X ECZEEM H.D.*Vertelling UIT DE PERS. WÖENSDS'G 9 AUGUSTUS 1939 HX A RE EM'S DAG BEAD" W at Simavi deedeu niet kon doen. Men schrijft ons: Onlangs heeft de Jaarlijksche Hoofdbestuurs vergadering plaats gehad van de Vereenigïilg Siniavi. In totaal waren 38 aanvragen om steun binnengekomen van ziekenhuizen, doktoren en zusters uit alle streken van Ned. Oost- en West- Indië. Deze 38 aanvragen bedroegen tezamen niet minder dan f 142.000,terwijl f70.000, beschikbaar was. Een zeer moeilijke taak dus voor de commissie van deskundigen, die hierover aan het Hoofdbestuur advies moesten uitbren gen. Wij doen een greep uit die 38 aanvragen en laten er hier enkele volgen. Met dankbaarheid in het hart, dat wjj aan 19 aanvragen konden voldoen, maar tevens in de hoop, dat ons nog gelden zullen toevloeien om ook daar, waar wij in gebreke moesten blijven terwijl de nood zoo ontzag'Ujk groot is, te kunnen steunen. West-Java Blindenreddingsplan. In 1935 heeft Simavi besloten het oogheelkundig werk op W. Java te steunen. Door de arbeid van Dr. Van Manen kon aan dit plan uitvoering worden ge geven. Een eenvoudige oogheelkundige kliniek werd te Krawang gebouwd met 20 bedden. Nu is de dagbezetting reeds 30. Op 4 verschillende plaatsen werken 4 inheemschen verplegers, die door de artsen Lim en Andreas gecontroleerd worden. Voor dit werk heeft Simavi f2000 be stemd. Suriname's Boschland. In 1938 werd door Simavi de trom geroerd voor Suriname's Bosch- land met het gevolg, dat de bouw van een hos- pitaaltje en zusterhuis mogelijk werd. Een bijdrage van f8000,werd verleend. De blijdschap en dankbaarheid van Zr. Nelly de Borst was onbeschrijfelijk. Wie zorgt echter voor de inrichting van het ziekenhuisje? Nias Ziekenhuis Goenoeng Sitoli. Dr. Thom- sen schrijft ons: „1938 was een moeilijk jaar. Bij groeiende behoefte werden de middelen steeds kleiner en op den duur is het niet mak kelijk om tegenover zulk een ontzag'lijken con- creten nood met volkomen ontoereikende mid delen te staan. In het ziekenhuis Goenoeng Sitoli werden in 1938 opgenomen 2266 zieken met 15899 verpleegdagen. Gemiddeld werden 126 patiënten per dag verpleegd. Voor slechts 36 bedden ontvangen wij subsidie. Noodzakelijke verbeteringen aan gebouwen en inrichting kon den niet verricht worden. De bekrompenheid der ziekenzaal hebben wij dit jaar vooral in de buitengewoon zware hitteperiode ondervonden. Hoewel wij in dien tijd het aantal zieken radi caal beperkt hebben, werd in de dichtbezette zaal de eene zieke na de andere door de hitte bevangen". Simavi heeft een bedrag voor dit ziekenhuis bestemd. Maar er is veel en veel meer noodig. Dit zijn slechts eenige van de 38 aanvragen. Het zou eentonig worden, wanneer wij U alle 38 opsomden. Velen zijn bijna gelijkluidend. Overal ziekenzalen waar het dubbele aantal patiënten is ondergebracht dan er bedden zijn. Voor Euro- peesche begrippen ondenkbaar. Maar zieken afwijzen, die soms dagenlang geloopen hebben of op primitieve vervoermiddelen door familie leden worden gebracht, gaat eenvoudig niet. Wij vragen U met vrijmoedigheid: Geef voor dit prachtige werk. Als ge kunt veel. Als ge weinig kunt geven, dan weinig. Maar geef in ieder geval. Verblijd ons met een bijdrage op postrekening 128487 van de Ver. Simavi, Parklaan 6 te Zeist of op het Gironummer 88262 van de afdeeling Kennemerland. