De omzet in den Rijks vischafslag te IJmuiden VACANTIE1929 BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 3' AUGUSTUS '1939 HA ARC EM'S DAG BEAD 2 ZANDVOORT Neerlandsch reddingwezen 'demonstreert. N. Z. n. R. M. komt met twee motor- reddingbooten. De groote reddingsdemonstratie van het vorige jaar, welke te Zandvoort werd gehouden en die bij het publiek op bui tengewone wijze werd geapprecieerd, schijnt thans uit te groeien tot een jaar- lijksche manifestatie van de groote kracht en paraatheid van het Nederland- sche reddingwezen. Immers, stemde het vorig jaar de N. Z. H. R. M. er in toe, dat de te IJmuiden gestationneerde mo torreddingboot „Neeltje Jacoba" met haar wakkere bemanning onder bevel van schipper Kramer, haar medewerking verleende, thans heeft de N. Z. H. R. M. er eveneens in toegestemd, dat ook de motorreddingboot „Jhr. Ortt" uit IJmui den aan de demonstratie op 12 Augustus zal deelnemen. De Zandvoortsche reddingsbrigade als grootste kustbrigade van Nederland zal in samenwer king met de Noord-Zuid-Hollandsche Redding maatschappij demonstralies geven van het red den van drenkelingen van een in nood verkee- rend schip. Het vorig jaar hebben duizenden en nog eens duizenden tijdens deze demonstratie een kijkje kunnen nemen achter de schermen van het Nederlandsche reddingwezen. Behou dens de voornoemde demonstratie, waarbij ver schillende methodes van reddingen aanschou welijk zullen worden voorgesteld, zullen de leden van de Z. R. B. op het strand blijken van vaardigheid afleggen in E. H. B. O. waarbij de hoofdleiding berust bij" dr. C. A. van Fraassen, medisch adviseur der brigade. De sein- afdeeling van de Z. R. B. onder leiding van den heer E. H. Brokmeijer Jr. zal voortdurend in ver binding blijven met den marconist van de „Neel tje Jacoba" om de noodige instructies over te semen. We hopen binnenkort hieromtrent nog nadere bijzonderheden te melden, doch kunnen thans reeds mededcelen, dat ook de Zandvoortsche roeireddmgboot in de oefening betrokken zal worden. Het wordt een grootsche demonstratie! Wat kan de V. V. V. nog voor Zandvoort doen? iT De ontslagaanvrage van den heer J. A. C. Kruijt, als directeur van" Vreemdelingenver keer is feitelijk in een heel ongunstigen tijd geKomen. Het seizoen is de meest belangrijke tijd voor Zandvoort en dan werkt V.V.V. ge durende eenige maanden onder hoogspanning, een feit, dat niet anders dan gelukkig kan stemmen. Het directeurs-ambt stelt zeer hoo- ge eischen en daarom is het zeer gewenscht dat iemand daaraan al zijn werkkracht kan geven. Van verschillende kanten hebben wij op merkingen in dien zin hooren maken, waarbij er tevens op werd gewezen, dat het in het be lang van V.V.V. en Zandvoort geacht moet worden dat de nieuwe directeur zoo spoedig mogelijk in dienst treedt, te meer daar het hoog tijd wordt, dat Zandvoort ook meer den blik gaat richten naar den winter, aangezien men het in Zandvoort er langzamerhand over eens is, dat het seizoen met zijn bedrijfsuit- komsten het geheele jaar niet kan dekken. Hoezeer de lofwaardige pogingen van de V.V.V. op prijs gesteld worden, vermag hier niet worden weggecijferd, dat het daarmee in uitzicht gestelde doel nog bij lange na niet bereikt is. In hoeverre de bemoeiingen van den nieuwen directeur zich kunnen uitstrek ken tot verhooging van het algemeen levens peil van Zandvoort