I f I BIBS Vraag het reusenpak Komen er vier wethouders? VRIJDAG 28 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 5 (f Voor tie practisehe huisvrouiv m m q Het r enxenpak Lux be vat meer dan dobbel zoveel als het ge wone pak en kost toch maar 25 ct. Het reuzenpak is dus extra voordelig! En... dan nog twee verschillende breipatro- hen en een hele bon voor geschenken. HEEMSTEDE Het vergadergebouw van den Volksbond tegen Drankmisbruik. Een voorstel-Jonckbloedt c.s. De gemeenteraadsleden, de heercn C. A. M. Joncfcbloedt, E. van Lent, N. v. d. Linden, H. A. Meeuwenoord (alle R.K.) en A. P. Audretsch (vrijz.) (hebben het volgende voor stel ingediend: „Naar aanleiding van het ontvangen voor stel van B. en W. dd. 19 Juli 1939, opgenomen in raadsstuk 80, tet het verstrekken van een hypothecaire leening op een te stichten ver een igingsgebouw van den Volksbond tegen Drankmisbruik en het verleenen van een bij drage in de bouwkosten hebben de onderge- te ekenden de eer uwen Raad mede te deelen, dat ernstige bezwaren 'bestaan hieraan de gevraagde medewerking te verleenen indien dit gebouw zou worden gesticht op een ter rein aan de Jacob van Campenstraat, hoek Heemsteedsche Dreef. Zij hebben daarom de eer voor te ..stellen met deze bezwaren wel rekening te willen houden en dit 'besluit als volgt te willen wij zigen: a. Ie. dat hiervoor een eerste hypo theek zal worden verleend op een terrein aan de Heemsteedsche Dreef, hoek Wipper plein, met de daarop te stichten opstallen; b. B. en W. te machtigen om onder nader door hen te stellen voorwaarden het voor de stichting van dilt gebouw benoodigde terrein kosteloos ter' beschikking te stellen van de afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik; c. voor den bouw als voor waarde te stellen dat de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst van toepassing wordt verklaard en voorts dezelfde bepalingen om trent het aanstellen van werklieden zullen gelden als in de bestekken voor gemeente werken zijn vastgesteld". Wij herinneren eraan, dat het door de voor stellers bedoelde terrein thans in gebruik is als openbaar speelterrein. Aan de zuidzijde wordt het begrensd dooi- het dienstgebouw van Openbare Werken, aan de Noordzijde door het Protestantsche Jeugdhuis. Het adres van de omwonenden van de Zand- vaartbrug, waarvan wij gisteren reeds melding maakten, is inmiddels bij den gemeenteraad ingezonden. Wij ontleenen er nog de volgende motiveeringen aan. „Uit het voorstel (van B. en W.) blijkt, dat dit in gewijzigden vorm een herhaling is van het in 1937 niet door uwen Raad aanvaard voorstel 'tot het verschaffen aan genoemde afdeeling (van dien Volksbond) van de ge legenheid om op het perceel Jacob van Cam penstraat hoek Heemsteedsche Dreef een vereenigingsgebouw te stichten. Hoewel de bestemming is gewijzigd, immers toen was het de bedoeling, aldaar een ge bouw te plaatsen, bestemd voor vergadea-zalen, een gelegenheid voor het exploiteeren van een bioscoop en een gelagkamer, terwijl de be stemming thans zou beperkt zijn uitsluitend voor vergaderingen en kanogelegenheid, blijkt uit het feit, dat thans een crediet van 28.000 in plaats van vroeger 30.000 en bovendien een bijdrage van 10.000 voor "arbeidsloon wordt beoogd, dat het te stichten gebouw niet veel minder in omvang is gedacht dan vroeger. Bij ondergeteekenden blijven bij deze ge wijzigde 'bestemming