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE HAARLEM. Faillissementen uitgesproken op Dinsdag 8 Augustus 1939. H. J. Scholte, loodgieter, wonende te Bentveld, gem. Bloemendaal, Sparrenlaan no. 1, curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. N. Boon, timmerman, wonende te Assendelft, Zuideinde no. 65, curator Mr. Dr, F. A. Bijvoet te Haarlem. Rechter-Commisaris in beide faillissementen Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: J. Nukoop, schilder, wonende te Badhoeve dorp, gem. Haarlemmermeer, Reigerstraat 33, curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. J. van Wijngaarden, meubelmaker, wonende te Haarlem, Arnulftstraat 13, curator Mr. F. J. Ger ritsen, te Haarlem. G. van den Haak, kolenhandelaar, wonende te Haarlem, Molenaerstraat 26 zw., curator Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. Wegens het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van wijlen W. H. Bouwmeester in leven gepensionneerd ambtenaar, gewoond hebben te Haarlem, curator Mr. A. Bruch te Haarlem. EXAMENS Instituut Pont. Voor de in Juli 1939 gehouden practijk- examens, afgenomen door 't Centraal Bureau Instituut Pont te 's Gravenhage, hebben zich 38 leerlingen van het Haarlemsche Instituut Pont aangemeld Hiervan slaagden: Voor stenografie Ned. 130 lgm.: de dames Bolwidt, Feenstra, Hulsebosch, Rikkert, Vcss. Wouterlood. Voor stenografie Fransch 100 lgm.: mej. de Ronde. Voor stenografie Engelsch 130 lgm.: mej. Korringa. Voor stenografie Engelsch 100 lgm.: de dames Kemper en de Ronde. Voor stenografie Duitsch 130 lgm.: Mej Verheul. Voor boekhouden ca,.: de dames van Hoe- wijk, Kemper en de heeren Alandt, Iking. Jansen, v. d. Worp. Voor machineschrijven Vaardigheidsdiplo- ma: de dames Dolstra en de heer Roozen. Voor machineschrijven practijkdiploma: de dames Molhoek, Nijhuis, Rikkert. Hoofdakte. Haarlem, 8 Augustus Geëxamineerd 1 vrl. en 6 mnl. candidaten. Geslaagd de heer C. B Termaat, Alkmaar Handenarbeid. Haarlem, 8 Augustus Geëxamineerd 14 vr. candidaten. Geslaagd: M. A. Burger. Beverwijk, A. Dirkse Amsterdam, A. M. van Dijk Haarlem. H. P Eichhorn Naarden. I. A. Frijdal Amsterdam W. Hoek idem. S. de Jong idem. S. G. M Lucassen De Bilt, M. C. Schweitzer Amsterdam D. J. Wierda Haarlem. H. A. H. Witkamp Idem. Voormiddagexamen Iloog- duitschc taal (L.O.) Toegelaten: mej. A. A. Breedveld, Haarlem BADHUIZEN „WITTE KRUIS" - HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand Juli was: School- Werkl Badhuis: Man Vr. baden baden Tot. Koudenhorn 1185 448 74 1707 Leidseheplein 1800 565 475 200 3040 Schotersingel 1794 941 748 131 3614 Hofdijkplein 2063 652 483 221 3419 van Êgmondstr. 2474 882 729 465 4550 Eerlijk duurt het langst. door COR BANDT Szn. ERLIJK duurt het langst" zuchtte Johnny en hij deed, alsof wij er (AA II J by waren. We wachtten en zwegen. Johnny plaatst altijd een philosophische of verrassende opmerking, wacht dan vijf minuten en als we dan einde lijk verwondering of nieuwsgierigheid hebben getoond, laat hij ons beleefd uitnoodigen te vertellen. Terwijl wij wachtten, wipte Johnny met zijn stoel, zijn voeten achter een tafelpoot ge klemd, en geeuwde. Met zijn oogen scheen hij een onzichtbare vlieg te volgen. „Het zal mij benieuwen wanneer je dat eeuwige ge wip met je stoel eens afleert?" vroeg onze copy-writer even verveeld en af wezig. „Als ik er mee achterover geslagen ben", zei Johnny laconiek en wipte verder. ..Dat het dan gauw gebeuren mag", wensch- te onze copy-writer hartgrondig doch wat grof. •Duister", commandeerde toen Johnny. „Ik vertel. En natuurlijk is het weer een waar ver haal". „Welke beteekenis moeten wij aan het woord „waar" hechten?", vroeg onze reclame man en hij knipte met een van zijn slimme cogen. „Dat ik dergelijke opmerkingen en insinua ties rustig kan negeeren