Hoe het blijde nieuws werd ontvangen in verschillende steden Door slapend Baarn. UIT DE PERS. ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 HA ARE EM'S DAG BEAD Nachtelijke marsch van commandant Van Nijnatten en zijn mannen. BAARN, 5 Augustus, Tegen vier uur be gaven wij ons naar Julianaschool, waar de manschappen der saluutJbatterij zijn inge kwartierd. Het was nog geheel donker, de maan scheen nog aan den hemel door een licht wolkendek heen. Het dorp was nog in ruste. De wachter bij de spoorbaan bleek al op de hoogte te zijn van het nieuws. Om half drie waren de versterkingen van de veldwacht, die het verkeer langis de toegangswegen naar het Paleós zullen regelen, voorbijgekomen. En de majoor van de veldwacht heeft het hem verteld. Hij heeft het nieuws onmiddellijk aan zijn familie doorgegeven. „Want ziet u, nog voor negen uur zullen da'ie kinderen van de kleuterschool in de Schoolstraat een cadeau tje komen aanbieden aan het Paleis. Daar is ook mijn kleindochter Dij", vervolgt hij trots. „Zij zullen in witzijden 'kleedjes gaan". Op het postkantoor is het groote nieuws natuurlijk bekend, en ook bij de politie. Het politiebureau hoorde het bericht reeds om 2 uur, toen het bureau door de Hilversumsche politie werd opgebeld, dde had het bericht weer vernomen van één der omroepvereenigingen, die zooals men weet, op de telex zijn aan gesloten en zoo is dus het bericht in een kringetje rondgeloopen. De politie heeft da delijk den burgemeester en den commissaris opgebeld, die toen nog niet met de heugelijke tijding op de hoogte waren. In het gymnastiekgebouw van de Juliana school heerscht groote actie. De manschappen zijn om vier uur gewekt, maar sommige waren al een uur eerder wakkier geworden, toen enkele fotografen van buitenaf met blitzlam- pen een plaatje trachtten te maken. De offi cieren en onderofficieren waren onmiddellijk nadat het eerste bericht op de telexkamer binnenkwam, gealarmeerd. Zij behoefden echter in den nacht niet onmiddelijk hun stelling in te nemen. Doordat het princesje zoo vroeg in den morgen geboren werd, is ditmaal niet in Nederland zelf, maar in één der andere gebiedsdeelen van het Koninkrijk, in Nederlandsch-Indië, het eerst geschoten. Tusschen Nederland en Indië bestaat namelijk eij tijdsverschil van 6 uur en 10 minuten, zoo dat het in Indië reeds volop dag was, toen de blijde mare daar verspreid werd. Om half 5 zijn de manschappen ge reed en treden voor de school aan. Zij dragen nog hun werkpakken, want de gloednieuwe uniformen en uitrus tingsstukken, die voor den feestelijken dag zorgvuldig gereed gehouden zijn, zullen zij eerst aantrekken, wanneer zij de stukken in gereedheid hebben gebracht en een oogenblik in hun kazemement teruggekeerd zijn. daar voor bestaat volop gelegenheid. Na de bevelen „richten", „nummeren", „met twee uit de flank", „met vieren", marchee- ren de mannen stram af naar het Oranje park, bij het politiebureau, waar de stukken onder zeilen zijn geborgen. Niemand schijnt te merken, wat er aan de hand is. Bij het Oranjepark houdt de troep zich slechts enkele minuten op, genoeg om de stukken op straat te brengen. Eerste luite nant Feitsma. die hierbij het be,vel voert, prijst zich gelukkig, dat de kapitein Van Nijnatten, de commandant der batterij, giste ren de eerste oefening heeft doen houden. Want nu zijn de manschappen op bekend terrein. Zij weten nu al, hoe zij de bochten moeten nemen door de nauwe straatjes van Baarn en hoe zij op den landweg naar het weiland, waar de stukken opgesteld zullen staan, de moeilijke plekken gepasseerd kun nen worden zonder oponthoud. Ratelend gaan de kanonnen in snel tempo hun weg. getrokken en geduwd door de zwoe gende manschappen, die zich echter, vroolijk gestemd, volijverig van hun taak kwijten. Nu staan de stukken in de wazige nevel van het bedauwde land en de manschappen keeren weer naai* de Julianaschool 'terug. Straks zullen zij fier en stram in hun nieuwe uniformen weer door het dorp trekken. Dan