gids wegwijzers De onmisbwie Nederlandseh-Belgische betrekkingen. De landbouw. DONDERDAG 27 JUET 1939 HAAEEEM'S DA'GBEAD 9 Waar iedereen van profiteert mac ai fiet ueckeet: De üierduizendste wordt morgen onthuld Vrijdagmiddag 28 Juli zal de 4000ste wegwijzer van den Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. door Z.K.H. Prins Bernhard, eere-voorzitter van den bond. worden onthuld. Deze wegwijzer wordt geplaatst aan den Provincialen weg betonweg van Soestdijk naar Utrecht, waar deze weg zich splitst in de richtingen Maartensdijk en Bilthoven. De plaatsing van den 4000sten weg wijzer, wel een feit om even bij stil te staan, om de ware beteekenis van den „bond, die de wegwijzers plaatst" even ten volle in zich op te nemen. „Zijn het er maar 4000, ik dacht, dat het ër veel meer waren", werd er onlangs uitge roepen en die dit zeide, had eigenlijk gelijk. Het zijn er ook veel meer als men de richtings borden, voorwijzers, waarschuwingsbox-den, aanduidingen van tertiaire wegen en „pad destoelen" meetelt; dan is het aantal bijna het dubbele. Maar morgen wordt de 4000ste „wegwijzer" d.i. de bekende blauwwit gestreepte paal met de twee of vier witte borden met plaatsnamen en kilometerafstaixden, geplaatst en een stukje geschiedenis van deze wegwijzers is thans daarom wel gerechtvaai-digd. De „bewegwijzering" dateert al van het jaar 1895, toen er practisch nog geen sprake was van het motorvei-keer en die eerste wegwij zers waren dus uitsluitend bestemd voor het rijwieltoerisme.In 1895 besloot 'hét b'ondsbë- stuur eeriige van de voörnaamste 'Wegen van wegwijzers te voorzien en begonnen werd met den weg van Rotterdam naar Utrecht, die daartoe verkend werd door wijlen den heer G. A. Pos, oud-hoofdconsul.en 2en voorzitter van den A.N.W.B., tezamen met zijn broeder den heer J. E. W. Pos, die ook thans nog een belangrijk aandeel heeft in de verzorging van de wegbebakening. In den beginne zijn er met het plaatsen van deze aanduidingen langs de wegen rare ervaringen opgedaan. De eerste wegwijzei-s waren, zooals hierboven reeds werd vermeld, van hout en toen de hoofdconsul zich eens ging overtuigen, hoe na den langen, strengen winter de wegwijzers zich gehouden hadden, deed hij een even mei-kwaardige als teleurstellende ont dekking. Van de geplaatste wegwijzers kon hij er vrijwel geen een meer terugvinden en bij navraag bleek, dat in den loop van den winter de om wonende plattelandsbevolking van die stevige houten palen en borden een dankbaar, zij 't dan ook niet gewild gebruik had gemaakt, door ze stuk te hakken en in de kachel op te stoken.. Voortaan werden de wegwijzers van ijzer gemaakt. Een bijzonderheid uit de geschiedenis van de wegwijzers is nog. dat bij het begin van den wereldoorlog in 1914. toen ook hier te lande oorlogsgevaar dreigde, op last van het militair gezag alle bondswegwijzers in de streken waar dat noodig werd geacht van hun armen werden beroofd, zoodat ze hun nuttige bestemming: het wijzen van den juisten weg niet langer hadden. Verschillende „armen" Het spreekt wel van zelf, dat, als gevolg van de ontwikkeling van het snelverkeer, het model der wegwijzers herhaalde malen ge wijzigd is. Het eerste model van 1896 had lange, smalle armen en de eerste be langrijke wijziging was die van 1912, toen werd overgegaan tot het plaatsen van weg wijzers in de steden, om de voornaamste routes door die plaatsen aan te wijzen. De armen werden vei-kort en de namen onder elkaar geplaatst. In 1923 werden de ai-men op verschillende hoogte