zal wel ieder met mij eens zijn", antwoordde Johnny. „Laat mij voortgaan en ik hoop dat onze overdrijver uit-beroep zijn al te wijde ooren tot de ver- eischte opening zal sluiten". Overdijk. op wien de opmerking sloeg zucht te komisch en zweeg. „Waar was ik? Oh juist, bij de ware verhalen. Ver is dat nog niet. Goed dan. Ik vond heden middag een tientje. Een buitenkansje dus". „Stop. Stop", schreeuwde Overdijk welhaast, „Dat tientje heb ik verloren!" Ziezoo, de spanning was er. Dank zij Johnny en Overdijk. Johnny.zweeg-aJs. een man, die zich be- heerscht. „Ja man", trachtte de reclame-inan onzen jongsten vriend te overtuigen, „ik heb van middag een .tientje verloren". „Bewijzen", zuchtte Johnny, om tenminste wat te zeggen. „Het was een blauw briefje", begon de ver ontwaardigde copy-writer, voelend dat hij te gen Johnny toch niet op kon. - „Allicht", was Johnny's eenig antwoord. We grinnikten, maar niet te luid, we knip oogden, maar niet tegen Johnny of Overdijk. Er was spanning. Er was een raadsel, dat om oplossing vroeg, al was het dan een raadsel met een tje. Er was een conflict gerezen tus- schen twee oude kemphanen, en we verwacht ten, dat Johnny wederom als winnaar uit het vreedzame strijdperk zou treden. „Wel. het was een heel gewoon tientje. Niets bijzonders aan", zei Overdijk bijna wanhopig, omdat hij in 't zicht van de haven nog scheen te stranden. „Welk nummer had het?" vroeg Johnny koel en met een geheimzinnig glimlachje. „Ik weet het toevallig" juichte Frans Over dijk. „Even kijken". En hij zocht nerveus in zijn portefeuille, haalde tenslotte, terwijl Johnny In onze richting knipoogde, een ver fomfaaid papierke te voorschijn, vergeleek het met twee andere biljetjes en zei ,dan triomfantelijk „NX 029632". „Prettig dat je hét wèet, Frans, maar ik Heb niet naar het nummer gekeken!* „Waar heb je het dan gevonden?" „Waar heb jij het verloren?" vroeg Johnny halsstarrig. „Op lijn tweeLEn.waar vond jij het? Want ik v o e 1 gewooii dat dat m ij n tientje was". „Eigenaardige gevoelens heb jij toch. Maar ik vond dat tientje inderdaad op lijn twee". „Zie je wel!" „Nee, ik zie niets", zei Johnny, omstandig in de rondte kijkend. „Maar kerel, begrijp je dan niet, dal men op een middag niet twee keer een tientje ver liest op een en dezelfde lijn?" „Ach, waarom niet? Zóó groot is de wereld niet". Johnny wipte met zijn stoel en geeuw de. Hij scheen niet van plan nog verder op het onderwerp in te gaan. Wij genoten. Het woedende gezicht van Frans Overdijk, het kalme optreden van Johnny Repesteel. Met moeite onderdrukten we onze geamuseerde glimlachjes. Johnny had ook altijd iets bijzonders. „Hoe.laat vond je het?" vroeg Overdijk weer, niet van plan dat tientje-van-hem zoomaar aan zijn lot over te laten „Twee uur". „Precies?" „Precies!" „Je hebt zeker op de klok gekeken" merkte Overdijk scherp op en zag het hopelooze van zijn geval. Schouderophalend keek hij ons aan en zei dan mistroostig „Zeggen jullie dan ten minste wat! Dat tienje moet toch van mij zijn. Johnny vindt een tientje op lijn twee. ik verlies een tientje op lijn twee. ik verlies het om half twee en Johnny vindt het om twee uur. Dat kan toch geen ander biljet zijn niet waar?" We zwegen. We wilden geen spelbreker wor den en haalden dus de schouders op en gingen extra behagelijk in onze fauteuils zitten. „Maar dat is een schandaal, dat is het top punt. Daar moest de politie aan te pas ko men. Van je vrienden moet je 't toch maar hebben". „Zeg ik ook", meende Johnny, „want als je mij nu eens liet uitvertellen, dan deed je heel wat wijzer. Wat