gedurende den winter, zal eerst dan onder de oogen kunnen worden gezien wanneer de vraagstukken daaromtrent door hem in studie zijn genomen en de uit voering van plannen, gesteund door het ge meentebestuur, mogelijk zal zijn. Zoowel voor den middenstand als de arbei ders biedt Zandvoort gedurende den winter nog steeds een weinig hoopvol aspect. Hierin zou misschien verbetering zijn te brengen, wanneer een serieuze en diepgaande studie wordt gemaakt van de mogelijkheid tot vesti ging van industrie en nijverheid. In vergelij king met andere Noordzeebadplaatsen maakt Zandvoort te dien opzichte een 'zeer slecht fi guur. En toch moet het niet terstond tot de onmogelijkheden gerekend worden, dat op den duur ook in Zandvoort de zoozeer noodige bedrijvigheid zal kunnen worden „gekweekt". Naast voldoende eigenschappen op het ge bied van vreemdelingenverkeer zal een ze kere mate van bedrijfstechnische vaardigheid den nieuwen directeur niet mogen ontbre ken. Het is voor de V.V.V. te hoppi, dat zij spoe- dieg erin zal slagen een nieuwen directeur te vinden, omdat gedurende het a.s. winter seizoen weer vele besprekingen zullen moeten worden gevoerd ter voorbereiding van het seizoen 1940. Dit seizoen is duidelijk gebleken dat men slechts dan den gasten een aantrek kelijk en gevarieerd seizoen-programma kan aanbieden, indien den geheelen winter wordt gewerkt. VUURWERK VOOR HET NOORDERBAD Woensdagavond had wederom het wekelijksch V. V. V.-vuurwerk plaats, dat ook deze maal door duizenden is bewonderd. De pyrotechnische wonderstukken en 'decoraties, afgewisseld door salvo's van luchtvuurwerlc, ontlokten tal van uitingen van verbazing. Vooral het clowns- en het slotnummer waren zeer fraai van samenstel ling. De in het slotnummer gegeven suggestie: „Baden is gezond", moge in Zandvoort overbo dig schijnen, toch zal deze zin niet nalaten de kijklustigen „bathing-minded" te maken. De electrische Niagara-waterval was mooi en zette het strand in een fantastisch licht. De wind uit het Zuiden veroorzaakte niet meer dan een wei nig afbuigen van de symmetrische stukken. Na afloop volgde weder de run op alles, dat tot ver voer van de menschenmassa was gerequireerd. De N. Z. H. had echter zooveel mogelijk rekening gehouden met dit feit en al moest men soms even wachten, toch liep ook dit gedeelte in de beste orde HAARLEMMERMEER AANSLUITING BIJ RADIOCENTRALE. De volgende deelen van de Haarlemmermeer worden bij de radiocentrale aangesloten- Hoofddorp. Kruisweg. Aalsmeerderdijk, Schip holdijk, Bennebroekerweg, Leimuiderdijk tot aan de groote Poellaan. De ondernemer is de lieer A. van Twisk te Badhoevedorp. „WIJKVERPLEGING" EN „WITTE KRUIS'. Omtrent de toetreding van de vereeniging voor „Wijkverpleging" in Badhoevedorp tot de afdeeling Haarlemmermeer van het „Witte Kruis" kunnen wij nog het volgende melden. Het besluit om de bemiddelingsvoorstellen van burgemeester Slob te aanvaarden moet als een besluit in principe beschouwd worden. Door het bestuur zijn de volgende voorwaarden gesteld Van de contributie 1939 komt 9/12 deel aan de vereeniging voor wijkverpleging en 3/12 deel aan „Het Witte Kruis" ten goede; de dienstdoende wijkzuster worde per 1 Oct. 1939 door beide partijen ontslagen, evenals de bode; met spoed worde alsdan een nieuwe wijkzuster benoemd (zuster Hoebee komt in tijdelijken dienst van „Het Witte Kruis" tot