I Waar komt het vandaan? DONDERDAG 27 JUEI 1939 HA'AR EEM'S DAG BE AD Tl UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Het vergadergebouw van den Volksbond. Enkele nadere bijzonderheden. In aansluiting op hetgeen wij Maandag jl. mededeelden over het voorstel van Burgemees ter en Wethouders aan den gemeenteraad inzake het verleenen van een hypotheek en de ver strekking van een bijdrage in de bouwkosten van het vergadergebouw, dat de Volksbond te gen Drankmisbruik in Heemstede wil stichten, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden melden. Het gebouw is ontworpen door ir. F. C. J. Dingemans, architect B.N.A. De frontzijde komt aan de Jacob van Campenstraat. Op den bega- nen grond bevinden zich een vestibule met gar derobe, een hal met trappenhuis en een groote vergaderzaal met balcon. De zaal zal beneden ruimte bieden aan ruim tweehonderdvijftig be zoekers terwijl op het balcon nog ruim zestig zitplaatsen zijn, in totaal dus meer dan drie honderd. De zaal is van een flink tooneel voor zien alsmede van een cabine voor filmprojectie. Ofschoon de voornemens tot exploitatie van het gebouw als bioscoop zijn prijs gegeven, werd het nl. wel wensehelijk geacht de vertooning van z.g. cultureele en propagandafilms mogelijk te maken. Voorts zijn op den beganen grond nog toiletten e.d. geprojecteerd. Op de eerste verdieping, die ten deele wordt ingenomen door het balcon van de groote zaal, zullen verder nog een tweetal kleinere zalen komen, die weer tot één grootere gecombineerd kunnen worden en die behalve als vergaderge legenheid ook benut kunnen worden als foyer voor de groote zaal. In verband daarmede zijn op deze verdieping ook de buffetten ontworpen. De tweede verdieping bevat allereerst de wo ning voor den inwonenden concierge en verder een z.g. cursuskeuken, bestemd voor lessen, zooals door de Commissie voor huishoudelijke voorlichting worden georganiseerd en waarvoor in de afgeloopen jaren onder bepaalde groepen van de bevolking vrij groote belangstelling bleek te bestaan. In het souterrain tenslotte zijn een tweetal kleedkamers ontworpen, die tevens gebruikt kunnen worden als les- of cursuslokalen voor het Volksbond werk, zooals huisvlijt e.d. Voorts is hier de ketel voor de centrale verwarming van het gebouw geplaatst, terwijl de geheele noordelijke helft van het souterrain wordt in genomen door een ruim bootenhuis met bij- behoorende berg- en werkplaatsen. Dit bootenhuis mondt uit in de langs het ge bouw stroomende Zandvaart. De opzet is dit bootenhuis dienstbaar te maken aan de beoefe ning van de watersport. Door het scheppen van een goede en goedkoope kano-bergplaats in het centrum van de gemeente meent men dit doel wel te kunnen bevorderen. De bouwkosten wórden voorloopig op vier- en-dertig duizend gulden geraamd, terwijl ver wacht wordt, dat met de installatie van het ge bouw met inbegrip van den aanleg der centrale verwarming en enkele bijkomende kosten een bedrag van zeven duizend zeshonderd gulden gempeid zal zijn. Voor de aanschaffingskosten van de inventaris wordt een bedrag van vier en vijftig honderd gulden noodig geoordeeld. De grond, die reeds in bezit van den Volksbond is, wordt op zesduizend gulden getaxeerd, waar door de totale stichtingskosten op vijf en vijftig duizend gulden begroot worden. Zooals B. en W. reeds mededeelden, bevatten de bouwkosten een loonpost van twaalfduizend gulden. De exploitatie-rekening voorziet voor de eer ste jaren een tekort van ruim vijfhonderd gul den per jaar. Zooals men zich zal herinneren, heeft een aantal bewoners van de Heemsteedsche Dreef twee jaar