dezelfde bezwaren be staan als bij het vroeger voorgestelde. Zij constateeren, dat de Heemsteedsche Dreef de bestemming had en heeft, om uitsluitend te dienen voor rustige bewoning in middengroote woningen. Toit nu toe is elke andere bestemming dei- gebouwen aan dezen weg en de naaste om geving afgewezen, zoo zijn er geen winkels toegestaan, noch uitwendige aanwijzing van eenige bedrijfsuitoefening ter plaatse. Hiermede is 'het mogelijk maken van den bouw van een in verhouding tot de omgeving groot vereenigingsgebouw volkomen in strijd, het zal in strijd komen met aard en bestem ming der bebouwing ter plaatse, uit aesthe- tisch oogpunt een wanverhouding doen ont staan en voorts ook de omwonenden finan cieel nadeel berokkenen, waait de aantrekke lijkheid van het geheel der bebouwing in de naaste omgeving zal een depreciatie der per- ceelen tengevolge hebben, immers het wonen' aldaar minder aanlokkelijk maken". Jaarverslag der Gemeente bedrijven. Aan het verslag van de Gemeente Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven over het jaar 1938 ontleenen wij het volgende: Het muntgasverbruik nam ten opzichte van 1937 toe met ruim 24 pet. Het gasverbruik over den gewonen meter bleef stationnair. De bedrijfswinst bedroeg ruim f 72.000 en beant woordde nauwkeurig aan de begrooting over 1938. Dat deze winst f 6000 lager is dan het vorige jaar moet worden toegeschreven aan de sterke stijging van den kolenprijs, welke gemiddeld over 1938 f 9.60 bedroeg tegen f 7.77 In 1937. De bouw van een nieuwe cokestransport-, breek- en sorteerinrichting bleek een groote verbetering ten opzichte van de voormalige wea-kwijze met de Brouwersche goot. De on verwacht optredende hevige vorstperiode in December veroorzaakte plotseling sterke toe neming van de gaslevering. Om hieraan te kunnen voldoen moest de oventemperatuur zoo hoog mogelijk worden opgevoerd en daar door kon, zij het dan ook ten koste vair gi-oote krachtsinspanning, nog in de behoefte worden voorzien. Het oude ovenblok, dat sedert 1924 onafgebroken in bedrijf is geweest, heeft deze krachtproef nog doorstaan. De hiermede be reikte resultaten over 1938 waren nog zeer bevredigend. De opbrengst per 100 K.G. kolen bedroeg 39.14 M3. (vorig jaar 38.56 M3). De gemiddelde calorischee waarde kon gehand haafd blijven op 4350. Het is echter gebleken, dat tengevolge van de zware belasting in December de ouderdomsgebreken dermate zijn verergerd, dat onverwijld maatregelen moesten worden getroffen om dit ovenblok buiten bedrijf te kunnen stellen. De reeds langen tijd gered liggende plannen tot ver nieuwing van dit ovenblok werden daarom plotseling urgent. Tevens werd een plan ge maakt tot vernieuwing van de bunkers met bijbehoorende transportwerktuigen, alsmede tot aanschaffing van een nieuwen centralen generator. De overeenkomsten met de gemeenten Bloemendaal en Bennebroek inzake gasleve ring liepen dit- jaar ten einde. Met de ge meente Bloemendaal werd de overeenkomst tot gaslevering aan de buurtschap Vogelen- pang van jaar opbaar verlengd, nadat een regeling was getroffen, waarbij de kosten der straatverlichting vcor Bloemendaal aanzien lijk verminderd werden. Met Bennebroek werd de overeenkomst voor een termijn van tien jaar verlengd. Ook hier moest de vergoeding voor de openbare gasverlichting aanzienlijk worden gereduceerd in verband met de moge lijkheid eener electrificatie. Verwerkt