dat een nieuwe zuster benoemd is), alsook een bode voor den nieuw gevormden kring Bad hoevedorp van „Het Witte Kruis"; het mate riaal van de vereeniging voor wijkverpleging worde door „Het Witte Kruis" overgenomen tegen factuur prijs, met 10% verminderd; Zus ter Hoebee ontvangt bij eventueel voordeelig saldo, als gratificatie 50% van dit bedrag, het „Witte Kruis" de andere 50%; met ingang van I Oct. 1939 worde het consultatiebureau van „Het Witte Kruis" opgeheven en vervangen door dat van de plaatselijke doktoren. Het bestuur van „Wijkverpleging" stelt zich op het standpunt, dat de oude kring Badhoeve dorp van „Het Witte Kruis" 50 leden telde toen men uit het verband Haarlemmermeer trad. Nu wil „Wijkverpleging" terugkeeren, maar treedt met 800 leden toe. Zonder meer kan dan ook niet tot liquidatie besloten worden. Als de bovengenoemde voor waarden niet ingewilligd kunnen worden, voelt het bestuur zich niet verantwoord tegenover de leden. Het aanvaarde compromis van burgemeester Mr. A. Slob moet dus als basis van de verdere onderhandelingen beschouwd worden. VOLDOENDE ANIMO VOOR GAS- AANSLUITING. Naar wij vernemen, hebben reeds vele inge zetenen zich opgegeven om het door hen be woonde perceel te doen aansluiten aan h^t gasbuizennet, zoodat er goede hoop bestaat, dat de deelneming voldoende zal zijn, om Hoofd dorp van gas te voorzien. PROGRAMMA NATIONALE FEESTDAG. In verband met de te verwachten blijde ge beurtenis in het Prinselijk Gezin, heeft het gemeentebestuur in overleg met het bestuur van de Oranjevereeniging „Hoofddorp" het volgende programma voor de nationale feest dagviering voor Hoofddorp, opgesteld: 1818.30 uur: Luiden van de kerkklokken. 19 uur; Koraalmuziek en volksliederen, te spelen door het fanfarecorps „Excelsior" voor het raadhuis. 20 uur: Muzikale rondwandeling door het dorp, door hetzelfde muziekgezelschap, met als eindpunt het gemeentelijk sportterrein. 22 uur: Filmvoorstelling van belangrijke ge beurtenissen uit het Oranjehuis. De bewoners van Hoofddorp hebben gratis toegang tot deze voorstelling. De brug over de Hoofdvaart alsmede de Hoofdweg voor een gedeelte en het raadhuis zullen feestelijk worden verlicht. DE ORANJEFEESTEN TE ABBENES Woensdagmiddag werd te Abbenes op het landgoed van den heer van Wieringen nadat 's morgens de goedgeslaagde optocht met ver sierde voertuigen had plaats gehad het Oran jefeest voortgezet met eenige volksspelen, welke zeer in den smaak vielen. Ook de na afloop van deze spelen gehouden gecostumeerde voetbalwedstrijd was een ware attractie en viel bijzonder bij de talrijke aanwe zigen in den smaak. 's Avonds begaven jong en oud zich weder naar het feestelijk verlichte terrein, waar de vermakelijkheden en attracties aan velen nog enkele genotvolle uren verschaften. Er heerschte een prettige stemming en allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. H1LLECOM ZILVEREN JUBILEUM. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Disseldorp bij de coöperatie „Onderling Be lang" bij de afdeeling bakkerij in dienst trad. Na met zijn echtgenoote des morgens per auto van zijn woning afgehaald te zijn, werd hij in de bestuurskamer door het voltallige bestuur, commissarissen en personeel ontvangen. Na een hartelijke toespraak van den voorzitter, den heer L. Burggraaf, werd hem de gebruikelijke enveloppe aangeboden, terwijl zijn echtgenoote fraaie bloemen in ontvangst had te nemen. Namens het personeel sprak de heer Van Dongen- en bood een mooie leeslamp aan. Nadat de heer Disseldorp zijn dank had betuigd voor deze huldiging werden ververschingen rondge diend, waarna het feest in huiselijken kring werd voortgezet, waar de jubilaris nog menig blijk van belangstelling in ontvangst had te nemen. E. II. B. O.