Tijdbom richt verwoesting aan ut 3üng!s. Culss Station. Middelmatige oogst Edgar Wallace en Guy Fawkes in het Lagerhuis. Over Dantzig behoeft geen conflict te ontstaan. RADIO DONDERDAG 27 J U E I Ï939 HSSKC-iU'S DK'GBCSl) '5 NIEUWE AANSLAGEN IN ENGELAND. Twee dooden en veertien gewonden. Een half uur voordat het Lagerhuis de tegen de terreur der Ira gerichte wetsontwerpen op de geweldpleging afhandelde werd in Londen het bagage depót van King's Cross Station door de ontploffing van een in een koffer ver borgen tijdbom verwoest. Deze ramp eischte twee dooden en veertien gewon den. Het heele station trilde op zijn grondves ten, een reusachtige wolk van zwarten rook steeg omhoog, terwijl puin en brokstukken in het rond vlogen. In het depót bevonden zich zes per sonen op het oogenblik van de ramp nl. twee passagiers en vier beambten, die allen werden gewond. Vier anderen bevonden zich in den ingang. Voorts werden nog menschen gewond die juist passeerden. Onder de gewonden waren twee vrouwen wier kleeren haar door de kracht der explosie letterlijk van het lijf gerukt werden en een employé van de spoorweg-maatschappij wien een hand en beide beenen werden afgerukt. Hij is korten tijd later in het hospitaal overleden evenals een der andere gewonden. Toen van alle zijden menschen kwamen toe- geijld, zagen zij een verbijsterend tooneel. Het bagagedepot was één groote ruïne. Uit de toe gangsdeur, waaruit dikke rookwolken drongen, kwam een man schreeuwend naar buiten ge rend, zijn gewonden arm omhoog stekend. Aan beide zijden van de deur lagen de gewonden over den vloer verstrooid. Scotland Yard kwam onmiddellijk in actie. Vijf personen zijn voor een verhoor naar een politiebureau geleid. In alle stationsgarderobes is onmiddellijk een onderzoek ingesteld naar de pakketten en koffers, terwijl in alle distric ten een razzia onder leden van het Iersche Re- publikeinsche leger werd gehouden. Bij de behandeling van het wetsontwerp te- in Duitschland verwacht. Toch zal aan de binnenland- schebe hoefte kunnen worden voldaan. BERLIJN, 27 Juli. De verwachtingen voor den oogst van 1939 zijn middelmatig. Het buitengewoon veranderlijke weer van de laatste helft van Juli maakt echter een nauw keurige schatting naar de hoeveelheid vrijwel onmogelijk. Het belangrijkste 'Duitsche graan voor het brood, rogge, is al geoogst. De resultaten schijnen zoowel naar hoeveelheid als naar 'kwaliteit boven het middelmatige te zijn. Tarwe echter staat er niet zoo voordeelig bij als het vorige jaar, hoewel de kwaliteit nog goed is. De regens van den laatsten tijd hebben het graan op vele plaatsen doen „legeren", maar zij kwamen te laat om in belangrijke mate van invloed te zijn op de kwaliteit van het koren. De andere graan soorten zullen, naar men verwacht, wat de opbrengst betreft om het gemiddelde blijven. Alleen gerst zal volgens de schattingen van het oogenblik daar beneden blijven tengevolge van ongunstige weersomstandigheden en het veelvuldig optreden van onkruid. De zoo belangrijke aardappeloogst zal dit jaar boven normaal zijn. Hetzelfde is het ge val met de suikerbieten, hoewel in de twee maanden, die ons scheiden van den oogst van deze gewassen, het weer nog veel kan uitrichten. De fruitoogst zal wel normaal zijn. De hooge verwachtingen, die men er van had, zijn grootendeels vernietigd door het ruwe weer in den tijd der vruchtzetting. Toch zal de oogst nog wel iets beter zijn dan het vorige jaar. De rogge zal volgens de verwachtingen be gin Augustus voltooid zijn. Tarwe wordt dan geoogst en zal waarschijnlijk in de tweede week van Sept. binnen zijn. Aardappelen en suikerbieten worden geoogst in het laatst van September en het begm van October. De groote