werden door het gasbedrijf 9.656 ton steenkolen, die een totale productie ga ven van 3.779.740 M3. De aflevering ver meerderde met 2.85 pet. Van het geh'eele verbruik kwam 54 pet. voor rekening van de gewone meters, 19 pet. voor de muntmeters en 20 pet. voor openbare verlichting, inclusief Bennebroek en Vogelenzang. Een hoeveelheid van 167.361 M3, of 4,4 pet. van het totaal ging verloren door miswijzing van meters, lekkage, temperatuurverschillen, enz. In Heemstede werd 90.93 pet. in Bennebroek 6,69 pet. en. in Vogelenzang 2,92 pet. van het totaal verbruikt. De cokesproductie bedroeg 6,823 ton. Het buizennet werd met 1852 M. uitgebreid en beslaat nu een lengte van ruim 80 kilome ter met een inhoud van 1,2 millioen M3. Het aantal straatlantaarns werd met 41 uit gebreid tot een totaal van 1262. Het aantal gewone meters steeg met 29 tot 3506, het aantal muntmeters met 111 tot 2089. Het gemiddeld verbruik per muntmeter steeg van 323 tot 361 M3. De fabricagekosten bedroegen 3,1 cent per M3, de distributiekosten 1,2 cent de alge- meene kosten 0.37 cent, de totale kostprijs 4.769 cent per M3. Duinwaterbedrijf. De bedrijfswinst bedroeg over 1938 ruim f 37.000, dus ongeveer f 5000 meer dan het voi-ige jaar. Dit gunstige resultaat is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de nieuwe wijze van watertoevoer. De gemid delde inkoopprijs inclusief pompkosten be droeg per verkochte meter water 7,91 cent, tegen 8.58 cent in 'het voorafgaande jaar. Het buizennet werd met 1887 meter ver lengd tot ruim 65 kilometer, met een inhoud van 808.769 M3. Afgeleverd werd voor huis houdelijk verbruik 354,437 M3, aan contrac ten 23,872 en aan publieke diensten 20.245 M3. Onverantwoord bleef door miswijzing van meters, lekkage, eigen verbruik, spuien e.d. 69,546 M3. Bij de inkoopkosten van 7.91 cent per M3 kwamen verdere kosten ad 6.26 cent, zoodat de totale kosterijs 14.19 cent per M3 be droeg bij een verkoopprijs van 24 cent. Electriciteitsbedrijf. De wijziging van het vastrechttarief (van 10 op 8 cent) bracht een vermindering van de bedrijfswinst van f 9000. Het hoogspanningskabelnet heeft thans een lengte van ruim 10 Kilometer, en een bedrijfsspanning van 6000 volt. Het laag- spanningskabelnet werd met 1573 meter verlengd en kreeg daardoor een lengte van ruim 76 kilometer. Aan het einde van het jaar waren er 1210 vastrecht-afnemers en 3559 gewone afnemers. De inkoopkosten bedroegen 6.08 cent per K.W., de overige kosten, 2,36 cent, totaal 8.44 cent per K.W. HET JAARLIJKSCH UITSTAPJE VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het comité voor het jaarlijksch uitstapje van ouden van dagen alhier, betuigt zijn dank aan allen, die door giften en door gaven in natura het jaarlijksch uitstapje van de ouden van dagen zoo uitstekend hebben doen slagen. Er is nu een meer. officieel Comité samen gesteld, bestaande uit mevr. Quarles van Uf- ford, presidente en de heeren L. Timmers, penningmeester, en G. de Goede, secretaris (Julianalaan 22). BEDELAAR MAAKTE HET DEN MENSCHEN LASTIG. Door de politie te Heemstede is gisteren aangehouden een zwerver, die aan de Mo- ienwerfslaan liep te bedelen en als hij niets kreeg de onhebbelijkheid 'had de menschen in het gelaat te spuwen. De politie, gewaar schuwd, maakte daar spoedig een einde aan door hem in verzekerde bewaring te stellen. Terzake van bedelen'zal de man ter be schikking van den Officier van Justitie ge steld worden. BENOEMING AAN DE DREEFSCHOOL. B. en W. hebben, ter voorziening in de va cature aan de O. L. School aan óe Heem steedsche Dreef, ontstaan door het eervol ontslag van mej. I. van Soelen, de volgende voordracht opgemaakt. 