-DEMONSTRATIE. Zaterdagmiddag te 5 uur geeft onze E. H. B. O, een demonstratie op het terrein der voormalige remise aan de Hoofdstraat. UITBREIDING COöP. RAIFFEISENBANK. Op uitnoodiging van het bestuur van boven genoemde bank hebben wij gistermiddag de uitbreiding en gedeeltelijke vernieuwing van het bankgebouw bezichtigd. De uitbreiding was noodzakelijk geworden door den steeds grooter wordenden omvang der zaken. In het oude ge deelte is een wachtkamer gemaakt door welke men in het nieuwe gedeelte komt. Opmerkelijk is de indirecte verlichting van de hal. De zaal voor de vergadering van het bestuur is voorzien van een parketvloer en een goud-gebronsde lambriseering. In de onderaardsche kluis is een afdeeling voor de archieven der bank. in het andere ge deelte is alles er op ingericht de cliënten zoo ge riefelijk mogelijk te bedienen; in afgesloten kamertjes kunnen zij rustig hun bezittingen controleeren, coupons knippen, enz. Het geheel is afgesloten met een 3000 K.G. zware deur voorzien van de nieuwste en soliedste sluitingen. Onder leiding van den architect Van den Bosch te Heemstede heeft de firma Th. v. d. Hoorn Zn., alhier een fraai stuk werk geleverd. BENNEBROEK PLANNEN VOOR DEN NATIONALEN FEESTDAG. Door de Oranjevereeniging is besloten dit jaar geen Septemberfeesten te houden, doch op den Nationalen feestdag aan de schoolkinderen een vroolijken middag te bezorgen. Den schoolkinderen van Bennebroek, ook die in Bennebroek wonen doch elders school gaan, wordt verzocht op den nationalen feestdag, dus daags na de blijde geboorte, om 1 uur 's middags in de Schoollaan bijeen te komen, getooid met oranje. Het bestuur zal daarna verder de leiding in handen nemen en de feestelijkheden ver zorgen. Om 3 uur wordt ringrijderij in de Laan ge- Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk regen met kans op onweer, betrokken tot zwaar of half bewolkt, eenige stijging van temperatuur, zwakke tot matigen Zuidwestelijken tot Zuid oostelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 58 F. Hoogste heden 58 F. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren hield stand. De uitlooper over Frank rijk en Zuid-Duitschland is sterk in beteeke- nis afgenomen, doordat de gisteren genoemde depressie bij Schotland zich in Zuidoostelijke richting verplaatste over de Britsche eilanden. Deze veroorzaakt in Engeland regen over een uitgestrekt gebied. Ook aan onze kust en in de omgeving van het Kanaal regende het van morgen hard. De temperatuur is hier overal onder normaal. Over Scandinavië is de luchtdruk regelma tig blijven stijgen, zoodat het hier liggende gebied van lagen luchtdruk verder is opge vuld Tegelijkertijd, ontwikkelde zich over de Noorsche zee een gebied van hoogen lucht druk, dat nog in beteekenis toeneemt. Tenge volge van de thans heerschende luchfcdruk- verdeeling is de wind langs de Noorsche kust uit Noordelijke richtingen en draagt het weer hier een buiig karakter zonder dat groote hoe veelheden neerslag werden afgetapt. In Zwe den veroorzaakte de opvullende depressie plaatselijk nog zwaren regen, waarbij ook on weer voorkwam. (Te Hernösand viel 10 mm.). BAROMETERSTAND: Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 6.03 uur; n.m. 18.18 uur. Strand berijdbaar van 11.00—16.00 uur. IJMUIDEN houden. De aanmelding is nu reeds opengesteld bij de bestuursleden. 