geleden, toen eveneens werd voorge steld, het gebouw te stichten op den hoek van de Jacob van Campenstraat en de Dreef, tegen dat voornemen bezwaren ontwikkeld in een adres aan den gemeenteraad. Dit is destijds aanleiding gejveest, dat werd uitgezien naar een ander terrein, dat men evenwel blijkbaar niet heeft kunnen vinden. Ook thans hebben de omwonenden tegen de stichting nog bezwaren, niettegenstaande het karakter van het gebouw door het vervallen van een bioscoop en van de cafézaal vereenvoudigd is. In een nieuw adres aan den gemeenteraad zal aan deze bezwaren uitdrukking worden gegeven. GEMEENTERAAD. De agenda voor de vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Vrijdag a.s. is met het volgende punt 13 aangevuld: Uit breiding aantal wethouders. Uitbreiding aantal wethouders? Het vuurwerk, dat tegen de donkere lucht op zijn voordeeligst uitkwam, was werkelijk zeer goed. Niet alleen het hichtvuurwerk was heel interessant, ook de andere stukken waren zeer mooi en voor het meerendeel geheel nieuw. De aanbeveling voor de verloting van V.V.V. zullen de toeschouwers zeker ter harte nemen. KINDERVOORSTELLING. Woensdagmiddag werd in de palmzaal van Groot Badhuis een speciale kindervoorstelling gegeven door Lotte en Alex Wins. Het programma werd geopend met de ver tooning van de Oud-Hollandsche poppenkast onder het motto „Leve de vacantie!" Niet al leen de kleintjes, ook de aanwezige ouders hebben hiervan genoten. Met aandacht werd hierna de vertelling aangehoord van een klein Chineesje, dat haar verhaal illustreerde met zang en dans. Buitengewoon aardig was ook het vrije half uurtje. Vele kinderen beklommen vrijmoedig het tooneel om een raadseltje, een liedje of een aardigheid ten beste te geven. Een der aanwezige jongens zorgde bij de liedjes voor de pianobegeleiding. De kleine artisten werden aan het slot be loond met aardige prijzen bestaande uit pop pen, scheepjes en ander speelgoed. Het was een zeer goed geslaagde middag. CABARET MODERN. Ten bate van de kas van het Israël. Arm bestuur werd Woensdagmiddag in cabaret Modern een kindervoorstelling gegeven, die van het begin tot het einde een groot succes is geworden. De zaal was tot de laatste plaats uitverkocht. De aanwezigen, onder wie vele volwassenen, hebben allereerst genoten van Polly, den komischen hond en misschien nog meer van Robby, den rekenenden hond, aan wie de kinderen zelf sommen mochten op geven. Ze hebben verbaasd gestaan over de aardige goocheltoeren van prof. Antonini en ze hebben geschaterd en getrappeld van ple zier toen Antonini als buikspreker met zijn pop zat te praten. 's Avonds toen dezelfde zaal weer geheel was uitverkocht voor hetzelfde doel, werd een uit gebreid cabaretprogramma gegeven, waaraan werd medegewerkt door Henriëtte Davids, Gerry en Gonny, Tummers en Angela, Chris de la Mar, Johnny en Jones en Greta van der Werff met haar Volendammers, dans- en show-orkest. Chris de la Mar, die als conferencier optrad, had onmiddellijk contact met de zaal. Binnen enkele oogenblikken heerschte er een intieme gezellige sfeer, die tot het laatste oogenblik behouden bleef. De artisten, die in deze sfeer gemakkelijk en prettig werkten, zetten hun beste beentje voor met het gevolg dat ieder nummer een succesnummer werd. Op algemeen verzoek werd dan ook besloten op 9 Augustus a.s. opnieuw een dergelijken avond te organiseeren. We zijn ervan over tuigd, dat dan de zaal te klein zal zijn om alle belangstellenden te bevatten. SPORTDAG. Woensdag werd door den leeraar in lichame lijke opvoeding, den heer J. A. B. van Pagee, een sportdag georganiseerd voor