ipmit 't JU HET SPORTGESPREK JlaCUie Spactucceeitkjin^ SCaadetn Zeskampen in Haarlem-Noord. AGENDA. DONDERDAG 3 'AUGUSTUS 1939 H A A REE M'S D A G BEAD Manager Allison van Arsenal roert de groote trom Bryn Jones is weer de oude George Marks is een „wonder- keeper" Het nut van reclame De nieuwe bepaling in het H. C. B.-reglementWat te doen als een team met de bat faalt? De monster-rit over den Iseran. Het Oiympiastadion te Helsinki, waar, zooals bekend in 1940 de Olympische Spelen gehouden worden, nadert zijn voltooiing. Manager George Allison is in zijn nopjes, of misschien doet hij het zoo voorkomen ter wille van de reclame. Want hij is natuurlijk in de eerste plaats business-man" en dat moet een manager van een groote voetbal vennootschap ook zijn. Aan de pers heeft hij verklaard, dat hij opgetogen was over den vorm, dien het Arse nal-team op den continentalen tour had ver toond „Ik was", zei hij, „aangenaam verrast door het zeer goede spel en ik kreeg de overtui ging, dat we spelex-s bezitten van buitenge wone toedanigheden. Wij versloegen" en hier moet de lezer niet schrikken, want thans komt de reclame aan de beurt „Zweden met 40, Denemarken met 6—0 en België(ü) met 51, waarbij dient te worden vermeld, dat het Belgische elftal, met uitzondering van twee of drie spelers, dezelfde opstelling had als het team, dat twee jaar geleden Engeland versloeg. Onze supporters zullen met belangstelling vernemen dat Bryn Jones op het continent zijn ouden brillanten vorm hervonden heeft (dat scheelt 5000 bezoekers bij den eersten competitie-wedstrijd) en dat hij de ster van het veld was. Tom Whittaker, onze trainer, is van meening, dat de tour een ander van Bryn heeft gemaakt en dat hij het zelfvertrouwen terug heeft, dat vorig jaar zoo duidelijk af wezig was. We zijn er dan ooik van over tuigd, dat Jones zijn reputatie in het komen de seizoen volledig zal herstellen. U zult wel weten, dat Bryn vorig jaar ont zettend piekerde over zijn slechten vorm en mij zelfs verzocht heeft, hem niet in het eerste elftal op te stellen. Hij schreef zijn gebrek aan vorm toe aan zijn knie-blessure, die hem voortdurend hinderde. Nu is die blessure geheel genezen en Jones voelt zich tot groote dingen in staat. Dat is verblijdend voor hem en voor Arsenal, want hij is een groot voetballer. Maar we hebben nog meer ontdekkingen gedaan; in de eerste plaats George Max-ks, de resex*ve-keeper. Dat is een ster van de eex-ste grootte, een wonder-doelman, die naar mijn ixieening thans reeds 5000 pond sterling waard is. Ik zou hem voor dien prijs echter niet willen missen. Marks zal zeker spoedig pro motie maken, evenals enkele andere jonge spelers, zooals Carr, Bremmer, Lewis, Fields, Curtis en Nelson, die we tot nu toe als reserves beschouwd hebben, ofschoon ze meer malen voor het eerste elftal zijn uitgekomen. Ik zou dergelijike goede spelers niet van andere clubs kunnen koopen en daar ze alle maal uit onze „nursery" - komen, blijkt wel duidelijk, wat de clubs zelf kunnen bereiken op het gebied van vinden en ontwikkelen van jonge spelers". Tot zoover Allisson. Men ziet, hij weet de groote trom te roeren en ongetwijfeld zxillen er eind Augustus weer duizenden zijn, die naar Highbury komexx om Arsenal en in het bijzonder Bryn Jones en den „wonder-keeper" George Marks te zien spelen. „The best laid plan of men and mice go oft agley", wat zooveel wil zeggen, dat men met groote nauwkeurigheid een reglement kan opstellen, terwijl het toch later in de prak tijk tekortkomingen vertoont. Dat schijnt ook hot geval te zijn met de door het bestuur van den Haarlemschen Cricketbond in zijn laatste jaarvergadering getroffen regeling tot beperking van den duur der wedstx-ijden. Teneinde