heb je er aan je zoo op te winden, als je alles nog niet eens weet". „Vertel dan verder" vond Overdijk, zich met moeite beheerschend. „Ik heb het aan den conducteur verteld en toen ër aan het einde van de rit nog niemand was komen opdagen, hebben we „Wat?" viel Overdijk Johnny in de rede, „wat? Je wilt toch niet beweren, dat je „Ja, dat wil ik wel beweren. De conducteur en ik hebben samen dat tientje gedeeld. Ieder vijf gulden". „Maar dat is je reinste diefstal", liet de re clameman zich, rood oploopend, ontvallen. „Dat isdat is „Diefstal? Geen sprake van, m'n waarde, geen sprake van, hoor". „Ja maar wat je vindt mag je niet zoo maar houden", barstte Overdijk weer los. „Je hebt gelijk, Overdijk, volkomen gelijk. Dat was ook verkeerd van me en van dien conducteur, maar wij hebben elkaar's adres sen opgegeven en gezegd dat ik het bij het bureau voor gevonden voorwerpen zou aan geven. Als de eigenaar kwam opdagen dan kon hij van ieder van ons die vijf gulden terug krijgen". „Ik ben de eigenaar", zei Overdijk, nu plot seling kalm, „dus geef op dat geld. En ook dat adres van den conducteur". „Ik denk er niet over. Eerlijk duurt het langst. Dat heb ik al gezegd. Wanten Johnny begon weer met zijn stoel te wippen „ehtoen ik thuis kwam bemerkte ik, dat ikzelf die tien gulden was verloren". (Nadruk verboden. Auteurs rechten voorbehouden). PERSONALIA. Donderdag 10 Augustus is het 30 jaar geleden dat onze stadgenoote" mej. Betje Schiering in dienst trad als werkster bij het schoenenmaga zijn v/h. Fa. E. Franken, Anegang 5. ALLE-DAG-KERK. Naar ons wordt medegedeeld, zal de dienst der Alle-Dag-Kerk op Donderdagavond 10 Augustus a.s. een bijzondere zijn. Dien avond zal n.l. de dienst weder worden opgeluisterd door solo zang, ditmaal van den heer A. Molenaar, die zal zingen: „Panis Angelicus" van César Franck, en „Ach blijf met Uw genade". De Alle-Dag-Kerk wordt gehouden in de Groote Kerk, ingang Klokhuisplein, iederen avond (behalve Zaterdag en Zondag) van 7 tot 7.30 uur. Toegang en zitplaatsen zijn vrij, ook dezen avond NED. HEIDE MAATSCHAPPIJ. De algemeene vergadering van de Ned. Heide Maatschappij wordt dit jaar op 15 September te Groningen gehouden. Na afloop wordt een tocht gemaakt naar het Stadspark en den 16en September worden de Woldstreek, het Oldambt, Westerwolde en de oude Veenkolonie bezocht. Eenige stemmen over de pogingen van den kabinetsformateur. Nu de A.-R. en de Liberalen geweigerd heb ben aan een eventueel kabinet-De Geer deel te nemen schrijft de Maasbode (R.-K.): „Als gevolg hiervan zou het nieuwe ministe rie moeten worden samengesteld uit Christelijk- Historischen, Roomsch-Katholieken, Vrijzinnig- Democraten en Sociaal-Democraten. „Zouden de Katholieken in een kabinet op de breedst mogelijke basis genoegen hebben ge nomen met twee portefeuilles, in een kabinet op engeren grondslag lijkt het ons niet uitgesloten dat zij aanspraak zullen maken op één zetel meer, vooral ook om meer contact te hebben met de Kamerfractie. „De drie andere fracties, met name de S.D. A. P., V.D. en C.H. zouden door het zitting ne men in het nieuwe kabinet van de heeren Al- barda, v. d. Tempel, Joekes en De Geer, dit contact wel hebben, de Katholieken met de hee ren Welter en Steenberghe, die geen parlemen tariërs zijn, niet. En toch wordt zulk contact van katholieke zijde zeer gewenscht geacht. „Intusschen kan worden verwacht, dat de ka tholieken de noodige soepelheid zullen betrach ten om zoo spoedig mogelijk tot een oplossing van deze crisis te geraken". Programma niet aannemelijk. Over het programma van den heer De Geer is nog niets bekend, de A.