zullen zij wel meer bekijks hebben. Velen zullen echter eerst door het eerste saluutschot merken, dat de blijde gebeurtenis een feit is. Dan zullen strkas ook de klokken luiden en daarna trekken herauten te paard rond om den volke kond te doen, dat er een prinse kind geboren is. Het saluut der batterij. Wanneer wil opnieuw, maar nu ruim een uur later, ons door het dorp Baarn naar het welland begeven, waar de saluutbatterij gereed staat, is Baarn heelemaal ontwaakt. Zoodra het goed licht werd heeft de directeur der ge meentewerken de vlag doen uitsteken van het gemeentehuis en alle andere gebouwen van de gemeente-instellin gen. Ook van den toren van de kerk wapperen aan weerszijden van de spits de Nederlandsche kleuren. De bakkers, die wij op straat met hun broodkar tegenkwamen, de melkboer, zij zijn getooid met Oranje. Schoolkinderen glunde ren en spelden hun strikje op hun jasje of cape nog eens goed vast. Lachend staan buurvrouwen met elkander de heugelijke mare te bepraten. Toen de manschappen van de batterij in hun nieuwe uniformen tegen halfzeven door de Baarnsche straten marcheerden om nu wer kelijke saluutschoten te gaan afvuren, be gaven velen, jong en oud, zich reeds naar bui ten het doip, naar het weiland waar de ka nonnen staan Tegen zeven uur stond een dichte schare langs den Hoevelakenscheweg Het was dan ook noodig dat de politie zich bezighield met het regelen van het vorkeer. Op het landweggetje, direct langs het weiland, hadden de milltaitren trouwens voor een wachtpost gezorgd, zoodat onbevoegden de batterij in haar werk niet konden hinderen. Reeds geruimen tijd voordat het eerste schot gelost werd, hadden de fotografen hun stel lingen eveneens ingenomen. Uiteraard ontbra ken de journalisten uit het Badhotel en Hotel Trier niet. Het is duidelijk, dat de plaatselijke autori teiten zich evenmin onbetuigd lieten. Zoo merkten wij den burgemeester van Baarn, jhr. van Reenen, en den commissaris van politie, den heer Kipp, op. Hing er een uur tevoren over het weiland nog een dichte nevel, waardoor men ternau wernood over een afstand van honderd meter een voorwerp duidelijk kon onderscheiden, nu was deze nevel opgeklaard. Het was helder weer. weliswaar zonder zon, maai* met een goed zicht. Kapitein van Nijnatten en zijn luitenants liepen op den weg en gaven hun laatste be velen bij het inspecteeren der stukken, waar elk der bedienende manschappen zijn eigen taak had te vervullen.De schoppen der af fuiten werden nogeens goed in den grond ge stampt om te voorkomen, dat bij het. afgaan van een schot een kanon zou terugspringen. De kapitein liep met den chronometer in de hand en toen het tegen zevenen werd, hief hij de hand op, staande bij het eerste stuk, dat het eerst van het dorp af was opgesteld De manschappen wachtten op het teeken, dat de kapitein zou geven. Een doodsche stilte viel over het publiek. Het was een oogenblik van groote spanning. Daar gaat de hand van den kapitein omlaag, een beweging die voor de toeschouwers samenviel met het verschijnen van een oranje kleurige vlam aan den loop van het kanon, onmiddellijk gevolgd door een luide explosie. Het eerste saluutschot weerklonk. Onmiddellijk liep de kapitein naar het tweede stuk, de hand weer omhooggeheven en precies 15 seconden na het eerste schot viel het tweede; en zoo vervolgens telkens na 15 seconden het volgende schot. Als het vierde stuk van de batterij geschoten heeft, volgt weer het schot van het eerste stuk. Telkens loopen de kapitein of één zijner officieren, die het bevel overneemt, van het eene kanon naar het andere om het sein te geven af te vuren. Na het eerste schot ging er een gejuich uit de gezamenlijke menigte op. Baarn heeft het koningskind begroet. Weldra hangen groote grijswitte rookwolken over het weiland. Van alle zijden komen nu nog mensehen naar het weiland toe. Inmiddels heeft de geheele burgerij de vlag uitgestoken. Toen wij ons naar het weiland begaven, hingen er reeds hier en daar wat vlaggen, maar toch