te voorkomen, dat vooral de jongere spelei-s te laat voor den maaltijd zouden thuis komen als gevolg van een pogixxg om een innings-overwinning te behalen, werd besloten om het derde punt af te schaffen. In theorie leek deze maatregel het ge- wensohte effect te zullen sorteeren en aan den eenen kant is dat in de practijk dan ook gebeurd. Doch elke medaille heeft een keer zijde en in dit geval kwam meix tot de ontdek king, dat de afschaffing van het derde punt er toe kon leiden, dat een wedstrijd in plaats van te laat. veel te vroeg werd geëindigd. Dat gebeurde onlangs bij de match C.V.H. IIIR.C.H. Eex-stgenocmd elftal werd in een goed half uur voor een totaal van 16 aan den kant gezet en het kostte den aanstaanden kampioenen slechts heel weinig tijd, om deze score te overtreffen. Daarmede was de wed strijd dus eigenlijk afgeloopen en de spelers hadden toen gevoegelijk, na één uur eiicket, naar huls kunnen gaan. Zij waren echter ge komen om een middag sport te beoefenen en daarom maakte de R.C.H.-aanvoerder van de gelegenheid gebruik om na het bereiken van totaal der tegenpartij, de innings te doen vervolgen door de staart-batsmen, die anders zeldexx aan bat komen. De captain van C.V.H. bracht op zijn beurt andere dan zijn stock-bowlex-s in den aanval, zoodat de wed strijd nadat de beslissing was gevallen, toch nog nuttig was als oefening voor de minder bekwame spelers. Dat neemt echter niet weg, dat de boven bedoelde maatregel in sommige gevallen het doel voorbij streeft, doch het is nu eenmaal erg moeilijk om het in deze wereld iedereen naar den zin te maken. Het had maar weixxig gescheeld, of de Tour de Fraxice-reixxiers hadden niet over den Iseran kunnen gaan. Des avonds te voren was de pas verspex-d, want er was sneeuw gevallen en de weg was op vele plaatsen met ijs be dekt. Gedurende den xiacht regende het echter overvloedig exi toen de deelnemers den vol- gexxdexx ochtend de beklimming begonnen, scheen weliswaar de zon, maar er heerschte een Siberische koude. Voor de x-enners was het bijna ondoenlijk om hun taak onder deze omstandigheden te rit over de bergen in de vorige étappe, ge- haxidicapt door een tekort aan nachtrxxst. warexx zij verplicht ha een tijdrit, derhalve ge heel alleen rijdende, een welhaast boven het menschelijk kunnen gaande beproeving te doorstaan. Met door de koude Verstijfde lede maten trachtten sommigen, staande op hun pedalen, met alle ki'achten te vechtexx tegen de elementen. Soms stonden zij bijna stil en worstelend tegen den ijzigen wind bereikten zij hoogstexxs een snelheid vanvijf kilo meter per uur. Bij de afdaling wax-en er weer andere be zwaren. De door de smeltende sneeuw en den regen veroorzaakte lawines hadden duizenden scherpe steexien op den weg gebracht en het gevaar was xiiet denkbeeldig, dat stukken rots en keien op eik moment naar beneden zouden komen. Dat de renners toch dezen rit tot een goed einde wisten te brengen, pleit voor hun moed en uithoudingsvermogen, waardoor allen, die dezen Tour de France beter gezegd Tour de Force volbrachten, eexi uitzondex'lijke prestatie hebben geleverd. CRICKET IN ENGELAND. Warwickshire treft het ook al niet op Old Trai'ford tegen Lancashire, want Woensdag op den eersten dag verbleven de spelers meer in het paviljoen, dan op het veld. Warwickshire kwam niet verder dan 63-4. Andrews 6-40 en Wellard 4-43 zetten de West-Indiërs voor slechts 84 aan den kant, waarna Somerset toonde, dat er op het wicket wel runs te maken waren, door 255-6 bij een te brengen. De wedstrijden Derbyshire 121 tegen Glouces tershire 136-5 en Essex 172 tegen Kent 51-1 moesten wegens regen gestaakt worden. Sussex scoorde 335-5 tegen Notts, waarvan John Langridge 