de leerlingen van de 6e en 7e klassen der lagere scholen. De jongens en meisjes toonden wel, dat zij de lessen van den heer Van Pagee met vrucht hadden gevolgd. Bij het kastiespel voor meisjes behaalden de leerlingen van School B den eersten, die van School D den tweeden en van School C den derden prijs. De jongens van de genoemde scholen won nen ieder een wedstrijd en daar er geen tijd meer was de halve competitie over te spelen, bleef deze strijd onbeslist. SANTPOORT IJMUIDEN Theo van Zutphen overleden. Was 17 jaar leider van Hallelujah. Maandag j.L is te Freudenstadt in het Schwarz- wald, waar hij zijn vacantie doorbracht, plotse ling overleden, in den ouderdom van 59 jaar, de bekende koordirigent Theo van Zutphen. De heer van Zutphen, die vroeger rechercheur van politie was, doch zich tot de zangkunst aan getrokken gevoelde, genoot zijn opleiding bij Fred. J. Roeske. De overledene was een gezien musicus. Hij leidde reeds gedurende ruim 17 jaar de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" alhier, die in hem een bekwamen directeur verliest. De begrafenis vindt a.s. Vrijdagmorgen half 12 plaats, op de Noorder Begraafplaats te Hil versum. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuïsstoomende voor de Vrijdagmarkt: Flamingo, IJM. 25. Vangst: 200 manden ma kreel, 35 m. schelvisch, 60 m. braadschelvischi 20 m. radio, 30 m. gul en kabeljauw. Totaal 345 m., benevens 275 kistjes makreel. Erin, IJM. 12. Vangst: 800 kistjes haring, 1000 manden haring, 25 kantjes steurharing, 20 m. makreel, 80 m. koolvisch, 80 m. diversen, bene vens 230 st. stijve kabeljauw. MIJ. LIMBURGL4 KOOPT DE EEMMOND Naar wij vernemen heeft de Mij. Limburgia, dir. de heer M. M. Weimar, aangekocht de stoom trawler Eemmond IJM. 76. De trawler zal door de nieuwe reederij wor den gemoderniseerd en onder den naam »,Zee- landia" en het oude merk in de vaart worden gebracht. Nationale zwemwedstrijden in „De Heerenduinen", Gymnastiek- en Athletiekvereen. „Olympia". Successen voor de jongens- adspiranten. Zaterdag j.l. zijn op het sportterrein te Haar lem de adspiranten-wedstrijden van de K. T. K. gehouden. Dit jaar was Olympia ook van de par tij en kwam, we zouden haast zeggen „natuurlijk" met de noodige overwinningen uit den strijd. Het nummer kogelstooten was feitelijk geheel voor de IJmuidensche jongens. No. 1 was K. Wijker met 9.67 M. en nummer twee ook een Olympiaan W. Hamers met 8.58 M. Met hoogspringen was E. Jonker 2 met een sprong van 1.35 M.. Bij het speerwerpen was Olympia weer eerste. H. Ha mers wierp niet minder dan 35.06 M. Bij het hoogspringen was vervolgens P. Heilig nog 4 en in de finale 80 M. hardloopen Lokkerbol en Hei lig resp. 5 en 6. Olympia mag weer op een succesvollen wed strijd terugzien. VLOOTOTBREIDING. Op de Eems heeft het voor rekening van ka pitein A. Boerma te Groningen op de werf der firma Gebroeders Sander te Delfzijl gebouwde motorschip Banka een geslaagde proeftocht ge houden en is het schip derhalve door den op drachtgever overgenomen. Het schip, dat mei een Bronsmotor van 195 PK is uitgerust, heeft een laadvermogen van 320 ton. EXCURSIE NAAR 'T VELSERBAD. Dinsdagochtend a.s. organiseert „Sant- poort's Bloei" onder leiding van mevr. Bogt- stra een excursie naar het Velserbad voor de echtgenooten en dochters der leden. FEESTWEEK. Aan de ringrijderij en het harddravers- feest van de harddraverij „Santpoort en Om streken" is ook dit jaar weer een feestweek verbonden met dien verstande, dat deze feest week 4 dagen zal duren en wel van twee tot en met zes Augustus. Het feestterrein waarop tal van attracties zullen worden opgesteld, is gelegen aan de Hoofdstraat tus- schen Slaperdijk en Westlaan. ZANG. „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet", directeur Henk Arisz, geeft hedenavond een concert te Spaarndam. Georganiseerd door V. Z. V. Zondag 13 Augustus zullen in het zwembad „De Heerenduinen" door V. Z. V. nationale zwemwedstrijden worden georganiseerd waar aan verbonden is een strijd om het kampioen schap van Nederland 1500 m. heeren. Tevens zullen er eenige polowedstrijden wor den gespeeld. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 27 JuU 1939 (A.N.P.) Tarbot f 0.90—0.66 per kg. Tong f 1.700.90 per kg. Heibot f 1.22 per kg. Middel schol f 23 per 50 kg. Zetschol f 23—18 idem. Kleinschol f 165.80 idem. Bot f 16f 7.50 idem. Schar f 8.503.90 idem. Tongschar f 2417.50 idem. Groote schelvisch f 19.5016 idem. Middel schelvisch f 2016.50 idem. Kleinmiddel schelvisch f 1511.50 idem. Kleine schelvisch f 137 90 idem. Groote gul f 7.70—5.60 idem. Wijting f 3.902.50 idem. Makreel f 6.10—5 idem. Kleinmiddel heek f 19—17 idem. Kabeljauw f 5018 per 125 kg. Vleet f 1.30—0.48 per stuk. Leng f 0.700.55 per stuk. Manden TRAWLERS: 345 Protinus IJM. 85f 2240 245 Antje RO 15f 2150 225 Willy SCH 61 f 1600 Kotters: E 482 f 1180, E 253 f 760. Loggers; SCH 266 f 170. Maria IJM 94, 200 kisten diversen en 120 stuks stijve kabeljauw. DIEFSTAL VAN KOPER. Een inwoner van IJmuiden is gisteren ge arresteerd verdacht van diefstal van koper ten nadeele van een kopergieter aan de Vis- schershaven. Openlucht bijeenkomst. Uitgaande van de Gereformeerde Evangeli satie zal Zaterdagavond een openluchtbijeen komst plaats hebben op een terrein tegenover de garage der N.V. Stormvogels, in de Kalverstraat. Verschillende sprekers o.a. de heer Schotvanger van de Auto-Zending zullen het woord voeren; de Zangvereeniging Gera zal voor opluistering zorgen. B. en W. kunnen er zich mede vereenigen. B. en W. schrijven aan den Raad: Door den heer H. M. van Unen en acht andere raadsleden is onder dagteekening van 24 Juli j.l. aan uwen raad een voorstel ge daan om te besluiten voortaan het aantal wethouders in deze gemeente op 3 te stellen. De voorstellers wijzen er op, dat weliswaar het aantal inwoners thans nog niet tot 20.000 is gestegen, doch niet ver meer daarvan af is, terwijl de bemoeiingen van het College van B. en W. naar hun meening, in deze moeilijke tijden van dien om-vang zijn, dat er voor be noeming van drie wethouders alleszins reden is. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Juli j.l. 19699 terwijl een toeneming van dit aantal ook in de laatste maand valt te constateeren. De uitbreiding van de gemeentelijke be moeiingen rechtvaardigt deze vermeerdering van het aantal wethouders naar onze meening volkomen en wij kunnen ons met dit voorstel geheel vereenigen. ZANDVOORT HET VUURWERK GING DOOR! Hoewel het den geheelen middag gesfcort- rend had kwam toch om zeven uur de omroe per bij bekkenslag bekend maken, dal het vuur werk voor het Zuiderbad „door ging". Men had er bijna geen beteren avond voor kunnen uitzoeken, 't Was bijna windstil en de temperatuur was ook later op den avond zeer goed. Het bezoek liet dan ook niets te wenschen over. In dichte rijen stonden de toeschouwers langs den boulevard en wat voor V.V.V. voor al van belang was de zitplaatsen op de ter rassen van het Zuiderbad, zelfs op het zonne bad-terras, waren alle bezet. Immers ook V.V.V. kan niet zonder inkomsten bestaan! Iets nieuws was de geluidsinstallatie op het Zuiderbad. De vroolijke muziek gaf iets feeste lijks aan 't geheel. Boekenmarkt. Matthew Carey, een