hoeveelheid regen zal wat ver traging brengen in het binnenhalen van den oogst, in het bijzonder bij de tarwe, gerst en haver. Ook het gebrek aan arbeidskrachten is een remmende factor, hoewel "tienduizend studenten, school jongens en vrouwen naar het land gestuurd zijn om de boeren te helpen. Volgens de goed-ingelichte Deutscher Volkswirt zal de rogge- en tarwe-oogst aan de binnenlandsche vraag kunnen voldoen. Daar bij zal het niet noodig zijn gebruik te maken van de groote reserves, „die reeds toereikend zijn voor een geheel jaar". De opbrengst van het vorige jaar was (in millioenen tonnen): rogge: 8.61, tarwe: 5.58, gerst: 4.25, haver: 6.36. En in duizenden ton nen: aardappelen 50.894, suikerbieten 15.540. In Duitschland's Oostelijken nabuurstaat, die thans in een zoo weinig vriendschappe lijke verhouding tot het Rijk staat, zijn de vooruitzichten voor den graanoogst goed, al verwacht men nu ook weer geen record-jaar. Niet alleen de hoeveelheid zal grooter zijn dan het vorige jaar, maar tevens verwacht men dat de kwaliteit veel beter zal zijn. De oogst is in Polen in de eerste helft van Juli begonnen en zal waarschijnlijk om streeks 10 Augustus voltooid zijn. Deskundigen zeggen dat het nog te vroeg is om eenigszins een prognose te maken. Maar als er wijziging gebracht moet worden in de verwachtingen van het oogenblik, dat zal dat eerder in gunstigen dan in ongunstigen zin zijn. De cijfers van den vorigen oogst wanen: 2.170.000 ton tarwe, 7.250.000 ton rogge, 1.370.000 ton gerst en 2.650.000 ton haver. Dit jaar heeft de rogge-oogst reeds ongeveer 1.000.000 ton meer opgeleverd. (United Press) gen daden van terreur heeft de Attorney-ge neral geen uur later in het Lagerhuis gezegd, dat de laatste ontploffing bewees, dat de ge wone methode ter bestrijding van misdaden en samenzweringen ontoereikend is. Het Lagerhuis nam in derde lezing eenstem mig het wetsontwerp tegen daden van geweld aan. Nog meer aanslagen. Vanochtend vroeg hebben terroristen weer drie aanslagen gepleegd te Liver pool. Een ontploffing vernielde de brug over het kanaal van Leeds naar Li verpool te Maghull, 8 KM. van Liver pool, waardoor de vaart volkomen is gestremd. De tweede ontploffing richt te groote verwoesting aan in het post kantoor te Mount Pleasant nabij Liver pool, waarvan de gevel geheel werd vernield. De derde ontploffing geschied de in een brievenbus nabij het post kantoor. In verband met de aanslagen te Londen zijn tientallen menschen ondervraagd, doch tot dus ver zijn geen arrestaties verricht. Alle Londen- sche bruggen, alsmede de spoorwegstations en de gebouwen der openbare diensten staan on der speciale politiebewaking. De Valera betreurt het terrorisme. In den senaat van Eire werd gisteren ge vraagd, dat de regeering duidelijk haar stand punt zou bepalen ten aanzien van de aanslagen, welke op het oogenblik in Engeland worden ge pleegd door de leden van het Iersche republi- keinsche leger. De Valera. De Valera' zeide, dat de houding van de re geering zeer duidelijk is, doch haar taak is moeilijk. „We zien twee zijden. We kennen het kwaad, dat is gesticht door de verdeeling van Ierland. Ongelukkigerwijze is de regeering niet in staat de oorzaken uit den weg te ruimen, welke hebben geleid tot de ongelukkige gebeur tenissen in Engeland". Hij zeide verder, dat er geen verontschuldi ging is voor de bomaanslagen en de regeering van Eire heeft geen sympathie hiervoor. Zon der twijfel is de regeering van Eire door deze aanslagen achteruit gezet. Generaal Halder woont de Italiaansche manoeuvres bij. Van 1 tot 9 Augustus in de Povlakte. De chef van den Italiaanschen generalen staf, generaal Pariani, heeft den chef van den gene ralen staf van het Duitsche