1. j. Bakker, tijdelijk onderwijzer aan de Dreefsohool. 2. II. Westdijk, kweekeling met akte, s-Gra- venhage. 3. j. van Kasteel, kweekelmg met akte, Oost-Kapelle. (Het hoofd stelde er nl. prijs op, deze va cature te doen vervullen door een onderwij zer). Laat Uw rijwielplaatje stempelen Van de zijde der politie vestigt men er de aandacht op dat de inwoners van Heemstede het rijwielplaatje kunnen laten bestempelen met naam en adres. Dat voorkomt diefstal en verlies. Plaatjes kunnen' besteld worden iederen dag tot en met 12 Augustus a.s. aan het hoofdbureau van Politie, Raadhuisstraat en bij de postagentschappen Jan van Goyen- straat en Zandvoortsohe laan. Voor de stem peling wordt 10 centen extra berekend die ten goede komen aan de Nederlandsche Ver eeniging tot, bevordering van den Arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten A.V.O. HALFWEG BENOEMING Als opvolger van den heer H. H. van Asch te Haarlem is met ingang van 1 Sept. 1939 be noemd tot secretaris-penningmeester van den Róttepolder en den Poelpolder de heer L. J. Vallentgoed te Halfweg. ZANDVOORT BRIDGE DRIVE. Voor de bridge drive, die Donderdagavond in „Ric'he" aan den Boulevard de Favauge werd gehouden, onder auspiciën van V.V.V., bleek een groote belangstelling te bestaan. Nadat de heer G. Kiefer. als waarnemend directeur van V.V.V. den avond had geooend, kreeg de heer Van Groeningen de leiding. Voor de eerste maal in Zandvoort werd bii deze drive een opnieuw verbeterd Howell systeem toegepast, dat zeer goed heeft vol daan. Dit systeem heeft het groote voordeel, dat ieder paar evenveel keeren met elk ander paar wordt vergeleken, waardoor een zeer zuivere uitslag, in verband met de krachts verhoudingen, verkregen wordt. De deelnemers aan deze drive waren naar gelang van de sterkte in drie groepen verdeeld In de A-klasse werd de eerste prijs behaald door den heer en mevr. De Vriesvan Buren met 48y2 matcshpunt; de tweede prijs door de heeren De Kat en Krouwels met 47 match- punten. In de B-klasse behaalden de dames Van der Heyden en Kisch den eersten prijs met 29 matchpunten. Zij werden op den voet ge volgd door de heeren Pimentel en Pais die den tweeden prijs behaalden met 28]/2 match punt. In de C-klasse waren de heer en mevr.' Van Heeks met 47 M> punt winnaar van den eersten prijs, terwijl de heer en mevr. De Groot tweede werden met 44(A matchpunt. Deze drive wordt nog door vier andere ge volgd, telkens op Donderdagavond in de bo venzaal van Riche. Als bijzondere attractie heeft V.V.V. voor het koppel dat in deze vijf drives de beste resultaten behaalt voor ieder der partners een fraaien wisselbeker, den Beker van Zandvoort, 'beschikbaar gesteld. A. BAKELS Alhier is overleden in den ouderdom van 87 jaar de heer A. Bakels Sr. De ontslapene was lange jaren vice-voorzitter van de Zandv. Handelsvereen., waarvan hij later eerelid werd. Van de Sociëteit „Zandvoort" was hij de oprichter, evenals van de toemalige Rederij kerskamer „Sandevoerde". die later werd her doopt in de Tooneelvereeniging „Phoenix". De heer Bakels was een zeer geziene figuur ln de badplaats. De teraardebestelling