-R. Standaard vindt het echter een veeg teeken dat de Sociaal-De mocraten op dit programma zouden willen me dewerken. „Een program, dat voor de sociaal-democra ten aannemelijk is, kan voor de anti-revolu- tionnairen niet aannemelijk zijn. De controverse tusschen sociaal-democraten en anti-revolu- tionnairen met betrekking tot het financieel- economisch beleid, is daarvoor te diep ingrij pend. Zij is in den laatsten tijd bovendien nog toegenomen. En wij mogen er niet van uitgaan, dat de sociaal-democraten, om mede te kunnen werken aan de vorming van een kabinet, zoo- Uitslagen jeukende huldzlekto behooren afdoende behandeld te worden, anders komen ze telkens terug. Hoe langer de huidkwaal verwaarloosd wordt, dos te moeilijker wordt het haar te genezen Daarom dient U In zoo'n geval naar den doktor tc gaan. Om In hot algemeen de jeuk te verlichten, gebrulke men met vertrouwen Foster's Zalf. Ze Is antisep tisch en geeft onmiddellijk verlichting. Foster's Zalf Is alom verkrljgb. f 1.26 nor gr. doos. tube f 1.kleine doos 50o. (Adv. Ingez. Med.) danige concessies hebben gedaan, of alsnog wil len doen, dat deze controverse daarmede is ge liquideerd. „Vervolgens schijnt er groote bereidheid bij de Roomsch-Katholieken te zijn, om de poging van den heer De Geer te steunen. Ook daarin ligt een aanwijzing, welke de anti-revolution- nairen tot voorzichtigheid maant". Moeilijkheden. Het „Handelsblad" (Lib.) schrijft: Steeds duidelijker blijkt, dat de oplossing met moeilijkheden gepaard gaat. Juist het feit, dat in Nederland met zijn gemis aan een vaste, duidelijk omlijnde Kamermeerderheid, iedere kabinetsformatie een maximum van tact en doorzicht eischt, had de belagers van het vijfde kabinet-Colijn moeten manen tot bedachtzaam heid. De gevolgen van dit roomsch-rood-rose Kamervotum oefenen hun funesten invloed op de nieuwe kabinetsformatie. Nu de beslissing over het kabinet-Colijn eenmaal gevallen is, verdient het echter aanbeveling, dat men in 's lands belang zoo spoedig mogelijk tot een constructieve oplossing tracht te raken. Onder dien hoek bezien, is het dan ook de vraag, of de afwijzende houding van een paar vooraan staande anti-revolutionnaire politici tegenover jhr. De Geers formatiepogingen juist en doel matig is. „Het Volk" (S.D.A.P.) schrijft tenslotte: Wat de sociaal-democratie betreft: haar stand punt is voldoende bekend. Zij is bereid, het aanvaarden van verantwoordelijkheid in over weging te nemen, als er redelijke zekerheid is, dat wij voor het herstel van de volkswelvaart Het één en ander kunnen bereiken. De belang stelling gaat dan in de eerste plaats uit naar het program van een te vormen ministerie. Doch van niet minder belang is het dagelijksch bestuursbeleid van een regeering, dat langs al lerlei wegen diep ingrijpt in het volksleven. Wil het de sociaal-democratie mogelijk zijn, aan dit of aan een ander kabinet haar mede werking te verleenen, dan moet zij door aantal en politiek gezag van haar mannen in het mi nisterie voldoende invloed kunnen uitoefenen op dit bestuursbeleid. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 10 AUGUSTUS. Progr. 1: Hilversum H. Progr. 2: Jaarsveld en Hilversum I. 8.00 Keulen, 10.20 Parijs Radio, 12.30 Ned. Brussel. 2.20 Keulen, 3.20 Diversen, 4.20 Keu len, 5.20 Parijs Radio, 6.05 Radio PTT Nord, 6.20 London Gegional, 6.50 Fr. Brussel, 7.20 Ned. Brussel. 7.50 Keulen. 10.20 Ned Brussel. 10.30 Praag of Diversen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Radio PTT Nord. 10.05 Diversen. 10.35 London Regional. 