158 en H. Parks 100, 'tweede achter eenvolgende centux-y in deze week. Ook hier trad de x-egen in den namiddag als spelbreker op. Yorkshire staat met 234 niet al te sterk tegen Glamorgan 20-0. Hampshire 301 (Walker 108) tegen Surrey. VAN DE WEEK H. Beels. De heer A. H. Beels over motorrijden. Onder de jongeren, die de motorsport in al haar geledingen beoefenen, heeft de heer A. I-I Beels zich in de laatste paar jaar een vooraan staande plaats verovei'd. Daar de motorraces te Zandvoort Zatex-dag plaats hebben, zijn we met hem eens een praatje gaan maken en daai'bij bleek ons, dat hij niet alleen van de techniek van den motor een stu die heeft gemaakt, doch dat hij zoowel in ter- rei mitten als in wegwedstrijden zijn mannetje staat. Wij laten hem hier aan het woord1: „Er is natuui-lijk een groot vei-schil tusschen wegwedstrijden en terreinritten; deze laatste worden nu veelvuldig uitgeschx-even, doch onge veer zeven jaar geleden waren ze nog niet erg populair, in dien tijd was Van Kooten daarin de groote man. De terreinen, waarop deze ritten worden gehouden, ver schillen in hooge mate van .elkaar; soms rijdt men door weiland, over slechte wegen of door een droge sloot, dan weer over heidegrond, op een boschpad, door zandkuilen of tegen een mulle zandhelling op. Doch steeds stuit men op groote moeilijkheden in het ongelijke parcours en de motor moet dus steeds een hoog aantal toeren maken. De ma chine moet goed be stuurbaar zijn, want dergelijke ritten eischen zeer veel van de kracht en het uithoudingsvermogen en vooral van de handen van den rijder. Routine speelt een groote rol; dikwijls heb ik minder ervaren rijders ge zien, die te snel van start gingen en die ik na een vijftal ronden inhaalde, doordat zij volkomen uitgeput waren van de groote inspanning. Ter reinrijden is een moeilijke kunst, men moet ex- niet met een te zware machine aan deelnemen. Meestal rijdt men op de tweede of derde ver snelling, soms zelfs op de eerste, doch de m9~ tor staat steeds open op volle toeren; de snelheid is echter niet zoo groot, dat hij een behoorlijke koeling krijgt. Een hoogere compressie is, zooals bij baanwedstrijden, niet noodig. Thans kan men motortjes kant en klaar voor den weg koopen en men behoeft er alleen een ander tandwiel voor grooter aantal toeren op te zetten om ze ge schikt voor terreinritten te maken. Om die reden het als particulier kunnen mededingen op een gewonen motor vind ik het terreinrijden zoo prettig; het is mij in verschillende wedstrijden gelukt, een eersten prijs te winnen. „Deze terreinritten zijn meer open en sportie ver dan de wegwedstrijden, waarbij tegenwoor dig zelfs in de juniores-klasse de fabrieksma- chines de ovei-hand en uiteraard een grooten voorsprong hebben. Terreinritten hebben om de twee weken plaats; daarentegen zijn in ons land drie wegwedstrijden, te Roermond, te Assen en nu voor de eerste maal te Zandvoort. „Zandvoort is een circuit, dat dichter bij een terreinparcours, dan bij het circuit van Assen staat, want het bevat slechts korte rechte stuk ken en veel bochten. Men moet dus over een zoogenaamde sprintmachine beschikken, die snel optrekt en handelbaar is in de bochten. .Juist op een dergelijk circuit komt de bekwaamheid van den rijder tot uiting (bochtenwerk). „Het is uitstekend geschikt voor motorraces, nu eenige bochten „vloeiend" gemaakt zijn en daardoor zal de gemiddelde snelheid van de motoren hooger zijn (ongeveer 100 a 110 kilo meter per uur) dan van de automobielen, waar mede onlangs wedstrijden werden gehouden en waarbij de Europeesche wagens een vastere weg- ligging vertoonden dan de Amerikaansche. „Ik hoop, dat men dit circuit laat, zooals het thans is en dat men er geen lange