is bepaald op Maan dag 31 Juli a.s. te 2.30 uur op de Alg. Be graafplaats, alhier. DANSCONCOURS. Onder auspiciën van V.V.V. „Zandvoort" werd Donderdagavond in Modern aan het Stationsplein een dansconeours georganiseerd om den wisselbeker van Zandvoort. De jury bestond uit: Lily Orgodet, mevr. Mimi Kok en de heeren Joy en Schroder. Het dans-orkest Gretha v. d. Werff zorgde hierbij op voor treffelijke wijze voor de muziek. De eindstrijd werd gestreden tusschen vier paren. De heer Dragon Petrovitch en mej. A. Bleesing werden ten slotte winnaars van den mooien wisselbeker. Dit was de tweede maal, dat dit paar dezen beker in ontvangst had te nemen. De tweede prijs werd behaald door den heer Licher en mej. A. v. Schalk. De derde prijs door den heer en mevrouw Boot en de vierde door den heer en mej. Zuethoff. Nadat de heer G. Kiefer, waarnemend voor zitter van V.V.V. de prijzen had uitgereikt begon' onder leiding van Mimi en Max Kok de danswedstrijd voor het publiek, waarvoor door den directie van Modern zeer vele mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Deze wed strijden, waarvoor zeer veel animo bestond werden afgewisseld 'door cabaret-nummers, o.a. verzorgd door Tummers en Angela, Chris de la Mar, Gyny en Gonny. AERDENHOUT DE KASSEN VAN DE GEMEENTE- KWEEKERIJ. De Victoria Regia bloeit! De kassen van de Gemeente-kweekerij aan de Veldlaan te Aerdenhout zullen ter be zichtiging opengesteld worden, wegens het bloeien van de Victoria Regia, op Zaterdag 29 Juli, des avonds van 810 uur en Zon dag 30 Juli van 3—5 uur en van 810 uur 's namiddags. BLOEMENDAAL HET SPREEKUUR VAN WETHOUDER PRINSENBERG. De heer A. J. Prinsenberg, wethouder van Publieke Werken, zal Maandag a.s. verhin derd zijn, zijn gewone spreekuur te houden. IJMUIDEN Vierde zetel vermoedelijk voor dokter van Leasen. Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen zijn er bij de inmiddels gehou den besprekingen der verschillende raadsfracties stemmen opgegaan, om het aantal wethouders voor de komende zit tingsperiode met één uit te breiden en dus weer op vier te brengen. Als candidaat voor dezen vierden ze tel werd genoemd dr. van Leusen, een der twee Vrijzinnig-Democratische raadsleden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 28 Juli 1939 (A.N.P.). Tarbot f 0.980.80 per kg. Tong f 1.45—0.74 per kg. Griet f 3015 per 50 kg. Groote schol f 18 idem. Middel schol f 16—12 idem. Zetschol f 17.5013 idem. Kleinschol f 143.90 idem. Bot f 6.60—f 1.60 idem. Schar f 103.30 idem. Poontjes f 1.70—0.60 idem. Kleinmiddel schelvisch f 11 idem. Kleine schelvisch f 104.80 idem. Groote gul f 6—4.0 idem. Kleine gul f 4.607.20 idem. Wijting f 2.501.10 jdem. Makreel f 72.90 idem. Versche haring f 4.503.40 idem. Middel heek f 45 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 1513.50 per 50 kg. Pieterman f 14.50 idem. Kleine heek f 96 idem. Kabeljauw f 3415 per 125 kg. Leng f 0.35 per stuk. Koolvisch f 0.170.05 per stuk. Steurharing f 8.507. Aangevoerd aan den afslag 488 kisten versche haring en 30 kantjes steurharing. Man der1 TRAWLERS: 1810 Erin IJM. 12f 4290 610 Flaminga IJM. 25 f 2130 315 Maria IJM. 95 f 1350 Loggers; SCH 15 f 1440, KW 162 i 440. PERSONALIA Te 's Gravenhage is bij de examens der CoÖp. Modevakschool-Vereenigïng als coupeuse ge laagd mej. Trees Bruijnzeels, alhier. SANTPOORT OPENLUCHTBIJEENKOMST. Gisteravond werd in het bosch