aangebracht, hetgeen het lezen der opschriften vergemakkelijkte. In 1932 werden de wegwijzerannen opnieuw aanmerkelijk vergroot en werd het aantal plaatsnamen besnoeid tot ten hoogste 4 en daarvan werd de hoofdrichting, of hoog stens twee hoofdrichtingen met groote letters aangegeven en de twee andere met veel kleinere letters. Bij afstanden boven de 10 K.M. werden de decimalen weggelaten en het gevolg van dat alles was, dat de duide lijkheid van de opschriften daardoor belang rijk verbeterde, die nu ook voor het snel pas- seerende verkeer gemakkelijk leesbaar zijn. In 1933 werd overgegaan tot plaatsing van oranje bordjes op de wegwijzerarmen verwij zende naar Amstei-dam. op alle wegwijzers langs de hoofdroutes in het geheele land. In 1934 werd een klein model wijgwijzer ingevoerd, ter plaatsing langs de tertiaire wegen. Het aantal bondswegwijzers is geleidelijk toegenomen. Op 9 Augustus 1925 kon, ter ge legenheid van de jaarvergadering van den bond, welke te Maastricht gehouden werd, de SOQOste wegwijzer worden onthuld te Grons- veld in ZuidiLimburg, op den weg van Maastricht naar de Belgische grens. Model gewijzigdprincipe bleef In verband met de groeiende eischen van het verkeer is dus het model der wegwijzers in den loop der jaren meermalen gewijzigd, maar het is wel mei-kwaai'dig, dat het in den aanvang vastgestelde systeem nog steeds onveranderd is gehandhaafd. Dit systeem vair den A.N.W.B. komt hier op neer, dat de weggebruiker, indien hij eenmaal een bepaalden plaatsnaam op een wegwijzer heeft aangetroffen, op alle vol gende splitsingspunten, waar de weg zich ïxiet van zelf wijst, een wegwijzer zal aan treffen en dat hij dan op een van de armen eenzelfden naam zal terugvinden en zoo ver volgens, tot hij die plaats bereikt heeft. Ten einde te voorzien in de behoefte van het snelverkeer, was in 1931 al overgegaan tot aanvulling van de wegwijzers met z.g.n. richtingsborden, laag geplaatste blauwe borden, met slechts één plaatsnaam in zeer groote letters en een witten richtingpijl, welke des avonds door de koplampen der naderende auto's Worden beschenen en die dus dag en nacht van grooten afstand af leesbaar zijn. Bovendien is er nóg een speciaal soort rich- tihgsbord, het bord met opschrift: „door gaand verkeer". Op een splitsingspunt van hoofdwegen worden sinds de laatste jai-en de z.g. vóór- richtingsborden geplaatst op 200 M. vóór hgt splitsingspunt, welke'het verkeer al tijdig te vdren de noodige; aanduiding geven van de tei volgen hoo'fdrïbhting. Voor een gewoon kruispunt van een hoofdweg met een secundairen weg, waar men vroeger met een enkelen wegwijzer kon vol staan, zijn tegenwoordig veelal een wegwijzer eenige richtingborden en een paar vóórrich- tingsborden noodig enbij kruispunten van twee hoofdwegen neemt het aantal nog veel meer toe. Welke eischen zoo'n kruispunt aan de weg bebakening stelt, toont bijv. het kruispunt Uti-echtDen HaagBoskoop, bij de Gouwe, waar noodig zijn: 9 wegwijzers, 13 richtings borden, 3 rijwielpadwijzers en 3 vóórrichtings- borden. Bij een dergelijken omvang van den weg- wiizersdienst is het te begrijpen, dat daar belangrijke bedragen mee gemoeid zijn. Meer dan f 60.000 moet jaarlijks voor dezen dienst worden uitgetrokken en in den loop der jaren is voor dit werk meer dan een en een kwart millioen gulden in den letterlijken zin des woords „in den grond gestoken". Het mag wel eens worden gezegd er is in dit opzicht nog veel misverstand dat dit werk in het algemeen belang uitsluitend en