12.50 Droitwich. 1.35 Pauze. 1.40 Londen Re gional. 2.20 Droitwich. 9.50 Fr. Brussel of di versen. 10.50 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Zangprogramma. 1. Standchen Wiener Sanger Knaben. 2. Wer hat dich du schoner Wald, Berl. Lehrer Gezang Verein. 3. Torna a Surriento, Alfred Piccaver. 4. An Schwager Kronos, Heinrich Schluss- nuss. 5. Estrellita. Erna Sack. 6. Gebundene Hande, Zarah Leander. 7. Vergiss mein nicht, Benj amino Gigli. 8. Largo van Handel, Jo Vincent. 9. Wine women and sang, BBC-koor. 10. Come le Rose, Hélèfie Cals. 11. Solveigs Lied, Wiener Sanger Knaben. 12. Der Lindenbaum, Berl. Lehrer Gesang Verein. 13.- Di-Te, Alfred Piccaver. 14. Der Soldat, Heinrich Schlussnuss. 15. Villanella, Erna Sack. 16. Eine Frau von heut', Zarah Leander. 17. Wiegenlied, Benjamino Gigli. 18. Ave Maria van Gounod, Jo Vincent. 7. Voorzichtig liepen ze eerst naar een reusachtig dikken boom, waarachter ze gingen staan, voor het geval er iets mocht komen. Nauwelijks zaten ze daar of er kwam een krokodil aan met nog een beest, dat veel op een beer leek. De twee dieren begonnen met elkaar te vechten. De krokodil beet zijn vijand met zijn scherpe tanden eenige malen in zijn kop, terwijl deze den krokodil telkens met zijn poot een duw gaf. Eindelijk hinkte de krokodil weg, terwijl het andere dier met stukgebeten ooren woedend het bosch in liep. 8. Er bleken op het eiland vele heuvels te zijn en op hun knieën kropen de jongens naar het topje van een der heuvels, om te zien of het eiland ook vruchtbaar was. Gelukkig zagen ze in de verte vruchten aan boomen hangen. Het leken wel cocosnooten en Rob die een ver- schrikkelijken honger had, wilde er direct naar toe. Doch dat ging zoo maar niet. Eerst moesten ze door een woest gedeelte. Henkie. die niet oplette, verdween plotse ling en Rob hoorde alleen van de diepte uit zijn hulp geroep. 9. „Ik hang aan een boom, en onder me zie ik niets meer!" gilde Henkie. Rob. die hem te hulp snelde, wilde hem een touw toewerpen. De tak echter, waar Henkie aanhing, brak door midden en Henk verdween in de diepte. Rob, die maar toe moest kijken zonder iets voor zijn vriendje te kunnen doen. liep vlug langs den heuvel naar beneden om Henk te kunnen opvangen, en intusschen zweefde deze tusschen hemel en aarde en deed niets anders dan schreeuwen en huilen. 10. Toen kwam er iets tusschenbeide dat hem redde. Toen Henkie in den storm n.l. op zee dobberde, verloor hij bijna zijn alpenpetje. Daar het zoo koud was, had hij het weer opgezet en het met een paar elastiekjes vastgemaakt. De wind rukte nu zijn petje de hoogte in. doch het bleef aan de elastiekjes vastzitten en Henkie zweefde net als met een echte parachute naar beneden. 11. Binnen enkele oogenbllkken was Henk onder aan den afgrond gekomen, waar Rob hem met een lachend gezicht reeds stond op te wachten. „Kereltje, wat was dat een prachtig gezicht met die parachute", zei hij tegen Henk, „waar haalde je die zoo gauw vandaan?" En Henkie die nu ook zijn buikje vast moest houden van het lachen, vertelde hoe zijn petje hem had gered Hij adviseerde zijn vriendje om ook maar gauw een paar elastiekjes aan zijn petje vast te maken. 12. „Nu maar moed houden en een boom opgezocht," stelde Rob voor. Met een vroolijk gezicht gingen ze beiden op zoek. Maar daar was iets dat hun belangstelling trok. Ze hadden sporen ontdekt van een dier, en zonder be denken volgden ze deze sporen en Kwamen bij het hol van een haas terecht, die wel driemaal zoo groot was als een gewone haas.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6