Iersch uitge- gever, die zich in 1784 te Philadelphia vestigde, ver kocht zijn boeken door bemiddeling van winkels en van reizende colpor teurs. Teneinde uitbreiding te geven aan zijn zaken, richtte hij in 1792 een soort boekenmarkt op. Dit was de oorsprong van de boekenmarkt, zooals wij die kennen. Burgemeestersbenoemingen In de V. S. Aanvankelijk bestond in Amerika de ge woonte, om de burgemees ters van regeeringswege te benoemen, doch in 1834 gaf New-York het voorbeeld om den burgemeester door stem ming onder de bevolking (popular vote) te benoemen. Dit voorbeeld werd door an dere steden gevolgd en se dert is het gebruik algemeen geworden. VELSEN EXAMENNIEUWS Voor het MULO-diploma A, slaagden Woens dag te Haarlem Mien Sabelis en Thea Bander te Santpoort, Jan Laan, te Velsen; Jacob Bakker, Willem de Bruijn, Auke van der Baan en Cor de Boer te IJmuiden, allen leerlingen van de Open bare ULO-school» Tuberiusplein. HOOFD VAN DEN GEM. LUCHTBESCHER MINGSDIENST BENOEMD. De burgemeester heeft met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst in tijdelijken dienst, de heer J. W. Putman Cramer, te Eindhoven, secretaris van de Vereen, voor Luchtbescherming en waarnemend hoofd van den Luchtbescher mingsdienst aldaar. De heer Putman Cramer is lid van den ge meenteraad te Eindhoven en lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant. ARBEIDSONGEVAL BIJ DE PONT. Tijdens het heien bij de werkzaamheden aan den nieuwen pontsteiger is gistermiddag een heipaal gevallen vermoedelijk tengevolge van het weigeren van een rem. De lier waar mee de paal omhoog werd geheschen begon terug te draaien waardoor twee arbeiders, die bij de zwengels stonden, werden getroffen. Een van hen brak een pols, de andere kreeg ontvellingen aan het been. Zij zijn per auto naar het Antonius Ziekenhuis vervoerd. Interview met ex-keizer Wilhelm na 31 jaar gepubliceerd. Zijn visie van den toestand in het Verre Oosten. NEW YORK, 26 Juli (Reuter). De New York Times heeft thans, na 31 Jaar een in terview gepubliceerd, dat een speciale cor respondent van dit blad in 1908 had met den toenmaligen Duitschen keizer en dat toen op verzoek van het Duitsche departement van Buitenlandsche Zaken en tevens van presi dent Theodoro Rcoseveit niet geplaatst werd. In dit interview liet de keizer zich uiterst vijandig uit jegens Japan en betitelde hij de Engelschen om hun bondgenootschap met Japan als uilskuikens. Volgens den keizer vormde Japan als zoodanig geen gevaar, maar wel een Japan aan het hoofd van een gecon solideerd Azië, zoodat hij het verstandig achtte, wanneer de blanken er naar zouden streven Azië tegen zichzelf te verdeelen en Japan te verhinderen China op te slokken. De keizer betreurde het, dat de Russlsch- Japansche oorlog niet in een nederlaag van Japan was geëindigd en hij achtte het de taak van Duitschland en de Vereenigde Staten om Japan te stuiten. DRIEHUIS HET ONWEER Tijdens het zware onweer gistermiddag sloeg de bliksem op de electrische geleiding van het huis van den hoofdopzichter der begraafplaats en de verschillende bijgebouwen, gelukkig zonder brand te veroorzaken of iemand te treffen. Het hemelwater stroomde in beken van de hooge wegen der begraafplaats» die danig wer den vernield en waaraan heel wat werk is, om ze weer in orde te brengen. (Is reeds in een deel eener vorige o-plage opgenomen.) Voornaamste doel van bespre kingen te Tokio. TOKIO, 26 Juli (Domei). Na de derde en vierde voltallige vergadering der Britsch-Ja- pansche conferentie heeft het inlichtingen bureau van het departement van buitenland sche zaken hedenavond om half