leger, generaal Hal der, uitgenoodigd om de Italiaansche manoeu vres in de Povlakte bij te wonen. Deze manoeu vres worden gehouden van 1 tot 9 Augustus. Ge neraal Halder heeft de uitnoodiging aanvaard. Terroristisch complot te Damascus ontdekt. Aanslag op hoog ambtenaar verijdeld. Havas meldt uit Damascus: Eenige dagen geleden werd de regeering er van in kennis gesteld, dat eenige politieke drijvers een ter roristische samenzwering voorbereidden, die ten doel had den president van den raad van directeuren, zekere andere hooge ambte naren en politieke personen om het leven te brengen. Daarom waren voorzorgsmaatregelen genomen en de woningen der bedreigde per sonen werden op onopvallende wijze be waakt. Dinsdagavond werd een groep van vijf per sonen waargenomen in de nabijheid der wo ning van den president van den raad van directeuren, Behije el Khatib. De individuen werden door de politie verrast, op het oogen blik, dat zij hun eersten aanslag ten uitvoer wilden brengen. Een der samenzweerders wilde op de politie schieten, doch hij werd met twee medeplichtigen ontwapend en in hechtenis genomen. De twee anderen wisten in het duister te ontkomen met achterlating van geweren en munitie. De gearresteerden legden een volledige bekentenis af. Op hun aanwij zingen werden nog een gewezen agent van politie, een nationalist, en een invloedrijk journalist gearresteerd. Bloemen op liet graf van Dollfuss. WEENEN, 26 Juli Op den vijfden ver jaardag van den moord op bondskanselier Dollfuss werd geen officieele H. Mis opgedra gen te Weenen, doch in verscheiden kerken werden stille H. Missen gelezen voor de ziele- rust van den „kanselier-martelaar". Velen trokken ook voorbij het graf van den kanse lier en legden hier bloemen neer. Geen enkele hinderpaal werd deze betuigingen van aan hankelijkheid in den weg gelegd. Vijf perso nen in burger bewaakten evenwel blijkbaar het graf. (Havas). Voorzorgsmaatregelen in geheel Mandsjoekwo. Als gevolg der luchtgevechten. Volgens het Japansche persbureau Domei heeft de regeering te Hsinking den staat van verdediging voor geheel Mandsjoekwo afge kondigd. Sedert eind Juni had men zich be perkt tot het afkondigen van den uitzonde ringstoestand in het district Holoen-Boeir. De Russische luchtaanvallen op Foelaki en Haloenarsjan, op 159 K M. van de grens, heb ben echter, aldus wordt gezegd, maatregelen voor het geheele land noodig gemaakt. Door deze beslissing wil men niet alleen de geheele bevolking oproepen tot samenwerking met dc militaire autoriteiten bij de verdediging van het gebied, maar ook de Sovjet-autoriteiten de waarschuwing doen geworden, dat elke daad van aanval een antwoord zal uitlokken. Het is voor het eerst, dat de regeering van Mandsjoekwo een beroep op de betreffende wet doet. Het Japansche agentschap Domei meldt verder, dat volgens een communiqué van het Kwantoengleger de Japansche luchtmacht Dinsdag 59 Russische vliegtuigen heeft neer geschoten. Chamberlain kondigt verklaring over de besprekingen te Moskou aan. Weer nieuwe instructies voor Seeds. Op een vraag van de Lagerhuis leden Mander en Dalton beiden van de Labourparty, of hij thans verdere verklaringen kon afleggen over de Britsch-Russische onderhandelingen, heeft Chamberlain gisteren verklaard, dat nieuwe instructies gisteravond naar den Britschen ambassadeur in Moskou zijn gezonden. „Ik hoop in staat te zijn in het begin van de vol gende week een verklaring te kunnen afleggen". Toen Dalton verder vroeg, of thans overeengekomen was, dat militaire en vlootofficieren naar Moskou zouden gaan om daar staf besprekingen te voe ren, antwoordde Chamberlain: „Wij hebben zekere instructies gezonden aan den Britschen ambassadeur Seeds, maar ik