's Avonds fakkeloptocht, waarbij medewer king wordt verleend door de beide plaatselijke muziekcorpsen. Ieder wordt verzocht deel te nemen. Opstelling om half acht in de Duinlaan. Lampions etc. meenemen. Vereenigingen wor den verzocht met alle leden, zoo mogelijk ge- costumeerd, mede te doen. Voor het welslagen der kinderfeesten zal een beroep op de bui-gerij worden gedaan. Een circulaire zal daarover de noodige inlich tingen verschaffen. SANTPOORT De Ringrijderij. Goed begin van de feestweek. Vergissen we ons niet, 'dan werd Woensdag voor de 180ste maal te Santpoort de jaarlijk- sche ringrijderij gehouden. We kunnen ons voorstellen, dat het actieve bestuur Woensdagmorgen met een allesbehalve gerust hart het verloop van dezen dag tege moet zag, immers de regen, die in stroomen neerviel en het doffe gebrom van het on weer voorspelden weinig goeds. Gelukkig echter klaarde het weer later op en kon de ringrijderij geslaagd genoemd wor den. De ringrijderij, die in de Molenstraat ge houden werd, had een vlot verloop, zoodat te half zes de jury met haar uitslag gereed was. In hotel „De Weyman" maakte de voorzitter der vereeniging den uitslag bekend en reikte hij de prijzen uit. Alvorens hiertoe over te gaan, bracht hij dank aan het gemeentebe stuur, van welke zijde de vereeniging' steeds de grootste medewerking mag ondervinden. Ook aan de politie bracht spreker hartelijk dank. Zij heeft er weer voor gezorgd, dat alles een vlot verloop had. Verder dankte hij de deelnemers (sters) voor de sportieve, en pittige wijze, waarop zij om de prijzen hebben gestreden. Hij hoopte, dat zij het volgend jaar allen weer van de partij zouden zijn. Tenslotte bracht hij nog dank aan zijn medebestuursleden voor hun activiteit en wekte de prijswinnaars op aan den optocht deel te nemen. Met de muziek van het korps „Wilhelmina* voorop trokken hierna bestuur en prijswin naars in optocht door het dorp. Natuurlijk trok een en ander veel bekijks. De uitslagen waren als volgt: Ringsteken op de fiets (dames) 1. Mej. C. Vink, theeservies; 2. mej. Jo Böhrn, spiegel; 3. mej. E. van Reeden, bonbonschaal. Idem voor heeren: 1. W. Dijkstra, baro meter; 2. P. Stegemeyer, klokje; 3. J. Rutte. portefeuille. Ringsteken op het losse paard: 1. J. Stut, borstelgarnituur: 2 W. Dopheide, bloemvaas. Ringsteke met paard en tilbury (dames) 1. mej. C. van Schie, lampekap; 2. mevr. Klaver, ontbijtstel; 3. mej. Schoo, bowlstel; le troostprijs mevr. Kok, gebakstel; 2e troost prijs mevr. Witteman, tinnen pul. Idem voor heeren: 1. H. Rutte, rooktafel: 2. C. A. van Esten, schilderstuk: 3. J. Duine- veld, salontafel; le troostprijs II. van Game ren, fruitschaal; 2e troostprijs J Stut, bor stelgarnituur. K.C. BREDERODE—NEGERELFTAL. Het bestuur van de R.C. Brederode heeft in de feestweek voor een aardige attractie ge zorgd, welke ongetwijfeld op prijs zal gesteld worden. Het is er n.l. in geslaagd een Zuid- Af rikaansoh negerelftal als tegenpartij te krijgen voor een wedstrijd op Zaterdag a.s. te uur. In dit elftal zitten een tweetal „inter nationals". SANTPOORT IN FEESTSTEMMING. Heerschte reeds gistermiddag op het feest terrein aan de Hoofdstraat een gezellige drukte, gisteravond was het bepaald druk. Het grootste deel der attracties bestaat uit draaimolens. Voors zijn er luchtschommels, een „Théatre Oriental", diverse kramen enz. RECEPTIE „VIRIBUS-UNITIS". Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Algemeene Sport- en Ontspanningsver- eeniging „Viribus-Unitis" te Santpoort houdt het bestuur a.s. Zaterdag, des namiddags van half vier tot zes uur, receptie in de zaal „Musis Sacrum" in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Aanvoer der kleine kustvisscherij was grooter dan in 1938. De omzet in den Rijksvischafslag te IJmui den bedroeg in de maand Juli 1939 457410 tegen 440932 in dezelfde maand van het vo rige jaar. De omzet in de eerste 7 maanden van 1939 was 4.017.778 tegen 3.750281 in hetzelfde tijdvak van 1938. Er kwamen in de vorige maand binnen: 104 (116) Nederlandsche stoom- en motor- trawlers met 237248 270027) besomming, 203 (153) Nederlandsche motorloggers met 101770 79945), 1060 (771) motorkustvis- schers met 88907 73905), 20 (18) open booten met f 100 431). 1 (0) Belgische mo tortrawler met 237 en 27 (8) Deensche mo- torkotters met 22629 8397). Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de klei ne kustvisscherij de vorige maand een be langrijke rol speelde. Het is ongetwijfeld voor het eerst in de geschiedenis van de grootste visschershaven van ons land, dat de aanvoer van de kleine kustvisscherij bijna die der trawlers evenaarde. De totale opbrengst van de visch, aangevoerd door motorloggers, mo- torkustvisschers en motorkotters bedroeg bij na 215000 of slechts ruim SöOOO minder dan die der trawlers. Dc „Nordwind" vertrokken. Het Duitsche zeiljacht „Nordwind" dat ten gevolge van defecte zeilen niet aan de race IJmuidenSolent kon deelnemen, heeft de schade hersteld en is inmiddels vertrokken naar Cowes om aan het laatste deel van den wed strijd deel te nemen. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 380 manden Bloemendaal IJM. 71 f 2990 240 Dirkje R.O. 53, f 2620 Kotters: GG 892 f 1040. Motorloggcr: KW 84 f 525 MARKTBERICHT Tarbot f 1.050.70 per kg. Tong f 1.60f 1 per kg. Zetschol f 288.50 per 50 kg. Bot f 177 idem. Schar f 103.60 idem. Tongschar f 2423 idem. Kleine roode poon f 43.20 idem. Groote schelvisch f 38 idem. Middel schelvisch f 40 idem. Kleinmiddel schelvisch f 2819 idem. Kleine schelvisch f 1.910.50 idem. Groote gul f 1712.50 idem. Kleine gul f 12.596.50 idem. Wijting f 6.104.50 idem. Makreel f 105 idem. Kleinmiddel heek f 16 idem. Kleine heek f 9 idem. Kabeljauw f 9645 per 125 kg. Leng f 1.551 per stuk.. Koolvisch f 44 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Delft IJM. 17. Vangst: 600 kistjes haring, 200 m. haring, 160 m. diversen. Ewald IJM. 48. Vangst; 625 m. haring, 75 m. diversen. LIJK HERKEND Het gisteravond op het Noorderstrand aange spoelde lijk is geïdentificeerd als het stoffelijk overschot van den 24-jarigen visscher die met zijn 3()-jarigen broer terwijl zij met hun vader nabij Scheveningen aan het visschcn waren om het leven kwam doordat hun in Gnedereede thuis hoorende schuit Werd overstoomd. Onge veer tien dagen geleden was het lijk van den oudsten broer reeds aangespoeld. Het