nog niet veel. Nu echter is het plot één vlaggenzee. Zoo begonnen voor de bewoners van het dorp Baarn de feestelijkheden. Zeven uur precies knalde vanmorgen het eerste kanonschot in het Beatrixpark bij den Stadionweg Amsterdam verkondigende, dat er een prinsenkind geboren was. Een diepe heerlijke stilte heerschte er in dit prachtige nieuwe park, dat voor deze bijzondere ge legenheid was afgezet. De batterij van het negende regiment motorartillerie uit Naarden onder bevel van kapitein P. A. Goedhart, stond opgesteld op een zacht glooiende heuvel, de vier vuurmonden op de nog in diepe rust verzonken stad. Zeldzaam mooi was de vroege ochtendstond van dezen nieuwen en zoo blijden dag. Kort voor zeven uur arriveerde in het park de garnizoenscommandant van Amsterdam, luitenant-kolonel W. A. Boswijk, die vergezeld was van den kapitein plaatselijk adjudant C, E. W. de Haan en van den kapitein A. K. Hardenberg, commandant van het garnizoens detachement. Enkele oogenblikken later... dan is het zeven uur. Een forsch commando: „vuur" en een dreunend schot verscheurt de vochtige morgenlucht. Met tusschenpcozen van 15 seconden wor den de 51 schoten afgevuurd. En in de heel korte oogenblikken van stilte tusschen elk knaleffect tusschen elk vreugdeschot in hooren de soldaten vanuit de verte het gebeier van de klokken. Treffend is die bijzondere sfeer. Voor de ramen en op de balcons van de huizen, die op het park uitzien, verschijnen reeds na het eerste schot menschen in pyjama en met slaperige gezichten. Zij begrijpen er niets van en zijn verrast. Maar ze realiseerd het zich snel: ze schieten en dus is het waar. Ze tellen de schoten en wanneer de laatste knal de lucht heeft verscheurd en de laatste rollende echo is verstorven, weten zij het: er is een prinses geboren. En dan worden in allerijl de vlaggen voor den dag gehaald. Reeds zijn er gevels in het oude. histori sche centrum van Amsterdam, dat getuige is geweest van zooveel blijde gebeurtenissen in ons vorstenhuis versierd met oranje, met groen en bloemen en vlaggen. Maar er klinkt, ook nog voor het werk in de stad wordt opgevat muziek. Versierde draaiorgels rijden langs de oude gevels van de binnenstad, om met het „Wilhelmus" het programma van den dag te openen. Er is vreugde in de stad, er is in het Oranjehuis een kind geboren. Het was een blij ontwaken voor de hoofdstad. De Residentie ontwaakte met klokkengebeier Door kanonschoten, klokgelui en radio is de blijde mare van de geboorte van een tweede prinsesje in de residentie wereldkundig ge maakt. Toen om zeven uur de kerkklokken begon nen te luiden, begrepen de Hagenaars, welke belangrijke gebeurtenis te Soestdijk had plaats gehad. Tegen acht uur was het op het Plein al vrij druk. Op de daken van de ministeries wapper den de vlaggen. De verlichtingsattributen zijn voor de ingangen van de departementale ge bouwen nog niet aangebracht. Alleen het groote gebouw van de Witte Sociëteit maakt een uitzondering. Aan den gevel van dit ge bouw zijn al honderden gloeilampjes bevestigd en een ploeg werklieden is bezig met het om hooghij schen van een kolossale J. en B. Tus- schen twee groote banken op den korten Vij verberg, waarvan de gevels rijkelijk van gloei lampjes zijn voorzien, staat heel sober het Kabinet van de Koningin, het huis, waarin Groen van Prinsterer gewoond heeft en waar van alleen de vlag is uitgestoken. Op het Bin nenhof en in de omgeving van den Sint Jacobs- toren staan schijnwerpers opgesteld. En ook in het water van den hofvijver. In de winkel straten, in de binnenstad, zijn al eenige café's geopend, die matineuze Hagenaars een warmen dronk en een hapje verschaffen. Overal staan karretjes, beladen met bont beschilderde schil den en andere versieringsattributen. Kennelijk hebben het rijk. de gemeente en het Haagsche Comité voor Volksfeesten er niet op gerekend, dat de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin reeds heden een feit kon zijn. Tegen het uur, waarop de kantoren