heb nog niet vernomen, wat de reacties daarop zijn". Op de vraag van Mander of de Fransche regeering zich ook voorstelt een militaire missie naar Moskou te zenden, antwoordde Chamberlain: „ik kan geen antwoord geven voor de Fransche regeering, maar ik kan Mander verzekeren, dat de Fransche en Brit- sche regeeringen in volledige samenwerking optreden". In welingelichte diplomatieke kringen te Pa rijs beperkte men zich er toe gisteravond te ver klaren, dat de Engelsch-Fransch-Russische on derhandelingen voortduren en dat men hoopt» dat zij tot een gunstig resultaat zullen leiden. Ten aanzien van een te Parijs loopend gerucht, dat reeds overeenstemming zou zijn bereikt, wordt gewaarschuwd tegen ieder voorbarig be richt en tegen ieder vooruitloopen op de ont wikkeling der besprekingen. De kabinetten te Londën en Parijs hebben gis teravond bij gemeenschappelijk overleg nieuwe instructies opgesteld. Zij hebben waarschijnlijk betrekking op Jiet laatste geschilpunt: de defi nitie van indirecte agressie, en ook op de ope ning van besprekingen der generale staven. De instructies zijn toegezonden aan de ambassa deurs der beide landen te Moskou. Generaal Hutzinger zou belast kunnen worden met deze besprekingen. GENERAAL SKOBLIN BIJ VERSTEK VEROORDEELD. De Assizenrechtbank voor het departement van de Seine heeft generaal Skoblin bij ver stek tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld. De generaal werd ervan beschuldigd jeneraal De Miller den president der orga nisatie van Russische oud-strijders in Sep tember 1937 te hebben laten verdwijnen. Zooals men zich zal herinneren werd me vrouw SkoblinPlevitzkaia, die vervolgd werd wegens medeplichtigheid tot twintig jaren dwangarbeid veroordeeld. ZOGOE HUURT EEN KASTEEL NABIJ VERSAILLES Ex-koning Zogoe heeft in een interview ver klaard, voornemens te zijn zich mettertijd in Engeland te vestigen, doch voorloopig had hij een kasteel nabij Versailles gehuurd. VIER SPAANSCHE GENERAALS VERSCHILLEN VAN MEENING MET FRANCO. Spanje zij geen copie van Duitschland of Italië." QUEIPO DE LLANO AMBASSADEUR IN ARGENTINIë. Reuter meldt uit St. Jean de Luz: Ondanks officieele ontkenningen te Burgos zijn naar men gelooft, vier Spaansche generaals: Queipo de Llano, Yague, Solchaga en Aranda. betrokken bij een agitatie tegen de Falanxistcn. Deze vier generaals, die onlangs bezoeken hebben gebracht aan Duitschland en Italië heb ben, naar gemeld wordt, in een te Valencia ver leend interview verklaard er van overtuigd te zijn. dat Spanje geen Hitleriaansche of fascisti sche instellingen kan copieeren. 't Verluidt, dat de aandrang van Ciano, tijdens zijn jongste bezoek aan Spanje, overeenstemming tot stand te bren gen met de Spaansche monarchisten tot resultaat heeft gehad, dat dezen zich thans definitief te gen de actie der Falanx hebben gekeerd. Het wordt hier waarschijnlijk geacht, dat Mussolini het aftreden heeft geëischt van De Llano en an dere generaals en het ontslag van redacteuren van het te Sevilla uitkomende dagblad A. B. C. en van andere kranten. De Spaansche autoritei- Ten te Irun hebben gisteren naar Frankrijk ge bonden nieuwsbladen tegengehouden. Havas meldt inmiddels uit Buenos Aires dat de regeering van Argentinië inmiddels haar agrément verleend heeft voor de benoeming van generaal Quei po de Llano tot ambassadeur van Spanje in Argentinië. Krachtiger optreden tegen de I. R. A. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Edgar Wallace is niet meer, maar zijn geest is in het Lagerhuis ontwaard. De kunstjes van zijn bedrijf, dat was het schrijven van huiveringwekkende verhalen, zijn niet alleen overgenomen door andere schrijvers van het genre maar door Zijne Majesteits ministers. Men heeft ons vaak verteld dat deze ministers verstrooiing zoeken voor hun politieke zorgen in het lezen van detective-romans. Misschien had Sir Samuel Hoare aan de bijzondere tech niek van voorstelling in zulke romans gedacht toen hij in het begin van de week naar het Lagerhuis kwam om er steun te vragen voor zijn wetsontwerp tegen geweldpleging. Hij zette zich op de regeeringsbank neer met een bundel papieren op zijn knieën die naar later bleek stof bevatten voor een schrik barend drama van moord, verwoesting en politieke kuiperij. He'.aas had men niet te doen met een ontwerp-detective-roman. De stof was uit het leven van het land gegrepen. De werkelijkheid had de verbeelding weer eens overtroffen. En zelfs het bewijsstuk; dat Sir Samuel voor den dag haalde, vonden de ken ners indrukwekkender dan alles wat Edgar Wallace op dat gebied had gefantaseerd. Dat bewijsstuk was een foto van een plan van den „generalen staf" van het Iersch Repu- blikeinsche Leger voor de vernietiging van rijks- en gemeentewerken. Dit stuk en de mededeelingen van den Home Secretary zou den wellicht opschudding hebben veroorzaakt indien wij in een kalme wereld hadden ge leefd, waarin geweld en intrige en politieke misdaad uitzondering waren in plaats van schering en inslag. Maar zoowel de man, die de samenzwering blootlegde, als de menschen die naar hem luisterden bleven koel en be daard en deden zoo doende beseffen hoeveel er hapert aan het realiteitsbesef van de schrijvers die, als zij zoo'n geval hadden be handeld, den voorlichter vervaarlijk en ver ontwaardigd zouden hebben laten declamee- ren en zijn gehoor deining, ontsteltenis en op gewondenheid zouden hebben gegeven. Van dat alles was niets te bespeuren, hoezeer de aard van de onthullingen de hevigste op schudding zou hebben vergoelijkt. Men kan het Lagerhuis bewonderen om zijn zelfbeheer- sching; maar men kan er ook een symptoom in zien van die geestesgesteldheid, die over de wereld in het algemeen vaardig schijnt te worden en waarin de elementen, die de heilige verontwaardiging veroorzaken, niet meer ac tief kunnen worden. Sir Samuel Hoare's ontwerp bedoelt aan de politie meer macht te geven om tegen de per sonen, die het op de essentieele bedrijven der Engelsche samenleving gemunt hebben, doel treffend te kunnen optreden. Het is een ont werp, dat in strijd is of in zijn toepassing in strijd zou kunnen zijn met het rechtsbeginsel dat een persoon onschuldig is zoo lang zijn schuld niet is bewezen. Als de politie een ver dachte aanhoudt en het bewijs van zijn schuld niet kan leveren, hoezeer ze van zijn schuld overtuigd is, dan moet ze hem vrij laten. Bij de bestaande wetgeving wordt de politie ook beperkt in haar taak het schuld bewijs te vinden. Huiszoeking en fouilleering zijn gebonden aan wetsbepalingen, die de vrij heid yan den persoon beschermen. Daarom heeft 'de politie de leiders van deze I.R.A.- samenzwering niet kunnen pakken. Ze is over tuigd dat ze hen met de bewijzen van hun schuld voor den rechter zou kunnen brengen, indien haar bevoegdheid voor het zoeken naar bewijzen b.v. werd uitgestrekt tot huiszoeking zonder rechterlijk bevelschrift. Het ontwerp heeft ten doel deze ruimere bevoegdheid aan de politie te geven en ook een stelsel van re gistratie van verdachten in te stellen dat toe- Prof. Burckhardt: In antwoord op de directe vraag van Reuter of hij dacht, dat de kwestie van Dantzig tot een Eurc- peeschen oorlog zou leiden, heeft de hoogste commissaris van den Volken bond Burckhardt in een interview verklaard: „Ik aarzel een blanco chèque te geven op de toekomst, doch geen redelijk mensch zou kunnen beweren, dat een algemeen conflict over Dant zig zou moeten ontstaan". Burckhardt