rechte stuk ken in'gaat maken, want in den bestaanden toe stand hebben ook de betrekkelijk weinig echte amateurs onder de deelnemers een kans op een goed resultaat. „Er zullen verscheidene Nederlandsche rijdex-s aan den stai-t komen, die met de beste buiten- landsche renners kunnen worden gelijk gesteld: alleen beschikken zij natuurlijk niet over de zelfde speciaal geconstrueerde en opgevoerde machines. Toch zijn er enkele fabrieksmachines beschikbaar gesteld. „De topsnelheid op dit circuit zal lager zijn dan te Assen en er zal dus moeten worden afgewacht of de te houden races het groote publiek zullen kunnen trekken. Dit wil gaarne sensatie mee maken en daaraan zal het niet ontbreken op dit moeilijke, bochtige parcours, dat gelijk te stellen is met dat van Roermond'" ZEILEN DE RACE VAN IJMTJIDEN NAAR SOLENT Uit Londen: Het jacht „Zeearend" was het eerste schip van de deelnemers aan de race van IJmuiden naar Solent, dat de Solent binnenvoer. De gezeilde tijd bedi-oeg twee dagen, 19 uur, 10 min. 22 seconden, de gecorrigeerde tijd was twee dagen 15 uur 13 min. 38 seconden. Te tien uur Woensdagavond waren nog geen andere jachten aangekomen, dochde „Olivier van Noort" wei-d heden in de vroege ochtend uren verwacht. Water-skiloopen is een geliefkoosde sport aan de Californische kust. Ji. Jliirma en n. d. Jieil wederom bekerwinnaars. K. Rijpma. L. van der Mey. Op het gemeentelijk sportterrein in Haarlem- Noord heeft de Politie Sportvereeniging „Haar lem" Woensdagmiddag de jaai-lijksche voetbal- en athletiekzeskampen om den Tenckinck- en den Rembrandt-beker gehouden, waaraan door acht tien politiemannen werd deelgenomen. Er werden twee records gebroken; de tijd over de 100 M. werd door Dijkstra gebracht op 11.8 sec. en De Boer bracht het record-discuswerpen op 33.25 M. De wedstrijden hadden een vlot vei-loop. De leiding berustte bij den heer Hildebrand. Onder hen, die de wedstrijden bijwoonden, waren de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, de inspecteur van polite te Heemstede, de heer A. Berentsen en de hoofdinspecteur, de heer G. A. Draijer. In den voetbal-zeskamp onderscheidde zich vooral inspecteur Rijpma, die met een totaal van 4561 punten den in het vorige jaar uitgeloofden Tenckinck-beker voor de tweede maal in zijn bezit kreeg. Hij werd op twee van de zes onder- deelen eerste, namelijk bij het baldribbelen en met het vèrschieten, waai-bij hij het met het rechterbeen bracht tot een „shot" van 56.66 M. Met het linkei-been was Bouwens het beste met een trap van 35.52 M. Bij het cornersnemen onderscheide Vierbergen zich bijzonder; hij werd met een totaal van 725 eerste op dit onderdeel met een voorsprong van 325 punten op nummer twee. De athletiek-zeslcamp werd gewonnen door Van der Mey, die ook verleden jaar reeds beslag legde op den beker. Nu werd hij winnaar van hét kost bare kleinood met 'n totaal van 4583 punten vóór Dijkstra en Bi-aafhai-t, die resp. 4175 en 3911 punten verzamelden. Van der Mey nam het nummer speerwerpen voor zijn rekening met een woi-p van 40.26 M.; hij kreeg voor de beste prestaties op de 400 M. (1 min. 1.1 sec.) en bij het nummer hoogspringen (1.55 M.) een extra prijs. Na afloop reikte hoofdinspecteur Draijer met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij richtte een bijzonder woord van dank tot den Commis saris, die altijd zoo'n groote medewerking aan deze wedstrijden verleent. De juryleden kregen ter herinnering aan dezen sportdag een lepeltje. De resultaten waren als volgt: Athletiek-zeskamp. 