alleen door den A.N.W.B. wórdt verricht en uit de bonaskas wordt betaald, zonder bij dragen van anderen. ATHLETIEK. Avondwedstrijden District Noord-Holland. Enkele Haarlem-overwinningen. Ondanks het slechte weer zijn de wedstrij den Woensdagavond te Anxsterdam toch goed geslaagd. Op de 100 M. klasse C wist Ni- naber zich met 12 sec. in de finale te plaat sen en daarin zag hij kans eveneens eerste te worden na een goede en onbedreigd geloo- pen 100 M. Ook op de 400 M. klasse C wist hij zich evenals Hermans in de finale te piaatsen. Het bleek evenwel dat series 100 en 400 M. en finale 100 M. hem in de beenen waren gaan zitten; bovendien lootte hij de ongunstige vijfde baan. Niettemin wist hij tot op drie- hondei'd meter uitstekend bij te blijven, doch zakte toen iets af. Hij raapte evenwel al zijn krachten bij elkaar en wist met een goede laatste 50 meter de tweede plaats nog te bezetten. Hermans werd vijfde. Een eveneens goede wedstrijd liep Paap op de 6000 M. afvalrace. Na aanvankelijk geleid te hebben, zakte Paap als spoedig naar de vierde plaats_ af om daar geniimen tijd alleen te loopen. Wal- ther ging onbedreigd aan den kop, terwijl de beide A. A. C.'ers Bakker en Sweres elkaar op de derde en tweede plaats steunden. Het was voor Paap dus niet gemakkelijk hier tusschen te komen. Kort voor het einde gaf Bakker evenwel op en direct trok Paap op Sweres af, die zonder Bakker als steun niet genoeg kracht bezat dezen aanval te weerstaan en Paap moest laten passeeren. Walther was inmiddels meer en meer uitgeloopen. Na een uitstekende i-ace wist hij de overwinning te behalen; Paap be zette op eervolle wijze de tweede plaats. Hij schijnt zijn inzinking dus te boven te zijn het geen wij Zondag al meenden op te merken. Van de overige nummers was vooral de Olympische estafette zeer de moeite van het aanzien waard. Niet zoozeer om de spanning dan wel om de prachtige 800 M. van de Ruy- ter. Na een eerste ronde van 56 sec. over 400 M. liep hij de 800 M. in 1 min 56.3 sec. ei) wist den voorsprong van zijn vereeniging zóó groot te maken, dat het voor de overige ploe gen geen doen was dezen in te loopen. Overigens bood het programma, dat met enkele damesnummers was aangevuld, weinig belangrijks; we volstaan daarom met de voor naamste uitslagen 80 M. horden dames: 1 Doorgeest A.D.A., 12.8 sec., 2. Takken A.D.A. 13.4 sec. 100 M C heeren: 1. Ninaber, Haarlem, 11.8 sec.,'idem B: 1. v. Leeuwen A.A.C., 11.6 6000 M. afvalrace. 1. Walther. Volewijckers, 19 min. 30.6 sec., 2. Paap. Haarlem, 19 min. 48200 M:. A dames: 1. de Vries A.D.A, 26.6 SGoiympische Estafette 1. Quick 3 min. 39.2 400 M. B heeren: 1. v. Leeuwen, Vole wijckers, 54.6 sec. 400 M. C. heeren: 1. Bakels, Zaanland 54.7 sec., 2. Ninaber, Haarlem 55 sec. AUTOSPORT AMERIKAANSCH AUTO-COUREUR ERNSTIG GEWOND Na verbetering van het record voor 500 K.M. Uit Salt Lake City: De Amerikaansche auto coureur Jenkins is Woensdag tijdens een poging om het duurrecord voor 24 uur te verbeteren" op de autobaan van Bonneville ernstig gewond. Zijn wagen vloog in brand. Hij was te kwart over twee in den middag gestart met een wagen van 750 P.K., waarmede hij zijn record van een ge middelde snelheid van 253.50 K.M. per uur ge durende 24 uur hoopte te verbeteren. Drie uur na den start vloog de auto in brand, nadat de coureur het record voor 500 K.M. had verbeterd door een gemiddelden tijd van 284.87 K.M. per uur te maken. Het oude record was 278.4 K.M. per uur. CRICKET IN ENGELAND. Het Engelsche cricketseizoen heeft