opengaan, wordt het drukker in de stad en zij, die zich naar hun werk spoeden, rijden door vroolijke straten, vol vlaggen. Behalve het rood-wit-blauw ziet men veel vreemde vlaggen van de huizen van gezanten, andere leden van het corps diplomatieke en van de gezantschappen. Utrecht verrast. Toen om zeven uur de klanken van den Domtoren te Utrecht de heugelijke mare over stad en omgeving uitbeierden, liepen vele inwoners uit hun huizen om deze feestelijke klanken in den vroegen ochtend aan te hooren. De vlaggen werden nu uitgestoken zoodat het niet lang duurde of de stad bood een vroolijk aanzien. Hier en daar werd in allerijl de laatste hand gelegd aan de versieringen, welke ter opluis tering van den nationalen feestdag worden aangebracht, waarbij men den indruk kreeg, dat de geboorte van de Prinses eerder was dan men verwachtte, zoodat men nog niet gereed was gekomen. Spraakzame agenten en nachtwakers. Amsterdam ontving het blijde nieuws. Ongelooflijk snel zooals een belangrijk en in dit geval bovendien blij nieuws zich over een stad verspreidt. Café's en restaurants sluiten om één uur in de hoofdstad. Dan keeren de laatste bezoekers huiswaarts, dan geven de verlaten straten plotseling een leven dig beeld. En velen van deze late wandelaars wisten plotseling, dat er een Prinses geboren was. Met duidelijke letters was het blijde nieuws te lezen op een bord voor een der breede ramen van een groot dagblad. Van daar verspreidde het bericht zich als een loopend vuurtje over de stad. Iedereen, die op dit late uur door de stille straten liep, was op de hoogte. Agenten en nachtwakers waren plotseling zeer spraakzaam en hielden in vele gevallen voorbijgangers aan om hun met de blijde boodschap uit het groote, witte paleis in Soestdijk op de hoogte te stellen. Maar zij, die het blijde nieuws nog vóór het naar bed gaan ontvingen, waren zeer gering in aantal. Want Amsterdam sliep, zooals heel Nederland sliep. De eerste vlag, het eerste rood-wit-blauw, woei echter reeds om half twee 's nachts. Dat was in de Reguliersbree- straat, maar overigens was de stad in diepen rust en uitgestorven. „Gysbrecht van Aemstel" in de open lucht. Thans staat het vast dat de aangekondigde opnelucht-voorstellingen van „Gijsbrecht van Aemstel" vóór de Waag op de Nieuwmarkt te Amsterdam definitief zullen doorgaan. Het gezelschap „Zomerspelen 1939", art. lei ding van Dalsum en Defresne dat aanvankelijk van plan was, deze voorstellingen omstreeks half Augustus te geven, moest echter als gevolg van verschillende omstandigheden, besluiten de eerste voorstelling naar een later tijdstip te ver schuiven. In verband met de groote September-feesten begin September, is nu besloten, de Gijsbrecht- voorstellingen daarbij te doen aansluiten, zoodat zij dan een onderdeel dezer feesten zullen uit maken, welke georganiseerd worden door de vereeniging van Vreemdelingen Verkeer Am sterdam en de Vereeniging tot veredeling van het volksvermaak. De openings-voorstelling kan thans tegemoet worden gezien op Maandag 4 September. Verkeer bij paleis Soestdijk stilgelegd. In den vroegen morgen is het wegverkeer nabij het paleis Soestdijk volkomen tot stil stand gebracht. Het verkeer van en naar Amsterdam Amersfoort werd geleid over de Spoorweglaan, Stationsplein, Vondellaan, Doornlaan te Baarn, Stadhouderslaan, Lange Brinkweg te Soest, vice versa. Bij de kustverdediging. De commandant van de ter beveiliging van de kust te Scheveningen gelegerde troepen heeft hedenochtend om 10 uur op het zuidelijk ge deelte van den boulevard den dagorder, die over de blijde gebeurtenis is uitgegeven, voorgelezen. Om kwart over 10 hebben de troepen een marsch door Scheveningen gemaakt. Te midernacht zal een vreugdevuur worden ontstoken bij het noordelijk havenhoofd (van de buitenhaven) op het zuidelijk gedeelte van den boulevard. Zoo spoedig mogelijk zal aan alle grenadiers en jagers, dus ook aan de manschappen, die ter be veiliging van 's lands grenzen dienst doen, een oorkonde