100 M. hardloopen: 1. Dijkstra in 11.8 sec.; 2. Dijkman 12 sec. 400 M. hardloopen: 1. v. d. Mey in 1 min. 1.1 sec.; 2. Dijkstra 1 min. 2 sec. Vèrspringen: 1. Sieffers met 6.02 M.; 2. Dijk stra met 5.82 M. Hoogspringen: 1. v. d. Mey met 1.55 M.; 2. Sieffers met 1.55 M. Speerwerpen: 1. v. d. Mey met 40.26 M.; 2. Dijkman met 37.32 M. Discuswerpen: 1. De Boer met 33.25 M.; 2. v. d. Mey met 30.28 M. WATERPOLO Het int. tournooi om den Horthy- beker. Nederland verliest na feilen strijd van Duitschland. Woensdag is te Doetinchem het intei-natio- naal tournooi om den Horthy-beker voortgezet Het Nederlandsch zevental, dat aan de Duit- schers uitstekend pai-tij gaf en met rust zelfs een 31 voorsprong had, moest tenslotte toch nog ongelukkig een 43 nederlaag boeken. Aan de N. R. Ct. ontleenen we over dezen wedstrijd het volgende: Scheidsrechter is de Pranschman Delbori-e. Sterk aangemoedigd door een talrijk publiek valt Nederland dadelijk heftig aan; Van Aels: heeft het al heel gauw te kwaad met Baier. Als Krauss ontsnapt, vreezen wij het ergste, doch Den Hamer ondei'schept den aanval. Schneider in de Duitsche vooi-hoede is weer de gevaarlijke man. Als hij den bal uit een vrijen trap goed krijgt toegespeeld, passeert hij Paerl (01). Nederland valt dadelijk daarop aan. Er woi-dt prachtig samengespeeld; een onhoudbaar schot van Van Aelst is de bekroning. (11). Afwisselend zijn de doelen in gevaar. Van Rootselaar probeert het een keer en aan den anderen kant geeft Schultze een mooien door slagbal. Als de bal na den doelworp weer bij onze vooi-hoede komt, aarzelt Van Aelst geen oogenblik en met een achterwaartsch schot vliegt te bal langs den verschrikten Wenniger. Neder land leidt met 21. Stam houdt Schneider goed in bedwang; de snelle Duitsche schutter krijgt niet te veel kan: om den bal te richten. De rust komt met onveranderden stand. Dadelijk na de hervatting is er weer een ont zaglijk snel tempo in het spel. Den Hamer is overal. Hij geeft een kans aan Van Aelst; eerst mist de Hagenaar, maar even daarna zendt hij weer een achterwaarsch schot in, dat Wenniger te machtig blijkt (31). De Duitschers begrijpen het gevaar en vallen onstuimig aan. Na een schermutseling krijgt Schneider een strafworp te nemen; de Duitsche schutter doelpunt zonder fout. Nauwelijks is het spel weer begonnen of Schultze snelt er var door; hij maakt met een scherp schot gelijk (3—3). De spanning stijgt thans ten top. Aan weers kanten zijn er gevaarlijke oogenblikken. Van Rootselaar schiet tegen de lat. Na een strubbe ling voor het doel moeten Baier en Van Aelst het water uit. liet tempo blijft hoog. Bij een aanval van de Duitschers komt het Nederlandsche doel onder hoogen druk te staan Plotseling zendt Schultze een gevaarlijken schuiver in. Eerst gaat de bal tegen de lat, maar dan belandt hij achter Paerl (43). Dadelijk daarop is het tijd. De overige uitslagen waren: BelgiëHongarije 24 FrankrijkItalië 03 De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. Duitschland 4 3 1 0 7 15—10 Hongarije 4 3 0 1 6 13— 8 Italië 4 12 14 14—12 België 4 12 14 13—13 Nederland 4 1 0 3 2 12—15 Frankrijk 4 0 13 1 615 Vandaag wordt niet gespeeld. Vrijdagavond worden de laatste drie wed strijden gespeeld: ItaliëNederland, België Duitschland, en Frankrijk—Hongarije. Voetbal-zeskamp. Baldribbelen: 1. Rijpma in 40.7 sec.; 2. Van Diessen in 41.2 sec. Doelschieten: 1. Bouwens- met 725 punten; 2. Sluik met 700 punten. Balingooien: 1. Eggink met 21.06 M.; 2. Rijpma met 19.53 M. Corners nemen: 1. Vierbei'gen met 725 punten; 2. Bei'kelaar met 400 punten. Vèrschieten (rechts): 1. Rijpma met 56.55 M.; 2. Berkelaar met 48.82 M. Vèrschieten (links): 1. Bouwens met 35.55 M.; 2. Baas met 35.35 M. Totaal uitslag athletiek-zeskamp: 1. v. d. Mey met 4583 punten; 2. Dijkstra met 4175 punten; 3. Braafhart met 3911 punten; 4. Sieffers met 3804 punten; 5. Rode met 3750 punten; 6. Dijkman met 3440 punten; 7. De Boer met 3098 punten; 8. Smit met 2853 punten. Totaal uitslag voetbal-zeskamp: 1. Rijpma met 4561 punten; 2. Eggink met 3592 punten; 3. Ber kelaar met 3590 punten; 4. Bouwens met 3270 punten; 5. Van Diessen met 3229 punten; 6. Baas met 2913 punten; 7. Vierbergen met 2534 punten; 8. Sluik met 1819 punten; 9. Beunder met 1611 punten; 10. Buisse met 1428 punten. WANDELSPORT R.