dit jaar wel zeer vair den regen te lijden; hoewel Woensdag tenminste in de meeste matches bijna deix geheelen dag kon worden gespeeld, bleek het wicket toch bijzondere moeilijkhe den op te leveren. Zoo was Somerset all out voor 51 nadat eerst Essex voor 72 aan den kant was gezet. Worcestershire 102 tegen Yorkshire 91! In de tweede inings scoorde Worcester 537. zoodat de kampioenen nog een fraaie kans op de overwinning hebben Surrey (2117) te gen Warwickshire moest door den regen wor den onderbroken, evenals Hampshire tegen Gloucestershire (843). Glamorgan 30—0 tegen Leicestershire 216 Middlesex 170—3 tegen Derbyshire 110. Surrey tegen de Wc.sL- Indiërs (2554) en Lancashire tegen Notts (2966) moesten ook eenige malen wegens regen worden onderbi'oken. ZWAARDV1SCH TEGEN VTSSCHERSBOÜ'l. - öi, cte Aiexicaansche kust viel ee- gewonde zwaardvisch een visschersboot aan en doorboorde met zijn zwaard de planken van de boot. De schok was zóó hevig, dat de inzittenden te water raakten J (Van onzen correspondent) 1 Eén van de eerste zaken die de nieuwe Belgische regeering Pierlot op haar tafel vindt is de verlenging van de Ne derlandseh-Belgische eontingentee- ringsovereenkomst, die op 1 Mei jJ. afliep. Sinds in beide landen de neiging bestaat de binnenlandsche markt allereerst voor de eigen productie te reserveeren gaat dat niet zoo ge makkelijk, zelfs niet bij nog zooveel goeden wil van beide zijden. En aangezien hier in Belgie de bezwaren vooral van den kant van den landbouw komen, lijkt het mij de moeite waard u iets te vertellen over de huidige ontwikkeling in België op agrarisch gebied. Het kabinet Pierlot heeft in haar regeerings- verklaring gezegd dat zij in haar landbouwpo litiek van de volgende principes zal uitgaan: voldoende rentabiliteit van de prijzen en „be scherming tegen de kunstmatig door het bui tenland hooggehouden concurrentie". In katholieke kringen het machtigste agrari sche lichaam is hier de R.K. Boerenbond met haar 115.566 aangesloten gezinshoofden is nxen de meening toegedaan dat de regeering evenals in de nijverheid ook den landbouwer een behoorlijk bestaansminimum moet waar borgen. Daarom is de leus van de katholieke landbouworganisaties en hun politieke woord voerders het katholieke „blok" bescher ming van den verkoopprijs. Dat beteekent al lereerst bescherming van de binnenlandsche markt tegen de buitenlandsche concurrentie. En aangezien Nederland de grootste impor teur is van landbouwproducten: wering van den Nederlanaschen invoer, resp. wijziging van het bestaande Nederlandseh-Belgische han- delsaccoord. Nu de katholieke partij sinds de verkiezingen weer de sterkste in het land is gewox-den en het katholieke agrarisch element ook in het kabinet flink vertegenwoordigd is, verwacht dus de Belgische landbouw dat aan haar eischen meer aandacht zal besteed wor den en „haar belangen niet aan die van de Belgische nijverheid zullen worden opgeofferd". Want de Belgische nijverheid ziet den Neder- landschen klant niet graag minder koopen. Bij een totaal voor Nederland nadeelig saldo van de handelsbalans in 1938 ten bedrage van 535 millioen franc, laat de handel in land bouwproducten tusschen beide landen een na deelig saldo voor België van nagenoeg fr. 500 millioen. Dat beteekent dus een voordeelig sal do voor de Belgische nijverheidsproducten van ca. fr. 1 milliard. Bovendien propageert men in kringexx van de Belgische industrie een „poli tiek van goedkoop leven" onder het motto dat dit land een exportindustriestaat