aan den Middenduinerweg een openluchtbijeenkomst van de Geref. Jeugdeentrale voor Haarlem en omstreken gehouden. In zijn kwaliteit van vice-voorzitter van bovengenoemde centrale sprak Ds. Harren- stein een openingswoord. Spr. wees er op, dat de jeugdvereenigingen er zijn, om te leeren luisteren naar Gods Woord en om daarna ge zamenlijk op te trekken. Het woord was hierna aan Ds. S. Wolff uit Enschedé. Deze spreker had tot onderwerp gekozen:. „Christus avant tout". „In onzen tijd", aldus spr., „hoort men allerwegen twee leuzen vaak gebruiken, n.l. „Christus vóór alles" en „Geestelijke en mo- reele herbewapening". Wie deze leuzen goed begrijpt, ziet in, dat ze in wezen „schriftuurlijk" zijn. Men plaatst ze evenwel vaak in een verkeerde sfeer. Men moet Christus niet alleen beschouwen als een lijdsman, dien we „slechts" hebben te volgen, maar men moet Hem zien in het licht der ver lossing door Zijn bloed. Hij is niet slechts per soon, doch bovenal profeet. Dit moeten wij menschen ook trachten te worden, passief en actief, dus ontvangen en doorgeven. Tenslotte sprag nog Ds. H. A. Wiersinga uit Leiden. Deze had tot onderwerp „Staan en niet omkegelen". „In den tijd, waarin wij leven", aldus spr., „wankelt veel en dit maakt vele jongeren on rustig. Ongetwijfeld zijn deze tijden ernstig, maar nog veel ernstiger vindt spr. het, als de mensch innerlijk niet meer vast staat, als zijn geloofsovertuiging een wankele is. Daar om, aldus spr.: „Staat en valt niet om, bij welke uitspraak hij herinnerde aan wat Luther zeide: „Hier sta ik, ik kan niet anders". Dat was geloofstaal! Spr. constateerde in deze tijden een mee zuigende kracht. Ook de jongeren maken ken nis met deze kracht. Van alle kanten krijgen ze duwen en „duwtjes", die hen doen vragen: „Wat is in dezen tijd nog vast?" Spr. ant woordt: „Jezus Christus. Hij is de sterke rots en wie op Hem staat, wankelt niet." Daarom moet de jeugd Gods Woord leeren onderzoeken, in de kerk, op de catechisatie en op de jeugdvereenigingen. Dan pas krijgt ze hou-vast en dan pas leert ze te „staan", welk „staan" beteekent: Weerstand kunnen bieden en vooruitgaan in geestelijk opzicht. „Staan en niet omkegelen" kan men alleen, wanneer men sterk is door het geloof in Jezus Christus en wanneer men Zijn wapenrusting heeft aangetrokken! HILLECOM Gisteravond rond 10 uur ontstond brand in de houten Bloembollenschuur gelegen aan de Weeresteinstraat, achter het Kantoorgebouw der Rott. Bank alhier. Als oorzaak wordt op gegeven, dat een kachelpijp van de brandende kachel (voor het drogen der bollen) op de bovenverdieping niet behoorlijk beschermd was, daar deze door een houten gedeelte naar buiten gaat. Een werkman, die toevallig nog aanwezig was, bemerkte het onheil en belde dè brandweer op, welke terstond aanrukte. Toch brandde de bovenverdieping uit, terwijl ook de daar aanwezige bollen waardeloos wer den. Het overige gedeelte bleef behouden doch kreeg veel waterschade. VILLABOUW. Aan de firma E. Schuit alhier Is opgedragen het bouwen van een villa aan de Haarlemmer straat voor rekening van den heer J. van Roon te Overveen. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING Onder voorzitterschap van den burgemees ter Mr. A. Slob, vergaderde gisteravond de ge meenteraad, voor het laatst ln zijn huidige samenstelling. Ingekomen stukken, een verzoek van de vereeniging van Hervormde scholen te Nieuw- Vennep om een crediet van 710 voor het bouwen van een rijwielbergplaats en een ver zoek van de vereeniging van Gereformeerde scholen om een crediet van 120 voor aan schaffing van een kachel voor school 8 wor den in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Het verzoek van de oudercommissie van O. L. school 7 om practisch verkeersonderricht aan de schooljeugd te geven wordt door B. en W. in studie genomen. Mej. van Campen, onderwijzeres aan de O. L. school te Abbenes wordt overgeplaatst naai school 7. De opritten naar den Ringdijk te Zwanen burg worden voor 30 jaar in erfpacht aan vaard. B. en W. stellen voor om in het nieuwe uit breidingsplan van Badhoevedorp de straten vliegtuignamen te geven en een plantsoen Ge neraal Snijders plantsoen te noemen. Een straat wordt Toevluchtstraat genoemd, naar een door wijlen burgemeester v. Amersfoordt aldaar gebouwde schapenschuur, die „De Toe vlucht" heette. De punten „crediet van f 15.000 om het gas- buizennet langs den Schipholdijk door te trekken" en „verkoop van grond aan het be stuur van de Chr. school te Hoofddorp" wor den aangehouden. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B. en W. om het raadslidmaatschap van den heer S. van Wijk vervallen te verklaren. B. en W. hadden den heer Van Wijk voor gesteld, op grond van de Gemeentewet, ken nisgeving van zijn verhuizing te geven of de zaak aan den raad voor te leggen. De heer v. Wijk koos het laatste. In zijn bezwaarschrift aan den Raad maak te de heer van Wijk onderscheid tusschen woonplaats en werkelijk verblijf. De heer v. W. is niet voornemens zich blijvend in Heem stede te vestigen, maar, zoodra zijn woning, die eenigen tijd geleden bij den brand van het graanbedrijf van Van Wijk en Catz ver brand is. herbouwd is, weer in Haarlemmer meer te gaan wonen. B. en W. voeren in. hun pae-advles aan, dat in art. 18 van de Gemeentewet wordt bedoeld dat een gekozen raadslid tot den raad eener gemeente wordt toegelaten als hij tenminste 12 maanden ingezetene is. Na eenige discussie komt het voorstel van B. en W. in stemming. Met 11 stemmen voor en 6 stemmen tegen wordt dit voorstel aange nomen. 1 stem blanco, de heer v. Wijk ont houdt zich van de stemming. Bij het onderzoek naar de geloofsbrieven wordt de heer v. Wijk derhalve niet als lid van den raad toegelateru (Adv. ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Jan Kalf, 30 j. en Magdalena Vos 37 j. Dirk Evert Deerenberg, 27 j. en Johanna Cornelia van der Mik, 21 j. Johan nes Lucas Gerardus Burgers 31 ;i. en Paulina Lucke, 25 j. Jain Blokker 25 j. en Cornelia Huizer, 27 j. Adrianus Versteeg 23 fl. en Neeltje van Meel, 22 j. Getrouwd: Jan Eveleens, 26 j. en Janna van der Voet, 23 j. Aric Hendrik Rodenburgh, 24 j. en Anna Elisabeth Weij 21 j. Dirk Griffioen 22 j. en Annetje de Blaeij 23 j. Hendrik Knol 25 j. en Neeltje Wilhelmina dc Waal 21 j. Hendrik van 't Hof 28 j. en Maria Kloet, 29 j. Darniël Hermanus Korte, 26 j. en Marijtje Bood, 24 j. Mouwering Roest, 28 j. en Anna Maria van der Helm, 25 j. Cornells de Vries 28 j. en Pieternella Stange, 23 j. Geboren: Jacob, z. van Jb. Rip en M. Schalk. Maria Jannetje Geertruida, d. van Jb. Sta ring en P. de Jong. Lodevika, d. van J. J. van Rijssel en M. G. de Kooker. Paui Hendrik Marius, z. van Jb. van Rijn en A. Groeneveld. Gerard Jacobus, z. van H. Molema en G. Slootweg. Geertruida Johanna, d. van