zeide dat naar zijn meening profeten gevaarlijk zijn en dat zij in het Europa van thans ook overbid zijn. In zijn commentaar op in omloop zijnde berichten over onderhandelingen inzake Dantzig. zeide Burckhardt, dat er geen on derhandelingen over de vrije stad gaande zijn tusschen desbetreffende mogendheden. Wijzende op een passage in een Fransch blad volgens welke hij onderhandelingen tusschen Berlijn en Dantzig zou aanmoedigen, zeide de hooge comissaris: De pers doet mij te veel eer aan. Mijn werkzaamheden hier zijn van plaatselijken aard en ik heb geen rol in de wereldpolitiek. DE HERTOG EN HERTOGIN VAN KENT IN FRANKRIJK. De hertog en hertogin van Kent zijn gister avond om half zeven per vliegtuig, komende van Croydon, te Le Bourget geland. Zij zul len eenige dagen te Parijs blijven. GOEBBELS NAAR VENETIë. Goebbels zal op 8 Augustus naar Venetië saan om de opening bij te wonen van de in ternationale cinematografische tentoonstelling Hij za! ontvangen worden door Alfieri en eenige dagen blijven. Conservatieve overwinning bij tusschentijdsclie verkiezing in Engeland. Bij de tusschentijdsche verkiezing in Mon mouth is de conservatieve candidaat L. R Pym gekozen met 17,358. De Labouxcandidaat verwierf 11.543 stemmen. zicht en opsporing vergemakkelijkt Zoo'n wetsontv/erp, ingediend voor bijzon dere omstandigheden, kan, wet geworden, al gemeen worden toegepast: en het wordt dien tengevolge een nieuw wapen in de handen der Overheid om de bevolking in haar geheel nog meer in haar rechtmatige vrijheid te beperken dan reeds het geval is. De vrees dat het landsbestuur en zijn organen geleidelijk zooveel gelegenheid zullen krijgen om op de burgerrechten te beknibbelen dat er weinig van overblijft en dat men zich op een oogen blik geplaatst ziet onder een bewind dat weinig van een autoritair bewind verschilt, die vrees is hier altijd groot geweest. Ze kwam ook tot uiting in het overigens zwakke verzet dat tegen het ontwerp werd aangeteekend. Sir Samuel Hoare kent deze nationale ge voeligheid maar al te goed: en daarom schil derde hij het gevaar hoe aandoenlijk hij ook was in zijn woorden en zijn gebaar zoo zwart mogelijk. Hij maakte in het bijzonder melding van een plan het parlementsgebouw in de lucht te doen vliegen zoodat behalve de geest van Edgar Wallace ook de geest van Guy Fawkes (die in 1605 in de gewelven van het toenmalige parlement werd ontdekt, toe zicht houdende op vaten buskruit die tot ont ploffing moesten worden gebracht als de koning, de ministers en de volksvertegenwoor digers op den vloer erboven verzameld zouden zijn) door de vergaderzaal begon te waren. Hij herinnerde aan de 127 aanslagen, reeds door de terroristen gepleegd, en hij wees op het „S-plan" en zijn grondigheid en de conclusie die er uit moest volgen, dat het voornemen bestond de aanslagen stoutmoediger en mee- doogenloozer voort te zetten. Dit, gevoegd bij den gevaarlijken internationalen toestand, die eischt dat binnenlandsche vijanden onschade lijk worden gemaakt, zal zeker bewerken dat de politie straks gewapend zal zijn met haar nieuwe bevoegdheden om een ernstige bedrei ging van de rust, de orde en de veiligheid van het land te keeren. PROGRAMMA VRIJDAG 28 JULI HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.— VARA, 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 19.20 Orgelspel 11.De clamatie 11.20 Esmeralda 12.— Gramofoonmuziek 12.30 AVRO-Amusementsorkest en solist (ca. I.Interview) 1.20 Gramofoonmuziek 1.30 Or gel, viool en zang 2.15 Populair concert (opn.) en declamatie. 3.AVRO-Dance-Band en soliste (opn.) 3.30 Nina Dolce's Puszta-orkeSt 4.— Gra mofoonmuziek 5.Voor de kinderen. 5.30 VARA orkest (opn.) 6.