is. DE tegenstelling landbouw-industrie dateert hier vooi-al van de crisisjaren af, toen de groote buitenlandsche markten zich begonnen te sluiten, de Belgische markt overstroomd werd met buitenlandsche artikelen en de re- geex-ing zich genoopt zag, ten einde den Belgi schen landbouw (die door de oorlogsjaren ook technisch achterop was) voor volkomen in eenstorting te behoeden, tot contingenteering, verhooging van invoerrechten, enz. over te gaan. Dat ging in tegen den wensch „goedkoop te leven" van de nijverheid. Vooral onder de regeering van het nationaal hex-stel, het mi nisterie Vaxx.-.Zeeland,. heeft mengetracht die tegenstrijdige belangen te verzoenen. Met na me de socialisten, die op het platteland wilden doordringen zonder huxx aanhangers uit de nij verheid voor het hoofd te stooten, propageer den de leus: groote rentabiliteit van den land bouw, niet door een hoogeren verkoopprijs, die het leven duur maakt, maar door verlaging van den kostprijs, aanmoediging van kwalitatieve verbeteringen in den landbouw door den Staat. In katholieke kringen moest men natuurlijk niets van deze socialistische propaganda en haar neiging tot „verstaatlichung" hebben. Aangeziexi de technische vooruitgang in den landbouw en de daarmede gepaard gaande ver laging van den kostprijs nu eenmaal zoo vlug niet gaat, blijven zij aandringen op bescher ming van den verkoopprijs en op gunstiger handelsaccoorden met het buitenland. Toch hebben belde richtingen elkaar beïnvloed en op den duur veel van elkaar overgenomen. On der den socialistischen premier Spaak werd de protectie voor den landbouw verstex-kt, ter wijl de conservatieve katholiek, de huidige pre mier, Piei'lot als minister van landbouw in 1936 een politiek inluidde, die vooral op ingrij pende vex-betering van deix Belgischen land bouw was gericht. In de eerste piaats ging de aandacht der regeering uit naar de zuivelproducten. De structuur van den Belgischen landbouw maakt het reeds noodzakelijk naar intensie vere culturen te zoeken; 86 pet. der land bouwbedrijven hebbexx een oppervlakte niet grooter dan 10 H.A. Aan graan alleen heeft het land een beduidend tekort. Al naar ge lang van de wereldprijzen moet men hiervan voor 1 tot 1' 2 milüax-d franc invoeren. Voor het overige hoopt men door uitschakeling van het buitenland en opvoering van het binnen- landsch verbruik de marktverhoudingen voor ixet Belgisch laxxdbouwproduct te verbeteren. Het zuivelprogramma komt in het kort hierop neer: oprichting van een Nationalen Zuiveldienst van belanghebbenden en verte genwoordigers der regeering om gezamenlijk betere productie- en distributiemethoden voor de melk en melkproducten in te voeren, instelling van officieele garant.iemerken, con trole- en studiediensten, opleiding van ..melk- deskundigen" aan de Belgische landbouw- hoogescholen. toekenning van premies voor de binnenlandsche kaasproductie, voor die van gecondenseerde melk en vollemelkpoeder, pro paganda voor de binnenlandsche zuivelpro ducten. Ter verlagixxg van den kostprijs ver strekt de regeei-ing sinds enkele jaren sub sidies voor den bouw van z.g. groenvoersilo's (ter vervanging vaix de duurdere veekoeken), voor een hygiënischer inrichting der stallen (die thans nogax veel te wenschen overlaat en den gezondheidstoestand van het vee ongun stig beïnvloedt), voor het afmaken van tuber culeus vee. Tevens wil men de coöperatieve beweging onder den boerenstand bevorderen, aangezien de kleine boer thans te veel afhan kelijk is van machtige