acht een communiqué uitgegeven van den volgenden inhoud: .De derde en vierde bijeenkomsten der Britsche en Japansche vertegenwoordigers zijn gehouden in de officieele residentie van den vice-minister van buitenlandsche zaken, heden om half elf en om vier uur. Uitvoerige aandacht werd gewijd aan het rapport der commissie, die gisteren is bijeengekomen en er werden vorderingen gemaakt bij de bestu deering van de verschillende kwesties betref fende een doelmatige handhaving in den ver volge van vrede en orde in Tientsin. De vol gende bijeenkomst zal morgenochtend om kwart voor tien gehouden worden". Van gezaghebbende zijde verluidt, dat de handhaving van vrede en orde in Tientsin het voornaamste onderwerp van bespreking heeft gevormd bij de besprekingen van van daag. waarbij men uitging van den gronds'ag van het rapport der commissie van vier. Er werd tusschen de delegaties op zekere punten overeenstemming bereikt, terwijl andere pun ten Donderdag zullen worden behandeld. Nieuw filiaal J. Smit en Zonen. De bekende brood- en banketbakkersfirma J. Smit en Zonen heeft Woensdagmiddag in het perceel Zijhveg 128, even voorbij het viaduct, haar vierde filiaal geopend. Dit perceel, dat vroeger een heerenhuis was, is daarvoor ge heel verbouwd, zoodat er een fraaie winkel met twee étalages voor in de plaats is gekomen. Wie winkel en étalage ziet, krijgt onmiddellijk den indruk, dat die ingericht zijn door iemand, die veel fijnen smaak beschikt. Daar komt nog bij, dat ook de artikelen, die de firma Smit en Zonen verkoopt, fijn van smaak zijn. Dit is trouwens bekend. Aan alle wanden van den ruimen winkel zijn fraaie vitrines aangebracht, waarin alle heerlijkheden stofvrij zijn uitge stald. Daar zien we een rijke sorteering, prach tig verpakte chocolade van de bekende eerste rangs firma's. Ook op de toonbank staat een vitrine en daarnaast is een groote afdeeling, geheel be stemd voor de ontelbare soorten smakelijke koekjes, die in kristallen vazen zeer overzich telijk zijn tentoongesteld. Het is dus niet moei lijk, een keus te doen. Er is ook een flink gedeelte van den winkel voor den verkoop van brood ingericht; er staat trouwens ook een moderne broodsnijmachine. Het intérieur ziet er in één woord keurig uit. Dit kan ook één van de mooiste van Smit's filialen genoemd worden. Ter gelegenheid van de opening ontving de firma talrijke fraaie bloemstukken, die aan deze nieuwe aanwinst van den Zijlweg een fleurigen aanblik gaf. We wenschen aan de firma veel succes toe. DE VAN T HO FF STRAAT GEREED. De aanleg, het aan elkander verbinden van de twee gedeeiten der straat en het ver straten van het oude gedeelte van de thans gereed zijnde Van 't Hoffstraat, heeft enkele maanden werk gegeven aan Openbare Wer ken. Deze is thans tot een van de langste stra ten in Haarlem-West geworden; zij loopt van het De Ruyterplein naar de Pijlslaan. Het oude gedeelte, welks bewoners met de rechtstreeksche verbinding door het doortrek ken van de straat ten zeerste zijn ingenomen, is ook belangrijk verbeterd. Langs de trot toirs zijn hardsteenen banden gelegd en het straatdek, dat slecht was, is thans geheel ver nieuwd. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril, Postkantoor, Gedempte Oude Gracht; dop van autowiel. Mooy, Wilhelminapark 28; armbandhorloge, Douma, Westerhoutpark 4; hond, Parmentier, Burg. Pondstraat 24, Hille- gom: dameshoed, v. d. Laarschot, Lambr. van Dalelaan 6; heiblok ijzer, Groeneveld, Slacht huisstraat 50 rd.; jekker, Knijnsberg, Thomson- laan 92; kinderjasje, Wildschut, Dr. Schaep- manstraat 9; regenjas, Jukes, Westkolk 10, Spaarndam; kist inh. aardappelen, Koers, Spaarne 80; achterklap van auto, Berk, Haven plein 26, Spaarndam; kano, Remmé, Gierstraat 76; portemonnaie met inhoud, Handgraaf, Mo- lukkenstraat 8; idem, Winnubst, Orionweg 18; idem, v. Zadelhof, KI. Houtstraat 76; idem, Lan- geveld, Zijlvest 33; idem, v. d. Hoorn, v. Ma- rumstraat 66 zw., idem, Warlee, Bankastraat 7; pakje inh. werkgoed, Ruijgvoorn, IJdijk 23, Spaarndam; portemonnaie met inhoud, Politie posthuis, Spaarndam; parapluie, v. d. Meij, Maxwellstraat 22; rijwielbelastingplaatje, Cale, Spaarne 25 (na 7 u. n.m.), 2 ringen, Deelder, Stuverstraat 2; gymnastiekschoentje, v. Lies hout, Dorreboomstraat 19; tasch met inhoud, Bureau van Politie, Smedestraat; tasch met in houd, Breda, Tetterodestraat 30 rd. POSTDUIVEN DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed- lucht van Vierson, afstand 670 K.M. Los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: A. J. v. d. Linden 1 5 8; P. de Wilde 2; J. Harden- berg 3 10: J. Groeneveld 4; D. Radsma 6; J. Kuperus 7 12 15; P. v. Putten 9: P. J. R. Ver gers 11 14 17; T. Luikel 13; W. Bakker 16. Eerstgetoonde duif Maandag 6 uur 10 min. 50 sec., laatstgetoonde duif Dinsdag 7 uur 22 min. 29 sec. Ook hield deze vereeniging een wedvlucht van Oudenbosch 90 K.M. De prijzen werden behaald als volgt K. Paap 1 30, D. Radsma 2 9 16 25; P. de Wilde 3 22 28 29; T. Luikel 4 7; P. J. R. Ver gers 5 8 10 12 24 31 41 42 44: J. Kuperus 6 32; J. Groeneveld 11 34; W. Bakker 13 33; A. J. v. d. Linden 14 27 37 39: C. Hirs 15 35; J. Hardenberg 17; M. Luijken 18 38; P. v. Putten 19 40: W. Hubbers 20 21 26 43; D. v. Wel 23, W. Popken 36. Eerstgetoonde duif 12 u. 15 min. 45. Laatstge toonde duif 1 uur 28 min. 35 sec. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 26 JuU. Ondertrouwd 26 Juli: W. Petersen en E. H. Nopepn; J. de Vries en P. J. Ravelll; G. J. M. du Maine en M. G. F Sweerts; D. Zijlstra en W. C. Abbink; G. B. H. Prins en M. Demison; P. C. van der Schriek en A. D. van Dijck; J. B. Kaestner en Th. J. Melchior; P. H. Vergers en A. Rump; P. J. J. van de Gevel en J. A. Kuijpers: L. E. Terpoorten en C. B. W. van Loon; F. H. J. de Klerk en G. J. Assen- delft; J. Koelemeijer en J. Misset; Th. H. Metzelaax en B. Iiolterman, A. Hoogendyk en G. M. van Diggelen; W. F. Engelhart en A. Holleman; C. D. Ch. Moorhoff en C. H. van Haaren; W. J. OUng en C. E. Marchand; J. E. Zwaanswljk en E. M. Hoonhout; M. M. Bosch en P. E. A. van Loevezljn. Gehuwd. 26 JuliJ. de Lugt en A. Tijdgaat. B. L. Huiskens en A. E. Moreels. J. H. van Engelen en A. C. van der Zijden. J. Beijen en H. C. Koehorst. E. A. J. Bronstring en M. E. van Thienen. A. A. van Hoorlk en A. M. Ruijg voorn. W. Zwart en C. M. de Llgt. J. de Vries en E. M. Dasia. S. Hoffman en E. A. Richter. J. de Vos en G. Jansen. J. Versterre en P. van der Meer. D. B. H. Kiihl en A. R. Pflanitzer. R. J. van Roodselaar en J. M. Hooglugt. P. C. van Wieringen en A. M. Brouwer. A. W. Eel- man en C. P. Dalebout. H. W. Wijkhuljzen en M. C. Meijerink. J. B. Lijnzaat en E. M. Oel- mann. J Huijssen en M. Bax. C. Roubos en A. Bernhard. J. H. ter Meulen en H. Acker- mann. S. Blankert en J. M. Jansen. C. V. ten Brink en M. A. L. Jansen. Bevallen 23 Juli; E. Jooresten Bosch, d.; 24 Juli: A. SchoutenBrokmann, z.; 25 Juli: G M. van Balen—van Vastenhoven. z.; G. B. H. Douma—Trap. z.; C. G. Vergunstter Braake. z.; A. M. Bomvan den Broek, z.; 26 Juli: A. de GrootWielinga, z. Overleden 25 Juli: G. N. van Nieuwenhoven, 65 j., Z. B. Spaarne: 26 Juli: F. Wijs, 75 j., Warmoesstraat

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13