-K. LIEFDADIGHEIDSMARSCH. De R.K. Wandelsportvereexiiging „St. Boni- facius" te Haarlem, bestaande uit leden van den Kath. Volksbond, organiseert op 9 en 10 September a.s. een grooten Liefdadigheids- marsch ten bate van het Comité Winterhulp Actie van den Kath. Volksbond en het Plaat selijk Comité van „Herwonnen Levenskracht". De omgelegde Oostersingelgracht. Over circa twee weken is het werk gereed. Het omleggen van de monding van de Oos tersingelgracht, het bouwen van de nieuwe Oosterburg en het aansluiten der verschillende straten zal over ongeveer twee weken gereed zijn. Het nieuw gegraven gedeelte van de gracht is klaar; het water er in staat thans op het peil van het Spaarnewater. Bij het Spaarne waar de nieuwe monding komt, moet de spér- dam nog worden verwijderd, evenals het dam- hout bij de spoorbrug. De oude draaibrug in den Harmenjansweg is verwijderd en de straat op een lager niveau gebracht. Op het door demping van het vroe gere gedeelte Oostersingelgracht verkregen terrein en op het vroegere terrein der ge meentereiniging worden thans straten aange legd, die aansluiten op de straten van de z.g.n. Thorbéckebuurt. Ook wordt thans druk gewerkt aan het be straten van den hoofdweg, den Harmenjans weg. Er komt door de omlegging van de gracht en den bouw van de vaste brug in dezen Noord- Oosthoek van de stad een groote verandering, die zeker groote verbeteringen zal brengen. HET H. O. V.-CONCERT VAN HEDENAVOND Door onvoorziene omstandigheden kan de heer Lody Laguna hedenavond niet optreden. In zijn plaats zal de concertmeester van da H. O. V., Gijs Beths, het vioolconcert van Max Bruch voordragen. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uitkeerlngen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000, overlijden 400. verlies van een hand, voet of oog f 200, beide leden van een duim f 100, één lid van een duim f 50, alle leden van een wijsvinger f 60 één of twee leden van een wijsvinger ƒ25, alle leden van een anderen vinger f 15. één of twee leden van een anderen vinger f 5, arm- of beenbreuk f 30, enkelbreuk f 15. pols breuk f 15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering. De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. Heden DONDERDAG 3 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H. O. V., 8.15 uur. Luxor Theater: Jeanette Macdonald in „Het Meisje uit het Verre Westen", 2.30, 7 en 9.15 uur Verder van 102 uur doorloopende voorstellin gen van „Ons Prinsesje loopt....", opgeno men door Z. K. H. Prins Bernhard. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en één meisje" met Deanne Durbin, 2.30, 7 en 9.15 uui. In het voorprogramma het filmpje van Prinses Beatrix. Verder van 101 uur 50 minuten pro gramma, o.a. ook het filmpje van Prinses Beatrix Rembrandt Theater: Snip en Snap in de nieuwe revue: ,,'n Beetje van dit en 'n beetje van dat", 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogram ma het filmpje „Ons Prinsesje loopt Palace Familie Cinema: „D'r op of d'r onder" en „De reddende engel" 2 en 8.15 uur. Verder van 11 tot 6 u. doorloopend één uurs programma met o.a. i,Ons Prinsesje loopt". Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be- nalve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 4 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10