stikstoffabrieken, in- dustrieele melkfabrieken, enz. Hiervoor, ter moderniseering van zijn hoeve en voor een normale exploitatie na de door de cr-isis ge slagen wonden, moet de boer over extx-a crediet-faciliteiten beschikken; daarvoor is een Nationaal Instituut voor Landbouwcre- diet opgericht, waarvoor de staat en semi-of- flcieele diensten geldmiddelen ter beschikking zouden stellen. Blijkens het eerste jaarverslag per 30 November 1938 heeft deze instelling echter met gebrek aan middelen te kampen, waardoor zij zelf elders tegen te hoogen rente voet moet leenen en op niet veel gunstiger wijze werken kan dan de reeds bestaande landbouwcredietinstelUngen. Ook op ander ge bied was de inmiddels weer ingetreden crisis- waarbij de politieke tegenstellingen even eens een rol spelen er de oorzaak van dat men bij de uitvoering van het zuivelprogram ma slechts langzame vorderingen maakt. Do Nationale Zuiveldienst bijv. begon haar werk zaamheden was 15 Juni 1938. Haar controle strekte zich slechts uit over 15 pet. der Belgi sche fabrieksboter, waarbij bleek dat onge veer de helft der gecontroleerde fabrieken tot reorganisatie van haar fabricagemethodes moet overgaan, voordat zij het officieele con- trölemerk kunnen verkrijgen. De overige werk zaamheden verkeerdexx eiixde 1938 nog in een stadium van voorbereiding. De dienst oor deelde dan ook dat zoolang geen voldoende aanbod van kwaliteitsproducten bestaat, de voorgenomen propaganda voor de Belgische zuivelproducten geen zin heeft. Op 22 Maart jJ. is een ministerieel besluit verschenen volgens hetwelk er een „officieele controle op harde kaas wox'dt ingesteld om de kwaliteit en de Belgische herkomst van dit product te waarborgen" terwijl van 1 April j.l. af premies voor de productie van binnenland sche harde kaas verstrekt worden. Langzaam gaat men dus toch in de gewenschte richting. Dit zuivelpi-ogram is de laatste jaren boven dien nog aangevuld door een retks protectio nistische maatregelen aan de grens, waardoor men de invoer van boter in den zomer reeds tof vrijwel nihil en in de overige maanden sterk gereduceerd heeft (invoer 1938 1.125.000 Kilo). In het huidig stadium is voor Neder land vooral de kaasproductie van belaixg. Kaas is n.l. op één na het belangrijkste Nederland- sche exportartikel naar België. In 1937 ging 20 pCt. van de Nederlandsche kaasproductie naar België. In 1938 werd hier voor 147 mil lioen fraxxc kaas uit Nederland gexmporteex-d. TERWIJL wij echter voor de kaas nog aan het begin van de ontwikkeling staan, eischt de Belgische boer een onixiiddellijke wijziging van den bestaanden toestand voor een ander belangrijk Nederlandsch uitvoer artikel: de tuinbouwproducten. Men lijdt hier ook onder het autarkische streven vaix de groote mogendheden, waarheen men vroeger een gedeelte van groente-, aardappelen- en fruitproductie kon uitvoeren. Sixxds 1936 heeft zich dan ook het uitvoersurplus in een in- voei'surplus voor deze producten omgezet, niettegenstaande een sterke contingentee ring aan de grens, die vooral Nederland trof. Teeltbepex'king kent men hier niet. De tuin bouwers eischen nu een nog sterker beperking van den invoer en herziening van het accoord met Nederland. Zij wenschen dat de binnen landsche markt voor hen gereserveerd wordt en invoer alleen wordt toegestaan wanneer men in het binnenland niet in de behoeften kan voorzien Dat is bij een seizoenartikel als groente of fruit nooit vooraf te bepalen en daarom eischen de Belgen het beheer der in voercontingenten voor zich