J. Vastenhout en M. J. Marcus. Cornelia Maria d. van J. vair Duren en M. C. A. Schönhage, Catharina Anna, d. van W. H. Bulters en C. Liefting. Johannes, z. van M. Griffioen en T. Anspach. Overleden: Bastiaantje Betjes, 66 j., echtg. v. M. P. Meijer. Willem Jacobus Jacob Entho ven, 20 mnd., z. van G. Enthoven en A. van der Hoek. Theodorus Lemmers, 13 mnd., z. yan Th. G. Lemmers en E. Zaal. Hendrik Brox- terman, 50 j. echtg. van M. G. Bakker. Jo hannes Lans, 79 j. echtg. van M. G. van Hert. VEREENIGING VOOR WIJKVERPLEGING. Door de Vereeniging voor Wijkverpleging te Badhoevedorp is Donderdagavond j.l. in haar ledenvergadering besloten om toe te treden als kring tot de afdeeling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" en wel met ingang van 1 October a.s. De vereeniging voor Wijkver pleging wordt alsdan geliquideerd. Het zal voor burgemeester Mr. A. Slob zeker een groo te voldoening zijn te weten dat zijn bemid delingspogingen succes hebben gehad. Door deze fusie tusschen „Wijkverpleging" en „Witte Kruis" ls de op dit gebied zoo ge- wenschte saamhoorigheid in Badhoevedorp teruggekeerd. (Is reeds in een deel eener vorige o-plage opgenomen.) TERAARDEBESTELLING J. C. DROSTE. Op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede had Woensdagmiddag de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. C. Droste, oud-directeur der be- cende chocoladefabriek firma Droste. Onder de Vrij talrijke aanwezigen waren o.m. de heer A. Teerink, directeur van de fa briek, de heer J. H. Senff, secretaris der di rectie, de heer W. Stolp, gedelegeerd commis saris, de heer J. J. Gude, hoofdvertegen woordiger van het bedrijf, de heer H. J. Zwart, algemeen bedrijfsleider, en vele employés en oud-employé's der fabriek, benevens talrijke oud-vrienden, waaronder o.m. Dr. W Kers bergen, oud-hoofd van den Geneeskundigen Dienst in Indië. Toen het stoffelijk overschot de aula werd binnengedragen, speelde het orgel den Praeludium van Bach: „Gottes Zeit ist der allerbeste Zeit", waarna de Schubert- Lltaney „Rust in Vrede, alle zielen" werd ge speeld. Bij het uitdragen van de baar bracht het orgel het „Wilt heden nu treden" ten gehoore. Nadat het stoffelijk overschot onder een schat van bloemen, waaronder een krans van de directie en een bloemstuk van het filiaal uit Haarlem, in de groeve was neergelaten, dankte een neef van den overledene, namens de familie, voor de bewezen belangstelling. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 27 Juli. Ondertrouwd 27 Juli: D. Heijdanus en T. Eshuis; G. Stam en E. Hamaker. Getrouwd 27 Juli: P. J. L. Cretghton en E. J. M. van der Weijer; A. de Kruijf en E. J. van der Mijle; J. Vos en T. Banning; J. M. Ulrich en R. H. de Jongh; W. Nieland en A. Rooda; C. van den Klinkenberg en A. H. van Driel; D. A. van Dalen en H. H. Jukes; J. C. P. M. Breed en J. M. van Eelchout. Bevallen 25 Juli: G. van Dijk—Veenhof, d.; C. W. Vermeeren—de Groot, d.; J. Westerhof Arends, d.; 26 Juli; M. ScheerderWiebes, 2d.; M. de Wintervan der Wolf, z.; M. Ekamp—de Vos, z.; M. Luttik—Weijers, d.; J. R. Bierstekervan Snippenburg, z.; E. C. van Lunenburg—de Bont, z.; A. H. Brink- de Vink d.; 27 Juli: J. W Overbeek—van Krimpen, d.; Overleden 25 Juli: A. AlbersSoer, 50 j„ Spaarndamscheweg26 Juli: P. C. Baas, 53 J., Nieuwe Gracht; G. Lakerveld, 50 j., Park- laaa.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7