte zjj het heele bosje zwavelstokken en stak het aan: ze wilde haar grootmoeder, die laten gaan. Ze wilde niet langer alleen op de koude straat zitten. ze zoo goed kon zien, niet weg (Slot volgt). PAVILJOEN ZUIDERBAD. Morgen, WOENSDAG 26 JULI, 22.30 uur: GROOT STRAND VUT R W ERK, REIST OP AVONDRETOURS. NOORDERBAD. WOENSDAGMIDDAG POPPENKAS1 (Adv. Ingez. Med.) 7. Vaststelling van de 2e suppletoire begroo- ling dienst 1939. 8. Verkoop van grond aan: a. Oudaenstraat (N.V. Vondelkwartier). b. Marsstraat (A. P. Winnubst). 9. Verleenen voorschot op de vergoeding in- gevolge-art. 101 der L.O. Wet 1920 voor de bjjz. school voor woonwagenkinderen. 10. Verleenen medewerking tot uitbreiding van de bijzondere lagere school Kleine Hout weg 24. 11. Verhooging van het crediet van den ver bouw van de bijzondere school Nieuwe Gracht no. 16. 12. Verhooging van het crediet voor de aan schaffing van muntmeters enz. 13. Verhooging van het crediet van den aan leg van een sporthaven aan het Noorder Buiten Spaarne. 14. Verlenging van den termijn voor ontrui ming van onbewoonbaar verklaarde woningen. 15. Aanschaffing van twee automobielen voor Centraal Vervoer. 16. Verbetering van de berging van boeken ten behoeve van de Stads-bibliotheek. 17. Verleenen machtiging aan Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis tot het doen verbreeden van de Gasthuispoort enz. 18. Rechtspositieregeling en instructie voor het personeel bij de scholen voor Openbaar La ger Onderwijs. 19. Vaststelling van achtergevelrooilijnen voor bouwblokken gelegen tusschen Brouwers vaart, Leidschevaart, Oranjestraat en spoor baan. 20. Voorstel van Mr. Drilsma e.a. inzake be stemming van het schoolgebouw Klein Heilig land tot afzonderlijke school voor imbecielen met prae-advies van Burgemeester en Wet houders. 21. Wijziging der overeenkomst inzake aan leg en exploitatie radiodistributie-inrichting. 22. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld enz. Indien een der leden hierover het woord verlangt zal een vergadering met gesloten deu ren worden gehouden. Benoeming: Leerares H.B.S. A met 5-jarigen cursus. Onderwijzeres school Voorbereidend Lager Onderwijs no. 4. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. MUZIEK EN ZORGEN. Misschien is het mogelijk u, Haarlemmers, er toe te bewegen een oogenblik van uw kostbaren tijd af te staan voor een exposé dat ik u wilde geven over de nooden en behoeften van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, uw H. O. V. In uw midden werken en studeeren vijftig menschen, vijftig gezinnen moeten kunnen leven, zij hebben ieder behoeften zooals elk ander gezin deze heeft, vijftig begaafde mu sici studeeren uren, er wordt* gewerkt, zóó intensief geblokt, dat geen buitenstaander zich daarvan een voorstelling kan maken. De honoraria zijn een aanfluiting van de betee- kenis van dit woord, menschen welke zich zóó moeten geven, zich op zulk een intensieve wijze en overgave in dienst moeten stellen der kunst, kunnen op den duur niet blijven werken voor zoo goed als niets! Wonderlijk genoeg echter komt dit troepje steeds bij elkander en musiceert; dan zingen de violen onder den bezielenden invloed der dirigenten. De musici doen het echter met kommer in het hart. doch zij richten steeds den blik naar de toekomst en vertrouwen op hun vrienden en hun talent. Lezers en leze ressen, ik acht het veredelende dat muziek ons brengt een belangrijk onderdeel der moreele herbewapening. U bemerkt den grooten vooruitgang als u uw orkest hoort spelen, de bijzondere saam- hoorigheid. Het is een wonder in deze omstan digheden zulk een schoonheid van klank, rhvthme en gevoel te beleven door uw vijftig vrienden. Doch zij? Zij spelen met verdriet in het hart en als u bekoord zijt door hun ga ven, uw tevredenheid betuigt en van bewon dering en geestdrift zooals men pleegt te zeg gen, de concertzaal „afbreekt", bedenkt dan dat het in uw macht is, den muur van zorgen, die dit dappere ploegje omgeeft, af te breken. Er zijn in geheel Haarlem en omstreken toch wel duizend menschen te vinden, welke elk een passe partout op alle concerten zou den kunnen nemen? Indien dit mogelijk is, en het kandan zoudt gij in uw mooie oude stad een muziekcentrum van de eerste orde in stand kunnen houden. De musici doen alles voor u, zij willen u het schoonste geven wat in hen is, helpt hen. U kunt dit, zelfs voor de bezoekers der zomer- concerten kan het geen groote opoffering zijn, als zijn inplaats van 15 ets. voor hun kaart telkens bij elk concert daai'bij nog eens 15 ets te voegen voor uw vrienden, waarvoor u straks spontaan zult oprijzen van uw plaatsen en staande applaudisseeren. Zij stellen deze uitingen van dankbaarheid voor hun kunnen op hoogen prijs, geloof mij, doch daarna! als zij het Concertgebouw verlaten hebben, de lichten worden gedoofd, dan wachten hun thuis de zorgen. Ziet u, dat is ellendig Haarlemmers, dit mag niet zijn, en het Is droevig dat een instituut als de H. O. V. een nog steeds kwijnend bestaan vindt, trots de subsidies. Duizend muziekgezinde menschen, duizend vrienden van uw eigen H. O. V., u geeft aan vijftig menschen de kans om zon der andere zorgen zich te wijden aan hun or kest. Vijftig gelukkige gezinnen, duizend en meer gelukkige vrienden der H. O. V.! Zóó moet het zijn! Heemstede, 21 Juli 1939 VOOR DE VLUCHTELINGEN Het Algemeen Vluchtelingen Comité ver zorgt 200 vluchtelingen die niet in de termen vallen voor steun van het Joodsche, Protes- tantsche of Katholieke Comité. In de vacantiemaanden mogen deze van huis en familieleden verdreven menschen niet in den steek gelaten worden. Stort uw bijdragen op Postgiro 49647 van IL A. Thiel, Vijverlaan 8, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6