lijk wordt heden naar de ouderlijke woon plaats vervoerd en aldaar morgen teraardebe- steld. BLOEMENDAAL De blijde gebeurtenis. Grootsche plannen van het Oranje-Comité. Het Centraal Oranje-Comité Bloemendaal, steunend op het initiatief der Vereeniging .Bloemendaal's Bloei", heeft verschillende malen vergaderd, om plannen te bespreken voor de viering van de aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. To^ het volgende is nu besloten: Op den dag, waarop de heugelijke tijding bekend wordt, zal in de verschillende deelen der gemeente zorg worden gedragen, dat aan de spontane vreugde terstond uiting kan worden gegeven, terwijl op origineele wijze het verheugend bericht door geheel Bloemen daal zal worden verbreid. Voorts heeft het Comité, aangemoedigd door het groote succes van het artistieke openluchtspel „Eenheid door Oranje" opge voerd op het landgoed ..Elswout" ter gelegen heid van het 40-jarig Regeeringsjubileum der Koningin, het plan opgevat, eenige dagen na den heugelijken dag een eenigen tijd van voorbereiding eischende gemeenschappelijke viering op een daarvoor geschikt punt te cen tralise eren. Hiervoor is thans gekozen het bekende „Zo- merzorg" te Bloemendaal, met omgeving. In aansluiting bij de fraaie boschpartijen rondom zal hier een Marktplein worden ge creëerd, waar een grootsc-h openluchtfeest zal plaats vin-den. 's Middags zullen daar tal van attracties en voorstellingen voor de kinderen, zijn, waarop des avonds een groot openlucht-cabaret en -bal zal volgen, al is er ook voor overdekte ruimte zorg gedragen, voor het geval dat het weer onverhoopt „medewerking mocht weigeren". Datum en verdere bijzonderheden der viering zullen nog nader bekend worden ge maakt. Bevallen: C. W. DamesExel, d„ J. M Berghuis van Woortfhan—van Vollenhoven d., B. RoosDonszelmann d„ E. M. P. I. Gar brechtSchüll d. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: J. van der Kroft en J. M. Cor- aelissen; J. Boudewijn en H. H. Kruska. Overleden: H. A. J. Finkemeier 58 j. echt genoote van J. Beijer. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Tokio tevreden over de besprekingen met Engeland. „Opzegging' van het handelsverdrag door Amerika van geen invloed." 4 TOKIO 2 Augustus (Domei). De woord voerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat de opzegging door Amerika van het verdrag van 1911 met Japan van geen invloed is geweest op de Britsch- Japansche besprekingen, welke aanzienlijk ge vorderd zijn. De delegaties zijn op vrijwel alle punten van het politievraagstuk te Tienstin tot overeenstem ming gekomen, terwijl de zilverkwestie uit voerig door de desbetreffende commissie is be sproken. Militaire samenwerking van Spanje liiet de as-mogendbedeii. ROME 2 Augustus (Havas) Het schijnt, dat de samenwerking van Spanje met de as- mogendheden op militair gebied een uitgemaak te zaak is, te oordeelen althans naar een zoo juist uitgegeven communiqué, waarin gezegd wordt, dat na afloop der vlootmanoeuvres aan boord van den kruiser „Pola" een gemeenschap pelijke bijeenkomst zal worden gehouden van de generale staven van Italië, Duitschland en Spanje. Deze meening wordt nog versterkt door het feit, dat een Spaansche militaire missie onder leiding van generaal Sanchez Gonzalez aan de zijde van den Italiaanschen generalen staf en een Duitsche missie de groote manoeu vres volgt, welke