worden uitgereikt. Explosies en brand bij Bentheim. Tengevolge van boringen. Eenigen tijd geleden werd melding gemaakt van boringen nabij Bentheim. Er deden zich toen geweldige explosies voor,, welke tot ver in den omtrek konden worden waargenomen Enorme hoeveelheden gas trokken met geweld naar de oppervlakte. Het gelukte aan het tech nisch personeel de explosies tot staan te bren gen. Na dein werd niets meer vernomen. Op het terretin van de boringen en in de nabij heid van den boortoren werd niemand meer toegelaten, zoodat over de werkzaamheden daar ter plaatse niets meer tot de buitenwereld door drong. De boringen werden weer voortgezet. Zoojuist meldt men ons uit Bentheim, dat de explosies zich thans herhalen en dat de boventoren in brand staat. De explosies zijn te Oldenzaal dui delijk hoorbaar, terwijl ook de roode gloed van den brand waarneembaar is. Twee vrachtauto's tegen elkaar gebotst. Ernstig verkeersongeluk op den weg EdeArnhem. In den afgeloopen nacht, ongeveer kwart over twaalf, is op den grooten verkeersweg Ede Arnhem een ernstig verkeersongeluk gebeurd waarvan vier volwassen personen en een kind het slachtoffer zijn geworden. Op genoemd tijd stip reed een tractor met aanhangwagen, komen de uit Amsterdam in de richting Eist, terwijl van tegenovergestelde richting een auto, beladen met bloemkool, bestuurd door den heer H. C. Kerkhof, wonende Tweede Waalstraat te Nijme gen, naderde. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, reed laatstgenoemde auto links van den weg, met het gevolg dat deze auto met groote vaart tegen den tractor opbotste, en met een hevigen slag onder de kap van de andere auto bekneld geraakt. Alle inzittenden van beide auto's in totaal vijf personen werden gewónd. De heer K. een passagier en een achtjarig buur jongetje, dat voor pleizier meereed waren er het ergst aan toe en moesten naar het diaconessen- huis te Arnhem worden vervoerd. Ook de twee inzittenden van den tractor bekwamen verwon dingen, hoewel niet van ernstigen aard. Zij zijn naar het Julianaziekenhuis ter verpleging over gebracht. Beide auto's werden zeer ernstig gehavend en de inhoud aan groente en bloemkool lag over den weg verspreid. De politie uit Ede was onmiddellijk ter plaatse. Uit het eerste onderzoek is gebleken, dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan ver moeidheid van den heer K. die daardoor onbe wust links van den weg kwam te rijden en te laat den tegenligger heeft opgemerkt. INTERNATIONALE VREDESCONFERENTIE IN DEN HAAG? Het Nederlandsch comité ter totstandkoming eener Internationale Vredesconferentie in Den Haag, van oordeel, dat het hoogst noodzakelijk is, de thans tegenover elkaar staande naties tot elkaar te brengen voor vruchtbare samenwer king. heeft een circulaire verspreid, waarin het mededeelt, het voornemen te hebben: a. om door verspreiding van genoemde circu laire de idéé tot het houden van een Vredes conferentie in Den Haag te propageeren en het enthousiasme hiervoor aan te wakkeren. b. adhaesiebetuigingen en de daarin neerge legde gedachten te verwerken in een overzicht waarin de vredeswil der volken hare uitdrukking vindt ep dit internationaal te verspreiden. c. eventueel door openbare vergaderingen de aandacht van het publiek tevestigen op de wen- schelijkheid eener internationale Vredesconfe rentie in den Haag. d. zich ten slotte hiertoe tot de daartoe be voegde instanties te wenden, als het geschikte tijdstip daartoe gekomen mocht zijn. Het Comité stelt er prijs op deze adhaesie betuigingen uit alle lagen en groepen der bevol kingen te ontvangen en ziet ook gaarne de indi- viduëele inzichten of die van corporaties tege moet. Jhr. de Ceer's plannen Bij zijn terugkomst te Den Haag uit Soestdijk, heeft het A.N.P. den kabinets formateur jhr. mr. D. j. de Geer, ge vraagd, wat zijn plannen inzake de ka binetsformatie zijn. Hij antwoordde het volgende: Het Kamervotum van Donderdag 27 Juli zie ik als een ernstige misgreep. Maar ik heb mijn land te lief