— Esmeralda 6.28 Berichten 6.30 Declamatie 6.50 Gramofoonmuziek 7.— VARA- Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De heilige" 8.Vioolvoordracht 8.30 Lezing „Pro- testantsche religieuze poëzie" 9.Reportage 9.20 Orgelspel 9.30 Radiotooneel 9.45 Gramofoon muziek 19.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Pianovoordracht 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) II.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten. Gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgenwijding 11.— Gramofoonmuziek. 11.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmuziek, hierna: Een woord voor U 12.45 Orgelspel 1.45 Quintolia en gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3.Quin tolia en gramofoonmuziek 4.Gramofoonmuziek 4.45 Kamermuziek en gramofoonmuziek 5.15 De clamatie." 5.45 Vervolg kamermuziek en gramo foonmuziek. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.— Be richten 7.15 Literair halfuur. 7.457.55 Gramo foonmuziek 8.— Berichten ANP, herhaling SOS- Berichten 8.15 Stafmuziek van het 6e R. I. 9.— Causerie „Verloren land". 9.30 Gramofoonmuziek 10.— Berichten ANP actueel halfuur 10.30 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste (opn.) 10.45 Kamermuziek 11.25 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 AL 11.05 Gramofoonmuziek 12.05 Orgelspel 12.35 Jack White's Collegians en solisten 1.20 ..Impe rial affairs", actueele causerie 1.35 Het Entente strijkkwartet 2.29 Gramofoonmuziek 2.35 BBC- Northern Ireland-orkest en solist. 3.05 Geva rieerd programma 3.20 Zang en piano 3.50 Mili tair orkest. 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Het Leslie Bridgewater-kwintet 6.00 Gramofoonmuziek 6.20 Berichten 6.45 Causerie „Tomorrow in the Country" 6.55 Parlementair overzicht 7.10 Het Kutcher strijkkwartet 7.50 Ken Johnson's West- Indisch dansorkest 8.35 Reisbeschrijving. 9.20 Re- richten 9.50 Zang 10.20 Reg. King's orkest 11.95 Jack Harris' Band en solisten. 11.50 Gramofoon muziek 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 9.3010.Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 3.35 Zang 3.50 Radiotooneel (opn.) 4.40 Gramofoonmuziek 4.50 Zang 5.05 Gramofoonmuziek 5.25 Het Ortambert-kwartet 6.35 Solistenconcert 7.20 Giardino-orkest 3.25 Gramofoonmuziek 8.59 Radiotooneel 11.2012.50 Nachtconcert mmv. solisten en het Gouverné- koor. KEULEN. 456 AL 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 Kur-orkest Bad Oeynhausen 8.509.50 Omrocp-orkcst 11.05 Gra mofoonmuziek 11.20 Rijkszending: Reportage 12.20 Militair orkest en vliegeniersorkest 2.30 3.20 Populair concert 4.20 Egon Kaiser's orkest, militaire orkesten, Boris Romanoff's Balalaika kwintet en reportages. 7.20 Vocaal en instrumen taal concert. 7.50 Gramofoonmuziek 8.30 Hans Bund's orkest 9.20 Radiotooneel. Hierna: Gra mofoonmuziek 11.0912.20 Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 AI. 12.20 en 1.302.20 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 5.50 Gramofoonmuziek 6.05 en 6.35 Accordeonsoli 6.50 Dansmuziek (gr.pl.) 7.20, 7.45 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsym- phonie-orkest 10.3011.20 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.29 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roepdansorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepdansorkest 6.38 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Symphonieconcert m.m.v. het Belgisch vo caal trio. 11.00—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 RL 8.35 Voor soldaten. 9.20 Omroeporkest (opn.) 10.20 Berichten 10.40 Pianovoordracht 11.05 Be richten 11.29 Dresdener orkest en solist 11.50 12.20 Omroeporkest en soliste (opn.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9