vannacht zijn aangevangen. Commandant der Madrileenscbe Guardia Civil vermoord. MADRID, 2 Aug. (Havas/A.N.P.) „Een bende rooden", zoo wordt gemeld, heeft op drie k.m. van Talavera het vuur geopend op de auto van den commandant der Guardia Civil, Isaac Gabordon, inspecteur der militaire politie te Madrid.Deze werd evenals zijn chauf- Dols. MARKTBERICHT Markt Woerden (Woensdag) Aanvoer 401 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 23 a f 24.50; idem 2e kw. f 20 a f 22, zware 26. Handel matig. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vaeantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonné's zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts IV2 cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voor deelen hiervan zijn Le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". HAARLEM, 2 Augustus: Ondertrouwd 2 Augustus: A. B. van Cam- pen en H. M. Barnhoorn; H. Walstra en A. W. Klinkenberg; J. Leis en G A. M. Die-kman; H. Siebeling en C. P. A. A. W. de Vries; B. P. Voskuijl en H. Seijnders; A. van den Bosch en S. Damhoff; A. J. Loerakker en G. M. Truijens; P. A. F. J. Emans en J. Diesveld; J. de Bie en F. Meeuwissen; F. A. L. Jutten en L. P. Knijnenburg; J. B. C. Okkerse en Th. J. Hogervorst; J. Jansen en A. B. L. So.uwer; R. J. Plomp en A. Rotteveel; P. J. Kuiper en M. C. Hegener; P. A. J. van Mook en A. de Bruijn; G. C. Voetelink en J. E. van Tongeren; J. A. Klinker en M» J. Reyn- holt; A. Maasdam en B. Meiboom; J. J. Bos- kemper en A. E. Broekema. Gehuwd. 2 Augustus W. J. Vissers en A. de Koninck. M. J. van der Vlugt en L. Visser, H. Hoogakker en Ch. M. Dekker. E. J. J. Piek en C. C. van Heinsbergen. J. Winkelman en T. Heeren. H. W. Verhulst en C. Westerman. J. H. A. Nas en M. F. Beelen. R. H. Verkruissen en C. A. Abdala. B. Fransman en R. Hemel raad. W. v. Bodengraven en M. Muller. J. J. Nieman en J. Bogaart. J. Vis en A. M. Hub- bers. Th. Kuijer en H. Nijmeijer. S. Kaiser en W. Kettenis. F. Roest en E. J. E. van Egdom. M. P. van Deursen en C. van Zeist. Th. F. A. Funkc genaamd Küpper en M. P. van Beelen. C. P. N. Terhorst en M, J. Veerman. A. de Vos en P. Breeuwer. F. H. Rijbroek en M. Roelfszema. N. Tulp en E. Hofstee. P. H. Brendel en J. Scheffer. J. A. de Jong en M. van der Linde. F. Wassenburg en A. Stuitje. A. R. Zandstra en C. Geus. L. Sabelis en C. Visser. L. J. J. Sikkink en S. Fischer. A. Pas man en T. de Bruin. C. der Kinderen en A. A. M. Smit. C. W. Blansjaar en J. Hermann. G. A. de Heus en H. J. C. Langeloo. J. F. Male rij t en G. van de Vlag. II. Klopstra en W. C. Honing. W. K. Brederode en'C. J. M. Steman. F. J. Diks en T. Oosterhout. J. A. Dorlandt en G. M. E. Zwetsloot. H. Meijer en T. Groen. L. J. de Boer en A. M. M. Boode. Ch. J. Ritzer en P G. Wit. E. J. Kroese en M. J. Paap. Bevallen 29 Juli: D. W. Westmij ze—Heimig, d.; 31 Juli: F de Groot—Sezepanski, z.; M. E. van Dijk—Kikkert, d.; B. J. A. Philippo— Kluck,, d.; 1 Augustus: E. W. van Looij— Wilhelm, z.; M. van der VlistRoos, d.; M. Geurts—Sepp. z.; M. A. Tieken—Tieken z.\ 2 Augustus: Th. D Ronde—Woitaschek. d. Overleden 31 Juli: G. N. Aberson, 77 j., Boschlaan; 1 Augustus: K. Bosschieter, 89 j„ Hoofmanstraat; V'. van der Star, 70 j„ M. v. Heemskerkstraat; 2 Augustus: M. Klinkhamer Crispijn, 57 j., Hazepaterslaan. -1

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2