om hen, die dezen misgreep begingen, op te jagen naar een consequentiedie ik op dit oogenblik èn uit nationaal, èn uit inter nationaal oogpunt, in hooge mate be denkelijk acht. Uit partij-oogpunt, of als politieke sport, moge dit zijn charme hebben, het landsbelang eischt thans iets anders. Daarom heb ik mij bereid verklaard een kabinet te vormen van de breedst mogelijke samenstelling, althans een poging daartoe te doen". Instemming en verwondering over de opdracht aan Jhr. De Geer. De verstrekking van een opdracht tot kabi netsformatie aan Jhr. Mr. D. J. de Geer, heeft in verschillende bladen commentaar uitgelokt. De Maasbode (R.K.) hoopt dat Jhr. de Geer's pogingen spoedig met succes zullen worden bekroond. Het blad schrijft o.a.: De overheerschende indruk is, dat de meer derheid van de adviezen aan de Kroon in de richting van een kabinet op zoo breed moge lijken grondslag zijn gegaan. Het vormen van een zoodanig kabinet acht ten de adviseurs blijkbaar toch 't best in han den bij den minister van Staat, jhr. de Geer, die reeds in 1926, onder zeer moeilijke om standigheden, een intermezzo-kabinet vormde en die, hoezeer voorzichtig financier, toch geen tegenstander bleek van een krachtige bestrijding der werkloosheid, een verlangen, dat trouwens sterk leeft in den kring der jon ge Christelijk-Historischen. Wij kunnen niet anders dan de hoop uit spreken, dat de heer De Geer snel moge sla gen in een opzet, die zeker aanbeveling ver dient en die bij slagen in elk geval in breeden kring vertrouwen zou wekken. Teruggeschrokken. -De „Nieuwe Rotterdamscbe Crt. (Lib.) is van meening, dat de Roomsch-Katholieken zijn teruggeschrokken voor de consequenties van hun houding op 27 Juli. Een samengaan van de R.K. met de S.D. plus de V.D. secondante moet spannningen in de R.-K. Staatspartij hebben opgeroepen, zoo vervolgt het liberale blad, die deze partij niet zou kunnen doorstaan, indien de R.K. Tweede Kamerfractie op haar weg naar een Roomsch- rood-rose verband was voortgegaan. Dit is voor haar wel een jammerlijk slot. De groot ste teleurstelling zal echter wel de S.D.A.P. boeken, die de lang en vurig begeerde samen werking met de R. K. Staatspartij reeds tot stand meende te zien komen. Dat met dat al de heer De Geer, wil hij, in welke richting ook. slagen, een zware taak zal hebben, kan blijken uit het feit, dat zijn po litieke denkbeelden ongeveer met die van dr. Colijn overeenstemmen. Minder ingenomen. „Het Volk" (S.D.A.P.) is minder ingenomen met dezen gang van zaken. Wij gaven reeds te kennen, dat deze gang van zaken ons verwondert, zoo schrijft het blad, nu immers in de Kamervergadering van 27 Juli is komen vast te staan, dat een sterke parlementaire meerderheid voorhan den is. Wij deden eveneens uitkomen, waarom wij voorshands moeten betwijfelen, of de heer De Geer in de gegeven politieke verhoudin gen de juiste figuur is voor het vormen van een ministerie. Toen de Tweede Kamer de motie Deckers goedkeurde, sprak zij zich zeer duidelijk uit. Ons volk mag verwachten en eischen, dat dit zoo belangrijke brok Nederlandsche staatkun dige geschiedenis wordt vervolgd, in rechte lijn. De Standaard (A.R.) is ook verwonderd ovei deze nieuwe wending. De gang van zaken, welke in deze opdracht tot uiting komt, is in menig opzicht onduide lijk. Waarom is aan den leider der oppositie te gen het vijfde Kabinet-Colijn, dr. Deckers, niet een opdracht tot Kabinetsformatie ge geven? Waarom is juist jhr. mr. De Geer. die te gen de motie-Deckers heeft gestemd, en die in het Kamerdebat van verleden week ernstig tegen het uitlokken van zulk een votum heeft gewaarschuwd, met de opdracht tot vorming van een Kabinet belast? Het blad is verder van meening dat de nieuwe formateur voor een uiterst moeilijke, schier onoplosbare taak staat. Onmiddellijk na het bekend worden van de geboorte werden te Soestdijk door de journalisten telefoongesprekken naar alle streken .angevraagd. -

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10