op en mag dit niet, zooals tot dusverre het geval was, aan Nederland worden overgelaten. Hiervoor .voert de R.K. Boerenbond reeds maandenlang een actie. Maar aangezien ongeveer de helft van den Nederlandschen uitvoer naar België uit landbouwproducten bestaat en de Belgische nijverheid liefst haar afzetgebied wil hand haven, terwijl de ontwikkeling van de totale Nederlarx'dsch-Bolgïsche handeLsbalaxxs reeds jarenlang in een voor België gunstige rich ting gaat, begrijpt men hoe moeilijk het is tot overeenstemming te komen en alle partijen tevreden te stellen. DAMMEN EEN KWART EEUW HOOFDKLASSE SPELER. In het seizoen 1939/1940 zal de heer J. W. v. Dartelen het feit herdenken, dat hij 25 jaren achtereen deel uitmaakt van het hoofuklasse- team der Haarlemsche Damclub. Hij kwam in het seizoen 1915/1916 voor den eersten keer uit in het eerste tiental der Haarlemsche Damclub en heeft zich in alle daarop volgende seizoenen in dit tiental kunnen handhaven. Verscheidene keeren was deze speler aan voerder van het hoofdklasse-team: hij mocht het genoegen smaken met dit tiental vier ma len het hoofdklasse clubkampioenschap van Ne derland te behalen. Olympische Winterspelen 1910. Concept-programma vastgesteld. Uit Garmisch Partenkirchen wordt aan het A. N. P. gemeld: Het organisatie-comité der Olympische Win terspelen, welke hier van 211 Februari worden gehouden, heeft een programma opgesteld, dat aan de verschillende spox'tbonden ter goedkeu ring is voorgelegd. Dit voorloopige programma luidt als volgt: Vrijdag 2 Februari: 11 uur openingsplechtig heid; 15 uur ijshockey (twee wedstrijden), hard rijden heeren 500 meter; 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Zaterdag 3 Februari: 8 uur vierpersoonsbob- wedstrijden: 9 uur hardrijden dames 500 meter, ijshockey (twee wedstrijden); 15 uur ijshockey (twee wedstrijden); 21 uur ijshockey (twee wel- st rij den). Zondag 4 Februari: 8 uur vierpersoons bob wedstrijden; 9 uur hardrijden heeren Ö00 meter, verplichte figuren kunstrijden dames: 17 uur ijs hockey (twee wedstrijden); 21 uur ijshockey twee wedstrij d en Maandag 5 Februari: 8 uur hardrijden dames 1000 meter; 9 uur verplichte figuren kunstrijden dames: 15 uur ijshockey (twee wedstrijden). Dinsdag 6 Februari: 8 uur tweepersoons bob wedstrijden; 9 uur verplichte figuren kunstrijden heeren: 10 uur hardrijden heeren 1500 meter: 15 uur ijshockey (twee wedstrijden), 21 uur ijs hockey (twee wedstrijden). Woensdag 7 Februari: 8 uur demonstratie mi litaire patrouille, tweepersoons bobwedstrijden; 9 uur verplichte figuren kunstrijden heeren, hardrijden dames 1500 meter: 15 uur ijshockey (twee wedstrijden): 17 uur ijshockey (twee wed strijden): 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Donderdag 8 Februari: 8 uur hardrijden hee ren 10.000 m.: 9 uur ijshockey (twee wedstrijden) 11 uur slalom dames (demonstratie); 15 uur kunstrijden voor paren; 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Vrijdag 9 Februari: 8 uur hardrijden dames 3000 m.; 9 uur ijshockey (één wedstrijd); 11 uur slalom heeren (demonstratie); 14.30 uur oefe ningen naar keuze kunstrijden heeren; 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Zaterdag 10 Februari: 10 uur skidemonstra- ties op den Kranzberg; 14.30 uur oefeningen naar keuze kunstrijden dames; 21 uur ijshockey (één 'ed strijd). Zondag 11 Februari: 10 uur springdemonstra- ties; 14.30 uur ijshockey (één wedstrijd); 17.15 uur sluitingsplechtigheid,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7